Sayfa 3 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 196 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kpss 2008

frango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

evet imam müezzin vaiz alıyon tamam demekki açık var peki diğer meslek lısesı mezunlarına nıye iş yok neden az kontenjan var

neyse ilk yerleştirmede yerleşemeyenler uzulmesın çunku butun kurumlar daha sonra elemen alacak nede olsa seçim arefesındeyız bol bol eleman alırlar ama nereye kımı alırlar onu zaman gosterecek
    sorma neden...
    hamiiiiiii mandıralıııııııı...

Oğuuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas

@gamze
    herkes sonunu bilerek seçimini yapıyor diyorsun ama yanılıyorsun, şimdi zaten öldürdüler o okulları pek gelen yok ama burada asıl mağdur olanlar farklı, ablamdan örnek vereyim sana, lise son sınıfa kadar böyle bi uygulama yoktu ve ablam mezun olacağı vakit puan kesilme olayı başladı ve hemen o yıl için geçerli oldu, sonuç mu eğer puanı kırılmasaydı ablamın ilk tercihi olan ankara ünv. rehberlik gelecekken bu uygulamanın yüzünden son tercihi olan ilahiyat geldi, yani şöyle düşün sen 4 sene süper lisede okuduktan sonra mezun olacağın vakit bi kanun çıkıp süper lisede okuyanlara 60 puan düşük verilecek dense ne hissederdin, üstelik ablam cinsiyetinden dolayı imamda olamıyor...!

meslek liselilerden bahsetmişsin evet imamhatipi katledelim derken onlarda kurban edildi, ama dediğin gibi onların bi sınavsız geçiş hakkı var.. kpss'ye gelince imamhatipe tanınan hak onlarada tanınsın diyosun ama umarım yazını yazmadan önce tercih formunu görmüşündür, tüm kontenjanlar zaten hep meslek liselilerine tanınmış ben düz lise mezunu olarak 88 aldım ve yazcak kadro bulamıyorum tüm kadrolarda meslek liseli olma zorunluluğu var..

aöl konusunda ise hemfikiriz bende aldıkları puanın adil olmadığını düşünüyorum,bende öğretmenlik okuyorum ve benim sınıfımda benden 20 puan az alan adamlarla okuyorum, hiç hoş diil ama yinede en azından onlar bi sınav kazanmışlar ortasonda, hoş görülecek bi tarafı var yani..

bide kadrolaşmadan bahsediyon ama galiba sen imamhatiplere ne kadro verildiğinden habersizsin, ya adamlara verdikleri kadro memurluk falan diil imamlık bee, ya imamlığın ne kadrolaşması olacak, imamlığa imamhatipliler kadrolaşıyor demek sencede biraz komik olmuyormu.. kadrolaşmayı bu adamların puanı yettiği halde doktor,avukat vs. yapmayarak kimin yaptığı ortada yanılıyormuyum...

son olarak fizikçi örneğindede kendinle çelişiyon, kardeşim sen o bölümü seçerken bilmiyon mu 3-5 kişi alındığını ihtiyaç olmadığını ne diye seçiyon o halde o bölümü.. hani demişin ya şartları kabul ederek seçim yapıyor herkes diye fizik bölümünü seçiyorsanda şartlar bu maalesef..

saygılar
    yok bir sitemim hayatta hersey kısmet...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

sana kadrolaşmadan ne kasteddiğimi anlatmayacağım..anlatamayacağım!!ama belliki ablandan ötürü bir hassasiyetin var!normal karşılarım..

fizik olayından ne kastettiğimi anlayamayışın ilginç..ihtiyaç olmadığını bilmelerine rağmen neden okuyorlar gibi bir yorumla kendimle çeliştiğimden bahsetmişsin!!saçma..adım gibi biliyorum ki bu memlekette ilahiyatçıdan çok fizikçiye,kimyacıya,matemetikçiye vs. ihtiyaç var!!okulların vaziyeti ortada..eksikler ortada...4yıl fizik okuyan öğrenci aleni kontenjan kayırmasıyla! açıkta kalıor!!!yazık!!!şartlarını bilerek gelmeyle ne alakası varki bunun..şartlar ortada...açık çok..okullara ÖĞRETMEN gerek...ama haklısın neden düşünmezki arkadaşlarımız camilerimize imam almamız çok daha önemlidir!!kimseyi aşağılamak değiil niyetim yanlış anlaşılmasın...her geçen gün hayırseverlerimiz camiler yaptırmakta!!okul olamayan köyde 4-5 tane cami..cemaatsiz camiler...ve onlar için açılan(!) kontenjanlar..haklısın..öğretmene ihtiyaç olmadığını görmeliydiler..görememişler(!)

ablana gerçekten de yazık olmuş..buna söz etmiyoruz zaten!!bunun doğru olmadığı açık..o da talihsiz bir döneme denk gelmiş..tıpkı bizim son senemizde önümüze konulan sınav sistemi gibi değil mi??adalet yok değil mi??yok evet..ancak sözümün ardındayım..o kontenjanlardan bugün yararlanacak olan öğrenciler her şeyi düşünmek zorundalar..hepimiz düşünmek zorundayız..seçimler önemlidir...seçimler çok önemlidir!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hayat61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

fizik bölümü seçerken bilmiyon mu 3-5 kişi alındığını ihtiyaç olmadığını ne diye seçiyon o halde o bölümü..

saygılar
    Bu sene atama yapılmayan biyolaji öğretmenliği mezunu olarak kendi adıma cevap vereyim.

Kazandığım seneden mezun olacağım seneye kadar hocalarımız bize,atamada öncelik bize verileceğini çünkü bizim özel programla yetiştirdiklerini söylediler.(Orta öğretim öğretmenlikler kazandığım sene 5 yıl oldu ve diplamalarına tezsiz lisans mezunu yazıldı.)Ben inadım mı hayır zor atanacağıma biliyordum ve hep itiraz ettim.
    Bilmediğim dalga geçer gibi kadro açaçaklarını yada hiç açmayacaklarıydı.Niye okudum; sadece benim severek ve başarıyla yapacağım bir meslek olduğuna inanmam.
    Bu sene İstanbul'da en az 500 biyoloji öğretmenine(Üsküdar,Beykoz,Kadıköy İlçe müdürleri söyledi)ihtiyaç var iken hiç atanmamasını(sözleşmeli olarakta 20),geçen sene Diyanetten 1000 kadar kişiyi MEB kadrosuna geçirilmesini anlamıyorum.(Bu cümlemi siyasi olarak alglayıp cevap verilmesin.Milli Eğitim konusunda ben bütün hükümetleri hatalı buluyorum.En başta bir Milli eğitim politikası hazırlanıp,uygulamadıkları için)
    Başıma geleceklerini az çok bilmeme rağmen şunları anlayamıyorum:
    -Ücretli öğretmenle nasıl eğitim verilecek?(Ben de ücretli öğretmenlik yapıyorum.Baharda neden dersanelere özel okullara başvurmadığım için hala zılgıt yiyorum.Nasıl olsa evdekiler-seni unuttum unutulacak gibi değilsin ama.Görüşmeden önce yazıyı okursan aramızda sır tamamam mı?-okumayacak.Anne baba bilerek yazın başvurdum.Ben dersanelerdeki,özel okullardaki eğitime inamıyorum.Ne yapıyım su katılmamış idealistim-ya da başkalarına göre saf-.Bu sene atanırımda aynı çileyi bir daha çekmeyiz.)
    -Neden kadro açamamaktan şikayetçi olan M.E.B.'e diğer bakanlıktan kadro geçişi yapılıyor?
    -Neden özellikle ortaöğretim için öğretmenliklerinin alımında sorun var?
    -MEB bu kadar biyoloji öğretmeni açığı(emin olduğum öğretmenlik diğer branşlarda da yanı sorun olduğunu tahmin ediyorum) olacağını nasıl hesaplayamadı?
    Konu hayat61 tarafından (02.11.2006 Saat 02:05 ) değiştirilmiştir.
    “Nerelerin aktığını tek tek bildiriniz...” “Efendim, musluklar hariç her yan akıyor!"Artık sadece musluklar akacak...
    Sizler var ya .....

cableTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

lisans kadroları:
    http://www.memurlar.net/common/docum...sans2006_1.htm
    önlisans kadroları:
    http://www.memurlar.net/common/docum...0Kadroları.htm
    ortaöğretim kadroları:
    http://www.memurlar.net/common/docum...Kadrolari.html
    memurlar.net'ten alınmıştır.
    arkadaşlar birde işkur internet adresine de bakmanızı tavsiye ederim:
    http://www.iskur.gov.tr/mydocu/D_anatalep.html
    son başvuru tarihi 13.11.2006 (bu tarih işkur içindir)
    Allah herkese, gönlüne göre versin...
    Muhabir : Hocam hiç bir şey yok içersin de !!! (Vuvuzela için)

Şenol GÜNEŞ : Olmaz mı... Bağımsızlık var, özgürlük var...Onun için çalıyorlar orada...

Nereden
    Sivas

@gamze
    neyse renkdaşım konuyu uzatmaya gerek yok, sana tavsiyem her söylenene inanma imkanın varsa doğruluğunu araştır sonra yargılara varmaya çalış,,,
    bak burada kime ne kadar kadro verildiği yazıyor,
    http://www.memurlar.net/common/docum...Kadrolari.html
    buradaki diyanet dışındaki tüm kadrolar meslek liselilerine ait.. belki burdan fikrinde bi değişiklik olur..
    şunuda belirteyim ben şu ana kadar hiç bi köyde okul olmayıpta 4-5 camii olduğunu görmedim bilmiyorum belki sizin oralarda öyledir!.. bu tür sözleri ortaya atanların kendilerinin bile inanmadığı bir olaya sizleri inandırması çok acı, ülkem için umutlu olabilirsin Türkiye'de artık okul yaptıran hayırsever çok var..

Nereden
    Sivas

@hayat
    ben fizik yada biyoloji gibi alanlardan atama yapılmasın demiyorum benimde bu bölümlerde okuyan dostlarım var tabiiki üzüntü verici, bu atama yapılmayışının nedenini ben tam olarak bilmiyorum ama bildiğim yada inandığım yada inanmak istediğim böyle olması gerektiği... duam seninde yakın vakitte muradına ermen olsun, ülkemiz birçok şeyde olduğu gibi bu konulardada çoook gerilerde ne diyeyim güzel ülkemi bu 83 yıldır kısır tartışmalarla uğraşarak bu hallere getirenler utansın,,

cableTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

arkadaşlar!!
    bugün saat 10:00 da ösym sonuçları açıkladı.!
    saat 10:30 da ösym sonuçları geri çekti??
    detayları www.memurlar.net ten öğrenebilirsiniz..
    gene bişeyler dönüyor hadi hayırlısı??
    Muhabir : Hocam hiç bir şey yok içersin de !!! (Vuvuzela için)

Şenol GÜNEŞ : Olmaz mı... Bağımsızlık var, özgürlük var...Onun için çalıyorlar orada...

frango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

evet gene bişeler donuyo hadı hayırlısı umarım bırılerının hakkı bırılerıne verilmez bu şekılde yaparak mılletı huylandırmanın ne anlamı var anlamadım
    sorma neden...
    hamiiiiiii mandıralıııııııı...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    AtalaY_BuğrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kamu kurum ve kuruluşlarına ilk defa atanacaklar için 2006-KPSS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasına ara verilmiştir. Daha sonra tekrar açıklanacaktır.

Kamuoyuna duyurulur.

Dİyor sitede ne iş bu ya?
    Her Asker Kısa Dönem olamaz :)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

İdari Yargı Hakimliği sınavı yapıldı, sonuçları açıklandı ve sınav iptal edildi...

Harikasınız!..
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Alıntı AtalaY_BuğrA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kamu kurum ve kuruluşlarına ilk defa atanacaklar için 2006-KPSS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasına ara verilmiştir. Daha sonra tekrar açıklanacaktır.

Kamuoyuna duyurulur.

Dİyor sitede ne iş bu ya?
    Sıralama hatası olmuş bir iki güne kadar tekrar açıklanacakmış.
    Zaman çabuk geçse de bugünleri özlesek.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Hatalı Olabileceği Söylenen Taban Puanlar

ORTAÖĞRETİM MEZUNLARI
    ÖNLİSANS MEZUNLARI
    LİSANS MEZUNLARI

Ben önlisans listesine göz gezdireyim edim, orada gerçekten de hatalı durumlar vardı, açık kalan kontenjanlar vb... Bakalım yeni düzenlemeyle bu puanlar nasıl değişecek?

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Sonuçlar düzeltilip ÖSYM web sitesinde tekrar yayınlanmış, ve taban puanlar aşağıdaki gibi düzenlenmiş.

TABLO 1 - ORTAÖĞRETİM MEZUNLARI
    TABLO 2 - ÖNLİSANS MEZUNLARI
    TABLO 3 - LİSANS MEZUNLARI

sheva
    Ziyaretçi

Arkadaşlar 2007 kpss temmuz dönemi için sınav başvuruları ne zaman başlıyor? başladı mı ? ve hatta yoksa bitti mi? biri bi yardım etsin

Nereden
    Sivas

du bakalım daha bismillah bu ne acele valla geçen sene mayısın ilk haftası idi başvurular galiba, sanırsam.. hem kpss-1 sınavı iki yılda bir yapılıyordu yine galiba,sanırsam

sheva
    Ziyaretçi

ya yok randevu alın mayısı bekleyin falan demişler de .. bir ocak lafı geçiyor. kaçırdık mı acaba diye şeyettim. tam bilen birisi yok mu kine?

Nereden
    Sivas

öyle bi şey olsa ben duyardım bi kere
    dur bakalım çıkar elbet bi bilgisi olan, madem bana güvenmiyon

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Üniversite öğrenci işlerine sormakta fayda var.

memurum.net ya da osym.gov.tr yi de sık sık takip edin.

Aynı zamanda bilgi alan buraya bir uğrasın.
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Vkgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Kpss 2007

Lisans Mezunu Arkadaşlar Varmı Aranızda Kpss ye Çalışan... Nasıl Netler
    Önce TRABZONSPOR

Misina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

2007 kpss başvuruları başladı mı? veya ne zaman başlıyor?
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Başımdan Mezarlığın,
    Seher Aydınlığında Taze İnsan Yanık Benzin Kokusu

Nereden
    İstanbul

nisanın sonu gibidir... lisans lılar için sadece
    Önce TRABZONSPOR

Misina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Question

[QUOTE=Vkgz;lisans lılar için sadece[/QUOTE]

nasıl yaniii
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Başımdan Mezarlığın,
    Seher Aydınlığında Taze İnsan Yanık Benzin Kokusu

mHİÇYILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ben de varım.

Hayırlısıyla atansak.
    Ana Sütü Gibi Güzel,Ana Sütü Gibi Temiz TÜRKÇEMİZ

BİZ İNANMAYA DEVAM EDİYORUZ !

Nereden
    İstanbul

sadece 4 yıllık mezunları için yani... senin bölüm ney hocam
    Önce TRABZONSPOR

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)