Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Somalililer kendi idrarlarini içiyorlar

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Küresellesen dünyada sermayenin gücü her yeri sömürmeye yeterken, Afrika'nin kara kaderini degistirecek bir kaç dilim ekmek ve bir kaç yudum su bir türlü küresellemeden nasibini alamiyor.
    Ingiltere merkezli uluslararasi yardim kurulusu Oxfam, Afrika'nin dogusunun son yillarin en kötü kurakligini yasadigini, felaketten en çok etkilenen ülkelerden birinin Somali oldugunu belirtti.

Raporda, Somali'de ailelerin çogunun 40 derece sicaklikta içme, yikama ve yemek için günde 3 bardak suyla idare etmek zorunda oldugu, insanlarin birazcik su bulmak için 70 kilometre yürümek ve hatta bazi kisilerin susuzluktan kendi idrarini içmek zorunda kaldigi ifade edildi. Oxfam için çalisan Somalili Abdüllahi Maalim Hüseyin, ''Susuzluktan ölenler var, çocuklar hiç su olmadigi için kendi idrarlarini içiyor'' dedi.

Cumhuriyet

---
    onlar ve BIZ, günde kac kere $ükr ediyoruz halimize ????? [img]smileys/smiley19.gif[/img]

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Sükür binlece kere sükür yaradanima... Çok aci bir durum 200 yildan beri sömürüyorlar simdide utanmadan çikip burasi bu durumda diye biliyorlar.Bu nasil bir zihniyet ve karekter bu nasil bir insanlik durusu....YAZIK.......!

onurkaradeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

sükür etmek lazim ki öyle böyle degil yani neler var su hayatta degerini bilmek lazim su animizin

İ.Öztel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı zanoylu Nickli Üyeden Alıntı
    Sükür binlece kere sükür yaradanima... Çok aci bir durum 200 yildan beri sömürüyorlar simdide utanmadan çikip burasi bu durumda diye biliyorlar.Bu nasil bir zihniyet ve karekter bu nasil bir insanlik durusu....YAZIK.......!
    bu saydiklarin insanlara has özellikler renkdas. Bunlar insan görünümlü yaratiklar. Bilmem hatirlarmisin eskiden TRT de ziyaretçiler diye bir dizi film vardi. Insan gibi görünüyolar ama insanlarin karakteristik özelliklerini gösteremiyorlardi. Bunlarda ayni onlar gibi iste.

Ankara İl Temsilcisi Sönmez Özlü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Çin Halk Cumhuriyeti nükleer denemelerini Dogu Türkistan topraklarinda yaptigi için binlerce Uygur çocugu sakat doguyor.

Hergün çesitli bahanelerle onlarcasi idam ediliyor.

Uygur ve Türk olduklarini söylemeleri dahi mümkün degil.

Geçenlerde bir tanesi Çin disinda yasayan kocasina günlük gazete gönderdigi için kursuna dizildi.

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

dün aksam cnnturk'te yayinlanan "beyaz petrol" belgeselinin tekrarini yakalarsaniz kaçirmayin.su sorunuyla ilgili önemli veriler ve ileriye dönük degerlendirmeler mevcut programda.

@moyunçur

yalnizca dogu türkistanda degil dünyanin birçok yerinde (bkz.burnumuzun dibindeki irak) soydaslarimiz türlüsikintilar çekiyor.biz ise birbirimizle ugrasmaktan onlara ayiracak vakit bulamiyoruz ne yazik ki.

Ankara İl Temsilcisi Sönmez Özlü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı eys_61 Nickli Üyeden Alıntı

dün aksam cnnturk'te yayinlanan "beyaz petrol" belgeselinin tekrarini yakalarsaniz kaçirmayin.su sorunuyla ilgili önemli veriler ve ileriye dönük degerlendirmeler mevcut programda.

@moyunçur

yalnizca dogu türkistanda degil dünyanin birçok yerinde (bkz.burnumuzun dibindeki irak) soydaslarimiz türlüsikintilar çekiyor.biz ise birbirimizle ugrasmaktan onlara ayiracak vakit bulamiyoruz ne yazik ki.

Aynen öyle kardesim. Ancak bazilari bu durumlari tamamen görmezden gelirken bazilari ise bir tek Afrika'yi vs. yerleri söylüyor. Filistin'i söylüyor. Ama ne Türkmenlerden bahseden var ne Uygurlardan.

Saygilar.

toshiba
    Ziyaretçi

Alıntı Moyunçur Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı eys_61 Nickli Üyeden Alıntı

@moyunçur

Aynen öyle kardesim. Ancak bazilari bu durumlari tamamen görmezden gelirken bazilari ise bir tek Afrika'yi vs. yerleri söylüyor. Filistin'i söylüyor. Ama ne Türkmenlerden bahseden var ne Uygurlardan.

Saygilar.

TC hukumetlerince hedef olarak secilen AB'nin uyesi olan Yunanistan'da bile musluman Bati Trakya Turkleri nelere ugruyor, onlari basinda okuma bile okuyamiyoruz[img]smileys/smiley5.gif[/img]

sümela61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Allah zor durumda olan ya da zulüm gören bütün insanlara (Türk ya da baska bir milletten; Müslüman ya da baska bir inançtan; beyaz ya da siyah) yardim etsin...

bu arada gerçekten de halimize ne kadar sükretsek az... bazen sasirip, isyana düsüyoruz; Allah hepimizi affetsin...

Ayhan Yüksek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Evet halimize sükürler olsun,ama yasanan her aci bizim acimiz çekilen her istirap bizim istirabimiz olmadigi sürece bu yasananlar devam eder, ne acidir ki,dünyaya baris adelet getirmesi gereken biz müslümanlar kabugumuzu kiramadigimiz için sen ben kavgasina düstügümüz için dünya emperyalistlerin sahtekarlarin elinde oyuncak olmus durumda ve biz bu oyuna seyirci kaliyoruz,elbette dualarimiz zor durumdaki insanlar için ama bukadar iste baska birsey yapamiyoruz.Allah hepimizin yardimcisi olsun ne diyeyim...

Kemal Musaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

halimize ne kadar sükretsek azdir.çok aci bir durum.kendimi onlar yerine koyuyorum.sadece bir yasam savasi.kardesim annem babam yani basimda eriyor.insan düsünmek bile istemiyor.Allah yardimcilari olsun.dualarimiz onlarla.

birde bu avrupa ingilterede sözüm ona afrikaya yardim konserleri vermisti. Çaldiklarinin milyonda biri bile etmez o yardimlar [img]smileys/smiley7.gif[/img]

Avrupanin zenginliginin ve medeniyetinin temelinde sömürü, kan ve gözyasi vardir.

dünya üzerinde herkese yetecek kadar, hatta su anki nufusun 3 katini bile besleyecek kadar (belkide daha fazla) su ve yiyecek potansiyeli vardir.

peki diyeceksiniz ki o zaman ne diye millet idrarini içiyor?

bunun arkasinda basta ABD daha sonra AB vardir.bu ülkeler çiftçilerine ekmedikleri arazilerinin bölümleri için sanki ürünlerini ekmis ve satmis kadar para öder.çiftçisi de bakar ki; ne diye bütün sene ugrasayim ki der, hiç ugrasmadan devlet zaten parayi veriyor der ve bazi tarim arazilerinde ekim yapmazlar.(aslinda çok uzun yazacaktim birkaç tane örnekte verecektim ama su an vaktim yok maalesef)

kisacasi bunun sebebi; dünyada kendi ürettikleri veya pazarlayarak ekonomilerine büyük katki sagladiklari mallarin fiyatinin düsmesini engellemektir.

mesela ;ABD her tarim arazisine bugday ektirmez.ama ekilmis biçilmis satilmis gibi çiftçisine para öder.böylece üretimi istedigi seviyede tutar.üretimdeki herhangi bir artis fiyatlarda düsüse yol açar.fiyatlarin düsmesi demek ABD ekonomisine daha az para girmesi demektir.peki ya açliktan ölenler idrarini içenler ne olacak?ne olursa olsun, önemli olan ABD nin para kazanmasidir.

dünyada herkese yetecek kadar yiyecek ve su vardir.kitlik diye birsey yoktur.kitlik insanlarin yarattiklari birseydir.çikar kavgasidir.

Nereden
    Belçika

herzaman derim yine diyorum halimize sukredelim!

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Halimize elbette sükredecegiz,hemde nihayetsiz sükür borcumuzdur.Fakat ülke olarak dünyanin herhangi bir kösesindeki mazlumun hakkini aramak içinde birseyler yapma zamani geldide geçiyor.Israil'li anneninninnileri bebesine dünya hakimiyetiniasilarken ''dandini dandini dastana'' ile büyütülmüs Cihan Imparatorlugu'nun torunlari böylemi olmaliydi ? Gücünün farkinda olmayan bir ülke:Türkiye.Onu uyandirma kabiliyetinde olan idarecilerin basimiza geçmesi dua ve dileklerimle.

Afrika konusunda herkes elinden geleni yapsin arkadaslar,yardim kampanyalarina katilalim gücümüz nisbetinde...

Avrupanin gerçek yüzüdür afrikada olanlar. Osmanli Cezayir Fas ve Tunusta yüzyillarca kaldi. Halka eziyet yapmadi halkin dili degismedi . Fransizlar[img]smileys/smiley7.gif[/img]50 yil kaldi bugün gördügünüz gibi cezayir fas ve tunusun resmi dili fransizcadir. [img]smileys/smiley5.gif[/img]

sükretmek bi kenara duyarli olup yardim etmemiz lazim ama iste.......

Erbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

H a yvan derneklerini kapatip bunlara yardim etsinler daha hayirli olur.
    Edited by: smart61

Turgut Altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kurtulus savasinda bu sömürgenlerden kurtulma ve özgürlügümüzün mücadelesini verdik.bugün afrikada görülen yoksullugun benzeri bizlere pek uzak degildi.ancak hala sömürülüyoruz.kendi mallarimizi üstündeki yabanci etiketlerle kat kat fazla ödeyerek geri aliyoruz.ülkemizdekiis ve beyingücü(özellikle gençler) bir sekilde birbiriyle didistirilip kullandiriltmiyor.tarim alanlarimiz,madenlerimiz çesitli nedenlerle kotali kullandiriliyor.

yazik ki afrika bu sömürgenlere karsi koyamadi.maddi manevi sömürüldüler.

aç insanlar!! bir taraftan sömürmeye devam ederken diger taraftan bu adamlar aç! gelin hep birlikte yardim edelim diyorlar.toplanan yardimlarin bile gerektigi gibi kullanildigini zannetmiyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)