Cafedegoygoy
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 64 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Ruhun ad Olsun Byk Usta (Mehmet Tan)

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    31.05.2004

Standart Ruhun ad Olsun Byk Usta (Mehmet Tan)

O'nun aramzdan ayrlnn 3.senesi.O basndaki sz geen son gerek Trabzonsporlu.Orhan Kaynar'dan sonra deerini yaarken bilemediimiz,hain ilan ettiimiz birisi..

Ruhun ad olsun Mehmet Tan..Mekann Cennet.

''Klupler,sporcularla yapacaklar akidlerde nesebi (kan ba,secere) zellikleri n plana karmak mecburiyetindedirler...'''
    M.TAN...

Mehmet Tan’ anyoruz

Kulbmzn divan kurulu yelerinden, eitli kurullarda grev yapan ve 3 yl nce aramzdan ayrlan gazeteci Mehmet Tan bugn (16.08.2006 aramba) mezar banda anlacak. Tan iin, saat 11.00’de Beikdz’nn Akkese kyndeki mezar banda bir tren dzenlenecek.

Konu kuzey_lee tarafndan (16.08.2006 Saat 12:43 ) deitirilmitir.

yelik tarihi
    31.07.2006
    Nereden
    Ankara

Seni unutmayacaz

nc yl da geldi, att... Sensiz devam ediyoruz hayata... imizde bir trl doldurulamayan byk bir boluk... Kolay deilmi bir ‘adam’dan daha yoksun yaamak...

Her Austos, her Austos’un 16’s geliyoruz yanna. Bkmadan usanmadan...
    Her yl, her yln her gn ‘adam’ gibi duruyoruz, durmaya alyoruz ya da...
    yle ya, biz senin gibi ‘adam’larla bydk, senin gibi ‘adam’lar olmak iin mcadele ediyoruz, senin gibi ‘adam’lar yetitirmeye alyoruz.
    Bugn yine yannda olacaz. Trabzon’da, Beikdz’nde, kabrin banda...

Trabzon ile bir mr
    Dn Austos’un 1’ydi, benim doum gnm... Bugn de Trabzonspor’un... Trabzonspor, bizim meslee adm atmzdan bir yl sonra Dnya’ya geldi... 20 yllk bir ya farkna ramen beraber bydk saylr.
    ‘Trabzon batt demek kolay m?’
    “Bizim meslek mr trpsdr, mrn gerilim iinde geer ve yar yarya azalr” demiiz bundan drt yl nce (27 Mart 1998 / Fanatik). “Kolay m sanyorsunuz?” balkl yazmzn bir blmnde unlar kaleme almz:
    “Trabzonspor batt, gt demek kolay m ha, kolay m?.. Elimizin titremediini, yreimizin szlamadn m sanyorsunuz?.. am yeili bir gecede yldzlara elik etmek, ard ardna be geceyi uykusuz geirmek houmuza m gidiyor sanyorsunuz?.. Bu Trabzonspor’dan bir ey olmaz demenin armza, zorumuza gitmediini mi dnyorsunuz?..
    Yaamla inatlamak zordur.
    Srden ayrlan nce oban paralar. Hele gnmz Trkiyesi’ndeki kurtlar sofrasnda yaama ansnz yok denecek kadar azdr. Diz st yaamaya alm olsanz, mesele yok... Srnr gidersiniz. kaldysa bir dostun, “... ne vard sanki bu kadar dik ballk yapacak” szleri kulanz trmalar. Ama ayaa kalkacak mecaliniz kalmamtr artk. Bugnleri yaamay, ayakta kalabilmeyi kolay m sanyorsunuz?
    ‘Hakllmz kyamete kadar srecek ki...’
    Sevdiiniz bir kurumun ilkelerini umdelerini savunarak bir mr tketilmesi, bugnn piyasasnn anlayaca bir i deil... Piyasay elinde bulunduranlarn da.
    Onlar, gn kurtarmak varken, dn irdeleyip, toplumun tarihi ile bark olmasna akl erdiremezler.
    Onlarn tarih kurtarmaya vakitleri yoktur.
    Onlar btn deerlerini yitirerek, tarihe ihanet etmenin bedelini dediklerinin farknda bile deildirler. Bir akntnn, bir modann pei sra yryp giderler... ounlukta olmann gvenli kylarnda, kara dayal dostluklarn kokumu havas ve lo klar altnda onlar kendilerini olduka rahat hissederler. zaman da dllendirilirler.
    Ya biz?..
    Biz ve bizim gibilerin yaam burnundan gelir.
    Hakllnz kyamete kadar srecek ki, tarih sizden zr dilesin. Yoksa, huysuz, geimsiz, hereye muhalif, mklpesent insan olur karsnz.
    Gllerin iitmekten hi holanmadklar “hayr” kelimesinin kolay yazld, kolay sylendiini mi sanyorsunuz?” band geriye saryor ve Krmz-Beyaz renklerle kurulan Trabzonspor’u ve o dnemin seviyesi ve heyecan hi dmeyen mthi hukuk mcadelesini dn gibi hatrlyorum... Sonra Trabzonspor’un ilk teknik direktr Rahmetli Halil zyazc’y ve o mstesna insann papyon kravatn!..
    Biz meslee baladmzda Ahmet Suat zyazc ve zkan Smer’in aktif sporculuk hayatlar devam ediyordu... Yaa kk olmasna ramen ayn mahallede bydmz, tarihin soluk ald mekanlar birlikte arnladmz enol Gne, u gnlerde bir halk kahraman... 30 Eyll 1982’de Trabzon’a ayak bastnda, Mehmet Ali Ylmaz’n ilk tand insandan biri bendim... Kumral salar, kahverengi tril tril bir elbisenin iinde ak gibi bir delikanlyd.
    ‘Savamz koltuktan g alanlarla’
    9 Nisan 1985’den bu yana, selam yok, sabah yok, zkan Smer ile konumuyoruz... Mehmet Ali Ylmaz ise !!!
    Mal davamz, arazi ihtilafmz yok, ek senet ii ile de uramayz... Kan davasndan beter bu husumet, koltua g veren deil, koltuktan g alanlarla giritiimiz, kyamete kadar da srmesi iin ant itiimiz, “ben merkezci bir sistem”in oluturduu, “resmi hikmete mahsus”, “tek doru ve ek zm dayatmacl” eksenli bir dzen atmas.
    Her ne art altnda olursa olsun, kiilere toplumdan bamsz bir kimlik ve kiilik izafe ederek onu insanst kutsal bir varlk olarak alglanmasnn nnde durduk... Tek biimli yurtta yaratma ideolojisinin insanlara maske taktracan anlattk, dilimiz dndnce... Kendi fildii kulesinde toplum zerinde tezler ileri sren, toplumla btnlememi, entellektel olmaya zen gsteren, ancak bunun gerektirdii nitelikleri tamayan, erdemden yoksun kiilerden hep uzak durduk... nsann doasna aykr olan hereyin eninde sonunda yklp gideceine inandmz iindir ki, toplumun kuralc deil, dzenlemeci olmas gerektiini savunduk, sonuna kadar.
    ‘ki yanl bir doru etmez dedik’
    Ve en nihayet iki yanl bir doru etmez dedik.
    Demeye de devam ediyoruz.
    Dn Austos’un 1’ydi, benim doum gnm. bu yaz, bir vicdan muhasebesi deil, gemile hesaplama ise hi deil... Bizim bu dnyada kul’a verilmeyecek hesabmz yok, teki dnyay zaten Allah bilir.
    Bu sadece ve sadece, mr yarm asr am, Trkiye’deki ya ortalamasna bakldnda sona yaklam bir Ademolu sendromu.
    Bu vesile ile de ksa bir sre kaynamasna ara verdiimiz ‘Trabzon Kazan’nn altna odun atmaya balam olduk.
    Hogrnze snrm, kendimden sz ettiim iin...

NOT: Mehmet abimizin 2 AUSTOS 2002’deki yazsdr..

Fanatik.

Ruhu ad Olsun..

Trabzonspor Kongre yesi
    UuR - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.11.2005
    Nereden
    stanbul

ALLAH gani gani Rahmet eylesin.Trabzon Spor u iyi etd etmi,bildiinden dnmeyen,bazen haddinden fazla eletiren ama hep Trabzon Spor un baars iin uraan deerli kalemlerden biriydi.
    bordomavi.net
    Trabzonspor'un ilk ve en byk taraftar sitesi

Burak - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    38

Allah Rahmet Eylesin. Mekan Cennet Olsun.
    Trabzonsporun Basndaki nemli seslerinden biriydi Mehmet Abi.
    2010 - 2011 ampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerek budur. ☆

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    31.05.2004

bir spor gazetesindeki kesinde trabzon ehrindeki su kesintisini konu yapacak kadar trabzonluydu kendisi.sadece trabzonsporun deil,ehrin tm sorunlarnn farknda olan,oka anlalamayan birisiydi kendisi..

imdiki neslin (buna benim ya grubum da dahil) saha sonularyla,transferlerle yatp kalktn grnce O ve Orhan Kaynar'n sylemeye alt eyleri daha manidar geliyor bana..Onlar bakayd,onlar ''bizimdi''..ama onlar hi bizden biri gibi benimsenmedi.

vefatndan 10 gn nce tsyd karadeniz turnuvasnda basn tribununde karlamtk.daha dorusu kendisine ilk kez bu kadar yakn olmutum..her daim gidip konumak,iki kelamn dinlemek istediim bir byk stad'a bu kadar yakn olmak baka bir duyguydu..yanna gitmek iin cesaretimi toplamaya almtm ama olmamt..devre arasnda dizst bilgisayarnda yazsn yazarken rahatsz etmek de istememitim.''baka bi zaman ularm kendisine'' diye dnmtm..nerden bileyim azrailin trabzonspor'a garezi var ki?o da orhan kaynar gibi deeri bilinemeden,erken ayrld aramzda...

imdi iimde hep uhdedir o devre arasnda yanna gidip ''merhaba hocam,yazlarnz keyifle okuyorum'' diyememek..

yattn yerden trabzonspor'un bu haline zlme sakin.sana sz gzel gnler gelecek..

yelik tarihi
    08.08.2006

allah rahmet etsin.ne gnahn varsa allah affetsin. YORUMLARINI ZLEDK BE USTA. OZAMANLAR KIZARDIM SANA NYE GZEL EYLER YAZMIYO DYE.MD ANLIYORUM K YERDEN GE KADAR HAKLISIN. KUSURA BAKMA USTA SANA TEK YATTARA KONUSUNDA KATILMIYORDUM.....RUHHUN AD OLSUN...

bordox - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.07.2004
    Nereden
    stanbul

Allah rahmet etsin.Mekan cennet olur inallah.
    Bizde deerlerimizi ldkten sonra deil yaarken taltif etmeyi reneceiz bir gn.
    Amatr ruh,profosyonel dnce
    nsanlarn yaamas iin gerekli olan ey;Hava,su,DEMOKRAS

Sacit - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.12.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    31

byle degerli insanlarn yerini doldurmak gerekten zor.

mekan cennet olur inslh

Forum Yneticisi Oru - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    04.11.2004
    Nereden
    Diyarbakr
    Ya
    31

Allah rahmet eylesin. Mekann cennet olsun. Yerini kimse dolduramad...
    - you either die a hero or you live long enough to see yourself become the villain.

yelik tarihi
    04.09.2005
    Nereden
    stanbul

Allah rahmet eylesin.mekan cennet olsun

oguzkoc - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.05.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

alah rahmet eylesin mehmet usta...

keke senin gibi birileri daha gelse yazarlarmz arasna...

ama senin yerin dolmazki...
    VERENA (KIRANKA)

Selman - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.02.2006
    Nereden
    stanbul

Allah rahmet eylesin.Mekan cennet olsun.Ondan sonra kimse gelmedi gerekten.

halil ibo - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.08.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    49

Allah gani gani rahmet eylesin.Senide Orhan Kaynar'da ok aryoruz hocam.Yeriniz dolmuyor.Zaten saha sonular kt birde gazete sayfalar ksz olunca hi olmuyor...
    Konu halil ibo tarafndan (16.08.2006 Saat 15:44 ) deitirilmitir.
    Beklemeyi bilen amacna ular. JOSEPH DE VILLELE.

Aslhan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.02.2005
    Nereden
    Trabzon

allah rahmet eylesin ; mevlam kabirlerini nurla doldursun

sizleri ok ama ok zledik yeriniz dolmuyor
    Dn geti , yarn var m ? Genliine gvenme len hep ihtiyar m ?
    BMN Tsira TRABZON

Emre B. - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.09.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    27

Mekann cennet olsun

61viya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    04.12.2004
    Nereden
    Bursa
    Ya
    32

Ka tane trabzonsporlu gibi trabzonsporlu var ki lkemizde kan gazetelerde yazan...Ka tane insan var ki,trabzonsporun her trl probleminde yannda olan,bu ii sadece "parakazanmak" kaygsyla yapmayan...

Peinizden gelen abilerimiz var Mehmet TAN ok kr..Ancak o kadar azlar ki onlar..

Giden gelmiyor oyunun sonunda malesef...Ve bize sizi saygyla anmak dyor imdi...

Mekannz cennet olsun...
    "Orada birisi farkl yryordur."

gerekefsane - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    17.07.2005

Allah rahmet eylesin
    Paul Pierce,Kevin Garnett, Ray Allen
    Efsane Boston Celtics geri dnyor.

Emorfo - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul

Saygyla anyoruz.
    Mekan cennet olsun.
    Bazen Sevin Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TRKZ Ulan!)

slam Sezer - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    38

Allah rahmet eylesin.
    .
    onun yazsn okuyup aan fb li bir arkada sizin bi ka tane yazarnz var ama bizimkilerin topuna bedel demiti.
    neden diye sorduumda
    bizimkiler 14 yanda yeni yetmeler gibi yazyor amigo ou ama sizin yazarlar sanki filozof.normal halkn anlayabileceini sanmyorum demiti.gerekten ok aryoruz mehmet abi seni...makamn cennet olsun...
    Adam aldrmada ge git, diyemem aldrrm.
    inerim, inenirim, hakk tutar kaldrrm!

keles76 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.01.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    41

Allah rahmet etsin
    sensiz bir hayat sorunsuz olurdu

Bar BAKIRTA - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    38

Unhappy

zkan Smerin bakanla gei dneminde M.Ali Ylmaz ska eletirlen yazlar yazyordu Sn. Mehmet TAN. O sralar gzmz MAY n transfleri brmt ve Mehmet TANn eletirlerinden dolay kendisinin Trabzonsporluluu sorgulayan bir email atmtm. Daha sonra yazdklar yazlar ve gelien olaylar gzmn nndeki sis perdesini kaldrd. O an bir gafletle Trabzonsporluluu tartlmayacak bir adamn Trabzonsporluluuna laf ettim imdi yaasa yazlarna devam etse tek kelime yazardm ona ZRDLERM MEHMET AB.
    Allah gnahlarn affetsin mekan cennet olsun...
    61>34

TSigalko - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.08.2006
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    27

Allah rahmet eylesin.Mekan cennet olsun.
    Yeryz boald habersiz miyiz ?
    Gnee g var da kalan biz miyiz ?
    N.F.Ksakrek

yelik tarihi
    08.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    49

Merhuma Allah’tan rahmet diledikten sonra, Fatih’e de bu bal at ve std hatrlamamza vesile olduu iin teekkr ediyorum.

Yanlmyorsam son ampiyon olduumuz seneydi, gazetede bir haber okumutum. G.Saray’n eski futbolcularndan “Cici” lakapl Necdet Kayral bir rahatszlndan dolay hastanede yatmaktaym. Pek arayan soran da yokmu Cici Necdet’in… Tabii bundan ziyadesiyle muzdaripmi…

Hemen yanndaki yatakta da genten bir adam yatmaktaym, o da ufak bir ameliyat iin hastaneye gelmi… Ancak o genten adamn geleni gideni belli deilmi… Telefonla arayanlar, iek gnderenler…

Cici Necdet gpta etmi bu duruma tabii. Komusuna sormu, “Evlt kimsin, ne ile meglsn?”

“Ben Orhan Kaynar, gazeteciyim, Trabzonspor’u yazyorum” cevabn alnca bir gerei anlam Cici Necdet… Hangi gerei mi?

O ana kadar nasl olup da 1967’de kurulmu bir takmn 80 yllk G.Saray’ yendiini merak edermi. Kendisinin unutulmuluu yannda bu gen adama gsterilen ilgiyi grnce “Tamam” demi… “Bunlarn baarsnn srr demek ki bu…”

Arkadalar, artk Mehmet Tan da, Orhan Kaynar da hayatta deiller. Byle deerlerimizi unutmayalm, unutturmayalm. Bizi ayakta tutan dinamikler ite bu gibi hasletlerimizdir. Cemil Usta’nn hangi artlarda ahirete intikal ettiini ve camiann o gnlerde ne halde olduunu dnp paralellik kurarsak, ne demek istediimiz daha iyi anlalr sanrm.

Sayglar.

yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    45

Ben de Mehmet Tan' rahmetle anyorum. Nur iinde yatsn.
    Bertrand Russell : "stediiniz baz eylere sahip olamamak, mutluluun bir parasdr."

Cabri61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.01.2005
    Nereden
    Artvin

Allah Rahmet eylesin.mekan cennet olsun

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)