Cafedegoygoy
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Atletizm takmmz nasl balkan 5. oldu..??

Trabzonspor Kongre yesi
    Tunga - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

Standart Atletizm takmmz nasl balkan 5. oldu..??

Rezaletin bylesi!..

Fanatik Gazetesi / Hamit Turhan

Hangisinden balasam, bilmiyorum. Barda dayak yiyenlerden mi, stat grevlisi kz taciz edenden mi, yar ncesi sigara ienlerden mi, animasyon ekibi gibi dolaan kafileden mi? te tam tekmili birden Atletizm Milli Takm!..
    Hafta sonu Zenica'da yaplan Balkan Atletizm ampiyonas'n izlemek iin Vestel'in davetlisi olarak Bosna Hersek'e gittik. Aslnda bu tr davetlere prensip gerei itibar etmeyen biri olarak, Trk Birlii'nin grevli olduu Zenica'nn benim iin ilgin bir deneyim olacan dndm ve gitmeye karar verdim. Gerekten de yle oldu!
    Ama Trk Birlii'yle atletlerimizin kucaklamas, Bosna Hersek'in sava sonras yeni yz, toprann her santimetrekaresine sinmi kaybedilenlerin acs, Mslman Bonaklar'n glen gzlerinde bile farkedilen derin elem ve keder deildi, benim iin ilgin olan deneyim. Elbette sizlere aktaracam yrek burkan Bosna Hersek izlenimleri de var. Fakat bunlar, baka bir yaznn konusu olacak.

Kafile bakanna: k da sen ko!

Bugn lkemizi temsil etmek iin Devlet'ten harcrah alp, srtna milli formay geirenlerin yz kzartacak davranlarndan sz edeceim. Drdnn henz lke bile kabul edilemeyecei, toplam dokuz lkenin katld Balkan Atletizm ampiyonas'na 22 atletle gidip, sadece altn madalya ile dnen, takm halinde ise erkeklerde ve bayanlarda beinci sray alan Atletizm Milli Takm'nn Bosna Hersek'e nasl damga (!) vurduunu okuyacaksnz. lerinde bu yazdan tenzih ettiklerim de var elbette... Kemal Koyuncu, Ayegl Baklac, zge Grler, Binnaz Uslu, Berk Tuna, Yamur Damla Demiralp, Bahar Doan, ve daha adn hatrlayamadm dier bir ka atletimiz gibi... Ama sepetteki rk elmalarn ne kadar etkili olduu, hepimizin malumu... e nce en hafifini anlatmakla balayaym:
    ampiyona balarken kafile bakan Edip Akarsu start listesini eline alyor. Sporculardan biri bakmak istiyor. Listedeki rakiplerin dereceleri bizimkilerden daha iyi olduu iin Akarsu, sporcunun morali bozulmasn diye gstermek istemiyor. Ald yant ise kafiledeki otoriteyi gzler nne seriyor: O zaman k sen ko! Devam edelim:

lke beincilii ite byle kutlanr!

Msabakalar balyor. Btn sporcular yar ncesi antrenman alannda alyor. Bizimkiler de... Ama bakyorsunuz ilerinden bazlar bir keye sinmi sigara tttryor. Oysa Avrupa statlarnn tribnnde bile sigara yasaktr. Tabii bu yasaklar bizimkilere vz geliyor. Belki de sigara onlarda doping etkisi yaratyordur! Ya da, ne de olsa sigara strese iyi geliyor ya!.. Onlar da yar ncesi heyecanlarn byle yeniyorlar! Grdklerim karsnda yaadm ilk aknlm attktan sonra, biraz daha dikkatli izlemeye devam ediyorum. Hem msabakalar, hem de perde arkasn...
    Ve beni oke edecek olay ikinci gn gerekleiyor. Atletlerimizden biri dl treni iin bekleyen kzlardan birinin arkasna geiyor. ki eliyle ak olan beline sarlyor. Neye uradn aran kz aniden geriye dnyor ve tacizi yapan milli atlete (!) tepki gsteriyor. Eliyle atletimizin ellerini ittikten sonra ileriye bir hamle yapyor ve ondan uzaklayor. Bizimki ise pikince glyor. Aklnca aka yapyor!
    Derken, ampiyona sona eriyor. Ama rezaletler bitmiyor. Son gnn akam her ampiyonada olduu gibi banket var. Oraya gidiyoruz. Balangta anormal bir durum yok. Atletlerimiz yiyor, iiyor, eleniyor. Buna kimsenin bir sz olamaz. Tm sporcularn olduu gibi elenmek onlarn da hakk. Ancak bazlar ke balarna ekiliyor ve mahalle bitirimleri gibi yabanc lkelerin sporcu kzlarna kesik atyor. Hani belki gtrrm misali! Baka hi bir lkenin erkek sporcusu bunu yapmyor. Elle tacizin yerini bu kez gzle taciz alyor. Biz banketten karken, Trk kafilesinin masasnda bir bayan sporcumuz gbek atyordu. Takm olarak beinciliimizi kutluyorlarm meer!

dareciyi ekip, tekrar bara gidince...

O gece yaanan rezaletin son perdesi ise bir barda sahneleniyor. Atletlerden Mukadder Ulusoy, Zbeyde Yldz, Metin Durmuolu ve idareci Cumhur Can banket sonras bir bara gidiyorlar. Bardaki sarho Bosnal genlerden biri Mukadder Ulusoy'a laf atyor. Bunun zerine Metin Durmuolu tepki gsteriyor. Tartmann bymesi zerine idareci Cumhur Can taraflar yattrarak bizim sporcular otele gtryor. Ancak ksa bir sre sonra sporcular bu kez yanlarnda Cumhur Can olmadan tekrar ayn bara gidiyorlar. Barn nnde tarttklar genlerle karlayorlar. Genler bu sefer daha kalabalk ve ellerinde sopalar, demir ubuklar var. Ve malum sonu: Sporcularmz dayak yiyerek otele geri dnyorlar. Ertesi gn havalimannda Metin Durmuolu'un mosmor gz ve yzndeki darbeler olayn vehametini anlatmaya yetiyor. Havaliman dedik de, son izlenimlerimizi aktaralm:
    Yurtdna lkesini temsil etmek iin kan btn kafileler belli bir disiplin iinde gider gelirler. Bunun iin onlara formalar, Ay-Yldzl eofmanlar ve takm elbiseler alnr, federasyonlar tarafndan. Ancak bizim kafilemizin milli takm kafilesi olduunu anlamak iin ancak ilerinden biri olmak gerekir! Bir ka dnda zerinde takm niformas tayan yoktu. lerinde plaj kyafetiyle dolaan bile vard. Otel animatrleri mi, milli sporcular m, belli deil.
    Neyse ki, uaktan indik de bu kabus bitti.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama gzel be kardeim!

Emre B. - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.09.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    27

lkeyi rezil etmiler

slam Sezer - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    38

Futbol dndaki branlarda tm baarszlklar paraszla balayanlar ne diyecekler ok merak ediyorum.Son zamanlarda halterinden su topuna hep rezillikler yaanyor.Alkol bamlsndan sapna trl trl antrenr,sporcusu.Yazk oluyor gerekten,tamam hakkyla yapanlara helal olsun ama baksanza atletlerimiz bosna ya milli amalarla deil sadece ''milli'' olmaya gitmi...
    Adam aldrmada ge git, diyemem aldrrm.
    inerim, inenirim, hakk tutar kaldrrm!

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Cengiz ubukcu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    40

peki bunu yapanlarn yzne tkrmeyecek miyiz?

immortal_TS - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    17.07.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

Bunlar ayyuka kan olaylar kimbilir daha neler vardr bizim bilmediimiz, lkemizin adn ktye karan bu adamlar birannce cezasn ekmelidir!! ve bunlar ynetenlerde tabiki!
    nsanlar iaret ederek sularken, dier 3 parmanzn sizi gsterdiini unutmayn.

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    40

arkadalar yllardan beri takip ederim, bu bireysel sporlarda zellikle de dv sporlarnda sporcular milli bile olsa hem ahlaktan hem de beyinden yoksun oluyorlar...atatrk ne demi zevi, evik, ahlakl...bunlardan hibiri bunlarda yok..bir iki rnekle zamannda gen milli boksrlerimiz rusya vb. bir yerde tutuklanmt, bar kavgalar srekli yaanan bireydi...dnn boluda gre milli takm kamp yapt yerde kyllerle birbirine giriyor, doping yapan halterciler zaten biliniyor....hepsini allah bildii gibi etsin...

Talat YAVUZ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.09.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

onlar atletizim takmlarna kendi hocalarnn rencilerini almaya devam etsinler benim bir sr yetenekli arkadalarm da 500 ylt aylkla oratalkta kosunlar..olaca budur tabi..
    NUHUN GEMSNE FTLER HALNDE BNMEDK K HAYATIMIZI FTLER HALNDE DEVAM ETTRELM...

Trabzonspor Kongre yesi
    Tunga - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

Alnt cengizc Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    peki bunu yapanlarn yzne tkrmeyecek miyiz?
    Aslnda adam olsalar, bu haberin ortaya kmasyla bile yerin dibine girerler ama nafile. Adam olsalar bunlar yapmazlar zaten.

Bizim tkrmemizle olacak i deil de, zellikle bu sporcular yetitiren antrenrleri sulu buluyorum ben. Zira "yetitirmek" sadece antreman yaptrmak deildir. Kiisel ve karakter olarak da yetitirmediimiz sporcularn hibirinden bu lkeye bir menfaat yok. Zaten sportif baarszlklarmz ile milletin azna sakz ediyorlar bu lkeyi, bari centilmenlik ile anmz yrsn.

Ahlak konusunda o kadar hzl dejenere oluyoruz ki.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama gzel be kardeim!

Ozan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    27

nasl idir anlam deilim rezil kiilikler yaa bunlar lin etmek lazm rezil ediyorlar lkeyi oraya lkemizi temsil etmeye gidiyorlar ama akrmadklar rezalet kalmyor
    " Ne kadar bilirsen bil , sylediklerin kardakinin anlad kadardr." (Hz. Mevlana)

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    40

federasyona faks ektim bu rezillii aklayn diye...cevap genel sekreterden geldi, ne tr bir bilgi istiyorum diye..imdi ben de bunun doru olup olmadn teyid etmelerini istediimi belirtir fas yazyorum..

Nebiye - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.05.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    44

Rezalet.
    Yazdklarn okuduumda kaldm yani.Hi yaktramadm.nsann inanas gelmiyor byle biiye.
    Bencede nce antrenrlerinden ie balanmal.Bi gzel silkelendirilmeli.Hani disiplin hani kurallar hani sporcu ahlak.Yuhh yani.Ben msabakalara gittiimde hocamzn gzne bakardk.Ne mmkn iki dakika muhabbet edelim biriyle.
    Ayyldzmz altnda bu tr yarmalara katlyorsalar hakkn vermeliler.Edepleriye gidip yarp dnmeliler.Yazk yaaa.O mertebeye ulamak iin kyda kede spor yapan bir sr insan vardr be.Yazk.
    Teekkrler imalyldz.
    Gnl isterdiki bu balk altnda farkl eyleri okusaydk.

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

Bunlar daha nceleride yaanmt. Medyaya ilk defa yansyor ble eyler... Bunu sadece atletizm deil baka spor takmlarmzda yapyor yurt ii ve yurt d msabakalarnda...

Sporcunun zeki, evik ve en nemlisi ahlaklsn semeliyiz... Ey ATAM sen ne kadar byksn ki; szlerin bazlarnn beynine mh gibi aklyor...

Naim
    Ziyareti

Alnt imal Yldz Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Aslnda adam olsalar, bu haberin ortaya kmasyla bile yerin dibine girerler ama nafile. Adam olsalar bunlar yapmazlar zaten.

Bizim tkrmemizle olacak i deil de, zellikle bu sporcular yetitiren antrenrleri sulu buluyorum ben. Zira "yetitirmek" sadece antreman yaptrmak deildir. Kiisel ve karakter olarak da yetitirmediimiz sporcularn hibirinden bu lkeye bir menfaat yok. Zaten sportif baarszlklarmz ile milletin azna sakz ediyorlar bu lkeyi, bari centilmenlik ile anmz yrsn.

Ahlak konusunda o kadar hzl dejenere oluyoruz ki.
    Sporcu yetitiren antrenrler bir iki yetenekli kz bulup hemene nikah basp kkariyerini ve ekonomisini kurtarmak telanda

Biz Sreyyann kuyruuna binmi giderke Halili erefi daha nicelerini unuttuk gitti onlarda beceriksiz atletizim federasyonu ve spor cahili ve art niyetlisi Bakan yznden heba oldular
    Zmrd anka diye yutturulan sreyya hanm ne oldu? Keyfine gre avrupada msaakalara gitmekden cayd
    200 bin dolarlk kamp paras istemeye balad ama sonu garantiside yok ? yani yarmay bile garanti etmiyor
    Vel hasl kelam
    !!Sreyya Milli Forma Giymesin!! Atletizim Federasyonu stifa etsin!!

6afak Aydn1 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.09.2006
    Nereden
    Almanya
    Ya
    39

allah allah. ilginc

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)