Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Can Dündar´dan manidar bir tespit

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Thumbs up Can Dündar´dan manidar bir tespit

Lolita ihtilali!

Dünkü Milliyet'in 3. sayfasında bir haber: "12 yaşındaki kız internette tanıştığı adama kaçtı."
    Sayfayı çevirin:
    Edirne'de sevişirken görüntülenen liseli kızın fotoğrafları... Ve günlerdir Mardin'den Sivas'a kadar Türkiye'nin dört bir yanından 12 - 13 yaşında küçük kızlara tecavüz haberleri...
    Madalyonun bir yüzünde ağzı salyalı sübyancılar var.
    Peki diğer yüzünde?..
    Alttan alta inanılmaz bir "ergen ihtilali" yaşadığımızın farkında mısınız?
    * * *
    Son zamanlarda bir lise mezuniyet balosunda bulundunuz mu hiç? Gitseniz, gördüğünüz ağır makyajlı, cesur dekolteli, yüksek topuklu, cep telefonlu kızların 16 - 17 yaşında olduğuna inanabilir miydiniz acaba?
    Levent'te bir estetik kliniğinde görevli bir uzmanla görüştüm. Dinlediklerime inanamadım:
    "14 - 15 yaşında kızlar, ana babalarından habersiz gelip kaşlarını kaldırmak, fazla yağlarını aldırmak, selülit tedavisi yaptırmak istiyor"muş.
    Geçenlerde bir kız elinde Angelina Jolie'nin fotoğrafıyla gelmiş ve "Bununki gibi dudak istiyorum" demiş.
    18'lik bir lolita da göğüslerini büyütmesi için yalvarmış.
    "En büyük istekleri" neymiş biliyor musunuz?
    Zara'nın ya da Diesel'in 34 bedenine sığmak...
    Bunun için yarışıyorlarmış:
    "Çünkü televizyonda gördükleri mankenler 34 beden giyiyor. Onu giyebilmek için 44 kilo kalmaları lazım. Bunun için resmen aç geziyorlar. Gün boyu yedikleri, bir kase yoğurt, iki tas salata, sigara, kahve ve kola... 500 kaloriyle yaşamaya çalışıyorlar. O yüzden vücutlarında demir, sodyum eksikliği var. Yanlış beslendikleri için vücutları hızla deforme oluyor, müdahale için de bize geliyorlar."
    Uzman, bunun son 3 yılda gözlenen bir "patlama" olduğunu söylüyor:
    "Ben de anneyim, 18'lik 'lipolu' (yağ aldırmış) kızları görünce dehşete kapılıyorum. Biriktirdiği 300 - 500 milyonla gelip 'Dudağımızı şişir' diyenleri 'Bırakın dudağınızı da gidin kafanızı şişirin' diye geri yolluyorum."
    * * *
    Genelde üst gelir grubundan hastaları bulunan bir jinekoloğun gözlemleri daha da çarpıcı:
    "Genç nüfusta müthiş bir uyanma var" diyor. 17 - 18 yaşlarında lise öğrencilerinin kürtaj için başvurduğunu söylüyor ve bazı gözlemlerini aktarıyor:
    Batı'da ergenlik yaşı 16 - 17'den 11 - 12'ye geriledi.
    Amerika'da 10 yaşa kadar düştü.
    Genç kızlar annelerinden çok daha erken adet görüyor artık...
    Bunun, iklimden beslenmeye kadar pek çok nedeni olabilir ama en önemli nedenlerinden biri "psiko - seksüel uyarımın artması"...
    Yani, okulda, çevrede ve özellikle de medyada cinsel teşhirin yaygınlaşması... Baştan çıkarıcı klipler, uyarıcı filmler, cinsellik yüklü diziler, çıplaklığa çağıran reklamlar, beyinde ergenliği erken uyandırıyor, cinselliğin keşfini hızlandırıyor.
    Özellikle varlıklı kesimden gençler, lise çağında, özentiyle büyük ve seksi görünme derdine düşüyor. Karşı cinsi de sadece bir seks nesnesi olarak görüyor.
    Anneleri mi? Onlar da kızlarının ponponlu çorapları ve lastik ayakkabılarıyla genç görünme çabasında...
    Küçükler büyük, büyükler küçük görünmek için yarışıyor adeta...
    * * *
    Kimseyi suçlamayalım; bu tablo bizim eserimiz:
    İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkeden ne bekliyordunuz ki? Kafasını çalıştıranların kafasını koparırken, kalçasını çalıştıranları baş tacı eden bir toplumda nasıl çocuklara "Göğsünü değil, kütüphaneni büyüt" öğüdü verebiliriz ki?
    Yasak çare değil...
    Beyin faaliyetine itibar kazandırmaya ve öncelikler konusunda topyekün bir hesaplaşmaya ihtiyacımız var.
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

fincher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Exclamation

Bu ülkede bitanesi '90-60-90 vücudum var,doya doya bitmez tadım var' diye şarkı yapıyor ve kasedi 1 milyona yakın satıyor.medya sabah akşam cinselliği ve seksi pompalıyor genç beyinlere.televizyonların en çok izlendiği saatlerde ve en çok izlenen kanallarda sözümona renkli hayatlar özendiriliyor magazin adı altında.gelişimini tamamlamamış,kişiliği oturmamış gençler hayatta tek ve en önemli şeyin dış görünüş ve karşı cinsi etkilemek olduğuna inanıyor.kısacası medya bu ülke gençliğinin dibine dinamit koyuyor.bu gidişat gelecek adına çok kaygı verici...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Alıntı fincher_se7en Nickli Üyeden Alıntı
    Bu ülkede bitanesi '90-60-90 vücudum var,doya doya bitmez tadım var' diye şarkı yapıyor ve kasedi 1 milyona yakın satıyor.medya sabah akşam cinselliği ve seksi pompalıyor genç beyinlere.televizyonların en çok izlendiği saatlerde ve en çok izlenen kanallarda sözümona renkli hayatlar özendiriliyor magazin adı altında.gelişimini tamamlamamış,kişiliği oturmamış gençler hayatta tek ve en önemli şeyin dış görünüş ve karşı cinsi etkilemek olduğuna inanıyor.kısacası medya bu ülke gençliğinin dibine dinamit koyuyor.bu gidişat gelecek adına çok kaygı verici...
    O kasedi bedava dağıtsalar 1 milyon kişi almaz, kanmayın böyle reklamvari söylemlere... Kasedi çıktığı gün, 100 bin satan! şarkıcılar vardı. Nereye kayboldular?

Can Dündar'ın yazısına gelince kısmen doğru. Gelişme çağındaki bir bayan, haliyle etrafındakilerden televizyondakilerden etkilenir. Sorunu ailede çözmek gerekir.

murat55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kardeşim suç ailelerde herşey disiplinden geliyor lise ye başlaya çoğu kız kendini bir şey sanıp ne hallere girmeye çalışıyorlar zaten 18-19 yaşındaki lise çağındaki erkek çocukları tv lerden etkilenip olaylar dahada büyüyüp ve sübyancılarında çoğalması ile işler hal almaz duruma geliyor
    METOT KALIP CNC
    ISTANBUL-BAYRAMPASA

bu 'batılaşma' zihniyetinden ve batı'nın yönettiği medyanın etkisinden (bu çirkefliklerden) sıyrılan, 'aklını' kullanan genç kızları, alkışlıyorum...
    Emin Buğra SARAL ~ www.rahmetli.net

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Sevgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Star Tv nin ana haber programını izlemek kızların bu hale niye geldiğini anlamak için yeterli.Ana heber pogramlarının tamamı magazin.

Emre B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Aslında suç bu kızların ailelerinde.Türk örf ve adetlerini çocuklarına öğretemedikleri için.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Salih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cocuk önce Aileden terbiye alacak...Ahlakı ilk orda ögrenecek...Bütün Sorumluluk Ailede eger Anne-Baba cocugu ile ilgilnemezse ve sadece maddiyat üzerine bir ilişki kurulursa o cocuk uyuşturucu da kullanır genç yaşta makyajda yapar yani daha kötü şeylere de bulaşabilir...Türkiye de medya hep bel altından çalıştıgı içinde bunlara çanak tutuyor...Artık işi iyice abarttılar...RTÜK ün bu işe bir son vermesi gerekiyor...Ayrıca Can Dündarın yazarı oldugu gazete ve yine o gazeteye ait olan malum kanalların bu toplumu nasıl etkiledigi de belli ilk önce kendi çöplügünü temizlesin...

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

düşünmeyen,sorgulamayan bir toplum yaratma yolunda en önemli kale olan gençleri de ele geçirdi popüler kültür(!) denen şey.Geçmiş olsun hepimize...
    Her daim TRABZONSPOR!
    Türkiye Kyoto'yu imzaladı
    "7"

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Salih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı eys_61 Nickli Üyeden Alıntı
    düşünmeyen,sorgulamayan bir toplum yaratma yolunda en önemli kale olan gençleri de ele geçirdi popüler kültür(!) denen şey.Geçmiş olsun hepimize...
    Hayır yani tam olarak ele geçiremedi...Sonuçta onlar gibi olmayan gençlerde var...Hem de yozlaşanlardan fazla var...Eger ele geçirmiş olsaydı biz şuanda seninle Türkçe degil ingilizce konuşuyor olurduk...

fincher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Alıntı saglam Nickli Üyeden Alıntı
    O kasedi bedava dağıtsalar 1 milyon kişi almaz, kanmayın böyle reklamvari söylemlere... Kasedi çıktığı gün, 100 bin satan! şarkıcılar vardı. Nereye kayboldular?

Can Dündar'ın yazısına gelince kısmen doğru. Gelişme çağındaki bir bayan, haliyle etrafındakilerden televizyondakilerden etkilenir. Sorunu ailede çözmek gerekir.
    olur kanmayız ama sen yine de bir araştır bakalım bundan önceki benzer kasedi 'şapur şupur'kaç satmış...

hay1699 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

lanetlediği popüler kültürü yaratan can dündar'ın çalıştığı yayın organları ve benzerleridir.

A.T.R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce

Standart Daha Bu Ne ki....

Evet daha bu ne ki, ömrümüz olursa nelere şahit olacağız göreceksiniz, kendi evlatlarınızı koruyabilmek için neler yapacak ve koruyamadığınız için ya böşverecek ya da kafayı sıyıracaksınız.Can Dündar güzel tesbitler yapmış ama yazının sonuna eklemeyi unuttuğu bir cümle var.,
    " Başta benim de mensubu olduğum bütün medya kuruluşları çağdaşlaşmayı çıplaklaşma ve cinsel özgürlük olarak empoze ettiği sürece bunalara şaşırmamalı ve oratay koydığumuz bu çarpık durum ve gelişmlerden ötürü utanç duymalıyız"
    işte yazı böyle bitmeli
    Ama olmaz onlar memleketi çağdaşlaştırmak için üniversite öğrencilerini baş örtülerinden dolayı yasaklamalı ve hakir görmeliler. Ne olursa olsun isterse 10 yaşıdaki kızlar Jinekolog kapıarında sıraya gecsinler önemli değil önemli olan inançları doğrultusunda yaşamak isteyenler gerici olarak gösterilsin.Eğitim bitmiş liselr çöplük olmuş umurlarında bile değil onların.Ara sıra Can Dündar gibi vicdanı rahatsız olanlar vicdanını rahatlatmak adına böyle yazılar yazacaklar lakin değişen bir şey olmayacak.Olsun da istemiyorlar inanın buna.
    Son söz HZ.Peygamberden:
    " utanmazsan dilediğini yap"
    Allah sonumuzu hayretsin bu gidiş iyi değil.
    Ey zengin olan, bütün hamdler kendisine ait olan, ey yoktan yaratan ve tekrar iade edecek olan, ey çok acıyan ve (dostlarını) çok seven rabbim! Beni helalinle haramından ve fazl-u kereminle senden başkasına muhtaç olmamdan müstağnî kıl! (AMİN)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ahlakın bozulması için dışarıdan yönetilen medyanın ne kadar başarılı olduğu kesin... okuduğum kitaplarda şöyle tespitler var... bir toplumun kültürün ahlakını bozmak istiyorsanız medyayı kullananın... ya da bir toplumu çökertmek istiyorsanız ahlakını çökertin gibi yöntemler var...
    bu yöntemlerin sonuçları şu son yıllarda hat safhaya ulaşmıştır...
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralık 1933)

feneri "ampül" aydınlatır ancak "güneş" kendiliğinden ışık verir !

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu yazı 1 yıl önce yine buraya açılmıştı sanırım
    keyif adamı ..

TheRapZoNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı AvniAker Nickli Üyeden Alıntı
    Lolita ihtilali!

Dünkü Milliyet'in 3. sayfasında bir haber: "12 yaşındaki kız internette tanıştığı adama kaçtı."
    Sayfayı çevirin:
    Edirne'de sevişirken görüntülenen liseli kızın fotoğrafları... Ve günlerdir Mardin'den Sivas'a kadar Türkiye'nin dört bir yanından 12 - 13 yaşında küçük kızlara tecavüz haberleri...
    Madalyonun bir yüzünde ağzı salyalı sübyancılar var.
    Peki diğer yüzünde?..
    Alttan alta inanılmaz bir "ergen ihtilali" yaşadığımızın farkında mısınız?
    * * *
    Son zamanlarda bir lise mezuniyet balosunda bulundunuz mu hiç? Gitseniz, gördüğünüz ağır makyajlı, cesur dekolteli, yüksek topuklu, cep telefonlu kızların 16 - 17 yaşında olduğuna inanabilir miydiniz acaba?
    Levent'te bir estetik kliniğinde görevli bir uzmanla görüştüm. Dinlediklerime inanamadım:
    "14 - 15 yaşında kızlar, ana babalarından habersiz gelip kaşlarını kaldırmak, fazla yağlarını aldırmak, selülit tedavisi yaptırmak istiyor"muş.
    Geçenlerde bir kız elinde Angelina Jolie'nin fotoğrafıyla gelmiş ve "Bununki gibi dudak istiyorum" demiş.
    18'lik bir lolita da göğüslerini büyütmesi için yalvarmış.
    "En büyük istekleri" neymiş biliyor musunuz?
    Zara'nın ya da Diesel'in 34 bedenine sığmak...
    Bunun için yarışıyorlarmış:
    "Çünkü televizyonda gördükleri mankenler 34 beden giyiyor. Onu giyebilmek için 44 kilo kalmaları lazım. Bunun için resmen aç geziyorlar. Gün boyu yedikleri, bir kase yoğurt, iki tas salata, sigara, kahve ve kola... 500 kaloriyle yaşamaya çalışıyorlar. O yüzden vücutlarında demir, sodyum eksikliği var. Yanlış beslendikleri için vücutları hızla deforme oluyor, müdahale için de bize geliyorlar."
    Uzman, bunun son 3 yılda gözlenen bir "patlama" olduğunu söylüyor:
    "Ben de anneyim, 18'lik 'lipolu' (yağ aldırmış) kızları görünce dehşete kapılıyorum. Biriktirdiği 300 - 500 milyonla gelip 'Dudağımızı şişir' diyenleri 'Bırakın dudağınızı da gidin kafanızı şişirin' diye geri yolluyorum."
    * * *
    Genelde üst gelir grubundan hastaları bulunan bir jinekoloğun gözlemleri daha da çarpıcı:
    "Genç nüfusta müthiş bir uyanma var" diyor. 17 - 18 yaşlarında lise öğrencilerinin kürtaj için başvurduğunu söylüyor ve bazı gözlemlerini aktarıyor:
    Batı'da ergenlik yaşı 16 - 17'den 11 - 12'ye geriledi.
    Amerika'da 10 yaşa kadar düştü.
    Genç kızlar annelerinden çok daha erken adet görüyor artık...
    Bunun, iklimden beslenmeye kadar pek çok nedeni olabilir ama en önemli nedenlerinden biri "psiko - seksüel uyarımın artması"...
    Yani, okulda, çevrede ve özellikle de medyada cinsel teşhirin yaygınlaşması... Baştan çıkarıcı klipler, uyarıcı filmler, cinsellik yüklü diziler, çıplaklığa çağıran reklamlar, beyinde ergenliği erken uyandırıyor, cinselliğin keşfini hızlandırıyor.
    Özellikle varlıklı kesimden gençler, lise çağında, özentiyle büyük ve seksi görünme derdine düşüyor. Karşı cinsi de sadece bir seks nesnesi olarak görüyor.
    Anneleri mi? Onlar da kızlarının ponponlu çorapları ve lastik ayakkabılarıyla genç görünme çabasında...
    Küçükler büyük, büyükler küçük görünmek için yarışıyor adeta...
    * * *
    Kimseyi suçlamayalım; bu tablo bizim eserimiz:
    İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkeden ne bekliyordunuz ki? Kafasını çalıştıranların kafasını koparırken, kalçasını çalıştıranları baş tacı eden bir toplumda nasıl çocuklara "Göğsünü değil, kütüphaneni büyüt" öğüdü verebiliriz ki?
    Yasak çare değil...
    Beyin faaliyetine itibar kazandırmaya ve öncelikler konusunda topyekün bir hesaplaşmaya ihtiyacımız var.
    Tamamen doğru tespitler..İslam dininden ve müslümanlığın gerektirdiği emirlerden,güzel ahlakla yaşamaktan maalesef gün ve gün uzaklaşmakta olan bir ülke olduk..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)