Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 60 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Profesyonelleşme-Kurumsallaşma...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

kötü saha sonuçları,transferler derken yine unutulan konu.ya da kimselerin konuşmak istemediği bir konu..

kurumsal trabzonsporumuz'da bu sezon sezon her sene yapılan,genç yaşlı,bayan erkek herkesin çok rağbet ettiği sezon açılışı yapılmadı.gerekçelerini kimsecikler bilmiyor.

2 ağustos kulubun kuruluş yıldönümü ise sadece internet sitesinden verilen haberle kutlandı.oysa ki istanbul takımlarının olmadıkları halde 19/07-19/05-19/03 tarihlerinde bile ufak tefek kutlamalar yaptığı,bir şekilde camialarını taraftarlarını hareketlendirdiği düşünüldüğünde bunun çok ama çok büyük bir hata olduğu çok açık şekilde belli oluyor.Taraftara camiaya olan ''coşku'' etkisiyle beraber bu tür günlerin kurumun kimliğinin sağlamlaşması açısından da çok ama çok büyük önemi vardır..lakin bu önemleri bizim mevcut yönetimimiz hiç ama hiç görememektedir.

pazarlama konusunda en büyük eksiklerimizden biri de futbolcu üzerinden para kazanamamamızdır.örneğin ne bir fatih tekke'ye ne de bir yattara'ya özel ürünler çıkartılıp,bu sayede ürün gelirini artırmaya yönelik en ufak bir çalışma yapılmamıştır.keza aynı durum şu anda marcelinho konusunda da görülmektedir.başka takımlar aynı oyuncuyu transfer etseydi bırakın forma satışını,o oyuncuyu psikolojik olarak ülkede çok ama çok güzel bir şekilde pazarlarlardı (bkz alex örneği)..ama gelin görün ki bizim klubumuz marcelinho gibi bir dünya yıldızından şu anda kuruş kazanamamakta,kazanmak için de hiç bir çaba göstermemektedir.

sponsorlar konusunda da çeşitli sıkıntılar yaşanmaktadır şu anda.sağlık sponsoru memorial hastanesi önümüzdeki dönem sözleşme yenilemeyi düşünmemektedir.memorial hastanesinden yapılan ''futbolcular sağlık kontrollerini bizim hastanemizde yapsınlar,hiç bir ücret almıycaz,aksine misafirhanemizde misafir edecez'' teklifine yönetimimiz sağlık kontrollerini farabi hastanesinde ve fatih devlet hastanesinde (eskinin sigorta hastanesi-marcelinho sağlık kontrolune orda girdi) gerçekleştirerek bir anlamda komedi sahnelemiştir.

bu ve bunlar gibi onlarca hatta yüzlerce sorun var şu anda..hepsi şözülmeyi bekliyor ama kimse çözmek için bir çaba sarfetmiyor..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

"keza aynı durum şu anda marcelinho konusunda da görülmektedir"

Bu şekilde hiçbir yere varamayacağımız kesin, Fatih Tekke'yi bu açıdan bakıldığında hiçde iyi kullanmadık, keza Yattara gibi bir oyuncu İstanbul takımlarının birinde olmuş olsaydı, ne klipler ne formalar hazırlanılıp satılabilirdi düşünemiyorum bile.

Gelelim Marcelinho'ya, adamlar belki de futbol hayatının son transferini yapan yerli bir oyuncuyu imzadan hemen sonra resmi mağazalarına götürüp 3 gün boyunca çıkarmazken, Marcelinho Trabzonda hangi Ts Clup'a götürülmüştür ?

Geçtiğimiz sezon takım Cevahir otel'e geliyor, Bilenler bilir Cevahir alış veriş merkezi ile Cevahir Otel arası 1 km bile değil. Ama ne oluyor, takım geldiği gibi hiçbir yere uğramadan gidiyor. Ayıptır, 1-2 saatinizi ayırıp taraftarların aldığı formalara imza attırmanız bir heyecan bir şevk aşılamanız gerekmez mi ?

Tabi kim düşünecek bunları..
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

abi burada işin başındakiler kadar taraftarda da hata var diye düşünüyorum.alışmışız hiç bir hizmet almamaya,şimdi bu tür şeyler olmadığında çok tepki vermiyoruz.çoğumuz bunların gerekliliğinden bile bihaber..

bu takım için futbolcu transfer ne kadar önemliyse,kurumsallaşma profesyonelleşme,kulubün pazarlanması da o kadar önemlidir..bu bahsini ettiğimiz şeyler olmazsa daha çoook ''albayrak bize yıldız alacaktı'' deriz..

alakasız konularda 10larca sayfa yazı yazılmışken,bu konuda 2 sayfayı 5 kişiyle tamamlamış olmamız da söylediklerimi doğrular nitelikte..

ne diyelim başkasının cebinden yıldız beklemeye devam

Nebiye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Reklam ve pazarlama konusunda bizim yönetimde iş yok.ben öyle düşünüyorum.
    Her zaman derdim Yattara gibi bi futbolcumuz var, bu kadar sempatik bu kadar sevimli bu kadar karizmatik.Neden reklamlarda oynatmıyorlar,neden kimse bu işe bi el atmıyo diye.
    Bir gün Beşirlide bir mağazada Yattaranın kocaman bi resmini gördüm şok oldum. Bi kot reklamında fotomodellik yapmış.Ama haberim bile yok. Bu kadar olur yani.Bilmiyorum belki siz o zamanlar duymuşunuzdur ama ben ne duydum ne gördümdü.
    Dediğim gibi yönetim reklamı bilmiyor,birinin bu işe bi el atması lazım.

Ali Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya

Yattara çok yakışıklı karizmatik adam war ya şu resimler süper cidden...
    Konu Ali Özcan tarafından (15.08.2006 Saat 18:37 ) değiştirilmiştir.
    "Ya biz 2010-2011 Şampiyonluk Kupasını alacağız, ya da o bizi"...

Atalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

sevgili arkadaşlarım...profösyonelleşme ve kurumsallaşma konusunda trabzonsporun eksiklerini buraya yazmaya kalksak inanıyorumki sayfamız çöker!!size çok yakın bir zamanda trabzonda yaşadıklarımı anlatayımda küçük dilinizi yutun....ilk önce 10 agustosta sadri şener ts clup,a gittim aradıgım hiç bir ürünü bulamadım dandik dundik ürünler bari gelmişken dandik pumanın formasını alayımda kulübe bir katkım olsun dedim...bana söylenen formaların 15 agustosta piyasaya cıkacagı yani trabzona temmuz ve agustos ayında gelen gurbetçiye forma yok!!bir üs kata müzeye çıktım müzede gezerken hiç bir özen ve itina göremedim bunların herhalde diger takımların müzelerinden haberleri yok müzede yürürken zemin sallanıyor kupalar bir birlerine çarpıyor tam bir rezillik...müzede görevli eleman bilgisayarda oyun oynuyor gelen ziyaretçilere bir hoşgeldin diyen yok bir şey izah eden tanıtan yok...!!bir üs kata çıkayım üye aidatını yatırayım dedim karşıma 60 yaşında emekli olmuş gözleri görmeyen bir amcamız çıktı yanında eski bir radyo dersiniz köy bakkalı.. zar zor aidatımı yatırdım amcaya üyelikle bir kaç soru sordum amcamın dünyadan haberi yok...bu mudur kulüp yönetimi bunların diger dünya külüplerine acaba gittikleri gözlemledikleri varmı...atladım arabaya gittim stadyuma gelmişken bir özlem gidereyim dedim...birde stadyumdaki magazamızı ziyaret edeyim en azından ufakta olsa bir kaç şey alayım girdim içeriye bir eleman gezdim yine ardıgım hiç bir şeyi bulamadım bari bir anahtarlık alayım boş çıkmayayım dedim anahtarlık 7,5ytl ben elemana 10 ytl verdim elemanda para üstü yok...eee ne yapacagız abi bir dakika dedi koca magazayı bana bırakıp karşı caddeye bakkala para bozdurmaya gitti!! şimdi bizler de burda kurumsallaşmadan profösyonelleşmeden bahsediyoruz ne yazzak boş bu adamların trabzonsporun potonsiyelinden haberleri yok kendilerini 200 bin kişilik bir şehre sıkıştırıp kalmışlar kimseyide yanlarına yaklaştırmıyorlar...allah bunlara zeka bagışlasın.....çünkü çok ihtiyaçları var...!!sevgilerimle..
    Profesyonelleşemeyen Kurumsallaşamayan hiç bir kurumun başarılı olabilmesi mümkün degildir!!!(spartaküs)

Ali Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya

Alıntı spartaküs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili arkadaşlarım...profösyonelleşme ve kurumsallaşma konusunda trabzonsporun eksiklerini buraya yazmaya kalksak inanıyorumki sayfamız çöker!!size çok yakın bir zamanda trabzonda yaşadıklarımı anlatayımda küçük dilinizi yutun....ilk önce 10 agustosta sadri şener ts clup,a gittim aradıgım hiç bir ürünü bulamadım dandik dundik ürünler bari gelmişken dandik pumanın formasını alayımda kulübe bir katkım olsun dedim...bana söylenen formaların 15 agustosta piyasaya cıkacagı yani trabzona temmuz ve agustos ayında gelen gurbetçiye forma yok!!bir üs kata müzeye çıktım müzede gezerken hiç bir özen ve itina göremedim bunların herhalde diger takımların müzelerinden haberleri yok müzede yürürken zemin sallanıyor kupalar bir birlerine çarpıyor tam bir rezillik...müzede görevli eleman bilgisayarda oyun oynuyor gelen ziyaretçilere bir hoşgeldin diyen yok bir şey izah eden tanıtan yok...!!bir üs kata çıkayım üye aidatını yatırayım dedim karşıma 60 yaşında emekli olmuş gözleri görmeyen bir amcamız çıktı yanında eski bir radyo dersiniz köy bakkalı.. zar zor aidatımı yatırdım amcaya üyelikle bir kaç soru sordum amcamın dünyadan haberi yok...bu mudur kulüp yönetimi bunların diger dünya külüplerine acaba gittikleri gözlemledikleri varmı...atladım arabaya gittim stadyuma gelmişken bir özlem gidereyim dedim...birde stadyumdaki magazamızı ziyaret edeyim en azından ufakta olsa bir kaç şey alayım girdim içeriye bir eleman gezdim yine ardıgım hiç bir şeyi bulamadım bari bir anahtarlık alayım boş çıkmayayım dedim anahtarlık 7,5ytl ben elemana 10 ytl verdim elemanda para üstü yok...eee ne yapacagız abi bir dakika dedi koca magazayı bana bırakıp karşı caddeye bakkala para bozdurmaya gitti!! şimdi bizler de burda kurumsallaşmadan profösyonelleşmeden bahsediyoruz ne yazzak boş bu adamların trabzonsporun potonsiyelinden haberleri yok kendilerini 200 bin kişilik bir şehre sıkıştırıp kalmışlar kimseyide yanlarına yaklaştırmıyorlar...allah bunlara zeka bagışlasın.....çünkü çok ihtiyaçları var...!!sevgilerimle..
    dehşete düştüm hem vallahi hem billahi...
    "Ya biz 2010-2011 Şampiyonluk Kupasını alacağız, ya da o bizi"...

Alıntı ıloveyouszymek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dehşete düştüm hem vallahi hem billahi...
    hey allahım yaaa..insan kızmamak için zor tutuyor kendini..biz ne konuşuyoruz şurda,ne yapıyoruz senin dediklerine bak..

''yattara çok karizmatik adam'' ''dehşete düştüm valla'' yok yaaa..bi kere de yazmak için yazmayın,insanlar ne konuşuyor ne tartışıyor anlamaya çalışın,buraya bişeyler katmaya çalışın..insanlara bişeyler vermeye çalışın..trabzonspora bişeyler vermeye çalışın..

burası kimsenin klavye kullanımı alıştırma yeri değil..az biraz dikkat yav..

Nereden
    İstanbul

bu forumda arkadaşlar olarak hepimiz kurumsallaşmanın önemi anladık ve destekliyoruz bu çok sevindirici ...demek ki yavaş yavaş bu iş olacak ...forumun diger yazsısında bu topicde olmayan menajer konusuna değinmiştik çok arkadaş sagolsun desteklemiş ... Trabzonspor için stad gerçekten önemli bir yatırım ve yapılmalı diger dedikleriniz ürün eksiklikleri Trabzonsporumuzun marka degerinin iyi degerlendirilmemesi hepsi dogru tespitler bance de... fakat arkadaşlar trabzonsporun ilk ve en önemli ve en acil konusu MENAJER olmalı bu kesin hemde öle işte ahbap çavuş ilişkisi içinde değil ..perhaps isimli yönetici arkadaş diger topige yazmış can çobanoglu demiş ki trabzonspor oluyordu ayagımı kaydırdılar işte bu kadar açık net belli olay .. trabzonspor kongresinde ve öncesinde kulislerde yaşananlar söylenenler iddaa ediyorum ne fb de ne bjk de ne gs de var olur inanılmaz bir kulis dedikodu güç kavgası ilçeler arası çekişmeler ve daha bir çok şey .. şimdi böyle olursa başkan zaten gelirken tam listesi ile gelemiyor ve müthiş bir zaten seçilir seçilmez yıpratma kampanyası başlıyor ...şimdi soruyorum allahınızı severseniz özkan sümer in ne işi var kulupte??? sen başkanın karşısına rakip aday olarak çık sonra git adamın emrinde çalış maaş al vs vs vs vs yani maaş alma veya .. ha başkan niye aldı ? başkan aklınca eleştirileri kesmek için aldı başkan zaten sıkıntılı dönemde bir kişiyi dsahi karşısına almak istemiyor aralıkta kongre var başkan hırslı adam yapamadı dedirttirmek istemiyor ama git gide bataga saplanıyor niye ? çünkü işi çözemedi şimdi takım iyi olsaydı kim bagırırdı tribünlerden kaptanın adını kim bu forumda başkan ve yönetime bu kadar agır yazı yazardı hatta başkan özkan sümeri alırmıydı ? çok basit bir yolu vardı her şeyin geç olmakla beraber halen de var ...takıma bir menajer şart en az sola adam kaleci forvet kadar ....ki anladıgım kadarı ile kaleci işi bitti almıyacaklar allah yardımcımız olsun ...brezilyadan 1 ya da 2 oyuncu deniyor sayın kafkas öle söylemiş demek ki kaleci işi iptal .....ha jeff gene yerde bakıp seyreder topları umarım tolga beni utandırır çok zor ya neyse ... şimdi başkan eger sezon başı bir menajer bulmuş olsaydı ki can cobanoglu mevzusunu yazdım yukarda bu sorunların belki de çogu olmuyacaktı ..başkan iş adamı trabzonspora ne kadar vakit ayıracak ki bu normal dünyanın hiç bir yerinde hem iş hem başkanlık yürüyümüyor ya işi gücü bırakıp aziz yıldırım gibi sabahtan kulube gelip gidecek ya da bir saglam menajere bırakacaktı kurumsallaşma vs ondan sonra zaten oluşur idi... ben diger topicde de yazdıgım gibi can çobanoglu veya sinan engin olmasını çok isterdim .. arkadaşlar biliyorum sinan engin tescilli bjk lı...ama adam trabzonlu memleketi ve seviyor asimile olmamış çok ama çok faydalı olurdu .. bir kere bu transfer işini ii biliyor bu gerçek ..şimdiye kadar bu işi bitirmiş olurdu .. mustafa denizli gs li ama fb yi şampiyon yaptı fb liler ne dedi biz istemiyoruz mu dediler ??? lucescu hem gs hem bjk şampiyon yaptı bjk liler sevinmedi mi ..ki üstelik sinan engin trabzonlu buraya dikkat !! arkadaşlar artık geniş düşünmeliyiz kısır çekişmeler zaten bizi bu hale getirdi işte o sıg kongrelerin neticesinde böle yönetim hataları transfer yanlışları gelinen nokta ortada çok arkadaş şimdiden malesef takımdan ümidi kesmiş ne kadar yanlış ne kadar ayıp olmaz öle işte bu takım illaki toparlanır ve ben herkesin aksine iddaa ediyorum hoca jeff ve tolgaya ragmen kafaya oynar .. biraz hüsnü hoca lazaroniye anlatmalı olmadı yönetim anlatmalı herkes hata yapar sen hala takımda simko yu kesiyorsun be hoca yuh be yani ... bu takımda gökdeniz simko yattara marcelinho yanyana oynayamaz mı ? kuran da ayet mi var bu konuda ??arkadaşlar başkanın üstüne çok gitmeyelim o da çok şeyin farkında haaaaaaaaaaaaaa hatalı değil mi çok hatalı masaya yumrugunu vuramıyor transferde çok hata yaptı ammmaaa bakın maçtan sonraki ruh haline çökmüş bitmiş sıkıntılı bir halde konuşmasında öfkesini biraz da sert biçimde ortaya koydu haklı olsa dahi ...başkan fatih konusundan o kadar sıkılmış ki üst üste açıklamalar yapıyor başkan için aralık kongresi kabus oldu şimdiden .. takım biraz kötü gitsin bu tribünleri kimse susturamaz hele ki bizim oranın adamını hiç mümkün değil ..arkadaşlar başkana da yönetime de takıma da hatta hocaya da destek verelim ama şartsız değil körü körüne değil usluba dikkat ederek eleştirelim ama felaket tellallagı yapmıyalım ...ben yönetimin bu forumu okudugunu biliyorum yani sanmayınız ki bu forum okunmuyor ...çok basit bir örnek kaleci almayı başkan istedi neredeyse tüm yönetim karşı çıktı keza hoca da ....başkan sanki aziz yıldırım ın ilk yıllarındaki gibi onun biraz daha paraya kıyamayan modeli .)))bu yönetim toplam 15 futbolcu aldı sanırım iyi veya kötü aldı hep para ile oluyor bu işler .. bence de çok futbolcu fuzuli alındı ama alındı niye çünkü başkan acemi hata yaptıkça panikledi panikleyince daha çok hata yaptı ve yapacak da üstüne üstlük fatih mevzusu patladı ...gene hata yapıyor sayın başkan .. sayın başkan korkma eger istiyorlarsa sat hüseyini işte bu taraftar buna ses çıkarmaz zaten çok kişi tutmuyor hüseyini sat ama adam al kasaya koyma parayı cebine atmazsın tamam ama kasada şampiyonluk faizi vermiyor para ...başkan şunu deseydi biz fatihi satmadık seneye de bedelsiz gidiyor ama biz bunu sineye çekecegiz çünkü biz ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUZ ..işte başkan bunu söyleseydin bu taraftar seni omuzlarına alırdı .. fatih marcelinho simko yattara gökdeniz iyi bir kaleci sola bir adam veya önlibero ile takviye etseydin bak o zaman nasıl dıurumda olurdun . ha şimdi ise artık sat istersen hüseyin i de çok da önemli değil zaten ....bu kadar yazdım bunlar niye oldu acaba arkadaşlar ???? evet yönetim hataları var beceriksizlik var basiretsizlik var hepsi her şey var ama niye işte hep yazdıgım şey takıma menajer lazımdı ... gerekirse köprü olacaktı hoca yönetim futbolcular arasında ...çok konu halledilirdi ama öle sıradan isim olmazdı .. mesela serdar bali necmi perekli olmaz bence olmaz yani ha can çobanoglu olurdu sinan engin olurdu hatta hatta rıdvan dahi olurdu ...hem kurumsallaşacagız hem sıg düşünecegiz olmaz böyle bir şey ha masallarda olur .. bu adamlar medyayı da baglardı mecbur medya çok yer ayıracaktı arkadaşlar ne olur geniş düşününüz ...küçük olsun bizim olsun zihniyeti değil ...hala daha da bir şey kaybetmedik neyi kaybediyoruz biliyor musun bu kafa ile TRABZONSPORUN marka degerini kaybediyoruz .. bazı arkadaşların dediği gibi sadece artık mazimizle yaşıyacagız ne kadar acı hüzün verici bir şey .. sebebi ne sıg matık düşünce kafa hatta özür dilerim ama cehalet .. benden olmazsa olmasın mantıgı .. dedikodu .... ilçeler arası kongre rekabeti.... siyasi güç kavgaları....yaşlı genç yönetici kavgaları ...yazık işte yazık bunlar olursa asla kurumsallaşma olmaz ve kurumsallaşmanın ilk temeli olan futbolu profesyonel yönetim için gerekli olan menajerlik sisteminin olmaması ...bu arada sinan engin can çobanoglu rıdvan dilmen ne akrabamdır ne yakınımdır ne de tanırım .. hani ben mustafa denizli ve ersun yanalı sezon başı isterdim diyince nana güldürme beni ve hayırdır akraba mısınız diye soran arkadaşlar vardı ya onun gibi soruları engellemek için yazdım ...ben trabzon şehrinin sınırları içerisinde akıl ve mantık olarak kalmamış geniş düşünmeye çalışan bazı konuları namus meselesi ve tabu yapmayan bu ülkede devrim yapmış bir takımın nasıl daha iyi olabilir diye düşünen ve bu takımı tutmaktan gurur onur şeref duyan kongre üyesi olan BÜYÜK TRABZONSPORUN sıradan bir taraftarıyım

SAYGILARIMLA

menajer konusuna genel manada katılıyorum.ama bizim ilacımız,istediğimiz can çobanoğlu değil...bu işi can'dan daha iyi yapabilecek başka insanlar bulunabilir..hani çokça dediğimiz ''işinin ehli'' ve ''donanımlı'' sıfatlarına bana göre uymayan birisi..voleyboldan gelip de aracılar vasıtasıyla milli takımda o görevi üstlenmiş,dahası milli takımda aslen otel rezervasyonlarıyla,özel maç organizasyonlarıyla meşgul olmuş birisi.

menajer arıyorsak en azından trabzonsporlu olan birisini göreve getirmek gerekiyor diye düşünüyorum.zira futbolcuların motivasyonu konusunda kendilerine yardımcı olacak (şimdi burda aslen motivasyonla menajerin ilgilenmemesi lazım,mentör ve psikolog ihtiyaçlarımızı da yineleyelim) birisinin bizimle aynı duyguları hissetmesi gerektiğini düşünüyorum...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gökhancığım (spartaküs), seni çok iyi anlıyorum.Bende seni destekler mahiyette bir şey anlatayım.Geçen sene Şubat ayında Malatya maçı ve kupa maçı olan Denizli maçları için Trabzona gittiğimde aynı şeyleri yaşadığımı söyleyebilirim.Tabi uzun bir aradan sonra insan Trabzona gidince içinde tarifi mümkün olmayan bir heyecan yaşıyor.O heyecanla bende TS-Club mağazasının içine dalmışım ama TS-Club kapısına kadar açılan sergi ve tezgahlarda satılan bordo mavi ürünleri görünce bu heyecanım biraz buruldu desem yalan olmaz herhalde...İnanın bu tezgahlardan, seyyar satıcılardan Avni Aker stadının altındaki TS-Club mağazasından içeri zor girmiştim.Ve içerdeki genç kardeşlere şaşkınlığımı sordum ''bu nasıl olur'' diye bir soru sorduğumda ''ağabey, burası küçük yer,mecbur bunlara kimse bir şey demiyor'' diye cevap almıştım.Oysa aynı kulübün Sivas maçında Olimpiyat stadı ve çevresinde seyyar satıcıları kovalayan görevlilileri ve avukatları iş bvaşındaydı.Neden kovalıyorlardı?Çünkü TS-Club tırı Olimpiyat stadının önünde ve biz bu tırın önünde kuyruk oluşturmuştuk.Bu TS-Club tırı neden Avni Aker'in önünde park edipte bu seyyarlar ortadan kaldırılmaz?Mağazamıda var zaten orada...Avukatların ve görevlilerin olimpiyat önünde kovaladığı seyyar satıcılara Trabzonda neden bu kadar müsamaha gösteriliyor? Bu seyyarları kovalama işi Trabzonspor'un İstanbul deplasmanlarınamı özgü? diye insanın sorası geliyor.Trabzonda seyyardan atkı alırsan 3-5 milyon veriyorsun.Ama aynı ürünü ben TS-Clubtan o zaman 14 YTL almıştım.Sırf kulübe katkı olsun diye kendimi keriz yerine koydum.Buna çare bulan yok...
    Kurumsallaşma konusunda bende hızla ve süratle geriye doğru gittiğimizi görüyorum.Ne forma, ne reklam ne de tv ekranlarında Trabzonspor pazarlanamıyor.Puma formaları benim nazarımda 5 para etmezken, hala daha yeni formaları doğru dürüst bulabileceğimiz mağazaların olmaması ne kadarda ayıp!Ellerindeki eski formalara Marcelinho 30 yazıp pazarlayan Karadenizin zeki Temeli, birazda başka işlere kafa yorsun.

Yukarda arkadaşlar Yattara örneğini verdiler.Doğrudur, şu anda Yattara bu takımın tartışmasız en sempatik oyuncusudur.Geldiğinden beri Yattara bir çok tabuyu da yıkmıştır.Şimdi sarı saçsız siyahi Yattara düşünemiyorum.Ama ilk geldiğinde herkes ön yargıyla saçlarını eleştiriyordu.Oysa şimdi gençlerin ve çocukların takımda en çok tanığı ilk isimdir diye düşünüyorum.Küçük yeğenim bile aldığı formaya Yattaranın ismini yazdırdı.O yüzden Yattara bir markadır.Onu iyi değerlendirmeliyiz.Onu alıp TS-Cluplara,tv kanallarına pazarlamalıyız...En son kazandığımız kupa maçlarından sonra kaç tane bu kupayı kazandığımıza dair ürün üretildi?kaçımız bu kupayı aldığımıza dair bir ürün satın alabildik?Kaçımız bu kupayı kaldırdığımız senenin sonunda hatıra olarak bir ürün alıpta evinin bir köşesinde saklamıştır?Kaçımız Fatih Tekke'nin gol kralı olduğuna dair bir tişört aldı??? Ya da buna dair bir analhtarlık, bir biblo aldı?Almadınız çünkü bildiğim kadarı ile böyle bir ürün üretilmedi.Kısacası ürünleri tasarlamakta ayrı bir sanattır.Onu yazıya,tişörte,fincana,bayrağa,bibloya dökmekte başka bir sanat.Ama pazarlama apayrı bir konudur.Bu konu belkide takımın şampiyonluğundan da önemlidir.
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERİR!...

Nereden
    İstanbul

saygıdeger kardeşim badaloglu.... bütün bu gözlemlerimiz ne yazıkki kurumsallaşma alanında ne kadar zayıf oldugumuzu ve dersimizi hala tembel bir ögrenci gibi çalışmadıgımızı göstermekte ne yazıkki kurumsallaşma ve profösyonelleşme konusunda havanda su dövüyoruz bir önceki yönetimin başlattıgı küçük adımları bırakın büyütmeyi tekrar emeklemeye gecen bir zihniyetle karşı karşıya kalıyoruz...inşallah biz taraftarlar gibi külübümüzü yöneten insanlarda bu konunun trabzonsporumuzun gelecegi için olmassa olmazı oldugunu idrak etmelerini beklemekten başka yapacak hiç bir şeyimiz yok!!halbuki bu başlıgı açan küzey lee(fatih)kardeşimiz gibi insanları çagırsalarda biraz ders alsalar....bilmemek ayıp degil ögrenmemek ayıp!!ben sizlerden villa real örnegini burda tartışmaya açmanızı bekliyorum özellikle fatih,metin,badaloglu,vehpi gibi, kardeşlerimizin bu örnegi taraftarlarımıza lanse etmesi gerektigini düşünüyorum...bence bu model trabzonspora çok uygun hatta birebir uygulandıgı taktirde kesin başarıya ulaşacagına kalben inanıyorum..inşallah bizim yöneticilerimizde bir gün bizler gibi dünya külüplerini gider ve incelerler!!saygılarımla...
    Profesyonelleşemeyen Kurumsallaşamayan hiç bir kurumun başarılı olabilmesi mümkün degildir!!!(spartaküs)

Nebiye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ben yine Yattadan devam etmek istiyorum.Geçen sene uzun sokaktaki bi hamburgercimiz tadilat sonrası açılış gibi bişe yapıp,yattarayı getirmiş.İmza falan.Bana 50 adım ötede.Ve ben bunu hiç bi yerde ne gördüm ne duydummm.
    (Daha sonra her sipariş Yattara gelmiş haberimiz olmadı diyede sitemimi de ettim.)
    Neysem konunun sadedi ertesi gün gazetelerde çıktı imza verdi falan diye.Kalabalık bi gruba falan diye.Yalannnn.Sadece okul öğrencileri varmış etrafında.Hemde ilköğretim öğrencileri.Yani bu lanse edilse herkes bilse gitse olmaz mı?Yok.Olmaz.

Ondan sonrada Organizede yapılan bi fuarda Ts Cluba Yattara gelicek dendi.Çok şükür bi gün önce orda olduğum için bunu duydum.Kızkardeşim ertesi gün gittiğinde Yattara ve 5-10 kişiden başka kimsenin olmadığını söyledi.Ertesi gün gazetelerde haber.Çok kalabalıktı falan.Yalannn. Resimdede kızkardeşim ve küçük bi çocuk. Kimseler yokmuş ki zaten.Bu arada Ts Club standında ne bi organizasyon ne bişe.Üç beş ürün.O kadar.
    Kısacası pazarlamamız yok.Bu işlere bakacak becerikli biri yok.Reklamımızı yapacak hi kimse yok.Reklam ve organizasyonda sıfırız.

inşallah bizim yöneticilerimizde bir gün bizler gibi dünya külüplerini gider ve incelerler!!saygılarımla...
    aman diyim abi.naptın sen.brezilyaya giden adam hala dönmedi..bir de dünya kuluplerini izlettirmeye adam yollarsak vay geldi halimize.

şaka bir yana yöneticilerin zaten dünya kuluplerini incelemesine gerek yok.daha doğrusu bunu fahri yöneticilerin yapmasına gerek yok.fahri yöneticiler (seçilmişler) işinin ehli profesyonelleri atarlarsa ne ülker grubuna mail atmak zorunda kalırız,ne digitürk maçımızı yayınlasın deriz (hatırlayın önceki sezon çektiklerimiz) ne de taklit ürün yapmaktan mahkemeye veriliriz...

bizim yöneticilerden tek istediğimiz ilgili ve gerekli birimlere (şimdi yine pazarlama diycem ama ''la sıktın sen de pazarlama pazarlama'' diyceksiniz) vizyon sahibi,donanımlı kişileri getirmeleridir..

yoksa telekomünikasyon ve mermer işiyle uğraşan yönetici trabzonspor gibi bir klubun pazarlanmasında ne kadar başarılı olur ki..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı kuzey_lee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hey allahım yaaa..insan kızmamak için zor tutuyor kendini..biz ne konuşuyoruz şurda,ne yapıyoruz senin dediklerine bak..

''yattara çok karizmatik adam'' ''dehşete düştüm valla'' yok yaaa..bi kere de yazmak için yazmayın,insanlar ne konuşuyor ne tartışıyor anlamaya çalışın,buraya bişeyler katmaya çalışın..insanlara bişeyler vermeye çalışın..trabzonspora bişeyler vermeye çalışın..

burası kimsenin klavye kullanımı alıştırma yeri değil..az biraz dikkat yav..
    Fatih Arkadaş Spartaküs'ün (Gökhan) yazısı için o ifadeleri kullandı. Yanlış anlaşılma olmasın.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Mevcut yönetimin kongredeki vaadlarinden bir tanesidir kurumlaşmış bir Trabzonspor. Sürekli gelirlerini arttıran gelir gider dengesi oturmuş kendine kendine yeten bir Trabzonspor. Gündem de bir çok proje vardı bu konuda. Kartal'daki tesislere benzin istasyonu kurulacaktı hala bir gelişme yok... Yönetim bu konuda da diğer bir çok konu da olduğu gibi sınıfta kaldı diyebiliriz enazından şu ana kadar bu konuda olumlu bir adım göremedik. Kurumsallaşma olayında en büyük yapı taşlarından bir tanesi olan stad konusu umarım hasır altı edilmez... Tek umudumuz o kaldı...
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Nereden
    İstanbul

Kurumsallaşma bir organizasyonun tüm faaliyetlerini standart prosedürler üzerinden yürütmektir. Bizim klüpte benim gördüğüm hiç bir faaliyetin planı ve standardı yok tamamıyla kişilerin keyfi icraatleri klübün yönetimine yön veriyor.
    Kurumsallaşma kurum kültürü gerektirir kültür demek değerler bütünüdür bizim varolan değerlerimize de son dönemde müthiş bir yozlaşma başlamıştır.(şike v.s.) zaten mevcut başarısızlığımızın da ana nedeni budur.

Sonuç olarak yapılması gereken ilk şey teknik ve idari açıdan uzun vadeli planlar yapmak ve her kademede bu plan ve programa tam manasıyla uymaktır. Örnek olarak sezon öncesi transferi bitirip gelecek sezonun kadrosunda bulunacak tüm oyuncularla birlikte hazırlık kampına başlayıp lige hazır olarak girebilmek bile organize ve etkin bir plan program meselesidir. Ama bunları sağlamak ancak basiretli yöneticilerle mümkün olabilmektedir.

Thedoors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Çok deil bikaç yıl önceki skandal bi çekilmeyle başkanlık yarışında baya bi spekülasyon yaratmıştı Ahmet AĞAOĞLU.O bi yana,onun adaylığını istememin en büyük sebebi kulübü profosyonel bi yapıya büründüreceğini ve bi mekanizma şeklinde trabzonsporun bundan sonraki yıllarında bu konuda bi zorluk çekmeyeceğini söylemeseydi...kader diyelim...

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ahmet ağaoğlunun yaptığı işi profesyonelce yaptığının , en iyi kanıtı Onun Golf federasyonu başkanlığıdöneminde golf sporunu nerelere taşıdığına bakarak anlayabiliriz. golf ile futbol ne alaka diyenler olabilir. ama işinde ki ciddiyeti anlatmak için geçerli bi örnek. ki onun futbol bilgiside benim için tartışılmazdır. keşke onun gibi vizyonu olan ve klübün haklarını savunurken en güzel şekilde ifade edebilen yöneticilere sahip olsak. Katıldığı programlarda 2 laf söylüyor karşısındaki suspus oturmak zorunda bırakıyor.
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

bordox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kurumsallaşma işinin detayları hakkında pek fazla bir şey söyleyecek durumda değilim.Trabzonspor mu şehrin önünden gidiyor yoksa o şehirde yaşayanlar mı Trabzonspor'u bir noktaya taşıyor karışık bir durum.

Özellikle Türkiye'de şampiyonluk yaşamış takımların başkanlığını yapmak her gün bir şekilde ekranlarda veya gazete sayfalarında yer almak demektir.Bu iyi bir reklam olmanın dışında kendi ticari hayatları içinde inanılmaz avantajlar sağlıyor ve referans oluyor.

Kurumsallaşma kulübün kendi ayakları üzerinde durması, gelir gider dengesinin sağlanması ve işlerin konusunda uzman kişilerce yürütülmesi ise paralı başkanlar bu işe ne kadar sıcak bakar bilinmez.
    En güzel örneğinin Fenerbahçe'de olduğunu düşünüyorum,stadları var,diğer konularda bayağı yol aldılar ama Aziz Yıldırım bırakıyorum dediği anda ne yapacaklarını şaşırdılar,kendilerine sorsan en düzgün kulüp yapısı onlarda ama Aziz Yıldırım'ın cebinden 50 milyon dolarlık kredi sağladığını söyleyenler de kafadan uydurmuyordur sanırım.

Borsada işlem gören ve 25 trilyon kar yaptığı açıklanan bir şirkete sahip olan Trabzonspor için hala kurumsallaşmanın tartışılıyor olması bir o kadar garibime gidiyor açıkcası.
    Amatör ruh,profosyonel düşünce
    İnsanların yaşaması için gerekli olan üç şey;Hava,su,DEMOKRASİ

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

evet kurumsallaşmasaydık profesyonelleşmeseydik en basiti forma tanıtımımızı kartonlar üzerine serip fotoları resmi siteye ekleyemezdik. biz profesyonelleştik . hemde çok.!!
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Nereden
    İstanbul

bu konunun tartışılmaması okunmaması bu site de bile ilgi görmemesi ne yazıkki bizim taraftar olarakta külübümüz gibi revizyona ihtiyacımız oldugunu gösteriyor!!!

bu konunun tartışılmaması okunmaması bu site de bile ilgi görmemesi ne yazıkki bizim taraftar olarakta külübümüz gibi revizyona ihtiyacımız oldugunu gösteriyor!!!
    taraftarımız gelmeyen ricardinholarla,pletikosalarla,alexlerle ilgilensin..

1 sene sonra kulubun düştüğü borç batağını (ciddi önlemler alınmazsa) görünce noldu bize feryatlarını çok duyarız

kolombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bu yönetimi yönetenler şart oldu artık. söylenenlere katılmamak mümkün değil bir formayı bile zamanında üretemeyip satışa sunamayan,ürettirdiği forma yüzde yüz polyester ve 72ytl olan(çok merak ediyorum bu kadar kalitesiz bi formadan hangi yöneticiler vurgun yapıyor),formayı sadece klüp birimlerinde satmaya çalışıp sırf yönetime ciro anlamında hoş görünmek için ilçe şatış noktalarına göndermeyen bi zihniyet nasıl olur.cevahir avm de çalışan ts shop daki elemanlar bile eziği tutyor nasıl iş bu ya.bu işe artık dur demek gerekmez mi????????
    önümüzdeki sezonda boşa geçeceğe benzer

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yerel bir gazetenin haberine göre Fatih Tekke'den gelen paranın 3 te 2 si İMKB'de işlem gören Trabzonspor hisselerinin alımı için harcanacakmış. Eğer bu gerçekleşirse borsada işlem gören keğatlarımızın oranı %9'a kadar gerileyecek. Hatırlanacacağımız gibi Atay Aktuğ döneminde halka arzdan gelen paranın bir kısmı tekrar borsada Trabzonspor'un hisselerinin alımı için harcanmıştı...
    Parayı çarçur etmektenb ziyade böyle bir girişim daha yararlı olur ve ya stad için kullanılsın... Borsa'ya açıldığımızda 25 trilyon gelir elde etmiştik Fatih'ten gelen para ise 15 trilyona yakın bu çok büyük bir rakam o halde şöyle bir sonuç çıkarabiliyoruz. Trabzonspor'un %25 hissesi 25 - 30 milyon dolar ediyorsa... Fatih Trabzonspor'un %17 gibi bir değerine eşit oluyor...
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)