Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 64 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ruhun Þad Olsun Büyük Usta (Mehmet Tan)

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

Standart Ruhun Þad Olsun Büyük Usta (Mehmet Tan)

O'nun aramýzdan ayrýlýþýnýn 3.senesi.O basýndaki sözü geçen son gerçek Trabzonsporlu.Orhan Kaynar'dan sonra deðerini yaþarken bilemediðimiz,hain ilan ettiðimiz birisi..

Ruhun Þad olsun Mehmet Tan..Mekanýn Cennet.

''Klupler,sporcularla yapacaklarý akidlerde nesebi (kan baðý,secere) özellikleri ön plana çýkarmak mecburiyetindedirler...'''
    M.TAN...

Mehmet Tan’ý anýyoruz

Kulübümüzün divan kurulu üyelerinden, çeþitli kurullarda görev yapan ve 3 yýl önce aramýzdan ayrýlan gazeteci Mehmet Tan bugün (16.08.2006 çarþamba) mezarý baþýnda anýlacak. Tan için, saat 11.00’de Beþikdüzü’nün Akkese köyündeki mezarý baþýnda bir tören düzenlenecek.

Konu kuzey_lee tarafýndan (16.08.2006 Saat 13:43 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ankara

Seni unutmayacaðýz

Üçüncü yýl da geldi, çattý... Sensiz devam ediyoruz hayata... Ýçimizde bir türlü doldurulamayan büyük bir boþluk... Kolay deðilmiþ bir ‘adam’dan daha yoksun yaþamak...

Her Aðustos, her Aðustos’un 16’sý geliyoruz yanýna. Býkmadan usanmadan...
    Her yýl, her yýlýn her günü ‘adam’ gibi duruyoruz, durmaya çalýþýyoruz ya da...
    Öyle ya, biz senin gibi ‘adam’larla büyüdük, senin gibi ‘adam’lar olmak için mücadele ediyoruz, senin gibi ‘adam’lar yetiþtirmeye çalýþýyoruz.
    Bugün yine yanýnda olacaðýz. Trabzon’da, Beþikdüzü’nde, kabrin baþýnda...

Trabzon ile bir ömür
    Dün Aðustos’un 1’ydi, benim doðum günüm... Bugün de Trabzonspor’un... Trabzonspor, bizim mesleðe adým atýþýmýzdan bir yýl sonra Dünya’ya geldi... 20 yýllýk bir yaþ farkýna raðmen beraber büyüdük sayýlýr.
    ‘Trabzon battý demek kolay mý?’
    “Bizim meslek ömür törpüsüdür, ömrün gerilim içinde geçer ve yarý yarýya azalýr” demiþiz bundan dört yýl önce (27 Mart 1998 / Fanatik). “Kolay mý sanýyorsunuz?” baþlýklý yazýmýzýn bir bölümünde þunlarý kaleme almýþýz:
    “Trabzonspor battý, göçtü demek kolay mý ha, kolay mý?.. Elimizin titremediðini, yüreðimizin sýzlamadýðýný mý sanýyorsunuz?.. Çam yeþili bir gecede yýldýzlara eþlik etmek, ardý ardýna üçbeþ geceyi uykusuz geçirmek hoþumuza mý gidiyor sanýyorsunuz?.. Bu Trabzonspor’dan bir þey olmaz demenin aðrýmýza, zorumuza gitmediðini mi düþünüyorsunuz?..
    Yaþamla inatlaþmak zordur.
    Sürüden ayrýlaný önce çoban parçalar. Hele günümüz Türkiyesi’ndeki kurtlar sofrasýnda yaþama þansýnýz yok denecek kadar azdýr. Diz üstü yaþamaya alýþmýþ olsanýz, mesele yok... Sürünür gidersiniz. kaldýysa bir dostun, “... ne vardý sanki bu kadar dik baþlýlýk yapacak” sözleri kulaðýnýzý týrmalar. Ama ayaða kalkacak mecaliniz kalmamýþtýr artýk. Bugünleri yaþamayý, ayakta kalabilmeyi kolay mý sanýyorsunuz?
    ‘Haklýlýðýmýz kýyamete kadar sürecek ki...’
    Sevdiðiniz bir kurumun ilkelerini umdelerini savunarak bir ömür tüketilmesi, bugünün piyasasýnýn anlayacaðý bir iþ deðil... Piyasayý elinde bulunduranlarýn da.
    Onlar, günü kurtarmak varken, dünü irdeleyip, toplumun tarihi ile barýþýk olmasýna akýl erdiremezler.
    Onlarýn tarih kurtarmaya vakitleri yoktur.
    Onlar bütün deðerlerini yitirerek, tarihe ihanet etmenin bedelini ödediklerinin farkýnda bile deðildirler. Bir akýntýnýn, bir modanýn peþi sýra yürüyüp giderler... Çoðunlukta olmanýn güvenli kýyýlarýnda, çýkara dayalý dostluklarýn kokuþmuþ havasý ve loþ ýþýklarý altýnda onlar kendilerini oldukça rahat hissederler. zaman da ödüllendirilirler.
    Ya biz?..
    Biz ve bizim gibilerin yaþam burnundan gelir.
    Haklýlýðýnýz kýyamete kadar sürecek ki, tarih sizden özür dilesin. Yoksa, huysuz, geçimsiz, herþeye muhalif, müþkülpesent insan olur çýkarsýnýz.
    Güçlülerin iþitmekten hiç hoþlanmadýklarý “hayýr” kelimesinin kolay yazýldýðý, kolay söylendiðini mi sanýyorsunuz?” bandý geriye sarýyor ve Kýrmýzý-Beyaz renklerle kurulan Trabzonspor’u ve o dönemin seviyesi ve heyecaný hiç düþmeyen müthiþ hukuk mücadelesini dün gibi hatýrlýyorum... Sonra Trabzonspor’un ilk teknik direktörü Rahmetli Halil Özyazýcý’yý ve o müstesna insanýn papyon kýravatýný!..
    Biz mesleðe baþladýðýmýzda Ahmet Suat Özyazýcý ve Özkan Sümer’in aktif sporculuk hayatlarý devam ediyordu... Yaþça küçük olmasýna raðmen ayný mahallede büyüdüðümüz, tarihin soluk aldýðý mekanlarý birlikte arþýnladýðýmýz Þenol Güneþ, þu günlerde bir halk kahramaný... 30 Eylül 1982’de Trabzon’a ayak bastýðýnda, Mehmet Ali Yýlmaz’ýn ilk tanýdýðý üç insandan biri bendim... Kumral saçlarý, kahverengi tril tril bir elbisenin içinde çaký gibi bir delikanlýydý.
    ‘Savaþýmýz koltuktan güç alanlarla’
    9 Nisan 1985’den bu yana, selam yok, sabah yok, Özkan Sümer ile konuþmuyoruz... Mehmet Ali Yýlmaz ise !!!
    Mal davamýz, arazi ihtilafýmýz yok, çek senet iþi ile de uðraþmayýz... Kan davasýndan beter bu husumet, koltuða güç veren deðil, koltuktan güç alanlarla giriþtiðimiz, kýyamete kadar da sürmesi için ant içtiðimiz, “ben merkezci bir sistem”in oluþturduðu, “resmi hikmete mahsus”, “tek doðru ve çek çözüm dayatmacýlýðý” eksenli bir düzen çatýþmasý.
    Her ne þart altýnda olursa olsun, kiþilere toplumdan baðýmsýz bir kimlik ve kiþilik izafe ederek onu insanüstü kutsal bir varlýk olarak algýlanmasýnýn önünde durduk... Tek biçimli yurttaþ yaratma ideolojisinin insanlara maske taktýracaðýný anlattýk, dilimiz döndüðünce... Kendi fildiþi kulesinde toplum üzerinde tezler ileri süren, toplumla bütünleþmemiþ, entellektüel olmaya özen gösteren, ancak bunun gerektirdiði nitelikleri taþýmayan, erdemden yoksun kiþilerden hep uzak durduk... Ýnsanýn doðasýna aykýrý olan herþeyin eninde sonunda yýkýlýp gideceðine inandýðýmýz içindir ki, toplumun kuralcý deðil, düzenlemeci olmasý gerektiðini savunduk, sonuna kadar.
    ‘Ýki yanlýþ bir doðru etmez dedik’
    Ve en nihayet iki yanlýþ bir doðru etmez dedik.
    Demeye de devam ediyoruz.
    Dün Aðustos’un 1’ydi, benim doðum günüm. bu yazý, bir vicdan muhasebesi deðil, geçmiþle hesaplaþma ise hiç deðil... Bizim bu dünyada kul’a verilmeyecek hesabýmýz yok, öteki dünyayý zaten Allah bilir.
    Bu sadece ve sadece, ömrü yarým asrý aþmýþ, Türkiye’deki yaþ ortalamasýna bakýldýðýnda sona yaklaþmýþ bir Ademoðlu sendromu.
    Bu vesile ile de kýsa bir süre kaynamasýna ara verdiðimiz ‘Trabzon Kazaný’nýn altýna odun atmaya baþlamýþ olduk.
    Hoþgörünüze sýðýnýrým, kendimden söz ettiðim için...

NOT: Mehmet abimizin 2 AÐUSTOS 2002’deki yazýsýdýr..

Fanatik.

Ruhu Þad Olsun..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UðuR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

ALLAH gani gani Rahmet eylesin.Trabzon Spor u iyi etüd etmiþ,bildiðinden dönmeyen,bazen haddinden fazla eleþtiren ama hep Trabzon Spor un baþarýsý için uðraþan deðerli kalemlerden biriydi.
    bordomavi.net
    Trabzonspor'un ilk ve en büyük taraftar sitesi

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Allah Rahmet Eylesin. Mekaný Cennet Olsun.
    Trabzonsporun Basýndaki Önemli seslerinden biriydi Mehmet Abi.
    2010 - 2011 Þampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

bir spor gazetesindeki köþesinde trabzon þehrindeki su kesintisini konu yapacak kadar trabzonluydu kendisi.sadece trabzonsporun deðil,þehrin tüm sorunlarýnýn farkýnda olan,çokça anlaþýlamayan birisiydi kendisi..

þimdiki neslin (buna benim yaþ grubum da dahil) saha sonuçlarýyla,transferlerle yatýp kalktýðýný görünce O ve Orhan Kaynar'ýn söylemeye çalýþtýðý þeyleri daha manidar geliyor bana..Onlar baþkaydý,onlar ''bizimdi''..ama onlar hiç bizden biri gibi benimsenmedi.

vefatýndan 10 gün önce tsyd karadeniz turnuvasýnda basýn tribununde karþýlaþmýþtýk.daha doðrusu kendisine ilk kez bu kadar yakýn olmuþtum..her daim gidip konuþmak,iki kelamýný dinlemek istediðim bir büyük üstad'a bu kadar yakýn olmak baþka bir duyguydu..yanýna gitmek için cesaretimi toplamaya çalýþmýþtým ama olmamýþtý..devre arasýnda dizüstü bilgisayarýnda yazýsýný yazarken rahatsýz etmek de istememiþtim.''baþka bi zaman ulaþýrým kendisine'' diye düþünmüþtüm..nerden bileyim azrailin trabzonspor'a garezi var ki?o da orhan kaynar gibi deðeri bilinemeden,erken ayrýldý aramýzda...

þimdi içimde hep uhdedir o devre arasýnda yanýna gidip ''merhaba hocam,yazýlarýnýzý keyifle okuyorum'' diyememek..

yattýðýn yerden trabzonspor'un bu haline üzülme sakin.sana söz güzel günler gelecek..

allah rahmet etsin.ne günahýn varsa allah affetsin. YORUMLARINI ÖZLEDÝK BE USTA. OZAMANLAR KIZARDIM SANA NÝYE GÜZEL ÞEYLER YAZMIYO DÝYE.ÞÝMDÝ ANLIYORUM KÝ YERDEN GÖÐE KADAR HAKLISIN. KUSURA BAKMA USTA SANA TEK YATTARA KONUSUNDA KATILMIYORDUM.....RUHHUN ÞAD OLSUN...

bordox - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Allah rahmet etsin.Mekaný cennet olur inþallah.
    Bizde deðerlerimizi öldükten sonra deðil yaþarken taltif etmeyi öðreneceðiz bir gün.
    Amatör ruh,profosyonel düþünce
    Ýnsanlarýn yaþamasý için gerekli olan üç þey;Hava,su,DEMOKRASÝ

Sacit - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    38

böyle degerli insanlarýn yerini doldurmak gerçekten zor.

mekaný cennet olur inslh

Oruç - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakýr
    Yaþ
    37

Allah rahmet eylesin. Mekanýn cennet olsun. Yerini kimse dolduramadý...
    - you either die a hero or you live long enough to see yourself become the villain.

Nereden
    Ýstanbul

Allah rahmet eylesin.mekaný cennet olsun

oguzkoc - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

alah rahmet eylesin mehmet usta...

keþke senin gibi birileri daha gelse yazarlarýmýz arasýna...

ama senin yerin dolmazki...
    VERENA (KIRANKAÞ)

Selman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Allah rahmet eylesin.Mekaný cennet olsun.Ondan sonra kimse gelmedi gerçekten.

halil ibo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    55

Allah gani gani rahmet eylesin.Senide Orhan Kaynar'ýda çok arýyoruz hocam.Yeriniz dolmuyor.Zaten saha sonuçlarý kötü birde gazete sayfalarý öksüz olunca hiç olmuyor...
    Konu halil ibo tarafýndan (16.08.2006 Saat 16:44 ) deðiþtirilmiþtir.
    Beklemeyi bilen amacýna ulaþýr. JOSEPH DE VILLELE.

Aslýhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

allah rahmet eylesin ; mevlam kabirlerini nurla doldursun

sizleri çok ama çok özledik yeriniz dolmuyor
    Dün geçti , yarýn var mý ? Gençliðine güvenme ölen hep ihtiyar mý ?
    BMN Tsira TRABZON

Emre B. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Mekanýný cennet olsun

61viya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    38

Kaç tane trabzonsporlu gibi trabzonsporlu var ki ülkemizde çýkan gazetelerde yazan...Kaç tane insan var ki,trabzonsporun her türlü probleminde yanýnda olan,bu iþi sadece "parakazanmak" kaygýsýyla yapmayan...

Peþinizden gelen abilerimiz var Mehmet TAN çok þükür..Ancak o kadar azlar ki onlar..

Giden gelmiyor oyunun sonunda malesef...Ve bize sizi saygýyla anmak düþüyor þimdi...

Mekanýnýz cennet olsun...
    "Orada birisi farklý yürüyordur."

gerçekefsane - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Allah rahmet eylesin
    Paul Pierce,Kevin Garnett, Ray Allen
    Efsane Boston Celtics geri dönüyor.

Emorfo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Saygýyla anýyoruz.
    Mekaný cennet olsun.
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Ýslam Sezer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Allah rahmet eylesin.
    .
    onun yazýsýný okuyup þaþan fb li bir arkadaþ sizin bi kaç tane yazarýnýz var ama bizimkilerin topuna bedel demiþti.
    neden diye sorduðumda
    bizimkiler 14 yaþýnda yeni yetmeler gibi yazýyor amigo çoðu ama sizin yazarlar sanki filozof.normal halkýn anlayabileceðini sanmýyorum demiþti.gerçekten çok arýyoruz mehmet abi seni...makamýn cennet olsun...
    Adam aldýrmada geç git, diyemem aldýrýrým.
    Çiðnerim, çiðnenirim, hakký tutar kaldýrýrým!

keles76 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    47

Allah rahmet etsin
    sensiz bir hayat sorunsuz olurdu

Barýþ BAKIRTAÞ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    44

Unhappy

Özkan Sümerin baþkanlýða geçiþ döneminde M.Ali Yýlmazý sýkça eleþtirlen yazýlar yazýyordu Sn. Mehmet TAN. O sýralar gözümüz MAY ýn transfleri bürümüþtü ve Mehmet TANýn eleþtirlerinden dolayý kendisinin Trabzonsporluluðu sorgulayan bir email atmýþtým. Daha sonra yazdýklarý yazýlar ve geliþen olaylar gözümün önündeki sis perdesini kaldýrdý. O an bir gafletle Trabzonsporluluðu tartýþýlmayacak bir adamýn Trabzonsporluluðuna laf ettim Þimdi yaþasa yazýlarýna devam etse tek kelime yazardým ona ÖZÜRDÝLERÝM MEHMET ABÝ.
    Allah günahlarýný affetsin mekaný cennet olsun...
    61>34

TSigalko - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    34

Allah rahmet eylesin.Mekaný cennet olsun.
    Yeryüzü boþaldý habersiz miyiz ?
    Güneþe göç var da kalan biz miyiz ?
    N.F.Kýsakürek

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Merhuma Allah’tan rahmet diledikten sonra, Fatih’e de bu baþlýðý açtýðý ve üstâdý hatýrlamamýza vesile olduðu için teþekkür ediyorum.

Yanýlmýyorsam son þampiyon olduðumuz seneydi, gazetede bir haber okumuþtum. G.Saray’ýn eski futbolcularýndan “Cici” lakaplý Necdet Kayral bir rahatsýzlýðýndan dolayý hastanede yatmaktaymýþ. Pek arayaný soraný da yokmuþ Cici Necdet’in… Tabii bundan ziyadesiyle muzdaripmiþ…

Hemen yanýndaki yatakta da gençten bir adam yatmaktaymýþ, o da ufak bir ameliyat için hastaneye gelmiþ… Ancak o gençten adamýn geleni gideni belli deðilmiþ… Telefonla arayanlar, çiçek gönderenler…

Cici Necdet gýpta etmiþ bu duruma tabii. Komþusuna sormuþ, “Evlât kimsin, ne iþle meþgûlsün?”

“Ben Orhan Kaynar, gazeteciyim, Trabzonspor’u yazýyorum” cevabýný alýnca bir gerçeði anlamýþ Cici Necdet… Hangi gerçeði mi?

O ana kadar nasýl olup da 1967’de kurulmuþ bir takýmýn 80 yýllýk G.Saray’ý yendiðini merak edermiþ. Kendisinin unutulmuþluðu yanýnda bu genç adama gösterilen ilgiyi görünce “Tamam” demiþ… “Bunlarýn baþarýsýnýn sýrrý demek ki bu…”

Arkadaþlar, artýk Mehmet Tan da, Orhan Kaynar da hayatta deðiller. Böyle deðerlerimizi unutmayalým, unutturmayalým. Bizi ayakta tutan dinamikler iþte bu gibi hasletlerimizdir. Cemil Usta’nýn hangi þartlarda ahirete intikal ettiðini ve camianýn o günlerde ne halde olduðunu düþünüp paralellik kurarsak, ne demek istediðimiz daha iyi anlaþýlýr sanýrým.

Saygýlar.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Ben de Mehmet Tan'ý rahmetle anýyorum. Nur içinde yatsýn.
    Bertrand Russell : "Ýstediðiniz bazý þeylere sahip olamamak, mutluluðun bir parçasýdýr."

Cabri61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin

Allah Rahmet eylesin.mekaný cennet olsun

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)