Cafedegoygoy
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 87 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Altyapnn Tkenii...

kolombo - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.04.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    42

Standart Altyapnn Tkenii...

Yillardir bu sehir takimininalmis oldugu sampiyonluklarda altyapinin basarisi kmsenemicek derecede okdur.Gnmz futbol felsefesinde takima katki saglicakyildiz futbolcu ne kadarzaruri ise klbnmali yapisina ve takimin basarisi na katkisi son derecefazla olan altyapinin ok daha nemli olusu asikardir.Son yillarda sehrimizin gururu olan trabzon lisesi takiminin son yedi yilda almis oldugu 3trkiye sampiyonlugu 4 trkiye ikinciligi 1 dnya sampiyonlugu ve 1dnya ikinciligine ragmenpaf takiminin basarisizligi ve a takiminafutbolcu verememesi zcdr isin enteresan tarafi bu lise takimi paf takimi agirlikli kadro ile mcadele etmektedir.Ben taraftar olarak bu grntye gre altyapida ok byk basi bosluk oldugunu dsnyorum ve basta belirtmis oldugum zere basarinin da altyapi dan getigini dsnyorum.BMN olarak takimimizin gelecegi iin grev basina...saygilarla.

#10 Fietra - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    28

Ulan bi sezon basarisiz geti toptan tkendik ise bak.

Murat' - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    29

kesinlikle katiliyorum artik altyapimiz alimiyor eger alissaydi ile takimlari daha basarili olurdu

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

Bir zamanlar barcelona gibi klplerin arastirilmasi ve incelenmesi iin adam gnderdigi altyapimiz son dnemdeki; vurdumduymazlik, aymazlik, basiretsizlik yznden yok olmanin esigine gelmistir.... bazilarinin hatirasina bylelikle ihanet etmek basit bir hale sokulmustur... yaziklar olsun...

Trabzonspor Kongre yesi
    Tunga - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

Alnt #10 Fietra Nickli yeden Alnt
    ....bi sezon basarisiz geti toptan tkendik ise bak.

Sence sadece 1 sezondur mu başarısızız?

#10 Fietra - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    28

Alnt simal yildizi Nickli yeden Alnt

Alnt #10 Fietra Nickli yeden Alnt
    ....bi sezon basarisiz geti toptan tkendik ise bak.

Sence sadece 1 sezondur mu basarisiziz?

Benim anlatmak istedigim bu degil.Size gre 1 sezondur degil uzun zamandir basarisiz ee niye simdi ailiyor da hersey gllk glistanlik gzkrken ailmiyor.

Trabzonspor Kongre yesi
    Tunga - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

Bu zkaynagi islemek isi aslinda ok ok nemli. Hatta gnlk basarilardan da nemli. Trabzonspor'un diger rakiplerinden hatta Trkiye'deki tm takimlarla arasindaki en nemli fark da, elinde degerlendirebilecegi mthis kaynaklar bulunmasi. Ama bunu isleyemiyoruz.

"Yeni Hoca ararken" konu baslikli yazimda da belirttigim zere, aslinda yildizlari alistirmaktan ok daha uzmanlik gerektiren bu isi maalesef hep daha az uzmanlara birakiyoruz. Trabzonspor'un PAF takimi nmzdeki sene sampiyon gene olacaktir belki. Ama oradan gelen ocuklari A takima katmadiktan sonra ne faydasi olacak ki?

"Fatih giderse yeri doldurulabilir mi" diye uzun uzun tartisirken benim istedigim suydu. Fatih istiyorsa gitsin ama yeri kendi gibi "yerli" futbolcularla doldurulsun. Olamaz mi? Bal gibi olur. Ama o ocuklari degerlendirmek de gerekli. Yani bu is sadece bir altyapi isi degil, ayni zamanda A takimin ve hocasinin bakis aisi da nemli.

Iki sene nce sampiyon olan PAF takim kadromuzu tamamen dagittik. Bu isten en zararli ikanlar da maalesef su an Trabzonspor'un kadrosunda kalanlar ikti. nk simdi forma giyemedikleri gibi, yeni gelen hoca ve verilen yildiz vaadleriyle, yeni sezonda da oynayabilecekleri mehul.

Bence de bu ise el atilmali. Hatta hoca isinden nce bunu da gzardi etmeseydik keske.

yelik tarihi
    10.04.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    42

((Bence de bu ise el atilmali. Hatta hoca isinden nce bunu da gzardi etmeseydik keske.))&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p;sevgili arkadasim ben gelecek yillardaki basarinin altyapi da oldugunu dsnyorum.bu sehir trkiyenin brezilyasidir ama dedigin gibi islemiyor isiletilmiyor.hemde atay gibi zkan gibi bu sehri ve sorunlari bilen baskanlarin gelip gemesine ragmen.bu sorun aslinda zamaninda ynetime girebilmek iin trabzon kolejinin szn alan mer eyboglu ve ekibi tarafinda ok mkemmel zmlenecekti ama maalesef kismet olmadi.insallah o vizyondaki insanlarin bu klbn basina gelmesi ge olmaz..PARLAK BI GELECEK IIN..

Trabzonspor Kongre yesi
    Nytre - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    33

tkenen bir sey yok!.. paf takimi yanilmiyorsam iki- sene nce sampiyon oldu...

hayat61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.02.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Alt yapininin tkendigine inanmiyorum.Paflar 2003-2004 sezonu samp.,busezon 6. oldular.(Trabzonspor dergisinin Mayis sayisindasorunun ne oldugunu Erol Tonbul brlirtiyor.)Sper genlerimiz final oynadi uzatmalarda kaybettiler.A miniklerimiz Trkiye Samp. Katilacak.Bu durumda alt yapi tkenmistir denemez.

Sorun oyuncu yetismemesi degil yetisen oyuncularin A takima monte edilememesi.Burada devreye bir ok faktr giriyor.A takimin hocasinin paftan gelen oyuncular hakkinda dsncesinin ne oldugu gibi gelen oyuncunu sper lig mai kaldiracak fizikse ve zihinselhazir olup olmamasi gibi.

Trabzonspor Kongre yesi

Ynetim Kurulu
    Berat - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

Alnt Nytre Nickli yeden Alnt

tkenen bir sey yok!.. paf takimi yanilmiyorsam iki- sene nce sampiyon oldu...

o kadrodan ka futbolcu A takima ykselebildi? Ka tanesinden A takimda faydanalanildi?

Trabzonspor Kongre yesi
    Nytre - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    33

o basariyi elde etmis bir takimdan futbolcu ikaramamak altyapinin oyuncularinin kt oldugunu degil yneticilerinin verimsiz alistigini gsterir..

iyi futbolcular her zaman altyapilarda vardir..

Trabzonspor Kongre yesi

Ynetim Kurulu
    Berat - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

Bizim yadirgadigimiz nokta da bu zaten. Altyapda iyi futbolcular olmamasi degil altyapidaki iyi futbolcularin mental olarak A takima hazir hale getirilememesi,A takimda oynatilmaya cesaret edilememesi vs..

Forum Yneticisi Erbay - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.08.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    28

Demek ki gereken nem verilmiyor.Ilk dsnlen A takim.Ama A Takimin temelini paf takimin olusturmasi lazim.Aslinda Ufukhan,Tolga,Ergin,Ali gibi iyi futbolcular var.Bunlara gereken sans neden verilmiyor?Bu oyuncular bir anda Gkdeniz,Fatih olamaz ki.Oynatman lazim.Ali Gzeldal'i geri agirdik adam 1 ma oynadi nerdeyse.Son 10-15 dk sokup takima alistirmalisin.Ufukhan ok iyi malar ikarmasina ragmen oynamadi.

Trabzonspor Kongre yesi
    Klnkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    45

Psikolojik destek sart, Dnya kulb olmayi basarabilmis kulplerin psikolojik danismanlari var. Genlerimize bu destegi veremezsek yetisecek olan degerlerimizi baslamadan yok etmis oluyoruz. Ya onlari Trabzon'dan gittikten sonra, yani ok ge farkediyoruz bir de stne para verip aliyoruz, ya bir byk mata denizin ortasina atar gibi olursa olur olmazsa olmaz diyoruz, yada pistiginde 30 yasini asmis oluyor. Avrupa futbolunda byle bir sisteme yer yok artik. Mantalite farkliligi neticesinde zatenistedigimiz sonucu alamiyoruz. Onun iin psikolojik destek sart.

size bu konu ile birsey anlatacagim.

Istanbul'da bir takimla oynuyoruz ve iki takimda kazanmak iin canini disine takmis, mata son dakikalar ma da2-2.oyuna sonradan giren gen bir oyuncu var.

90+4son saniyeler oynaniyor vebizim aleyhimize frikik oluyor ve frikik atabilecek 3 tane tecrbeli isim topun basinda ama kenardaki teknik adam israrla o gen oyuncunun atmasini istiyor. Topun basina o gen oyuncu geliyor ve topu disari vuruyor.

Matan ikip eve geldigimde tekrarini seyrederken o pozisyon sonrasinda main bitis ddg ile beraber sahaya giren teknik adam gen oyuncuya " tam sirasiydi orda yazacaksin onu bir daha ki sefere dekairmayacaksin " diyordu.

Cmleye dikkat edin, demedi ki senin etin ne ? butun ne ? orda o kadar tecrbeli isim varken sana ne... Bir byk main belki de en nemli dakikasinda sorumluluk yklyor, olmayinca da sahip ikiliyor..

Bugn o gen oyuncu Ingiltere'de oynuyor...

Emre7 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.06.2004
    Nereden
    Trabzon

Alnt muratdinc Nickli yeden Alnt
    kesinlikle katiliyorum artik altyapimiz alimiyor eger alissaydi ile takimlari daha basarili olurdu
    2 lig b kategororisinde yanilmiyorsam 3 veya 4 takimiz varken nasil basarisiz diyorsunuz anlamam 200 denen ama 500 bin olan bi sehirin 4 tane 2.lig b de takimi var ve kt diyorsunuz anlayamadim....

bu sezon bile tolga, ufuk, ali,pasftan geldi... akabatin kmede kalmasini trabzonsporun paf takimi sagladi o yzden paf takimi bu sezon sampiyon olamadi...

yelik tarihi
    10.04.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    42

arkadaslar nemli olan o alt yapidaki arkadaslarin(minikden tut pafa kadar)bulunduklari yerlerdeki basarilari degil.nemli olan onlarin a takimina tasinabilmesi bana gre alt gruplarda bu kadar basari yasaniyosada her yil a kadroya 3 4 topu veremiyosan basarisizsin.biz futbol sehri olarak bu ocuklari organize edemiyosak buynetimsel anlamda bir zaaftir.aslindabu konu amatr takimi ok olan bu sehirde ok rahat zmlenmsi gereken bir konudur.sadece zerinde biraz durmak gerekir.ileriye dnk basari burdan geer..

yelik tarihi
    09.06.2004
    Nereden
    Trabzon

Alnt kolombo Nickli yeden Alnt

arkadaslar nemli olan o alt yapidaki arkadaslarin(minikden tut pafa kadar)bulunduklari yerlerdeki basarilari degil.nemli olan onlarin a takimina tasinabilmesi bana gre alt gruplarda bu kadar basari yasaniyosada her yil a kadroya 3 4 topu veremiyosan basarisizsin.biz futbol sehri olarak bu ocuklari organize edemiyosak buynetimsel anlamda bir zaaftir.aslindabu konu amatr takimi ok olan bu sehirde ok rahat zmlenmsi gereken bir konudur.sadece zerinde biraz durmak gerekir.ileriye dnk basari burdan geer..

istedigini yapmak kolay takimin kombinesini alacaksin 1 adet formasini alacaksin, dergisi vs... nesi varsa alacaksin ynetimde lemiyi degil lucescuyu getirecek paftakimin basina (bunlar tabiki isim)...psikolojik destegide verecek sonra ispanyanin katalan ekibi gibi de davranirsin ama nemli olan stmze dsen kismi yapacaz...

halil ibo - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.08.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    49

Resmi siteden takip eden arkadaslar bilir ki Mustafa Akay koordinatrlgnde altyapida daha bilimsel ve gnn kosullarina uygun alismalar yapiliyor.Kendisini iyi yetistirmis,genlerle diyalogu iyi,idealist bir hoca:Mustafa Akay.A takim hocasiyla ekip alismasi sonucu birka sene iinde altyapidan kazandirilan verimli genleri bekleyelim.Ama her zaman syledigimiz gibi altyapidaki yeni yapilanmaya omak sokulmayacak.Mustafa Akay liderliginde altyapi hocalarina zaman verilecek.Yani bu noktada is dnp dolasip sabira geliyor.Bizim taraftarda olmayan birsey.

yelik tarihi
    09.06.2004
    Nereden
    Trabzon

Alnt halil ibo Nickli yeden Alnt

Resmi siteden takip eden arkadaslar bilir ki Mustafa Akay koordinatrlgnde altyapida daha bilimsel ve gnn kosullarina uygun alismalar yapiliyor.Kendisini iyi yetistirmis,genlerle diyalogu iyi,idealist bir hoca:Mustafa Akay.A takim hocasiyla ekip alismasi sonucu birka sene iinde altyapidan kazandirilan verimli genleri bekleyelim.Ama her zaman syledigimiz gibi altyapidaki yeni yapilanmaya omak sokulmayacak.Mustafa Akay liderliginde altyapi hocalarina zaman verilecek.Yani bu noktada is dnp dolasip sabira geliyor.Bizim taraftarda olmayan birsey.
    olan paf takim hocalarina oluyo a takim hocakaybedince paftaki hocabasa geliyo yeni hoca gelince oda gnderiliyo sonu paf takim boyuna adam degiliyo

yelik tarihi
    10.04.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    42

Alnt units Nickli yeden Alnt
    Alnt kolombo Nickli yeden Alnt

istedigini yapmak kolay takimin kombinesini alacaksin 1 adet formasini alacaksin, dergisi vs... nesi varsa alacaksin ynetimde lemiyi degil lucescuyu getirecek paftakimin basina (bunlar tabiki isim)...psikolojik destegide verecek sonra ispanyanin katalan ekibi gibi de davranirsin ama nemli olan stmze dsen kismi yapacaz...
    bende senin gibi basit oldugunu dsnyorum fakat parasizliktan degil projesizlikten,sen ben kavgasindan....kisacasi biz zaten byk oranda zerimize dseni yapiyoruz,artik ynetimin bu bilince varmasi lazim veya bu bilinte ynetimin,yneticilerin gelmesi gerek nk ynetici pozisyonun da olan onlar..en kisa zamanda gzlerini amalari dilegiyle

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    29

bence alt yapimiz diger kulplere gre ok iyi greceksiniz ileride ok alt yapi futbolcusu trabzonspor ve baska takimlarda oynanacak

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Cengiz ubukcu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    40

bence son 2-3 senedir akaabat sebatin da n planda olmasindan dolayi altyapidan yetisen genlere sans taniniyor...ama ne yazik ki trabzonu trabzon yapan futbol stilinde oyuncu yetismiyor....yetisen oyuncular dikkat edin ya uzun boylu ama agir, teknik kapasiteleri zayif ya da kisa boylu ama fiziksel anlamda ok zayif oluyorlar...bunu kisin cemil canaliogluna sormustum niye artik eskisi gibi klas topular yetismiyor? diye....bana trabzonda da eskisi gibi mahalle aralarinda top oynayacak bos arsalar kalmadigini ve yetisecek nesillerin standart topular oldugu sylemisti....

ayrica toplumsal yozlasmayla birlikte yetisen yeni nesilde alisma, hirs, inan, itaat gibi insani insan yapan degerler kayboldu hersey maddiyat oldu, kilik kiyafet oldu...

yelik tarihi
    10.05.2006

arkadaslar. ben suan 20 yasindayim ve bundan 3yil onceTS ye denenmek icin geldimpaf takima karsi beni macta oynatilar ve begenmediler denenmek icin surmene yada araklidan biri vardi onu aldilar ben o kisiden 100 kat daha iyidim , ben suan belcikada 1lig takimi zulte waregem de oynuyorum insallah bu yaz a takimlan idmanlara cikicam. TRABZONSPOR ESKISI GIBI DAHA BAKMIYOR ALT YAPIYA. avrupadan gelenleri saniyorlarki foss bunlar ama bilmedikleri tek sey var, irkcilik cok buyuk burda sans vermiyorlar. inanin eger burda turkiye 1 liginde oyniyabilecek 100 tane turk genci var ama bunlarin onu yine turkiyede kesiliyooo (avrupadan geliyon turkiyede napcan diyorlar )

Colakoglu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.01.2005
    Nereden
    Avrupa Dier

Alnt iZzY61 Nickli yeden Alnt
    arkadaslar. ben suan 20 yasindayim ve bundan 3yil
    onceTS ye denenmek icin geldimpaf takima karsi beni
    macta oynatilar ve begenmediler denenmek icin surmene yada araklidan
    biri vardi onu aldilar ben o kisiden 100 kat daha iyidim , ben suan
    belcikada 1lig takimi zulte waregem de oynuyorum insallah bu yaz
    a takimlan idmanlara cikicam. TRABZONSPOR ESKISI GIBI DAHA BAKMIYOR ALT
    YAPIYA. avrupadan gelenleri saniyorlarki foss bunlar ama bilmedikleri
    tek sey var, irkcilik cok buyuk burda sans vermiyorlar. inanin eger
    burda turkiye 1 liginde oyniyabilecek 100 tane turk genci var ama
    bunlarin onu yine turkiyede kesiliyooo (avrupadan geliyon
    turkiyede napcan diyorlar )

seni cok iyi anliyorum,ve haklisin buna benzer bi olay benimde basimdan gecti...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)