Cafedegoygoy
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Sper Lig'i Sarsacak ike Faks

Mehmet - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    52

Standart Sper Lig'i Sarsacak ike Faks

SPER LG' SARSACAK KE FAKSI!..

Prag’da yaayan zcan Kore, Denizlispor Bakan Ali pek’in istei ile Malatyaspor’un 3 ek futbolcusu ile Gaziantep manda iyi oynamamalar iin 300 bin Euro karlnda anlatn aklad.
    21 Temmuz 2006 Cuma 11:00

Prag’da yaayan zcan Kore, Denizlispor Bakan Ali pek’in istei ile Malatyaspor’un 3 ek futbolcusu ile Gaziantep manda iyi oynamamalar iin 300 bin Euro karlnda anlatn aklad.Kore, Ali pek’in paralar demediini, ek futbolcularn da ek mafyasn peine taktn ifade ederek, Denizlispor ynetimine gnderdii faksla resmen ike parasn istedi.

BU belge ortal sarsacak.. ek Cumhuriyeti’nin bakenti Prag’dan, Denizlispor Ynetim Kurulu’na gnderilen 11.06.2006 tarihli faks, belki de, "ikenin belgesi olarak" Trk Futbol Tarihi’ne geecek.

Prag’da yaayan zcan Kore isimli bir Trk vatanda, Denizlispor Ynetim Kurulu’na gnderdii faks mektubunda zetle, "Malatya-Antep ma ncesi Denizli Bakan Ali pek’in istei zerine toplam 400 bin Euro’ya Malatyal 3 ek oyuncu ile anlatm. Onlar oynamad, Malatya yenildi, Denizli kmede kald. Ama Ali pek sz verdii paralar demedi. ekler, mafyay zerime sald. deyin paralar siz de kurtulun, ben de" dedi ve bir spor kulbnden resmen ike paras istedi.

Nefes nefese...

Ligin son haftasna girilirken, 36’ar puanla dme potasna giren Denizlispor ve Malatyaspor’un kaderi oynayacaklar son malara balyd. Denizlispor evinde ampiyonluk kovalayan F.Bahe ile, Malatyaspor ise deplasmanda, 1 puan almas halinde kmede kalacak olan G.Antep’e konuk oluyordu.

zcan Kore’nin iddiasna gre, bu malardan nce Denizlispor Bakan Ali pek, Avukat mit nde vastasyla kendisine ulat ve Malatyaspor’da oynayan 3 ek futbolcunun, G.Antep manda tam kapasite ile oynamamasn istedi. Bylelikle Malatya, Antep’e yenilecek, Denizlispor, F.Bahe’ye yenilse bile kmede kalacakt.

100’er bin dolar

pek, bu 3 futbolcuya 100’er bin dolar teklif ediyordu. Kore, bu futbolcularn menajerlerine ulat. Sonra teker teker kendileriyle grt. ekler teklifi kabul ediyor, ancak fiyat ykseltiyorlar, dolar yerine Euro talebinde bulunuyorlard. Kore, Prag’dan, Denizli’ye utu. Ali pek’in evine gitti ve yeni fiyatlar sundu. Avukat mit nde ile aralarnda Mehmet Cayan’n da bulunduu birka ynetici bu grmeye ahit olmulard.

Denizlispor Bakan Ali pek, "Ynetim kabul etti, ben paray topluyorum. Sen futbolculara okey ver. Ama rakamdan sakn yneticilerin haberi olmasn" diyerek ek futbolculara ve zcan Kore’ye toplam 400 bin Euro deyecei taahhdnde bulundu.

Nerede paralar?

Ma oynanr, ek oyuncular, Malatyaspor’da oynayan Macar arkadalar Josef Toth Balasz’ da ikna ederler. G.Antep, mer’in kendi kalesine att golle, Malatyaspor’u 1-0 yener ve Denizlispor kmede kalr.

Ancak Ali pek, sz verdii toplam 400 bin Euro’yu -100’er bin Euro futbolculara, 100 bin Euro araclara- demez. pek’in garantisi zerine, "Paranz bende" diyen Kore, zor durumda kalmtr. nk ekler paralarn istemekle kalmam, ek mafyasn da iin iine sokmutur. Mafya, Kore’den 300 bin Euro’yu istemektedir.

Kore, telefonla srekli Ali pek’i arar. pek telefonlara kmaz. En son 08.06.2006 tarihinde Kore ile grr ve "Bir daha beni arama. Benim verilecek param yok" diyerek telefonu kapatr.

Mektup yazlyor

Ali pek’in, "Malatyasporlu oyunculara para vereceiz" diyerek Denizlispor ynetiminden para topladn dnen Kore, bu parann denmediini kantlamak iin ynetim kuruluna (Mehmet Bey’in dikkatine notuyla) parann denmesini isteyen bir mektup yazar.

Ve altna da bir not der;

"Sizinle yaptm grme sonras, bu konu ile ilgili madur olan futbolcu, menajer ve benim yanmda aldatlm olan Denizli ynetimi olduu kanaatine vardm. ncelikle kendimi kurtarmak ve bu konunun kapanp, Denizlispor’a ve halkna zarar gelmemesi iin bu demenin yaplmasn rica ediyorum."

ike soruturmas

Evet... zcan Kore bir faks mektubuyla, Trkiye Sper Ligi’nde mcadele eden bir kulbn ynetim kurulundan resmen ike parasnn denmesini talep eder.

Ligin bitiminden hemen sonra Malatyaspor Bakan Hikmet Tanrverdi, federasyona bavurur ve "ike" iin soruturma almasn talep eder. "Temiz Futbol" sloganyla grev yapan federasyon, u ana kadar bu talebi incelememitir bile.

te mektup, ite ike belgesi ve ite gerekler...

Bakalm Futbol Federasyonu ve Spordan Sorumlu Devlet Bakan Sayn Mehmet Ali ahin bundan sonra ne yapacaklar?

NOT: Malatyaspor’da getiimiz sezon 4 ek futbolcu oynad. Bu oyuncularn isimleri yle: 1- Jiri Homola, 2- Tomas Michalek, 3- Zdenek Senkerik, 4- Jiri Masek.

PARAYI STEYEN: zcan KORE

Evet ben yazdm

- zcan Bey bu mektubu siz mi yazdnz?

- Evet, ben yazdm. Beni mit nde arad. Byle bir mektup yazmam istedi. Kulp bakan ile problemi varm. Baz yneticiler para denen yerleri renmek istemiler. Faks yazmam istediler, ben de yazdm. Bu konu ile ilgili olarak telefonda konumak istemiyorum. Buyrun yazhaneme gelin, Prag’da misafirim olun orada yz yze konualm.

- Ali pek sizin kendisinden bor para istediinizi sylyor.

- Byk bakandr o. Ne diyorsa dorudur. Hep doru syler zaten o.

DENZLSPOR BAKANI: AL PEK

Salak o geri zekal

- Ali Bey, zcan Kore’yi tanyor musunuz?

- Ya kardeim bir merhaba dedik, bamza bela oldu. Tanmam etmem. Beiktal’ym bu, bir arkadam vastayla bor para istedi. htiyacm var dedi.

- Bela oldu dediiniz bu mu? Yani sadece bor para m istedi?

- Evet, evet bu...

- Ama Denizlispor ynetimine bir mektup yazm..

- Evet yazd..

- Niye bunu sylemiyorsunuz bakan...

- .....

- O mektubu okudunuz. Hukuki bir giriimde bulundunuz mu?

- Hayr yapmadm.

- Neden?

- Ya salak bu, geri zekal mdr, nedir? Derdi ne bilmiyorum ki..

DENZLSPOR YNETCS: MEHMET CAYAN

Birlikteydik

- Mehmet Bey siz mektubu okudunuz mu?

- Evet okudum. Bana da gndermi. Ama bu konuyla ilgili olarak telefonla baz eyler sylemek doru olmaz. Ama ksaca bilgi vereyim.

1- Ben F.Bahe ma sonras Denizlispor’daki grevimden ayrldm. Ayrlmn nedeni salk ve zel ilerimdi.

2- zcan Kore Beyefendi ile mektupta yazd gibi Bakan Ali pek’in de olduu bir ortamda birlikte olduk. Ama o toplantda para konuulmad. Daha sonra beni zcan Bey arad, mektupta szn ettii para iin. "Para ile ilgili her trl tasarruf Bakan Ali pek’teydi." Bunu altn izerek zcan Bey’e syledim. Bakan ya da bakanvekillerini aramasn istedim.

- Aram m?

- Aradn bir kez konutuunu ama sonra konuamadn syledi. Telefonlarna kmyorlarm. Daha sonra mektubu yazm. Bir kopyasn da bana gnderdi.

ve ite o avukat: MT NDE

Ne yazarsanz yazn

- mit Bey, zcan Kore’yi tanyor musunuz?

- Evet tanyorum.

- Bir mektup yazm.. Haberiniz var sanrm, siz istemisiniz bu mektubu yazmasn?

- Hibir fikrim yok. Ben yolda yryorum. Bu konuyla ilgili konumam. Siz ne istiyorsanz onu yazn.

HKMET TANRIVERD

nce ince gtrdler

- ek oyunculardan phelendiniz mi?

- Hayr akas phelenmedim. Aklma bile gelmedi.

- ek oyuncularn szlemeleri devam ediyor mu?

- Sadece Senkerik’in devam ediyor.

- zcan Kore isimli ahsn mektubundan haberiniz var m?

- Yok. Ama biz lig biter bitmez federasyona bavurduk. ike ihbarnda bulunduk. 15 Mays’ta lig bitti, daha kurul kurulacak. Kurulsa bir ey kar m? kmaz tabii. Bizi ince ince gtrdler.

BR PORTRE: Ali PEK

TRKYE hep o ismi konutu. Ali pek.. Denizlispor Bakan.. Sezonun bitimine doru birka kez ortal ayaa kaldrm, ligin aibeli olduunu iddia etmiti;

- F.Bahe mandan sonra dnen dolaplar aklayacam. Sezon sonunda konuacam.

- Bir konuursam yer yerinden oynar..

- Ortalkta dolaan antalarn haddi hesab yok..

Ali pek, kme dme potasnda bulunan ya da ampiyonluk yar yapan takmlarn "ike yapt" imasnda bulunuyordu.

Denizlispor kmede kald.. Ali pek sustu. O tarihten bugne kadar da hi konumad. Ve bu aklamarndan dolay ligin oynanmad bir dnemde sadece 1 ay hak mahrumiyeti cezas ald.

HRRYET

yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    52

KE DDASI OLAN MATA EK FUTBOLCULAR KA YILDIZ ALDI?
    Alnt
    G.Antepspor - Malatyaspor manda 3 ekoslovak futbolcunun kt oynamas karl para ald iddias ortal kartrd.Peki o mata oynayan bu futbolcular nasl bir futbol ortaya koydu?... te cevab.
    21 Temmuz 2006 Cuma 13:25

HABERVTRN/ZELG.Antepspor - Malatyaspor manda 3 ekoslovak futbolcunun kt oynamas karl para ald iddias ortal kartrd.Peki o mata oynayan bu futbolcular nasl bir futbol ortaya koydu?... te cevab.

Malatyaspor, Jozef Toth(Macar), Masek ve Homola(ek) olmak zere maa 3 yabancyla balad.70. dakikada Toth'un yerine bir baka ek oyuncu Senkerik'i saha srd.Masek'te 73. dakikada yerine mustafa brakt.

Ma sonunda bu oyuncularn aldklar yldzlar yle:Jozef Toth xx ,Senkerik x,Masek xx ve Homola xx

EK FUTBOLCULARIN MATA 2 POZSYONLARI VAR

19. dakikada Emrah, Gaziantepspor savunma oyuncusu Adem'den kapt topu ceza sahasna ortalad. Jozef Toth'un uygun durumda olmasna karn dokunamad mein yuvarla Gaziantepspor savunma oyuncular uzaklatrd.

84. dakikada, mer'in ceza sahasna ortalad topu Senkerik kafasyla vurarak Gaziantepspor kalesine yollad, mein yuvarlak auta gitti.

TE O MA.....

Turkcell Sper Ligi'nde Gaziantepspor ile Malatyaspor arasnda oynanan karlama, 1-0 ev sahibi takmn stnlyle sona erdi.
    Turkcell Sper Ligi'nde Gaziantepspor ile Malatyaspor arasnda yaplan man ilk yars 0-0 sona erdi.

12. dakikada, Lazarov'un serbest attan Malatyaspor ceza alanna havadan yollad topa iyi ykselen Krita, kafasyla vurdu, mein yuvarlak kaleyi bulmad.
    16. dakikada, Malatyaspor'un ani gelien atanda ceza sahas dnda Bilal topla bulutu. Bu futbolcunun sert utunda mein yuvarlak Gaziantepspor kalesinin yan alarnda kald.
    19. dakikada Emrah, Gaziantepspor savunma oyuncusu Adem'den kapt topu ceza sahasna ortalad. Jozef Toth'un uygun durumda olmasna karn dokunamad mein yuvarla Gaziantepspor savunma oyuncular uzaklatrd.
    30. dakikada, Lazarov'un ceza sahas dndan serbest attan Malatyaspor kalesine gnderdii topu, Bora yumruklayarak kalesinden uzaklatrd.
    Karlamann ilk yars golsz sona erdi.
    49. dakikada, Lazarov'un ke atndan ceza alanna gnderdii topu Krita kafasyla dokunarak Malatyaspor'un kalesine ynlendirdi, kaleci Bora mein yuvarla kontrol etti.
    57. dakikada, Gaziantepspor'dan Faruk'un ceza sahas dndan sert utunda mein yuvarlak az farkla auta gitti.
    60. dakikada, Malatyaspor'dan Bilal'in ceza sahas dndan serbest attan Gaziantepspor kalesine gnderdii top, kaleci Hasagi'in kontrolnde auta kt.
    65. dakikada, Lazarov'un ke atndan ceza alanna gnderdii mein yuvarlak, Malatyaspor'dan mer'in gsne arparak alarla bulutu. Gaziantepspor bu golle 1-0 ne geti.
    68 ve 72. dakikalarda Lazarov'un sert utlarnda mein yuvarlak Malatyaspor kalesini bulmad.
    80. dakikada, ma izleyen 2 bin dolayndaki Malatyaspor taraftar tribnlerdeki koltuklar krarak sahann iine frlatt.
    84. dakikada, mer'in ceza sahasna ortalad topu Senkerik kafasyla vurarak Gaziantepspor kalesine yollad, mein yuvarlak auta gitti.
    89. dakikada, Lazarov'un ceza sahas iinden sert utunda kaleci Borca mein yuvarla ayaklaryla ceza sahasnn dna kard.
    Karlama 1-0 Gaziantepspor'un stnlyle sona erdi. Bunun zerine Malatyasporlu taraftarlar bir kez daha koltuklar krarak sahann iine frlatmaya balad. Polis ve itfaiye ekiplerinin mdahale ettii olay devam ediyor.

Stat: Kamil Ocak
    Hakemler: Vedat Yksel xxx, Blent Gk xxx, Kemal Gemici xxx
    Gaziantepspor: Hasagi xxx, Bar xx (Dk. 84 Serkan x), Mehmet xx, Bekir xxx, Ekrem xx, Krita xxx, Faruk xx (Dk. 68 Hasan Yurt x), zgr xx, Adem xx, Melliti xx (Dk. 46 Engin xx), Lazarov xxx
    Malatyaspor: Bora xx, Serkan xx, mer x, Mert xx (Dk. 76 Sertan x), Jozef Toth xx (Dk. 70 Senkerik x), Emrah xx, Evren xx, Bilal xx, Volkan xx, Masek xx (Dk. 73 Mustafa x), Homola xx
    Gol: Dk. 65 mer (kendi kalesine)
    Sar kartlar: Dk. 18 Faruk, Dk. 44 Melliti, Dk. 86 Adem (Gaziantepspor), Dk. 21 Jozef Toth, Dk. 47 Volkan, Dk. 65 Bilal, Dk. 87 mer (Malatyaspor)

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    31.05.2004

braksnlar bu ayaklar..i faks gndermeyle olsayd akama kadar faks yollardm ben de saa sola..

Punisher-61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    35

bu olay pek inandirici gelmedi bana
    1967den beri Trabzonspor Ezer Gecer

Trabzonspor Kongre yesi
    UuR - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.11.2005
    Nereden
    stanbul

Angry

Her zaman olduu gibi bu olayn sonunda da hi bir ey kmayacaktr.nk buras Trkiye talya deil.
    bordomavi.net
    Trabzonspor'un ilk ve en byk taraftar sitesi

Alpayer - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.02.2006
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    31

Yeri gelmiken bir soru soraym.
    Bizim yneticiler fb'nin ligin son haftalarnn incelenmesini istedii zaman; "O zaman biz de geen senenin incelenmesini isteriz." dediler.

-Madem ki geen sene olan bireyler var o senenin incelenmesi iin fbnin isteinin olmas m gerekli?
    -Onlar bavurmadan biz isteyemiyormuyuz?

Velhaslkelam herkes bu iin paras ve kimse de ne bu olaylarn aa kmasn istiyor ne de buna cesaret edebiliyor.

Burak - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    38

Fener'den Galatasaray'a 500 bin dolar

2003-2004 sezonunda ligin bitimine 1 hafta kala, G.Saray Trabzon'a giderken, F.Bahe "Bu ma aln paranz hazr" teklifini uakta iletti. Kaptan Blent, ezeli rakibinin teviini' geri evirdi. 4-2 biten ve F.Bahe'yi ampiyon yapan ma sonras tekrar gelen antacy kovdu

21.07.2006

F.Bahe, Beikta' 11 puan geriden gelip yakalam ve gemiti... ki takm gs gse bir ampiyonluk mcadelesi srdryordu, ki nn'de Beikta' yenen F.Bahe ampiyonluk iin gn sayar olmutu. Aradan kan Trabzon ise sar-lacivertli takmn mutlu sona yaklarkenki tek rakibiydi. F.Bahe son 2 haftaya Beikta'n 8, Trabzonspor'un 2 puan nnde giriyordu.
    haberin devamn yazmamlar gazetede imi. 21/07/06-Vatan Gazetesi.

ksacas ezikbahenin kirli yzn gryoruz. byle pislikler yaptklar biliniyordu ama kimse ortaya kp biey diyemiyordu. imdi yava yava yaptklar pislikler ortaya kmaya balad. hatta 2 gn evvel ankaragc ezik manda 400 bin dolarn nasl gnderildii haberlerini okuduk.
    bakalm ok deerli medyamz bu iin stne gidecekmi. gkdenizi fazlasyla al aa eden, fatih iin akla gelmeyecek yalan lar yazan, drst habercilik yaptn ve hereyi ortaya karmakla mehur olan Serhat Ulueren , bakalm bu olaylarn zerinde duracaklar m. Federasyonuydu PFDK idi. hepsini grecez. keke biraz cesaretli olsalar aratrabilseler bunlarn yaptklar pislikleri. italyadaki gibi layk olduklar yere gnderseler ku beyinlileri.
    2010 - 2011 ampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerek budur. ☆

Forum Yneticisi Oru - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    04.11.2004
    Nereden
    Diyarbakr
    Ya
    31

Alnt Alpayer Nickli yeden Alnt
    Yeri gelmiken bir soru soraym.
    Bizim yneticiler fb'nin ligin son haftalarnn incelenmesini istedii zaman; "O zaman biz de geen senenin incelenmesini isteriz." dediler.

-Madem ki geen sene olan bireyler var o senenin incelenmesi iin fbnin isteinin olmas m gerekli?
    -Onlar bavurmadan biz isteyemiyormuyuz?

Velhaslkelam herkes bu iin paras ve kimse de ne bu olaylarn aa kmasn istiyor ne de buna cesaret edebiliyor.
    Biz de 2004-2005 sezonunun incelenmesini istesek mesela ? Bir ey olaca yok, gz boyamak iin bir ka soruturma ya alr ya almaz. talya'daki gibi Bizans' 2.lige mi yollayacaksnz ? Bunu yapacak adam daha anasndan domad!
    - you either die a hero or you live long enough to see yourself become the villain.

Burak - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    38

Trk Futbolu byk bir batan iinde!
    22 Temmuz 2006 15:36

Samsunspor Eski Bakan Adnan lmez, Trk futbolunun byk bir batakln iinde olduunu belirterek, basna yansyan haberleri dorulad. te ok aklamalar!
    Samsunspor Kulb eski Bakan Adnan lmez, Trk futbolunun BYK BR BATAKLIIN iinde olduunu belirterek, "Bu kadar byk paralarn, rantlarn olduu bir sektrn daha ciddi denetlenmesi ve apraz kontrollere tabi tutulmas gerekir. Sistem doru ilemiyor. Bu sistem acilen gzden geirilmeli" dedi.

Futbol Federasyonu Asbakan M.Kemal nsal'n geen sezonki Samsunspor-Ankaragc ma ncesinde kendisine ike teklif ettii ynnde bir gazetede manetten verilen haberin doru olduunu, M. Kemal nsal ile byle bir diyalog yaadklarn belirten Adnan lmez, ok aklamalar yapt.

lmez, "Bu 'kirli' diye isimlendirdiim sektrn iinde barnamayp istifa etmi bir kulp bakanym. Dolaysyla kamuoyunda alglan 'baarszlma' yorumlanr diye bu konuda konumadm.
    Bu tr eylerin altna saklanma grnts vermek istemedim. Ancak, bir gazetede bir kampanya balaynca belki bir katkm olur dncesiyle konutum. Gerekten Trk futbolu byk bir batakln iinde. Bunu herkes biliyor ama hi kimse bilmiyormu gibi davranyor. Btn ynetici ve hakemleri sulamamak lazm. Ancak, birok ynetici, birok hakem ve futbolcularn bazlar bu iin iinde. zellikle ligin son haftalarnda bu i younlayor. Ne yazk ki, bunlar kp kimse syleme yrekliliini gsteremiyor. Tabi bu bu yrek ii. Trkiye'de ne kadar baarya ulaacak bilemiyorum. Ama biraz da talya'daki olaylar grdkten sonra 'belki' diye dndm. Umuda kapldm. Yaadm olaylardan bazlarn akladm. nallah, sevdiimiz, tm toplumun byk ilgi gsterdii bu spor dalna bir katk salayacaktr
    " dedi.

"O GRMEDEN DOLAYI UTAN DUYDUM"
    Bir gazetede kan beyanatnda yer ald gibi M. Kemal nsal ile aralarnda geen diyaloun doru olduunu, hemen hemen btn takmlarn bu tr olaylar yaadn iddia eden Adnan lmez, "Aynen gazetede akladm gibi Ankaragc'nde daha nce grevli olan Kemal nsal ile byle bir diyalog aramzda geti. Gerekten, o gnk grmeden utandm. Yaptm iten utandm. O anki konumumdan, kulp bakanlmdan, byle bir ortamda bulunmaktan utandm. Gerekten ok utan verici bir ey. Maalesef, bu iin iinde bunlar var. Btn organizasyonu Mehmet Kemal nsal'n yaptn hissettim, grdm. Blent Yavuz hibir ekilde para pazarl iinde olmad, o ortamn iinde oldu. Kendisi direkt bir talepte bulunmad. Mehmet Kemal nsal syledi. Blent Yavuz benden direkt para istememitir. Mehmet Kemal nsal, Blent beyin adna da, kendi kulb adna da, futbolcular adna da istedi. Ben kendisini dinledikten sonra, (Mesaj aldm. Yaplacak i belli) dedim.

(Nedir ?) diye sorduklarnda, (Benim bir futbolcum iki futbolcu gibi oynayacak ve biz ma alacaz. Artk olursa ikimize, olmazsa) diye bir ifade kullandm. ikelerin var olduunu zaten duyuyorduk. Ama ben ilk defa bylesine canl olarak bu pazarln ierisinde oldum. ok byk bir utan duydum. Zaten o toplant da uzun saatler srmedi. Kestim ben bir noktada toplanty. Bu iin byle olduunu, puana kar prim verilmesi gerektiini, futbolculara da prim verilmesi gerektiini, hakemlerin bizim lehimize olmas iin ayrca bir para verilmesi gerektiini, byle bir dizi farkl farkl demeler. Gayet normal pikin bir ekilde syleyebiliyor bunlar. Cemal bakanla ben bu konuyu konumadm. Cemal bakan adna M.Kemal nsal bu konuyu bana getirdi.

Cemal bakanla bu konuyla alakal hibir grme yapmadm. Bunlar bu camiada bilmeyen yok. Bunlar bu camiada yaamayanlar yok. Bunlar standart eyler. Bu iin hem tepesinden, hem de dibine kadar her alanda olduu biliniyor zaten. Benim bir gazetede, (bu sektr kirli) diye aklamam yaynland, federasyon bana 2 ay hak mahrumiyeti cezas verdi. Anlamakta gerekten zorluk ekiyorum. Kirli kelimesinden dolay ben 2 ay hak mahrumiyeti aldm. Benden birka defa savunma istediler. Ben de nezaketen, salkl savunmalar verdim. Trk futbolunu temsil eden federasyonu aalayc bir ifademiz asla olmaz.

almalarmz Trk futboluna ve onu temsil eden federasyona katk salamak adna nezaketen yaptm savunmalara ramen bana 2 ay hak mahrumiyeti cezas verdiler. Burada gerekten byk rantlar dnyor. Gerekten birka yz milyon dolar. Bu kadar rantn olduu bir yerde kim denetliyor bunlar ? Bu kadar rantn olduu yerdeki mekanizmalara bakn. ok daha iyi bir ekilde denetlenmeli ve apraz kontrollara tutulmal. Bu kadar ilgi oda olan sektrlerin, bu kadar rantlarn olduu sektrlerin daha ciddi denetlenmesi gerekir diye dnyorum" diye konutu.

"BU SSTEM EDRNE'DEN TEYE GEEMEZ"
    Tepeden trnaa btn kurumlarn gzden geirilmesi gerektiini, bu sistemle Trk futbolunun Edirne'den teye asla geemeyeceini iddia eden lmez, unlar syledi:

"Bu kadar byk paralarn olduu yerde, bu kadar zayf denetimler, zayf organizasyor asla baarl olamazlar. Burada kiilerden ziyade sistemi ele almak lazm. Sistem doru almyor. Sistemin almad yerde bu tr skntlar olacaktr. Sistemi yeniden gzden geirmek gerekiyor. Bu sistemle Trk Futbolu Edirme'den teye asla geemez. Zaten k iinde. Ben ok iyi bir futbol seyircisiydim. Artk yaadklarmdan sonra bu keyfimi de kaybetmenin zntsn yayorum. Bu yrek isteyen bir i. Bir an nce el atlmas lazm. Bir yerden balanmal. ok ge kalnd kanaatindeyim. Bu batakln iinde Trk futbolu biraz daha aaya doru batacaktr". http://www.internetspor.com/v3/futbo...?haberID=29926
    2010 - 2011 ampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerek budur. ☆

yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    52

Exclamation

Minareyi alan klfn hazrlarm

STANBUL - Trkiye Futbol Federasyonu (TFF) Ynetim Kurulu, inceleme komisyonunun bana gemesi iin Futbol Federasyonu eski bakan Dr. Levent Bakc'ya teklif gtrlmesi iin gr birliine vard.
    Ayn zamanda UEFA Tahkim Kurulu'nun asbakanln da yrten Levent Bakc'ya, yarn nceleme Komisyonu'nun bana gemesi iin teklif gtrlecek. Ynetim Kurulu'nun kararna gre Dr. Levent Bakc, grevi kabul etmesi halinde birlikte alaca nceleme Komisyonu'nun yelerinin saysn ve isimlerini kendisi belirleyecek. TFF ise komisyonun hazrlayaca raporun gereini yerine getirecek.
    nceleme Komisyonu, dn Futbol Federasyonu Bakanl'na bir dileke verip hakkndaki sulamalarla ilgili inceleme yaplamasn talep eden ve bu inceleme sonulanncaya dek ynetim kurulu yeliinden mazeretli saylmak isteyen M. Kemal nsal'a ynelik iddialar aratracak.

bordoomavii
    Ziyareti

Yaa Zaten Bu kelern Bai Biakci Yaa.:@

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    U.Sadkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.06.2004
    Nereden
    ngiltere

bizim 2 sene nceki maada baksnlar o zaman:@
    "When you start supporting a football club, you don't support it because of the trophies, or a player, or history, you support it because you found yourself somewhere there; found a place where you belong.

Bu haberden benimde haberim var ama bana ok kolpa gibime geldi.

faks ekmite vs vs gibi basit eylerin olabileceini sanmyorum.

Ama tabii ki; Levent Baklarla Haluk Ulusoylarla bu futbol kirlenmeye devam etmitir ve etmektedir.

Sacit - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.12.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    31

ike soruturmasnn bana eski feder.bakan levent baky getirmeyi planlyorlarm. federasyon,ikeciyi ike soruturmasnn iine atyo.

Selman - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.02.2006
    Nereden
    stanbul

Alnt ayazoglu Nickli yeden Alnt
    ike soruturmasnn bana eski feder.bakan levent baky getirmeyi planlyorlarm. federasyon,ikeciyi ike soruturmasnn iine atyo.
    Bu da demek oluyorki bu soruturmadan da birey kmayacak.Yaplanlar yine yapanlarn yanna kar kalacak.Byle bir mantk varm ya.Adamn Federasyon Bakan olduu zaman soruturacaksn.Ayn kiiyi greve getireceksin.

fincher - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.08.2005
    Nereden
    Sakarya
    Ya
    38

bu zcan kore malatyasporlu eklerin tercmanlarnn abisi deilmi?ne ii var denizlide,denizlisporla ne balants var?matan nceki gn denizliye gitmi,matan sonraki gn ayrlm.ike pazarl olduu aikar,ama kimse birey yapmyor.mahkeme de grevsizlik karar vermi.yasalarda ike diye bir su yok,biz neyi tartyoruz?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)