Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 96 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yattara ve Trabzonspor

smertkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Bu basligi gören arkadaslar herhalde Hoca Yattarayi niye almadi diye yazacagimi onun TS için vazgeçilmez oldugunu ilan edecegimi düsünecekler.

Bu sekilde düsünmeye beni sevkeden bu gün maçin 2-0 olduktan sonra ve bazi maçlarda yüksek sesle söylenen Yattarayi oyuna niye alinmiyor sesleridir.Taraftar ondan sov bekliyor.Bubeklentiye bagli olarak onun sovunu izlemeyede tarftar bayiliyor. Hatta Baska Takim tarafatari bile onu izlemeye geliyorlar.Hem Taraftar söylemelerindehemde basinda çikan yazilarda ve Futbol erbablarinin açilamalarinda öyle bir yattara imaji varki sanirsiniz Yattara olmazsa TS kapisina kilit vurulacak.

Tabi bende yaptigi çalimlardan keyif almiyor degilim.Elbette Futbol Sov oyunu ama is Sovla bitmiyorki. 3 puan dahada degerli degilmi.

Biliyorsunuz bir zamanla Harlem vardi Amerikan basketbol cambazlari adamlar neler yapiyorlardi ama hiçbir zaman NBA da oynamadilar. Sadece gösteri maçlari yapiyorlardi.

Elbette Futbolda estetik olacak zeka olacak heyecan olacak bu seyirciyi tribüne çekecek.ama kazanamyana 3 puan verilmiyor.Iyi çalima da 3 puan hiç verilmiyor.

Bu gün bazi arkadaslar hocaya kiziyorlar Takimda Tek orta yapan adam yok diyorlar. Tamam bu adam çok iyi orta yapiyor.ama ne oluyor.Onun yaptigi ortaya vuracak adam varmi?Fatih diyeceksiniz zaten adam orta yaparken digerleri Fatihi kapatiyorlar.Onun Yaptigi ortaya kafa atacak Hava toplarina ve ayagina hakim uzun boylu bir Santrafor almayi daha beceremedik.Birde adam sifirdan disari çikarsa sut atacak adamimiz yok.Daha dogrusu adam çokta vurduklari top sut dan çok aut olur.

Ayrica bu gün Fatih ve Gökdenizde Orta yapamamak gibi bir özürlerinin olmadigini gösterdiler.Buda tek orta yapan adam savini geçersiz kiliyor.

Belki çogu arkadas bana katilmayacaklar belki bazilari Ömer Riza nin performansindan memnun degiller ama Bence Hucum hattimiz Gökdeniz Fatih Ömer Riza ve Simek le daha güzel oldu. En azindan Ömer Riza ve Gökdenizde Savunma yaptiklarindan Fatih disinda savunma yapmayan kalmadi.DAha hizli hucuma çiktik 2-3 pasla kale önüne inmeye basladik.Buda günümüz futbolunda en etkili hucum biçimi.Hele 1-2 verkaç denememiz gol olsaydi maç çok farkli olacakti.

Neyse sözün özüne gelipderdimi tam olarak anlatayim. Bazilariniz kizacagini (Elestirilecegimide biliyorum.Umarim seviyesiz sözlere maruz kalmam)biliyorum ama yinede ben yazida asil yazmak istedigim bir Yattara Sendromunun oldugu.Belki bu rakip takimlar içinde öyle ama onlar o kanata 2 kisi verip tedbir alabiliyorlar.

Ya bizim için Yattara sendromu ne oluyor; Topu ona atan maçi seretmeye basliyor adam 5 kisi geçecek ya gol atacak yada attiracak. O çalim atinca digerleride benim neyim eksik deyip onlarda çalima kalkiyorlar. Top hep sagdan geldigi için rakip kolay kapaniyor.Soldaki adam pas tutuyor.Takim hem tembellige itiliyor hemde asil hedefin galibiyet oldugu kaçiriliyor.Bir iki çalim derken rakip defans kapaniyor.Tabi top kayiplari artarken pasa kosan adamda top alamayinca geriliyor.Zamandan ve efordan kayiplar artiyor.

Ziya Hocanin onu Yedek soyundurdugu maçalari hatirliyorum.acaba kenarda diri bir Yattara her zaman için dahami iyi olur diyorum.Hele maçi çevirmeye adam lazimsa Yorulmamis bir Yattara daha iyi olmazmi demeden edemiyorum.

Bunun bir görüs oldugunu ve elestiriye açik odugunu belirtmek isterim.Burada derdim Yattarayi karalamak degil.Onun yeteneklerinide küçük gördügüm yok.Onunsahada olmasina da etki edecek bir pozisyonum yok.Tek derdim Takimin daha etkili oynayip maç kazanmasi.Bunlari söylerken onun gitmesini istemek gibi bir cin fikrede kapilmis degilim.Takimla onuda ayri tutuyor degilim ama onun olmayisida TS nin sonu degil. Burada sorguladigim ondan daha etkin nasil faydalanabiliriz sorusudur.Yanitlarinizi beklerken bu açiklamalarida yapmaya gerek duyuyorum.

aka5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

yattara oyle bir topcu ki oynatsan bi dert oynatmasan bir dert yani her turlu tepkiyi aliyosun.buda aslinda elimizde cok fazla altarnetifli kadro olmadindan kaynaklaniyor.

ctmeoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

eger trabzonum her maci 3-0 kazanacaksa yattara hiç oynamasin. Chelsea'de de sov yapacak adam yok ne olmus yani.

Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Evet bu gün Yattara olmadan alinan sonuç
    insanin aklina bu tür düsünceler getirebiliyor.
    Benim tedirgin oldugum ve çogu zaman kizdigim niokta da burasi.
    Büyük takimlarin bazan bir kaç as oyuncusu su yada bu sebebden kadroda olmayabilir. Büyük takimlar böyle zamanda bile bu tür futbolcular olmadanda maçlarini kazanabilirler.
    Buradan anslasiliyorki önemli olan bireysel oyun degil.
    Takim oyunu önemlidir. Bu gün takim oyununa yakin bir oyun
    izleyebildik. Yalniz bazan sans yaninizda olacak.
    Bu sene sansizliklarda yakamizi birakmadi. Mesela bu gün
    DenizliSpor'un direkten dönen bir topu gol olsaydi ne olacakti?
    Kolay panige kapiliyoruz bu sene. Yine yenilebilirdikde.
    Güzel oyunun takim oyununun yani sira sans ve kismet de önemli.
    Bu gün biraz kismet biraz takim oyunu olunca kolay kazandik.
    Iste hep böyle olmasini istemiyormuyuz.
    Ama is hocada bitiyor. Yani balik nerden koktugu belli.
    ben diyorum sans bizimlede biz degerlendirmiyoruz.
    Hala 3.lük yarisinda en sanslisi biziz ama degerlendirebilirsek
    bu sansi. Bazan Yattara bazan Fatih Tekke bazan da digerleri olmadanda maçlarimizi kolay kazanmaliyiz. Zaman zaman sorun olan da bu. Ibrahim Yattara'siz bir Trabzonspor düsünemiyorum ama.
    Zaman zaman oyun sitilimizi sablonumuzu hizla degistirmemiz lazim.
    Çünkü mevcut sistemimizi herkes ezberledi.
    Bunu da degistirmek Hocanin isi.
    ya degistirir yada hocayi degistirirler.
    Ne umudlarla getirdiler onu takimin basina bizi iyice batirdi.
    Bundan sonra insallah gemisini kurtarir.
    Trabzonspor için her seyin hayirlisi ola.Edited by: Mehmet

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Burhan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

görüslerine saygi duymakla beraber katilmadigimi söylemek istiyorum. yattara gibi adam geçen pozisyon hazirlayan bir adamin varsa onu sürekli sahada tutmak zorundasin. neden belli bir süre ile sinirlayalim ki.burda yapilmasi gereken simek'in polonya'da oynadigi yere yani asil mevkisi olan ön liberoya çekilerek son derece kötü oynayan hüseyin'in yedek birakilmasidir.

TSunami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

aslinda sorun yattara degil onu kullanabilmek. evet bugün yattara yoktu ve kazandik. ilk yarida fatih- gökdeniz -szymek yokken de deplasmanda yendik denizliyi. hem de stepanov da yoktu. demekki ölçü degil.
    peki bugü rakip ataklari nereden yapti. sag kanadimiz darmadagin oldu. adamlar tek geldigi yer orasiydi. yattara defans yapmiyor diye elestirliyor. peki bugün oyunda rakibi tehdit eden bir yattara olsaydi adamlar solbekine varincaya kadar bu kadar hurra saldirabilirmiydi. bence hayir.
    ve yattarayi 2-0 dan sonra sov yapsin diye degil rakip açilirken arkasini açarken oraya sizacak bir adam lazim diye istedik.
    yattara hem rakip kapanirken adam eksiltmesi ve ortalariyla hem de baski yerken hizli hücumlarda kullanabilecek bir adam.
    iki hafta önce trabzon seyircisi szymkoviak diye bagirirken sadece ona olan sevgisinden degil o dakikalarda takim defanstan topla çikmaktan zorlandigi top kullanabilecek bir adam lazim olduguiçin bagirmistir. bunu göremeyen tek adam Halil hocadir. trabzon seyircisi futbolu bilir. zaten tribündeki tepkiler dikkat edin bu anlardadir. takimin yenilmesinden ziyade gereksiz bir hareket, hedefsiz bir pas, ruhsuz bir oyun kizdirir bu taraftari.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bizim gerçek anlamda bir futbol zenginligi yaratacak malzememiz var.

Yattara, Tekke, Gökdeniz, Simek, Ömer Riza, Hasan Üçüncü ([img]smileys/smiley1.gif[/img]), Hüseyim Çimsir, Akyel, Stepanov...

Bu malzemelerin iyi tarafi bunlarin çesitli kombinasyonlariyla farkli tatlar üretmek de mümkün. Bu konuda hocaninn tutumunu çok yerinde buluyorum. Örnegin Real Madrid'in de, Barcelona'nin da kadrolarinda çok genis yelpazede iyi oyuncular var ve onlar da hemen hemen her maça farkli kadrolarla çikiyorlar. Aslinda kadro darligi yasamayan her takim böyle yapiyor (Daum hariç).

Biz ise bugüne kadar genellikle 15 kisilik kadrolara aliskin oldugumuz için bu zenginligin getirdigi bereketi pek kullanamiyor, hatta biraz da kolay harciyoruz.

Denizli maçinin son 10 dakikasinda Yattara'nin oyuna girisinin, hocanin taraftara duydugu sayginin bir göstergesi olarak görüyorum. Maçi koparmis ve gol yememeye özen gösteren bir hoca o dakikada Yattarayi oyuna almazdi. Ama onun yeteneklerinden ve sovundan mahrum birakmak istemedi bizleri diye düsünüyorum.

Avrupa'daki takimlarda gene bazi oyunculari uzun süre yedek bekletmek istemiyorlar. Onlari sürekli maça müdahil, sicak tutabilmek için sürekli olarak kadrolariyla oynuyorlar. Bu Türkiye'de pek olmuyor. Simdi bunu Türkiye'de yapabilen bir hocamiz var.

Eskiden belki de Trabzonspor'un onbirini bir çirpida sayabiliyorduk ama son yillarda hiç bu kadar alternatifli olmamaisti kadro. Hala da harika degil. Ama bu kisitli imkanlarda bile bir alternatiflilik yaratilabiliyorsa, bu da zenginligimizin nimetlerinden yararlanabiliyoruz demektir.

Bu hamleleri taraftarimizin büyük çogunlugunun göremedigini gözlemliyorum. Bir de yönetimin bu hareketliligi gördügünü.

Eskiden Emrah'in bir yedegi yoktu. Simdi o mevkide, Emrah'i göndermemize ragmen 3-4 alternatifimiz var. Ayni sey sol kanat için de geçerli. Hatta Hüseyin'in bile bir alternatifi oldu.

Bu oyuncu tercihlerinin ve özellikle de Yattara tercihlerinin tamamen yigidin yogurt yeme sekli oldugunu düsünüyor ve Yattara konusunda tüm hocalarimizin oyuncu tercihlerini saygiyla karsiliyorum.

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

yattara yi ziya hoca da kesmisti,ve ibrahim ege-volkan gibi adamlar vardi kadroda o zaman.

onsuz da oluyor,ama onunla daha iyi oluyor.

irfanköse276 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ziya hoca bunu defalarca yapti ve basarili oldu. aklimda kalan bi malatya maçi var mesela... Bence de 2.yari silah olarak kullanilabilinir

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

çok iyi bi futbolcu

ama takim oyununa adapte olmasi lazim...

ozcan_asanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

her futbolcudan kendi yetenekleri ölçüsünde faydalanmak lazim..yattara'dan da..onu kivama getirmek, oynatmak hoca ve yönetimin becerisine kalmis..onun için ordalar..

Yattara en verimli dönemi Ziya hoca zamanidir,Ziya HocaYattara'yi hiç bir zaman 90 dakika oynatmadi,futbolcuyu bazen kizaga çekmek iyidir.

Herkezin fikrine saygi duymak gerekir,Vahid Halillodziç iyi bir hoca diger hocalarida binbir mazeretle yolladik takimdan bari bu adama bi sans verelim.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı ozcanasanoglu Nickli Üyeden Alıntı
    her futbolcudan kendi yetenekleri ölçüsünde faydalanmak lazim..yattara'dan da..onu kivama getirmek, oynatmak hoca ve yönetimin becerisine kalmis..onun için ordalar..

b. dortmundda odnkor diye bir futcolcu var...

oda sag kanatta oynuyor. ama hem defansif hem ofansif yönde çok etkili... takim oyununuada uyuyor. yattarada öyle olsa çok daha faydali olur

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yine ayni yada benzer konu ) Yoruldum ama söyleyeyim yine de Yattara devamligi, herkesin istedigi gibi bir oyuncu olsaydi senede 200 milyon $ kar eden takimlarda oynardi. Onu bu sekilde kabul etmeye mecbursunuzdur. Teknik adamlar arasinda "aç birakmak" deyimi vardir. Bu deyim bir sonraki maçlarda iyi oynasin diye futbolcuyu kulübeye çektiginde kullanilir.Teknik adamin da Trabzonspor'a ve Yattara'ya yapabilecegi en iyi sey onu küstürmeden ara ara aç birakmaktir.

Edited by: Külünkoglu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

devamliligi degil sadece takima defansif yönde katki yapamamasi...

yani atak futbolda güzel oluyor ama kontrataklarda arkasinda 40-50 m bi koridor bos kaliyor. zaten maçlari seyrettigimizde bu kanattan bir çok gol yedigimizi görüyoruz

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sevgili Metin bu güzel yorumundan sonra kilitide vursan tam olacakti.[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

bu fikre katilmiyorum....

futbolcuya adi ne olursa olsun mahkum olunamaz....

bu acizliktir....

yok öyle kabul etmek lazim.....

iste bunun için büyük hedeflerin takimi olamiyoruz

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı blackseastorm Nickli Üyeden Alıntı
    devamliligi degil sadece takima defansif yönde katki yapamamasi...

Oldu pasam baska isteginiz var midir. onun ayarinda yada benzerlerinde savunmaya gelip top çalan, açik kapatan bir futbolcu var midir pasam.

Alıntı halil ibo Nickli Üyeden Alıntı
    Sevgili Metin bu güzel yorumundan sonra kilitide vursan tam olacakti.

Abi yoköyle "Yattara'nin takima katkisi" diye baslik açilsin onu bekliyorum. Yada bu baslik için yerlerde sürünme zamani gelmedi bekliyoruz.

Benim Kardeslerim Abilerim beni yaniltmaz ne de olsa : http://img57.imageshack.us/img57/2485/tstaktik9ob.jpg

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

OYNAMAYAN YOKTUR....

OYNATAMAYAN VARDIR...

Nereden
    İstanbul

Alıntı smertkan Nickli Üyeden Alıntı

asil yazmak istedigim bir Yattara Sendromunun oldugu.Belki bu rakip takimlar içinde öyle ama onlar o kanata 2 kisi verip tedbir alabiliyorlar.

Iste Yattara'nin özelligi alinti yaptigim son cümlede yatiyor. Her maçta 11 baslamasi ve 90 dk. oynatilmasi sart degil ama takimin vazgeçilmezlerinden biri oldugu gerçegi gözardi edilmemeli, hücuma yönelikkaliteli ve tecrübeli oyuncu sayisinin 5'e çiktigi kadromuzda çogu maçlarda tercih edilmeli. Örnegin önümüzdeki Gençler maçinda Yattara 11'de baslatilip forvetlerden biri -kontra oynayacaksak F.S.Tbile olabilir- yedek birakilabilir.

lutfu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

ya ne defansifliginden bahsediyosunuz anlamadim

yattaranin sahadaki görevi defans mi

yattara defansa yardim edecekse ortalari kim açacak,ee defansta 4 adam var onlar yetmiyomu

trabzonspor defansif oynayarak kaybediyo zaten

barcelonada ronaldinho ne kadar savunma yapiyoki,bir fenerbahçede alex ne kadar geri gelip top aliyor

bu tip oyuncularin isi gol atmak attirmak,siz o adamdan ayni zamandada savunma beklerseniz kendi isini iyi yapamaz

bu mahalle maçi degilki toplu halde geri toplu halde ileri

Sacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

etle tirnak gibi ayrilmaziki parça

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı lutfu61 Nickli Üyeden Alıntı

ya ne defansifliginden bahsediyosunuz anlamadim

yattaranin sahadaki görevi defans mi

yattara defansa yardim edecekse ortalari kim açacak,ee defansta 4 adam var onlar yetmiyomu

trabzonspor defansif oynayarak kaybediyo zaten

barcelonada ronaldinho ne kadar savunma yapiyoki,bir fenerbahçede alex ne kadar geri gelip top aliyor

bu tip oyuncularin isi gol atmak attirmak,siz o adamdan ayni zamandada savunma beklerseniz kendi isini iyi yapamaz

bu mahalle maçi degilki toplu halde geri toplu halde ileri

SEVGILI ARKAdasim takim futbolu nedir bilirmisin....

bilmem hiç milanin maçini izledinmi shevcenko bile rakiplerin köse atislarinda geri geliyorsa bunun adi takim oyunudur.

hem yattaranin kaç gol attirdigina bak.bide onun bos biraktigi kanattan kaç gol yedigimize bak. ne demek istedigimi anlarsin

Alıntı ayazoglu Nickli Üyeden Alıntı

etle tirnak gibi ayrilmaziki parça
    AYNEN YATTARA

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

dün yoktu ama takim gene iiyiidi olsaydi acaba ne olurdu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)