Cafedegoygoy
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Fatih S Mehmed’den Gnmze Mesaj

Tansu Onur Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.01.2005
    Nereden
    Samsun
    Ya
    32

Fatih Sultan Mehmet Han, Istanbul'u fethettikten sonra imparatorluk sarayini gezer. Bir ara mahzene iner ve zindanda yasli bir papaza rastlar. Yasli papaza
    sorar:

-buraya neden hapsedildin?

papaz cevap verir:

-Arz edeyim Sutanim... Siz Istanbul'u kusatmaya basladiginizda imparator beni huzura agirip, Istanbul'un dsp dsmeyecegini sordu. Ben de bilgime dayanarak bunun Istanbul'un ugradigi son muhasara oldugunu ve sehrin elimizden ikacagini syledim! Bu szlerim imparatorun hi hosuna gitmedi... ok kizdi bana!.. Bir sr eziyetten sonra buraya attirdi beni.

Fatih Sultan Mehmet Han bir an dsnr ve yasli papaza sorar:

-Peki bu sehir bir gn gelir bizim de elimizden ikar miI?

Yasli papaz cevap verir:

-Ne zaman ki iinizde fesat arir, ahaliniz kendi menfaatlerine teslim olur, mlklerini yabancilarina satanlar ogalir, yabancilardan medet umanlar artar; iste o zaman bu sehir sizin elinizden ikar.

Bizans Fatih'i diz kp "Yarabbi! Bylelerini kahrina ve gazabina ugramani niyaz ediyorum".
    diye beddua eder

Tansu Onur Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.01.2005
    Nereden
    Samsun
    Ya
    32

evet arkadaslar bildiginiz gibi yakin dnemde yabancilara mlk satisi baslamisti ve trkiyeden bir ok sey yabancilara satilmisti zamaninda savasla alamadiklari yerleri bizden parayla almaya baslamislardi yazikki bu hkmete bunuda yaptilar

skrki artik kaldirildi gecenlerde bu yaziya rast geldim ve sizinde grmenizi istedim

Trabzonspor Kongre yesi
    Klnkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    45

01/09/2004Tarihi itibari ile...

hay1699 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2005
    Nereden
    Bursa

fatihi ne kadar kaale aliyoruz bilmiyorum ama baska bir mesaji daha var:

Byk hkmdar Fatih, sanki Ayasofya?nin basina gelecekleri sezmis gibi vakfiyesinde bir noktaya nemle vurgu yapmistir:

- ?... Iste bu benim Ayasofya?yi camiye dnstren vakfiyemi kim degistirirse, Allah?in, Peygamberin, meleklerin, btn yneticilerin ve dahi btn mslmanlarin ebediyen laneti onun ve onlarin zerine olsun, azaplari hafiflemesin, hasir gnnde yzlerine bakilmasin, kendilerine sefaat eden hibir kimse bulunmasin. Kim bunlari isittikten sonra hl bu degistirme isine devam ederse, gnahi onu degistirene ait olacaktir. Allah?in azabi onlaradir. Allah isitendir, bilendir.?

Trabzonspor Kongre yesi
    Nytre - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    33

yabancilara satilan mlkler topraklar konusunda kanunlarin bir yrrllge srlp daha sonra bazilarinin alacaklarini aldiktan sonra kaldirilmasi asil dsndrc olandir...

hkmetin ve devletin bazi kademelerinde g sahibi olan yabanci glerin gdmndeki trk is adamlari bence desifre edilmelidir..

Taner Gndodu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

Alnt hay1699 Nickli yeden Alnt

- ?... Iste bu benim Ayasofya?yi camiye dnstren vakfiyemi kim degistirirse, Allah?in, Peygamberin, meleklerin, btn yneticilerin ve dahi btn mslmanlarin ebediyen laneti onun ve onlarin zerine olsun, azaplari hafiflemesin, hasir gnnde yzlerine bakilmasin, kendilerine sefaat eden hibir kimse bulunmasin. Kim bunlari isittikten sonra hl bu degistirme isine devam ederse, gnahi onu degistirene ait olacaktir. Allah?in azabi onlaradir. Allah isitendir, bilendir.?

bunun pek dogru oldugunu sanmiyorum. yani cennetle mjdelenmis bir padisah beddua etmez gibime geliyor nk Peygamber Efendimiz (S.A.V.) bir hadis-i serifinde "Bir kimse lanet edince, lanet edilen buna mstehak degilse, kendine dner"demistir. bu durumda eger beddua ettiyse itham altinda kalanlarin kim oldugunu iyi dsnmek gerekir!

Adem Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    Orta Dou
    Ya
    33

Alnt golasaliyim Nickli yeden Alnt

bunun pek dogru oldugunu sanmiyorum. yani cennetle mjdelenmis bir padisah beddua etmez gibime geliyor nk Peygamber Efendimiz (S.A.V.) bir hadis-i serifinde "Bir kimse lanet edince, lanet edilen buna mstehak degilse, kendine dner"demistir. bu durumda eger beddua ettiyse itham altinda kalanlarin kim oldugunu iyi dsnmek gerekir!
    F.sultan Mehmet cennetle mjdelenmemistir.

yelik tarihi
    05.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

Alnt fromTheRApBZONe Nickli yeden Alnt
    Alnt golasaliyim Nickli yeden Alnt

F.sultan Mehmet cennetle mjdelenmemistir.

Peygamberimizin (s.a.v): "Istanbulu feth eden kumandan ne guzel kumandan.
    Onu feth eden asker ne guzel asker." iltifatina nail olmus bir kumandandir Fatih Sultan Mehmed. evet buhadis-i seriftetam olarak cennetliktir denilmemistir ama byk bir vgye mazhar olmustur. bu yzden de ok ok nemli bir kisiliktir Fatih Sultan Mehmed.

Harun-61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    34

Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri mbarek ve byk insandir. Efendimiz sav. mjdeledigi zaat-i muhteremdir ama Cennetle mjdelenmemi$tir.

Cennet ile mjdelenen 10 Sahabe:

Hz. Eb Bekr (. 634), Hz. mer (. 643), Hz. Osman (. 655). Hz. Ali (. 660), Hz. Abdurrahman b. Avf (. 652), Hz. Eb Ubeyde b. el-Cerrh (. 639), Hz. Talha b. Ubeydullah (. 656), Hz. Zubeyr b. Avvam (. 656), Hz. Sa'd b. Ebi Vakks (. 674), Hz. Said b. Zeyd (. 671).

yelik tarihi
    01.06.2004

Alnt Klnkoglu Nickli yeden Alnt

01/09/2004Tarihi itibari ile...

BU tablodaki Suriye yazan yerlere dikkatinizi cekerim!! Adamin Suriye pasaportu veya kimligi var diye mutlaka arap olacak diye bisey yok.

DKaraduman - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    26

Arkadaslar bir de Peygamberimiz(S.A.V) den gnmze mesajlar var..Bu mesajlarda kiyamete okkk yaklastigimiz grlmektedir..Mesela Peygamber Efendimiz(S.A.V) bir Hadis-i Serif inde demistirki "Benim mmetim yaklasik 1500 yil yasayacaktir." buna gre 632+1500=2132 yani baya yakiniz konuyla ilgili genis bilgiye sahip olan bi arkadasimizin byle bir konu amasini rica ediyorum..Bu konuyla alakasi olmadigi iin ok zr dilerim..

Trabzonspor Kongre yesi
    Nytre - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    33

bu hadis-i serifin oldugu kitabi da buraya yazabilirmisin?

yelik tarihi
    05.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

ben bir kitapda grmedim daha dogrusu aramadimda ama nette baktigima gre bu hadis gerekmis. yani sahih hadis.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)