Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aci Gerçekler

KuĞu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaslar aldigim bir maili bilgilerinize sunmak istedim,bu yaziyi önemli bulursaniz lütfenmail listenize forwad edin.

SONUNA KADAR OKUYUN VE OKUTUN >>
    GAZETECI VEDAT YENERER'IN YAZISI.....

Petrol yoksa çikartma ruhsati neden vermiyorsunuz ?!..

Degerli okurlar, geçenlerde Türkiye-Suriye sinirinda uydu verilerinegöre petrol denizi oldugu iddiasini
    yazmistim. Yazi sonrasinda Silopi demadencilik yapan Besir Yilmaz aradi.
    Yazacaklarimi lütfen iyi okuyun!...
    Besir Yilmaz telefonda . "Vedat bey, gelin Silopi' de
    Cudi eteklerine sizi götüreyim de petrolü kendi gözünüzle görün!.."diyerekferyat ediyordu.

"Nasil yani!.." diye sordugumda anlatmaya >>basladi..

"Biz aileden madenciyiz.Irak sinirinda yaklasik 300 km ya da bir
    baska deyisle yaklasik 150 milyon ton asfaltit madeni
    buldum.. Bumadeni bir süre resmi olarak islettikten sonra devlet 1978 yilinda kamulastiriyoruz" diyerek el koydu. Rezervin de 50
    milyon ton olduguiddia edili.Madem asfaltit rezervi az, neden
    el koyuyorsunuz. Dünyanin neresine giderseniz gidin asfaltit maddesi bulunan her yerinaltinda petrol vardir.Silopi 'nin alti da
    petrol denizidir.Yaz aylarinda etraftaki ocaklardanresmen petrol akar ve Hezil çayina karisir.

Gelin görün! Sadece petrol degil, burada çok zengin uranyum Ve nikel madeni de var"

- Nereden biliyorsunuz?

"Türkiye'deki analizlere güvenmedigim için madenin her
    tarafindan örnekler alarak Almanya'ya bizzat götürdüm ve analiz
    yaptirdim. Raporlari gönderdim size ( Sonuçlar elimde
    Yatagan ve Tunçbilek''egöre ikimisli rakamlar var)dünyanin en önemli uranyum madenlerinden birisi buradadir ve aktif
    haldedir.."

Besir Yilmaz'in anlatacak o kadar çok seyi var ki
    makineli tüfek gibi art arda siraliyor.

Ben de zaman zaman araya girip soru soruyorum-Petrol oldugunu nereden biliyorsunuz?

"Bu bölgede Ingilizler 1967-87de petrol aramislar.Açilan kuyulardan gökyüzüne dogru 100 metre kadar petrol
    fiskirmis.Ardindan kapatmislar ve betonlamislar. Benim madenimin yaninda da bu kuyudan var
    ve vanasini gelin birlikte açalim eger beton
    ve civa basip tikamadilarsa bakalim ne kadar petrol fiskiracak.
    Dönemin köylüleri arasinda hâlâ yasayan görgü
    taniklari var ve petrolün 100 metre kadar fiskirdigini görenler var.

"Besir Yilmaz konustukça pür dikkat dinlemeye >>devam
    ediyorum.."

Vedat bey, asfaltit maddesi olan her yerde petrol vardir.
    Eger petrol yoksa bana neden petrol çikartma ruhsati
    vermiyorlar? Musul ve Kerkük' ün rakimi 80-100
    metre civarindadir.Cudi Dagi'ndaki petrolümüz resmen Irak'a dogru akiyor vebasta Ingilizler ve ABD bunu biliyor.."

Besir Yilmaz bugünlerde Silopi' ye bile zor
    gider hale gelmis.Devlet kamulastirilacak diye el koydugu
    madeni simdi Turgay Ciner 'in sahibi olduguPark Holding'e devretmis. Durum böyle olunca, Yilmaz da dava üstüne
    dava açmis ve yürütmeyi durdurma karari aldirmis.
    Eger tekrar el konulursa AIHM''ye basvuracakmis.

Kisacasi madeninin pesini birakmiyor ama artik bölgedeki
    asiret agalari da onun pesini birakmaz hale getirilmis..
    Bütün dava tutanaklari elimde okudukça dehsete kapiliyorum. Simdi siki durun...

Besir Yilmaz Basbakan Tayyip Erdogan' a bu durum üzerine basvurmus ve dilekçe vermis dilekçede aynen söyle yaziyor..
    "Bürokrasi ve çeteler milletin hak ve hukukunu aramaktan bezdirmistir. Televizyonda ve basindaki konusmalarinizda "hortumcu çetelerin vebürokrasinin üstüne gidilecektir" diyorsunuz .Millet buna çok seviniyor.. 25 yildir gasp edilen
    madenimiz çete ve bürokratlarin,anayasa, kanunlar ve insan haklari hiçe sayilarak ihale yolu ile peskes çekiliyor.
    Allah'a ve sizin yüksek adaletinize siginiyorum."

Besir Yilmaz devlet tarafindan el konulan mallarini ve bunun
    karsiliginda devletin verdigiparayi yaziya eklemis..

1- 35 km yol yaptim.
    2- 500 bin ton hazir çikarilmis kömürüm var.
    3- 3,5 milyon metreküp hafriyat yapilmis.
    4- Mazot tanklari.
    5- Dinamit ambari.
    6- Kantar ve kantar binasi.
    Resmi olarak bana ait olan ve vergisini ödedigi madenimde Bugüne kadaryaptigim isler vehalen bulunan demirbas ve
    çikarilmis maden içinde 5.800.800 TL. (Buna resmen gasp ve
    devlet terörü denir!)

Besir Yilmaz Basbakan Erdogan'a yazdigi dilekçede devam ediyor."Bu para halen bankada duruyor. Buna ragmen
    Türkiye Kömür Isletmeleriihaleyi adamlarina ve hortumculara peskes çekiyor"
    Besir Yilmaz' in bu basvurusuna Basbakan Erdogan bugüne kadar cevap vermemis.

Besir Yilmaz'dan al ve ABD baglantili sirketlere ver.

Uranyum konusu da bir baska skandal.
    Güneydogu resmen petrol denizi üzerinde ve Türkiye ABD Firmalarinin pesinde "bize petrol bul" diyeyalvariyor...

Iddialar devam ediyor:

mühendisin kafalari kesildi.

TPIK diye Türkiye Petrolleri'nin kurdugu bir kurum yurt disina
    petrol arama islerine giriyor ve bugüne kadar milyar dolar zarar
    ediyor.
    Besir Yilmaz diyor ki:
    "Kimin hain kimin isbirlikçi oldugunu anlamak çok kolay!
    Eger bölgede petrol yok ise neden bana petrol çikartma ruhsati
    verilmiyor.
    Ruhsat verin 800 metreden petrolü çikartmazsam ben bu ülkeyi terk ederim.
    MTA yillar önce sondaj yapti 480 metrede su bulundu ve ardindan delicialetin ucu kirildigi için sondaja son verildi.Herkes bilir sudan sonrapetrol gelir. Biz yerli teknoloji ile 1200
    metreye kadar sondaj yapabilirizkimseye ihtiyacimiz yok.

Izni versinler siz görün petrol nasil fiskiracak..
    " Bu görüsmemizden bir gün sonra Besir Yilmaz tekrar aradi ve Soma'da görevli bir mühendis ile görüsmemi isteyerek telefon numarasini verdi.
    Adini burada yazmak istemiyor.Mühendis ile görüsmemde daha da çarpici gerçekler çikti ortaya.Alti ay kadar önce Cudi daglari
    eteklerinde bulanan 6 insan iskeletinin neoldugunu bilip bilmedigimi sordu.
    Ben de "bilmiyorum" dedim.

Mühendis ekledi
    "Bu iskeletler 18 Yil önce Cudi Dagi'nda kaybolan 6
    Türk petrol mühendisinin iskeletleri. Kafalari kesilerek öldürülmüs.."
    Dondum kaldim. Ne diyeyim.Kendisi de mühendis
    oldugu için yalan söylemiyordur diye düsündüm..Ardindan devam etti..

"Vedat bey Türkiye madenbakimindan dünyanin en zengin ülkesi. Siz Ödemis yakinlarindaki Bozdag'in dünyanin en büyük altin rezervi olan daglarindan biri oldugunu biliyor musunuz?
    Ama bu madenleri kimse çikaramaz. Hatta bu konunun üzerine giden gazeteciler öldürüldü.
    Ugur Mumcu ve Çetin Emeç'in öldürülmeden kisa bir süre önce bu madenler üzerinegittigini biliyorsunuz her halde..."

Ilgiyle dinledim. O kadar çarpici seyleranlatti ki, yazmaya sayfalar yetmez.Iddialarin hepsinin belgelioldugunu söyleyen bu mühendis,gazete ve televizyon kanallarinda hiçbirgazetecinin bu yönde bir haber yapamadigini ve milletin resmenuyutuldugunu örneklerle anlatti.

Besir Yilmaz'a son sözüm
    " Bana anlattiklarinizi Genelkurmay''a anlatiniz mi?" oldu.
    Aldigim cevap da aynen söyle..
    " Vedat bey her seyi belgeleriyle birlikte bir kaç kez askeri
    büyüklerimize anlattim ama bugüne kadar bir arpa boyu ilerleme
    kaydedemedik!"..
    Ne diyeyim, bu milleti korumaya yemin etmis olanlar
    utansin!..
    Son sözüm: "ABve ABD , PKK''yi bosu bosuna özellikle bu bölgede
    güçlendirip milletin basina bela etmedi.
    Bölgeye gelecek baris ortami Türkiye''yi
    ekonomik olarak uçuracak gelismelere gebedir!.."
    ilgili olacagini düsündügünüz herkese
    yollayin...
    önemli!!

Edited by: KuGu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selokal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bende duymustum güney dogu anadoludaki petrol kaynaklarimizin civa ile doldurulup betonlandigini.[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Özer Öztekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli

Hmmmmmmmmmmmmm.....

Biliyodum bu iste bir bit yenigi oldugunu...

Demek ki bu yüzden onca senedir sampiyon olamiyoruz...Yoksa diyorum bizim takim güzel oynuyor ama bi türlü....

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

allah allah bir 30bin kisilik protesto daha düzenleyelim

Nereden
    Ankara

Bu yaziyi yaklasik 1,5 sene önce okumustum. Bilimsel olarak bir bilgim yok ama dogruluguna inaniyorum ben. Bizim bilmedigimiz çok degisik seylerin oldugunu düsünüyorum ben. Kimler neleri konusuyor.. ne pazarliklar yapiliyor.. halk neyle mesgul edilip, ilgi dagitiliyor..

Metal Firtina gibi komlo teorilerinin gerçek olduguna bile inaniyorum. Bize ise ülkemizin çikarlarini korumak için savasmamiz gerektiginde ölmek düsecek sanirim.

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Iran in batisinda,Irak in kuzeyinde petrolün bulunup ,bunlara sinir olan Güneydogu Anadolu da petrolün bulunmamasi pek inandirici degil zaten.

ancibranoz
    Ziyaretçi

Alıntı Oflu144 Nickli Üyeden Alıntı
    Iran in batisinda,Irak in kuzeyinde petrolün bulunup ,bunlara sinir olan Güneydogu Anadolu da petrolün bulunmamasi pek inandirici degil zaten.

[img]smileys/smiley32.gif[/img]KArdesim yine çok dogru konusmussun. Aynen katiliyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Taner Gündoğdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

gelde simdi çildirma! sanki birileri bize bir görev vermis biz onu yapiyoruz, o görevin disina çikinca ise durduruluyoruz... birilerinin elinde oyuncak olmusuz... sonrada filimlerde intikam alip kendimizi tatmin ediyoruz! yazik! çok yazik!

KuĞu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

''KASTAMONU'DA PETROL DENIZI VAR. YERDEN ÇIKIYOR'' IDDIASI!
    Kastamonu'da petrol iddiasi
    Kozmik bilim, bio enerji, saglikli yasam gibi konular üzerinde uluslararasi alanda çalismalari bulunan Prof. Dr. Ahmet Maranki, Kastamonu?nun Daday Ballidag etekleriyle, Tosya?nin Karadene mevkiinde petrol çiktigini ileri sürdü.

Prof. Dr. Ahmet Maranki, AA muhabire yaptigi açiklamada, Azerbaycan?da 1997 yilinda yapilan Uluslararasi Enerji Kongresi?ni BM adina izledigi sirada, bölgede petrol oldugunu kanitlayan ABD?ye ait uydu fotograflarina Azerbaycanli bir bilimadami araciligiyla ulastigini belirtti.

Bunun üzerine 2003 yilinda Kastamonu?ya gelerek bir dizi arastirma yaptigini ve ilginç gelismelerle karsilastigini ifade eden Prof. Dr. Maranki, "Bana yasli köylülerin anlattigina göre 1950?lerde Amerikalilarin açtigi kuyulardan sari renkte bir sey fiskirmis. Sonra hemen kuyulara tas doldurup üstüne de beton döküp kapatmislar. Bazi köylülere de ?siz petrol denizi üzerinde yasiyorsunuz? demisler. Gidip gördüm, Daday Ballidag eteklerinde ve Tosya?nin Karadere mevkiinde petrol resmen yerden çikiyor. Petrol var ancak çikartilmiyor. Kastamonu?da petrol denizi üzerinde yüzüyoruz" dedi.

Bu konuyla sadece kendisinin degil, ............ Kastamonu Milletvekili Mehmet Yildirim?in da ilgilendigini ifade eden Prof. Dr. Maranki, sözlerine söyle devam etti:

"Yildirim, bölgeye gidip arama yapilan kuyulari görmüs, yöre halkiyla konusmus. Amerikalilarin 1958?de TPAO ile isbirligi içerisinde yaptigi sondaj çalismalarinin 11 tanesi tespit edilebilmis.

Bu 11 tane kuyunun hepsi betonla kapatilmis. Halk kuyulardan petrol çiktigini bizzat görmüs."

YÖRE HALKI IDDIALARI DESTEKLIYOR"

Tosyali emekli zabita memuru Hasan Misirli da bölgede petrol olduguna inaniyor.

Karadere Köyü?nde dere yatagi boyunca akan yanici maddenin 1970?li yillarda ilgilerini çektigini ve zamanin belediye baskaninin bundan faydalanmak için kendisini görevlendirdigini belirten Misirli, "Dere boyunca yillardir akan bu maddeyi yolda zift olarak kullanmak istiyorduk. Yükleyip getirdik. Denemek için yaktik. Geride hiçbir sey kalmamacasina yandi. Saskina döndük. O zaman sesimizi yetkililere duyurmak için çok ugrastik ama kimseye duyuramadik. Bu maddenin incelenmesi gerekiyordu" dedi.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

arkadas|ar gün ge|ecek bu mem|eketin t0pragi a|tindan dahada deger|i 0|acak...

hey gidi Anad0|um benim vatanim benim!!!!

tasin t0pragin a|tin diye b0suna dememis|er...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

türkiyedeki petr0|u bir kac kisi cikaramaz... HA|K CIKARIR ANCAK!...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Taner Gündoğdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ama o bize bunu yedircekler mi? üzerimize oynan oyunlar artarak devam etcek gibi...

DKaraduman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Vayyy be harbi harbi uyuyormusuz ya özellikle su ödemisin yanindaki dagin dünyanin en büyük altin madeni olduguna sasirdim...Petrol zaten biliniyordu ama bu kadar olacagini hiç tahmin etmemistim[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)