Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: T.D ne kadar etkili?

Nereden
    Avrupa Diğer

Turkiyede sampiyonluk yasamis takimlar belli hocalarida bilinen isimler peki bu hocalarin dort buyukler disindaki basarilari nedir? bildigim kadariyla pek parlak degil demek oluyorki eger sampiyonluklari baz alarak hocalarin kalitesini olcmeye kalkarsak isin icinden cikamayiz elbette hocalar arasinda kalite farki olacaktir bir capello cesitli buyuk takimlarda sampiyonluk yasadi ama italyada belli basli takimlar disinda kimseyi kolay kolay sampiyon yapamaz unlu futbol adami johan cruijff bir demecinde en iyi hocanin katkisi yuzde onbes civarlarinda olabilir demisti olaya soylede bakabiliriz diyelimki yeni hoca lazaroni teknik ve taktik acidan vasat bir hoca ama etki ve iletisimi ust duzeyde birisi ve yaninda ulkesinden veya baska ulkedende olabilir!uc tane is yapacak oyuncuyuda trabzona kazandiriyor ve bu oyuncular takimi diyer oyuncularla birlikte sirtlayip goturuyor o zaman vasat hoca cok iyi hoca olmus oluyor kisacasi sampiyonluga oynayan takimlarda sportif basari yoksa ne yapsan gorulmuyor herkes tabeleye bakiyorEdited by: objek

sametaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

t.d ne kadar etkili söyliyim.

2 sene önceki dinamo kiev maçini hatirlarsiniz. ziya hocanin yanlis taktgi sonucu elendigimizi de hatirlarsiniz.

geçen sezon senol hocanin famagusta maçinda yaptigi oyuncu degisikligiyle (eller-tayfun degisikligi) ne kadar etkili oldugunu gördük hepimiz.

iste teknik direktör bu kadar etkili.

sametaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

ha bu arada teknik direktör kalitesinden bahsedenlere söyliyim. famagustayla kibrista oynadigimiz maçtas rum takiminin teknik direktörü, takimi yattarayi durduramayinca oyuncu degisikligi yaparak yattarayi oyundan düsürdü. zaten bir müddet sonra yattara oyundan atildi. ama rum takiminin hocasi yattarayi gördü önlem aldi, bizim hoca bu arada napiyordu bilemiyorum. iste t.d. etkisi. paf takimimizin bile yenebilecegi bir takima bana göre utanç verici sekilde elendik.

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

birde samet arkadasima ekliim sametaybaba zamaninda sakat romeshenko yu 1 saat oyundan almayip sora yerine yattara yi almayigeç akil eden bi hoca vardi ve villareale karsi nerdeyse kazaniyoduk

hoca takimin yarisidir bence ayrica hocatakima kondisyon yükler hoca taktik verir hoca takimi sahaya dizer ve en önemlisi hocatakimi gazaverir geriside futbolcular yönetim masör taraftar....

Şentürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

arkadaslar yorumlarinizi okuyorum ve çogu kez kendi fikrini savunanlar bir iki maç örnek gösteriyor t.direktörün aldigi veya kaybetti maçlari ben bunlardan bahsetmiyorum. yani görüslerinizi daha genel ve genis bir çerçevede düsünür ve yorumlarsaniz daha saglikli olur bence...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)