Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 73 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kadıköy | Fb 3 - 5 Trabzon

Trabzonspor Kongre Üyesi
    CAFER ÖZER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Kadıköy | Fb 3 - 5 Trabzon

Yil 1990-1991 O dönemlerde Star Tv yeni çikmis maçlari STAR yayinliyor.Çanak antenlerle yayin yapiyor.Ben Eskisehir Anadolu Üniversitesi ikt.ve id.böl.Isletme son sinif ögrencisiyim F.B ile maçimiz var ve maçi mutlaka izlemem lazim Maçida STAR veriyor.her yerde de çanak anten yok,sadece Lüks otellerde,Birahanelerde meyhanelerde var.Ama ben ne yapip edip o maçi izlemem lazim.

Ben hiç içki içmeyen birisi HIÇ sigara içmeyen birisi gittim bir birahaneye,birahanedede kesinlikle sadece KOLA desen getirmezler.Oturdum bir masaya sade Kola istedim Garson olmaz dedi.o zaman Bana bir bira,birde Kola getir dedim.Sonra Birayi hiç içmeden Kolayi içtim içmis gibi biranin parasinida ödedim maçi izlemey basladim.

Aman Allahim o ne Hami-Orhan resmen sov yapiyor attikça atiyor çosstukça çosuyor bizim takim maç 3-0 oldu ama genede nerdeyse tek kale oynuyoruz.O ara F.B bir gol atti 3-1 oldu yan masada 3 tane genç var hemen kadeh tokusturup,oglum serefe hadi bu pozisyonlari bir daha zor buluruz.tek gole bile seviniyorlar,ama onlara hek vermemek elde degil nerdeyse tek kale oynuyoruz.ve neticede maçi 5-3 kazaniyoruz en az attigimiz kadarda net gol kaçiriyoruz .

Bu maçin bendeki anisi çok fazladir.hem skor açisindan hem seyrettigim mekan açisindan bu maçi unutmam mümkün degil.

TheCrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Evet Barcelona maçi sonrasiydi.Star'in ilk yiliydi ve "Tarafli maç anlatimi" hadiselerinin de baslangiç zamanlariydi.Maçi sunan Öztürk Pekin ördegi bizim gollerden sonra "gol oldu" demekle yetinirken fenerbahçe (f harfi küçük olacak) 'nin golünden sonra vecd içinde "oguz adeta tavana çakiyor" seklinde bögürüyordu.Su günlerde bize gayet normal gelen bu davranis (aslinda davranis bozuklugu) sekli o zamanlar bana çok sasirtici gelmisti.Alistik simdi.

Zaten Cafer Abi'nin imzasi her seyi özetliyor...

Nereden
    Amasya

Alıntı CAFER52 Nickli Üyeden Alıntı

Yil 1990-1991 O dönemlerde Star Tv yeni çikmis maçlari STAR yayinliyor.Çanak antenlerle yayin yapiyor.Ben Eskisehir Anadolu Üniversitesi ikt.ve id.böl.Isletme son sinif ögrencisiyim F.B ile maçimiz var ve maçi mutlaka izlemem lazim Maçida STAR veriyor.her yerde de çanak anten yok,sadece Lüks otellerde,Birahanelerde meyhanelerde var.Ama ben ne yapip edip o maçi izlemem lazim.

Ben hiç içki içmeyen birisi HIÇ sigara içmeyen birisi gittim bir birahaneye,birahanedede kesinlikle sadece KOLA desen getirmezler.Oturdum bir masaya sade Kola istedim Garson olmaz dedi.o zaman Bana bir bira,birde Kola getir dedim.Sonra Birayi hiç içmeden Kolayi içtim içmis gibi biranin parasinida ödedim maçi izlemey basladim.

Aman Allahim o ne Hami-Orhan resmen sov yapiyor attikça atiyor çosstukça çosuyor bizim takim maç 3-0 oldu ama genede nerdeyse tek kale oynuyoruz.O ara F.B bir gol atti 3-1 oldu yan masada 3 tane genç var hemen kadeh tokusturup,oglum serefe hadi bu pozisyonlari bir daha zor buluruz.tek gole bile seviniyorlar,ama onlara hek vermemek elde degil nerdeyse tek kale oynuyoruz.ve neticede maçi 5-3 kazaniyoruz en az attigimiz kadarda net gol kaçiriyoruz .

Bu maçin bendeki anisi çok fazladir.hem skor açisindan hem seyrettigim mekan açisindan bu maçi unutmam mümkün degil.

verdigin paraya deydi ama[img]smileys/smiley1.gif[/img]

eline saglik sayende bende anilarimi tazeledim maçi tetrar izlemiskadar oldum[img]smileys/smiley32.gif[/img]

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

61trabzonomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Gölge Oyunu Nickli Üyeden Alıntı

heehheheheheheh

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu maçin golleri bende mevcut. Maçin spikeri Ümit Aktan ve gollerdeki sunumundan tarafli bir maç anlattigini söylmeke mümkün degil.. Abi sen yanlis hatirliyor olabilirsin belki. Orhan'in ilk golünde de diyor "adeta tavana çakti" diye[img]smileys/smiley17.gif[/img] Onlarda da Ismailin golünde bayaa bagiriyor ama o da hakikaten güzel gol.. Vrlhasil maç süpermis, Orhan & Hami sov var sahada[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

O maçin oldugu gün dersanedeydim ve maalesef maçi izleyemeyecektim. Zaten 3 gün önce bir Barcelona'dan rövansta 7 gol yemistik ve Fener'de portekiz takimini deplasmanda 3-1 yenip eleyip bize gelmisti.

Mahalledeki tüm fenerliler, aksam 7'de gel de yemek yiyelim diye dalga geçiyorlardi.

O dönemlerde lise ögrencisi olanlar hatirlar, meshur Süleyman Bayram'in (matematik hocasi - kitabi vardi tüm liselilerin üniversiteye hazirlandigi, Hidayet Durucan ile yazmisti) matematik dersindeydik. Tek Trabzonsporlu ben oldugum için ders boyunca da dalda geçiyordu. 7, yemedi falan diye.

Derken dedim ki hocam yanimda radyo var açalim da bir skor alalim. Yahu dedi, sen nesini merak ediyorsun, zaten yemissinizdir 3-5 tane!

Radyoyu açip da maçin son anlarini dinlerken, hayatimin en mutlu anlarindan birini yasiyordum. Hocaya sinifin ortasinda "Ulan nasil koduk size!" diye bir bagirmisim ki, bunun ancak yarim saat sonra arkadaslarim hatirlatinca farkina vardim. [img]smileys/smiley9.gif[/img]

O güne kadar aramiz çok iyi olan Süleymen Hocayla da bir daha hiç eskisi gibi olamadik.

Son derse girmeden kosa kosa mahalleye gittim. Baktim kimsecikler yok mahallede. Küçükesat'ta mahallenin ortasinda avazim çiktigi kadar bagiriyorum "neredesiniz ulaaan 5 çayina bekledim niye gelemediniz" diye. Mahallede tam bir hafta sessizlik oldu. Fener usaklari bir hafta mahalleye çikamadilar.

Heh, heh heee[img]smileys/smiley36.gif[/img]

ben trabzon arakli yesilce diger adiyla gahurada dogdum suan istanbulda
    oturuyorum neyse 9 yasindaydim abim ler trabzona maça gidiyor bende
    gitmek istiyorum ama goturen yok neyse ben gidicem o yamulu havada
    yürümeye basladim gahuradan arakliya 1 saat kadar yurudum herhalde
    oradan trabzon munubuslerine bindim söfor beni sevmisti galiba satadda
    kadar getirdi amcanin biri farketmis olacak sordu kimsen yokmu bende
    anlattim sonra beni stada soktu maci izledim kazandigimizi hatirliyorum
    kim le oynadigimizi bilmiyorum amma cok sevin mistim gece olmustu amca
    beni eve kadar birakti herkez beni ariyordu baya uzlmusler beni gorun
    ce aglayarak sarildilar koyde herkeze anlattilar neyap tigimi 20 yasin
    dayim hala trabzona gittigimde beni gorenler anlatip durur lar küçük adam diye hiç unutmam bu guzel gunu

mükemmelsin ellerine saglik

ellerine saglik güzel olmuss

ellerine saglik güzel olmuss

SiNo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

süper ya

Trabzonspor Kongre Üyesi
    agahozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ya anilar süper.bir de trabzon olunca isin içinde bir baska oluyor

zafercalikoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

tesekkürler ,

ah ulen be

[img]smileys/smiley17.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

trabzonlu olmak bir gururdur adi pkklilar bi,r trabzonlu askeri kaçirmislar gerci bisey yapamazlar ama olsun ailesine ve tüm trabzonlulara allahtan sabir diliyorum

Nereden
    İstanbul

Bu macla ilgili cok guzel bi anim var o zamanlar cocuktum en buyuk zaafim trabzon gol attiktan sonra macin devamini seyredemezdim heyecanlanirdim maci dinlemek icin radyomu acmistim 2. dakikada orhan atmisti tabi ben radyoyu kapatip dua etmeye baslamistim ne olur mac boyle bitsin diye tabi heyecan da var arada bir radyoyu acip sonucu ogrenmek istiyorum neyse ilk yarinin bitimine yakin radyoyu actim sonucu ogrenip hemen kapaticam spiker 4-1 deyince dakika 44 sanki dunyalar benim olmustu o siralar bizim evin yaninda insaat var orda calisan iscilerin bir kismi fenerliydi bana maci sordular bende ilk devre bitti trabzon 4-1 galip dedim adamlar inanmak istemedi baan eminmisin gibi sorular sordular bi tanesi cocuk nerden bilecek dedi amam o an o iscilerin yuz ifadelerini gormenizi isterdim tabi o kucuk cocugunda ilk yari trabzon 4-1 galip derken gozundeki isilti ve sevinci duydugu gururu yasamanizi isterim hayatimin en guzel gunlerinden biriydi o mactan sonra yolda yuruyusum bile degismisti[img]smileys/smiley1.gif[/img]

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Alıntı simal yildizi Nickli Üyeden Alıntı

O maçin oldugu gün dersanedeydim ve maalesef maçi izleyemeyecektim. Zaten 3 gün önce bir Barcelona'dan rövansta 7 gol yemistik ve Fener'de portekiz takimini deplasmanda 3-1 yenip eleyip bize gelmisti.

Mahalledeki tüm fenerliler, aksam 7'de gel de yemek yiyelim diye dalga geçiyorlardi.

O dönemlerde lise ögrencisi olanlar hatirlar, meshur Süleyman Bayram'in (matematik hocasi - kitabi vardi tüm liselilerin üniversiteye hazirlandigi, Hidayet Durucan ile yazmisti) matematik dersindeydik. Tek Trabzonsporlu ben oldugum için ders boyunca da dalda geçiyordu. 7, yemedi falan diye.

Derken dedim ki hocam yanimda radyo var açalim da bir skor alalim. Yahu dedi, sen nesini merak ediyorsun, zaten yemissinizdir 3-5 tane!

Radyoyu açip da maçin son anlarini dinlerken, hayatimin en mutlu anlarindan birini yasiyordum. Hocaya sinifin ortasinda "Ulan nasil koduk size!" diye bir bagirmisim ki, bunun ancak yarim saat sonra arkadaslarim hatirlatinca farkina vardim. [img]smileys/smiley9.gif[/img]

O güne kadar aramiz çok iyi olan Süleymen Hocayla da bir daha hiç eskisi gibi olamadik.

Son derse girmeden kosa kosa mahalleye gittim. Baktim kimsecikler yok mahallede. Küçükesat'ta mahallenin ortasinda avazim çiktigi kadar bagiriyorum "neredesiniz ulaaan 5 çayina bekledim niye gelemediniz" diye. Mahallede tam bir hafta sessizlik oldu. Fener usaklari bir hafta mahalleye çikamadilar.

Heh, heh heee[img]smileys/smiley36.gif[/img]

[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Bunu okurken öyLe bir güLdüm ki anLatamam.

ya ben bu maçi hiç hatirlayamiyorum...yüzümüz gülmedi bi...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu maçin videosu

Klipler by Simal Yildizi adli Serbest Kürsü konu basligindadir:

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/f....asp?TID=4489& amp;PN=1

SiNo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

tsk simal

lovehakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bende bursada 3 0 yenilipte tarabzonda 5 1 aldigimiz maci unutamam.ozamanlar bursada oturuyorduk macta okulda oldugum saate denk geliyordu.sinifta herkez bursasporun kupayi alacagini saniyordu ama benim içimde genede bir umut vardi.ve nitekimde kupayi aldikarkadaslari kizdirinca hepsi bana saldiriyordu 20 25 kisiden tekme ve tokat yemistim ama acimamistiki....[img]smileys/smiley17.gif[/img]

Armağan Dere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı lovehakan Nickli Üyeden Alıntı
    bende bursada 3 0 yenilipte tarabzonda 5 1 aldigimiz maci unutamam.ozamanlar bursada oturuyorduk macta okulda oldugum saate denk geliyordu.sinifta herkez bursasporun kupayi alacagini saniyordu ama benim içimde genede bir umut vardi.ve nitekimde kupayi aldikarkadaslari kizdirinca hepsi bana saldiriyordu 20 25 kisiden tekme ve tokat yemistim ama acimamistiki....[img]smileys/smiley17.gif[/img]
    bursa'da halen konusulur texasin içinde uhtedir o maç [img]smileys/smiley4.gif[/img] Edited by: ÇAYKARALI_61

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)