Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Flemenkçe Tercüme Yardımı

Rıza ÇOLAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Standart Flemenkçe Tercüme Yardımı

Babam Hollanda dan malulen emekli oldu ve 2006 yılında vefat etti. o tarihten bu zamana kadar anneme gerek babam gerek se annem ile ilgili bir sürü mektup geldi. Bunların tercümesine para vermekten annemin eline geçen paranın epey bir kısmı tercümana gitti. Zaten Hollanda makamları maaşı kırpa kırpa kuşa çevirdiler. Son olarak
    Geachte heer/mevrouv
    Op 10 januari 2012 heb ik geconstateerd dal u de terugvordering zorgtoeslag 2007 aanslagnummer 1969 81 748 T 7 19883 nog niet of niet volledig heeft betaald. Het gaat om 433 Wellicht is de betaling aan uw aandacht ontsnapt.
    Ik verzoek u ervoor te zorgen dat dit bedrag uiterlijk 26 januari 2012 is betaald U kunt voor betaling de aangehechte acceptgiro gebruiken
    Als u op deze datum niet betaald heeft ontvangt u een aanmaning. Daaraan zijn voor u incassokosten verbonden.
    Als u vragen heeft over deze brief, of over de betaling, dan kunt u contact opnemen met de ontvanger van de Belastingdienst. U kunt bellon op werkdagen tussen 8.00 en 17.00 uur.Het telefoonnummer ." şeklinde bir adet ve para kısmında 693 Euro yazan bir adet olmak üzere iki adet mektup aldık. Bu dilden anlayan arkadaşlar bunu tercüme edebilirmi? Eğer yardım edecek arkadaş varsa bu mektupların altında dolması gereken bölümler de var tarayıp buraya koyarım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

M.S.SOFU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Dear Sir / mevrouv
    On January 10, 2012 I have found you trough the recovery care benefit assessment number 2007 1969 81 748 19 883 T 7 yet or not fully paid. It is about 433 Perhaps the payment escaped your attention.(değerli beyefendi/hanımefendi
    10 ocak 2012 de size ait olan tam ödenmemiş geri ödemeli kamu fonu kazanım ve değerleme numarasını buldum,bu 433 hakkındadır ve muhtemelen ödeme gözünüzden kaçmıştır)

I urge you to ensure that this amount is paid no later than January 26, 2012.(sizi bu bedeli ocağın 26 evvel ödemeye davet ediyorum) You can pay using the attached giro(bu ödemeyi gelen maile eklenmiş giro? ile yapabilirsiniz)
    If this date has not paid you will receive a reminder.(eğer bu tarihten önce ödemeyi yapmazsanız bir hatırlatıcı ulaşacaktır) There were, for you collection costs.(orada sizin için tahsilat ücretleri olacaktı)
    If you have questions about this letter or about the payment, you can contact the recipient of the Tax.(eğer bu mektup ve ödeme hakkında sorularınız var ise verginin alıcısıyla[muhtemelen emekli aylığını alan kimse ile] iletişime geçebilirsiniz) You can Bellon on weekdays between 8.00 and 17.00 uur.Het phone(hafta içi saat 8.00 ve 17.00 arasında ulaşabilirsiniz). "

bunu google dan flemenkçe ingilizce çevirisini yaptım
    elim değimşken bir de türkçeye çevireyim
    bu arada forumda ingilizce öğretmeni bir bayan vardı,özge galiba ona bir sor,özelden ulaş bir de o çevirsin
    eğer üzerine yüklü miktarda borç yükleyecek bir şey ise notere çevirt.
    yazışmaları oradan yap.ama noterde de iyi para alırlar.
    şimdi eski bir kaleme yeni bir deftere ihtiyacım var.çalışma zamanı.

Lazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda

2007 icin saglik sigortasi yadimini geri istemisler.433 euro galiba.26ocak 2012 den once odenmesi lazim.odemek icin mektuptsn cikan ceki kyllanabilirsin.
    o tarihtn once odemezsen icra masraflariyla beraber yeniden cek gelecek. soru varsa vergi dairesini arayabilirsin yazan zamanlarda.

telefondan yazdigim icin biraz kisa kisa gectim.yazmasi zor oluyo.anlasilmayan yer varsa yazarsin yardim etmeye calisirim

Nereden
    Giresun

Lazman teşekkür ederim. Bunun gibi bir adet daha var ondada 693 Euro var. Bu parayı geri ödememe gibi bir şansımız varmı? 1126 Euro para Türkiye şartlarında iyi bir para. Birde bunu neden geri istorlar bilginiz varmı acaba?

Nereden
    Hollanda

Zorgtoeslag geliri dusuk olan kisilere saglik icin devlwt tarafindan yapilan yardim.
    senenin basinda mektup gelir toplam alacagin yardim yazar.12 ye bolup her ay hesabina yatirilir.
    sene bitincede o seneki kazancina bakarlar.eger kazancina gore cok yardim almissan fazlaligi geri isterlwr.eger kazancin azsa ozaman yardimi tekrar hesap edip ekstra para oderler.
    senin durumda 2007 de kazanc onlarin hesabindan fazlaymis onun icin paranin bi kismini yada hepsini geri istemisler.o hesaplarin yazdigi mektupta gondermislerdir.

geri odememe sansin cok az.bu adamlar o konuda pek yanlis yapmaz. ama konusabilecek birisi varsa aayip sorsunlar.ha odemezsen tr deki birine ne yapabulirler bilmem.

Nereden
    Giresun

Son bir şey daha sorayım. Bu mektuplar yani para istedikleri Babam Ali ÇOLAK adına geliyor. Ama Maalesef babam 2006 yılında vefat etti. Nasıl olurda 2006 yılında vefat eden birisinde 2007 yılı için para talep ederler. Şunu da söyleyeyim babamın vefat ettiğini biz üzerinden bir ay geçmeden Hollanda makamlarına bildirdik. burada bir terslik yokmu?

Nereden
    Hollanda

Devlete olan borclar mirascilarina kalir. Seninkine yakin bisey bizimde basimiza geldi ordan biliom.
    cunki maas babandan miras gibi dusunursek borcta miras olur.

Nereden
    Giresun

Borçta mirasta Babam 2006 da vefat etti. 2007 için nasıl borcu olur onu diyorum.

Nereden
    Hollanda

Okadar bilemiyecem.demekki bi para odenmiski geri istiyosar. gelen mektuplardan arastir isi.para gelmemisse itiraz hakkin var.olduu tarih onemli diil. borc varsa zaten birisine kalacak sizin duumda annene.bence en iyisi gelen mektuplari iyi incelemek 2007 de zorgtoeslag diye bisey gelmismi.

Nereden
    Giresun

Valla onu bilemiycem. Ama bi sorayım. Son gelen iki mektubu tarattım istersen bi siteye yükleyeyim bi bak

Uploaded with ImageShack.us
    Konu Rıza ÇOLAK tarafından (04.02.2012 Saat 22:45 ) değiştirilmiştir.

Ömer Sak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda

Babaniz vefat ettikten sonra hesabi durduruldumu ? yada zorgtoeslag yardimi hala yollaniyormuydu hesabina

Nereden
    Giresun

Alıntı Ömer Sak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Babaniz vefat ettikten sonra hesabi durduruldumu ? yada zorgtoeslag yardimi hala yollaniyormuydu hesabina
    Vefatını hollanda makamlarına bildirmiştir. Ama Pazartesi banka hesabınıda da bi kontrol ettireyim

Nereden
    İstanbul

2022 yılında,,şu an yasal olarak durum nasıl acaba?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)