Cafedegoygoy
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 54 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Byk komedyen - Ylmaz Erdoan

Adem Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    Orta Dou
    Ya
    33

Standart Byk komedyen - Ylmaz Erdoan

Her filminde, her iirinde TSK'ya dokundurmadan rahat etmeyen Ylmaz Erdoan bu kez duvara toslad.

"Mektup" ad altnda yazd uzun yazda, resmen ocuk katili blc terristlerle Mehmetii bir kefeye koydu. Hrriyet tam sayfa ve CNN Krt her saat ba bu blc yazy tekrar tekrar verdiler.

Erdoan yazsnda Gneydou'da kimsenin kimseye ate etmemesi gerektiini belirterek yle devam ediyor: "Kimse ate etmesin, kimseye.

Hibir gerekeyle. Hatta kendini savunmak iin bile...nk savunmaya balayana kadar masumsun ve masum gzel bir kelime, masum kal..."

Yani, hain terrist oluk ocuk ldrecek, ky basacak, vatan evlad Mehmetik NE drst vatanda ne de kendisini savunmayacak. Pes dorusu!..

Devam ediyor. "Yazg birini klaya birini dalara gtrm."Mrn" denir Krte'de "lm"dr Trke'de. Vah vah vah!.. Neredeyse karde katili terristler iin alamamz istiyor! ..Erdoan Pislik terrist ile vatan borcu iin gnll olarak askere giden Ana kuzusu askerimizin ayn kaderi paylatn hangi cesaretle syleyebiliyor Bakn Erdoan, kendi airetindeki klelii daha kaldramadan, yazsnda neler yumurtluyor: "Ve Trke, gzel kelimeleriyle her eyi iyiletirebilir. Krte'yi bu cendereden karabilir. Alr bu Mezopotamyal kardeini, nce yaralarn iyiletirir. Onu zgrletirir.."

Devletine isyan et. Dalara k, 30 yl nne geleni ldrrken "gerilla" de. Hesab sorulup ocuk katillerinin dalara leleri bir bir serilince utanmadan "Yazg, kader mahkumu" deyiver.

Ayn ermeniler gibi. Fransz niformas giyip yzyllarca birlikte yaadklar insanlara arkadan ate atlar. Hesaplar tutmayp boylarnn lsn alnca "biz masum insanlarz. Trkler bizi katletti vs..." demeleri gibi...

Her hain layk olduu cezay ER ge alr. Ylmaz Erdoan tiyatrosunda her frsatta kendi ocukluundan sz ederken, "Hakkari'de askerler kurun atar, biz de onlar ellerimizle yakalamaya alarak oyun oynardk." eklinde anlar anlatr ve ak ak TSK ile kafa bulur.

Onursuzlarda bunu ylk ylk alklar. Ylmaz Erdoan NE "kalle dost" NE de "mert dman" olabilmeyi becerebilmitir.

Ciwan HACO konseri iin toplanan kalabala "Krtlk" nutku atarken, "gvercin" kanadna yazd mektuplarda "Timsah gzya" dkyor. Ama " lkeden i lkeye" diye iirinde kastettii Krdistan'dan hi sz etmiyor bu mektubunda.

Yazd mektup, bizim mtareke medyas tarafndan bin bir trl duygu smrs ile servis edilmeye allsa DA artk mzrak uvala smyor.

Tamda TSK'nn snr tesi operasyon hazrl yapt u srada m depreti Ylmaz Erdoan' n yreindeki "bar" sevgisi.

Ylmaz Erdoan'a Dou, Gneydou ve Irak' ondan ok daha iyi bilen bir gazeteci olarak soruyorum:

Trk Krt kardeliine ve atekese bu kadar nem veriyorsan, yllarca PKK'nn yayn organ, terr yanls ve ar Krt milliyetisi, zgr Gndem'de ve PKK saflarnda faaliyet gsteren kardein Mustafa Erdoan'a neden bugne kadar engel olamadn? Yoksa sendemi ayn saflardaydn da haberimiz yoktu?

ok deil, 1997'de kardein mehur deilken, PKK'nn "kalemiz" dedii, Kuzey Irak'taki Zap kampnda 5 Trk askeri rehin tutulurken kardein de orada yatp kalkard.

Byk gazete ve televizyonlarn Diyarbakr muhabirleri (isimleri imdilik bende sakl) ile blc zgr Gndem'in Ankara temsilcisi ve muhabiri olarak kamplara gider gelirdi. O zaman kan akmyor muydu? O zaman karde deil miydik.

Kardein yerel kyafetlerle, "gazeteci" ad altnda gzlerimizin nnde terrist kamplarnda fink atarken, zellikle kamp komutan azl terrist Rza Altun'un dizinin dibinden ayrlmyordu.

Rehin Mehmetikler adna, onun da senin de ne yaptn ben gz tan olarak grdm...

Delikanlysan k "bunlar bilmiyorum" de!..

Kardein internetteki zgemiine bu alt terrist gazetesini ve O yllar koymam, sorsana acaba neden?

Belki hatrlarsn, sen de vardn.. Krt milliyetisi kardein, arkc Glben'le tm medyann nnde gstere gstere meydan okurcasna Krte ark eliinde dnya evine girmiti. Kimsenin gznden kamyor?

imdi kalkm sanki Trkiye bir lkeyle savayormu gibi laf ebelii yapp, terristle tertemiz Mehmetii bir grp milleti "Bar"a m davet ediyorsun?

Abi karde dnyann terrorist dedii PKK'ya halkn huzurunda siz de "terrist" deyip, oluk ocuk masum insanlar ldrmemeleri, okul, salk oca ile yol makinelerini yakmamalar iin nce onlara mektup yazmanz gerekmez mi?

Sevgili okurlar keke trl kelime oyunlarna hi bavurmadan, delikanlca kp ben "Krtym" diyebilseydi daha drst davranm olurdu. Tabi byle bir kaygs varsa.

Siyasal Krtlerin bavurduklar en byk yntem budur. Azlarn atklarnda bol bol kardelik, eitlik, bar ve sevgiden sz ederler.

Ancak hava kararnca gndz birlikte ay itikleri komularna kurun yadrmaktan geri kalmazlar.

Mertlik, delikanllk, bar, ocuklarn getii yollara mayn deyerek olmaz!

Akrabalarna ve kardeine nce bunu hatrlat Ylmaz.....
    Recep Onur KIVRAK

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu

yelik tarihi
    28.01.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    28

bu yaz u anda ismini hatrlayamadm bir yazara aitti..arkadam bunu belirtirsen daha doru olur..paylam iin teekkrler...

kimse kimseye ate etmesin elbette ama bundan nce unu dnmek lazm kimse kimseyi ate etmek zorunda brakmasn!!terristler ate istiorlar ve bu karlk onlara veriliyor verilmeli...ne ylmaz ne bakas buna engel olmaya almasn!!daha dn 6,bugn 1 ehit verdik!!!bartan kardelikten bahsedip de br taraftan terrizmin yandaln destekiliini yapmak ne yaman bir elikidir...ylmaz erdoan ve onun gibilere biz prim verdike bu iler daha ook uzar!

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Kaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    34

Ylmaz Erdoan'n nasl bir insan olduu belli. Tartmaya bile gerek yok. Nasl kafada olduunu bundan 5 sene nce gstermiti.

Kelime oyunu yapmay braksn Ylmaz Erdoan paavras. Silah kullanma hakk sadece devletindir ve byle kalacaktr. Gitsin yakn olduu terristlere aklama yapsn...
    Konu Kaya tarafndan (03.09.2006 Saat 15:04 ) deitirilmitir.
    Her kim kendini kymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.
    Malik bin Dinar

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    23.08.2004

Bu mektuba kar yazlm olan ve u sralar internette dolaan bir baka mektup. Belki onlarcas daha vardr.

ahsi fikrim, O topraklarda yaamayan insan bu olaylar salkl gzlemleyemez, o corafyada yaamann yan sra, rgt sempatizanysa hakeza...

Ylmaz Erdoan,
    BKM/stanbul

Bir mektubu okuduktan sonra beenmeyip, zarfa tekrar koyup gndericisine
    iade etmenin ho olmadn bilmediimi sanma. Ama bu sefer byle oldu ve
    ben yazdn mektubu, bu mektubumun ekinde sana iade ediyorum...

Benim hibir zaman senin gibi romantik bir dilim olamad. Edebi laflar
    arka arkaya dizip iir yazmasn ise hi bilmem... Ama bu benim hassas
    olmadm veya duygusuz olduum demek deildir.

Seni anladm. Hem de ok iyi anladm.
    Aman!
    Sakn! Mtareke basnn anlad enteller gibi seni anladm sanma!
    Allah beni o durumlara drmekten saklasn!

Eer bir gn grseydim seni bir ehidimizin cenaze treninde, elinde al
    bayrakla en nde yrrken, "Bu Vatan Blnmez" diye barken, yazdn
    mektubun iindeki maddi hatalarn hepsini grmezden gelir, sana iade
    etmezdim. Derdim ki en nihayetinde; " Sanat kafasdr, karm biraz..."

Ama;

Gnderdiin kanamal gvercindi silh eline alp ilk daa kan. Terr
    balatan ve devam ettiren de o oldu. Hatta terrden ekmek dahi yedi. Senin
    sava dediinin ad terrdr. Sava iki devlet arasnda olur. Topraklarmz
    iinde ayr bir devlet kuruldu da bizim mi haberimiz olmad?

Senin kanamal gvercininin elindeki keleten kan mermi ile kpkrmz
    bir gl yapra olup derken Mehmetik sahi sen ve mektuplarn
    nerdeydiniz?

Biliyor musun; z be z Trke olarak ka ana, ka e, ka evlt
    bard; "Syleyin Gnee Bu Sabah Domasn!" diye... Sen, sahi o
    zamanlarda da nerelerdeydin?
    O Mehmetik'lerin yzlerine bakmaya kyamazdn. Bahar kadar
    gzeldiler... Ay kadar gzeldiler... Ecelleri senin mektubunda
    siyasallamasn resmen istediin PKK'nn ta kendisi oldu.

Bak sen bir mektup yazdn. Herkes sesini duydu. Peki; sen geen hafta
    Gl Hanmn sesini duydun mu? Gl Hanm bir ehit ei... Senin bahsettiin
    o maynlarda getiimiz gnlerde ehit olan binbann ardndan annesinin
    "Artk vatan sa olsun demeyeceim" demesi zerine "Hi kimsenin bu anay
    knamaya hakk yoktur" balkl bir yaz yazd.

Tabii Gl Hanm senin gibi ince zanaatkr olmadndan, sesini ancak
    bizler duyabildik. Ne mtareke basnn bakelerine kt, ne de dantel
    misali entellerden destek alabildi...

"Zemheri souunda ateler iinde yandm" dediinde, biz onu ok iyi
    anladk. Yazdklar z Trke idi... Sade Trke idi... "Elimde kelimeler
    var" deyip alt alta dizerek iirimsi havalar katarak, senin gibi satr
    aras mesajlar iletmeye almadan, aka, merte yazd... Gerek bir Trk
    kadn idi yazarken... Kaak gremedi senin gibi...
    Arbal, vakur, efendi, sznn ardnda duran cesur bir Trk kadn
    Gl Hanm.
    Atein dt yer Gl Hanm.
    Yani senin anlayacan, ehit eine lyk bir Trk kadn Gl Hanm...

Sahi, senin bahsettiin u krte atlardan birini, birebir tercme
    edip yollasana bana... Yaynlayalm! Gl Hanmn feryadn okuduumuz gibi
    onlar da okuyalm! Birka tanesinin evirisi bana denk geldi, biliyorum...
    Onlardan olsun ama... Sakn kvrtma! ok iyi krte bildiinin dersini de
    vermisin mektubunda...

Uzun uzun mektubunda yer ayrdn maynlardan sadece son bir ayda ka
    asker, ka subay ehit oldu bilir misin? Dan tepesine helikopterle
    indirme yaparken aaya atlayan asker, maynn stne bastnda, lm
    nasl gelir bilir misin? Her eyi hayal eden beyin gcn, onu da hayal
    etsin bir kere... Dan tepesine o maynlar kim dedi? Ya da asfalta?
    Veyahut ku umaz kervan gemez patikalara kimler dedi o maynlar?
    Mektubunda maynlar deyenlerin adn koymayarak, maynlarla gelen
    lmlerde orduyu da ne kadar net sulamsn!

"Daa kmak yazg" dediin an mektubunda, sen de onlardan olmadn m?
    Ya da yazgnn m tarifini bilmezsin? Ayn cmle iine "klada olmak
    yazgs" kelimelerini de katarak, kelimelerinle yaptn oyunu grmedik
    mi?

Kanl terr rgtnn ekyalar ile bu lkenin erefli askerini ayn
    kefeye koymak seni "aydn -sanat" yapyorsa ve mtareke entellerinden de
    destek alyorsan eer; senin de, entellerinin de boynunadr bu iin
    vebali... Masumiyetten bahseden gya masum(!) mektuplar yazarak bu vebale
    de bizi ortak etmeye kalkma...

Edebiyatlardan(!) ok byk destek alan bu mektubu, ak olarak Trk
    milletine yazana kadar neden dadaki kzlarnza bir mektup yazmadn? Senin
    ak ve sevgi dilinin ok iyi olduunu sylerler. Yazsaydn ya o kzlara;

-" Yakr m size ktalk etmek! Bir erkek evlenecei kadnn
    yapsnda asalet arar! Nezaket arar! Namus arar! Hangi erkek, souk da
    gecelerinde ekya yata stm, yorgun yosmay alr? Bakn bana,
    evlenmek iin sizler gibi dadan bir kz m seiyorum?"

Cesaretin varsa Ylmaz Erdoan bu mealde bir mektup yaz... Senin
    kahramanln ben o zaman greyim.

nceden gerekli mihraklara haber verilerek destei salanm, kendi
    kendine sipari ettirilmi mektuplar yazarak, Trk Milletini ve Trk
    Ordusunu sulayarak kaybeden sen oldun... Tarih senin gibi kaybedenlerle
    dolu...

Velhasl Ylmaz Erdoan... Yktn perdeyi, eyledin viran...

A. Asuman ZDEMR

onurkaradeniz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.12.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

binlerce askerimizi ldren,devletin malna her frsatta zarar veren , istanbul da belediye otobslerini atee verip iindeki insanlar canl canl yakan masumlardan m bahsediyor acaba ?

bizim naiz vcudumuz elbet birgn toprak olacaktr ama TRKYE CUMHURYET LELEBET PAYDAR KALACAKTIR!!! M.K.ATATRK

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu

yelik tarihi
    28.01.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    28

O topraklarda yaamayan insan bu olaylar salkl gzlemleyemez, o corafyada yaamann yan sra, rgt sempatizanysa hakeza

paylamn iin ok teekkrler...ok ii bir yant verilmi ylmaz erdoana...

yukardaki szn ise o kadar doru ki!!!o topraklarda yaamayanlarn bunlar anlamas gerektn ok zor...ben yaadm ve her eyi o kadar net grebiliyorum ki...kck bir ocukken beyninize kaznan ac dolu sahneler...nnz kesen terristler...iinizi korkuyla dolduran tfekler,vahi baklar...gece yarsnda iittiiniz atma sesleri...taranan lojmannz..ku kanad misali rpnan minicik yreinizde hissettiklerinizle yorgann altna saklanlar...yavrular karlan analarn feryatlar...patlayan maynlar...paralanan bedenler...ismini evinizde duyduunuz insanlarn yrek dalayan ehit oldu haberleri...

ka tane ocuk babasn ie gnderirken ardndan gz ya dkmtr bir daha gremeyeceim belki diye...ka tane ocuk geceleri dua etmitir sabah babas sa salim evine dnsn diye...

lanet oku oku dinmez nefretin kinin...ahit olmak lazm...grmek lazm...sadece bilmek duymak o kadar yetersiz ki...sayfalarca yazabilirim bunun zerine...sayfalarca anlatabilirim tek bir sahneyi...tek bir dnceyi...

yaamak lazm dostlar yaamak...uzaktan bakmak bir yere kadar...anlamak iin geekten yaamak lazm...Ama dilerim Allah'tan hi biriniz yaamayn hi biriniz grmeyin ve hi birimiz artk duymayalm bu ve benzeri olaylar!!!

yelik tarihi
    04.09.2005
    Nereden
    stanbul

ylmaz erdoan n ne olduunu ok iyi biliyoruz..klasik pkk sempatizan...klasik bir blc tipi...szde aydn ya her eyi o biliyo...hepsinin tez zamanda Allah belasn versin

Recep altepe - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

ahahaaha sper yzszlk yaa!!!

ehit ile terristi ayn kefeye koyuyor arkada.

Ben kendi adma onu, en irenci de dahil olmak zere hi bir mahlukat ile ayn kefeye koymuyorum. Dikkate bile almyorum.
    14 ubat 1999, Bursaspor : 0 - Trabzonspor : 1 (Dk. 90 nal Karaman) | ts1983

https://twitter.com/kkgak

Abdall61
    Ziyareti

hi armadm e zaten o ylmaz erdoan denen mahlukat pkkl bi krt deilmi? dadakilerden bi fark yok

yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    Orta Dou
    Ya
    33

ne yazktrki okaraktersizle ayn soyad tayorum.
    Recep Onur KIVRAK

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    23.08.2004

Bir i arkadam bandan geenleri anlatt, kyndeki genler belli bir olgunlua eritiklerinde (ortaokul seviyesi) baz geceler dzenlenen ky basknlaryla toplanyor ve daa gtrlyormu. zin vermeyen aileleri ise hazin bir son bekliyor...

Arkadamn ailesi -days bir dnem milletvekillii yaptndan- devletimize yaknm, abisini stanbul'a almaya, her basknda evin kuytu ksmlarna saklanan arkadam ise sonunda ortaokulu okumas iin il merkezine gndermiler. lkokuldaki sra arkadann terr rgtne katlp, ldn duymas ne kadar znt vericidir tahmin edersiniz. Tandnz, bireyler paylatnz arkadanz devletine ihanete zorlanyor ve lyor.

Kylerinde sayg duyulan bir aile olmalarndan dolay, o kyde byyerek pkk.ya katlan ve bu inahetten dnmek isteyen "militanlar" babasna gelirmi ve babas da bunlar devlete teslim edermi (birka ibret verici rnei dinledim). Dediine gre; u an pkk.dan dnmek isteyen birok kii var ve "genel af" bekliyorlar. Eskiden cahil halk; "devlet kurma" hlyalaryla kandran pkknn, Barzani ve Talabani'den yz bulamamas da, rgtn zayflamasnda en byk etken.

"Genel af" diyince homurdanmalar duyar gibiyim. Ben de aynsn yaptm nk. Askerimizle atmaya girerek onlar ehit eden kiiler nasl balanabilir ki? Hadi biz barmza ta bassak, ehit aileleri nasl byle bir eyi kabul edebilir? Ylmaz Erdoan'n da, arkadamla ayn sebepten dolay "genel af" kmas grnde olduunu dnyorum. Zalimce duygular besleyerek yazm olduu mektubu da bunu destekliyor olsa gerek.

u an grdklerimiz ise; tamamen Avrupa destekli, uyuturucu kaaklndan finanse olan bir rgt ve rgtn kandrd insanlarn ortaya koyduu acmasz bir oyun. Zararn biz hep birlikte dyoruz. (Askere giden abi ve atmada vurduu kardei-muhtemelen tersi de yaanmtr-)

Yzyllardr ayn corafyada yaayan insanlar birbirine dman etmeye kimsenin hakk yoktur. Ylmaz Erdoan da dahil, sorunun zmne katkda bulunmak isteyenler farkl bir slup kullanmak durumundadr ya da samimiyet gsterip, "bar istemediini" belirtmek.

Bu sorunu birlikte zmemiz gerek, unutmayn "kafatasnzn lsn, doduunuz ehri, ailenizi..." siz semediniz, onlar doumunuzla ortaya kan farkllklardr. Devletimizin iyi bir strateji retmesini ve bizim de bu stratejiye hizmet etmemizi umuyorum.

Hda Topalolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.06.2004
    Nereden
    Belika
    Ya
    34

Siirin yorumunda onyargili hareket edildigi cok belli oluyor, bu konu hakkinda fikirlerimi soylemeyi cok isterdim ama onyargi kurbani olmaktansa hic soylememeyi tercih ediyorum. Saglamin verdigi ornek cok guzel bir ornek + bana gore Yilmaz Erdoganin anlatmaya calistigida ayni sonuca variyor. Ama ne yazikki o bir Krt ve o ne derse malesef yanlis oluyor. Acaba Nihat genc abimiz bu siiri yazsaydi (ki eminim dusuncesi farkli degildir) tepkimiz nasil olurdu??

yelik tarihi
    04.09.2005
    Nereden
    stanbul

hi kimse hainlerle bizi korumak iin canlarn feda eden ehitlerimizi ayn kefeye koyamaz...koysalar bile hepsinin kafas kopacak ok az kald o gnlere.

slam Sezer - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    38

Eer o ssl szlerle bara davet ederken nceliini pkk militanlarna verse,yani atekes yapn,teslim olun,silah brakn,masum insanlar ldrmeyin dese iyiniyetinden dolay tebrik edecek herkes ama o her iki tarafa eitim mesaj vererek aslnda resmen pkk y tanm,mazur grm,onlara hak vermi oluyor.Tamam krt olduu iin bizden daha anlayl olabilir bir aydn olarak''krt sorunu'' olduunu syleyenlere.Fakat devlete kar ''krt sorunu'' diyerek sorun kartanlarn ve de ''hak istiyoruz'' un tesine geip silahl mcadeleye geenlerin yannda olmas,masumlara tuzak kurup kallee ldrenleri normal bir taraf olarak alglanmas ve bunu topluma empoze etmeye almas tamamen masum insanlara,ehit ailelerine ikinci bir kurundur,mayndr,tuzaktr.Yazklar olsun sana mkremin...

yelik tarihi
    04.09.2005
    Nereden
    stanbul

ya arkadalar aydn insan kimdir, aydn insan kimlere denir, aydn insan tanm nedir...bu lkeyi blmek isteyen, bu lkenin deerlerine hakaret eden her insan yine lkemizde baz medya organlarnda aydn deniliyor, onlarn grleri benimseniyor...ylmaz erdoan m aydn hadi be ordan ne aydn

Trabzonspor Kongre yesi
    Nytre - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    33

ylmaz erdoann ne ok olduu belli...
    bu .oklugunu tekrar kantlad saolsun..
    ''Ben kulp tutmam, ocuk... nk hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamna hizmet veya kumanda edenler bir kulb tutsalar bile -grev srasnda- bunu aklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarslr ve tartlr. Tefrika (ayrmclk, nifak) yaratm olurlar. O nedenle dikkatli olmalarn tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatrk (2 Aralk 1933)

feneri "ampl" aydnlatr ancak "gne" kendiliinden k verir !

Trabzonspor Kongre yesi
    Nytre - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    33

zc olan onun mektubunun yaynlanmas... doan medyas yine yapt yapacan
    ''Ben kulp tutmam, ocuk... nk hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamna hizmet veya kumanda edenler bir kulb tutsalar bile -grev srasnda- bunu aklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarslr ve tartlr. Tefrika (ayrmclk, nifak) yaratm olurlar. O nedenle dikkatli olmalarn tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatrk (2 Aralk 1933)

feneri "ampl" aydnlatr ancak "gne" kendiliinden k verir !

slam Sezer - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    38

Alnt laz_hayri_61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ya arkadalar aydn insan kimdir, aydn insan kimlere denir, aydn insan tanm nedir...bu lkeyi blmek isteyen, bu lkenin deerlerine hakaret eden her insan yine lkemizde baz medya organlarnda aydn deniliyor, onlarn grleri benimseniyor...ylmaz erdoan m aydn hadi be ordan ne aydn
    arkadam yazm tamamen okursan eer ben diyorum ki ylmaz erdoan pkk y lanetlemi olsayd,katil olduklarn syleyeseydi de sadece krt sorunu olduunu savunsa sonuta o zaman evet ylmaz erdoan aydn bir krt vatanda olarak dncelerini savunuyor denir ve sayg duyulunabilinirdi.oysa o syledikleri ile pkk y askerle eit tutarak brakn aydn olmay insan olmay bile haketmiyor.
    Adam aldrmada ge git, diyemem aldrrm.
    inerim, inenirim, hakk tutar kaldrrm!

Trabzonspor Kongre yesi
    Tunga - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

ncelikle byle bir yaz koyuyorsanz, MUTLAKA sahibini, kaynan da koymanz gereklidir. Madem ki Ylmaz Erdoan krt olduu iin bir nyarg ile okunuyor yazdklar, o zaman bu yazy yazan da bilmek hakkmzdr. Aksi hem yazy yazana, hem de biz okuyanlara ayp oluyor.

Ylmaz Erdoan bir tiyatrocu, bir komedyendir. Bence iyi de bir komedyendir. Ve o kadar. Aydn olmakla tiyatrocu olmak arasnda hibir dorudan iliki yoktur. lkemizin, devletimizin (derin devlet de dahil) yllardr zemedii veya zmedii bu sorun, bir mektupla zlecek i midir? nce bunu bir grmek lazm.

Deilse o zaman neden byle bir mektup yazlmtr. Hatta daha da nemlisi neden bu kadar youn bir ilgi grmtr? Cevap basit. Sizin mtareke basn dediiniz, benim ise kblesi seyyar dediim medyamzn en ok duyulan sesleri sayesinde.

Askerimize "Mehmetik" denmesinin kutsal sebepleri vardr. Dolaysyla onun kannn her damlas da kutsaldr. Aktt her damla kann da hesab sorulmaldr. Sadece Gneydou'da savarken deil, baka lke topraklarnda, kendi yaratmad sorunlar zmeye alrken de.

PKK'y tamamen bir tarafa koyuyorum, zira onun tartlacak elle tutulur hi bir yeri yok. Orada verilen her emek, attmz her kurun bir teroriste deil ncelikle bir sebebe ve arpk bir ideale arpmaktadr. Onu vurmaktadr. Krt Milliyetiliine. te srf bunun iin bile meru bir mdahaledir Mehmetiin yapt.

Ama bir de iin dier taraf var. Bizlerin kutsal sayd Mehmetik Kan ve Mehmetiin kendisini "ucuz insan eti" diye peke ekilmesi. Mehmetiin ana grevi bu vatan topraklarn, i ve d pislikler ve tehditlerden temizlemektir. Elalemin yedii b.klar temizlemek deil.

Mehmetii "ucuz insan eti" diye pazarlayanlar ise maalesef sadece yabanclar deildir.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama gzel be kardeim!

BOZOHAN - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.03.2006
    Nereden
    Trabzon

ylmaz erdoan pkk yanda krt milliyetcisidir. dnnde bile krte mzikleri aldrp adeta btn trkiyeye nispet verir gibi davrand. acyorum bizim insanmza acyorum. bu ve bunun gibi insanlara traj salyoruz. para kazandryoruz. bunlar kazandklar paray ne yapyor sanyorsunuz. ahmet kaya gibi pkk'ya yardm yapyor.
    KAHROLSUN LG TV !!!

isaret parmagi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.08.2006
    Ya
    32

Ylmaz Erdogan benim komedyenliine sayg duydugum fakat o kadar da begenmediim bi ahsiyet.Her frsatta kendini acndrmasna ise yllardr gck oluyorum.Her zaman dedikleriyle yaptklarn eliirken rastladm ama hala konuabilen nadir insanlardan.Yeter artk sus demek gese de iimden bunun olmayacagn bildiim iin demiyorum.Byk bi ihtimalle yasamm boyunca o ve onun gibilere gck olmaya devam edeceim...

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

Demokrasi aydnlar-"kular" yuvalarndan kmaya baladlar ar ar... Demokrasi adna, zgrlk adna, insan haklar adna... Tankn paletleri arasnda ezilmedike o kk beyinleriniz rahat yok bu millete...

yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    Orta Dou
    Ya
    33

Tamam diyelimki nyargl yaklayoruz.Ama ate olmayan yerden duman kmaz.Ahmet kaya da zamannda mziyle ok sevilen bi ahst.Fakat oda ufaktan kaymaya balad.Sonunda herkes grd onunda ne olduunu.Bu lkenin ekmeini yiyip suyunu iip alttan kuyu kazmaya alan insan bi yahudiden daha erefsizdir.
    Recep Onur KIVRAK

BOZOHAN - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.03.2006
    Nereden
    Trabzon

Alnt fromTheRApBZONe Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Tamam diyelimki nyargl yaklayoruz.Ama ate olmayan yerden duman kmaz.Ahmet kaya da zamannda mziyle ok sevilen bi ahst.Fakat oda ufaktan kaymaya balad.Sonunda herkes grd onunda ne olduunu.Bu lkenin ekmeini yiyip suyunu iip alttan kuyu kazmaya alan insan bi yahudiden daha erefsizdir.
    bu lkenin ekmeini yiyip ona ihanet eden. bir gn ekmeini yedei yerden kurunu yer.
    BOZO
    KAHROLSUN LG TV !!!

Trabzonspor Kongre yesi
    Tunga - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

Alnt fromTheRApBZONe Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    unu yanl anlaman istemem. Yani Ylmaz Erdoan'a nyargl yaklayorsunuz ve hakszlk ediyorsunuz demek istemedim. nyargl ya da nyargsz bu yazda bahsi geen "hikayeler" (Ylmaz Erdoan'n mektubunu kastediyorum) bence de aynen sizlerin dnd gibi anlanmaldr. nyarg hep kt birey gibi alglanr ama aslnda bazen kapal kaplar ardnda, ya da bu rnekte olduu gibi rtl szckler altnda, hatta nl olmasnn verdii cesaretle sylenmi, sylenmek istenmi eyleri de daha doru anlamamz salar. Dolaysyla bu rnekte olduu gibi, nyarglarmz bazen iyi ilere de yarar.

Ben ne dndm biliyor musun? Mesela ben bir krt Trk Vatanda olsam, ve de krtlerin ezildiini dnenlerden biri olsam, bu mektuba o zaman da has.....ir derdim. Sen krtlerin ezilmiliinden bahsedip, sonra 100YTL'ye bilet satp, krtlerle beraber Trkleri de ezenler arasna katl, sonra da gel bana "szde" yol gsterici ol! Ayn Ahmet Kaya gibi.

Bu mektup ve bu zihniyetin tohumlar, ne Trklere bir fayda salyor, ne de Krtlere. Hatta bu forum balnda da grld gibi, krt vatandalarmz ile Trk olmakla gurur duyan dierlerimiz arasndaki yakn mesafeyi de ratyor. Yani aslnda kimlerin iine yarad belli de....neyse.

Ama hala bu ilk mesajda verilen yaznn kimin yazs olduunu yazmamsn. Bekliyorum.
    Konu Tunga tarafndan (04.09.2006 Saat 23:23 ) deitirilmitir.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama gzel be kardeim!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)