Sayfa 12 Toplam 142 Sayfadan BirinciBirinci ... 2 10 11 12 13 14 22 62 112 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3544 adet sonuctan sayfa basi 276 ile 300 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzon’dan Haberler

sümela61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Murat fotoðraflar için çok teþekkürler... çok güzel olmuþ Zaðnos... bir yandan hasret giderdim, bir yandan yaram kanadý...
    "7 tepeli þehir... bekle... son tepene de dikeceðiz bayraðýmýzý..."

Emre B. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Burasý bildiðimiz Zaðnoz mu?Çok güzel olmuþ.

Murat' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Evet bildiðimiz Zaðnos...

Seyit Hoca - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    52

Alýntý Murat Dinç Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Makinem Sony DSC-S600....6.1 Megapixel.....Yalnýz çektiðim bu fotoðraflarýn orjinal halleri üsttekiler deðidir....Resimlerin hepsini küçültmüþümdür....
    çok güzel fotoðraflar.çekim süper olmuþ.eline saðlýk.
    ....................Celliac ..................

Nebiye - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    51

Zaðnos fotolarý süper yaa.Harika çekimlr. Gerçi biz her dolmuþla geçiþimizde köprülerden görüyoruz ama böle daha da güzel olmuþ.Elinize saðlýk,teþekkür ederiz.

Alýntý Mustafa K. Demirbaþ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Canalioðlu'ndan milli davet

Trabzon Belediye Baþkaný M.Volkan Canalioðlu yarýn akþam Türkiye -Almanya arasýnda saat 21:45'te oynanacak Avrupa futbol yarý final maçýný belediye önünde kuracaklarý dev ekrandan izlettireceklerini belirterek, tüm vatandaþlarý, Türk bayraklarý ve milli formalarýyla birlikte belediye önüne gelerek milli takýma destek vermeye davet etti.

Baþkan Canalioðlu, daha önce Türkiye ile Hýrvatistan arasýnda oynanan çeyrek final maçýný belediye önüne kurduklarý dev ekrandan izlettirdiklerini ifade ederek, Belediye önünde vatandaþlarýmýz ile birlikte bir karnaval havasý içerisinde seyrettiðimiz Türkiye -Hýrvatistan baçýnda olduðu gibi Almanya'yý da yenerek finale çýkacaðýmýza inanýyorum. Sakat ve eksiklere raðmen görev alacak futbolcularýmýzýn kahramanca mücadele ederek bu büyük sevinci bizlere bir kez daha yaþatacaklarýna tüm kalbimle inanýyorum" dedi.

spor61.net
    Orda olacaðýz,teþekkürler Volkan beye. Geçen seferki yayýn ve þenlik için teþekkür emaili atacaktýk bir türlü fýrsat olmadý,bu sefer yakalarsam birebir þükranlarýmý sunacam,seviyorum bu adamý ben ya. Saðolsun.

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    52

Çok sevdiðim bir aðabeyimin, çok sevdiðim oðlu ,Oktay ve arkadaþý maalesef , hayatýný kaybetti.Çok üzüldüm.

Gençlere Allah'tan rahmet ,ailelerine sabýrlar diliyorum.

Trabzon`un Araklý ilçesinde önceki gece 22.00 sularýnda meydana gelen trafik kazasýnda 2 genç mühendis hayatýný kaybetti.
    Ýkisi De Hayatýný Kaybetti

Araklý’nýn Daðbaþý Pazarcýk mevkii Tilkibeli Geçidi’nde Oktay Hacýfettahoðlu yönetimindeki 61 DK 740 plakalý araç yolun mýcýrlý olmasýnýn da etkisi ile direksiyon hâkimiyetini kaybederek 200 metrelik uçuruma yuvarlandý. Kazada araçta bulunan Ýnþaat Mühendisi Oktay Hacýfettahoðlu (26) ve Jeoloji Mühendisi Haluk Gökalp Kýlýnç (29) olay yerinde hayatýný kaybetti.

Gözyaþlarý Sel Olup Aktý

Trabzon’u acý ve yasa boðan feci kaza sonrasýnda hem Trabzon’un Vakfýkebir ilçesine hem de Kahramanmaraþ’ýn Elbistan ilçesine ateþ düþtü, yürekler daðlandý, gözyaþlarý sel olup aktý. Daha hayatýnýn baharýndayken 26 yaþýnda trafik canavarýnýn kurbaný olan genç Ýnþaat Mühendisi Oktay Hacýfettahoðlu dün Vakfýkebir Eski Cami’de ikindi namazýna müteakiben kýlýna cenaze namazýnýn ardýndan Fethiye Köyü Zalobo aile mezarlýðýnda aðýtlar ve gözyaþlarý arasýnda son yolculuðuna uðurlandý.

Taka

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    52

KTÜ Yüzme havuzu 24 Haziran 2008 Salý günü hizmete açýldý

Konu Seyit Hoca tarafýndan (26.06.2008 Saat 21:10 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

Alýntý Seyit Hoca Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Havuz bu aralar çok kalabalýk.1hafta sonra KTÜ bütünleme sýnavlarý bitince daha sakin olur havuz.
    Sen aðlat biz severiz seni...
    Aþkýn rengi:BORDO-MAVÝ
    ts_mania

Mustafa K. Demirbaþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    37

Þehidimiz Topraða Verildi
    Þehit Piyade Onbaþý Süleyman Altunbaþ Trabzon'un Çaykara ilçesinde topraða verildi.
    27 Haziran 2008 / 17:23

Reklam

Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki birliðinde nöbet sýrasýnda meydana gelen kazada þehit olan Piyade Onbaþý Süleyman Altunbaþ'ýn cenazesi memleketi Trabzon'un Çaykara ilçesinde topraða verildi.
    Alýnan bilgiye göre, 8 aylýk asker olan piyade onbaþý Süleyman Altunbaþ, usta asker olarak görev yaptýðý Ardahan'dan yaklaþýk 2 ay önce geçici görevle Hakkari'nin Çukurca ilçesine gitti. Burada vatani görevini sürdüren Altunbaþ, nöbet sýrasýnda meydana gelen ve yetkililerin ayrýntýsýný vermediði kazada þehit oldu.
    Þehit Piyade Onbaþý Altunbaþ'ýn cenazesi, kara yoluyla memleketi Trabzon'un Çaykara ilçesine getirildi. Bir süre Saðlýk Ocaðýnda bekletilen Altunbaþ'ýn cenazesi, daha sonra askerlerce alýnarak Merkez Camisi'ne taþýndý. Burada düzenlenen cenaze törenine, þehit piyade onbaþý Altunbaþ'ýn ailesinin yaný sýra Ýl Jandarma Komutaný Albay Yüksel Sönmez ve vatandaþlar katýldý.
    Þehit erin cenazesi, ikindi vakti kýlýnan cenaze namazýnýn ardýndan ilçeye baðlý Baltacý köyünde topraða verildi. Þehit babasý Mustafa Altunbaþ, oðluyla Þubat ayýnda geldiði daðýtým izninde görüþtüðünü, 10 gün önce de telefonla konuþtuklarýný söyledi. Yaklaþýk 2 ay önce Ardahan'dan Hakkari Çukurca'ya giden oðluyla 10 veya 20 günde bir konuþabildiklerini ifade eden baba Altunbaþ, ''Bana, nasip olursa izne geleceðini söylemiþti'' dedi.
    Kardeþi Akif Altunbaþ ise gelecek yýl kendisinin de vatani görevini yapmak üzere askere gideceðini belirterek, ''Abim gitmeden önce evimizin duvarýna 'O þimdi asker aðlama anam' yazmýþtý. Ben de yanýna ismimi yazmýþtým. Ben de seneye gidip vatani görevini yerine getireceðim'' diye konuþtu. Anne Fatma Altunbaþ ise ''güle güle, uðurlar olsun yavrum'' diyerek aðýt yaktý.

Kaynak:

LAZTOLGA - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    45

yeni havalimanin resimleri var mi arkadas lar
    BEREM BORDO GÖZÜM MAVI.
    TRABZON Kelle verir mac vermez

Trabzonspor Kongre Üyesi
    28TS61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    41

Alýntý LAZTOLGA Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    yeni havalimanin resimleri var mi arkadas lar
    yeni havaalanin yapilacak buyuk ihtimalle ama ben bu zamana kadar ne projesini nede baska bisey görmedim

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

Alýntý 28TS61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    yeni havaalanin yapilacak buyuk ihtimalle ama ben bu zamana kadar ne projesini nede baska bisey görmedim
    iç hatlar terminali yenilendi bitti gibi biþe onu diyor arkadaþ

trbahmet - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Alýntý Seyit Hoca Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

sen gel trabzon topraklarýnda kooocaman açýk yüzme havuzu yap sonra da trabzon halkýný dýþla...

var mý böyle adalet?

üstteki programlarý inceledim, beni almýyorlar yani içeri bunu gördüm ve trabzon halkýnýn büyük bir kýsmýný da tabiyki...

bu nasýl adalet biri bana anlatsýn lütfen?

ktü ye hiç yakýþmýyor, üzüldüm doðrusu
    61>34 or 1967>1907,1905,1903 or 1461>1453 matematik yalan söylemez
    by @}{/\/\é+

Remzi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    34

Trabzon'un imajý için birliktelik
    01 Temmuz 2008 / 12:46
    Santoro ve Hrant Dink cinayetleriyle anýlan Trabzon'un imajýný düzeltmek isteyen Trabzonlu 50 iþadamý 'Trabzon Platformu'nu kurdu.
    Santoro ve Hrant Dink cinayetleriyle anýlan Trabzon'un imajýný düzeltmek isteyen Trabzonlu 50 iþadamý 'Trabzon Platformu'nu kurdu.

Tanýtým çalýþmasý için þimdiden 1 milyon dolar toplandý.

Trabzonlu iþadamlarý, Rahip Santoro ve gazeteci Hrant Dink cinayetleri ile gündeme gelen Trabzon'un imajýný düzeltmek için bir araya geldi. Aralarýnda Atalay Þahinoðlu, Yaþar Aþçýoðlu, Baþaran Ulusoy, Çetin Nuhoðlu, Ahmet Aðaoðlu, Süleyman Varlýbaþ, Eray Kapýcýoðlu, Fuat Miras, Yusuf Cevahir, Kaya Çilingiroðlu, Zafer Kurþun gibi 50 ünlü iþadamý, 'Trabzon Platformu' çatýsý altýnda toplandý.
    Atalay Þahinoðlu'nun baþkanlýðýný, Yaþar Aþçýoðlu'nun genel sekreterliðini yürüttüðü platform, Trabzonlular hakkýnda yaygýnlaþan olumsuzluðu giderme konusunda faaliyet göstermeyi amaçlýyor.

10 milyon dolarlýk bütçe

Son yýllarda þiddet olaylarýyla anýlan kentin tanýtýmý ve imajý konusunda çalýþma yapmak amacýyla bir araya geldiklerini söyleyen Þahinoðlu, “Ýlin kültür ve turizminin geliþtirilmesi ile ekonomik kalkýnmasýna katký saðlamayý planlýyoruz. Yöresel deðil ülkesel birlik çerçevesinde Trabzon'a destek olacak bir oluþum” dedi.
    Üye sayýsýnýn 500 çýkarýlmasýný planladýklarýný belirten Þahinoðlu, platformun projeleri arasýnda uzun zamandan bu yana çalýþmalarý devam eden Trabzon Ýpekyolu Üniversitesi'nin de bulunduðunu kaydetti.

Bu amaçla vakýf kurduklarýný anlatan Þahinoðlu, iþadamlarý ve akademisyenlerin çalýþtýðý üniversite projesinin Trabzon'un ekonomik, sosyal ve kültürel canlanmasýna ve çekim merkezi özelliðinin artmasýna neden olacaðýný anlattý.
    Trabzon platformu çatýsý altýnda eðitim amaçlý bir araya geldiklerini söyleyen Yaþar Aþçýoðlu da, “Trabzonlularýn Ýstanbul'daki duruþunu sergileyen bir oluþum olacak. Bölgeye, yöreye, ülkeye hizmet amaçlý bir araya geldik” dedi.

TRABZONSPOR'A DESTEK VERECEKLER
    Eðitim baþta olmak üzere, iþ, spor, saðlýk konularýnda da projeler üreteceklerini anlatan Aþçýoðlu, “Trabzonlularýn Ýstanbul'daki imajý noktasýnda bir çalýþma olacak bu. Ayrýca Trabzon, Trabzonspor'suz olmaz. Kulübe fikri ve ekonomik amaçlý destek saðlamayý düþünüyoruz” diye konuþtu.

Bu amaçla 10 milyon dolarlýk bütçe oluþturacaklarýný belirten Aþçýoðlu, “Son toplantýmýzda herkesin yaptýðý katkýyla 1 milyon dolar topladýk. Amaç 10 milyon dolarlýk bütçe” dedi.

Kadir Ýnanýr da var

Platformda yer alan tek sanatçýnýn ise Kadir Ýnanýr olduðunu söyleyen Aþçýoðlu, aslen Sürmeneli olan Ýnanýr'ýn da Trabzon'un imajý konusunda yapýlan çalýþmalara katký vereceðini ifade etti.
    Türkiye Seyahat Acenteleri Birliði (TÜRSAB) Baþkaný Baþaran Ulusoy da, bu oluþumun Trabzon'un tanýtýmýndan kültürel canlanmasýna kadar çeþitli projeler gerçekleþtireceðini kaydetti.
    Bir Gün Mutlaka!!

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

VALÝLÝK ÖNÜNDE TÖREN
    Trabzon'da kabotaj bayramý
    01 Temmuz 2008 / 17:23

Denizcilik ve Kabotaj Bayramý kutlamalarý çerçevesinde Trabzon Valiliði önünde bir tören düzenlendi.
    Törende Trabzon Valisi Nuri Okutan ve beraberindekiler Atatürk Anýtý'na çelenk koydular. Törenin ardýndan bir konuþma yapan Denizcilik Müsteþarlýðý Trabzon Bölge Müdürü Selim Semiz, Türkiye'nin üç tarafý denizlerle çevrili olduðunu ve denizlerin geniþ kapasiteli ulaþtýrma imkanlarý sunduðunu dile getirerek, sayýsýz besin ve doðal kaynaklarýn yanýnda, alternatif enerji kaynaklarý ile de insanlýðýn ortak ve vazgeçilmez hayat alaný olduðunu söyledi.

Kabotaj Kanunu'nun kabul edildiði 1 Temmuz 1926 tarihinden sonra birkaç liman arasýnda taþýma yapan deniz ticaret filomuzun bugün dünyanýn her köþesine taþýma yapabilecek kapasiteye ulaþtýðýný kaydeden Semiz "Buna raðmen liman ve kýyý tesisleri, gemi inþa ve tersanecilik, deniz turizmi, balýkçýlýk, amatör denizcilik ve en önemlisi doðal kaynak enerji imkanlarýndan yani dünya pazarýndaki 23 trilyon dolarlýk pastanýn çok azýndan yararlanabilmektedir. Son yýllarda deniz ulaþtýrmasý, kýyý tesisleri ve özellikle gemi inþa sektörümüzün geliþmesine yönelik çalýþmalar meyvesini vermiþ olup, Türk Bayraðý taþýyan gemilerin Avrupa limanlarýnda yapýlan denetimlerinde iyileþmeye paralel olarak kara listeden beyaz listeye doðru gidildiði görülmüþtür. Ülkemizde 2002 yýlýnda 37 olan tersane sayýsýný bugün itibariyle 84'e çýkararak, alýnan gemi sipariþleri ile Dünya sýralamasýnda 23. sýradan, 5. sýraya yükselmiþtir. Yapýlan tersane yatýrýmlarýnýn kýsa sürede gerçekleþmesi ile de 3. sýraya yükselmesi hedeflenmektedir" dedi.

Bu çerçevede Trabzon ve çevre illerin ekonomisine büyük katkýda bulunacak, tam kapasite ile çalýþmaya baþlandýðýnda yaklaþýk 5 bin kiþiye iþ imkaný saðlayacak olan Yeniçam Tersanesi inþaatýna baþlanarak, 2008 yýlýnýn sonuna doðru bitirilmesinin hedeflendiðini dile getiren Semiz, tersane inþaatýnýn bu sene sonunda verilen ödeneðe göre bitirileceðini belirterek þöyle konuþtu:
    "Biz kamu görevlileri olarak, yasalarýn bize verdiði yetkiler çerçevesinde görev yapmaktayýz. Müsteþarlýðýmýz, kalite politikasý çerçevesinde görev yapmakta ve bu politika doðrultusunda Türkiye'nin dünya denizciliðinde layýk olduðu konuma ulaþabilmesi için hizmet sunmaktayýz. Karadeniz insanýnýn denizi en iyi þekilde kullanan, denizden faydalanan, denizi seven, denizci ülke, denizci devlet, denizci millet olma yolunda büyük bir yol aldýðýna inanýyorum."

Kaynak:
    2010 - 2011 Þampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Efkan Bahadýr - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36

Vali Okutan'dan moral

03 Temmuz 2008 12:47

Trabzon Valisi Nuri Okutan, 22-28 Eylül 2008 tarihleri arasýnda Ýzmir'de yapýlacak olan Ýþitme Engelliler Atletizm Dünya Þampiyonasý'na hazýrlanan Ýþitme Engelliler Atletizm Milli Takýmý'ný ziyaret etti.

Vali Okutan'dan moral

Sporcu Kamp Eðitim Merkezi'nde dünya þampiyonasýna hazýrlanan millilerimizi ziyaret eden Vali Okutan, kamp dönemine yapýlan çeþitli yarýþmalarda dereceye giren sporculara madalyalarýný verdi.

Ýþitme Engelliler Atletizm Milli Takýmýmýzýn Ýzmir'de yapýlacak olan Dünya Þampiyonasý'nda baþarýlý sonuçlar alacaðýna inandýðýný kaydeden Vali Nuri Okutan, Milli Takým sporcularýnýn azim ve gayretinin herkese örnek olmasý gerektiðini söyledi. Vali Okutan, “Engelli sporcularýmýzýn hayattan kopmayarak, ülkemizin adýný dünyaya duyurmak için gösterdikleri çapa takdire þayandýr. Ben bu azmin, bu memleket sevgisinin herkese örnek olmasýný diliyorum. Sporcularýmýza da baþarýlar diliyorum.” þeklinde konuþtu.

Milli Takým Baþ Antrenörü Zekeriya Üçüncü ise, Vali Okutan'ýn, kendilerini ziyaret etmesinden dolayý çok mutlu olduklarýný ifade ederek, bu ziyaretin þampiyona öncesinde sporculara olumlu motive saðladýðýný söyledi.

Öte yandan Trabzon'daki kampýn 4 Temmuz 2008 tarihinde sona ereceði belirtildi.
    Akl-ý selim taraftarlarýn tuttuðu takým: Trabzonspor => SAÜ-TS

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Zaðnos'ta yýkýmlar devam ediyor.

Trabzon Belediyesi ile Toki'nin ortaklaþa yürüttükleri Zaðnos Vadisi Kentsel Dönüþüm Projesi 2. etap yýkým çalýþmalarý devam ediyor.

Zaðnos Vadisi ile Maraþ Caddesi arasýnda yýkým kapsamýnda bulunan 125 bina sahibinden 106'sý ile anlaþan Trabzon Belediyesi 70 binanýn yýkýmýný gerçekleþtirdi. Yine Tanjant köprüsü ile Bahçecik arasýnda bulunan 177 bina sahibinden 164'ü ile anlaþan Belediye þu ana kadar 103 adet binanýn yýkýmýný gerçekleþtirdi. Trabzon'un her geçen gün yenilenip geliþtiðini ifade eden Trabzon Belediye Baþkaný M.Volkan Canalioðlu, "Toki ile birlikte yürüttüðümüz Zaðnos Vadisi kentsel dönüþüm projesi 2. etap yýkým çalýþmalarý devam ediyor. Okullarýn kapanmasýyla birlikte anlaþtýðýmýz binalarda yýkým çalýþmalarýna baþladýk. Bu çalýþmalarda Zaðnos Köprüsü ile Maraþ Caddesi arasýndaki kýsýmda 70, Tanjant köprüsü ile Bahçecik arasýndaki 103 binanýn yýkýmýný gerçekleþtirdik. Mülk sahipleri ile anlaþma yaptýðýmýz diðer binalarýn yýkýmý da kýsa bir zamanda gerçekleþtireceðiz. Bu projenin tamamlanmasýyla birlikte Zaðnos Vadisi eski kimliðine kavuþacaktýr" dedi.
    Gerçek budur. ☆

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

ESKÝ TEKEL BÝNASI YERÝNE
    BELEDÝYE HÝZMET BÝNASI VE ÝÞ MERKEZÝ PROJESÝ

Düzenlediðimiz anket sonuçlarýna göre halkýmýzýn %67'si Belediye ve Alýþveriþ Merkezi, %49 Yarýþma Projesi þeklinde uygulanmasý yönünde görüþ bildirmiþtir. Bu sonuçlar doðrultusunda ulusal mimari proje yarýþmasý düzenlenmiþtir.

Koruma Amaçlý Ýmar Planý hazýrlanmýþtýr.

Tekel Binasýnýn rölövesi alýnarak proje çizimleri yapýlmýþtýr.

23.02.2007 Tarihli Trabzon Kültür ve Tabiat Varlýklarýný Koruma Bölge Kurulu kararýna göre ÖPA olarak belirlenen alandaki tescilsiz taþýnmazýn ayný parselde yer alan ve planda ÖPA olarak belirlenen alandaki tescilli taþýnmaza zarar vermemesi için gerekli önlemlerin alýnarak yýkýlmasýnda sakýnca olmadýðýna karar verilmiþtir.

27.09.2007 tarihinde Trabzon Kültür ve Tabiat Varlýklarýný Koruma Bölge Kuruluna ÖPA için sunulan,kesin projelerinin uygun olduðuna ÖPA için avan projenin uygulama projeleri çizildikten sonra sunulmasýna karar verilmiþtir.

25.10.2007 tarihinde Belediye Hizmet Binasý için tüm uygulama projeleri ve Alýþveriþ merkezinin avan projeleri teslim alýnmýþtýr.

02.11.2007 tarihli Trabzon Kültür ve Tabiat Varlýklarýný Koruma Bölge Kurulu kararýna göre ÖPA de yer alan tescilli taþýnmazýn ekonomik ömrünü tamamladýðý ve mail-i inhidam durumunda olduðu belirtilerek tescilli yapýnýn yýkýlarak aslýna uygun yeniden yapýlabileceðine,kurulca onaylý rölevesi doðrultusunda hazýrlanacak restorasyon projesinin kurula sunulmasýndan sonra uygulamaya gidileceðine karar verilmiþtir.

Atapark'ta bulunan Tekel eski binasý yerinde yapýlacak olan Belediye hizmet binasý ile alýþveriþ merkezi Yapým ihalesi 22.04.2008 tarihinde gerçekleþtirildi.

Yaklaþýk 58 Milyon ytl'ye mal olacak yapý kompleksinin yapým ihalesini Türkiyenin önde gelen firmalarýndan Süleyman Varlýbaþ'ýn kurucu baþkaný olduðu VARYAP firmasý kazandý.

Ýhale sözleþmesi ihaleyi alan VARYAP firmasý ile Trabzon Belediyesi arasýnda imzalandý. Trabzon'a vizyon kazandýracak projeye Trabzon Belediye Baþkaný M.Volkan CANALÝOÐLU ile VARYAP Yönetim Kurulu Baþkaný Süleyman VARLIBAÞ imza attý.

Tekel binasýnýn yýkýlmasý gereken kýsmý yýkýlmýþ ve çalýþmalar durmuþtu birsüre. ama þuan hýzlý bi þekilde çalýþmalara start verildi. Tekelin etrafý tamamen çevrilip hummalý bi çalýþma yapýlýyor. deniz tarafýnda derinlere doðru kazý çalýþmasý sürüyordu. güzel olacak burasýda güzel.
    Gerçek budur. ☆

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

tekel býnasý yýkýldý ve su anda temel calýsmalarý gece gunduz devam edýyor
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamýna hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sýrasýnda- bunu açýklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsýlýr ve tartýþýlýr. Tefrika (ayrýmcýlýk, nifak) yaratmýþ olurlar. O nedenle dikkatli olmalarýný tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralýk 1933)

feneri "ampül" aydýnlatýr ancak "güneþ" kendiliðinden ýþýk verir !

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    44

tekel binasýnýn tamamý yýkýldý.ama resimlerde görülen harabe kýsým tekrar aslýna uygun inþa edilecek !!! önünde de küçük bir alýþveriþ merkezi olacak.

61_dnc_TS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Trabzon ýþýl ýþýl..

Trabzon Belediyesi kente güzel bir estetik kazandýrmak amacýyla çalýþmalarýný aralýksýz sürdürüyor. Daha önce kent mobilyalarýný yenileyerek kente güzel bir görünüm kazandýran belediye þimdi de kentin önemli cadde ve sokaklarýný ýþýklandýrarak özellikle geceleri ýþýl ýþýl bir görünümün ortaya çýkmasýný saðladý.
    Bu kapsamda Uzun Sokak, tarihi surlar, Gazipaþa Caddesi ve tarihi köprüler ýþýklandýrýldý.

Belediye Baþkaný M. Volkan Canalioðlu, Trabzon'un çehresini deðiþtirdiklerini belirterek, "Yaptýðýmýz çalýþmalarla Trabzon hýzlý bir deðiþime uðramaktadýr. Kentin alt ve üst yapýsýný büyük ölçüde yeniledik. Bir taraftan alt ve üst yapý çalýþmalarýný sürdürürken diðer taraftan da kentimize daha güzel bir görünüm kazandýrmak amacýyla çalýþmalar baþlattýk. Baþlattýðýmýz çalýþmalarda kent mobilyalarýný yeniledik ve önemli caddelerimizi ýþýklandýrdýk. Bu kentte yaþayanlar hizmetin en iyisine layýktýr sloganýyla çalýþmalarýmýz artarak devam edecektir" dedi.

08 Temmuz 2008 Salý

Konu 61_dnc_TS tarafýndan (08.07.2008 Saat 12:28 ) deðiþtirilmiþtir.

Mustafa K. Demirbaþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    37

Trabzon'da Festival Hazýrlýðý
    14 Temmuz 2008 / 17:35
    Uluslararasý Trabzon Kültür ve Sanat Festivali 22-24 Aðustos 2008 tarihlerinde yapýlacak.

Trabzon Belediyesi tarafýndan bu yýl 4.'sü düzenlenecek olan Uluslararasý Trabzon Kültür ve Sanat Festivali, 22-24 Aðustos 2008 tarihlerinde yapýlacak.
    Belediye Baþkaný Volkan Canalioðlu, Trabzon'un Karadeniz bölgesinde kültür ve sanatýn merkezi olduðunu belirterek, "Festivaller kentlerin tanýtýmýnda önemli bir yer tutmaktadýr. Bu nedenle göreve gelince ilk iþimiz Uluslararasý Trabzon Kültür ve Sanat Festivali'ni baþlatmak oldu." dedi.
    Trabzon'da bu yýl 4.'sü düzenlenecek festivalde önceki yýllarda olduðu gibi TBMM eski Baþkaný Necmettin Karaduman, Ressam Mustafa Ata, Fatma Özyurt ve Ali Kemal Denizci gibi isimlerle halký buluþturacaklarýný belirten Canalioðlu, "Trabzon her dönemde çok deðerli bilim adamlarý, kültür ve sanat adamlarý, spor adamlarý yetiþtiren bir kenttir. Bu deðerlerimizi festivallerimize davet ederek halkýmýzla buluþturuyoruz. Bunun yanýnda yurt dýþýndaki kardeþ þehirlerimizden de ekipler gelerek, kültür alýþveriþinde bulunuyorlar. Bu nedenle 22 Aðustos'ta baþlayacak festivalimiz hem kültürlerin, hem de kültür-sanat ve bilim adamlarýmýzý bir araya getirecek buluþma noktasý olacaktýr." diye konuþtu.

Uluslararasý 4. Trabzon Kültür ve Sanat Festivali'nde Trabzon Kültürevi'nin ve Tenis kortlarýnýn açýlýþý, Mustafa Ata Resim sergisi, Konya Semada Raks Grubu, Gürcistan, Rusya, Macaristan ve Türkiye'nin çeþitli kentlerinden folklor ekipleri, fotoðraf yarýþmasý ve sergisi, Zeynep Baþkan konseri, yöresel yemeklerimizin ikramý ve çeþitli etkinlikler yer alacaðý bildirildi.

trabzonunsesi.com

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gökçebey - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

Trabzon'un Maçka Ýlçesi'nde meydana gelen kazada 4 kiþinin öldüðü 2 kiþinin yaralandýðý belirtildi.

Maçka ilçesinde, bugün akþam saatlerinde meydana gelen trafik kazasýnda, 4 kiþi öldü, 2 kiþi de yaralandý.

Gümüþhane'den Trabzon istikametine giden Rahmi Bayrak yönetimindeki 61 RC 212 plakalý özel otomobil, Maçka ilçesi Mataracý mevkiinde yaðmur nedeniyle kayganlaþan yolda virajý alamayarak karþý yönden gelen Temel Yýlmaz yönetimindeki SHA YA 61 yabancý plakalý BMW marka otomobille çarpýþtý. Kazada, Rahmi Bayrak'ýn kullandýðý araçta bulunan Nazmi Uslu, Ethem Þal ve Mehmet Aslan olay yerinde, Rahmi Bayrak ise kaldýrýldýðý Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi'nde hayatýný kaybetti.

Kazada yaralanan iki kiþi de Trabzon ve Maçka'daki hastanelerde tedavi altýna alýndý.

Haber61

Mesai arkadaþlarýmdýlar.. Allah günahlarýný affetsin..
    Konu Gökçebey tarafýndan (17.07.2008 Saat 20:11 ) deðiþtirilmiþtir.
    hepsi bu kadardýr; adý yaþamak...

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Allah rahmet eylesin, ailesine ve yakýnlarýna sabýr versin.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Emirhan Makul - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

51 saat sahnede kaldýlar!Trabzonlu gençler baþardý! Guinness'te artýk onlarýn adý yazacak..

21.07.2008 00:06 Trabzon Genç Müzisyenler Derneðinin (GMD) 5 üyesi, 51 saat konser vererek, Hindistanlý bir grubun ''en uzun grup konseri'' rekorunu kýrdý.
    Trabzon'da 100. Yýl Parký'nda 17 Temmuz günü saat 21.00'den itibaren konser vermeye baþlayan grup üyeleri, hedefleri olan 61 saate ulaþamadý ama Hindistanlý bir grubun 50 saatlik ''en uzun grup konseri'' rekorunu geride býraktý.
    Dernek Baþkaný Ceyhun Alemdað, AA muhabirine yaptýðý açýklamada, canlý performans gösterisini saat 02.50'de bitirdiklerini belirterek, ''Konser sýrasýnda, aradaki boþluklarla birlikte, resmi olmayan kayýtlara göre 51 saat canlý performans sergiledik. Bu da dünya rekoru'' dedi.
    Alemdað, Guinness yetkililerine deneme yapmadan önce baþvurduklarýný ve gerekli talimatlarý aldýklarýný ifade ederek, ''Bu kurallar çerçevesinde 4 kiþilik hakem heyeti rekor denememizi izledi. Sürekli kayýt tutuldu. Bütün kayýtlarý Guinness temsilciliðine göndereceðiz. Bir aksilik olmazsa Guinness'e gireceðiz'' diye konuþtu.
    Geçen yýl Vakfýkebir Ekmek Festivali'nde 48 saat 32 dakika performans sergilediklerini, bu yýlki hedeflerinin baþlangýçta 61 saat olduðunu kaydeden Alemdað, ''Grup üyelerini riske atmadýk. 51 saatle rekoru kýrdýktan sonra konsere son verdik. Çünkü grup arkadaþlarýmýn saðlýðý çok önemli'' dedi.
    Grup GMD'nin rekor denemesinde davulda Alkan Coþkun, baðlamada Alper Öztürk, gitarlarda Ömer Ural ile Barýþ Birinci, klavyede Serdar Altun yer aldý.
    Trabzonspor, Ona Hayat Verenlerin Hayatýdýr.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)