Sayfa 12566 Toplam 12959 Sayfadan BirinciBirinci ... 11566 12066 12466 12516 12556 12564 12565 12566 12567 12568 12576 12616 12666 ... SonuncuSonuncu
Toplam 323965 adet sonuctan sayfa basi 314,126 ile 314,150 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Þike Davasý | Þike Tescillendi! UEFA, CAS ve ÝFM Onadý!

selcuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

bu hafta büyük ihtimallen cas karari gelecek, ondan simdiden 5 yil disari kapanalim söylemi

korku, gerilim her dakika
    "Þairin dediði gibi, ben artýk þarký dinlemek deðil, þarký söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    49

Cakar da buna benzer birsey ima etti, sanirim koku yayiliyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracýlýðýyla gönderildi

alone_6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

azizin böyle konuþma sebebi UEFA'nýn açýkladýðý mali kriterler yönünden riskli takýmlar sýralamasýnda fenein 1. sýrada yer almasýdýr. 5 yýl gençlerle oynayalým demesinin sebebi de bu. Mali yönden topu atmak üzereler ve þikede gerekirse 5 yýl avrupaya gitmeyelim diyenler gibi transfer yasaðý geleceði için gerekirse 5 yýl transfer yapmayalým diye bahaneler üretmeye baþlamýþ...Yakýnda maskesini takan taraftarý bile kovalayacak kendisini...
    Marka deðerini sevdiðimin Türk futbolu....

Celal Demir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    40

s.a. bu hafta burdan ayrýlmamakta fayda var her an her þey olabilir...
    2010 - 2011 Süper Lig Þampiyonu <<< Trabzonspor >>>

<<< Ey düþmaným, sen benim ifadem ve hýzýmsýn. Gündüz geceye muhtaç, sende bana lazýmsýn. >>>

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Aziz Petrus ilk maçtan kendi ürünü federasyonu baský altýna almaya baþladý, bir anda Türkiye'nin en büyük sorunu vatan millet meselesi fenere verilmeyen penaltý oldu.Ligin sonuncusu Adanaspor'a karþý.

@duyumcu_ 'nun yazdýklarý ve en riskli 20 kulüp içinde olmalarý da stres yapmýþ olabilir.

Bu baþlýk önümüzdeki günlerde çok yoðun olur.

Umbrella is loading...
    Özkan SÜMER

Ertan 51 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niðde
    Yaþ
    54

Ben 3 Temmuz sürecini atlatmýþ adamým diyor,
    nasýl atlattýn be þerefsiz diyen de yok,
    ölmeden en büyük dertlerle tanýþýn inþallah,
    ve aklýnýza hep yaptýklarýnýz gelsin,biz gelelim.
    Þike yapanýn,þikecileri kollayanýn,þikeye þike diyemeyenlerin Allah bin türlü belasýný versin inþallah.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Ýlker Yazýcýoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    41

aziz'e zerre kýzmýyorum artýk...
    O hep böyleydi...
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarýmýz Avni Aker'de...

Karasoy - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    44

Hiçbirimiz masum deðiliz! Neden mi? Trabzon þehri ve insaný olarak bir kere baþka kültürlere saygýmýz yok.Sansasyonel olaylarý severiz,yeri gelir en iyi milliyetçi oluruz yeri gelir en iyi yalaka.Ýþimize geldiði gibi konuþuruz.Düþüncelerimizle davranýþlarýmýz tutarsýz.Bana dokunmayan yýlan bin yýl yaþasýn misaliyle hareket ederiz.Doðruluk ve dürüstlükte mangalda kül býrakmayýz ama birilerinin hatýrý için sürekli susarýz.Duygu ve düþüncede hür deðiliz baþkalarýnýn duygularýyla hareket ederiz.Bizi biz yapan deðerlerle deðil þovenist duygularla besleniriz.Yeri geldiðinde en milliyetçi,hümanist yeri geldiðinde en inatçý ve azgýn.Ne diyeyim normal ''YURDUM ÝNSANI''

cýnar#7 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Alýntý Fatih Cengiz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Þu fb nin polis arabalarýný ters çevirip savaþ alanýna çevirdiði bir maç vardý
    Kim ne kadar ceza aldý o geceyle ilgili bileniniz var mý?

Hata fenerasyon ve medya da taraftarlar için, çok moralleri bozuktu falan gibi bir savunma yapmýþlardý.

610806
    gs maçý sanýrým

arsinli_akrep61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ýçimden bir ses sona yaklaþtýðýmýzý söylüyor hadi hayýrlýsý .

BMN Yönetim Kurulu Yiðit Gayretli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

"5 yýl yabancý transferi yapmayalým"

kilit...
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

Nereden
    Ýstanbul

Cas da uzun etti açýklasa artýk.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Aziz Yýldýrým, benim hala futbola ilgi duymamý saðlayan birkaç öðeden biri, eðlence gibi
    Bertrand Russell : "Ýstediðiniz bazý þeylere sahip olamamak, mutluluðun bir parçasýdýr."

halilaziz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Umarým bir cisim yaklasiyordur.
    5 yýl Avrupa'ya gitmeyelim kupayý da vermeyelim mý olacak sonu göreceðiz
    2010-2011 sezonu þampiyonu Trabzonspordur.
    Aksini söyleyen ahlâksýzdýr.
    Ahlâksýzlara itibar edilmez!

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Mali kriterlerden dolayý çenesi düþtü çenesini eþþekler kovaladýðýnýn adamý. Ama hep diyoruuuum bu adamda zerre suç yok. Týrnaðým kadar kýzmýyorum kendisine. Onu böyle konuþturanlarda suç. Normal bir ülkede bu adam gibilerinin esamesi okunmazdý bizde herkes baþ tacý etti.
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

alperrr - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu

bakýn bakalým neler demiþþþþþþ þu adamý ülkede birde kahraman ilan edip ne derse yapmaya çalýþýyorlar ah ülkem ahhhhh

http://www.hurriyet.com.tr/aziz-yild...alksin-3485307

Aziz Yýldýrým: Yabancý sýnýrlamasý kalksýn

A.A.05 Kasým 2005 - 13:57Son Güncelleme : 05 Kasým 2005 - 13:57

Fenerbahçe Kulübü Baþkaný Aziz Yýldýrým, Türk futbolunda uygulanan yabancý oyuncu sýnýrlamasýný eleþtirerek, “Önümüzün açýlmasýný istiyoruz” dedi.

“KEÞKE MÝLLÝ TAKIMA ALIP OYNATABÝLSEK”

Aziz Yýldýrým, dünyada artýk sporun bir kavram haline geldiðini ve sen-ben meselesinin kalmadýðýný kaydederek, “Hangi oyuncu nerede oynuyorsa, nerede mutluysa orada oynamalý. Keþke imkan olsa da Anelka gibi oyuncularý milli takýma alýp oynatabilsek. Türk Milli Takýmý dünya þampiyonu olsa. Bunlardan kaçmamak lazým. Bunlardan kaçmak spora ihanettir” þeklinde konuþtu.
    samanyolu yerine rafet el romanýn þampiyonluk için yazdýðý þarkýsý söylenebilir:..metehants

yatmaztara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Verin þu þampiyonluðumuzu Allah belanýzý versin...
    Baþýboþ sokak itleri toplanýyor...

Yavuz KÜÇÜK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bu baþlýk yaratýcýlýðýmý geliþtiriyor. Yazýp yazýp siliyorum yanlýþlýkla gönderirsem ceza alacaðým .
    Onca nimet varken, kul hakký yemeyin!

TrabzonVictory - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    35

Bu þikeciler topluluðu hiç ölmeyeceklerini mi zannediyorlar, çoðunun yaþý hayatýnýn son noktalarýna gelmiþ belki 10 sene yaþacaksýnýz ondan sonra halinizi hiç düþünmüyor musunuz? hiç kendinize sormuyor musunuz? bu kadar yanlýþ iþler yapýyoruz nereye kadar böyle gidecek diye kendinize bir sorun þikeciler...

TrabzonVictory - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    35

2010 2011 Þampiyonu Trabzonspor gerçekten þuana kadar Trabzonspor'umuzun kazandýðý en deðerli ve önemli Þampiyonluk 2010 2011 þampiyonluðudur, bu þampiyonlukta insan üstü bir emek,mücadele,baþarý var...

Þike ve þuç örgütü öyle bir yapýlanmýþ ki devlet makamlarýnda genel kurmay makamlýðýný bile boþ býrakmýyorlar sadece þurada bile nasýl yapýlandýðýný gösteriyor bu þike ve suç örgütünün bu yüzden evrensel kurallarýn iþlemesi için dünya futbolunu yönetenler buraya büyük bir operasyon yapýlmasý ve þike ve suç örgütünün çökertilip þikenin cezalandýrýlmasý lazým....

Ý. SARAL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Alýntý Yiðit Gayretli Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    "5 yýl yabancý transferi yapmayalým"

kilit...
    Neden acaba Yabancý serbest býrakýlsýn diyen de bu zat.
    Trabzonspor'un yaptýðý transferlerin kampa yetiþtiði, tarihte ilk defa görüldü.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Emre EFENDÝOGLU - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    35

Arkadaþ ne Cas'mýþ, sözde yýl sonu diyorduk Ocak sonuna geldik bir þey yok. He o da diyecek ki yetkim yok bilmem ne, FÝFA'ya veya baþka bir yere topu atacak öyle sönüp gidecek bu mevzu da gibi geliyor bana.

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Ocak sonu ve ya þubat baþý diye biliyorum ben kararýn açýklanmasýný.
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

BÝR KOMÝK HÝKAYE!
    17 Ocak 2017Evvel zaman içinde, bir ülkenin futbol ligini iki takým zirvede ayný puanda bitirir. Averajla ligi birinci olarak tamamlayan takým þampiyonluðunu henüz kutladýðý sýralarda bir þike operasyonu patlar. Sanýklar “þike yapmak, teþvik primi vermek için organize suç örgütü kurmak” suçlamasýyla gözaltýna alýnýr. Futbol federasyonu baþkaný önce dosyayý görmek ister. Dosya hakkýnda bilgi alýr, inceler ve ülkenin televizyon kanallarýna þok olmuþ bir yüz ifadesiyle “durum göründüðünden daha vahimmiþ” þeklinde bir de açýklama yapar. Þike ile suçlanan takýmýn teknik direktörü basýn toplantýsý yaparak “evet hýz sýnýrý aþýlmýþtýr fakat radar sadece bir takýma tutulmuþtur” diyerek evet biz yaptýk ama baþka takýmlarýn da yapma ihtimali var diyerek olayý kabullenir. Asbaþkanlarý ve yönetim kurulu yine ayný þekilde bir basýn toplantýsý düzenleyerek bir alt ligde onurlu bir þekilde oynamayý talep edeceklerini dile getirir. Bunu yine ayný kanaldan bir sonraki hafta öyle bir þey demedik diyerek inkar ederler. Yazýlý belgelerde din adamýndan þike için fetva isteyen ahlaksýz futbolcudan, gol yemek için son model araba isteyen utanmaz kaleciye kadar her çeþit iðrençlik vardýr. Þike yaptýðý yazýlý telefon konuþmasý kayýtlarýyla ispat edilen baþkanýn ilk ifadeleri þu þekilde olur.”Ben þike yaptýysam bütün takýmlar þike yapmýþtýr. Konuþursam yer yerinden oynar, beni konuþturmayýn. Bu ülkeye þikeyi ben getirmedim, baþka bir takým getirdi. Þike yapmayan mý var? Yaptýysak sahaya yansýmadý ve þayet yaptýysam da zaten bu takým için yaptým. Arabayý çalmaya gittiniz, anahtarý sokup vazgeçtiniz, bu hýrsýzlýk mý þimdi? Sadece teþebbüs ettik” diyerek teþebbüsün de cezai müeyyide olarak þike ile eþdeðer sayýldýðýndan habersiz olduðunu belli eder. “Biz teþebbüs ederken suç deðildi, kanun sonradan çýktý” diye de ekler. Yani lafý eveleyip gevelese de þike yapmadýk diyemez. Bütün telefon konuþmalarýnýn kendisine ait olduðunu mahkemede itiraf eder. Altý yýl üç ay hapis cezasý alýr ve diðer ceza alan sanýk arkadaþlarýyla birlikte cezalandýrýlýr.

Tüm bunlar olurken ülkenin meclisinde panik havasý hakimdir. Þike yaptýðý ayan beyan ortada olan ve bir türlü “ben þike yapmadým” diyemeyerek suçunu dolaylý yoldan itiraf eden baþkaný ve dolayýsýyla kendince o ülkenin en büyük futbol camiasýný korumak amacýyla, þikeyi içeren kanunun cezai müeyyideleri içeren bir maddesi hemen deðiþtirilir. Siyasi irade tarafýndan “kiþilerin yaptýðý kurumlarý baðlamamalý” þeklinde bir görüþ emrivaki olunur. Manzara göründüðünden daha vahim diyen federasyon baþkaný tüm delilleri yetersiz görmeye baþlar. Yine tüm bunlar olurken ligi averajla ikinci bitiren futbol takýmý þampiyon kabul edilerek þampiyon olan takýmlarýn gitmeye hak kazandýðý UEFA Þampiyonlar Ligi’ne çoktan davet edilmiþtir. Yine tüm bunlar olurken dosyayý inceleyen UEFA disiplin kurulu þike yapan takýmlarý turnuvalarýndan sýrayla ikiþer yýl men eder.

Tüm bunlar olurken o ülkenin televizyonlarýnýn spor programlarýnda konu eski futbolcularýn þike itiraflardýr. Þikenin yýllardýr yapýldýðý halkýn bilinçaltýna “þike ahlaksýzlýk deðildir” algýsýyla bir güzel yerleþtirilir. Yýllardýr iþlenen suç halk tarafýndan artýk kötü bir alýþkanlýðýn tespitiymiþ gibi basit görülmeye baþlanýr. O güne kadar ortada suçlu yokken suçlu arayan ülkede yakalanan suçlular ve tespit edilen suç niyeyse görmezden gelinir. Konu þike yapan kiþilerin masum olduðu düþüncesiyle deðil baþkalarýnýn da þike yapmýþ olma ihtimaliyle deðerlendirilip bir güzel üzeri örtülür. Tüm bunlar olurken delilleri yetersiz görerek þike yapan takýmý küme düþürmeyen eski federasyon baþkaný o takýma baþkan adayý olur ve seçim konuþmasýnda “ben olmasaydým bu takým küme düþerdi” diyerek taraftarýna, küme düþmemize yetecek kadar delil vardý bana dua edin itirafýyla da alkýþ alýr ama baþkan seçilemez. Yine ayný þekilde ülkeyi UEFA komitesinde temsil eden kiþi “ben olmasaydým ülke futbolu bitmiþti” diyerek daha fazla ceza almamak için elinden geleni yaptýðýný da itiraf eder.

Tüm bunlar olurken ceza alan takýmýn yerine turnuvaya katýlan futbol takýmý ülkede hain ilan edilmiþtir. Bir anda ligin istenmeyen takýmý oluverir. Öyle ki davet edildiði þampiyonlar liginde en önemli maçýný oynadýðý gece ülkede derbi maçý oynatýlýr. O günden itibaren saðladýðý hiçbir baþarý ülkesi tarafýndan baþarý olarak kabul görmez ve baþarýsý sahiplenilmez. Kendi liginde oynadýðý tüm maçlarda hakký yenmeye baþlar. O yýldan itibaren ülkenin futbol federasyonu her yýl daha da pervasýzlaþarak acý bir þekilde bu futbol takýmýndan intikam almaya çalýþýr. Bunca þike itirafý varken ve suçlular da ortadayken hani benim mükafatým diyen takým her yerde görmezden gelinir. Hemen hemen her maçý hakemler tarafýndan katledilen bu takýmýn taraftarýna artýk mevzuyu unutun yoksa sizi küme düþürmesini de biliriz þeklinde aba altýndan sopa gösterilir. Tüm bunlar olurken þikeye delil olarak gösterilen yazýlý telefon konuþmalarýnýn ses kayýtlarý da çýkar ama ülkede hiç yanký uyandýrmaz. Þikeyi hiçbir þekilde inkar edemeyen kiþinin “o konuþmalar bize ait” itirafýna raðmen konu kayýtlarýn birer montaj olduðuna baðlanýr. Montaj olduðu düþünülen kayýtlara þike ile suçlanan takým tarafýndan sahip çýkýlýr, telif hakký alýnýp tüm mecralardan sildirilir. Yani iþin özü, o yýla kadar o ülkede hep var olan þike ne hikmetse suçun tespit edildiði o yýl hiç yapýlmamýþtýr.

Bütün bu yazýlanlarý dünyadan komik haberler paylaþan bir sayfadan okuyor olsaydýnýz muhtemelen “bu ne saçmalýk” der okumayý çoktan yarýda býrakýrdýnýz. Bunlarýn tümü bu ülkede oldu ve hepiniz izlediniz. Okurken komik buldunuz mu bilmiyorum. Bence son derece komik ama biz hiç gülmedik. Güldürmediniz.

Saygýlar…

http://61medya.com/tr-TR/kose-yazila...r-komik-hikaye
    2010 - 2011 Þampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Yavuz KÜÇÜK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alýntý Burçak Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    BÝR KOMÝK HÝKAYE!
    17 Ocak 2017Evvel zaman içinde, bir ülkenin futbol ligini iki takým zirvede ayný puanda bitirir. Averajla ligi birinci olarak tamamlayan takým þampiyonluðunu henüz kutladýðý sýralarda bir þike operasyonu patlar. Sanýklar “þike yapmak, teþvik primi vermek için organize suç örgütü kurmak” suçlamasýyla gözaltýna alýnýr. Futbol federasyonu baþkaný önce dosyayý görmek ister. Dosya hakkýnda bilgi alýr, inceler ve ülkenin televizyon kanallarýna þok olmuþ bir yüz ifadesiyle “durum göründüðünden daha vahimmiþ” þeklinde bir de açýklama yapar. Þike ile suçlanan takýmýn teknik direktörü basýn toplantýsý yaparak “evet hýz sýnýrý aþýlmýþtýr fakat radar sadece bir takýma tutulmuþtur” diyerek evet biz yaptýk ama baþka takýmlarýn da yapma ihtimali var diyerek olayý kabullenir. Asbaþkanlarý ve yönetim kurulu yine ayný þekilde bir basýn toplantýsý düzenleyerek bir alt ligde onurlu bir þekilde oynamayý talep edeceklerini dile getirir. Bunu yine ayný kanaldan bir sonraki hafta öyle bir þey demedik diyerek inkar ederler. Yazýlý belgelerde din adamýndan þike için fetva isteyen ahlaksýz futbolcudan, gol yemek için son model araba isteyen utanmaz kaleciye kadar her çeþit iðrençlik vardýr. Þike yaptýðý yazýlý telefon konuþmasý kayýtlarýyla ispat edilen baþkanýn ilk ifadeleri þu þekilde olur.”Ben þike yaptýysam bütün takýmlar þike yapmýþtýr. Konuþursam yer yerinden oynar, beni konuþturmayýn. Bu ülkeye þikeyi ben getirmedim, baþka bir takým getirdi. Þike yapmayan mý var? Yaptýysak sahaya yansýmadý ve þayet yaptýysam da zaten bu takým için yaptým. Arabayý çalmaya gittiniz, anahtarý sokup vazgeçtiniz, bu hýrsýzlýk mý þimdi? Sadece teþebbüs ettik” diyerek teþebbüsün de cezai müeyyide olarak þike ile eþdeðer sayýldýðýndan habersiz olduðunu belli eder. “Biz teþebbüs ederken suç deðildi, kanun sonradan çýktý” diye de ekler. Yani lafý eveleyip gevelese de þike yapmadýk diyemez. Bütün telefon konuþmalarýnýn kendisine ait olduðunu mahkemede itiraf eder. Altý yýl üç ay hapis cezasý alýr ve diðer ceza alan sanýk arkadaþlarýyla birlikte cezalandýrýlýr.

Tüm bunlar olurken ülkenin meclisinde panik havasý hakimdir. Þike yaptýðý ayan beyan ortada olan ve bir türlü “ben þike yapmadým” diyemeyerek suçunu dolaylý yoldan itiraf eden baþkaný ve dolayýsýyla kendince o ülkenin en büyük futbol camiasýný korumak amacýyla, þikeyi içeren kanunun cezai müeyyideleri içeren bir maddesi hemen deðiþtirilir. Siyasi irade tarafýndan “kiþilerin yaptýðý kurumlarý baðlamamalý” þeklinde bir görüþ emrivaki olunur. Manzara göründüðünden daha vahim diyen federasyon baþkaný tüm delilleri yetersiz görmeye baþlar. Yine tüm bunlar olurken ligi averajla ikinci bitiren futbol takýmý þampiyon kabul edilerek þampiyon olan takýmlarýn gitmeye hak kazandýðý UEFA Þampiyonlar Ligi’ne çoktan davet edilmiþtir. Yine tüm bunlar olurken dosyayý inceleyen UEFA disiplin kurulu þike yapan takýmlarý turnuvalarýndan sýrayla ikiþer yýl men eder.

Tüm bunlar olurken o ülkenin televizyonlarýnýn spor programlarýnda konu eski futbolcularýn þike itiraflardýr. Þikenin yýllardýr yapýldýðý halkýn bilinçaltýna “þike ahlaksýzlýk deðildir” algýsýyla bir güzel yerleþtirilir. Yýllardýr iþlenen suç halk tarafýndan artýk kötü bir alýþkanlýðýn tespitiymiþ gibi basit görülmeye baþlanýr. O güne kadar ortada suçlu yokken suçlu arayan ülkede yakalanan suçlular ve tespit edilen suç niyeyse görmezden gelinir. Konu þike yapan kiþilerin masum olduðu düþüncesiyle deðil baþkalarýnýn da þike yapmýþ olma ihtimaliyle deðerlendirilip bir güzel üzeri örtülür. Tüm bunlar olurken delilleri yetersiz görerek þike yapan takýmý küme düþürmeyen eski federasyon baþkaný o takýma baþkan adayý olur ve seçim konuþmasýnda “ben olmasaydým bu takým küme düþerdi” diyerek taraftarýna, küme düþmemize yetecek kadar delil vardý bana dua edin itirafýyla da alkýþ alýr ama baþkan seçilemez. Yine ayný þekilde ülkeyi UEFA komitesinde temsil eden kiþi “ben olmasaydým ülke futbolu bitmiþti” diyerek daha fazla ceza almamak için elinden geleni yaptýðýný da itiraf eder.

Tüm bunlar olurken ceza alan takýmýn yerine turnuvaya katýlan futbol takýmý ülkede hain ilan edilmiþtir. Bir anda ligin istenmeyen takýmý oluverir. Öyle ki davet edildiði þampiyonlar liginde en önemli maçýný oynadýðý gece ülkede derbi maçý oynatýlýr. O günden itibaren saðladýðý hiçbir baþarý ülkesi tarafýndan baþarý olarak kabul görmez ve baþarýsý sahiplenilmez. Kendi liginde oynadýðý tüm maçlarda hakký yenmeye baþlar. O yýldan itibaren ülkenin futbol federasyonu her yýl daha da pervasýzlaþarak acý bir þekilde bu futbol takýmýndan intikam almaya çalýþýr. Bunca þike itirafý varken ve suçlular da ortadayken hani benim mükafatým diyen takým her yerde görmezden gelinir. Hemen hemen her maçý hakemler tarafýndan katledilen bu takýmýn taraftarýna artýk mevzuyu unutun yoksa sizi küme düþürmesini de biliriz þeklinde aba altýndan sopa gösterilir. Tüm bunlar olurken þikeye delil olarak gösterilen yazýlý telefon konuþmalarýnýn ses kayýtlarý da çýkar ama ülkede hiç yanký uyandýrmaz. Þikeyi hiçbir þekilde inkar edemeyen kiþinin “o konuþmalar bize ait” itirafýna raðmen konu kayýtlarýn birer montaj olduðuna baðlanýr. Montaj olduðu düþünülen kayýtlara þike ile suçlanan takým tarafýndan sahip çýkýlýr, telif hakký alýnýp tüm mecralardan sildirilir. Yani iþin özü, o yýla kadar o ülkede hep var olan þike ne hikmetse suçun tespit edildiði o yýl hiç yapýlmamýþtýr.

Bütün bu yazýlanlarý dünyadan komik haberler paylaþan bir sayfadan okuyor olsaydýnýz muhtemelen “bu ne saçmalýk” der okumayý çoktan yarýda býrakýrdýnýz. Bunlarýn tümü bu ülkede oldu ve hepiniz izlediniz. Okurken komik buldunuz mu bilmiyorum. Bence son derece komik ama biz hiç gülmedik. Güldürmediniz.

Saygýlar…

http://61medya.com/tr-TR/kose-yazila...r-komik-hikaye
    Bugün ailecek haberleri izliyorduk ve þehit polisimizin cenazesine denk geldik. Þehit polisimizin kardeþi "Daha Trabzonspor'u þampiyon yapacaktýk" diye baðýrýyordu. Herkes aðlamamak için kendine çok zor hakim oldu. Yaklaþýk 10 dakika önce bu yazýyý gördüm ve yatmadan okuyayým dedim son cümlede gözümden akan yaþlara engel olamadým ama çok iyi oldu rahatladým kim yazdýysa ellerine saðlýk.

Sevincimizi kursaðýmýzda býrakanlar en içten dileklerimle Allah belanýzý versin!
    Onca nimet varken, kul hakký yemeyin!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 9 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 9 misafir)

Bu Konu için Etiketler