Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 51 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çizgiyi geçen top...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ankara

Gitti parasiz Atay, geldi parali Nuri, hemencecik söz verdi, cennetten iki huri...fficeffice" />

Ama gel gör ki,halaayni hamamda ayni tasla yikiyoruz kendimizi. Hurilerden ise henüz bir ses yok."Henüz" diyelim ki ileride "vay efendim bak sen ne dedin baskan kimleri aldi" gibi elestirilerden biraz olsun siyiralim. Neme lazim.

Ama ben meseleye "parali Baskan'in tutarsiz açiklamalari, kanimca kendisinin siyasi bir masa olmasi, sahsen Trabzonspor'da çok önceden baslatilmasi gereken kurumsallasma sürecini baslatandevrik baskan Atay Aktug'cu olmam vs vs gibi Anti-Nurici bir dar açidan bakmayacagim.At gözlüklerimizi çikaralim ve bir de baska bir açidan bakalim bu "hurileri neden alamadigimiz" sorunsalina...Üstelik bu kez paramiz da var degil mi? Peki neden hala "yildiz" için gökyüzüne bakiyoruz?

Konunun birçok boyutu var. Ben bunlari zaman zamanpek çok kez buralara yazarak dile getirdim. Bazilari hakli buldu, bazilari "vay sen nasil olurda bunlari yazarsin" deyip linç etmeye kalkisti. Hatta ismi lazim degil bazi yöneticiler, halk tarafindan linç edilmeyeyim diye havaya uyari atesi açarak beni adaletin sevkatli kollarina teslim edip 15 gün içeri bile attilar!!

Neyse, Allah'a sükür içerden çiktik, pes etmedik,küsmedik hala yaziyoruz. Hersey Trabzonspor'un iyiligi için.

Gelelim mevzuya,

Simdi transfer defterimizde en popüler isimler kimler? Marcelinho, Ricardinho felan dimi. Simdi kendimizi hep beraber Ricardinho'nun yerine koyalim hadi.

Bir kulüp size talip olmus. Kulübün teknik direktörü vatandasiniz, ama öyle çok popüler bir adam da degil hani. Yani "gel dedigi yere gözü kapali gelinecek cinsten bir isim degil". Kulübün adiyabanci gelmiyor ama uzun yillardir öyle Avrupa'da ismi de pek duyulmuyor.Teklif edilenücret cazip vesiz sehirle ilgili bilgi almak için zaman istiyorsunuz.

Sehir küçük bir sehir. Istanbul gibi sosyal imkanlari yüksek olmayan, çocuklarin okullari için alternatifleri bol kolejlerin olmadigi bir Karadeniz kenti. Yani gelirseniz horandayi toplayip getirme ihtimali biraz zayif görünüyor. Ufukta hasret görünüyor yani...

Insanlari o kadar futbolla iç içe ki, sehrin kimligi olan Trabzonspor, siyasetten dahi önde geliyor. Sehrin siyasi durusu, Trabzonspor Baskani'nin siyasi durusuna göre sekilden sekile girebiliyor. O kadar atesli ki butaraftar Tomas Jun'dan alinan bilgilere göre "Maç kaybedildiginde otobüs tasliyor, futbolcu tehdit ediyor". Vatandas Eller?e göre ise ?Futbolcular kendi evinde maça çikarken dizleri titriyor ve üzerlerindeki baskiyi atamiyorlar bir türlü?.

Sosyal imkanlar o kadar kisitli ki, bazi oyuncular can sikintisindan "iddiaa" ya merak salmislar. Hatta bir araya gelip oynayarak isi "organize" boyuta bile götürmüsler. Sonunda da ceza almislar. Bazi oyuncularin ve hatta eslerinin otomobilleri, dükkanlariise "mafya ve haraç" konulu bir aksiyonfilmikaresinde kursunlanmislar. Havaalaninda silah gösterme mevzuuna girmeyecegim. Dedim ya içerden yeni çiktim.

Bir de futbolla ilgili olmayan meseleler var. Basinda yer alan haberlere göre sehirde bir takim linç girisimleri olmus.Senenin enpopüler haberi ise Italyan bir papazin öldürülmesi.

.....

Ne oldu? Duraksadin Ricardinho?

Disaridan görünen tablo bu arkadaslar kim ne derse desin. Biz bunlarin birçogunun altinda yatan nedenleri biliyoruz,bazilarinin bizegöre hakli nedenleri olabilirama gel gör ki bunu elin yabancisina anlatmak zor.

Ricardinho eger genis bir adamsa, bu tarz seyleri takmayan biriyseve ön yargili davranmayan bir kisilige sahipse ne ala. Yoksa gelirse yalnizca para için gelecektir. Yalnizca para için oynayan bir oyuncunun takima ne kadar katkisi olur? O ayri bir tartisma konusu.

Uzun lafin kisasi, kanimca Trabzonspor'a artik "parlayan bir yildiz" almak zor arkadaslar. Pariltisi sönmek üzere olan bir yildiz ya da Slav-Balkan ülkelerinden gelecek vaadeden ve bekar takilan bir göktasi alma ihtimalimiz ise halen mevcut.

Ha bu olumsuz imajin, ahlaki kirlenmenin hep birlikte önüne geçersek, önümüzdeki yillarda çevremiz huri dolabilir. Onun için burada hep "öz" e dönüs çagrisi yaptim. Ama burada bahsettigim "öz", yalniz bizim usaklara top oynatmak degil. Ben o eski formasi agir Trabzonspor'uçok özlüyorum dostlar. Önce biz, baskani, yönetici ve taraftariyla birlikte hep beraber o formayi geri takalim o agirligi kaldirabilecek futbolcularin sirtina, o ruhu, o hirsi geri getirelim, sonra yildizi da gelir, marsi da venüsü de gelir, velhasili saha skoru da.

Bakin bir ropörtajinda ne demis rahmetli Kazim Koyuncu,

?Sonuç önemli mi kardesim? Volkan geçen hafta senle yaptigi söyleside "topun çizgiyi geçmesinden daha baska bir seydir futbol benim için" demisti. Tam da böyledir. Top çizgiyi geçse ne olur, geçmese ne olur? Sen neyin varsa ortaya koyuyorsun. Horonun güzelligi, daglarin solugu devreye girer lazlar futbol oynamaya basladiginda.?

Nur içinde yat?Hiç sönmeyecek yildizimiz?

Şentürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

çok dogru seyleri yazmisin renkdasim,tsye yildiz biraz zor gelir gelse bile oynayip oynamayacagi muamma o yüzden dedigin gibi slav ve balkan ülkelerinden kaliteli oyuncular ile basari saglanabilir.Örnakler çok:szymek,yattara,stephanow,shota gibi...

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

elin brezilyalisi gelip ne için oynayacak.tabiki para için.Senin gökdenizin bilmem kimin para için gitmek istemedimi.Adamin en dogal hakki.Baskana gelince.Ona güvenim sonsuzdur.Fatih açik ve öz konusmak gerekirse 8 milyon euro etmeyecek bifutbolcudur.Ama adam bu fiyata ragmen çekti restini azize.

immortal_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Niye yildiz gelemezmis bu saydiginiz ibarelerden dolayimi, adam nekadar para aldigina bakar gerisi hava civa, yok sosyal imkan kisitliymis yok söyleymis böyleymis, bu arada siyasi olaylari araya katmissin burdan tekrar alevlendirmek hiç kimseye bir yarar saglamaz, kimse siyasi bir masa degildir ve olamazda.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

gerekli olan herseyi yazmissin özellikle ricaedinho meselesinde fazlaumutlanmammiz gerektigini de açiklamissin sana sonuna kadar katiliyorum

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

@fromTheRApBZONe

gol kralliginda dünya 3. olmus birisi 8 milyon euro etmeyecek biri diyosun yani. Edited by: forever61

Nereden
    Trabzon

hersey o kadar kolay geliyor ki size ,mesela ricardinhoyu düsünelim:adamzaten kendini kanitlamis para kazanacagi kadar kazanmis artik futbolu zevk için oynuyor,31 yasina gelmis 2-3 yil için düzenini bozup kariyerini türkiyede 24 yildir sampiyon olamayan,senelerdir avrupa kupasinda gözükmeyen,arti kurt61 inde yazdigi bu kadar olumsuzluk varken oyuncu buraya neden gelsiin???

Nereden
    İstanbul

DÜNYA 1.SI ILE 2. SINI TOPLASAN 3milyon euro etmez çünkü.Kendi kendimizi kandirmayalim.

Nereden
    İstanbul

Amaci para degil zevk için oynuyor diyosan herseyi sen çok basit düsünüyosun ozaman.

lazutlarlivera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yazinin "öze dönüs" kismi benim görüslerimle paralel.Ama diger

kisimlarina katiliyorum demem olanaksiz.

Nereden
    İstanbul

FENERBAHÇENIN amaci fatihialip oynatmak degil.100. yilinda karsisinda rakip görmemektir.yani tek amaç yipratmak.neyse;

ricardinho gelmesin o gelmesin kimisi ben av rupada oynayacam der.napalim bizmi oynayalim.

Oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

Alıntı fromTheRApBZONe Nickli Üyeden Alıntı
    elin brezilyalisi gelip ne için oynayacak.tabiki para için.Senin gökdenizin bilmem kimin para için gitmek istemedimi.Adamin en dogal hakki.Baskana gelince.Ona güvenim sonsuzdur.Fatih açik ve öz konusmak gerekirse 8 milyon euro etmeyecek bifutbolcudur.Ama adam bu fiyata ragmen çekti restini azize.

Biraz ilginç bir örnek olacak ama Marsilya Ribery gibi bir futvolcuya 36 milyon Euro bonservis istiyorsa bizim Fatih 100 milyon Euro'dan asagi olmamali.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

özümüz dedigimiz futbolcular ne yapti biri fenere imza atti biri de 2 yil parladi ben gitmek istiyorum diye tutturdu.öz möz kalmadi artik devrimizde para konusuyor.bas parayi yildizi da alirsin galaksiyi de. ayrica trabzon türkiye'nin en güzel ve güvenli sehridir.trabzon'u bagdat gibi gösterenistanbul basinina prim vermeyelim.Edited by: hekimoglu

Nereden
    Trabzon

amaci para degil demedim,para için buraya gelmez demek istedim,1-2 milyon dolar fazla alicam diye buraya gelmez.sen onun yerinde olsan bu kadar olumsuzluk varken gelirmisin??

ama iste onun gibi düsünemiyoruz duygusallik giriyor araya,ne zaman ki gerçekleri düsünebilir ve o dogrultuda hareket edebilirsek belki o zaman her sey daha kolay olur...

lazutlarlivera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Fatih 8 milyon euro etmezse TÜRKIYE de hangi futbolcunun degeri bu kadar eder?

Bu sorunun cevabi hiç kimse olmalidir.

Nereden
    İstanbul

Yaaa arkadasim olumsuzluk nedir gözünü seviyim niye bukadar abartiyosunuz istanbulda top oynamak dahami kolay kapkaç silah adam vurmak bilmem ne bunlar neden konusulmuyor ne varmis Trabzonda yapmayin bukadar büyütmeyin yaa Papazvurulmus vurulasi varmis vurulmus istanbulda kimler vurulmuyor, ozaman kimse istanbula gelmesin yildiz olarak gel görki geliyolar ama, Kargalarin stadinda adam öldürülüyor neden yildiz topçu orayi seçecekde Trabzonu seçmeyecek kendi fikirlerinizle ters düsmeyin, olay paraya bakiyor.

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

tehsis çok yerinde olmus

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

teshis yerinde tamam o zamn reçete nerde yaaaa

Ycandan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

kurt61 yazdiklarina tam olarak katildigimi söyleyemiyecem.Trabzonun sehir olarak dez avantajlarindan bahsetmisin ama avantajlarindan bahsetmemisin.Trabzonda papaz öldürülmüsde Istanbulda bir günde kaç kisi ölüyor,insanlar sokaklarda rahat dolasiyormu acaba.Istanbula gelen yabancilara ortegay,ribery sormuyorlarda juna ,ellere mi soruyorlar.Trabzonda hangi futbolcunun alacagi kalmis,formasinin hakkini veren hangi futbolcu bas taci edilmemis.Ben futbolcu olsaydim herhalde pisirik bir taraftar önünde oynayacagima, fanatik,atesli gerektiginde tepki gösteren taraftara oynamak isterdim.Böyle düsünen futbolcularinda çok oldugunu düsünüyorum. Gelellim yildiz futbolcu transferi olayina yildiz futbolcu tabiki para için transfer olur.Bu her takim için geçerli anelka,alex,hagi,carew niçin türkiyeye geldiler.Daha iyi teklif vardidami istanbulu tercih ettiler.Arabistan'a ,Katar'a,BAE giden yildizlar Trabzona hayli hayli gelir.Yeterki biraz fedekarlik yapilsin

Trabzonsprun parlayan yildiz alamayacagini hepimiz biliyoruz.Ama bunun sebebi Trabzon degil beceriksiz yöneticilerdir.

Turan AKYILDIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bana göre de öyle.neden yildiz gelmesin ki biraz fedakarlik yapinca.herseyi planli programli yaparsan ,takimina gelen veya giden futbolcular üzerinde güven saglarsan,biraz yöneticilerimiz ufuklarini gelistirip büyük düsünseler ve düsündüklerini gelecek yildizlara anlatsalar ikna edici bir sekilde, neden trabzona iyi ve yildiz futbolcu gelmesinki.adamlar para için taa arap takimlarina bile gidiyorlar.

bizim akacagimiz yildiz oyuncu ayni zamanda profosyoneldir,bu da maddi yönden anlasilirsa Trabzonda yasamak zor bir olay degil.sonuç olarak havaalanina sahip.spor açisindan bakarsak tesisler ve ev konusu problem olmaz belki sosyal yasam biraz sikinti olabilir o da insanimiz sicakkanlilipi ile giderilir diye düsünüyorum

Aslıhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bencede tek sorun sehrin küçük olmasi ve sosyal bir sehir olmamasi

bunundisindakisorunlar asagi yukari bütün takimlarda ve sehirlerdevar [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Gamze_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Arkadaslar beh su an kahire'de yasiyorum .Berbat bir yer ama profesyonellik iste. Burada daha cok kazaniyorum, saray gibi bir evde oturuyorum, elimin altinda iki hizmetcim ,soforum var... Yani gerekli imkanlar saglanirsa herkes heryere gider. Ayrica elin Brezilyalisi ,Rio de Jenerio'nun arka mahallelerinde buyumustur buyuk ihtimalle ,Trabzonumu mu begenmiycek. Kurban olsun o benim guzel memleketime. Lafin kisasi is paraya bakar.

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Para bir degerse! Trabzonsporluluk ne kadar eder ? Yok eger Trabzonsporluluk bir degerse sizin trilyonlariniz kaç para eder ? Paranin satin alamayacagi bir DEGERDIR TRABZONSPORLULUK.Ne zaman gerçek anlamda öze dönebiliriz,ne zaman futbolcularimiz parafosyonel degil amatör ruhlu profesyonel olmayi basarir,o muhtesem 74 ruhu KARADENIZ FIRTINASINI geri getirir.

Simdi baskanin maalesef seçim malzemesi olarak kullandigini iyiden iyiye anladigimiz yildiz futbolcu lafi lafta kalacaktir.Belkide dogrusuda bu.Dengelerin bozulmasi adina degil,Trabzon ve Trabzonspor ekonomisinin kötü etkilenmemesi adina.Her sene bozup yeniden baslattigimiz yeniden yapilanmalar bizlere 23 sene kaybettirdi.

Bu arada Idmanocagi A Gençler sampiyonu,Trabzon Lisesi adini dünyaya duyurdu.Bu gençlerin üzerine egilmeyi becerebilsek onlarai gerektigi gibi egitebilsek,bugün A gençlerde sampiyon olanlar yarin Süper Lig Sampiyonu olacaklardir.Lise takimiyladünya sampiyonu olanlar,yarin Sampiyonlar Ligi Sampiyonlugunu Trabzon'a getireceklerdir.

Hemde en önemlisi bu sayede;ne idügü belirsiz Tomas Jun'un kaprislerinide yada muhtemel yildiz adayinizin kaprislerinide çekerek milyon $ lari sokaga dökmeyecegiz.

Gamze_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı halil ibo Nickli Üyeden Alıntı

Para bir degerse! Trabzonsporluluk ne kadar eder ? Yok eger Trabzonsporluluk bir degerse sizin trilyonlariniz kaç para eder ? Paranin satin alamayacagi bir DEGERDIR TRABZONSPORLULUK.Ne zaman gerçek anlamda öze dönebiliriz,ne zaman futbolcularimiz parafosyonel degil amatör ruhlu profesyonel olmayi basarir,o muhtesem 74 ruhu KARADENIZ FIRTINASINI geri getirir.

Simdi baskanin maalesef seçim malzemesi olarak kullandigini iyiden iyiye anladigimiz yildiz futbolcu lafi lafta kalacaktir.Belkide dogrusuda bu.Dengelerin bozulmasi adina degil,Trabzon ve Trabzonspor ekonomisinin kötü etkilenmemesi adina.Her sene bozup yeniden baslattigimiz yeniden yapilanmalar bizlere 23 sene kaybettirdi.

Bu arada Idmanocagi A Gençler sampiyonu,Trabzon Lisesi adini dünyaya duyurdu.Bu gençlerin üzerine egilmeyi becerebilsek onlarai gerektigi gibi egitebilsek,bugün A gençlerde sampiyon olanlar yarin Süper Lig Sampiyonu olacaklardir.Lise takimiyladünya sampiyonu olanlar,yarin Sampiyonlar Ligi Sampiyonlugunu Trabzon'a getireceklerdir.

Hemde en önemlisi bu sayede;ne idügü belirsiz Tomas Jun'un kaprislerinide yada muhtemel yildiz adayinizin kaprislerinide çekerek milyon $ lari sokaga dökmeyecegiz.
    Dogru diyorsun arkadasim altyapiya ve sehrin zaten var oldugu ispatlanmis futbol kabiliyetine onem verelim. Trabzon Lisesi hakkindaki goruslerine de katiliyorum , bu cocuklara sahip cikalim, gelistirelim, TS'ye kazandiralim ama bu arada yabanci futbolcu hic mi transfer etmeyelim? Jun'a verilen paralari kimse onaylamiyor ama sutten agzimiz yandi diye hic mi yogurt yemiyelim?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)