Sayfa 3 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 275 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bugün 10 Kasım | Atamızı Minnet ve Şükranla Anıyoruz!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Taraf Gazetesi'nin Atatürk'ü benimsemediği zaten bilinen bir gerçek. Çok şaşmamak gerek...
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Emre ÖZTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

Alıntı Hüseyin Bağdat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle bir gazete var mı?

Malesef var ve milyonlara hitap ediyor.

Atam sen rahat uyu biz görmemiz gereken herşeyi görüyoruz.Mekanın cennet ruhun şad olsun
    Dallas Mavericks
    .................................................. ............ 41-Dirk Nowitzki

bordo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Birde Anılıyor ve Türkiye Anıyor mevzusu var ki

Sormak lazım siz nereye mensupsunuz
    Biz sevdadır Trabzon , yorozundan başlayıp ziganasında bitmeyen

Nereden
    Artvin

Taraf da Taraf...

Emperyalizme ''Taraf''...!

Serdar A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Taraf Gazetesi'nin Atatürk'ü benimsemediği zaten bilinen bir gerçek. Çok şaşmamak gerek...
    Benimsememek ayrı şey , yok saymak ayrı şey . Bir yere taraf olabilirsin ama neticede bir haber organısın .

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı bordo61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birde Anılıyor ve Türkiye Anıyor mevzusu var ki

Sormak lazım siz nereye mensupsunuz
    Konu futbol olunca sana katılmadığım çok yer oluyor ama futbol dışında yazdığın her mesaj derslik Giray.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Atalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu tip hareketleri görünce Atatürke olan sevgim vede saygım bir kat daha artıyor...

Ruhu şad olsun..
    Profesyonelleşemeyen Kurumsallaşamayan hiç bir kurumun başarılı olabilmesi mümkün degildir!!!(spartaküs)

bordo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Alıntı ilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu futbol olunca sana katılmadığım çok yer oluyor ama futbol dışında yazdığın her mesaj derslik Giray.
    Çünkü Futbol konusunda hepimiz ayrı bir Teknik adamız.

Ama diğer konularda hepimiz Türküz
    Biz sevdadır Trabzon , yorozundan başlayıp ziganasında bitmeyen

Kocaeli İl Temsilcisi Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli

Alıntı Emre ÖZTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef var ve milyonlara hitap ediyor.

Atam sen rahat uyu biz görmemiz gereken herşeyi görüyoruz.Mekanın cennet ruhun şad olsun

Onlar bir ''taraf''larını tuttukları için ben yok sayıyorum...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

"Ben bu mukaddes dâvaya inanmış bir insan sıfatiyle buradan bir yere gitmemeye karar verdim. Hattâ hepiniz gidebilirsiniz. Asker Mustafa Kemal mavzerini eline alır, fişeklerini göğsüne dizer, bir eline de bayrağı alır, bu şekilde Elmadağı’na çıkar orada tek kurşunum kalana kadar vatanı müdafaa ederim. Kurşunlarım bitince bu âciz vücudumu bayrağıma sarar, düşman kurşunlarıyla yaralanır, temiz kanımı, mukaddes bayrağıma içire içire tek başıma can veririm. Ben buna and içtim.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk

*

Sevgi, saygı ile anıyorum.

Allah rahmet eylesin.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (10.11.2010 Saat 11:27 ) değiştirilmiştir.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı bordo61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çünkü Futbol konusunda hepimiz ayrı bir Teknik adamız.
    Al işte.
    Bak konu futbol olunca yine değişik bir yorum.

*

Neyse konumuz Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ölümsüzlüğü...
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Erbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Atatürk'ün kurduğu bu Cumhuriyet'i hâlâ hazmedemeyenler, idrak edemeyenler var. Gazeteyi görünce sinirim bozuldu. Neyse uzatmayayım.

Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

* Taraf hakkında...

Vatansız, kansız, fikirsiz bir güruhun her zamanki tavrı; ne bekliyordunuz ki!

Sorosçu fonlarla; toprağı (vatanı) ANA, devleti BABA bilmiş ulu TÜRK Milleti'ne saldırmaktan başka bir işlevi olamayan kağıt parçasının adını kullanmak bile benim için zuldur.

Siz de tarafınızı seçin! Görmezden gelin.

Ya da bunların yazarlarının vatansever insanlar karşısında nasıl iki büklüm olduğunu, düşüncelerinin nasıl boş olduğunu görün (Misal, Kanaltürk'te her hafta yayınlanan bir programda Prof. Dr. Ümit Özdağ'ın, söz konusu gazetenin yazarı Rasim Ozan'a sürekli haddini bildirmesi, çoğu ifadesinin yanlış olduğunu belge ve BİLGİyle yüzüne vurması).
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (10.11.2010 Saat 11:00 ) değiştirilmiştir.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Nereden
    İstanbul

Konu dışı olsada sayfada gözüme çarpan rahmetle anmak deyişini Türkçe ile anlamlandıramadığımı belirtmeliyim .

Bence Allah rahmet eylesin ifadesi ile rahmetle anıyoruz ifadesi aynı anlamı vermiyor .

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Toprakta gezen gölgeme toprak çekilince,
    Günler şu heyulâyı da er, geç, silecektir.
    Rahmetle anılmak, ebediyyet budur amma,
    Sessiz yaşadım, kim beni, nerden bilecektir?

Büyük TÜRK Şairi "Mehmet Akif ERSOY"

* (Konu dışıdır. İstiklal Marşı'nın ve Safahat'ın şairi de mi Türkçe bilmiyor? )
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (10.11.2010 Saat 11:08 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Toprakta gezen gölgeme toprak çekilince,
    Günler şu heyulâyı da er, geç, silecektir.
    Rahmetle anılmak, ebediyyet budur amma,
    Sessiz yaşadım, kim beni, nerden bilecektir?

Büyük TÜRK Şairi "Mehmet Akif ERSOY"

* (Konu dışıdır)
    Bunu yazacağını biliyordum . Nerede bu çıkışı yapsan karşılığı Mehmet Akif ile oluyor , gugıl sağolsun . Kelimelere dünyaları sığdıran üstadın ifadeleri bence de öyle yazıp geçilmeyecek , üzerine hayli düşünülmesi gereken eserlerdir .

Belki sende ifadeni bir dörtlük ile yapsaydın , bir mana dünyası olan şiir , okuyana bırakılan boşlukları zihninde doldurması gerektiğini anlatırdı .

Her neyse , böylece Mehmet Akif Ersoy'u da saygı ile anma şansımız oldu .
    Konu Serdar A tarafından (10.11.2010 Saat 11:11 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Bir kaç 10 Kasım'dır Bostancı sahil yoluna denk geliyorum.

Allah'ın işi...

Tam vapurların olduğu yerde denk geldi durduk ve andık atamızı...

Duranlar durmayanlar...

Ama biz güzel durduk!.. Şık durduk...

İzindeyiz ATAM...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Saygıyla anıyoruz Allah rahmet eylesin...
    Bordomavi.net

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Sabah sabah çatacak yer mi arıyorsunuz bilemiyorum ama gugıl sizin olsun! Türkçe'ye olan saygımı, hassasiyetimi size ispat edecek değilim.

Allah'a şükür, dilimiz o kadar zengin ki, aynı duyguyu farklı şekillerde verebilecek ifade kalıplarına sahip. Ben birini seçerken, siz başkasını seçebilirsiniz. Bu farklılıklardan anlam
    çıkarmaya çalışmak, -hele ki şu sayfada- son derece manasızdır.

*

(Bazıları gugılda fink atar, bazıları Mehmet Kaplan, Nihad Sami Banarlı tedrisatından geçer. Sapla samanı ayırmak, bilmeden konuşmamak gerek!)
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (10.11.2010 Saat 11:19 ) değiştirilmiştir.

Murat Altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı farabi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimsememek ayrı şey , yok saymak ayrı şey . Bir yere taraf olabilirsin ama neticede bir haber organısın .
    taraf bir haber organımı Yoksa birilerinin pis işlerini yapan pis bir organmı tartışılır
    '' GERÇEKÇİ OL İMKANSIZI İSTE..! '

https://twitter.com/GERONIMO_TS

Hüseyin Gündoğdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Yenişafak ve Zaman gazetesi yazarlarından İsmail Kara tarafından kaleme alınan ve Der

“II. Abdülhamit döneminde Şeyhülislâmlık’ta görev yapmış Şeyh Rahmi Baba 1930’lu yıllarda şeyh ve halife arkadaşlarını gizlice Anadolu’nun bir kasabasına davet eder. ‘Kahriye’ okunacak, yani, ‘Ya Kahhâr’ zikri çekilecek, Mustafa Kemal Paşa’nın ve rejiminin ‘kahr u tedmiri’ için dua edilecektir. Davet kabul görür ve gizlice toplanılır. Kahriyenin okunacağı sabaha birkaç saat kala Şeyh Efendi bütün niyetlerini altüst edecek bir rüya görür.

Rüya şöyle: Bir dünya haritası. Ortasında Türkiye. Türkiye’nin toprakları dünyanın diğer bölgelerinden bariz bir şekilde ayrılırcasına yemyeşil. Fakat etrafı, sınırları simsiyah, hayli kalın, lâkin alçak duvarlarla çevrili. Peygamber Efendimiz haritanın başında ve insanların gözü önünde dünyayı yeniden taksim ediyor; şurayı şuna, burayı buna verin diye emirler veriyor, etrafındakiler de gerekeni yapıyorlar.

Mustafa Kemal Paşa, Trakya bölgesi gibi bir yerde duruyor. Yüzü Peygamber Efendimize dönük değil ve duruşundan anlaşıldığına göre mahcup ve tedirgin bir durumda; bu yüzden Efendimize bakamıyor. Sıra Türkiye’nin kime verileceğine geldiği zaman Şeyh Efendi gözlerini beş açıyor ve pürdikkat kesiliyor. Peygamber Efendimiz yüzünü çevirmeden yalnız eliyle işaret ederek ’burayı şuna verin’buyuruyorlar. Burası dediği Türkiye’dir, şu dediği de Mustafa Kemal’dir.
    Şeyh Efendi kan ter içinde uyanır. Düşüncelidir. Niyeti ile rüyası arasında bir müddet gider gelir. (Tasavvuf ve Tarikat kültüründe rüya, doğrudan bilgi kaynaklarından biridir) Abdestini alır, namazını cemaatle kılmak için arkadaşlarının yanına gider. Namaz eda edilir, dua biter, Fatiha çekilir. Herkesin kahriye okumaya geçilecek dediği bir anda Şeyh Efendi rüyasını anlatmaya başlar...
    Rüyayı şöyle yorarlar: Türkiye yemyeşil olduğuna göre bu hayra, İslâm’a alâmettir ve durumun esas itibariyle iyi olduğunu gösterir. Etrafındaki duvarların kalın ve siyah oluşu tedirginlik verici; çünkü siyah küfür işaretidir, fakat alçak oluşları mevcut menfi durumun çok uzak olmayan bir zamanda aşılabileceğini gösteriyor. Gerek Efendimizin ona karşı tavrı, gerekse Mustafa Kemal’in duruşu menfi... Fakat Türkiye’yi ona veren Hz. Peygamber olduğuna göre buna karşı çıkamayız”
    Konu Kaya tarafından (10.11.2010 Saat 11:20 ) değiştirilmiştir.
    "Tek yapılması gereken gençlerimize, çocuklarımıza inanmak, fırsat tanımak. Eğer iyi organize olunursa, iyi planlamalar yapılırsa mutlaka başarı geliyor."
    Mustafa Reşit Akçay

Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabah sabah çatacak yer mi arıyorsunuz bilemiyorum ama gugıl sizin olsun! Türkçe'ye olan saygımı, hassasiyetimi size ispat edecek değilim.

Allah'a şükür, dilimiz o kadar zengin ki, aynı duyguyu farklı şekillerde verebilecek ifade kalıplarına sahip. Ben birini seçerken, siz başkasını seçebilirsiniz. Bu farklılıklardan anlam çıkarmaya çalışmak, -hele ki şu sayfada- son derece manasızdır.
    Oğuz Zeytin , forumda Türk kültürü ve diliyle ilgili gösterdiğin alakaya istinaden araya girme gereği duymuştum . Cümelelerin sonu iki noktalı , Türkçe karakterleri yutmuş biri için zaten zahmet edipte yazmam . Hemen savunmaya geçtin , bari iletişim kanalını kapama .

Bana bir şey ispat etmek zorunda değilsiniz . Böyle bir niyetim olmaz . Gereksiz yere gerilmeyin .

Sevgi , saygı ve rahmet ile anıyoruz ? Rahmetin anlamı esirgeme . Bunu söylemekle hata mı ettim ? Hata ettiysem af buyur , dikkatimi başka insanlara çevireyim .

Serdar Dilekoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yüce
    Türk lideri Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyoruz. Ruhun şad
    mekanın cennet olsun. Bu ülke senin ve silah arkadaşların sayesinde
    var oldu. Senin kurduğun temeller üzerinde var oldu bu millet
    Trabzonsporlu olmak 4 büyük din içerisinden Müslümanlığın hikmetini anlamak gibidir.

Trabzonsporlu olmanın ilk şartı da "Bize Heryer Trabzon" sloganını benliğinde kabul etmektir.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Murat Altun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    taraf bir haber organımı Yoksa birilerinin pis işlerini yapan pis bir organmı tartışılır
    Taraf'ın ne olduğunu ben henüz çözemedim . Ancak cumhuriyet yararına bir hedefi olmadığı kesin .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)