Cafedegoygoy
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Bir lk Daha "Trabzonspor Taraftar Profili Aratrmas"

aytex - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    40

Standart Bir lk Daha "Trabzonspor Taraftar Profili Aratrmas"

Proje ekibinde Trabzon Fikir Kulb kurucularndan Yavuz Saltk’n proje danman olarak yer ald ve nfakto Aratrma’nn gerekletirdii Trkiye’de Futbol Taraftarl ve Taraftar rnleri Aratrmas Trabzonspor raporu bir haftadan beri Gnebak Gazetesinde yaynlanmaktadr.

Sz konusu Trkiye’de Futbol Taraftarl ve Taraftar rnleri Aratrmas Trabzonspor hakknda ilk kez bu kadar detayl bilgiler vermesi asndan byk nem tayor.

Rapor Trabzonspor Kulbnn pazarlama, iletiim, taraftarlk ve dier ynetimsel konularna kafa yoran, proje reten arkadalarn iine yarayacak son derece deerli bilgilerle doludur. Raporun datm hakk Trabzon Fikir Kulbnde olup cretsiz olarak raporun tamamn almak isteyenler yavuz.saltik@infakto.com.tr ye mail atabilirler.

Aratrmadan Bir Ka Veriyi Paylaaym:

• Trabzonspor taraftarlarnn yzde 30’una yakn A ve B sosyoekonomik stat gruplarna younlamtr (Trkiye genelinde A ve B toplam yzde 16, futbol taraftarlar arasnda yzde 19).
    • Trabzonspor taraftarlar futbolla daha fazla ilgilendikleri gibi, daha sk da konumaktadrlar. “Zaman zaman” ve “ok sk” konutuunu belirtenlerin oran Trabzonspor taraftarlar arasnda yzde 60 iken, herhangi bir futbol takmn tutanlarn arasnda yzde 45’tir.
    • lgin bir nokta da Trabzonspor taraftarlarnn yzde 20’sinin futbolla hi ilgili olmadn sylemesine karn Trabzonspor’u tutmakta olduunu sylemi olmasdr.
    • Genel olarak bakldnda Trabzonspor taraftarlarnn bilgi kaynaklarna kar Trkiye’de herhangi bir futbol taraftar olanlara kyasla ok daha pheci yaklatklarn sylemek mmkndr. Bu adan Trabzonspor taraftarlarnn gven duyacaklar bir mecraya ihtiya duyduklarn syleyebiliriz.

Adem CAKIR - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.05.2005
    Nereden
    stanbul

Alnt aytex Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    • lgin bir nokta da Trabzonspor taraftarlarnn yzde 20’sinin futbolla hi ilgili olmadn sylemesine karn Trabzonspor’u tutmakta olduunu sylemi olmasdr.
    te bu yzden ampiyonluk ve stat ok nemli.

Trabzonspor Kongre yesi
    Nytre - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    33

Bu oran yzde sfra indirmek imkansz bence..
    isizlii sfra indirmek gibi bir ey.
    ''Ben kulp tutmam, ocuk... nk hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamna hizmet veya kumanda edenler bir kulb tutsalar bile -grev srasnda- bunu aklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarslr ve tartlr. Tefrika (ayrmclk, nifak) yaratm olurlar. O nedenle dikkatli olmalarn tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatrk (2 Aralk 1933)

feneri "ampl" aydnlatr ancak "gne" kendiliinden k verir !

yelik tarihi
    10.05.2005
    Nereden
    stanbul

Stat ve Stat ii aktiviteler bu kesimin Trabzonda yaayan ksmn tribnlere ekmesi asndan ok nemli.

ampiyonlukta bu oran byk oranda aaya ekecektir ama dedin gibi sfrlamas imkansz. Ama asl nemlisi st ste gelecek ampiyonluklarla bu kesimi TS clup'lara ekebilir, yeni taraftartarlar kazanrz... Zaten byle giderse bir 23 yl sonra gen TS taraftar diye bir ey kalmayacak.

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu

yelik tarihi
    28.01.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    28

bir gen taraftar olarak unu syleyebilirim ki henz ne ampionluk ne de trkiye kupasndan te baar grmedim..trkiye kupasyla da doymadm!!doyamam!!dediiniz gibi stad ok mhim..ampionluklar da yle..ama ne olursa olsun 23yl sonra gen taraftar bulamamak ok ac olur..ama tpk benim babamn yapt gibi idealist yaklamlarla bu muhtemel acy tatmayz..i bize do...yllar sonra bign baktmda benim ocuum baka bi takm tutuyorsa bu benim aybm olur kendimden utanrm!21yandaki abim de bende ampionluk grmedim ama koyu tsluyuz..demekki olmayacak i diil..herkes kendi oluuna ocuuna sahip karsa bu konuda,ampionluk gelse de gelmese de biz bu ii yrtrz..Allah o kara gnleri vermesin baa!!

yelik tarihi
    10.05.2005
    Nereden
    stanbul

olabilir ama bunun yerine ampiyon olsak...
    Daha iyi olmaz m?

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu

yelik tarihi
    28.01.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    28

Alnt temmuz12 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    olabilir ama bunun yerine ampiyon olsak...
    Daha iyi olmaz m?
    tabii ki yle onda ne phe!!

Fanatik28 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.12.2005
    Ya
    43

[QUOTE=aytex;407776]
    /QUOTE]

Nfusumuzun 70 milyon oldugu dsnlrse, bunun 35 milyonu erkek, diger yarisida kadin. Sizce kadinlarin yzde kaci futbolla ilgileniyordur?
    Bence bu %20`yi genellikle kadinlar olusturuyordur. O yzden bence bu rakam diger rakiplerimize gre cok iyidir.

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    33

70milyon nfusu olan bir lkede hatta 1 milyon ehir nfusu olan bir anadolu ehrinde stada 10.000bin kii geliyorsa o lke insan futbolu ne kadar seviyordur ki?
    ''Ben kulp tutmam, ocuk... nk hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamna hizmet veya kumanda edenler bir kulb tutsalar bile -grev srasnda- bunu aklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarslr ve tartlr. Tefrika (ayrmclk, nifak) yaratm olurlar. O nedenle dikkatli olmalarn tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatrk (2 Aralk 1933)

Cenkhan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.07.2004
    Nereden
    stanbul

Bence futbolla pek ilgisi olmamasna ramen Trabzonspor'u tutanlar %20 olmas nemli. Bu Trabzon'a duyulan sempatinin gstergesidir. Zaten byk bir ksm futbolla ok ilgili. Bence bu istatistie iyi ynden bakmak lazm.
    Naber?

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    33

stat bir kulbn kyafetidir.. kyafetin ne kadar iyi olursa o kadar sayg grrsn...
    daha nce baka eyler yazmtm ama o kadar ok ey var ki stat konusu hakknda konumay unutmuum..
    stadmzn en iyisi olmas iin (bizim iin uygun olan en iyisi) ynetim almal bizde kendi zerimize den grevi yerine getirmeliyiz.

Emorfo - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul

Evet o aratrmay Gnebak'ta bir ka gndr takip ediyorum...
    Oraya bir k daha eklenmeli en belei taraftar kitlesi kimdedir?
    Cevap Trabzonspor.
    Bazen Sevin Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TRKZ Ulan!)

TURHAN - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.08.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

Foruma bakarak gzel bir profil izlenimi yaplabilir

Trabzonspor Kongre yesi
    selokal61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.09.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

inallah bu yl maraton tribn daha canl olur ....bu taraftarlar dernei daha malara gelmeyecek mi ?
    milyonlarin askisin

TheCrow - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.08.2004
    Nereden
    Ankara

Yahu aratrma yapmaya ne gerek var,ben syleyeyim:Trabzonspor taraftar efkarl,her sene bo vaatlerle kandrlmaktan bkm,midini kaybetmi,asabi,fkeli,hayatndan bezmi,futbola nalet etmi,mrn rtm,normalden takriben 10 sene daha erken lecei kuvvetle muhtemel,aresiz bir topluluk ite...
    Yelkenimizdeki rzgar aldlar, ylmadk...

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    23.08.2004

Alnt TheCrow Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Yahu aratrma yapmaya ne gerek var,ben syleyeyim:Trabzonspor taraftar efkarl,her sene bo vaatlerle kandrlmaktan bkm,midini kaybetmi,asabi,fkeli,hayatndan bezmi,futbola nalet etmi,mrn rtm,normalden takriben 10 sene daha erken lecei kuvvetle muhtemel,aresiz bir topluluk ite...
    +karamsar

Forumdan Uzaklatrlmtr erdal6167 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    17.11.2005
    Ya
    37

Cool

Alnt saglam Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    +karamsar
    BRAZ LATFE YAPMI AMA SANK HAKLILIK PAYI COK YKSEK GB

keles76 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.01.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    41

[QUOTE=Fanatik28;408166]
    Alnt aytex Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    /QUOTE]

Nfusumuzun 70 milyon oldugu dsnlrse, bunun 35 milyonu erkek, diger yarisida kadin. Sizce kadinlarin yzde kaci futbolla ilgileniyordur?
    Bence bu %20`yi genellikle kadinlar olusturuyordur. O yzden bence bu rakam diger rakiplerimize gre cok iyidir.
    kesinlikle katlyorum bu rakam eziklerde %60 lardadr adamlar milli takmda kendi takmndaki oyuncuyu bile tanmyor sadece magazine olmu isimleri tanyorlar bir ou hala maradonann oynadn falan zannediyor.
    benim ok arkadam ezikleri tutar ama futbol topu ile hi har neir olmamtr eer futboldan anlama ve oynama olarak yapsaydk bu say ok daha ykselirdi ama ezikler rezil rsva olurlar .benim takmdam toptan anlyor futbolu bir fanatizm olarak alglamyor ondandrki hep ma izliyor ekirdek itliyr stadda organize olamyor. bu iyi deil ama bende ma seyredemezsem bozuluyrum futbol bana dearj olmaktan baka eyler de hitap ediyor.
    sensiz bir hayat sorunsuz olurdu

zanoylu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.12.2004
    Nereden
    Sinop
    Ya
    41

Ordu manda yle bir baktmda Stad artk makyaj bile kaldracak durumda degil adeta artk ben bittim diyor.Trabzonsporun adna ve anna 10 basamakl kale arkalar yakmyor.Zemin dersen en son yenilendiinde ben 10 yandaymm. Ynetim i ba yapal epey zaman geti hala ett almas yapyor szde 1 ylda bide Stad dikeceklerdi. Bize laf retme bakan icraat yap artk.u ana kadarki icraatlerinle kocaman bir sfrsn....
    KMSE ,ALAK YERDE TEPE OLUPTA KENDN DA SANMASIN....!

TheCrow - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.08.2004
    Nereden
    Ankara

Alnt erdal6167 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    BRAZ LATFE YAPMI AMA SANK HAKLILIK PAYI COK YKSEK GB
    Alnt saglam Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    +karamsar
    Erdal kardeim,zaten Serkan bana "karamsar" dememi, +karamsar diye yazdklarma eklemi
    Yelkenimizdeki rzgar aldlar, ylmadk...

memyself - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.08.2006

+ sabrl hep sabrl hep sabrl..beklenen gn gelecek,GELMEL

Jade - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.10.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    39

Alnt Emorfo Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Evet o aratrmay Gnebak'ta bir ka gndr takip ediyorum...
    Oraya bir k daha eklenmeli en belei taraftar kitlesi kimdedir?
    Cevap Trabzonspor.
    hakszlk ediyorsun.. ulusal bir istatistik sonularnda gelir seviyesi en dk takm taraftar trabzonspor iken, ayn zamanda lisansl rnlere en ok paray harcayan takm taraftar da yine trabzonspor olarak belirledi.. beleilik byle biey mi oluyor?
    Konu Jade tarafndan (08.08.2006 Saat 11:45 ) deitirilmitir. Sebep: yazm yanl

evliya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.08.2006
    Ya
    26

arkadalar taraftarda artk ruh nerdeyse kalmam durumda ama kalm olmasnda beklemek ok zor! en son 83-84 ylnda ampiyon olablmi bi takmz stnden tam 22 sezon geti ve 23. sezona giriyoruz. 3 byklerde ise bu say en fazla 3 sene oda beikta yani 83 ylnda 10 yanda olan bir ock uan 32 yanda ne kdr ruhu kalm olablr yada 17 yalarnda olan biri 39 yanda oluyo!! hele bizim gibiler daa hi grmemi!! evet biliyorz bunda hakemlernde ok byk pay var ama yinede grmek istiyorz her zmnda hakemleri sulayamayz ya! ne kadar ruhu kalm olablr ki trabzonspor taraftarnn...

yinede gvenim hi eksilmedi! gerekirse 40 sene daa her sene biz ampiyon olucaz demeye devam ederim!!!
    bz yakamza tek bir yldz taktk tm emek aln teri ve erefimizle o tek yldzla hepsini dize getirdik mdi efelenirler ama korkmasalar uuramazlar bzmle o bol keseden datlan yldzlar haklaryla taksalard nie korkarlardki...

zafercalikoglu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.08.2004
    Nereden
    Afrika Dier

ampiyonluk gelmesi lazm bu ehre bu ulkeye bu taraftara yetti gayr
    @zafercalikoglu
    @trabzonspor

zafercalikoglu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.08.2004
    Nereden
    Afrika Dier

beni bozar istatislikler ,baar lazm baar
    @zafercalikoglu
    @trabzonspor

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)