Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 87 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Altyapýnýn Tükeniþi...

kolombo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    48

Standart Altyapýnýn Tükeniþi...

Yillardir bu sehir takimininalmis oldugu sampiyonluklarda altyapinin basarisi küçümsenemicek derecede çokdur.Günümüz futbol felsefesinde takima katki saglicakyildiz futbolcu ne kadarzaruri ise klübünmali yapisina ve takimin basarisi na katkisi son derecefazla olan altyapinin çok daha önemli olusu asikardir.Son yillarda sehrimizin gururu olan trabzon lisesi takiminin son yedi yilda almis oldugu 3türkiye sampiyonlugu 4 türkiye ikinciligi 1 dünya sampiyonlugu ve 1dünya ikinciligine ragmenpaf takiminin basarisizligi ve a takiminafutbolcu verememesi üzücüdür isin enteresan tarafi bu lise takimi paf takimi agirlikli kadro ile mücadele etmektedir.Ben taraftar olarak bu görüntüye göre altyapida çok büyük basi bosluk oldugunu düsünüyorum ve basta belirtmis oldugum üzere basarinin da altyapi dan geçtigini düsünüyorum.BMN olarak takimimizin gelecegi için görev basina...saygilarla.

#10 Fietra - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Ulan bi sezon basarisiz geçti toptan tükendik ise bak.

Murat' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

kesinlikle katiliyorum artik altyapimiz çalimiyor eger çalissaydi ilçe takimlari daha basarili olurdu

Nereden
    Hakkari

Bir zamanlar barcelona gibi klüplerin arastirilmasi ve incelenmesi için adam gönderdigi altyapimiz son dönemdeki; vurdumduymazlik, aymazlik, basiretsizlik yüzünden yok olmanin esigine gelmistir.... bazilarinin hatirasina böylelikle ihanet etmek basit bir hale sokulmustur... yaziklar olsun...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Alýntý #10 Fietra Nickli Üyeden Alýntý
    ....bi sezon basarisiz geçti toptan tükendik ise bak.

Sence sadece 1 sezondur mu başarısızız?

#10 Fietra - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Alýntý simal yildizi Nickli Üyeden Alýntý

Alýntý #10 Fietra Nickli Üyeden Alýntý
    ....bi sezon basarisiz geçti toptan tükendik ise bak.

Sence sadece 1 sezondur mu basarisiziz?

Benim anlatmak istedigim bu degil.Size göre 1 sezondur degil uzun zamandir basarisiz ee niye simdi açiliyor da hersey güllük gülistanlik gözükürken açilmiyor.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Bu özkaynagi islemek isi aslinda çok çok önemli. Hatta günlük basarilardan da önemli. Trabzonspor'un diger rakiplerinden hatta Türkiye'deki tüm takimlarla arasindaki en önemli fark da, elinde degerlendirebilecegi müthis kaynaklar bulunmasi. Ama bunu isleyemiyoruz.

"Yeni Hoca ararken" konu baslikli yazimda da belirttigim üzere, aslinda yildizlari çalistirmaktan çok daha uzmanlik gerektiren bu isi maalesef hep daha az uzmanlara birakiyoruz. Trabzonspor'un PAF takimi önümüzdeki sene sampiyon gene olacaktir belki. Ama oradan gelen çocuklari A takima katmadiktan sonra ne faydasi olacak ki?

"Fatih giderse yeri doldurulabilir mi" diye uzun uzun tartisirken benim istedigim suydu. Fatih istiyorsa gitsin ama yeri kendi gibi "yerli" futbolcularla doldurulsun. Olamaz mi? Bal gibi olur. Ama o çocuklari degerlendirmek de gerekli. Yani bu is sadece bir altyapi isi degil, ayni zamanda A takimin ve hocasinin bakis açisi da önemli.

Iki sene önce sampiyon olan PAF takim kadromuzu tamamen dagittik. Bu isten en zararli çikanlar da maalesef su an Trabzonspor'un kadrosunda kalanlar çikti. Çünkü simdi forma giyemedikleri gibi, yeni gelen hoca ve verilen yildiz vaadleriyle, yeni sezonda da oynayabilecekleri meçhul.

Bence de bu ise el atilmali. Hatta hoca isinden önce bunu da gözardi etmeseydik keske.

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    48

((Bence de bu ise el atilmali. Hatta hoca isinden önce bunu da gözardi etmeseydik keske.))&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p;sevgili arkadasim ben gelecek yillardaki basarinin altyapi da oldugunu düsünüyorum.bu sehir türkiyenin brezilyasidir ama dedigin gibi islemiyor isiletilmiyor.hemde atay gibi özkan gibi bu sehri ve sorunlari bilen baskanlarin gelip geçmesine ragmen.bu sorun aslinda zamaninda yönetime girebilmek için trabzon kolejinin sözünü alan ömer eyüboglu ve ekibi tarafinda çok mükemmel çözümlenecekti ama maalesef kismet olmadi.insallah o vizyondaki insanlarin bu klübün basina gelmesi geç olmaz..PARLAK BI GELECEK IÇIN..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

tükenen bir sey yok!.. paf takimi yanilmiyorsam iki-üç sene önce sampiyon oldu...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hayat61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Alt yapininin tükendigine inanmiyorum.Paflar 2003-2004 sezonu samp.,busezon 6. oldular.(Trabzonspor dergisinin Mayis sayisindasorunun ne oldugunu Erol Tonbul brlirtiyor.)Süper gençlerimiz final oynadi uzatmalarda kaybettiler.A miniklerimiz Türkiye Samp. Katilacak.Bu durumda alt yapi tükenmistir denemez.

Sorun oyuncu yetismemesi degil yetisen oyuncularin A takima monte edilememesi.Burada devreye bir çok faktör giriyor.A takimin hocasinin paftan gelen oyuncular hakkinda düsüncesinin ne oldugu gibi gelen oyuncunu süper lig maçi kaldiracak fizikse ve zihinselhazir olup olmamasi gibi.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Alýntý Nytre Nickli Üyeden Alýntý

tükenen bir sey yok!.. paf takimi yanilmiyorsam iki-üç sene önce sampiyon oldu...

o kadrodan kaç futbolcu A takima yükselebildi? Kaç tanesinden A takimda faydanalanildi?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

o basariyi elde etmis bir takimdan futbolcu çikaramamak altyapinin oyuncularinin kötü oldugunu degil yöneticilerinin verimsiz çalistigini gösterir..

iyi futbolcular her zaman altyapilarda vardir..

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Bizim yadirgadigimiz nokta da bu zaten. Altyapda iyi futbolcular olmamasi degil altyapidaki iyi futbolcularin mental olarak A takima hazir hale getirilememesi,A takimda oynatilmaya cesaret edilememesi vs..

Erbay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Demek ki gereken önem verilmiyor.Ilk düsünülen A takim.Ama A Takimin temelini paf takimin olusturmasi lazim.Aslinda Ufukhan,Tolga,Ergin,Ali gibi iyi futbolcular var.Bunlara gereken sans neden verilmiyor?Bu oyuncular bir anda Gökdeniz,Fatih olamaz ki.Oynatman lazim.Ali Güzeldal'i geri çagirdik adam 1 maç oynadi nerdeyse.Son 10-15 dk sokup takima alistirmalisin.Ufukhan çok iyi maçlar çikarmasina ragmen oynamadi.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Psikolojik destek sart, Dünya kulübü olmayi basarabilmis kulüplerin psikolojik danismanlari var. Gençlerimize bu destegi veremezsek yetisecek olan degerlerimizi baslamadan yok etmis oluyoruz. Ya onlari Trabzon'dan gittikten sonra, yani çok geç farkediyoruz bir de üstüne para verip aliyoruz, ya bir büyük maçta denizin ortasina atar gibi olursa olur olmazsa olmaz diyoruz, yada pistiginde 30 yasini asmis oluyor. Avrupa futbolunda böyle bir sisteme yer yok artik. Mantalite farkliligi neticesinde zatenistedigimiz sonucu alamiyoruz. Onun için psikolojik destek sart.

size bu konu ile birsey anlatacagim.

Istanbul'da bir takimla oynuyoruz ve iki takimda kazanmak için canini disine takmis, maçta son dakikalar maç da2-2.oyuna sonradan giren genç bir oyuncu var.

90+4son saniyeler oynaniyor vebizim aleyhimize frikik oluyor ve frikik atabilecek 3 tane tecrübeli isim topun basinda ama kenardaki teknik adam israrla o genç oyuncunun atmasini istiyor. Topun basina o genç oyuncu geliyor ve topu disari vuruyor.

Maçtan çikip eve geldigimde tekrarini seyrederken o pozisyon sonrasinda maçin bitis düdügü ile beraber sahaya giren teknik adam genç oyuncuya " tam sirasiydi orda yazacaksin onu bir daha ki sefere dekaçirmayacaksin " diyordu.

Cümleye dikkat edin, demedi ki senin etin ne ? butun ne ? orda o kadar tecrübeli isim varken sana ne... Bir büyük maçin belki de en önemli dakikasinda sorumluluk yüklüyor, olmayinca da sahip çikiliyor..

Bugün o genç oyuncu Ingiltere'de oynuyor...

Emre7 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý muratdinc Nickli Üyeden Alýntý
    kesinlikle katiliyorum artik altyapimiz çalimiyor eger çalissaydi ilçe takimlari daha basarili olurdu
    2 lig b kategororisinde yanilmiyorsam 3 veya 4 takimiz varken nasil basarisiz diyorsunuz anlamam 200 denen ama 500 bin olan bi sehirin 4 tane 2.lig b de takimi var ve kötü diyorsunuz anlayamadim....

bu sezon bile tolga, ufuk, ali,pasftan geldi... akçabatin kümede kalmasini trabzonsporun paf takimi sagladi o yüzden paf takimi bu sezon sampiyon olamadi...

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    48

arkadaslar önemli olan o alt yapidaki arkadaslarin(minikden tut pafa kadar)bulunduklari yerlerdeki basarilari degil.önemli olan onlarin a takimina tasinabilmesi bana göre alt gruplarda bu kadar basari yasaniyosada her yil a kadroya 3 4 topçu veremiyosan basarisizsin.biz futbol sehri olarak bu çocuklari organize edemiyosak buyönetimsel anlamda bir zaaftir.aslindabu konu amatör takimi çok olan bu sehirde çok rahat çözümlenmsi gereken bir konudur.sadece üzerinde biraz durmak gerekir.ileriye dönük basari burdan geçer..

Nereden
    Trabzon

Alýntý kolombo Nickli Üyeden Alýntý

arkadaslar önemli olan o alt yapidaki arkadaslarin(minikden tut pafa kadar)bulunduklari yerlerdeki basarilari degil.önemli olan onlarin a takimina tasinabilmesi bana göre alt gruplarda bu kadar basari yasaniyosada her yil a kadroya 3 4 topçu veremiyosan basarisizsin.biz futbol sehri olarak bu çocuklari organize edemiyosak buyönetimsel anlamda bir zaaftir.aslindabu konu amatör takimi çok olan bu sehirde çok rahat çözümlenmsi gereken bir konudur.sadece üzerinde biraz durmak gerekir.ileriye dönük basari burdan geçer..

istedigini yapmak kolay takimin kombinesini alacaksin 1 adet formasini alacaksin, dergisi vs... nesi varsa alacaksin yönetimde lemiyi degil lucescuyu getirecek paftakimin basina (bunlar tabiki isim)...psikolojik destegide verecek sonra ispanyanin katalan ekibi gibi de davranirsin ama önemli olan üstümüze düsen kismi yapacaz...

halil ibo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    55

Resmi siteden takip eden arkadaslar bilir ki Mustafa Akçay koordinatörlügünde altyapida daha bilimsel ve günün kosullarina uygun çalismalar yapiliyor.Kendisini iyi yetistirmis,gençlerle diyalogu iyi,idealist bir hoca:Mustafa Akçay.A takim hocasiyla ekip çalismasi sonucu birkaç sene içinde altyapidan kazandirilan verimli gençleri bekleyelim.Ama her zaman söyledigimiz gibi altyapidaki yeni yapilanmaya çomak sokulmayacak.Mustafa Akçay liderliginde altyapi hocalarina zaman verilecek.Yani bu noktada is dönüp dolasip sabira geliyor.Bizim taraftarda olmayan birsey.

Nereden
    Trabzon

Alýntý halil ibo Nickli Üyeden Alýntý

Resmi siteden takip eden arkadaslar bilir ki Mustafa Akçay koordinatörlügünde altyapida daha bilimsel ve günün kosullarina uygun çalismalar yapiliyor.Kendisini iyi yetistirmis,gençlerle diyalogu iyi,idealist bir hoca:Mustafa Akçay.A takim hocasiyla ekip çalismasi sonucu birkaç sene içinde altyapidan kazandirilan verimli gençleri bekleyelim.Ama her zaman söyledigimiz gibi altyapidaki yeni yapilanmaya çomak sokulmayacak.Mustafa Akçay liderliginde altyapi hocalarina zaman verilecek.Yani bu noktada is dönüp dolasip sabira geliyor.Bizim taraftarda olmayan birsey.
    olan paf takim hocalarina oluyo a takim hocakaybedince paftaki hocabasa geliyo yeni hoca gelince oda gönderiliyo sonuç paf takim boyuna adam degiliyo

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    48

Alýntý units Nickli Üyeden Alýntý
    Alýntý kolombo Nickli Üyeden Alýntý

istedigini yapmak kolay takimin kombinesini alacaksin 1 adet formasini alacaksin, dergisi vs... nesi varsa alacaksin yönetimde lemiyi degil lucescuyu getirecek paftakimin basina (bunlar tabiki isim)...psikolojik destegide verecek sonra ispanyanin katalan ekibi gibi de davranirsin ama önemli olan üstümüze düsen kismi yapacaz...
    bende senin gibi basit oldugunu düsünüyorum fakat parasizliktan degil projesizlikten,sen ben kavgasindan....kisacasi biz zaten büyük oranda üzerimize düseni yapiyoruz,artik yönetimin bu bilince varmasi lazim veya bu bilinçte yönetimin,yöneticilerin gelmesi gerek çünkü yönetici pozisyonun da olan onlar..en kisa zamanda gözlerini açmalari dilegiyle

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

bence alt yapimiz diger kulüplere göre çok iyi göreceksiniz ileride çok alt yapi futbolcusu trabzonspor ve baska takimlarda oynanacak

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

bence son 2-3 senedir akçaabat sebatin da ön planda olmasindan dolayi altyapidan yetisen gençlere sans taniniyor...ama ne yazik ki trabzonu trabzon yapan futbol stilinde oyuncu yetismiyor....yetisen oyuncular dikkat edin ya uzun boylu ama agir, teknik kapasiteleri zayif ya da kisa boylu ama fiziksel anlamda çok zayif oluyorlar...bunu kisin cemil canaliogluna sormustum niye artik eskisi gibi klas topçular yetismiyor? diye....bana trabzonda da eskisi gibi mahalle aralarinda top oynayacak bos arsalar kalmadigini ve yetisecek nesillerin standart topçular oldugu söylemisti....

ayrica toplumsal yozlasmayla birlikte yetisen yeni nesilde çalisma, hirs, inanç, itaat gibi insani insan yapan degerler kayboldu hersey maddiyat oldu, kilik kiyafet oldu...

arkadaslar. ben suan 20 yasindayim ve bundan 3yil onceTS ye denenmek icin geldimpaf takima karsi beni macta oynatilar ve begenmediler denenmek icin surmene yada araklidan biri vardi onu aldilar ben o kisiden 100 kat daha iyidim , ben suan belcikada 1lig takimi zulte waregem de oynuyorum insallah bu yaz a takimlan idmanlara cikicam. TRABZONSPOR ESKISI GIBI DAHA BAKMIYOR ALT YAPIYA. avrupadan gelenleri saniyorlarki foss bunlar ama bilmedikleri tek sey var, irkcilik cok buyuk burda sans vermiyorlar. inanin eger burda turkiye 1 liginde oyniyabilecek 100 tane turk genci var ama bunlarin onu yine turkiyede kesiliyooo (avrupadan geliyon turkiyede napcan diyorlar )

Colakoglu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer

Alýntý iZzY61 Nickli Üyeden Alýntý
    arkadaslar. ben suan 20 yasindayim ve bundan 3yil
    onceTS ye denenmek icin geldimpaf takima karsi beni
    macta oynatilar ve begenmediler denenmek icin surmene yada araklidan
    biri vardi onu aldilar ben o kisiden 100 kat daha iyidim , ben suan
    belcikada 1lig takimi zulte waregem de oynuyorum insallah bu yaz
    a takimlan idmanlara cikicam. TRABZONSPOR ESKISI GIBI DAHA BAKMIYOR ALT
    YAPIYA. avrupadan gelenleri saniyorlarki foss bunlar ama bilmedikleri
    tek sey var, irkcilik cok buyuk burda sans vermiyorlar. inanin eger
    burda turkiye 1 liginde oyniyabilecek 100 tane turk genci var ama
    bunlarin onu yine turkiyede kesiliyooo (avrupadan geliyon
    turkiyede napcan diyorlar )

seni cok iyi anliyorum,ve haklisin buna benzer bi olay benimde basimdan gecti...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)