Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Atletizm takýmýmýz nasýl balkan 5. oldu..??

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Standart Atletizm takýmýmýz nasýl balkan 5. oldu..??

Rezaletin böylesi!..

Fanatik Gazetesi / Hamit Turhan

Hangisinden baþlasam, bilmiyorum. Barda dayak yiyenlerden mi, stat görevlisi kýzý taciz edenden mi, yarýþ öncesi sigara içenlerden mi, animasyon ekibi gibi dolaþan kafileden mi? Ýþte tam tekmili birden Atletizm Milli Takýmý!..
    Hafta sonu Zenica'da yapýlan Balkan Atletizm Þampiyonasý'ný izlemek için Vestel'in davetlisi olarak Bosna Hersek'e gittik. Aslýnda bu tür davetlere prensip gereði itibar etmeyen biri olarak, Türk Birliði'nin görevli olduðu Zenica'nýn benim için ilginç bir deneyim olacaðýný düþündüm ve gitmeye karar verdim. Gerçekten de öyle oldu!
    Ama Türk Birliði'yle atletlerimizin kucaklaþmasý, Bosna Hersek'in savaþ sonrasý yeni yüzü, topraðýnýn her santimetrekaresine sinmiþ kaybedilenlerin acýsý, Müslüman Boþnaklar'ýn gülen gözlerinde bile farkedilen derin elem ve keder deðildi, benim için ilginç olan deneyim. Elbette sizlere aktaracaðým yürek burkan Bosna Hersek izlenimleri de var. Fakat bunlar, baþka bir yazýnýn konusu olacak.

Kafile baþkanýna: Çýk da sen koþ!

Bugün ülkemizi temsil etmek için Devlet'ten harcýrah alýp, sýrtýna milli formayý geçirenlerin yüz kýzartacak davranýþlarýndan söz edeceðim. Dördünün henüz ülke bile kabul edilemeyeceði, toplam dokuz ülkenin katýldýðý Balkan Atletizm Þampiyonasý'na 22 atletle gidip, sadece üç altýn madalya ile dönen, takým halinde ise erkeklerde ve bayanlarda beþinci sýrayý alan Atletizm Milli Takýmý'nýn Bosna Hersek'e nasýl damga (!) vurduðunu okuyacaksýnýz. Ýçlerinde bu yazýdan tenzih ettiklerim de var elbette... Kemal Koyuncu, Ayþegül Baklacý, Özge Gürler, Binnaz Uslu, Berk Tuna, Yaðmur Damla Demiralp, Bahar Doðan, ve daha adýný hatýrlayamadýðým diðer bir kaç atletimiz gibi... Ama sepetteki çürük elmalarýn ne kadar etkili olduðu, hepimizin malumu... Ýþe önce en hafifini anlatmakla baþlayayým:
    Þampiyona baþlarken kafile baþkaný Edip Akarsu start listesini eline alýyor. Sporculardan biri bakmak istiyor. Listedeki rakiplerin dereceleri bizimkilerden daha iyi olduðu için Akarsu, sporcunun morali bozulmasýn diye göstermek istemiyor. Aldýðý yanýt ise kafiledeki otoriteyi gözler önüne seriyor: O zaman çýk sen koþ! Devam edelim:

Ülke beþinciliði iþte böyle kutlanýr!

Müsabakalar baþlýyor. Bütün sporcular yarýþ öncesi antrenman alanýnda çalýþýyor. Bizimkiler de... Ama bakýyorsunuz içlerinden bazýlarý bir köþeye sinmiþ sigara tüttürüyor. Oysa Avrupa statlarýnýn tribününde bile sigara yasaktýr. Tabii bu yasaklar bizimkilere výz geliyor. Belki de sigara onlarda doping etkisi yaratýyordur! Ya da, ne de olsa sigara strese iyi geliyor ya!.. Onlar da yarýþ öncesi heyecanlarýný böyle yeniyorlar! Gördüklerim karþýsýnda yaþadýðým ilk þaþkýnlýðýmý attýktan sonra, biraz daha dikkatli izlemeye devam ediyorum. Hem müsabakalarý, hem de perde arkasýný...
    Ve beni þoke edecek olay ikinci gün gerçekleþiyor. Atletlerimizden biri ödül töreni için bekleyen kýzlardan birinin arkasýna geçiyor. Ýki eliyle açýk olan beline sarýlýyor. Neye uðradýðýný þaþýran kýz aniden geriye dönüyor ve tacizi yapan milli atlete (!) tepki gösteriyor. Eliyle atletimizin ellerini ittikten sonra ileriye bir hamle yapýyor ve ondan uzaklaþýyor. Bizimki ise piþkince gülüyor. Aklýnca þaka yapýyor!
    Derken, þampiyona sona eriyor. Ama rezaletler bitmiyor. Son günün akþamý her þampiyonada olduðu gibi banket var. Oraya gidiyoruz. Baþlangýçta anormal bir durum yok. Atletlerimiz yiyor, içiyor, eðleniyor. Buna kimsenin bir sözü olamaz. Tüm sporcularýn olduðu gibi eðlenmek onlarýn da hakký. Ancak bazýlarý köþe baþlarýna çekiliyor ve mahalle bitirimleri gibi yabancý ülkelerin sporcu kýzlarýna kesik atýyor. Hani belki götürürüm misali! Baþka hiç bir ülkenin erkek sporcusu bunu yapmýyor. Elle tacizin yerini bu kez gözle taciz alýyor. Biz banketten çýkarken, Türk kafilesinin masasýnda bir bayan sporcumuz göbek atýyordu. Takým olarak beþinciliðimizi kutluyorlarmýþ meðer!

Ýdareciyi ekip, tekrar bara gidince...

O gece yaþanan rezaletin son perdesi ise bir barda sahneleniyor. Atletlerden Mukadder Ulusoy, Zübeyde Yýldýz, Metin Durmuþoðlu ve idareci Cumhur Can banket sonrasý bir bara gidiyorlar. Bardaki sarhoþ Bosnalý gençlerden biri Mukadder Ulusoy'a laf atýyor. Bunun üzerine Metin Durmuþoðlu tepki gösteriyor. Tartýþmanýn büyümesi üzerine idareci Cumhur Can taraflarý yatýþtýrarak bizim sporcularý otele götürüyor. Ancak kýsa bir süre sonra sporcular bu kez yanlarýnda Cumhur Can olmadan tekrar ayný bara gidiyorlar. Barýn önünde tartýþtýklarý gençlerle karþýlaþýyorlar. Gençler bu sefer daha kalabalýk ve ellerinde sopalar, demir çubuklar var. Ve malum sonuç: Sporcularýmýz dayak yiyerek otele geri dönüyorlar. Ertesi gün havalimanýnda Metin Durmuþoðlu'un mosmor gözü ve yüzündeki darbeler olayýn vehametini anlatmaya yetiyor. Havalimaný dedik de, son izlenimlerimizi aktaralým:
    Yurtdýþýna ülkesini temsil etmek için çýkan bütün kafileler belli bir disiplin içinde gider gelirler. Bunun için onlara formalar, Ay-Yýldýzlý eþofmanlar ve takým elbiseler alýnýr, federasyonlar tarafýndan. Ancak bizim kafilemizin milli takým kafilesi olduðunu anlamak için ancak içlerinden biri olmak gerekir! Bir kaçý dýþýnda üzerinde takým üniformasý taþýyan yoktu. Ýçlerinde plaj kýyafetiyle dolaþan bile vardý. Otel animatörleri mi, milli sporcular mý, belli deðil.
    Neyse ki, uçaktan indik de bu kabus bitti.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeþim!

Emre B. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Ülkeyi rezil etmiþler

Ýslam Sezer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Futbol dýþýndaki branþlarda tüm baþarýsýzlýklarý parasýzlýða baðlayanlar ne diyecekler çok merak ediyorum.Son zamanlarda halterinden su topuna hep rezillikler yaþanýyor.Alkol baðýmlýsýndan sapýðýna türlü türlü antrenörü,sporcusu.Yazýk oluyor gerçekten,tamam hakkýyla yapanlara helal olsun ama baksanýza atletlerimiz bosna ya milli amaçlarla deðil sadece ''milli'' olmaya gitmiþ...
    Adam aldýrmada geç git, diyemem aldýrýrým.
    Çiðnerim, çiðnenirim, hakký tutar kaldýrýrým!

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

peki bunu yapanlarýn yüzüne tükürmeyecek miyiz?

immortal_TS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Bunlar ayyuka çýkan olaylar kimbilir daha neler vardýr bizim bilmediðimiz, ülkemizin adýný kötüye çýkaran bu adamlar biranönce cezasýný çekmelidir!! ve bunlarý yönetenlerde tabiki!
    Ýnsanlarý iþaret ederek suçlarken, diðer 3 parmaðýnýzýn sizi gösterdiðini unutmayýn.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

arkadaþlar yýllardan beri takip ederim, bu bireysel sporlarda özellikle de dövüþ sporlarýnda sporcular milli bile olsa hem ahlaktan hem de beyinden yoksun oluyorlar...atatürk ne demiþ zevi, çevik, ahlaklý...bunlardan hiçbiri bunlarda yok..bir iki örnekle zamanýnda genç milli boksörlerimiz rusya vb. bir yerde tutuklanmýþtý, bar kavgalarý sürekli yaþanan birþeydi...düþünün boluda güreþ milli takýmý kamp yaptýðý yerde köylülerle birbirine giriyor, doping yapan halterciler zaten biliniyor....hepsini allah bildiði gibi etsin...

Talat YAVUZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

onlar atletizim takýmlarýna kendi hocalarýnýn öðrencilerini almaya devam etsinler benim bir sürü yetenekli arkadaþlarým da 500 ylt aylýkla oratalýkta koþsunlar..olacaðý budur tabi..
    NUHUN GEMÝSÝNE ÇÝFTLER HALÝNDE BÝNMEDÝK KÝ HAYATIMIZI ÇÝFTLER HALÝNDE DEVAM ETTÝRELÝM...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Alýntý cengizc Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    peki bunu yapanlarýn yüzüne tükürmeyecek miyiz?
    Aslýnda adam olsalar, bu haberin ortaya çýkmasýyla bile yerin dibine girerler ama nafile. Adam olsalar bunlarý yapmazlar zaten.

Bizim tükürmemizle olacak iþ deðil de, özellikle bu sporcularý yetiþtiren antrenörleri suçlu buluyorum ben. Zira "yetiþtirmek" sadece antreman yaptýrmak deðildir. Kiþisel ve karakter olarak da yetiþtirmediðimiz sporcularýn hiçbirinden bu ülkeye bir menfaat yok. Zaten sportif baþarýsýzlýklarýmýz ile milletin aðzýna sakýz ediyorlar bu ülkeyi, bari centilmenlik ile þanýmýz yürüsün.

Ahlak konusunda o kadar hýzlý dejenere oluyoruz ki.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeþim!

Ozan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

nasýl iþdir anlamýþ deðilim rezil kiþilikler yaa bunlarý linç etmek lazým rezil ediyorlar ülkeyi oraya ülkemizi temsil etmeye gidiyorlar ama çýakrmadýklarý rezalet kalmýyor

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

federasyona faks çektim bu rezilliði açýklayýn diye...cevap genel sekreterden geldi, ne tür bir bilgi istiyorum diye..þimdi ben de bunun doðru olup olmadýðýný teyid etmelerini istediðimi belirtir fas yazýyorum..

Nebiye - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    51

Rezalet.
    Yazdýklarýný okuduðumda kaldým yani.Hiç yakýþtýramadým.Ýnsanýn inanasý gelmiyor böyle biþiye.
    Bencede önce antrenörlerinden iþe baþlanmalý.Bi güzel silkelendirilmeli.Hani disiplin hani kurallar hani sporcu ahlaký.Yuhh yani.Ben müsabakalara gittiðimde hocamýzýn gözüne bakardýk.Ne mümkün iki dakika muhabbet edelim biriyle.
    Ayyýldýzýmýz altýnda bu tür yarýþmalara katýlýyorsalar hakkýný vermeliler.Edepleriye gidip yarýþýp dönmeliler.Yazýk yaaa.O mertebeye ulaþmak için kýyýda köþede spor yapan bir sürü insan vardýr be.Yazýk.
    Teþekkürler þimalyýldýzý.
    Gönül isterdiki bu baþlýk altýnda farklý þeyleri okusaydýk.

Nereden
    Hakkari

Bunlar daha önceleride yaþanmýþtý. Medyaya ilk defa yansýyor böle þeyler... Bunu sadece atletizm deðil baþka spor takýmlarýmýzda yapýyor yurt içi ve yurt dýþý müsabakalarýnda...

Sporcunun zeki, çevik ve en önemlisi ahlaklýsýný seçmeliyiz... Ey ATAM sen ne kadar büyüksün ki; sözlerin bazýlarýnýn beynine mýh gibi çakýlýyor...

Naim
    Ziyaretçi

Alýntý Þimal Yýldýzý Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Aslýnda adam olsalar, bu haberin ortaya çýkmasýyla bile yerin dibine girerler ama nafile. Adam olsalar bunlarý yapmazlar zaten.

Bizim tükürmemizle olacak iþ deðil de, özellikle bu sporcularý yetiþtiren antrenörleri suçlu buluyorum ben. Zira "yetiþtirmek" sadece antreman yaptýrmak deðildir. Kiþisel ve karakter olarak da yetiþtirmediðimiz sporcularýn hiçbirinden bu ülkeye bir menfaat yok. Zaten sportif baþarýsýzlýklarýmýz ile milletin aðzýna sakýz ediyorlar bu ülkeyi, bari centilmenlik ile þanýmýz yürüsün.

Ahlak konusunda o kadar hýzlý dejenere oluyoruz ki.
    Sporcu yetiþtiren antrenörler bir iki yetenekli kýz bulup hemene nikahý basýp kkariyerini ve ekonomisini kurtarmak telaþýnda

Biz Süreyyanýn kuyruðuna binmiþ giderke Halili eþrefi daha nicelerini unuttuk gitti onlarda beceriksiz atletizim federasyonu ve spor cahili ve art niyetlisi Bakan yüzünden heba oldular
    Zümrüdü anka diye yutturulan süreyya haným ne oldu? Keyfine göre avrupada müsaakalara gitmekden caydý
    200 bin dolarýlýk kamp parasý istemeye baþladý ama sonuç garantiside yok ? yani yarýþmayý bile garanti etmiyor
    Vel hasýlý kelam
    !!Süreyya Milli Forma Giymesin!! Atletizim Federasyonu Ýstifa etsin!!

6Þafak Aydýn1 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    46

allah allah. ilginc

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)