Sayfa 1 Toplam 8 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 196 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kpss 2008

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Standart Kpss 2008

1-2 Temmuz tarihlerinde KPSS 2006 sinavi var. Kayitlar dün basladi. Yeni girenler ve daha önceden girenler için farkli bir uygulama var basvurularda. Bu baslik altinda KPSS ile ilgili yorumlarinizi bekliyorum. Daha önceden girmis arkadaslar düsüncelerini ve fikirlerini bizimle paylasirsa iyi olur. Devlet 100.000 kisinin alinacagini söylüyor ama bunun % 80'i ögretmenlik ve memurlardan olusuyor. Alan A'nin seçenekleri daha kisitli. Kaldi ki sinava girmeden bile kimin nerelere yerlestirilecegi belli. Baya bi torpil dönüyor aslina bakarsaniz.

Bunun yaninda Kpss sorulari basina verilmiyor. Yani geçmis soru kitapçiklarini görmeniz mümkün degil. Bazi dershaneler hocalarini sinavlara sokarak sorulari ezbere almalarini sagliyor. Sorularin açiklanmamasinin nedenlerinden biride baya bir yanlisligin olmasi.

Diger bir konu yas sinirlamasi. Yukarida söyledigim %80'lik kisim için yas siniri kaldirildi deniyor. Ama uzmanlik yani Alan bilgisi için yas siniri devam ediyor. 30 yas siniri bana çok acimasiz geliyor. Tamamen kaldirilmasi yerine bunun 35'e çikarilmasi daha iyi olur.

Evet sizlerin yorumlarini bekliyorum...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hayat61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Egitim fakültesi mezunuyum 2 kere bu sinava girdim.Alanimla ilgili tek bir soru çözmedim.Sinavdaki sorular salt kitap bilgisi vakti olan,ezberi kuvvetli olan rahat yapar.Iyi ögretmenleri seçecek tek bir soru yok.Atamalar yapilirken ögretmenligi uygun mudur diye bakilmak yok.

5 yillik tezsiz yüksek lisansin ilk kurbanlarindanim.Fen-Edebiyat fak. 4yilda gördügü ders programini,biz 3,5 yilda aldik.Geri kalan 1,5yil sadece egitim dersi aldik.4. ve 5. sinifta haftanin 4 günü okula gittim.Ne oldu aldiklari uyduruktan formasyonla(nasil aldiklarina birebir sahidim.Hiç ögrenciyle tanismadan al diger siniftan föyü)fen-edebiyt fak. ayni statü.Onlarin ders programini gördügüm halde benim ögretmenlik disindadiplamam geçerli degilken;onlar benim tek imkanima sahip.Ben fen-edebiyatlara karsi degilim sistemekarsiyim.kpss tam bir fiyasko;atanamadigim için degil(bu sene zaten atamiyorlar) o sorularda iyi ögretmenlik yapabilecek kisilerle yapamayacak kisilerin ayrilmadigina inandigim için.

Bu sinavi yeni gelir kapisi olsun diye olusturuldugunu düsünüyorum. Sorularin niye yayinlanmadigini anlamiyorum.

İ.Öztel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kpss bundan once oldugu gibi bu yilda kurbanlarini secmeye devam ediyor. Hem de cogaltarak. Bu yilda ben eklendim. Ama ben pek umutlu degilim. Cunku bolumum geregi (Almanca ogretmenligi) atamamiz cok kisitli sayida (yanilmiyorsam 40 veya 50. Ama bunun bu sene 10 kisiye dustugunu soyleyenlerde var. Henuz kitapciga göz atamadim[img]smileys/smiley5.gif[/img]) tamamiz var ya da yok. O yüzden ben bu sinava sadece ortami ogrenmek ve Kpss nin nasil bir sinav oldugunu ogrenmek icin girecem. Yukaridaki arkadasima sistem carpikligi hakkinda tamamen katiliyorum. bir örnekte ben vereyim. Bundan once bizim bolumden mezun olan arkadaslarimiz aldiklari ingilizce sertifikalariylar ingilizce ogretmenligi yapabiliyordu. Ancak yeni bir yasacikarilmis sanirim. Bu yasayla bu hak ta elimizden alinmis yani nerdeyse gereksiz yere 5 yil üniversite siralarinda kendimizi harab etmis olduk. Bu hakki Fen-edebiyat fakultesi ingiliz dili ve edebiyati okuyan kisilere vermisler. Bunda ne var diceksiniz ? Biz bu zaman kadar hep egitimde egitimcilerin kalitesizliginden yakindik. Onlar aldiklari 6-15 aylik uydurma formasyonlarla (biz bu formasyonu 4 senede aliyoruz) ogretmen olarka karsimiza cikyorlarl. Yeni ogretmen olmasi gereken bizler ogretmen olamiyorken sikistirilmis bir programla ne kadar saglikli olabilecegi dusunulmeden verilen bu formasyon derslerini alan kisiler olabiliyor. sistem carpikligi daha OSS ye girerken baslamisti aslinda. Inglizce dil puaniyla Almanca kazanip almanca okumak .. Sistemin ne halde oldugunu buda gösteriyor acikcasi. Yillardir kalitesiz egitimcilerin verdigi izdirabin son bulmasi icin once egitimcinin hakkini egitimciye digerlerinin haklarinida onlara vermeleri lazim. Yoksa bu zaman kadar cektigimiz cileleri cekmeye devam edecegiz ne yazik ki !.[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadıkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

giren herkeze basarilar[img]smileys/smiley32.gif[/img]

aile baskisiyla girebilirim.

ama hiç girmeye niyetim yok.bana kalsa hiç girmeyecegim ama ailem gir deyince bari tatmin olsunlar diye girebilirim.

fincher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

sinava 2 gün kaldi,hala giris belgem gelmedi.sinav sabahi gelcek heralde.basliyacam ösym'sine de sinavina da...

Berk Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

sen çalis çabalas ÖSS sinavinin kazan egitim fakültesini kazan herkez sana ögretmen gözüyle bakicak ee sonra mezun oldun karsina bir sinav daha bune bu ne demek bukadar büyük terbiyesizlik yok bu kadar saçma bi sinav sisitemi sanirim türkiyeden baska ülkede yoktur [img]smileys/smiley7.gif[/img]

Nereden
    İstanbul

Alıntı ktuTS Nickli Üyeden Alıntı

sen çalis çabalas ÖSS sinavinin kazan egitim fakültesini kazan herkez sana ögretmen gözüyle bakicak ee sonra mezun oldun karsina bir sinav daha bune bu ne demek bukadar büyük terbiyesizlik yok bu kadar saçma bi sinav sisitemi sanirim türkiyeden baska ülkede yoktur [img]smileys/smiley7.gif[/img]
    Hepimiz ayni dertten muzdaribiz meslek(renk)das

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

3-4 gün kaldi. Kayis kopmus bulunuyor bende...

Cumartesi Yildiz Teknik, Pazar ITÜ'de giricem...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hepinizin bu sinavda basarili olmaya yetecek kadar çalistiginizi tahmin edebiliyorum. Gerisi artik biraz da sansa kaliyor. Hepinize bol sans.

Hakkinizda hayirlisi ne ise öyle olsun.

Berk Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Allah herkesin yardimcisi olsun kardeslerim

Nereden
    İstanbul

Ben acikcasi sinavdan beklentim olmadigi icin calismadim. Cunku atama sayimiz "0" yaizyla "sifir".. O yuzden benim icin sadece formalite ve o sinav havasini yasamaktan ibaret olacak.

Neyse ki öyle bir derdim olmayacak. Ama bizim de TUS var. Ömür biter sinav bitmez.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

Alin bir soru.

Kamu harcamalarinin artisinda bürokrasinin etken neden oldugunu ileri süren maliyeci asagidakilerden hangisidir?
    1. Colin Clark

2. Solomon Fabricant

3. D.Pyle

4. J.M.Buchanan

5. Niskanen

Nereden
    İstanbul

Valla benim alanima girmio. [img]smileys/smiley36.gif[/img]

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

KPSS sinavinin bir sorusu daha eglence konusu olmustu genel anlamiyla soru su sekilde:

Özgür 26 tane kalem alirsa 1.100.000 Tl'si kaliyor,23 tane kalem alirsa 3.500.000 Tl'si kaliyor.Peki Suat'in parasi ne kadar?[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Nereden
    İstanbul

CEVAP ;21900 TL

Trabzonspor Kongre Üyesi
    AtalaY_BuğrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bende dün itibari ile Kpss-2 Adayi olmus bulunmaktayim. Hem bakacam kendimi deneyecegim seneye için hemde bakarsiniz kazaniriz 657 ye tabii bir devlet memuru olurum[img]smileys/smiley36.gif[/img]Bakalim okurken çalisma hayatina da atiliriz kafadaki projeleri hayata geçirmek için maddiyat lazim biraz.[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Nereden
    Tekirdağ

ati projelerini anlat 657 olmaz o isler çorlu ya gel de sinava çalistiralim seni[img]smileys/smiley4.gif[/img]

mavic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

evet arkadaslar sayili gün geldi çatti sonunda

hafta sonu sinava girecek olan tüm arkadaslarima

yürekten basarilar diliyorum

Nereden
    İstanbul

iyi dileklerde bulunan arkadaslara tesekkurlerimiz sunuyorum. [img]smileys/smiley4.gif[/img]Sinav gelse de bitse . [img]smileys/smiley4.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Girecek olan arkadaslarin sinavi basarili geçer.Benim bölüm gibi 0 kisi alacak bölümlerede subat atamasinda kadro açilir insallah.(kendim için umudum yok çünkü açilsa bile 90 civarinda puan almam gerekiyor.)

SInava sadece girmek için giriyorum.Birde mucize bekliyorum 90 almak için.

fincher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

sinav geldi çatti.artik yavas yavas çalismaya basliyayim,gece uzun[img]smileys/smiley4.gif[/img]

Nereden
    İstanbul

Alıntı hayat61 Nickli Üyeden Alıntı

Girecek olan arkadaslarin sinavi basarili geçer.Benim bölüm gibi 0 kisi alacak bölümlerede subat atamasinda kadro açilir insallah.(kendim için umudum yok çünkü açilsa bile 90 civarinda puan almam gerekiyor.)

SInava sadece girmek için giriyorum.Birde mucize bekliyorum 90 almak için.
    Bende ayni durumdayim. Kadromuz hic yok ve sirf sinava girmis olmak ve kendimi denemek icin giriyom sinava. Bakalim bu KPSS nin atmosferi nasil oluomus [img]smileys/smiley4.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

sinav komsunun bozuk alarm kornasi nedeniyle uykusuz nedeniyle olusan bas agrisiyla beraber atlatilmistir.Insallah diger giren arkadaslarin sinavi iyi geçmistir.Mucize beklentim diger sinava kaldi herhalde.Ilk defa mat. 5 soruyu bos biraktim.Yakin degerler buldum sallamak istemedim.Egitim bilimlerinde 5 bos var.Seneyede sinav yollari görüldü.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)