Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Terbiyesizlik !!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Bu kadar da olmaz. Ayip oglu ayip...

------------

ELIMDE bir test kitapçigi. Kirtasiye dükkanlarinda ve kitapçilarda satiliyor. Bazi ilkögretim okullarinda küçük çocuklara okutuluyor.

Ankara?da Bir Yayincilik tarafindan basilmis ve satiliyor.

Ilkögretim 2. siniflar için hayat bilgisi. Test 01 cevap anahtari.

Kitapçikta test sorulari ve yanitlari yer aliyor. Iste 9. soru:

"......lari koruma günü ne zaman kutlanir?"

Yanit siklari söyle:

"25 Ekim, 4 Ekim, 10 Kasim

Dikkat ediniz! Küçücük beyinlere böyle "ince" mesajlarla hangi fikirlerin pompalandigini iyi görünüz.

10 Kasim Atatürk?ün ölüm günü... Ve ......lari koruma günü!

Burada utanarak ve açikça yaziyorum. Atatürk ...... yerine konuluyor. Bunu bilinçli olarak yapiyorlar. Küçük beyinlere bilerek mesaj veriyorlar. 365 günden olusan takvim içerisinde bu soruya yanit olarak, bula bula 10 Kasim gününü bulmuslar. Ne ilginç rastlanti!

Emin Çölasan

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

talim terbiye kurulumuz çalisiyor(!)[img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img]

bunu yapan basan yayinlayan sahsiyetlere yazik...[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Hüda Topaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

Emin çölasan gibi pireden deve yapan zihniyete yazik

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

Alıntı agantha Nickli Üyeden Alıntı

Ne alakasi var yau...

murat55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yazik yazik.

Emre B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

[img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img]

TheCrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bu adamlar pek görünmüyordu ortaliklarda bir kaç yildir,birilerinden güç mü aliyorlar ne?..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

son zamanlarda bu tip haberler daha sik çikar oldu.....

Mert67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

böyle bisey olamaz.nasil bi zihniyet[img]smileys/smiley7.gif[/img]

sümela61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kesinlikle ve kesinlikle bence de olaganüstü ayip bir durum... hatta terbiyesizce bir yaklasim...

agantha'ya katiliyorum; Emin Çölasan, Bedri Baykam gibi tipler bir firsat geçse de kinimizi kussak diyen, kendi gölgelerinden korkan kisiler... ama sevgili agantha; burada durum farkli... elimden geldigince objektif olmaya çalisan birisi olarak;her ne kadar kendisinden pek haz etmesem de Emin Çölasan bu sefer pireyi deve yapmamis... hep dedigim bir sey var: bir kisi sevmesek de arada bir dogru laflar etti mi, "evet bu dogru, katiliyorum" demeyi bilmeliyiz... Kaya'nin dedigi gibi o soruyu hazirlayan kisiler 10 Kasim'dan baska gün mü bulamamislar?

benim gözümde bu sorulari hazirlayan zihniyetle, geçtigimiz günlerde karikatür çizen zihniyet tamamen aynidir... iki zihniyetde bu ülkeye zarar vermektedir... ve lütfen bu iki zihniyet de ülkedeki huzur ortamindan elini çeksin... ikisini de reddediyorum...

Berk Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ulan yuhh daha ne diyim kaya kardesim yaa bu kadar terbiyesilik de olmaz kardesim ATATÜRK'ün ölüm gününü oraya nasil yazarsiniz

Nereden
    İstanbul

Olayi neden carpitiyorsunuz ......lari koruma gunu 4 Ekimdir ,10 kasim sadece siklardan biridir orda cevabi 10 kasim olarak yuvarlak icine kimin aldigini biliyormusunuz peki bunu hayati duzenbazlik ve birilerinin borozanligini yapan emin colasanin 10 kasim i yuvarlak icine almadiginin garantisini verebilirmisiniz ,dedigim gibi ......lari koruma gunu 4 ekimdir ve siklarda vardir sunu tartisabiliriz siklara 10 kasim in konulmasi uygunmudur, sahsi fikri uygun degildir ama ortada gorulen aciklik sudur ki emin denenat gozluklu sahsiyet olaylari salt kendi cikarina gore yorumlamaya ve bu olaylarda paye cikarmaya calismaktadir yillardir da yaptigi budur belli cevrelere sirin gorunup onlarda cikar saglayan biridir erbakan denen sahsiyet nasil dini kullaniyorsa bu arkadas da ataturk u kendi cikarlari icin kullaniyordur son yazdiklarimla sisyaset bulastirmak istemedim konuya ama ornek vermek icin yazmak zorunda kaldim.

Emin colasan yazisinin sonunda diyorki bu soruya cevap olarak bula bula 10 kasim i buldular bakin bu adam gazeteci sorunun dogru cevabi 4 Ekim ama sirf bir seyler elde etmek icin cevabi 10 kasim mis gibi lanse ediyor aklima 2 sey geliyor 4 ekim i bilmiyor o zaman sen ne bicim gazatecisin eline gecen her haberi sirf cikarina uygun diye arastirmadan nasil yazarsin yada 4 Ekim i biliyor sirf hinlik olsun diye boyle yaziyor burdanda anlasiliyor ki emin yalancidir eger 4 Ekim biliyorsa ve cevap olarak nasil 10 kasim olur diyorsa yalancidir eger 4 Ekim i bilmiyorsa arastirma yapmadan eline gecen haberi cikarin uygun yazan bir gazetecidir bence her ikisine bu sahsiyete uygundur.Edited by: onurts61

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

Keske Emin Çölasan ismini yazmasaydim. Aslinda düsündüm de yazmamayi ama sonra vazgeçtim. Siz isimlere göre yorum yapmaya devam edin...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kivirmayin kardesim o tarih oraya yazilmaaaz yazilmaz.

Bu kivirma sekli ahmet çakar sekli ne diyor ahmet çakar "bunu yapan s.errreffsiz olabilir, bakin s.errreffsiz demiyorum olabilir diyorum"

10 kasim neyin tarihi oldugu belli degil mi ? neyi uzatiyorsun ?Ister bunu X kisi çikarsin ortaya isterse Z kisisi.

Objektifligimizi kaybetmeyelim.Edited by: Külünkoglu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı

Ne alakasi var yau...

böyle ince mesajlari algilayip ortaya çikarmasinaragmen ortadaki tehlikeleri dikkate almayan zihniyetlere yazik..

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

öyle bir düsünceyle yaptilarsa ALLAH bela..... wersin[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hayat61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı sümela61 Nickli Üyeden Alıntı

kesinlikle ve kesinlikle bence de olaganüstü ayip bir durum... hatta terbiyesizce bir yaklasim...

agantha'ya katiliyorum; Emin Çölasan, Bedri Baykam gibi tipler bir firsat geçse de kinimizi kussak diyen, kendi gölgelerinden korkan kisiler... ama sevgili agantha; burada durum farkli... elimden geldigince objektif olmaya çalisan birisi olarak;her ne kadar kendisinden pek haz etmesem de Emin Çölasan bu sefer pireyi deve yapmamis... hep dedigim bir sey var: bir kisi sevmesek de arada bir dogru laflar etti mi, "evet bu dogru, katiliyorum" demeyi bilmeliyiz... Kaya'nin dedigi gibi o soruyu hazirlayan kisiler 10 Kasim'dan baska gün mü bulamamislar?

benim gözümde bu sorulari hazirlayan zihniyetle, geçtigimiz günlerde karikatür çizen zihniyet tamamen aynidir... iki zihniyetde bu ülkeye zarar vermektedir... ve lütfen bu iki zihniyet de ülkedeki huzur ortamindan elini çeksin... ikisini de reddediyorum...

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Olayi Emin Çölasan'in yazmasi yapilan terbiyesizlige müsaamali bakmayi getirmemeli.Yapilan olayin bilinçli yapilmadigini varsak bile:

10 Kasimin önemini bilemeyecek kadar suursuz,cevap siklari(10 Kasim degilde 9 kasim olsada) test teknigine uygun olmayacak sekilde soru hazirladiklari için bile tepki duyulmali.

Hazirlanan soruya hangi bakis açisindan bakarsaniz bile tepki duymamak elde degil.Ortada büyük bir saygisizlik var.Bilinçli yada bilinçsiz-bilinçsiz olmasi için tarihimizden bir haber bu ülkede yasamayan biri olmasi gerekir-olmasi bu gerçegi degistirmiyor.

Sümela61 belirtigi gibi bu iki zihniyet bize çok zarar veriyor.Yapilanlari hos görerek bu iki zihniyete çanak tutmayalim.

sametaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

ula bunu yapanlar bunun sorumlulari bulunmali ve çok agir sekilde cezalandirilmali. terbiyesiz herifler

Hüda Topaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

Alıntı Nytre Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı

Ne alakasi var yau...

böyle ince mesajlari algilayip ortaya çikarmasinaragmen ortadaki tehlikeleri dikkate almayan zihniyetlere yazik..

bu yapilan terbiyesizlige karsi olumlu bir yaklasimim oldugunu belirtmedim, daha dogrusuboyle kasitlihazirlanan bir soruya tepkimi belirtmeme gerek oldugunu dusunmedim çunku yapilan bu terbiyesizligi egerki birisi"gayet normal" olarak karsilarsa zaten onun Vatanseverliginden suphe ederim.

Benim belirtmek istedigim husus emin çolasanin sirf boyle seyleri yazmasi çizmesi, bu insan ne Islami bilir, ne Atatürk'u, insanlari birbirine dusurme hevesi içinde. Yani hep "yapiyorlar", "ediyorlar" gibi kelimeler kullanarak belli bir kesimi diger kesime dahada dusman etmesine karsiydibenim yorumum.

Isime tepkimi koyup konuyu dagittigim için hepinizdençok ozur dilerimEdited by: agantha

TheRapZoNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Kitaptaki diger sorular gorulmus mu de bu sorudan manalar cikariliyor ?

Ammaa bu olayi Emin Colasan gibi bir islam dusmani cikarmissa tabii ki olayda iyi niyet aramak fazla saflik olur. Provakator yine isbasinda isini yapiyor yani..

Unutmadan malum sahisin son yazisindan bi kesit koyayim; belki sahisin kim oldugunu hala tanimayanlar vardir

Müslümanligin, kutsal bir dinin, kafaya örtülecek bir bez parçasina indirgenmesi her seyden önce ayiptir, Allah indinde günahtir.

Müslümanlik bu degil.

Dinimizin hiçbir yerinde, hiçbir emir ve kuralinda "Saç tellerinizi göstermeyin" diye bir hüküm yok.

Varsa göstersinler. Gösteremezler.

Tartisilmasi gereken konu budur.

Hanimlarin örtülerini gögüslerine kadar indirmesi gerektigi, ayri bir olaydir. O yillarin ilkel, pislik ve ahlaksizlik içindeki Arabistan?inda cibil dolasan, gögsü bagri açik kadinlar için getirilen bir emirdir.

Emin Çölasan / 04.05.2006 / Hürriyet

TheRapZoNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Allaha sirk kosan; Yuce kitabimiz Kuran'i Kerim de acik ve net bir sekilde belirtilen basortusune karsi kufur eden bu adamin amaci yine ortaligi bulandirmak..

Suphesiz ki Allah kendisine ve buyurdugu emirlere karsi gelenlerin cezasini verecektir. Allah boyle zihniyete ve bu zihniyetin bulandirdigi beyinleri islah versin...Edited by: TheRapZoNe

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

Ah ah keske ismi suraya yazmasaydim... Konu yine baska yerlere çekiliyor.

Kapatiyorum...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)