Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kirlenmeye HAYIR!

Şentürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ben tipki sizler gibi trabzonsporluyum.

Aynen sizler gibi hayatimin akisini bu renklere göre ayarlayan biriyim.

Moralimin iyi ya da kötü olmasi trabzonsporun basarili veya basarisiz olmasina bagli.

Trabzonsporu neden severiz?

Bu soruya hepinizin tek tek verebilecegi çok içten ve maneviyat degeri yüksek cevaplar vardir tahmin edebiliyorum.

Fikir ayriliklari olsada sonuçta ortak bir degerimiz trabzonsonspor ve bordomavi renklere duydugumuz asktir.

Her insan kendi sevdiginin özel oldugunu düsünür dogru, ama trabzonsporun özel olmasinin çok anlamli ve dogal bir sebebi var ki bu da basariyi kendi degerlerimizin yasamasi ve bizlere yasatmasidir.

Bu duruma en uygun kanit ise 23 yildir halen o insanlarin bize yasattigi sampiyonluklarla ayakta durabilmemiz ve büyüklügümüzü koruyabilmemizdir.

Trabzonsporu tabiri caizse onlar yaratti,onlar diger insanlarin bize saygi duymasini saglayan gerçek trabzonsporlulardir.Onlar tipki yenilmemek için kurulan devletin kumandanlari gibi savastan kaçinmaz,bayragi için gerekirse ölürlerdi.Formalari onlarin onuru, namusu, her seyiydi, onlari savasmak degil yenilmek yikardi! Bunun için terinin son damlasina kadar kahramanca mücadeleden kaçinmazlardi.

Iste bu bu forma sirf bu yüzden agirdir, asaletlidir, yürek ister bu forma altinda top oynayabilmek, güç ister, ruh ister.

Düsünün ne kadar güçlü bir etki biraktilar insanlarin üzerinde ki halen 23 yildir tek bir sampiyonluk olmamasina ragmen o insanlardan kirinti kalmamasina ragmen Trabzon denilince herkes bi duru ilk; formanin içinde o efsaneler olmasa da öyle bir miras biraktilarki bize içine kim girerse girsin agirligi, anlami en az bir 23 yil daha üzerinde kalabilecek cinstendir belkide...

Aslinda geçmise dair yazilacak çok seyler var fakat bunlar gerekli yerlerde dile getirilmektedir.Ben bunlari ufak bir hatirlatma ile esas niyetimi belirtmek ve konu arasindaki baglantiyi kurmak adina yazdim.

Önemle ve endise ile içimde uyaran korku ise; giderek birileri tarafindan kirletilmekte ve 96 sonrasi yasanilan zor dönemlere gidilmekte olan trabzonsporumuzdur.

Benim hedefim suan yönetimdeki kisiler degil kafalardaki trabzonspor modelidir.

iki yilki türkiye ikinciligi ardindan gelen bu yildan örnekler vererek anlatmak istedigim seyi daha netbir biçimde sizlere belirtecegim: Bu sezon basinda Bjk de kadro disi kalmis bir futbolcuyu hiç kimseyi bulamayip aliniyor,ikinci yari basinda Fatih Akyel,zamaninda Fb formasiyla trabzonsporu trabzonspor yapan taraftara asagilayacak cümleler kuran ve bizleri korkaklikla suçlayan,en son yunan takimindan kovulan futbolcuyu aldilar.Son olarakta (ki böyle umuyorum insallah son olur) Bjk kendi seyircisini suçlayarak! kadro disi kalmis futbolcuyu uzun pazarliklar sonucu kadromuza katmayi basariyoruz.Ben kesin bir sey olmadigi sürece yorum yapmam fakat beynimde bir kiyaslama yapiyorum; medyada çikan transfer haberlerine bakiyorum; Trabzonspor, bjkli ali günes,okan buruk, Fb li can,olcan,selçuk,m.hanefi gibi futbolculara talip yaziyor, bakiyorum bizim rakiplerimiz bizden Fatih Tekke, Gökdeniz, Yattara, szymek gibi oyunculara talip yaziyor. Sonra da biz çikip onlarla sampiyonluk mücadelesi mi yapacagiz! Bunu benim mantigim kabul etmiyor.

Dikkat ettiyseniz bu futbolcularin teknik veya sportif yönünü degerlendirmedim.Biliyormusunuz böyle sporcular söz konusu olunca Trabzonsporda basarili olmuslar hiçte umurumda degil kibunun mümkün olmadigini M:Ali Yilmaz dönemine bakilirsa anlasilacaktir.

Bunlari yaptiklari yetmiyormus gibiçikip; Bak siz karsi çiktiniz basarili oldu! söylemleri beni daha da karamsarliga itmektedir.

Ben bunu kabul etmem, bunu kabul etmek her seyden önce o insanlara yapilacak en büyük saygisizliktir.

Artik bunu anlayin! Trabzonspor bu tür sporcularla bir yere gelemez,sonu belirsiz batakliga dogru gider, geçmise bakarsaniz eger gitmistirdezaten.

Trabzonspor bir antep bir kayseri bir konya degildir.Trabzonspor Istanbul takimlarinin arka bahçesi, çöplügü degildir.

Trabzonspor 23 yildir küllenmis durumdadir. Bu tür insanlar atesi çakarak alevlendirmek yerine geride kalan kivilcimlari tek tek söndürmekten baska bir ise yaramazlar.

Trabzonspor yeniden alevlenmek istiyorsa formasina tipki o insanlar gibi yürekten baglanan futbolcularla yola devam etmelidir.

Geçmisi bilinen Trabzonsporluluk anlayisina ters düsen kisileri bu takima katarak basarili olmayi ve alkislanmayi bekleyenler biraz geçmise göz atsin da ne kadar yanlis bir yönde olduklarini görsünler.

Bu gidisata taraftar olarak bizim dur deme tepkimizi koyma zamani gelmedi mi sizce?

Trabzonspor taraftari birlesince tek bir düsünce altinda uzlasinca neler yapabilecegini 06.05.2005 tarihinde tüm Dünyaya göstermistir.

Bu futbolculari aklatip sonra tekrar Istanbul takimlarina vermeyi, onlarin pisliklarinin Trabzonspor üzerinde kalmasini hazmedemiyorum ben! Inaniyorum ki sizler de benimle ayni düsüncedesiniz...

Trabzonsporu yöneten insanlardaki bu tür anlayislar 23 yildir çesitli dönemlerde hep ortaya çikmis bizi uçurumun kenarina dogru daha hizli bir biçimde itmeye baslamistir.Amacim oradan asagiya düsmeden durmayi ve oradan hizla uzaklasmayi saglayacak birligi gerekli olan çogunlugu saglamaktir.

Ben suan Trabzonsporu yöneten insanlarin bizim düsüncelerimizi pekte umursadiklarini düsünmüyoru.

Bu yüzden taraftarlar olarak bu konudaki görüslerimizi ortak bir çati altinda toplayarak büyüyen bir olusum çerçevesinde sinirlari asmadan sesimizi yönetime duyurmaliyiz:

KIRLENMEYE HAYIR!

Kardes eyvallah çok güzel yazmisinda simdi sen FATIH AKYEL'e hayir diye bir topic açsan seni aninda aforoz ederler,bi çok arkadasimiz Fatih Akyel transferine karsi çikti,bazi arkadaslarim basta BEN olmak üzere hala karsi çikiyoruz.Ortak bi görüsümüz yokki,,

Fatih Akyel çok iyi oynuyormus istemeyenlere KAPAK olucakmis !

Ne kadar iyi oynarsa oynasin bana ne kapak olucak,ne zaman basta Akçabat'imin insanindan özür dilemesi lazim hatta diz çöküp yalvarmasi lazim ...

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

eger istanbulda oynayan oyunculari almak kirlenmek sayiliyorsa tamam..ama o zamn temizlige bizi türkiyeye rezil eden gökdenizden baslayalim tamam mi!!

Nereden
    Trabzon

Alıntı muratdinc Nickli Üyeden Alıntı

eger istanbulda oynayan oyunculari almak kirlenmek sayiliyorsa tamam..ama o zamn temizlige bizi türkiyeye rezil eden gökdenizden baslayalim tamam mi!!

istanbuldan oyuncu almak cümlesi çok basit ve benim anlatmak istedigim sey degildir egerki çok dikkatli okursaniz ben sorunlu ve geçmisi pekte parlak olmayan oyunculardan bahsediyorum bu istanbul olmus baska sehir olmus farketmez!

gökdeniz konusunda sana katiliyorum fakat her sey onun için o kadar basit degil bize trabzonspora borcunu ödemeden bir yere gidemez! borcunu ödesin ve gitsin! gökdenizin onlarla bir tutamazsin, gökdeniz baska takimda bunlari yapip bize gelmedi,zaten bizdeydi, gökdeniz apayri bir konu onu burda tartismak anlatmak istedigim seyin önüne geçer bu yüzden bunu baska to.....lerde degerlendirelim.

bendisaridan yönetimin bile bilesorunlu oyunculari almasinive bunlarin tsyi kirletmesini protesto ediyorum..

bu konuda ki görüslerinizi ögrenmek istiyorum..

Nereden
    Ankara

aslinda haklisn buna ben de karsiyim ama bi durumumuza bakin anadoludan bile transfer yapamiyoruz artik ee ne yapalim mecbur aliyoruz

Nereden
    Trabzon

Alıntı muratdinc Nickli Üyeden Alıntı

aslinda haklisn buna ben de karsiyim ama bi durumumuza bakin anadoludan bile transfer yapamiyoruz artik ee ne yapalim mecbur aliyoruz

yapamiyorsak alt yapimiza bakalim orda çok önemli yildiz adaylari futbolcularimiz çok (ufukhan,ergin,ali güzeldal,sebattakiler çok yetenekli oyuncular)..

bunlarla bir yere gelemeyiz,

gelecegi göremiyorlarsa geçmise baksinlar!!

bu kadarda kör olunmaski yaa[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Nereden
    Ankara

tamam yetenekli olabilirler ama sencede çok tecrübesiz deilmiler sebatspru bile tasiyamadi bu oyuncular bizi mi tasiyacaklar

Nereden
    Trabzon

kisa bir hesap yaparsak 6 yabanci disinda 5 türk oynuyor,bunlar hüseyin,gökdeniz,fatih tekke, ufukhan,erdinç,ferhat,ömer riza,mehmet yilmaz gibi..

bize 6 kaliteli yabanci stephanow gibi szymek gibi trabzonspora yakisacak yabancilar ile saydigim türk futbolcular arasina umut bulut ,bilal,m.keçeli gibi oyuncular alinirsa bence bu yeterli ve alt yapidan yetenekli gençlerle ve hedefi olan kaliteli teknik adamla bu isler yürür. gidip böyle oyunculari alarak trabzon imajini her defasinda zedelemeye kirletmeye kimsenin hakki yok!!

bunlari yapamayacak kadar basiretsizlerse o zamano konumdane islere var!

Nereden
    İstanbul

Bu anlatilan seyler.. çesitli topiclerde yazilan seyler bunlarin hepsi her GERÇEK Trabzonsporlunun aklinda olan seyler.. Hergün birileri yaziyo söylüyor vs.. ancak bizim sesimizi dinleyen yazimizi okuyankimse yok ya da kimse ki bu kimseler basta olan kisiler bunlara bakmiyor bile.. Böyle yerlerde yazaraksokakta yürürken veya okulda sirada bunlari tartisirken hiçbir yere ilerleyemeyiz.. Hi.bir gelisme gösteremeyiz.. Ha Volkan Konak demisti Türkiye de en çok ayaklanmasindan korkulan bölgeKaradeniz dir demisti.. Olur ki büyük bir isyan çikartiriz artik bu gidise sizin de sölediginiz tarihteki gibi.. Olur ki son diyecek bi ayaklanma baslatiriz o zaman belki birileri tirsar korkar da bu isi bilen birilerine birakir.. Ama ben 23 yildir beklenilen sampiyonlugu böyle kisilerle birçok 23 yil daha bekleriz diyorum.. Ama yine de belirtiyorum ki yumrugumuzu en yüksek masaya vurmadikça bu isi halledemeyiz..

Nereden
    Trabzon

Alıntı 61 TS 1967 Nickli Üyeden Alıntı
    Bu anlatilan seyler.. çesitli topiclerde yazilan seyler bunlarin hepsi her GERÇEK Trabzonsporlunun aklinda olan seyler.. Hergün birileri yaziyo söylüyor vs.. ancak bizim sesimizi dinleyen yazimizi okuyankimse yok ya da kimse ki bu kimseler basta olan kisiler bunlara bakmiyor bile.. Böyle yerlerde yazaraksokakta yürürken veya okulda sirada bunlari tartisirken hiçbir yere ilerleyemeyiz.. Hi.bir gelisme gösteremeyiz.. Ha Volkan Konak demisti Türkiye de en çok ayaklanmasindan korkulan bölgeKaradeniz dir demisti.. Olur ki büyük bir isyan çikartiriz artik bu gidise sizin de sölediginiz tarihteki gibi.. Olur ki son diyecek bi ayaklanma baslatiriz o zaman belki birileri tirsar korkar da bu isi bilen birilerine birakir.. Ama ben 23 yildir beklenilen sampiyonlugu böyle kisilerle birçok 23 yil daha bekleriz diyorum.. Ama yine de belirtiyorum ki yumrugumuzu en yüksek masaya vurmadikça bu isi halledemeyiz..

evet dediklerinize katiliyorum,bu durumu nasil düzeltebiliriz bilmiyorum fakat tek önerecegim sey yazimin sonunda sarfettigim cümleler..

herkes ayni seyi düsünürse ve fedakarliktan kaçinmazsa bu isi basarabiliriz diye tahmin ediyorum..

tepkimizi ortak bir olusumda dile getirmeliyiz...

@firari

çok güzel yazmissin kardesim yüregine saglik[img]smileys/smiley1.gif[/img][img]smileys/smiley1.gif[/img][img]smileys/smiley1.gif[/img][img]smileys/smiley1.gif[/img][img]smileys/smiley1.gif[/img][img]smileys/smiley1.gif[/img]

tamersoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

iyi güzel herkes görüsünü sölüyo bende söliyim bare istemiyoruz ordan burdan futbolcu almayi bende istemiyordum fatih akyeli ama adam stepanov la defansi adam ettiler napalim kovalimmi!!! onu degilde siz Fatih Tekke yi düsünün gazeteler albayrakla yildirimin el sikistigini sölüyor bunlari resmi sekilde açiklanmadan inanmiyorum kulube mail attim bi açiklama gelsin diye bugun cevap geldi ve nuri albayragin Fatih Tekke konusunda resmi sitede bugun açiklama yapacagi cevabi geldi bakalim naptilar vereceklermi eger verirlerse bize düsen nedir? bence Fatihin bu takimdan gitmesi çok önemli degil ama Fatihin bu takimdan fener gitmesi bir levent biçakçi-cem papila olayindan daha rezil bi olay oldugu kesin bakalim o zaman taraftar yönetime nasil baski uygulayacak ben bu konuda taraftarin birlesmesini istiyorum...

İ.Öztel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yazina aynen katiliyorum renkdas. Birde disardan gelen irlandalilari istemden önce içimizdeki irlandalilari disari atsak , ordan baslasak kirlenmenin köküne ineriz. Bataklikta sinek avlamakla bitiremezsin sinekleri . Batakligi kurutacaksin ki kökünden bitiresin ... Umarim derdimi anlatabilmisimdir.

Naim
    Ziyaretçi

Adam gibi topcu getirsinler isterse uzaydan getirsinler
    Trabzonlu bazi arkadaslar istanbuldan oyuncu istemiyoruz diyor
    Zamaninda Trabzonda yöneticilik yapmis bir zati akilsizda Trabzonsporda Trabzondoglumlu olmayan topcu olmasin diyor
    yakinda istanbulda ki Trabzonlulari ve anadolunun bir çok yerinde ki Trabzonlu olmayan Trabzonsporlularida afaroz etmek isterler
    burasi yerel lig degil ulusal lig
    Kimligine degil Trabzonspora ne kattigina bakarim
    gerisi TRAS

Muhammet Ali Senocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

trabzona yakisan futboLcu geLmeLi arkdasin yazdiqi gibi fatih akyeL defansi düzeLtti iyide oynuyor ama her zaman yaptiqi seyi bir daha yapmayacaqi ne maLum [img]smileys/smiley5.gif[/img]

eqer trabzonpora yakisakcaksa bir oyuncu bu ezikLerden de geLebiLir ama trabzonspora yakismasi Lazim

Nereden
    Trabzon

Alıntı blume_61 Nickli Üyeden Alıntı

trabzona yakisan futboLcu geLmeLi arkdasin yazdiqi gibi fatih akyeL defansi düzeLtti iyide oynuyor ama her zaman yaptiqi seyi bir daha yapmayacaqi ne maLum [img]smileys/smiley5.gif[/img]

eqer trabzonpora yakisakcaksa bir oyuncu bu ezikLerden de geLebiLir ama trabzonspora yakismasi Lazim

evet bunda bir mahsur yok yani örnegin besiktastan çagdas gibi futbolcular degilde ibrahim toraman gibi futbolcular alinirsa alinsin yoksa disarida kalmis yipranmis trabzonsporluluk anlayisina ters gelen insanlari buraya getirip bu formayi giydirmesinler.

bakiyoruz besiktasi herkes elestiriyor gelen geçeni topluyor diye ama trabzonspora gelince bazi arkadaslar( ironmaster gibi)ulusal lig, çagdas toplum, globallesen dünya diye bu futbolculari almamizin bir zarari olmayacagini düsünüyor..

unutmayin ki: ekol yaratmis takimlar yillar geçsede o ekol yarattiklari alanda gelisirler baska yerlerde gereksiz maceralar arayip kendilerini yok etmezler...Edited by: firari

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)