Cafedegoygoy
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 112 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Fener’in Kat Kupa Ma!

yelik tarihi
    19.09.2004

Standart Fener’in Kat Kupa Ma!

Bende nostalji bolumune hatirladigim bir animi anlatmak istedim. 6-7 yil onceydi sanirim Avni Akerde kupada bostan korkuluklarina karsi 2-1 kaybettigimiz ilk macin rovansini oynuyoruz. Ben ve bizim iki Oflu Ahmet ve Bahattinle Ankarada bir kafede maci izliyoruz etrafda 10-15 kus manyagi sari lacivertli zontalar da var. Surekli bizim takimi ve seyirciyi germeye calisiyorlar ve ikinci yarida Vugrinecle golu buluyoruz. Ama Otto Baric'egeldigi iddia edilen tas yuzunden bostan korkuluklari cekilme karari aldi. BizimBahattin "ulan bunlarin hepsi p..." dedi ben dedim ulan yandik. Hemen etraftaki kus manyaklari sen ne diyorsun gibilerden uzerimize yuklendiler. O gun aksam iyi bir dayak yedik benim kasim yarildi, bahattinin kafasinda bira bardagi kirdilar onunda kafada bir kac dikis vardi. O gunden beri sari-lacivert renklere allerjim var. Bana kimse futbol bu dostluk centilmenlik lazim demesin bunubize dayak atan kus manyaklarina soyleyin. Hala daha kasimda dikis izlerini tasirim. O zamanfbli olan amcam benimpsikopat oldugumu iddia etmisti. Valla sizce psikopat yada psikopatlar kim? Bu macla ilgili anisi olan yazsin.

TheCrow - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.08.2004
    Nereden
    Ankara

1998-1999 sezonu olmasi lazim,rakip takim fenerbahe (f harfi kk olacak) isimli bir takimdi...Vugrine'in golyle 1-0 ndeydik,daha sonra son adam olan Uche,Selahattin'i dsrp kirmizi kartla disari atilinca daha nceden de tiyatroculuk konusunda sabikasi bulunan Otto Bari "Oy anam vay anam" nidalari esliginde sahanin ortasina kendini kaldirip atti...

Salya smk aglayarak sahadan kaislarini asla unutamam.Hkmen maglup sayildilar bir de seneye Trkiye Kupasi'na katilmama cezasi aldilar.Bir yil sonra "Abi,ne olur kupaya katilalim bu sene,ok korktuk o yzden kamistik" seklinde federasyona aglamalari da (durmadan aglayan bir takim mi olur ya?..) para etmemistir...

Forumdan Uzaklatrlmtr ebi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Ya
    32

<CENTER>
    <H2>OLAYDAN BIR GN SONRA MILLIYET GAZETESI: </H2>
    <H2>Futbolun yz kizardi
    </H2></CENTER>
    <H4>Bari'in beline tas geldi, Fenerbahe sahadan ekildi

</H4>Trabzonspor ile Fenerbahe arasinda oynanan Trkiye Kupasi eyrek final rvans karsilasmasi, tribnden atilan bir tasin Teknik Direktr Otto Bari'e gelmesi ve Sari - Lacivertli takimin sahadan ayrilmasi zerine bitime 17 dakika kala tatil edildi. Bordo - Mavili takimin Vugrinec'in golyle 1 - 0 nde gtrdg mata Uche de kirmizi kartla oyun disi kaldi. Main durdugu bir anda futbolculariyla konusmak iin saha kenarina gelen Bari, tribnden atilan bir tasin kendisine isabet etmesi yznden yere yigildi.

Teknik Direktr Otto Bari'in ilk yardimina yedek futbolcularla Menacer Serkan Acar ve yardimcilari kostu. Bir sre yerde kalan Hirvat teknik adam, daha sonra ambulansla sahadan ayrildi. Bu arada ortam daha da gerginlesti. Sari - Lacivertli futbolcular da kaarcasina soyunma odasina gittiler. Bir sre sahada futbolcularin dnmesini bekleyen hakem Murat Ilgaz, yardimcilari ile birlikte soyunma odasina inerek Fenerbaheli yneticilerle grst ve takimin sahaya ikmasini istedi.

Ilgaz'in bu istegine ragmen Sari - Lacivertliler, can gvenliklerinin olmadigini ileri srerek, sahaya ikmayacaklarini sylediler. Ilgaz'in israrlari ve "Eger sahaya gelmezseniz 3 - 0 hkmen yenik sayilirsiniz" szlerine ragmen F.Baheliler dnmeyeceklerini belirttiler. Bunun zerine de Ilgaz, mai tatil ettigini ifade etti. Sari - Lacivertliler seyirciler bosaltildiktan sonra kale arkasi ikis kapilarindan kairildilar ve genis gvenlik nlemleriyle havaalanina gtrldler.

<CENTER>
    <H3>Iste hakem raporu
    </CENTER></H3>Ma devam etmeliydi
    Karsilasmanin hakemi Murat Ilgaz'in bugn federasyona ulasacak raporunda "F.Baheli futbolcular yaptigim uyarilara ragmen sahaya dnmeyince mai tatil ettim" diye yazdigi grenildi. Ilgaz'in "Main 74. dakikasinda Bari'in yerde yattigini grdm. Yanina gittim, sahanin disina alinmasini ve ortaligin yatismasini bekledim. Bu bekleyisim 15 dakika srd. Daha sonra Bari'i ambulansla disari ikardilar" ifadelerini kullandigi belirtildi.
    Murat Ilgaz, raporunda daha sonra sunlari yazdi: "Bu arada F.Baheli futbolcular da sahayi terk etmek istedi. Kaptan Rst ve Menacer Serkan Acar'a kurallara gre main devam edecegini syledim. Ancak onlar soyunma odasina gitti. Bir sre sahada bekledim ve arkadaslarimla birlikte soyunma odasina indim. Kendilerini tekrar kurallara gre sahaya davet Orada da sahaya dnmeyeceklerini bildirince mai tatil ettim"

<CENTER>
    <H3>Trabzon davaci
    </CENTER></H3>Trabzon Baskani Mehmet Ali Yilmaz, olaylari abartarak Trabzonspor'un haysiyeti ile oynadiklari gerekesiyle Bari ve yardimcilari hakkinda dava aacaklarini syledi. Yilmaz, "Hastaneye diye kaldirilan Bari'in soyunma odasinda oldugunu grendim. Gittigimde basinda ya da yznde yara grmedim. Onlara gre bir tas, gvenlik grevlilerine gre elma kabugu" dedi. Yilmaz, "Sov yapiyorlar. irkin bir davranis. Keske ikip, oynayip, yenselerdi de eleselerdi" diye konustu.
    Teknik Direktr zkan Smer, "Byk bir rezalet. Yenilgiden kurtulmaya alisiyorlar. Biz sonuna kadar sahada bekledik. Hakem soyunma odasina gitmemizi bildirince sahadan ayrildik" ifadelerini kullandi. Asbaskan Hikmet Onur, Bari'i tedavi ettirmek iin teklifte bulunduklarini, ancak bunun geri evrildigini syledi. Genlik ve Spor Il Mdrlg doktoru Hakan Ayaz ise Bari'i muayene ettigini, herhangi bir yara veya darp izi gremedigini belirtti.

<CENTER>
    <H3>Byk tepki
    </CENTER></H3>F.Bahe cephesi, Trabzon'da yasanan olaylara byk tepki gsterdi. Baskan Ali Sen, "Sevgi dolu gn yasarken, olaylar oldu. Futbolcular oynamak istemediler" dedi. Asbaskan Vefa Kk, "Hakem ma boyunca acizdi" ifadesini kullanirken, Kaptan Rst "Can gvenligimiz yoktu" diye konustu. Bari'in bugn rntgeninin ekilecegi aiklandi.

<CENTER>
    <H3>F.Bahe yandi!
    </CENTER></H3>Hkmen maglup olacak
    F.Bahe Teknik Direktr Bari'in tribnlerden atildigi iddia edilen tasla birlikte yere yigilmasi ve sahayi sedye ile terk etmesinden sonra Sari - Lacivertliler'in sahaya ikmamasinin faturasinin agir olacagi grenildi. Futbol Msabaka Talimati'nin 25. maddesinin 2. bendinin a fikrasina gre Sari - Lacivertli takim hkmen maglup ilan edilecek. Trabzonspor ise olay mnferit bir hareket oldugu iin en fazla para cezasi alacak.

<CENTER>
    <H3>Bir yil ceza alacak
    </CENTER></H3>

Ayni maddenin b fikrasina gre de F.Bahe, gelecek sezon Trkiye Kupasi msabakalarina alinmayacak. Talimatin 36. maddesine gre ise futbolcular, yneticiler ve kulp hakkinda cezai islem uygulanabilecek. Federasyon Baskani Haluk Ulusoy, F.Bahe'nin sahadan ekilmesine hayret ettigini belirterek "Oynamalari gerekirdi. Raporlardan sonra karari verecegiz" dedi. Bu arada yarinki yari final kura ekiminin ertelenebilecegi grenildi.

------------------------------------------------------------ --

Tas gya beline gelmismis....Ulan defalrca gstermistiler tasin (ki tas da degildi) en az 4-5 metre yan tarafa dstgn...adam bakti takim yenilio grd tasi atti kendini yere.....bi de kafasini tutuyodu stelik nasil bele geldiyse...yaw bunlar hep ezikti hala ezikler[img]smileys/smiley7.gif[/img]

yelik tarihi
    31.05.2004

Bu ma hatirlanmaz mi yaa. O mata yol tarafindaki kale arkasinda,benimde yesi oldugum1967TS Fun Club(o zamanlar yeni kurulmus bir topluluktu)ile beraber izliyordum mai. Ma ok gzel gidiyor, ndeyiz, atmosfer o biim sahadaki TRABZONSPOR'UMUZ o biim ama gel gr ki o esnada Yesilamlik bir adam ikti piyasaya. Ma iptal oldugundadedigim sey "Ne gzel yeniyorduk,havayi yakalamistik,dalgamizi geiyorduk; bir agiz tadiyla bitirtmediler su mai" szleriydi.

O mata yasanan olaydan sonra, Otto Bari'in ayni aldatmacaya daha ncede basvurdugu ortaya ikmisti. Ezik takima ezik hoca, daha ne beklenirdiki?

TheRapZoNe - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.09.2004
    Nereden
    Trabzon

o mai unutmam

gerzek show tv altyazi geiyordu

yine trabzon yine olay.. trabzonda cinayet ...

aynen byleydi..megersem srngen otto yesil sahayi grnce timsahlar gibi baslamisti srnmeye... iste o gnden beri feybe srnyor zaten )))))

corleone - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

o matan sonra sabah gazetesi fotoshopla beline gelen ufak tasi bariin kafasina geliyormus gibi gstermisti bir de spor sayfasinda degil ilk sayfadaydi haber tabi kendilerinden baska kimse inanmamisti o mata atmosferi unutamam bir avni aker klasigiydi febeli futbolcularin sahadan kaisi ok komikti...[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Muhalif - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.06.2004
    Nereden
    Hatay
    Ya
    39

su meshur magnum sz bu matan kaldiydi... eh yilmaz ve ulusoy bir olunca ali sen de kar etmediydi.. fener bir yil ceza aldiydi... aslinda bazen sovenist ynm depresmiyor degil[img]smileys/smiley36.gif[/img]saka maka bir tas vardi ortada... hem tasla hem yen hem bir yil ceza alsinlar.. adamlara az yapmamisiz yahu[img]smileys/smiley36.gif[/img]neyse... olan olmus...[img]smileys/smiley2.gif[/img]

ya mehmet ali erbil bile dalga gemisti otto barile... ottobariin yaptigi bayilma numarasini taklit etmisti de glmekten lmstm [img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

o zamanki baskan m.a.yilmaz da:''otto bari'e oscar vermek lazim'' gibisinden bi espri yapmisti...

bir de saha karisinca oyun durmustu... fenerli topular(!) ahlanip vahnaliyodu, bizimkiler de siritiyodu [img]smileys/smiley4.gif[/img]ondan sonra stadta hava gerilmesin diye kemene mzigi verdiler bizim topular da isinirkenhoron oynuyolardi,onlari grnce tribnler de costu... [img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

sperdi be... galiba ali sen'in son baskanlik maiydi...

Murat BAYRAKTAR - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    17.09.2004
    Nereden
    Kocaeli

ne gzel mati be... fener korkudan nereye gidecegini bilemiyordu... o zamanlarda haluk ulusoy ok gzel laf sylemisti otto barie. " magnumla bile vursan o adam yle yikilmazdi..."

yelik tarihi
    01.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

o mata yol tarafi kale arkasinda babamla izliyodum mai otto bari yere yikilinca biz babamla glme komasina girdik ya tam komedi idi 60 yasinda adam nasil numaradan kendini yere atabiliyo dsnmemek elde degil onursuz herif yenilgiyi kabullenmekte byk bir erdemdir ama nerde ....

Guests
    Ziyareti

o zaman belki hatirlarsaniz sabah gazetesi bi tas koymus hesapta tabiki fotoshop olayi biz bu tasi gelirken yakaladik hatta resmini ektik demislerdi

TheCrow - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.08.2004
    Nereden
    Ankara

Daha sonra Rating Hamdi Programi'nda da otto bari'in taklidi yapilmisti,ok komikti.Ama bari'in gerek dsmesi ok daha komikti,e orjinali ne de olsa taklitinden iyi olur tabi...

yelik tarihi
    07.06.2004
    Nereden
    Belika
    Ya
    32

az once moralim bozuktu bunlari okuyunca duzeldim valla

NE MUTLU TRABZONSPORLUYUM DIYENE [img]smileys/smiley32.gif[/img]

Bar - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.10.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    30

Sahiden Yesilam oyuncusu gibiydi...[img]smileys/smiley17.gif[/img]

Forumdan Uzaklatrlmtr Salih61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.07.2004
    Ya
    33

Alnt oflu144 Nickli yeden Alnt
    Sahiden Yesilam oyuncusu gibiydi...[img]smileys/smiley17.gif[/img]
    Sanki MAGNUM kursunu yemis gibi...[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    31.08.2004
    Nereden
    Balkesir
    Ya
    34

ozgur kardesim bende senin gibi dunyanin en cirkin renkleri olan sari ve laciverte ve onlara gonul verenler tersim. benim kasim yailmadi ama senin yarilmisssa bizim de yarilmistir. bundan sonra tokatladigim her fenerlide aklima sen geleceksin ve daha sert vuracagim. herkese selamlar.

Gkhan Kutlu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    29

o ma hatirlanmaz mi be tam tas geldiginde bari'e aha ld dedim iyi oldu gte hastaneye kaldirildi ali sen'de ikti biseler dedi medyaya serefsiz ali baba sansalla erman ne gzel yapmislar ali baba ali baba

....... bak diye bosuna dememisler serefsize[img]smileys/smiley36.gif[/img]

yelik tarihi
    28.08.2004

Olayin enguzel yanida o sene feneri 2 kere elemis olduk cunku kactiklari icin digersene katilamadilar

yelik tarihi
    29.10.2004

Alnt ozgur Nickli yeden Alnt
    Bende nostalji bolumune hatirladigim bir animi anlatmak istedim. 6-7 yil onceydi sanirim Avni Akerde kupada bostan korkuluklarina karsi 2-1 kaybettigimiz ilk macin rovansini oynuyoruz. Ben ve bizim iki Oflu Ahmet ve Bahattinle Ankarada bir kafede maci izliyoruz etrafda 10-15 kus manyagi sari lacivertli zontalar da var. Surekli bizim takimi ve seyirciyi germeye calisiyorlar ve ikinci yarida Vugrinecle golu buluyoruz. Ama Otto Baric'egeldigi iddia edilen tas yuzunden bostan korkuluklari cekilme karari aldi. BizimBahattin "ulan bunlarin hepsi p..." dedi ben dedim ulan yandik. Hemen etraftaki kus manyaklari sen ne diyorsun gibilerden uzerimize yuklendiler. O gun aksam iyi bir dayak yedik benim kasim yarildi, bahattinin kafasinda bira bardagi kirdilar onunda kafada bir kac dikis vardi. O gunden beri sari-lacivert renklere allerjim var. Bana kimse futbol bu dostluk centilmenlik lazim demesin bunubize dayak atan kus manyaklarina soyleyin. Hala daha kasimda dikis izlerini tasirim. O zamanfbli olan amcam benimpsikopat oldugumu iddia etmisti. Valla sizce psikopat yada psikopatlar kim? Bu macla ilgili anisi olan yazsin.

o serefsiz fenerlilere her sey yapilir

TheRapZoNe - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Simdiki federasyon nerdeee verecek hakli oldugumuzdurumda3-0 hkmen galibiyet arti seneye kupadan men.. Adaletsizlik gnden gne eziklerin elindeki koz oluyor..

yelik tarihi
    11.07.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    60

Tarih Subat 1998 , o matan ncede trabzon-fb mai berabere bitmisti, mata hi olay olmadi ama KUBILAY isimli futbolcuya ,kapali tribnden kk bir cisim geldi,tabi biraz artistlikler yapildi.O ma sonrasi hava alaninda STAR kameramani ( fb ile ayni uakta misafir basin) KUBILAYin kafasini rontgen eker gibi inceleyip yara ariyor ve rprtaj yapiyordu.Allahdan kafasinda birsey gremedilerde yirttik. Tabii bize bu oyunu dahance yedirmislerdi.Sonraki haftada kupa mainda bu oyun iin adamlara kartopu ile malzeme verdik ama ali baba takimini sahadan ekerek kabadayilik yapti ,sonucunu grd !!! Arkadaslar fb takimi futbolcusu kim olursa olsun,kendilerine tribnlerden veya rakip oyunculardan en ufak bir cisim ve sert temas oldumu lms numarasi yapmalari iin talimat verilmisdir,bu yillardan beri byledir onun iin bu adamlar hille ile bizden sampiyonluk ve can aldilar gnahlari boynunu .Bu adamlari sahada futbolumuz ile tribnlerde centilmence takimimizi destekleyen , rakibi demoralize eden sloganlar ve tezahratlarla yenelim.Bizi normal yollarla spor ahlaki ve centilmenlik iinde sampiyon olduk ve olacagiz.

Saygilarimla

yelik tarihi
    25.03.2005

Ne diyebilirimki bu gen yasta allahim bana bu gnleride gsterdiya artik lsemde gam yemem [img]smileys/smiley36.gif[/img]

yelik tarihi
    28.11.2004

O nasil bir rezaletti yaa..

otto bariin halini hi unutmuyorum..

Herif yerlere yapismisti.

61trabzonomer - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.02.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Bu senede finalde kaar lar belki bunlar finalde bunlari ezecez ula olimpiyatta..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)