Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 54 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ahmet Suat Özyazýcý | Kupalarýn Efendisi

Tayfun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    34

Standart Ahmet Suat Özyazýcý | Kupalarýn Efendisi

Ahmet Suat Özyazýcý

Trabzonspor ilk þampiyonluðunu ve iki þampiyonluk hariç diðer tüm þampiyonluklarýný onun yönetiminde kazanmýþtýr.
    Futbol hayatýna Yolspor'da baþlamýþtýr.
    Daha sonra zamanýnýn Trabzon'daki (Ýdmangücü ile birlikte) en popüler futbol takýmý olan Ýdmanocaðý'nda gerçek anlamýyla futbola kendini adamýþtýr. Ýdmanocaðý ve Ýdmangücü arasýndaki rekabetin bir getirisi olarak; Trabzon'daki futbol kültürünün baðrýnda yetiþen Özyazýcý, Trabzon'daki futbol kulüplerinin Trabzonspor çatýsý altýnda birleþmesiyle Trabzonspor'da top koþturmaya baþlamýþtýr.
    Futbolu býraktýktan sonra teknik direktörlük kariyerine baþlayan Özyazýcý, Trabzonspor'u deðiþik dönemlerde çalýþtýrmýþtýr. Trabzonspor'un Anadolu Ýhtilali yaparak, 1975-1980 ve 1983-84 aralýklarýnda kazandýðý þampiyonluklarda Trabzonspor'un önderliðini yapmýþtýr.Bu þampiyonluklarla Türk futbol tarihinde bir ilk gerçekleþmiþ; Ýstanbul takýmlarý olan Beþiktaþ, Fenerbahçe ve Galatasaray dýþýnda ilk kez bir Anadolu takýmý þampiyon olmuþtur. Bu þampiyonluklar Türk futboluna "Dört Büyükler" kavramýný kazandýrmýþtýr. Özyazýcý'nýn bu baþarýlarý, onun Trabzonspor taraftarlarý arasýnda "efsanevi" olarak tanýmlanmasýný saðlamýþtýr. Özyazýcý ayrýca Türkiye'nin en çok þampiyonluk gören 2. yerli teknik direktörüdür.
    Özyazýcý, son olarak Sarýyer ve Vanspor'u çalýþtýrmýþ; daha sonra ise herhangi bir takýmý çalýþtýrmamýþtýr. 2010 yýlýnda ise Trabzonspor teknik heyeti ve yönetimine danýþmanlýk yapmýþtýr. Þu an Trabzon'da Kemeraltý çarþýsýnda bir nalburiye dükkânýný 3 oðlu Hakan, Can ve Okan ile iþletmektedir. Ahmet Suat Özyazýcý ayrýca Trabzonspor'a kazandýrdýðý 5 þampiyonluðun yanýsýra 6 kez Türkiye Süper Kupasý þampiyonluðu, 6 kez Cumhurbaþkanlýðý Kupasý þampiyonluðu, 3 kez Türkiye Kupasý þampiyonluðu ve bir kere düzenlenen Kýbrýs Barýþ Kupasý þampiyonluðu kazandýrmýþtýr.Özyazýcý, üst üste 5 kez olmak üzere toplam 6 kez Türkiye Kupasý þampiyonu olan tek teknik direktördür.

- Cem Atabeyoðlu'nun Ahmet Suat Özyazýcý hakkýnda bir yazýsý;

Onu ilk kez 1959 yýlýnda Beyrut'ta yapýlacak Akdeniz Oyunlarý'na katýlacak Amatör Milli Takýmýmýz'ýn kampýnda görmüþtüm. Uzun boylu, dal gibi bir futbolcuydu. Trabzon'dan gelmiþti Milli Takýmýmýz'a. Henüz 23 yaþýnda olduðu halde baþýndaki saçlar hayli seyrelmiþti. Onun futbolunu ise ancak 1965 yýlýnda seyredebildim. Trabzon Ýdman Ocaðý'nýn Ýnönü Stadý'nda Beþiktaþ'ý 1-0 yenerek Türkiye Kupasý'ndan elediði maçta. Sahanýn yýldýzýydý Ahmet Suat...

1936 yýlýnda Trabzon'da doðmuþtu. Meþin yuvarlaðýn cazibesine kendisini çoçuk yaþta kaptýrmýþtý. Öðrenimini bile bu uðurda ortaokul tahsilinden sonra býrakmýþtý. Futbol yaþamýndaki ilk duraðý Trabzon'un Yolspor takýmý olmuþtu.

1953-54 sezonunda bu takýmda oynamýþ ve ertesi sezon Trabzon'un o tarihlerindeki en ünlü kulüplerinden biri olan Ýdman Ocaðý çekip almýþtý.
    1958 yýlýnda tezkeresini alýp Trabzon'a dönmüþ ve Ýdman Ocaðý takýmýnda futboluna devam etmiþti. Bu arada 1959 yýlýnda Beyrut'ta yapýlan Akdeniz Oyunlarý'na katýlan Amatör Milli Takýmýmýz'da da yer almýþtý. Ertesi yýl Roma'da yapýlan 1960 Olimpiyat Oyunlarý'na katýlan Amatör Milli Takýmýmýz'da yine Ahmet Suat Özyazýcý vardý...

1966 yýlýna kadar Trabzon Ýdman Ocaðý takýmýnda antrenör futbolcu ve takým kaptaný olarak görev yapmýþtý. 1966'da Trabzonspor'un kurulmasý ile Bordo-Mavili kulübe geçmiþ ve aktif futbol yaþamýný kapatmýþtý. Ahmet Suat Özyazýcý, bundan sonra antrönör olarak futbolla iliþkisini sürdürmüþtü. Trabzonspor'u þampiyonluklara götüren hoca olmuþtu.
    1975-76 sezonunda Türk futbolunda "Üç Büyükler"in saltanatýna son veren Trabzonspor'un baþýnda o vardý. Ahmet Suat Özyazýcý, takýmýna bu þerefli þampiyonluðu tam 4 kez yaþattý. Trabzonspor'a ayrýca Türkiye Kupasý, Cumhurbaþkanlýðý Kupasý ve Baþbakanlýk Kupasý gibi sekiz þampiyonluk daha yaþattý.

Ahmet Suat Özyazýcý, efendiliði, dürüstlüðü, çalýþkanlýðý ve ve baþarýlarýyla Trabzonspor'un en büyük efsanelerinden biridir.

-Þenol Güneþ'in Ahmet Suat Özyazýcý hakkýnda bir yazýsý;

"70 Yýlý aþkýn zaferlerle dolu bir yaþamý sadece bir kitapta anlatmak elbette kolay deðil. Ahmet Suat Özyazýcý adý; Türk futbolunun en deðerli markalarýnýn baþýnda gelir. Elinizdeki kitap, hiç kuþku yok ki; yokluktan, çaresizlikten çare üreten, þikayetin yerine çözümü koyan, zor þartlardan sýyrýlýp sonuca ulaþan, kupalar kazanan, kazandýran bu büyük insaný yeni nesillere aktarmanýn en önemli aracý olacaktýr. Bu vesileyle kaleme aldýðým önsözün, aslýnda Suat Hocamýz'ýn bize kattýklarýna karþýlýk verecek, bir açýk mektup olmasýný istiyorum. Zira O, malzemelerin ve tesislerin yeteriz olduðu dönemlerde oyuncularýyla bütünleþen, aile ortamý yaratan, bu özelliðiyle takýmýn yarýþmada her zaman önde kalmasýný saðlayan büyük bir liderdi. Zekasý ve hissiyatýyla sorunlarýn aþýlmasýnda hep örnek oldu. Saatlerce hatta bazen günlerce süren deplasman yolculuklarýnýn onun nüktedan tavrýyla nasýl tamamlandýðýný çoðu zaman anlamazdýk.

Sevgili hocam!

Sen 1960'larda, 70'lerde, 80'lerde hep vardýn… 90'larda, 2000'lerde örnektin… Bugün varsýn… Yarýn da yaþayacaksýn… Düþüncelerinle, yaptýklarýnla, ürettiklerinle unutulmazsýn… Amatörce baþladýðýn futbola, bu ruhunu hiç kaybetmeden profesyonelce de hizmet ettin. Ailenle, iþinle, düzgün kiþiliðinle huzurlu, mutlu, örnek oldun.

Gülen yüzünle, samimiyetinle, tatlý ve düþündüren sohbetlerinle etrafýna her zaman enerji aþýladýn. Yýkýcý deðil, yapýcý davrandýn…Haksýzlýða uðradýn, isyan etmedin…Çaðrýldýðýnda geldin, gönderildiðinde diretmedin… Siteme lügatinde yer vermedin…

Futbolcuyken ayaðýný beynin gibi kullanýyordun… Seni önce sahada izledim, sonra hocam oldun… Týpký teknik adamlýðýndaki gibi oyuncuyken de takýmý yönetiyordun… Bu özelliklerinle Anadolu Ýhtilali'ni yapan takýmýn lideri olarak tarihte yerini aldýn. Daha dünyayý tanýmadan, onu etkileyecek bir takým inþa ettin. Oyuncularýnla kulübü büyüttün… Büyük iþler yaptýn ama mütevazilikten bir an olsun vazgeçmedin. Birleþtirici, yapýcý ve tarafsýz kimliðinle hep saygý gördün… Duruþunla, davranýþýnla, kelimelere verdiðin biçimle, gýptayla izlendin…

Bugünün þartlarýnda dahi, Türk ve dünya futbolunda çok þeyi deðiþtirip, geliþtirebileceðine eminim.

Sen bana göre lüks arabalarý yapan deðil, tekerleði bulansýn… Kitaba deðil, kitaplara sýðmayacak kadar engin bir kiþiliksin… Ama yine de bu büyüklüðünü yeni nesillere aktarabilmenin en iyi yolunun bu eser olduðuna inanýyorum.

Bana ve ülke futboluna olan katkýlarýný asla unutmam mümkün deðil. Bunlarýn hepsi için sana binlerce kez teþekkür ediyor, karþýnda bir kere daha saygýyla eðiliyorum."

Konu Tayfun tarafýndan (17.12.2012 Saat 13:31 ) deðiþtirilmiþtir.

Öznur61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    26

Kendisine, taktikleri baþarýyla uygulayabilmesinden ötürü taraftar ve yorumcular tarafýndan "Brezilyalý" benzetmesi yapýlan ve halen daha hayatta olan efsanemiz;

"Ahmet Suat Özyazýcý"

Allah uzun ömürler versin hocamýza..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    44

Dün kalp krizi geçirdi Ahmet Suat hoca ama çok þükür durumu iyi geçmiþ olsun hocam.
    Hayat bir gündür o da bugündür.

beratika - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    28

Banyoda düþüp kafasýný beton zemine çarpan ve yoðun bakýma kaldýrýlan efsane hocamýz Ahmet Suat Özyazýcý'ya Allahtan þifa diliyorum.
    Bordo Mavi bayraðým kanatlansýn sonsuza.
    Genç, yaþlý, erkek, kadýn; verdik omuz omuza.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    28TS61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    41

acil sifalar

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Eskiþehir
    Yaþ
    42

Geçmiþ olsun hocam inþallah tez zamanda saðlýðýna kavuþursun.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Çok geçmiþ olsun. Allah acil þifalar versin.

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    26

Cidden bu haber çok üzücü oldu, Allah acil þifalar versin inþAllah...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yýllar önce bir bankada rastladým O'na....

Baþýnda kasketi sessizce dakikalarca sýrasýný bekledi......

Sonra da sessizce iþlemini yaptý gitti....

Kibar , beyefendi ve alçakgönüllü bir adam olarak gördüm kendisini...

Acil þifalar diliyorum Yüce Rabbim'den....
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

halil ibo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    55

Acil þifalar efsanenin mimarý büyük hocam.
    Beklemeyi bilen amacýna ulaþýr. JOSEPH DE VILLELE.

Nereden
    Trabzon

Ýnþallah iyi olursun hocam

Mustafa YILMAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    41

Allah acil þifalar versin bir an önce saðlýðýna kavuþur umarým.
    sadece aþk bizimkisi

beratika - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    28

Hayati tehlikesi geçmiþ ve bilinci açýkmýþ.
    Bordo Mavi bayraðým kanatlansýn sonsuza.
    Genç, yaþlý, erkek, kadýn; verdik omuz omuza.

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    26

Alýntý beratika Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hayati tehlikesi geçmiþ ve bilinci açýkmýþ.
    Doðruysa günün en sevindirici haberi.

signal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Acil þifalar diler, en kýsa zamanda saðlýðýna kavuþmasýný temenni ederim.
    Seni ölüme de götürse doðruluktan sakýn ayrýlma.
    Hz. Ömer.

Nereden
    Elazýð

geçmiþ olsun efsane

alone_6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

Büyük geçmiþ olsun efsanemize. Ýnþallah tez zamanda eski saðlýðýna kavuþur...
    Marka deðerini sevdiðimin Türk futbolu....

Ertan 51 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niðde
    Yaþ
    54

Hocam çok sevindim iyileþtiðine,Rabbim elden ayaktan düþürmesin seni.
    Þike yapanýn,þikecileri kollayanýn,þikeye þike diyemeyenlerin Allah bin türlü belasýný versin inþallah.

alper* - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

Merhaba arkadaþlar, þu kitabý okumanýzý tavsiye ederim, ben okudum ve çok beðendim:

http://www.trabzonspor.com.tr/Urunle...zici_NjA1.aspx

Ertan abim iyileþtiðini yazmýþ; bu habere çok sevindim, geçmiþ olsun deðerli hocamýza.
    Konu alper* tarafýndan (26.03.2015 Saat 10:57 ) deðiþtirilmiþtir.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    26

Alýntý alper* Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merhaba arkadaþlar, þu kitabý okumanýzý tavsiye ederim, ben okudum ve çok beðendim:

http://www.trabzonspor.com.tr/Urunle...zici_NjA1.aspx

Ertan abim iyileþtiðini yazmýþ; bu habere çok sevindim, geçmiþ olsun deðerli hocamýza.
    Alper abi merhaba,
    Bu kitabý seçkin kitapevlerinden temin edebilir miyim ? Bir bilginiz var mý acaba ?

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Hocalarýn hocasý geçmiþ olsun...
    Bazý insanlar, seninle sadece boþ zamanlarýnda konuþurlar. Bazý insanlar ise seninle konuþmak için zamanýný ayýrýrlar.
    Elazýð'lý.

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    73

Ahmet Suat Özyazýcý, Gülbaharhâtun Mahallesi kitabýnýn arka kapaðýnda ve hak ettiði yerinde...

Arþiv: kadiryeter Kadir Yeter.

03 NÝSAN 2015 Kavakmeydan Mahallesi- TRABZON.
    Konu Kadir Yeter tarafýndan (03.04.2015 Saat 05:55 ) deðiþtirilmiþtir.

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Önüne gelenin baþýna "efsane" ibaresi konulan bir ortamda, gerçek efsanelerimizden olan Ahmet Suat Özyazýcý Hocamýza bu unvanýn eklenmemiþ olmasý, hakkýnýn burada da diðer ortamlarda olduðu gibi bir kez daha teslim edilmediðini göstermiyor mu sizce de?

Trabzonspor Efsanesini oluþturan adamlarýn baþ aktörüsün hocam, kazandýrdýðýn her þey için teþekkürler...
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Nereden
    Ýstanbul

En çok sevdiðim en yakýn hissettiðim Efsanemiz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ahmet Suat Özyazýcý Trabzonspor'a

4 þampiyonluk
    5 kez Cumhurbaþkanlýðý Kupasý
    2 kez Baþbakanlýk Kupasý
    3 kez Türkiye Kupasý
    Kýbrýs Barýþ Kupasý þampiyonluðu kazandýrmýþtýr.

EN ÇOK ÞAMPÝYON OLAN 2. TEKNÝK DÝREKTÖRDÜR....

1. FATÝH TERÝM
    Konu Faik Yýlmaz tarafýndan (25.01.2017 Saat 11:05 ) deðiþtirilmiþtir.
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)