Cafedegoygoy
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 125 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: ocuklarmz ve Trabzonspor

Trabzonspor Kongre yesi
    Nytre - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    33

Standart ocuklarmz ve Trabzonspor

Arkadaslar son yillarda Trabzon sokaklarinda bjk gs gibi takimlarin atkilarini takan Trabzon genleri var hatta bunlarin bazilari ocuk yasta.

bu durumdan sizler gibi bende ok rahatsizim .. bunlarin sayisi 250-300olsa bile ben bir tanesine bile tahamml edemiyorum.

futbolda karsilikli hosgr ve tahamml olmali ancak burasi Trabzon ve biz byklerimizden Trabzonlu olan Trabzonsporu tutar'i grendik.

simdi bir hatada ailelerde. ocuguna bu ezik takimlarin esyalarini taktiranlarda onlara vatan sevgisi gibi Trabzonspor sevgisi veremeyen bilinsiz ailelerde.

ben burada OCUKLARIMIZA TRABZONSPORUMUZU SEVDIRMENIN YOLLARI adi altinda konu aacaktim ancak sigmadi.

benzer konu kalearkasi.net adresindede tartisiliyor.

benim bazi nerilerim var.

1- bordomavi.net ve kalearkasi.net isbirligiyle ilkokullara ortaokullara ve liselere Trabzonsporlu futbolculari baskanimizi ynetimimizi ve t.direktrmz gtrmek ve orada soru-cevap esliginde bir konferans.

2-Trabzonsporumuzun tarihini unutulmaz malarin grntleri esliginde sunmak ve bu arada yine eski futbolcularimizin o malarda yasadiklarini anlatmasi (rnek hami orhan nal soner senol gnes....)

3-ocuklarimizin arasinda "trabzonsporu tanimlayin" adi altinda bir resim yarismasi yapmak...

benimkiler simdi bunlar ya sizin yollariniz ???

zafer6161 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.10.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    36

nerde ben gremiyorum trabzonun iinde oturmama ragmen ama ara da sirada 3,5 numnelik ikiyo iste

FANATIK61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    34

Var var hemde cok var, bu sene izinde iken Mahallelerde cok grdm ufak olsun byk Istanbul Takimlarim Formalarini giyordu. Sordum birisine dedi bana Dayim getirdi Istanbuldan.

Nasil yeni Ynetim soruyu bil bilet kazan kampanyasini baslatti. Cocuklara ve Genclere de Soruyu bil Forma, Atki, vs cesitli hediylerkazandirsin. Blyelikle Trabzonsporun reklami artar....

#10 Fietra - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    28

Ne yazik ki bu olay bu sene sonu patlama yapti.Yazin Trabzon'da Istanbul takimlarinin formalarini satan yerler falan da grdm.Babanin biri ocugunu almis yanina Alex formasi ile dolastiriyor.Trabzon'da artik bu olaylar sallanmamaya basladi.Iten zehirleniyoruz herhalde.Trabzon'daki bu duruma ok zldm ve yazin ciddi bi sekilde bu basligi amayi dsndm ama sonra utandigimda midir nedir amadim.O kadar paranoyak hale gelmistim ki internet cafede oyunda Fenerbahe'yi alan bi ocuk grdgmde neden aldin diye sordum.Neyseki Trabzonsporluymus oyun icabi dedi.Isin kisasi bu olayi ciddiye almamiz gerekiyor.Ben stme dseni yapmaya alisiyorum.2 kuzenimi Avni Aker ile tanistirdim ve isi saglama aldim.Simdi sirada kk kiz kardesim var[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Can basten - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.08.2004
    Ya
    34

Valla hi anlamam, Trabzonlu olup da Trabzonspor'u tutmayan ocuga patlatacan iki tane bak adam oluyor mu olmuyor mu???

Smile koymama bakmayin ciddiyim...

yelik tarihi
    07.06.2004
    Nereden
    Belika
    Ya
    32

2 sene once bende bi cocuk gormustumezik formasisi giyiniyordu babasi yaninda...cocuktur buyudugunde bakalim giyinebilecekmiTrabzonda o formayi

Adem Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    Orta Dou
    Ya
    33

yaw ne yapsin usaklar buluyolar biyerden bisedir diye geiriyolar sirtlarina.
    ama trabzonda dis illerden de baya insan var .adamlari tutup zorla trabzon formasi giydirecek halimiz yok.trabzonspor avrupada basariyi ya......in onlarda dogru yolu bulurlar.eeee bizde gzmz barcelona lyon aston vila zaferleriyle atik.

eys_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.09.2004
    Nereden
    Gaziantep
    Ya
    31

Alnt Can basten Nickli yeden Alnt

Valla hi anlamam, Trabzonlu olup da Trabzonspor'u tutmayan ocuga patlatacan iki tane bak adam oluyor mu olmuyor mu???

aynen abi valla byk konusmayayim ama insallah bizim ocuk(lar) dogustan fanatik olacak.is gene ana-baba da bitiyor bence.

aklin yolu bir: TRABZONSPOR

zafer6161 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.10.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    36

VALLA BENDE GRDGMDE SORUYORUM HANGI TAKIM COCUK FB DEDIGI ZAMAN HEMEN TS YI TUT DIYORUM COCUKTA TAMAM ABI DIYOR

SONRA BURDA FORMA GIYEN COCUKLA RIN COGUNLUGU TRABZONLU DEGIL MEMUR COCUGU

zanoylu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.12.2004
    Nereden
    Sinop
    Ya
    41

Bende o ocuklarin ogunun memur ocugu oldugunu tahmin ediyorum.Hibir trabzonlunun ocuguna ezik formasini alacagini tahmin etmiyorum...........

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    33

arkadaslar bu konuda herkesin bir anisi var . benimde var da ocuklarimiza trabzonspor sevgisi kazandirmak iin baska neler yapabiliriz firki olan var mi?

bunlari eyleme geirmeliyiz...

kutoz
    Ziyareti

Can usagun yok ya, oyle vuriysun ki. [img]smileys/smiley4.gif[/img]Baba olda, sorarim ben sana.

Egitim sart... Gurbette yasayan ve grevim icabi sehir sehir geziyorum. Benim 11 yasinda bir kizim var. Emin olun bu saatten sonra baska bir takimi tutmasi imkansiz. Yaklasik 1 ay ncede, "Trabzonspor Gen ye Karti"ni aldi. Artik hi ayrilamaz... Sylemek istedigim, birazda ebeveynlede bitiyor bu is. ocuga ne verirseniz, onunla yrr karanligin zerine... Yeter ki, vediginiz bilginin isigi dogru olsun...

izmirdenayhan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.12.2004
    Nereden
    zmir
    Ya
    46

hAKLISIN GADASUM BIZZAT SAHIDIM S ENIN SEVIMLI KIZININ NASIL BIR TRABZONSPORLU olduguna..Ne mutlu sana..!!!!

BDiler61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    32

Alnt kutoz Nickli yeden Alnt

Can usagun yok ya, oyle vuriysun ki. [img]smileys/smiley4.gif[/img]Baba olda, sorarim ben sana.

Egitim sart... Gurbette yasayan ve grevim icabi sehir sehir geziyorum. Benim 11 yasinda bir kizim var. Emin olun bu saatten sonra baska bir takimi tutmasi imkansiz. Yaklasik 1 ay ncede, "Trabzonspor Gen ye Karti"ni aldi. Artik hi ayrilamaz... Sylemek istedigim, birazda ebeveynlede bitiyor bu is. ocuga ne verirseniz, onunla yrr karanligin zerine... Yeter ki, vediginiz bilginin isigi dogru olsun...

bencede olay ailede bitiyor.Ben anne tarafindan Trabzonluyum ve evde malesef febe hakimiyeti var.Beni benden byk kuzenlerim Trabzonsporlu yapti bende benden kkleri yapiyorum.Forma atki tr seyler aliyorum srekli onlara.

Can basten - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.08.2004
    Ya
    34

Alnt zafer6161 Nickli yeden Alnt

VALLA BENDE GRDGMDE SORUYORUM HANGI TAKIM COCUK FB DEDIGI ZAMAN HEMEN TS YI TUT DIYORUM COCUKTA TAMAM ABI DIYOR

Nabaysin Zafer korkutay misun yoksa usaklari???[img]smileys/smiley4.gif[/img]

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    33

korkutmuyordur...

ocuklarin ruhunda var !...

yelik tarihi
    03.12.2004

valla bu konuda ben de ok zlyorum.. trabzonlu olup ta trabzonsporu tutmayan adama ben ne diyeyim artik. su siralar hastanede nbetteyim yanimda fenerli bi asistan abi var.. artik halimi siz dsnn...

ftunsal - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.03.2005
    Nereden
    Kastamonu
    Ya
    48

zehirle onu [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Burak - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    38

arkadaslar bu ok ok ok ciddi bir konu. ve zlerek sylyorumki arada sirada ezikl formalilar sokaklarda grlyor.

bende biliyorumki bu ezik formalariyla dolasanlarin ogu memur ocugu . aslen trabzonlu degil. baska yerlerden memur olarak trabzonda bulunanlarin ocuklari. ama yinede olmamali.

mesela kk ocuklarda baska takimlara sempati duymalarda baslamis. ama akillari kesmiyor hala. ocuklar tv yi ainca onlari gryor.

iste bunun nne gemek iin ciddi sekilde alismalar olmali. bunun en gzel yollarindan biriside trabzonsporlu futbolcularin esofmanlariyla okullara ziyaretlere gitmeleri. ufakta olsa hediyeler verilmesi. o yastaki ocuk o sevgiyi bi grdm mr boyunca birakmaz daha. onlara gerek kimliklerini hatirlatmakta yardimci olmaliyiz.

iste bu noktada bizim ne yapabilecegimizi bulmamiz gereklidir. gidipde idmanda fatihe yada baskasina falanca okula gelirmisin diyemeyiz. ama bu konunun nekadar ciddi oldugunu klpteki yetkililere bi sekilde hatirlatmamiz lazim.(onlarda biliyordur ama IHMALE getiriyolar).

Jade - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.10.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    39

bi arkadasim tanik olmustu.. drmcye fb formali bi ocuk gelmis, drm istemis.. adam da ona "s... la s... git...sana drm mrm yok" diye kovmus. ok glmstm bunu duyunca.. buradan ikacak sonu nedir.. babalari o formayla dolasamayacak kadar korkak oldugu iin ocuklarini kurban olarak seiyorlar[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Punisher-61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    35

ben cok az grdm oda ayakkabi temizleyen 1-2 cocukta... ama bunun ailelerin bir sucu yok bence TVlerde sadece GS FB ve BJK oldugu icin kckler sadece bi Takimi gryor..yani Takimin Basarili olmasi pek nemli degil.. son 3 yila bakinca trabzonsporun 2 lig ikinciligi ve 2 Trkiye Kupasi var mesela...

aslinda bir Trabzonspor TV kurulsa Kcklere Trabzonspor TV izletiriz bylece Trabzonsporu ve Trabzonspor tarihinide grenirler

bende bu sene ok rasladim byle tiplere eskiden daha dogrusu eski dedigim 1-2 sene nce byle seyler yoktu trabzonda.yeni ikti anlayacaginiz.

trabzonda fener formasi satilamaz diye bazilari kasiliyordu aldim hepsine teker teker uzun sokaktan tut meydana kadar fener formasini satmak iin disariya asanlari gsterdim.

trabzonun ufak diyebileceginiz ilelerinde de durum artik ayni.ufacik bir ilede bile gezerken eziklaerin formalariyla gezenlere rastlayabiliyorsunuz ayni benim rastladigim gibi.

yle lafla peynir gemisi yrmez, trabzonda sunu giyemezler bunu yapamazlar diyor herkes ama kimse bunlari pek ciddiye almasin.

zellikle trabzon disinda yetismis arkadaslarimizin yazilarina bakiyorum onlar bile bilmeden iddia ediyorlar ,trabzonda syle olmaz byle olmaz..

trabzonda hersey oluyor.2-3 seneye kadar ezikler havalimanindan 100 er kisilik gruplarla stada kadar yrye yrye maa gitseler ben sasirmam.artik trabzon eskisi gibi cehennem falan degil.nk genler gen degil adam degil.isleri gleri mafya zentisi..tabii herkesi kapsamiyorum burda ama bir sr grup tredi su an trabzonda,kendini pisikopat sanan bakalim bu isin sonu nereye gider..

Tmac61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.05.2005
    Nereden
    ankr
    Ya
    27

Taraftar ok gevsedi suu genlere atmak degil sorun..

90li yillari hatirlayin futbolculara mata taslar yagardi, her ma
    ikisi olay olurdu burakin rakip kendi takimimiz korkardi seyirciden...

Simdi yle mi aman kirilmasinlar ama zlmesinler diye kimse bise demiyor byle olunca taraftar da "ATES"ini kaybetti...

E byle bir taraftardan kim neden korksun...

Biraz otoriter olacak yikacak dkecek otoritesini konusturacak ki ilgi eksin..

trapezus61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.06.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    45

Sevgili arkadasima ncelikle bu hassas konuyu gndeme getirdigi iin tesekkr ederek baslamak istiyorum szlerime...

Trabzon kenti kendine has zellikleriyle, futbola ve futbol takimina duydugu asiri sevgisiyle hatta askiyla Trkiyede hep ekol olmustur. Hatta diyebiliriz ki bu anlamda Trabzonspor Trkiyenin tek sehir klbdr. Anadolunun her sehrinde bizans takimlarinin hegomanyasi yasanirken Trabzon bu smrge dzenine karsi hep ayakta kalan son kaledir. Elbette rakiplerimiz gizli gizli bu kaleyi fethetmek ve iten kertmek iin her yolu denemektedirler. Hele de bu son sezonda yasanan veyahut baska bir tabirle yasatilan basta Gkdeniz olayi olmak zere oynanan senaryolar Trkiyede Trabzonspor sempatisine ok byk darbe vurmus rakiplerimiz 50 yilda yapamadiklarini bir ka ay iinde gereklestirmistir. Tabi bunda bu senaryolari nceden tespit edemeyip nlem alamayan ve hatta anak tutan Trabzonspor ynetimlerinin suu da asikardir.

Trkiye genelinde byk sempati kaybeden Trabzonsporun artik iten yikilmasi ok daha kolaydir. Bugn sokaklarimizda bizans formasiyla gezmeye baslayan kk ocuklarin bulunmasi bunun ilk ve planli adimidir. Ki eger bu ocuklar disardan gelen memur ocuklari degilde bizim ocuklarimiz ise felaket ok daha yakindadir. Burada hedef Trabzonu diger anadolu kentleri haline getirmek ve bizans hegomanyasini yavas yavas ve planli bir sekilde sehir iine yaymaktir. Bu kisa sreli bir alisma degildir. 50 yil sonrasinin Trabzon sehrini dsnmek bile istemiyorum...

Burada en byk grev ailelere dsmektedir. Her baba ocuguna Trabzonspor sevgisini asilamali, Trabzonsporlu olmanin ne demek oldugunu bellegine kazimali ve hepsinden nemlisi bu Trabzonsporlu kimligiyle gurur duymasini saglamalidir. Ailesinden bu egitimi almayan her ocuk bugnk sartlarda dogal olarak bizans takimina karsi sempati duyacak ve ilerde de kendi ocuklarini o sekilde yetistirecektir. Iste Trabzon iin asil tehlike budur.

Benim biri 11 digeri 5 yasinda iki ocugum var. 11 yasindaki kizimi artik hibir kuvvet degisteremez. 5 Yasindaki oglum da Trabzonsporlu ama bu bilini kafasina yerlestirmeden asla birakmam. Herkes bu duyarlilikta olursa fethedilmek iin her yolun denendigi son kalemiz asla yikilmayacaktir. Burada en byk grev de bizlere ve klb ynetenlere dsmektedir. Trabzonda yasayan ocuklara Trabzonspor sevgisi asilamak ok kolaydir. Yukarida arkadaslarimin bahsettigi projelerin hepsi ok kolaylikla hayata geirilebilir. Trabzonsporum her maini belli bir kontenjan dahilinde grenciler cretsiz olarak izleyebilir... Bu rnekleri istedigimiz kadar ogaltmamiz mmkndr.

Trabzonlu olmayip da Trabzonsporu tutanlara hep byk bir saygi duydum. Onlar bizim camiamizin en byk degerleridir bana gre... Getigimiz iki yil ierisinde Trabzonlu olupda Trabzonsporu tutmayan 4 arkadasimi Trabzonsporlu yapma basarisini gsterdim. Onlara dogduklari yerin, tasimalari gereken kimligin ne anlama geldigini anlattim. ok yakin aile dostum olan fanatik F. Baheli bir babanin 7 yasindaki oglunu 3 yasindan beri asilayarak ve aldigim Trabzonspor formalariyla su anda fanatik bir Trabzonsporlu yaptim. Bu ugurda mcadele etmeye de devam edecegim. Bunlari niye mi anlatiyorum...?

Sevgili Arkadaslarim, bu yolda hepimizin yapabilecegi ok sey var. Herkes zerine dseni yaparsa SON KALE asla fethedilemiyecektir. Sampiyon olmak elbette nemlidir. Ama Trabzon ve Trabzonspor kimligini korumak herseyden daha nemlidir. Ozaman hep beraber grev basina... Bu kentin gelecegi hepimizin ellerinde. Yreginizdeki TRABZONSPOR aski hi snmesin...

Trabzonspor Kongre yesi
    Klnkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    45

Iki ocugum var ikisi de Trabzon adli kahramanin ocuklari karanliklara kairan canavari (bu canavar'in ismi3 hafta da bir ayni oluyor) nasil yok ettigini dinleyerek bydler. Formalarini aldim ve mutlaka belli yasa geldiginde 7-8 yas arasi maa gtrecegim sonasi'da bu olacak.

Kulp ne yapmali ? ocuk tribunu.... 6-12 yas arasiyillik 50 -100 YTL arasi zel blm yapilacak bu blmde sadece ocuklar olacak. ieride hem bayan hem de bay gvenlik grevlisi olacak. ocuklarin nde isimleriarkada isim ve soyisimlerinin yer aldigi formalar kombine karti ile beraber verilecek. Yeterli dzeni aldiginizda ok gzel bir uygulama olur.Dsnsenize babaniz sizi 7 yasindayken maa gtryor arkadas ediniyorsunuz ve o yildanberi tanidiginiz kisilerle maa gitmeye devam ediyorsunuz. Bundan daha gzel bir baglilik olur mu ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)