Cafedegoygoy
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 99 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: TRT-Tutkulu Ezgiler(1-2-3 Blm yklendi)

sevgili arkadaslar;

bu basligi buraya atim belki forum kurallarina da aykiri , tam bilmiyorum ama herkesten,zellikle ynetici arkadaslardan zr dilerim.

kolay kolaykonu atigim olmamistir bunu herkes bilir,ama ynetici arkadaslardan ricam bu basligin1-2gnburada kalmasi.

bu aksam TRT 2 de ok gzelve bizi yakindan ilgilendiren birprogram var..

ARKADASLAR KAYIT IMKANI OLAN LTFEN BURAYA YAZSIN..

ARTIK OLMAZSA BEN tv EKRANINDAN VIDEOYLA KAYIT YAPMAYA ALISACAM...

ama videoya kayit yapinca boyutu ok byk oluyor.upload sitelerine ykleme yapmakta glesiyor bu durumda.

ben kayit imkani olan arkadaslarima da syledim.eger onlar kayit yapabilirlerse insallah programin gzel yerlerini burada yayinlariz.

inndir.com da b.sayar ekranindan kayit yapmaya yarayan birka program bulmustum ama bir trl alistiramamistim.

ama TV grnts net baglantiniz iyiyse gzel oluyor..benim baglanti yksek degil..

IMKANI OLAN VARSA LTFEN KAYIT YAPSIN..

Gnmzde poplizm akimindan Karadeniz Halk Mzigi?de payini aldi. Binlerce yillik birikime sahip bu yrenin, zengin szl kltrne ragmen ierigi bos ve folklorik degerlerden yoksun mziklerle anilmasi znt verici. Oysa Karadeniz mzigi denilince, yre insaninin kendine has sivesiyle tulum ve kemene esliginde syledigi saf, temiz ve dogal duygularla sslenmis, ogu yasanmis yklerden olusan halk ezgileri akla gelmeli.
    ?Tutkulu Ezgiler? belgeseli, yerel mziklerin giderek dejenere edildigi ve yok olmaya yz tuttugu gnmzde, byk bir ask ve heyecanla retilen Karadeniz mzigini ele aliyor.

3 blmden olusan, yapimini Zhre Saral Gkaga?in stlendigi belgeselde, yrenin vazgeilmez eglencelerinden yayla senliklerine, kemene ve tulum ustalarinin ilgin yklerine, gnmzde topluma mal olmus Karadenizli trkclerin yorumlarina yer veriliyor.

Ayrica programda; yitirdigimiz Karadenizli sanati Kazim Koyuncu, Ibrahim Can ve Ismail Trt gibi sanatilarin rportajlari yer aliyor.

Yayin
    29.05.2006 22:30 / TRT2 (bugn)

29.05.2006 01:25 / TRT2(programin tekrari)

------------------------------------------------------------ -
    Edited by: bahadiroglu

beyler ekim yapilmistir.[img]smileys/smiley2.gif[/img]

ayni zamanda belgeselin geriye 2 blm daha kaldi.bu basliktan yine tarihleri veririm.

ekimi kendim de yaptim , sagda solda syledigim arkadslarda benden daha kaliteli ekim yapmislar[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Bir ara bu basliga yklerim ekimleri...

Trabzonspor Kongre yesi
    Nytre - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    33

ykleyin da!

smela61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.11.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    40

son zamanlarda seyrek girdigim iin basligi farkedememisim... insallah kalan 2 blm kairmam... ve tabii kayitlar olursa sper olur... tesekkrler paylasim iin...

ozcan_asanoglu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

ben ilk blmn son yarim saatine falan yetistim tesadfen..gzel hazirlanmis..yresel birok sanatiyi bulup konusturmuslar.ara ara kemene tulum gerekten gzeldi..2. blm ne zaman acaba, bir hafta sonra mi..

Salih Kara - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.01.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    32

gerekten ok kaliteli bir program yapmislar(zaten kt olmasina imkan yok bizim yaylalar ve kemenegzellestiriyor herseyi) diger iki blm mutlaka izleyin yayla senliklerini de gsterecek zaten program ok uzun srmyor

PROGRAMIN 2. BLM HAFTAYA PAZARTESI !!!!

arkadaslar bu programi ltfen herkes izlesin ve tanidiklarina haber versin.karadenizle ilgili programlarin izleyici ve takipi sayisinin artmasi Karadenizlinin kltrne ne kadar sahip iktiginin bir gstergesi olacaktir.bence gereken ilgi gsterilmis olmali ki TRT 2. blmn tekrarini 2 defa verecek.

HAYDI USAKLAR!

haftaya pazartesi; 22.30'daTRT-2 basina...Btn tanidiklara haber ulastiralim..( iyi gaz veriyorum di mi?[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img])

------------------------------------------------------------

Tutkulu ezgiler ( 2. Blm)

YAYIN

05.06.2006 22:30 / TRT2
    05.06.2006 01:25 / TRT2
    06.06.2006 07:25 / TRT2
    Edited by: bahadiroglu

arkadaslar;

belgeselin ikinci blm bugn.bir st yazimda saati var.

ayni zamanda ilk blmn linkleri;

http://rapidshare.de/files/22023509/...part1.rar.html

http://rapidshare.de/files/22048503/...part2.rar.html

http://rapidshare.de/files/22213674/...part3.rar.html

yalniz part.larin hepsini indirin daha sonra 1.parttan itibaren amaya baslayin.belgesel tek dosya halinde birlesik halde ortaya ikacaktir.

dosyalari ikarta basin,ailan pencerede dosylari koru seenegini isaretleyin.

iyi izlemeler...

NOT:yklemeyi kendim yapmadim.bir arkadasima syledim ,o da TV kartiyla ekim yapti.emege saygi...

yelik tarihi
    25.11.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    40

ok tesekkrler renkdas... emegi geen herkese ok tesekkrler... [img]smileys/smiley32.gif[/img]

bu baslik ok abuk arka sayfalara dsms.

belki baslik gznden kaip indirmeyen olur diye 1.sayfada gzkmesi iin bu iletiyi yaziyorum...

arkadaslar;indirmeyen varsa indirsin yoksa ok sey kairacak[img]smileys/smiley2.gif[/img]

yelik tarihi
    28.03.2006
    Ya
    32

ben 1. blm seyredememistim ok gzel olmus bu kayit isi simdiye kadar seyrettigim en gzel belgeseldi. 2. blmnde kayitlarini verirsiniz insallah ,tesekkrler

KeeN - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.06.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    34

Bu grntleri derleyip zahmet edip bizlere sunanlarin ellerine yreklerine saglik. Sper bir arsiv ve kemene zerine sper bir belgesel. 100 er MB lik 3 dosyayi indirince hepsini klasik yntemle ikartmaya alisip, hata verip ikmadigini grnce epey zldm, ama sonra burda tarif edilen gibi ikardigimda o muhtesem belgesel nmdeydi...Tekrardan emegi geenlere tesekkrler.

Ama sunu sylemeliyim ki 1. dosyayi 12 kisi diger iki dosyayi 3 kisi indirmis. Tm paralar inmeden belgesel ikmadigina gre bu gzel belgeseli sadece 3 kisi mi indirmis oluyor. Bence herkesin arsivinde bulunmasi gereken bir belgesel. En azindan karadeniz mzigini dinleyen ve sevenler iin.

Alnt KeeN Nickli yeden Alnt
    Tm paralar inmeden belgesel ikmadigina gre bu gzel belgeseli sadece 3 kisi mi indirmis oluyor..

maalesef ;

bak buna hi dikkat etmemistim.iyi ki kontrol etmissin.

bak birde isin ilgin tarafi o belgeseli sadece BMN de yayinlamiyoruz biliyor musun?Yayinladigimiz ana site grntlerin altinda adresi bulunan sitedir.ayrica zelden bir arkadasimiz da baska bir karadeniz sitesinde linkleri yayinlamak iin izin istemisti.ona da tamam yeterki millet indirsin izlesin demistim...

demek ki bosuna ugrasiyoruz.Bak bir de ekimi bizzat yaptigimiz ana sitenin isminide burdan sirf Reklam amali yaptigimi sanmasinlar diye vermemistim.Ayriyetten dikkat ederseniz RAR dosyalarida sifrelenmedi...

diger blmler buraya yklenmeyecek, Meraklisi isterse bana .M atsin,ben gerekli linkleri ve bilgileri onlara yollarim.

eys_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.09.2004
    Nereden
    Gaziantep
    Ya
    31

bende 6 kisi diyor (biri de benim) tabi yine de az.

bu arada bahadiroglu tekrar tesekkr ederim.

Alpayer - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.02.2006
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    31

Ben de bu konuyu grmedim ve yeni konu atim.Neyse ben de kayit yaptim.Dijital tv karti ile kayit yapip wmv'ye dnstrdm.Boyutuna gre grnt ve ses gayet gzel.Bende daha kaliteli hali de mevcut.Ileride BMN olarak DVD ikartilirsa ok daha kaliteli olarak sunabilirim.

Sre: 00:27:26

Boyut: 75.4 Mb

Format: wmvEdited by: Alpayer

yelik tarihi
    27.02.2006
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    31

Aloooooooooooooooooooo

Uyuyomusunuz yaaa.

Ikign ugrastim su belgeselle.

Getirip evinize kadar ykleyelimmi.

Hadi bakayim kizdirmayin beni.[img]smileys/smiley7.gif[/img]

[img]smileys/smiley36.gif[/img]

yelik tarihi
    25.11.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    40

su an senin linkini verdigin II. blm hem izliyorum, hem agliyorum renkdas... Allah senden razi olsun...

yelik tarihi
    25.11.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    40

offff yaaa... blmn sonunda bir de rahmetli Kazim Koyuncu varmis... insanin ii ciz ediyor ya...

SiNaNi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.01.2006
    Nereden
    Giresun

indiriyorum

yelik tarihi
    25.11.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    40

su an stste 3. kez izliyorum, arkadaslar muhakkak indirin, muhakkak...

Gkhan Kutlu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    29

arkadaslar siz hi merak etmeyin yarin ben de indircem evimden su an baglandigim makinada ses yok ondan indirmiyorum yanlis anlamayin.persembe gn davetsiz misafiri izliyodumstv 'de akaabat kftesini gsteriyodu tgrt'deki bykus da gsteriyor karadenizi ondan kayitsiz degiliz yani ama trt'deki programi yeni duydum...
    BIR BASKADIR BENIM MEMLEKETIM

KeeN - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.06.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    34

Programin 2. blmnn videolari eklendimi. Alpayer arkadasim senin verdigin link 1. mi yoksa 2. blme mi ait... Eger 2. blmnn linkleri varsa, yayinlarsaniz sevinirim. Veya nerde bulabilecegimizi syleyin biz bulalim. Emegi geenlere tesekkrler.

yelik tarihi
    27.02.2006
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    31

Alnt KeeN Nickli yeden Alnt
    Programin 2. blmnn videolari eklendimi. Alpayer arkadasim senin verdigin link 1. mi yoksa 2. blme mi ait... Eger 2. blmnn linkleri varsa, yayinlarsaniz sevinirim. Veya nerde bulabilecegimizi syleyin biz bulalim. Emegi geenlere tesekkrler.
    benim linkteikinci blmtek para halinde mevcut.

eys_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.09.2004
    Nereden
    Gaziantep
    Ya
    31

@alpayer

sizin veridiginiz link ikinci blme ait zaten.(--->uyun horona uyun)

yelik tarihi
    27.02.2006
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    31

Ben ilk blm kairdigim iin karistirmisim.Iyi baribahadiroglunun verdigi ilk blmms.Kaybimiz yok yani.Insallah haftaya son blm de kaydedecegim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)