Cafedegoygoy
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: stiklal Marndan rahatsz olmak!

yakutlu61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

Standart stiklal Marndan rahatsz olmak!

bugun sizlerle ALTEMUR KILI in cok begendigim bi kose yazisini paylasmak istedim..bu arada herkese hayirli cumalar...

.

Istiklal Marsindan rahatsiz olmak!
    Aslinda Persembe gnleri yazim olmaz, istirahat gnm! Ama su sirada istirahat etmek,susmak, yazmamak ne mmkn! Etraf, kseler yle abuk sabukluklarla ve kil kuyruklarla dolu ki, bunlarin syleyip yazdiklari karsisinda susmak tepki gstermemek mmkn degil! Bir sredir Istiklal Marsina takanlar var ve bunlar kanalizasyonda bulusuyorlar. nceki yazimda Istiklal Marsimiza baska bir tasallut tesebbsnden sz etmistim? Bugn de bir yenisinden sz edecegim.

Gelin, Yalin Dogan'in HRRIYET gazetesindeki "Panelde Istikll Marsi" baslikli yazisini beraber okuyalim. Dogan anlasilan, Antalya'nin Belek beldesinde turizm konulu bir panele katilmis. Fakat yazisinin agirlik noktasi, panelde konusulanlardan ziyade kendi deyimiyle, "panelden nce Istikll Marsinin sylenmesi"? Sanirsiniz ki, bu "Trk" yazari, bunun gzel ve yerinde bir gelenek oldugunu yazacak! Yok, hayir. Yalin Dogan efendi panellerde, spor karsilasmalarinda vb. Istikll Marsinin alinmasina, sylenmesine siddetle karsi! Dnyanin hibir yerinde hibir lkesinde, o lkelerin ulusal marslarinin sylendigini duymamis! Dogan efendi, 80'li yillarda terre tepki olarak her matan nce Istikll Marsinin sylenmesini hep "yadirgarmis"! Ve terrn yillarca srdg Ispanya ve Ingiltere'de byle bir sey yokmus! Bu, malarda toplanti ve panellerde Istikll Marsi yeni bir moda imis ve yakinda "snnet dgnlerinde, dgnlerde" de sylenmeye baslanirsa sasmamak gerekecekmis! Bir defa, aslinda sadece bize de has olsa milli heyecanin, her vesileyle ifade edilmesini ve malarda toplantilarda bylece birlik gsterilmesi neden yanlis ve neden Dogan'in, nazik yerlerine batiyor? Gelenekler milletlere, toplumlara zgdr. Bir detin veya gelenegin baska bir lkede olmamasi dogal! Dogan'a gre panellerin, malarin, ulusal marsla baslamasi baska lkelerde yokmus? Yoksa; "baska lkede yoksa bizde de olmamalidir" bir AB kriteri mi? Onlarda olan birok seyler hamdolsun bizde yok ve ne gzel ki bizim gzel geleneklerimiz de onlarda yok!Evet, Istiklal Marsimiz Trkiye'de her vesileyle syleniyor ve sylenecek!

ASIL SIKINTISI

Bu konuda Dogan'in zirvalarini tartismak dahi aslinda abes! Ama asil Istiklal Marsi ve mmkn olan her yerde ve her vesileyle alinmasi ve sylenmesi Dogan'i neden bu kadar rahatsiz ediyor?
    Bu sorunun cevabini kendisi hemen veriyor. O Trk Milliyetiliginin, Trkiye'de arpici sekilde ykselmesinden, ...........'nin glenmesinden endiseli! Istiklal Marsinin her vesileyle sylenmesi de buna ivme kazandiriyormus? Adamin kafasina bakin; gizlemeye bile gerek grmyor? Trk milliyetiliginin glenmesinden, aikasi "iskilli"! Televizyon kanallarinda escinsellik -kadinsilik- yarismalarini yadirgamiyor, sapikligin her esidinin ykselmesinden sikyeti degil, ama Istiklal Marsindan ve milliyetiligim ykselmesinden son derecede endiseli! Nerdeyse AB bayragi nnde ,AB'nin Beethoven senfonisi alinirken selam duracak ama, galiba Trk bayraginin da dalgalandirilmasindan bile rahatsiz. Milliyetilik diye!
    Istikll Marsi milletin tarihinden ve bagrindan ikmis, milli bir marstir. Bir meydan okumadir. Bir partinin ve zmrenin tekelinde de degildir? Olmamalidir! Milliyetiligi-Ulusalciligi sadece bir parti veya kurulusa birakmamaktir ve bu ortak olmasi gereken yksek degeri millet olarak paylasmaktir gerekli olan? Hi bir parti hele ........... de bu degeri tekelinde tutmak iddiasinda olamaz! Zaten yetmisli yillarda aksine anlayis ve iddialar, Trkiye'yi blms ve yok yere kardes kavgasina sokmustu."Ne mutlu Trkm diyen" btn vatandaslar kken ve ideolojileri ne olursa olsun bu muhtesem marsi gzleri yasli her yerde sylerler. Sylemelidirler? Simdi Yalin Dogan gibilerin zihniyeti kilkuyrukluk ve ukalalik degilse, su sirada ihanettir!

ELISKILER YUMAGI

Trkiye bir eliskiler yumagina dndrlyor: TSK canini disine takmis, Trkiye'yi blmek isteyenlere karsi mcadele verirken Dogan efendi rahat koltugundan Istiklal Marsindan iskilleniyor. Aslinda hele simdi her yerde her zaman, Istiklal Marsini hep birlikte haykirmali ve de Harp Okulu marsini da sylemeliyiz? Iimizde o duygular ve heyecan varsa tabii!
    Ve diger eliskiler; Parti kongrelerinde, okul msamerelerinde, harem selamlik manzaralari!Basbakan "ne var bunda ya" diye tersleniyor. Ama aslinda "ok seyler var burada!"
    Bakin, bugn Mustafa Kemal Atatrk'n devrimleri sayesinde, iki Trk kadini Tlay Tugcu,Anayasa Mahkemesi'nin, Sumru rtoglu da Danistay'in, baslari apaik baskanlari! Bu gzel olguyu yadirgiyor musunuz? Istiklal Marsini nerede olursa olsun duyunca "yadirgiyor musunuz" yoksa iiniz mi titriyor? Gnlnz hangi tarafta? Iste, bazilariyla aramizdaki derin fark da burada!

Edited by: yakutlu61

Trabzonspor Kongre yesi
    Klnkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    45

Hatirladika ve dsndke...

Alman ZDF Televizyonun da Thomas Gottschik'in sundugu "Bahse Var misin" adli yarisma programina basvuran, Isvireli Michael Sauser 188 lkenin Ulusal Marsini notasiyla birlikte syleyebilecegini iddia etti.
    Yarisma istegi kabul edildi ve yarisma gn Jri'nin setigi bes lkenin Ulusal Marsi'nin okunmasi kararlastirildi, seim yapildi ve Marslari okunacak lkeler sirayla in, Misir, Tayland, Bosna Hersek ve Trkiye idi.

Michael Sauser, ilk drt lkenin Marsini basariyla okuyunca jri yeterli bularak yarismayi kazandigini syledi ve Trk Ulusal Marsi'nin okunmasina gerek olmadigini syledi. Ancak Michael Sauser " Hayir mademki Trk Bayragini da setiniz Trk Ulusal Marsini da sylemek istiyorum " dedi.

Bunun zerine jri ve yapimci kabul etmek zorunda kaldi, Orkestra hazirlandiginda Michael Sauser salona dnerek "Yanliz Trk Ulusal Marsi ayakta dinlenir kalkmanizi rica ediyorum " dedi. Katilimcilarin saskin davranislari biraz sonra Michael Sauser'un ricasini yerine getirmeye dnst ve Michael Sauser o gzel ve sempatik aksaniyla Trk Ulusal Marsi'ni icra etti.

DKaraduman - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    26

Alnt Klnkoglu Nickli yeden Alnt

Hatirladika ve dsndke...

Alman ZDF Televizyonun da Thomas Gottschik'in sundugu "Bahse Var misin" adli yarisma programina basvuran, Isvireli Michael Sauser 188 lkenin Ulusal Marsini notasiyla birlikte syleyebilecegini iddia etti.
    Yarisma istegi kabul edildi ve yarisma gn Jri'nin setigi bes lkenin Ulusal Marsi'nin okunmasi kararlastirildi, seim yapildi ve Marslari okunacak lkeler sirayla in, Misir, Tayland, Bosna Hersek ve Trkiye idi.

Michael Sauser, ilk drt lkenin Marsini basariyla okuyunca jri yeterli bularak yarismayi kazandigini syledi ve Trk Ulusal Marsi'nin okunmasina gerek olmadigini syledi. Ancak Michael Sauser " Hayir mademki Trk Bayragini da setiniz Trk Ulusal Marsini da sylemek istiyorum " dedi.

Bunun zerine jri ve yapimci kabul etmek zorunda kaldi, Orkestra hazirlandiginda Michael Sauser salona dnerek "Yanliz Trk Ulusal Marsi ayakta dinlenir kalkmanizi rica ediyorum " dedi. Katilimcilarin saskin davranislari biraz sonra Michael Sauser'un ricasini yerine getirmeye dnst ve Michael Sauser o gzel ve sempatik aksaniyla Trk Ulusal Marsi'ni icra etti.
    Helal olsun adama[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Emre B. - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.09.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    27

Alnt kanda61 Nickli yeden Alnt
    Alnt Klnkoglu Nickli yeden Alnt

Hatirladika ve dsndke...

Helal olsun adama[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]
    Helal olsun[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

fincher - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.08.2005
    Nereden
    Sakarya
    Ya
    38

http://rapidshare.de/files/7137793/i...marsi.MPG.html
    izlemek isteyenler iin yukarida bahsedilen program...

Ouzhan Grkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.01.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    29

sagolasin

Trabzonspor Kongre yesi
    Nytre - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    33

izlemistim onu daha oncede konusu olmustu..

evet.. her toplumun kendine zg kltrleri vardir.. bizim kltrmzde bu!...

.ztel - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.04.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

Deli nin zorna bak. Adamlar neyin pesinde yaw [img]smileys/smiley7.gif[/img]

Emre Emirolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Videoyu Indirdim. Adam Ne Sevkle Sylemis Marsimizi Helall Olsun Gzlerim Doldu Ya Bir Sr Insani Ve Trk Olmayan Insani Bir Isvireli Ayaga Kaldirdi Ve Marsimizi Syledi.. GErcekten Helall Olsunnn

[img]smileys/smiley32.gif[/img]

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]Tek kelime Tek sz...

Trabzonspor Kongre yesi
    Nytre - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    33

Istiklal Marsi okunurken ayaga kalkmadilar

zlem DOGAN/KONYA, (DHA)

Konya Byksehir Belediyesi tarafindan dzenlenen ?ocuk Senligi'nde Istiklal Marsi okunurken ayaga kalkmadiklari ne srlen arsafli 4 kiz gzaltina alindi.

Mevlana Kltr Merkezi'ndeki senlikte, Saygi Durusu ve Istiklal Marsi okunurken, katilimcilardan iddiaya gre 19 yasindaki S.U., 18 yasindaki R.M.D., ayni yastaki N.B., ve 16 yasindaki E.B. ayaga kalkmadi. Basin mensuplari tarafindan grntlendiklerini anlayarak oturduklari yerden kalkip alandan uzaklasmak isteyen arsafli 4 kiz, polis tarafindan gzaltina alindi. Kizlar ifadelerinde yorgun olduklari iin ayaga kalkamadiklarini ne srd. Kizlarin sorgusunun srdg bildirildi.

Vali Atilla Osmanelebioglu, Konya Byksehir Belediye Baskani Tahir Akyrek, ...... Konya Milletvekili Kerim zkul'un da yer aldigi senlige yaklasik 3 bin kisi katildi. Renkli grntlerin yasandigi senlik, Rusya'dan gelen sirk grubunun, palyao, ip cambazi, ates yutan adam ile yilanli gsteri ve ........li sovlariyla devam etti. ?Minik Dualar Grubu'nun konserinde ocuklar alana inerek cep telefonu ve fotograf makineleriyle grubun fotograflarini ekti. Byksehir Belediyesi Zabita Ekipleri, ocuklara engel olmak istese de ocuklar aldirmadan grubun fotografini ekti, sarkilarina eslik etti.

Adem Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    Orta Dou
    Ya
    33

istiklal marsindan rahatsiz olanlar vatan hainleridir.fakat istiklal marsini silah olarak kullanmak veya her olayda onu ortaya atmakta bana gre uygun degil.

hseyin toraman - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.07.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    46

Alnt fromTheRApBZONe Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    istiklal marsindan rahatsiz olanlar vatan hainleridir.fakat istiklal marsini silah olarak kullanmak veya her olayda onu ortaya atmakta bana gre uygun degil.
    sana katlyorum milli malar hari her lig manda STKLAL MARININ okunmas bence uygun deil lig malarnda saten bizbizeyiz kime marmz okuyoruz

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

Alnt hseyin toraman Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    sana katlyorum milli malar hari her lig manda STKLAL MARININ okunmas bence uygun deil lig malarnda saten bizbizeyiz kime marmz okuyoruz

Neden okuduumuzu ok basite aklayaym...--- Trkiye'de knden byne kadar bir ok insan stiklal marn tam olarak, makamnda veya en kts tam olarak szlerini bilmemektedir. Bu yzden stiklal Marn syleyebildikleri nadir yerlerden olan stadlar bu yzden nemli bir eitim yeri olmaktadr...

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    29

rahatsz olanlar ALLAH nasl biliyorsa yle yapsn onun iin biz neleri vermeyiz

Trabzonspor Kongre yesi
    Faik Ylmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

bende radyoda bile duyarken tylerim diken diken olur.....
    1000 defa okunsa yine sylerim sesim kslana kadar....
    onun her harfinde 1000 ehidimiz var.....
    Ne mutlu Trk olana deil , Ne mutlu Trk'm diyene !

"Cahilin karsnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre yesi
    Klnkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    45

Alnt hseyin toraman Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    stiklal Marmz daha ncede stadlarmzda okunmuyordu ve okunmaya baland. Peki neden okunmaya baland biliyormusun ?
    Trabzonspor √
    Hseyin Avni Aker|Hayri Gr|Halit Ziya Kurbeti|amil Ekinci|Dozer Cemil|enol Gne|
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Murat' - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    29

istklal mar demiken ilhan cavcav da malardan nce mar okumann gereksiz olduunu sylyordu bir aralar

Trabzonspor Kongre yesi
    Grkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.06.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    39

ortaokul yllar okulu krmssz.ama kalan arkadaslarda olmus.sokakta onlar beklyoruz.
    stiklal Mar okunup dalacaklar.beraber eve dneceiz.biz sokak serserisi kvanmda stba darma dank kravat rambo gibi kafaya taklms sokakta durmus birbirimize aka yapyoruz.
    stiklal mar sylenmeye basland bakan km.grgr samata devam. o srada 70 yasnn ustunde oldugunu tahmn ettgmz dedem yaslarn da haff kambur br amcam mars duyunca bayraga dogru dondu "bana ve arkadaslarma hayatmn dersn verp" esas durusa gect.
    ne ozamana kadar nede daha sonra en degerl hocalarm ble ogle br ders vermed.

not: aklma geldi.yazdm.

Travelair - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.01.2005
    Nereden
    stanbul

stiklal Mar btnletirici bir unsurdur. Bize yazld o. Dmana okuyacaz diye birey yokki.
    Herkes marna sahip kp hep bir azdan sylerken biz okullardan stadlardan kaldrmaya alyoruz
    Trkiye'nin zencileri Trabzon'dan kar----------------------------------BUGN
    Trabzonspor kretmedike ampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tketirsen azalr, retirsen oalr--------------------------------------N
    Arslann srtlan ok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Forumdan Uzaklatrlmtr Salih61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.07.2004
    Ya
    33

Bu milleti bu hale getirenler utansn baka bir ey yazp orucumun zayii olmasn istemem

pReN@_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.12.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    28

Alnt MuratDinc Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    istklal mar demiken ilhan cavcav da malardan nce mar okumann gereksiz olduunu sylyordu bir aralar
    i.cavcav yle bi adam ite..

zedboysts - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.05.2005

Yeni okudum konuyu Tylerim diken diken oldu. Ben mesela yurtta ma izleyeceim zaman istiklal mar okunan malarda ayaa kalkar saygyla marm sylerdim ve herkes bana glerdi. Gryorum ki artk byle bir sayg artk kalmam ama yurt dnda dzenlenen o programda o yabanc kii o kelimeleri sylediyse ben istiklal marn duyupta ayaa kalkmayan veya bakas ayaa kalkp okurken dalga geen insana ne derim. Ancak yurdum insan olur
    Bar Memi - brahima Yattara yeni ikili...

hseyin toraman - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.07.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    46

Alnt Metin Klnk Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    stiklal Marmz daha ncede stadlarmzda okunmuyordu ve okunmaya baland. Peki neden okunmaya baland biliyormusun ?
    peki STKLAL MARIMIZ okunduunda taraftarlarn ne halde olduklarn gryormusunuz takm atksn kaldrp saa sola sallananlar var birtakm el iaretleri yapanlar var hazr olda bekleyen ok az.bugn okullarda pazartesi ve cuma gnleri STKLAL MARIMIZ okunuyor askeriyedede bu ayn stadlarda STKLAL MARIMIZIN okunmasn onaylmyorum BAYRAINI VE STKLAL MARINI benimsemeyen vatan hayinidir kafirdir

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)