Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 124 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kadin tanimi...

sümela61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kadin Tanimi

Pakize Suda'nin Hürriyetteki kösesinden,

Bütün kadinlar birbirlerini rakip olarak görürler. Birbirlerini kiskanmalari için ayni meslekten olmalariyla da menfaatlerinin çatismasi falan sart degildir. Ortalikta kendilerinden baska kadinlarin da dolasiyor olmasi, kiskanmalari için yeterli bir sebeptir. Yolu kadinlarin görev yaptigi bir yere, örnegin bir banka subesine düsen bir kadin, gördügü muameleden bunu sip diye anlayabilir. Bütün kadinlarin mutlaka kosulacak sartlari vardir. 'Seninle evlenirim ama...', 'dedigini yaparim ama... 'Nedense bütün ask siirleri, en duygulu sarki sözleri hep erkekler tarafindan yazilmistir. Çok duygulu olduklari söylenen kadinlarin bu sirada ne yaptiklari merak konusudur. Bence kadinlar o sirada diger kadinlari incelemekle mesguldürler.'ne giymis, ne takmis, benden güzel mi? Vs

Erkekler (ffice:smarttags" />lace w:st="on">egerlace> ruh hastasi degillerse) eslerini çok yakin arkadaslarindan, akrabalarindan, yani olur olmaz herkesten kiskanmazlar. Oysa kadinlar, hiç ayrim yapmaksizin, ömür boyunca, istisnasiz her disiden kiskanirlar kocalarini. Kendisinden 30 yas büyük bir kadinla, sirf parasi için evlenen pek az erkek vardir. Buna karsilik etraf, babasi, hatta dedesi yasinda, ama mutlaka zengin erkeklere asik olan (!) kadinlarla doludur. Hiçbir kadin çalistigi yerde üstünün kadin olmasini istemez. Vallahi bunu ben söylemiyorum, anketler öyle diyor.

Erkekler kadinlardan ilgi, sefkat, sevgi disinda pek bir sey beklemezler. Kadinlara bunlar asla yetmez, ilave olarak iki bilezik, bir yüzük gerekir çogu zaman. Gelin-kaynana çekismesinin fikralara geçtigi ülkemizde hiç damat-kayinpeder çekismesine tanik oldunuz mu? 'Elti gemisi yürümez' diye bir söz vardir da neden bacanaklar için söylenmis benzer bir laf yoktur?

Evli kadinla iliskiye giren çok az erkek vardir. Buna karsilik evli erkekle hiç düsünmeden iliskiye giren kadin sayisi benim bildigim, gördügüm, duydugum kadariyla bir hayli kabariktir.

Erkekler bir araya geldiklerinde isten, politikadan, futboldan bahsederler genellikle. Kadinlar bir araya geldiginde ise vay o anda orada olmayan diger kadinlarin haline!

Eslerinden, 'yorgunum', 'Basim agriyor' bahanesiyle mümkün oldugunca kaçan kadinlar, ortaya ikinci bir kadin çiktigi zaman aniden kocalarini çok sevdiklerini (!) fark ederler. Kocasi tarafindan aldatilan kadinlar genellikle bosanmak yerine, bir çocuk daha yapmayi tercih ederler. Tersi durumda ise erkekler kadinlar kadar akilli olmadiklari için bunu gurur meselesi yapar ve kadini hemen bosamaya kalkarlar.

Kadinlar evde aksama kadar istedikleri gibi yasarlar. Ne karisanlari ne de görüsenleri vardir. Erkeklerin aksamdan aksama geldikleri evlerinde pek de özgür olduklari söylenemez. Kendilerine durmadan oraya oturmamasi, sigarasinin külüne dikkat etmesi, ayakkabisini çikarmasi hatirlatilir. Kadinlar aksama kadar kocalarinin bilgisi disinda istedikleri arkadaslarini misafir ederler. Oysa hiçbir erkek karisindan izin almadan eve bir erkek arkadasini getiremez. Hatta izin alarak bile. Kadinlar her istediklerinde eslerinden izin almadan annelerini ziyaret edebilirler. Erkekler ne haberli, ne habersiz, yanlarinda esleri olmadan asla annelerine ugrayamazlar.

Kadinlar bütün iliskilerinde hesap kitap içindedirler. Asla seffaf degildirler. Hoslanirlar, hoslanmaz gibi davranirlar, isterler, istemez gibi yaparlar. Esleriyle sorunlarini çözmede bedenlerini silah olarak kullananlar bile vardir.

Vücutlarini göstermeye bayilirlar. Açik, dar, seffaf, kisa giyerler. Sonra da 'neden bakiyorsunuz? diye sinirlenirler.' Aslinda amaçlari baktirmaktir, ama bunu asla lace w:st="on">kabullace> etmezler. özgürlükten, rahatliktan, medeniyetten falan söz ederler. Nereden biliyorsun, derseniz ben de kadinim oradan biliyorum.

valla ben bu yaziya bayildim, çilgin yazmis...

İ.Öztel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kadina baq yazisinda anlattigi gibi kadinlari çekistirmis. [img]smileys/smiley36.gif[/img]yaziyla örtüsür bi durum [img]smileys/smiley36.gif[/img]

hay1699 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

gunah mi çikariyor ne!!!

ben hastasiyim bu kadinin ya süper yaklasimlari var

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

pakize artik gerçekleri görmüs demek ki..

[img]smileys/smiley36.gif[/img]

fincher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Alıntı sümela61 Nickli Üyeden Alıntı
    Kadinlar bütün iliskilerinde hesap kitap içindedirler. Asla seffaf degildirler. Hoslanirlar, hoslanmaz gibi davranirlar, isterler, istemez gibi yaparlar.
    imza kase mühür

harika yazmis pakize suda,takdir ve tebrik ettim...

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

Yazinin ilk üç cümlesine baktim.. sonra bugün minübüsteki bir gözlemim geldi aklima.. kapinin yanindaki koltuktaydim ve yanimda bir kizcagiz oturuyordu.. kisa boylu ve tombulca birsey ilerde kocaman bir valizi olan, ortalama 1.70 boylarinda, yesil gözlü bir kiz(Allah sahibine bagislasin)el kaldirdi ve minübüs durdu.. kiz kapiyi açti koca valizi kaldirip yerlestirmeye kasti epeyce bir.. arkadan bir bey kalkip yardimci oldu da yanimdaki tombul hatun elini bile sürmedi.. kafasini da benden tarafa çevirdi üstelik) oysa ucundan tutsa azicik çabucak binecekti kiz minibüse..

Düsündüm de.. ne bileyim Brad Pitt tipli bir çocuk minibüse ayni sekilde binmeye çalissa ben yardimci olurdum ve sanirim erkeklerin tamamina yakini da yardimci olurdu..

Böyle bisiler var iste kadinlar arasinda)

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

sanirim hepimiz böyle seyleri gözlemlemisizdir.kiz-erkek arkadasliklarininkiz-kiz arkadasliklarindan (arkadaslik diyorum dikkat) daha saglam olmasinin da sebebi budur.

erkekler arasinda bir sorun varsa çözümü kisadir "kavga" ama kadinlar aman canim cicim ayagina iliskilerini sürdürürken arkadan kuyu ......kta uzmanlasmis yaratiklardir.

not:zaman içerisinde erkek gibi kiz kiz gibi erkek (insan iliskileri bakimindan) türedigi için istisnalar görülebilir

aramizdaki bayanlarin affina siginiyorum[img]smileys/smiley9.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadıkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ofkopat Nickli Üyeden Alıntı
    kadina baq yazisinda anlattigi gibi kadinlari çekistirmis. [img]smileys/smiley36.gif[/img]yaziyla örtüsür bi durum [img]smileys/smiley36.gif[/img]
    [img]smileys/smiley36.gif[/img]hehehe bunlarin hepsi boyle[img]smileys/smiley17.gif[/img]

Kemal Musaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

hemde bir kadin yazmis.[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Emre B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cyzio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben, fazla bir yorum yapmadan, aramizdaki hanimlarin bu konudaki düsüncelerini merak ediyorum. Pakize Suda'ya katiliyorlar mi, katilmiyorlar mi?

Eyüphan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yazi gerçekten güzel olmus. Tribünün sultanlari kismina bu yazinin bir nüshasi gönderilse nasil olur? [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Yazida yanlis olarak algiladigim tek konunun, erkegin kadinini kiskanmamasi olayidir. "Seven insan kiskanir" kardesim

erkeklerde sütten çikmis ak kasik degil ama bazi gerçeklerde ortada.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

kadinlar üstümüze gelmese bu kadar bizde o kadar kabahatli olmayiz

Jade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bence pakize suda kendiçevresindeki kadinlarin tanimini yapmis.. kendin nasilsan çevrenden öyle olur mantigindan yola çikarsak aslinda kendisini tarif etmis diyebiliriz.

yanibi bayan olarak yazilanlara katilmiyorum[img]smileys/smiley9.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Pakize Suda'yi bir yazisi ile degerlendirenler hata yaparlar. Çilgin olacam, denisik olacam, xxxx large olacam diye kasan, yasina ihanet tavirlar içerisine girip her seferinde sükutu hayale ugrayanbir kisiliktir. Bayan olarak yazmasi sizi hiç heveslendirmesin, bosluk bosluktur neticesinde,sallamalarin da derecesi raddesi vardir.Bu ülke The Marmara'ninkahve salonlarindan gözükdügü gibi degildir.

Nereden
    Trabzon

Yazari yerden yere vuruyorsunuzda verdigi örnekleri kaale bile almiyorsunuz. Istatistiksel olarak bize sundugu gerçekler apaçik ortada. Ha ben kadinlarida suçlamiyorum hiçbir zaman. Bir hukukçu olarakta her daim kadin haklarini da savunmusumdur. Ama kanaatimce kadinlarin yanlislari erkeklerden biraz daha fazla...

Jade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı eyuphan Nickli Üyeden Alıntı
    Yazari yerden yere vuruyorsunuzda verdigi örnekleri kaale bile almiyorsunuz. Istatistiksel olarak bize sundugu gerçekler apaçik ortada. Ha ben kadinlarida suçlamiyorum hiçbir zaman. Bir hukukçu olarakta her daim kadin haklarini da savunmusumdur. Ama kanaatimce kadinlarin yanlislari erkeklerden biraz daha fazla...

kadinlarin hatalari erkek kaynaklidir.. toplumsal baskilar herzaman kadinlari yanlis davranmaya hatali tercihler yapmaya itmistir.. yasamiberbat olan kadinlara dikkat edin, hayatlarinda mutlaka bir erkegin parmagi vardir..babasi, kocaci, abisi vs..

ayrica örnekleri dikkate almiyorsunuz demissin ama o örnekleri neden dikkate alayim ki onlar toplumumuzun yüzde kaçini olusturuyor? türkiye gerçegi bu degil.

sümela61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

açikçasi ben yazida daha çok, kadinlarin hayata bakislari, ruhsal yapilari ve benzeri konularla ilgili yargilar oldugunu gördüm... yani herhangi bir millete ait kadinlardan ziyade kadinlarin büyük çogunlugundan bahsediliyor yazida... elbette içlerinde bu tanima uymayanlar olacaktir (bi zahmet olsun)...

bir diger konuya geçersek, evet Pakize Suda'yi da az çok biliyoruz... evet o da bu gruba giriyor... evet, evet de... dogru bisi yazinca da "bak bu sefer dogru demis" dememek mi lazim?... ya da hayat görüslerini, kisiliklerini veya baska bir özelliklerini begenmedigimiz; sevmedigimiz kisiler dogru bisi yazdiklarinda onaylamamali miyiz?... [img]smileys/smiley2.gif[/img]

ayrica burada bir kadin-erkek tartismasina girmeye de gerek yok... ben bu yaziyi okudum, çok begendim ve büyük oranda katildim... burada sizlerle paylasmak istedim... ben konularin tartisilmasindan çekinen birisi degilim ama herkes ayni seviyede tartisamayabiliyor bazi seyleri, sonra da kabak "topik"i açanin basina patliyor... [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Nereden
    Trabzon

Alıntı 1461@61 Nickli Üyeden Alıntı

Alıntı eyuphan Nickli Üyeden Alıntı

kadinlarin hatalari erkek kaynaklidir.. toplumsal baskilar herzaman kadinlari yanlis davranmaya hatali tercihler yapmaya itmistir.. yasamiberbat olan kadinlara dikkat edin, hayatlarinda mutlaka bir erkegin parmagi vardir..babasi, kocaci, abisi vs..

ayrica örnekleri dikkate almiyorsunuz demissin ama o örnekleri neden dikkate alayim ki onlar toplumumuzun yüzde kaçini olusturuyor? türkiye gerçegi bu degil.

Bence, verilen örneklerTürk toplumunun büyükbir kesimini yansitiyor. (Özellikle verilen gelin-kaynana örnegi çok hos).Yazan kisiyi "sosyete" diye nitelendirebiliriz ancak yazdiklarini iseillaki okesime hitaben yazilmistir diyemeyiz.

Aslinda benim bu konuya girmem yanlisti biraz. Çünkü bu dünya da kadinlar olmadan , erkekler olsa bile bir hiç olacagi, ayni sekilde tersi durumda da kadinin bir hiç olacagi gerçegi muhakkak.KAdin-erkek çatismasi yerine kadin-erkek dayanismasini irdelemem gerekirdi.

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bi ara erkekler için bi kitap yazmis.Kadin gerçekten güzel yazmis.dedigi hersey dogru.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

birazcik düsünebilen herkes böyle bir mizah yazisi yazabilir.

Nereden
    Trabzon

Tigin yazsana bize bir tane.Hem güler, egleniriz hem deBmn niin tanitimina da yardimci olursun. [img]smileys/smiley4.gif[/img]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)