Sayfa 2 Toplam 34 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 12 ... SonuncuSonuncu
Toplam 836 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: PFDK Görevini Kötüye Kullanmýþtýr... Ýl Ýl Suç Duyurularýmýz | HAYDE!

Trabzonspor Kongre Üyesi

S.ÖZKAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Alýntý baskurt~bera Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu suç duyurularýnýn sonucu ne zamana kadar alýnýyor? Neredeyse 1 seneden fazla oldu bir sürü haber çýkmýþtý MAA hakkýnda suç duyurusu yapýldý vs diye. Demek ki onlar da yalanmýþ. Sadece oyalamak için yem atmýþlar. Herhalde 1 sene sonunda olumlu olumsuz bir þeyler duymamýz gerekiyordu.
    Sadece kulüp yapmýþtý savcýlýk reddetti.Þike panelinde Erdem Egemen söyledi.Ama orada baþvuru nedeni GECÝKTÝRME idi bu farklý.

Yani organizasyona tam destek

Yönetim Kurulu Mollasalihoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Standart Savcýlýk Þikayeti Bilinmesi Gereken Bilgiler

Savcýlýk Þikayeti Yapacaklar Ýçin Bilgilendirme

PFDK Üyeleri hakkýnda yapacaðýmýz suç duyurusu hakkýnda görev alacak deðerli taraftarlarýmýz;

Suç duyurusu için izlenecek yol aþaðýdaki þekildedir:

1- bordomavi.net tarafýndan size ulaþtýrýlan dilekçeyi 3 nüsha olarak yazdýrýnýz.

2- Dilekçelerdeki Ýhbar Eden (Þikayetçi) kýsmýna Adýnýzý, Soyadýnýzý, Adresinizi ve TC Kimlik Numaranýz'ý ekleyiniz.

3- Dilekçelerin sonuna adýnýzý soyadýnýzý ekleyerek imzalayýnýz.

4- Adliyelerde satýlan "dava dosyasý"ndan satýn alarak dilekçelerinizi bu dosyaya takýnýz (Bu dosya 60 kuruþ ile 1 TL arasýnda satýlmaktadýr.)

5- Dosyanýz ile birlikte bulunduðunuz ilin adliyesindeki savcýlýða giderek þikayette bulunacaðýnýzý bildiriniz.

6- Nöbetçi savcý tarafýndan havale edilen dosyanýz "savcýlýk soruþturma/kayýt bürosu" tarafýndan kaydedilecek ve size "2013/......." benzeri bir soruþturma numarasý verilecektir. Bu numarayý saklayýnýz ve BMN Yönetimi'ne bildiriniz.

- Savcýlýk þikayetlerinden hiçbir ücret ALINMAZ

-Þikayet reddedilir (takipsizlik kararý verilirse) herhangi bir ücret ödenmez.

- Savcýlýk þikayeti yapýlýrken savcý sizin ifadenizi de ayrý olarak alabilir. Almazsa sizi ifadeye çaðýrmayabilir; çaðýrýrsa en fazla bir kez de ifadeye vermeye gitmeniz gerekecektir.

Savcýya sözlü verilecek ifade örneði:

Türkiye Futbol federasyonu kamu kurumu niteliðine haiz bir teþkilattýr. PFDK üyeleri de buna istinaden kamu görevlisidir. dilekçemde açýkladýðým nedenlerle dönemin PFDK üyeleri kamu görevlisi olarak görevlerini kötüye kullandýklarý için cezalandýrýlmalarý gerekmektedir. Özetlemek gerekirse;

1- PFDK kanun metninde olmayan deðerlendirmeleri kanun metniymiþ gibi kararýna dayanak olarak göstermek suretiyle görevi kötüye kullanma suçunu iþlemiþtir.

2- PFDK kararýna dayanak olaylarý örneklendirdiði CAS kararlarýný da yanlýþ veya eksik tercümesi ile yayýnlamýþtýr. Böylece görevini kötüye kullanarak olmasý gerekenden farklý bir karar vermiþtir.

3- Amacý “her türlü futbol faaliyetlerini milli ve milletlerarasý kurallara göre yürütmek", görevi ise "“FIFA ve UEFA’nýn yetkili organlarý tarafýndan konulan kurallarýn gereði gibi uygulanmasýný saðlamak" olan TFF'nin bir kurulu olan PFDK, bir kulüp ve yöneticilerini kurtarmak adýna bu kurallarla çeliþen uygulamalar yapmýþtýr.

4-Bütün bu nedenlerle dilekçede belirtilen kararda imzasý olan dönemin PFDK üyeleri hakkýnda soruþturma yapýlarak haklarýnda ceza davasý açýlmasýný talep ederim.
    - Bu aþamadan sonra, dava açýlýrsa size mahkemeden celp gelecektir. Bu durumda mahkemeye gitmeniz zorunlu olmamakla birlikte, bordomavi.net Yönetimi dava açýlmasý durumunda þikayetçiye avukat tahsis edecek ve þikayetçi taraftarýmýz adýna avukatý davayý takip edin adaletin tecelli etmesini saðlayacaktýr.

-Dava açýlmasý durumunda beraat kararý çýkmasý kanaatimizce mümkün deðildir. Kaldý ki ceza hukukunda davacý yerine iddia makamý olarak devlet yer aldýðýndan vekalet ücreti savcýlýktan talep edilir. Bütün bu nedenlerle karþý tarafa bir vekalet ücreti ya da mahkemeye masraf ödenmesi söz konusu olmayacaktýr; böyle bir durum söz konusu olsa dahi BordoMavi.Net bu ücretleri karþýlayacaktýr.

-Y.dýþýnda yaþayan üyelerimiz, CMK gereði konsolosluklarda þikayet yapamazlar. (Suç yurtdýþýnda iþlenmediði için)

Aklýnýza gelen bütün hususlarý bu baþlýkta sorabilirsiniz.

Saygýlarýmýzla.

BordoMavi.Net Yönetimi
    Konu Mollasalihoðlu tarafýndan (10.01.2013 Saat 11:22 ) deðiþtirilmiþtir.
    BordoMavi.Net Forum Kurallarýna aykýrý bir mesaj veya kullanýcý gördüðünüzde, Kullanýcý Panelinde bulunan sekmesine týklayarak ilgili mesajý raporlamanýzý sizlerden rica ederiz.

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý baskurt~bera Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu suç duyurularýnýn sonucu ne zamana kadar alýnýyor? Neredeyse 1 seneden fazla oldu bir sürü haber çýkmýþtý MAA hakkýnda suç duyurusu yapýldý vs diye. Demek ki onlar da yalanmýþ. Sadece oyalamak için yem atmýþlar. Herhalde 1 sene sonunda olumlu olumsuz bir þeyler duymamýz gerekiyordu.
    Soruþturma açýlacak. Þüphelilerin ifadeleri alýnacak.

Dilekçemiz çok saðlam ve kapsamlý.. Görmezden gelinmesi mümkün deðil.. Soruþturma aþamasýnýn ne kadar süreceði belli olmamakla birlikte havaya üflenmiþ bir duman deðil bu. Aksine tekere sokulmuþ bir çomak.

Hakkýmýzýn peþini býrakmak yok..
    BordoMavi.Net Forum Kurallarýna aykýrý bir mesaj veya kullanýcý gördüðünüzde, Kullanýcý Panelinde bulunan sekmesine týklayarak ilgili mesajý raporlamanýzý sizlerden rica ederiz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Fatih Özkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    35

Hele azýcýk soluklanayým...
    Yakanýzdayýz ulan!
    Hamiþ

eren_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

ben dilekçeyi doldursam benim yerime eþim kendi dilekçesiyle birlikte benimkinide savcýlýða verebilir mi? illaki benim mi gitmem gerekiyor.ben haznedarda oturuyorum gebzede çalýþýyorum.izin almak sorun oluyor.böyle baþvurma imkanýmýz var mý?
    inadýna TRABZON
    ---Sürmeneli Piranalar---

Cüneyt Canlýca - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu

Savcýlýklar kaça kadar açýk oluyor..Maile cevap gelirler yarýn suç duyurusunda bulunacaðým bulunacaðým

Ertan 51 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niðde
    Yaþ
    54

Metin Külünk saðolsun ön ayak oldu bana,onun sayesinde ben icraatý patlattým bile
    kim düþünüyor,kim sebep oluyor,kim duyarsýz kalmayýp gerekeni yapýyor binlerce kere Allah razý olsun.
    Renktaþlar bu bizlere sunulan harika bir fýrsat,kaçýrmayýn,
    sonuca mutlaka ulaþacaðýz kupayý ait olduðu yere getireceðiz,kupayý da boþ ver hak için adalet için konuþmaktan baþka ne yaptýn diyen olursa ahanda sana fýrsat

Þimdilik yazmayalým detay
    Konu Gökçebey tarafýndan (09.01.2013 Saat 16:06 ) deðiþtirilmiþtir.
    Þike yapanýn,þikecileri kollayanýn,þikeye þike diyemeyenlerin Allah bin türlü belasýný versin inþallah.

Cem Kýran - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alýntý Ertan 51 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Metin Külünk saðolsun ön ayak oldu bana,onun sayesinde ben icraatý patlattým bile
    kim düþünüyor,kim sebep oluyor,kim duyarsýz kalmayýp gerekeni yapýyor binlerce kere Allah razý olsun.
    sonuca mutlaka ulaþacaðýz kupayý ait olduðu yere getireceðiz,kupayý da boþ ver hak için adalet için konuþmaktan baþka ne yaptýn diyen olursa ahanda sana fýrsat

Hadi hayýrlý olsun Ertan abi
    Konu Mollasalihoðlu tarafýndan (09.01.2013 Saat 16:02 ) deðiþtirilmiþtir.
    #LiverpooL#
    -GünahLarýn Takýmý Þikebahçe-

Murat 61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Hayýrlý uðurlu olsun.
    Konu Gamze tarafýndan (09.01.2013 Saat 16:04 ) deðiþtirilmiþtir.
    Metris Seni Çaðýrýyor ...

Ben A Milli takým kaptanýyken bunlarýn çalýþtýklarý gazeteyi ziyaret ettim. O zamanlar Hýncal Uluç magazinde, Haþmet Babaoðlu ise kültür-sanat sayfasýnda çalýþýyordu.

Trabzonspor Kongre Üyesi

S.ÖZKAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Süpersin Ertan Abi en kýsa zamanda saflarýna katýlacaðým
    Konu Mollasalihoðlu tarafýndan (09.01.2013 Saat 16:02 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý eren_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ben dilekçeyi doldursam benim yerime eþim kendi dilekçesiyle birlikte benimkinide savcýlýða verebilir mi? illaki benim mi gitmem gerekiyor.ben haznedarda oturuyorum gebzede çalýþýyorum.izin almak sorun oluyor.böyle baþvurma imkanýmýz var mý?
    Eþiniz veremez. Kendiniz ya da varsa avukatýnýz sadece.

Alýntý Cüneyt Canlýca Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Savcýlýklar kaça kadar açýk oluyor..Maile cevap gelirler yarýn suç duyurusunda bulunacaðým bulunacaðým
    16:00'ya kadar açýk olur.

Ömer SEVÝNÇ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

Bir dava dilekçesi de ben alabilirim.

Eðer davayý kaybedersek mahkeme masraflarýný kim ödeyecek? Biz ödeyeceksek tahmini ne kadar tutar?
    Sâhipsiz olan memleketin batmasý haktýr;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktýr!
    - Eomer -

Ahmet Baþkaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ertan reyiz .

Desene Niðde'de de PFDK'yý Yakacaðýz .

Yönetim Kurulu

Halit M. MOLLASALÝHOÐLU - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bize "öteki" muamelesi yapanlara gerçekten onlar gibi olmadýðýmýzý göstereceðiz.
    Vazgeçeceðimizi, unuttuðumuzu sandýklarý her anda bu gafletlerinden piþman olmalarýný saðlayacaðýz.
    Destek veren ve katýlan herkes bilsin ki yaptýklarý þey adalet için savaþ vermektir.
    Haksýzlýklar karþýsýnda susmamaktýr.
    Zalime-zulme boyun eðmemektir.

Ýsmet paþanýn "Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadýkça, o memlekette kurtuluþ yoktur." sözünde geçen o cesur ve namuslu adamlar bizleriz. Bu yüzden yarýn utanç içinde yaþamamak için bu mücadeleden vazgeçemeyiz.

Gazamýz mübarek olsun...
    https://twitter.com/HalitOF

Trabzonspor bir çember gibi, her noktasýnda baþlayan ama asla bitmeyen - Dik oyna

Nereden
    Bursa

Aslýnda hazýr suç duyurusu baþlatmýþken bence bütün kurullara yönelik olmalýydý..TFF ve Tahkim için de ayný dosyada 3 kurula karþý suç duyurusunda bulunalým..
    #LiverpooL#

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Elinize, ayaðýnýza saðlýk. Gurur duyduk sizinle bir kere daha
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeþim!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Alýntý Cem Kýran Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Aslýnda hazýr suç duyurusu baþlatmýþken bence bütün kurullara yönelik olmalýydý..TFF ve Tahkim için de ayný dosyada 3 kurula karþý suç duyurusunda bulunalým..
    Tahkim henüz gerekçeli kararýný açýklamadý. Ýnþallah onlara da sýra gelecek.
    Trabzonsporlu olmak...

arifberkay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Tebrik ederim süper ben de istiyorum ve size mail atýyorum hemen....

Nereden
    Bursa

Alýntý Tunga Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Tahkim henüz gerekçeli kararýný açýklamadý. Ýnþallah onlara da sýra gelecek.
    Tahkim PFDK'nýn þike kararlarýný onamadý mý abi? Hani ondan sonra da þikeye karýþanlarýn idari yasaklarýný da kaldýrdý.
    #LiverpooL#

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Berberoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    48

Ben mail attým ilgili adrese ama cevap gelmemiþ.

17:00 mesaim bitiyor, eðer o saatten önce gönderirseniziþyerinden çýktý alabilirim. Evde çýktý alma imkaným maalesef yok.

Yarýn öðleden önce Bostancý-Kozyataðý civarlarýnda iþim var, bu bölgeye en yakýn savcýlýk nerededir?

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Berberoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben mail attým ilgili adrese ama cevap gelmemiþ.

17:00 mesaim bitiyor, eðer o saatten önce gönderirseniziþyerinden çýktý alabilirim. Evde çýktý alma imkaným maalesef yok.

Yarýn öðleden önce Bostancý-Kozyataðý civarlarýnda iþim var, bu bölgeye en yakýn savcýlýk nerededir?
    Ümraniye, Kartal (Cevizli), Üsküdar (Baðlarbaþý), Kadýköy (Bahariye)

Nereden
    Niðde
    Yaþ
    54

Saðolun,hayýrlý olacak inþallah,
    dediðim gibi sebep olanlara anlatýlamayacak derecede minnettarým,
    bizimkisi sadece 15 dakka zaman ayýrmak,asýl emek bu aþamaya getirenlerin..

Savcý güldü,ama alaycý deðil samimi ve sýcak bir þekilde,
    hangi takýmý tutuyorsun dedi,
    Trabzonsporluyum efendim ama mesele takým meselesi deðil Adalet yerini bulsun istiyorum dedim,haklýsýn tabi dedi,bizim iþimizde Adaleti saðlamak zaten dedi,dilekçeyi okudu þunu þunu mu diyorsun dedi,evet dedim,çaðýrdý memur hanýmý þöyle þöyle olacak þekilde ifadesini al getir dedi,bayan yazdý geri geldik bakamýna,beðenmediði yerleri düzelttirdi,yeniden yazdýrdý,bizdeki dilekçenin üzerine iliþtirdi,tamam gidebilirsiniz dedi,
    yani bu kadar basit ve gurur verici bir iþlem herkes üþenmesin yapsýn.
    Þike yapanýn,þikecileri kollayanýn,þikeye þike diyemeyenlerin Allah bin türlü belasýný versin inþallah.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Alýntý Cem Kýran Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Tahkim PFDK'nýn þike kararlarýný onamadý mý abi? Hani ondan sonra da þikeye karýþanlarýn idari yasaklarýný da kaldýrdý.
    Onadý ama gerekçeli kararýný açýklamadý. PFDK dilekçemizde onlarýn gerekçeli kararlarý ile vuruyoruz onlarý. Hiiç merak etmeyin, bu organizasyonun bir sonraki aþamasý TFF Yönetim Kurulu ve Tahkim Kurulu olacak.
    Trabzonsporlu olmak...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Berberoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    48

Alýntý Mollasalihoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ümraniye, Kartal (Cevizli), Üsküdar (Baðlarbaþý), Kadýköy (Bahariye)
    Kartal(Cevizli) dediðiniz E-5'in güneyinde yeni yapýlan devasa Adliye mi? Orasý açýldý mý?

Nereden
    Niðde
    Yaþ
    54

Alýntý Tunga Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Elinize, ayaðýnýza saðlýk. Gurur duyduk sizinle bir kere daha
    Þimdilik detay yazmayalým
    Tamam Üstadým,kusura bakmayýn,ben de diðer can lara örnek olsun diye düþünmüþtüm
    Konu Ertan 51 tarafýndan (09.01.2013 Saat 16:22 ) deðiþtirilmiþtir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)