Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 76 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oruç Kavgasi

Nereden
    Bursa

Sevgili arkadaslar.

Mübarek Ramazan Ayindayiz kötü Söz Söylenmez Hos Görü hat saffada oLmaliki Ramazan oldugu anlasilsin Konuya girmek istiyorum.

GaLatasaray in kötü OynamasI ve PuanLar Kaybetmesi Ezik istanbuL Medyasi tarafIndan Degisik YönLere CekiLiyor özeLLikLe Medya Düsüsü Oruca bagLamaktadir Trabzonspor ve Bir cok anadolu takimida Oruc Tutuyor BunLar gayet NormaL ama iLLaki bir kilif ariyorsaniz Baska SeyLer Uydurun dinimizi Orucumuzu Buna aLet etmeyin 11 ay bekLiyoruz bu ayi.

MEdya Hristiyani yakLasIyor Bu konuya Ben OnLarIn YorumLarini dinLedikce TügLerim ürperiyor Sanki Bir Hristiyan üLkesinde gibi Hissediyorum Kendimi.

Tamam bizdE TrabzonsporLuyuz sonuna Kadar Ama insanLar O Kadar Gay Se Li oLmuski Adam dini imani bir kenara atmis NeLerLe UgrasIyor.

ALLAH BELANIZI VERSIN..

Guests
    Ziyaretçi

isteyen tutar isteyen tutmaz bunun için kimse kimseyi yargilamamali. ki kaldiki oruç saglikli insanlar için, sagligi koruman için tutulur. bu topçular idman yapiyor kosuyor ter akitiyor. bana göre oyuncularin tutmamasi lazim.

Nereden
    Amasya

arkadaslar oruc adami etkiliyo fatih gökdeniz valan daha tam kapisiteli oynamiyo dikatinisi cektise dedim avrupa kupasida yok artik kimse tutamas bizi cünkü cok güclü kadromus var yani hic bir takima sans tanimiyom ben bu sene bize karsi sampyion da olacagiz ama su oruclarda maclarimiza bakiyom fatih gökdeniz valan hepsi sanki avrupa kupasi macindan dönmüs gibi oynuyor ....ben de top oynuyorum oruc da tutuyorum cumartesi macim vardi oruc tutuguma pisman oldum cok halsiz ve yorgundum en cok sevdigim adam calimlamak bile zor geldi yani iyiki fb maci 2 hafta sonra..belki sabahlari bir dana yesem belkiozaman 100% oynayiblirim... fazlada yenmiyor sabah sabah tabiki gücsüz kaliyorsun

Nereden
    Bursa

EsenLErLi Kardes ben Demiyorumki Ölüm Dösegindeki adma Oruc Tutsun.

Ama Suda Bir Gercek ve Hadis i SerifLerde var insan OrucLu iken Daha SagLIkLI ve Daha gucLudur diyE arastirabiLirsin BüyükLerine Sor istersen Zaten biz hep isLamiyeti Çarpitmak Sonucunda Bu haLLere Düstük.aLLah Sonumuzu hayir etsin Suan IsLamin SartLarInI Dahi TartisabiLiyorsak Surda inan aLLah YArdImcImIz oLsun.!

Guests
    Ziyaretçi

ben sana demedim kardes onu gazete basinlarinda çikan haberlere yazarlara karsilik yazdim

Harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Orucun futbolcuyu etkiledigi seklindeki yorumlarina kesinlikle katilmiyorum.Bunu burda sabaha kadar tarissak herkes farkli bir yorum getirir.Ama sonuçta söyle bir önyargi var ''eyer basarisizsan bunun sebebi oruç basariliysanda zaten söylenecek bir sey yok'' Iste bu önyargi bizde oldugu sürece bu tartisma her yil sürer ama bir sonuca varilamaz.

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gs oruç yüzünden keybetmiste Diyar takimi hristiyan mi onlar oruç tutmuyormuydu.

Böyle faso fiso islerle ugrasmasinlar, daha yararli seyler bulsunlar.

aksam osman tanburac ile engin verel de gs lilrin oruç tuttugu için diyarbakira yenildigini söylediler ahmet çakar buna itiraz etti ben iddia ediyorum en çok oruç tutan trabzonda ama adamlar içerde disarda kazaniyorlar dedi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selçukabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

ramazan ati futbol ligi için bitti arkadaslar bunu tartismak yersiz.[img]smileys/smiley4.gif[/img]

Bu GS'liler bizi yenerken oruç tutmuyorlardi da simdi mi oruç tuttuklarindan yenilmis oldular.Bizle oynadiklari maç ta Ramazan ayinda oynandi.Bu isleri geçelim.Kötü oynadilar ve yenildiler.Bu kadar basit.

Oruç tutup tutmama konusuna gelince, ben bu konuda Ziya Hoca'nin söylediklerine tamamen katiliyorum.Oyuncuya oruç tuttugu zaman performansinin bundan nasil etkilenecegini adam gibi anlatirsiniz.Gerisi oyuncuya kalmis.Adami zorla oruç tutmamaya tesvik edemezsiniz.Isteyen tutar, istemeyen tutmaz.

Murat BAYRAKTAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

böyle saçma birsey olamaz... orucun kavgasi mi edilir... bizi yenerkende oruç tutuyorlardi.. hiç birsey denmiyordu.. diyarbakir yenilgisinin faturasini oruca baglayamazlar... çikti diyarbakir aslanlar gibi yendi...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Salih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Oruç bahane...Geçen hafta bizi yendiler o zaman bunlar oruç tutmadilar mi?...Akillarinca bahane ariyorlar...[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Doktor olmayan orucun futbolcu performansini etkileyip etkilemeyecegi hakkinda yorum yapamayacagi gibi dinden diyanetten ilahiyattan bi haber olanlarda futbolcuya orucun farz olup olmayacagini tartismasin...

Medya her isin en iyisini biliyorum havalariyla bu malubeyitin faturasini oruca keserek bazi kutsal misyonlara hizmet ettiginin pek tabi ki farkinda. Ben sadece bir kanalda bir doktorun orucun futbolcu performansini asla etkilemeyecegini aksine arttirabilecegine iliskin bir yorum duydum. Ama kimse bunu konusmadi. Konusma hep ayni eksende devam ediyor.

Deliormanli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Bence oruç ve dince kutsal olan seyler polemik konusu olmamali. Giresunlu kardesimiz biraz hizli gitmis nereden nereye, bir tek haçli savaslari eksik kalmis.Diger dinleri,hristiyanligi buraya katmanin ne anlami var? Kaldi ki onlarin da oruca benzer dini vecibeleri var.Din Allah ve kul ile arasinda olan bir sey ve burada laf-i beyanla hiç bir sey elde edilmez.

Futbol ve oruca gelince.Tabi ki oruç etkiler futbolu.Bir gün tutma meselesi degil.Uzun süre oruç tutuncavücudun direnci azalir, metabolizmada yavaslama olur.Birsey olmaz diyen futbol oynamamis demektir(yüksek düzeyde futbolu kastediyorum)Oruç tutulmayacak haller de var ve is geregi bazi kisilerin tutmamasi uygundur.Örnegin uçak pilotu,oruçlu pilot uçaga piste düzgün sekilde indirebilecegi süpheli.Milyonda bir da olsa ihtimal göze alinmaz.Veya cerrah.Hassas ve zor ameliyat yapan bir operatör düsünün,oruçtan dolayi ufak el titremesi,hastayi ömür boyu sakat birakmak hatta öldürmek demektir.

Bir kisi profesyonel futbolcu olmussa ,milyonlarca $ para alip da onun her yaptigi milyonlarca insani ilgilendiriyorsa o zaman bazi tercihler yapmak zorundadir.Unutmayin oruç sahsi tercih ve sahsi mesele ,oynadigi profesyonel futbol toplumsal ve kamu mesele.

Iyi ramazanlar

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

anlamiyorum msizleri! kiminiz isi ileri goturerek oruclu insan daha kuvvetli olur falan yaziyorsunuz buraya! burda kimsenin kimsenin inanciyla ilgili bir sey soyledigini sanmiyorum! sorun futbolcularin oruc tutmalari ve bu yollada verimliliklerini dusurmeleri ve sahaya guclerini yeteri kadar yansitamamalari! oruc tutan insan vucuduna besin alamiyor! dusunun bir antremanda kaybettiginiz kalori ve siviyi geri alamazsaniz ne olur ? vucud reserbvelerine basvurur! yani bilimsel olarak kanitlanmis bir seyi yadsimak illada bunu kuranla islamla yada genel olarak dinle aciklamaya kalkismak mabesle istigal etmektir! kimseye oruc tutmasin demiyr burda kimseler ancak bir oyuncunun yukumlulukleri varsa onlari yerine yerine getirmek zorundadir! biz onun tanriyla kendi arasindaki iliskisine yani inancina karisma hakkina sahip kisiler degiliz kimsede yok bu hak! ama kisi kendisinin yaptigi akitlere ve toplumsal sorumluluklarina bagliligini bilmek zorundadir! fatih yada huseyin sadece sozlesmelerinden dogan sorumluluk sahibi oyuncular degil ayni zamanda o sozlesmelerden dolayi toplumsal sorumluluk ustlenmis kisilerdir! onlarin yapmasi gereken de bellidir! sevabin ve ibadetin cesitli yollari mevcuttur! ornegin hacca gidemeyenin yada gitmeyenin zekat ve benzeri seyler vermesi gibi. oruc tutamayan bir kisinin de ibadetini dolayli bir yoldan gerceklestirmesi olasidir! bununda yolu bir hocaya gidip danismaktir...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Oruc Adami etkiliyor mu? Neden pozitif etkilemiyor da negatif etkiliyor? Kaldi ki sahada oruçlu da degillerdi Son maç HARIÇ. Hakeem Olajuwon'u hatirlayanlar bilirler NBA'in en iyi 3 Pivotundan biridir.Kariyerinin En iyi maçlarini oruçlu iken oynamistir.Bence bu itici bir güç de olabilir.Kendini iyi besleyen bir adam 8 saat Allaha adasa ne olur? Bence Manevi hissiyatin formu pozitif etkilemesi gerekir.Ben öyle inaniyorum kanitlar da vardir.

TORUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Beyler bence bunun kararini kisilerin kendilerine birakip kendi isimize baksak daha dogru olmazmi.

Herkez kendi isini yapar ve baskalari hakkinda karar vermez ise isler yoluna girer.

Dinimizdeki hüküm gayet açik.Bunun osu busu yok. Kimse kendi kafasina göre yorum getirmesin. Herkesin sevabi ve günahi kendisene.

Punisher-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Bence bir professionel Sporcu Oruc tutmamalidir....O kadar...

Harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Alıntı Outlaw-61 Nickli Üyeden Alıntı

Bence bir professionel Sporcu Oruc tutmamalidir....O kadar...

Bunu bu kadar önyargili söylemek çok yanlis

Gökhan Kutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı türkeli 57 Nickli Üyeden Alıntı
    aksam osman tanburac ile engin verel de gs lilrin oruç tuttugu için diyarbakira yenildigini söylediler ahmet çakar buna itiraz etti ben iddia ediyorum en çok oruç tutan trabzonda ama adamlar içerde disarda kazaniyorlar dedi
    kutluyorum çakar'i bu sözünden dolayi adam sonunda gerçegi görebildi

Gökhan Kutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bi de aü'de ülkücüler ile solcular kavga yapti ya ülkücü kardeslerimiz oruç tutuyolardi önce solcular laf attilar sonra tas ve sopayla saldirdilar ama cezalarini buldular!!!!!!

POYRAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

bence oruc tutmak futbolu etkilemez,ama dayanamiyorum diyen futbolcu varsa,zaten koca ramazan boyu bir ayda 4 mac yapiyor,4 gunun orucunu ramazandan sonrada tutabilirler

Panther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

antremanlar daha yorucu poyraz maç için degilki sonuçta o performans ona da yansir.. Ayrica ben basketbolcuyum ramazan ayinda oruç da tutuyorum aksine performansim artti. Bazen delirecek bayilacak derece susuyorum o kadar çok koymuo yani.. daha bi güçlü oluyorum..

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ahmet'in mehmet'in ne demesi önemli degil...ALLAH ne diyor o önemli...

sosyete hocalarinin sözüne bakmayin, hepsi bahane, adamlar yenildimi bahane ariyorlar...ama en güzelini ayman ve saidoo demis: !!!

ben 11 ay ramazani bekliyorum...!

neyse ramazan bitti sayilir, macda yok, bakalim ileriki haftalarda ne bulacaklar...

Analyzer
    Ziyaretçi

Yattara'nin özel hayatina "profesyonel yasamak" kavramini öne çikararak saygi göstermeyenler, konu dini bir konu oldugunda profesyonel yasamdan bahsetmez olmus. Orucun, profesyonel futbolcunun performansini düsürdügü bilimsel olarak kanitlanmisken gelip de buraya "oruç etkilemez" diye yazanlara da hayretler ettim dogrusu. Egerprofesyonel yasam ve sorumluluk duygusu önemli ise oruç tutmak da bardasabahlamak kadar gayri-profesyonel vesorumsuz bir davranistir. Bir tane arkadas marjinal ama konunun daha kolay anlasilmasina yardim eden iki tane örnek vermis. Cerrah ve pilot örnekleri. Beyin ameliyati yapan bir cerrah, oruçlu olarakaçliktan eli titrerken ameliyat yapip hastayi öldürürse, o cerrahin oruç tutmasina saygi duyamam. Ya da bir pilot oruç tutup inis sirasinda açliktan gözü kararinca uçagi düsürüp onlarca insanin ölümüne sebep olursa onun orucuna da saygi duyamam.

Örnekler ekstrem de olsa, baska insanlara karsi sorumlu olan insanlarin, performanslarini kesinlikleetkileyecek ise oruç tutmalari dogru degildir. Dinen de böyle oldugundan eminim ayrica. Bu din karsiti bir yazi degil, cehalet karsiti bir yazidir. Bu yaziyi okuyup da dini duygulari rencide olanlar olursa, onlara tavsiyem müslümanlik kültürlerini gelistirmeleridir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)