Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 53 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzon Eskisi Gibi Olmali

TheRapZoNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Türkiyedeki Stadyumlarda ''Cehennem'' kelimesi ilk defa Trabzon için Kullanildi..Neden Peki?

Çünkü Avni Aker'e gelen takim degil yenmek veya berabere kalmak maç bir an önce bitsinde geri dönelim duygulari içindeydiler..

Yasim geregi bilmedigim için eskilerden dinledigim kadariyla Gelen takimlar havaalaninda karsilanir, kaldiklari otellerin önünde sabaha kadar gürültü çikartilir ve uyumalari engellenir.. maç aninda muhtesem gürültü ve tepki ile konsatre nedir birakilmaz..maçtan sonra yanlis bir durum söz konusu olduysa veya puan kaybedilmisse havaalanina kadar dövülür ,tartaklanirdi.. hakemler ambulansla kaçirilirdi statlardan...o yüzden türkiyedeki en zor deplasmandi Trabzon..

Simdide en zor deplasman Trabzon ama eskiye göre %100 degisme göstererek.. Artik rakip takim üzerine baski degil kendi takim üzerine baski söz konusu.. Hakemlerin Trabzonun aleyhine düdük çalmaktan korktugu bir stad degil aksine Trabzon aleyhine düdüklerin çalindigi bir stad oldu..

Son zamanlarda Trabzonsporlular eskisi gibi degil diye uyutma politikasi güden istanbul artik öyle uyutmus bizleri ki Trabzondan puan almak tereyagdan kil çekme isine benzedi artik..

Trabzonsporda bundan etkilendi ve artik avni akerdeki baskidan korkarak deplasmanda daha iyi oynayarak bir deplasman takimi oldu maalesef..

Bunlara çok örnekler verebiliriz.. Ben sunu söylemek istiyorum.. Trabzonspor Avni Aker Stadi ve Trabzondaki Trabzonsporlular olarak eskiye dönüs söz konusu olmali... Ayni seyler yapilmali..

Nede olsa adimiz çikmis bir kere.. Bunun medeniyetsizliklede alakasi yoktur..Çünkü Trabzon Medeniyetlerin baskentidir..

Söyledigim gibi eski o günlere dönmek için eski olaylardan ve eski cehenneme dönüs lazim

bilmem haksiz miyim?

trabzonspor1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya

haklisin ama eski seyircininde geri gelmesi lazim

bagiranlara lafim yok ama çekirdekçilere lafim çok gidin evinizden izleyin

Nereden
    Trabzon

seyircinin geri gelmesi lazim evet

ama zamanla ..çünkü artik aradan bayagi bir zaman geçti.. basarisizlikla geçen yillardan sonra haliyle bazi insanlar küsgün.. onlar zaten maça gelmiyor.. stada gelen gençlerden destek istiyoruz ..yaslilardan degil..onlar zaten el çirpsa bile yeter ama gel görki gençlerimiz bile keyfine düskün..

maça erken girip maratonda ön tarafta maç izleme telasinda herkes..

Analyzer
    Ziyaretçi

Alıntı GenTLeMaN Nickli Üyeden Alıntı

Gelen takimlar havaalaninda karsilanir, kaldiklari otellerin önünde sabaha kadar gürültü çikartilir ve uyumalari engellenir.. maç aninda muhtesem gürültü ve tepki ile konsatre nedir birakilmaz..maçtan sonra yanlis bir durum söz konusu olduysa veya puan kaybedilmisse havaalanina kadar dövülür ,tartaklanirdi..

Ne dövmesi, ne tartaklamasi? Hangi çagda yasiyorsun sen? Ben okurken utandim, sen yazarken utanmiyor musun?

Nereden
    Trabzon

anaylzer

ben yasim geregi bilmedigimi ve büyüklerimizden duydugumu söylemistim..ve bunu bir kaç kisi degil çogu kisi söylüyor..hangi çag olmasi önemli degil haksizliga karsi olusan tepki diye adlandirsak daha iyi olmaz mi.[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Analyzer
    Ziyaretçi

Alıntı GenTLeMaN Nickli Üyeden Alıntı

anaylzer

ben yasim geregi bilmedigimi ve büyüklerimizden duydugumu söylemistim..ve bunu bir kaç kisi degil çogu kisi söylüyor..hangi çag olmasi önemli degil haksizliga karsi olusan tepki diye adlandirsak daha iyi olmaz mi.[img]smileys/smiley32.gif[/img]

olmaz

bence artik trabzon taraftari kendine geldi...samsunda yasiyorum ve burda istanbul maymunlaruyla dalasmaktan biktim usandim...niçin taraftarimiz birlesmiyor veya birlesemiyor..gruplara ayrilip da ayri telden çalmanin ne anlami var? tamam trabzonspor belki eski trabzon degil ama ya taraftar eski taraftar mi?

sanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

anlasilan asagidaki alintiyi bu konuyada eklemem gerekecek:

Trabzonspor Taraftari
    Trabzonspor taraftarina düsen görev, sahada ve masada görülmemis bir faziletle mücadele veren Trabzonspor takimina ve yönetimine yakisacak olgunlukta bir tribün gösterisi sunmasidir. Trabzonspor?un bu ülkede hak ettigi sempatinin yarisini bile bulamamasinin baslica nedeni, bir kisim taraftarinin dengesiz, ölçüsüz ve ahlaksiz eylemleridir. Gün gelip kendi oyuncusunu bile küstüren, biktiran taraftar görünümünün tamamen silinmesi sarttir. Pazar aksami oynanacak Besiktas maçindan itibaren, maç boyunca takimini destekleyecek ve karsidan gelen tahrikin niceligi ve niteligi ne olursa olsun en ufak bir taskinlikta bulunmayacak bir taraftar kitlesi, Trabzonspor?u sadece sampiyonluk koltuguna degil, ülke insaninin gönül tahtina ulastirir.

KAYNAK- Dr.Hakan KULAÇOGLU - Sizden Korkan Edited by: TesTosTeron

TSMareNero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

dostum adimiz cikmissa bir kere bunun nedenlerini arayabiliriz. unutmaki ingiliz takimlari böyle olaylar yüzünden neler yasadi. böylemi olalim yani...

ha diger tahrikatlara bi diyecegim yok ama sehrin adini dolayisiyla takimimizin adini kirletecek herseye karsiyim. elimizden gelen tüm eziyeti cektirelim onlara ama kiminle..........

baska birarkadasmizin dedigi gibi cekirdekci taraftar istemiyoruz. bos kalsin daha iyi. biz maclara oglen ikide girer aksam yedide mac izlerdik, bizim icin dügün gibiydi mac günleri ama simdi kiminle....

Guests
    Ziyaretçi

stadin adinida hüseyin avni aker cehennemi diye degiselim daha bi motive edici olsun.

Guests
    Ziyaretçi

gs maci herseyi gösterdi adamlar 150 kisi ve sesleri daha iyi çikiyordu üstelik yapilan tezaruhatlara bakilirsa ben hiç duymadim sadece klasiklesen bordo mavi sampiyon trabzon bunlar tam komedi uyan trabzon uyan uyanda etrafina bak seni vurmak isteyen disardan degil içindeki insanlarörnekmi ergün gürsoy serefsizi

Galatasaray maçinda çok da kötü degildik.Yani bir seyi elestirirken biraz da insafli olmak lazim.Vur derken öldürmeyelim.

Harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Alıntı Faruk Nickli Üyeden Alıntı
    Galatasaray maçinda çok da kötü degildik.Yani bir seyi elestirirken biraz da insafli olmak lazim.Vur derken öldürmeyelim.
    Farugum nasil olurda kötü degildik dersin amlamiyorum.Birakin allah askina duygu sömürüsünü gerçekleri görün artik.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selçukabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Harun Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Faruk Nickli Üyeden Alıntı
    Farugum nasil olurda kötü degildik dersin amlamiyorum.Birakin allah askina duygu sömürüsünü gerçekleri görün artik.

Valla ben tv basindan dogru dürüst tezahürat duymadim desem yeridir.hatta cincon oglanlarinki isitiliyordu.[img]smileys/smiley11.gif[/img]

Bende pek tezahürat duyamadim ama taraftarimizin hakkini yemek istemem, TV kanalinin mikrofon ayarlari v.s. den de olabilir diye düsündüm.

Fakat su gerçekki genel olarak gol olmadan cosmuyoruz, takim kötüyse susuyoruz. Asil olan gol gelmeyince, takim tökezleyince tabiri caizse gaza getirmek için bagirmak gerekmez mi?

oskayb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ

bir de taraftar konusu( diger birçok konu gibi) açildigida ah neydi o eski günler sizlanmasinin disinda bir sesduyulmuyor.

hemen hemen herkesin dile getirdigi sorunlar ,olumsuzluklar ortak.ancak ileriye yönelik somut bir fikir ve adim yok denecek kadar az.

o halde sorumuzun farkindaysak ,çözüm için somut seyler yapilmaliyiz bu platform bunun için çok iyi bir firsat ve araç.

Nereden
    Trabzon

Alıntı acimasiz61 Nickli Üyeden Alıntı
    gs maci herseyi gösterdi adamlar 150 kisi ve sesleri daha iyi çikiyordu üstelik yapilan tezaruhatlara bakilirsa ben hiç duymadim sadece klasiklesen bordo mavi sampiyon trabzon bunlar tam komedi uyan trabzon uyan uyanda etrafina bak seni vurmak isteyen disardan degil içindeki insanlarörnekmi ergün gürsoy serefsizi

rakip takim taraftarinin oldugu yer tv ye çekilen kameralara yakin oldugu için sana fazla sesleri gelmis olabilir..maratondakidestek kameralara uzak kaliyor..kapalidadabagiran kimse olmadigina göre....

ben maratondaydim ve gslilerin sesini sadece gol attiktan sonra duyduk.. taraftarlar dernegi maç basinda iyiydi ve gol yiyene kadar da fena degildi.

belirtmedende geçmiyeyim çogu kisinin sevmedigi çilginlar maç sonuna kadar sürekli bagirdi ama yerleri kameralara uzak oldugu için sesleri ekrandan fazla duyulmuyor..

tüm avni aker eskisi gibi yani bugün ki çilginlari gibi olsa degil buraya puan almak eskisi gibi maç bitsinde eve dönelim duygusunda olunur vesselam...

Nereden
    Trabzon

Besirli Sosyetiklerinin evlatlari neden Gay-s fanatigi çikiyor?

özellikle Trabzonun Besirli mahallesinde oturan maddi durumlari biraz daha olan kesimin erkek çocuklarinin istanbul takimlarina meyilli olduklari gözleniyor..

.

kendilerini sosyetik olarak gördükleri için bu yüzdende Trabzonsporu kendilerine göre begenmiyorlar..

lafim her besirlide oturana degil ama orda oturan gençlerden kimi taniyorsam hepsi gay-s ve fenerli..

genellikle kanuni..tevfik serdar .. ata koleji.. trabzon lisesi gibi okullarda okuduklari için o okullara bakin ( trabzon lisesi hariç) genelde gay-s fanatizmi yaygindir..

Trabzonda kizlarda olan bu istanbul sevgisi yalaka trabzon erkekleri tarafindanda benimsendi ve kendilerine güya farkli olmak için isatnbul takimlarina sarilarak açikçasi YUMUSADILAR..

örnegin chate giriyorsun. ve trabzon kanallarinda görüyorsun nicklerin sonunda gs fb gibi gereksiz uzatmalar..

Allah bu farkli olma pesindeki yumusamis kisilere akil ve birazda milliyetçilik duygusu versin..Herseyin özenti ve kapris olmadigini anlasinlar..

Nereden
    Amasya

Alıntı trabzonspor1 Nickli Üyeden Alıntı

haklisin ama eski seyircininde geri gelmesi lazim

bagiranlara lafim yok[img]smileys/smiley32.gif[/img] ama çekirdekçilere lafim çok gidin evinizden izleyin[img]smileys/smiley7.gif[/img]
    valaha ya[img]smileys/smiley32.gif[/img]

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Önceden maçlar resmen karnaval havasinda geçermis. Her yer bordo mavi bayraklarla, renklerle donatilirmis. Belki çok organize tezahürat yapilmiyormus ama seyircinin coskusu öyle büyükmiski bunu iliklerine kadar hissedermissin. Keske o eski günlere dönebilsek [img]smileys/smiley6.gif[/img]O eski günlere dönebilmek için bir sampiyonluk sart diye düsünüyorum...

Nereden
    Almanya

yok yok o eski organizasyonlar yok

taraftar liderleri mactan birkac gün ünceden oturup nasil tezahürat yapilacagini anlasmasi lazim bence.

tabii eger onlarda kavgali degilseler!!![img]smileys/smiley5.gif[/img]Edited by: ipsilli-61

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ankara

Biz organize olamayiz. Organize olmak yapimiza aykiri bizim. Ne simdi ne daha önce bu böyleydi. Ben bizim taraftarimizin "bordo-mavi-sampiyon-trabzon" tezahüratindan baska topyekün yaptigi bir tezahürat hatirlamiyorum. Onda da çogu zaman sampiyonla bordo karisir trabzonla da mavi. Gruplar seslerinin yettigi kadar kendi aralarinda birseyler söyler dururlar. Biz organize olamayiz. Dedim ya yapimiza aykiri.

Gelelim Avni Aker'in eskiden cehennem olmasi mevzusuna. Evet cehennemdi belki. Ama rakip takimi, hakemi yildiran, baski altina altina alan sey ne o zamanki takim veya oyun sistemiydine de taraftarin organize tepkileriydi, tezahüratlariydi. Cehennemdi evet, çünkü rakip teknik direktör kafasina tas yeme korkusuyla kulübeden çikamazdi. Rakip futbolcu, buradan galip çikarsam sag da çikabilecekmiyim acaba diye düsünürdü. Hakem sahadan ambulansla mi yoksa köfte arabasiyla mi kaçirilacagini merak eder dururdumaç boyu. Soyunma odasi koridorlari ise korku tüneli gibiydi. Pek az maç 90 dakikada biterdi. Ya yarim kalir, ya uzadikça uzardi, radyo yayininda en son bizim maç biterdi.

Iste o günler geride kaldi. Iyi ki de kaldi. "Rakip takima ve taraftarina karsi sportmen davranis" fikri sehre empoze edildi. Bir iki hadise disinda genele mal edilecek hiçbir olay yasanmiyor artik Trabzon'da. Ben böyle bir cehennemi zaten istemiyorum. Ben Bilbao'da ki gibi bir cehennem istiyorum. Ama zor. Dedim ya bu yapimiza aykiri.

Ama "Rakip takima ve taraftarina karsi sportmen davranis" fikri sehre empoze edilirken bir sey unutuldu. "Kendi futbolcuna karsi centilmenlik". Simdi yukaridaki cümleleri kendi futbolcularimiz kuruyor ne yazik ki. Iste o yüzden de biz artik deplasman takimi olduk.

Taraftari analiz ederken, daha önceki yazilarimda da belirttigim gibi trajik 96 sendromunun üzerimizde yarattigi olumsuz psikolojik etkiyi de unutmamak lazim.Kaçimiz maçlari izlerken aklimiza o sisli puslu geceyi getirmiyor acaba. Hersey iyi giderken, mutlaka ters birseyler olacak duygusu, karamsarlik, tedirginlik ruhumuza islemis. Bazilarini intihara sürükleyen, hepimizi aglatan bu büyük hayal kirikliginin bünyemizde olusturdugu oto-kontrol mekanizmasi, sevincimizi tam anlamiyla gösterememize, duygularimizi tam olarak ifade edemememize neden oluyor belki de. Bilmem, ben psikolog degilim ki?

Peki ne olacak? Bu hep böyle mi gidecek?

Evet bir süre daha..Ama çok kisa bir süre daha...

Trabzonsporum, o ismi lazim olmayan takimi çatir çatir yenecek ve 20 senelik özlemi bitirecek. Iste o günden sonra hersey degisecek. Hersey düzelecek.

Hersey çok güzel olacak...

Nereden
    Almanya

Alıntı kurt61 Nickli Üyeden Alıntı

Ben Bilbao'da ki gibi bir cehennem istiyorum.

ha iste bende bunu diyorum. asmak kesmek eskide kaldi simdi daha farkli seyler düsünmemiz lazim.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hep iç karartacak seyler okudunuz burda, biraz da güzel seyler geçsin...

Bugün KTÜ'de AVEA büyük bir stand açti. Müzik yayini, yarismalar, dim tis, dim tis... Biraz önce bir anons geçti. Bir yarisma düzenlenecekmis... "Kazananlar 3 büyük kulübümüzün formalarini kazanacak" dendi. Disardan ses odaya kadar geliyor, "yok yaaa" dedim kendi kendime... Hani nerdeyse Trabzon'da Trabzonsporlular azaldi diyenlereinanacaktim. Hele üniversitede...Sonra bir homurdanma, sesler falan geldi disardan... Birazdan tekrar bir anons geldi... "Arkadaslar, yarismayi kazanan takima 3 büyük kulübümüzün formalarindan istediklerini verecegiz... Bakalim Trabzonspor, Galatasaray ve Fenerbahçe formalari kimlere gidecek...?" [img]smileys/smiley2.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Edited by: perhaps

Nereden
    Trabzon

Kurtulus kardesim kesinlikle haklisin yani bu organize olmak konusunda

bizim millet baskasindan akil almak veya ögüt dinlemeyi sevmedigi için ve buda yapimizda oldugu için organize olamiyoruz...

bilbaodan örnek verdin.. evet çok güzel.. o stadin aynisi bizde olsa ben iddia ediyorum ki 50 sene yenilmeyiz.. çünkü sahanin kenarina gelen rakip takim oyuncusunu laftan ve ((söylemek istemiyorum ama belirtmek zorundayim)) küfürden perisan ederdik.. adamda oynayacak hal kalmazdi.. örnegin sebat fener maçinda tribünlerde bagiranlarin tarafinda oynayan serhat küfürlerden maça konsantre olamadi..

gelin görün ki trabzondaki çogu spor dallari avni akerde yapildigi için (( judo,boks,karete,güres,atletizm,basketbol idmanlari,hentbol idmanlari vs..))) bu gerçeklesmiyor..tribünlerle saha arasinda yaklasik da 10 metre fark.. kale arkalarinda dahada fazla..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)