Sayfa 12 Toplam 142 Sayfadan BirinciBirinci ... 2 10 11 12 13 14 22 62 112 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3542 adet sonuctan sayfa basi 276 ile 300 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzon’dan Haberler

sümela61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Murat fotoğraflar için çok teşekkürler... çok güzel olmuş Zağnos... bir yandan hasret giderdim, bir yandan yaram kanadı...
    "7 tepeli şehir... bekle... son tepene de dikeceğiz bayrağımızı..."

Emre B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Burası bildiğimiz Zağnoz mu?Çok güzel olmuş.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Evet bildiğimiz Zağnos...

Seyit Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Murat Dinç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Makinem Sony DSC-S600....6.1 Megapixel.....Yalnız çektiğim bu fotoğrafların orjinal halleri üsttekiler değidir....Resimlerin hepsini küçültmüşümdür....
    çok güzel fotoğraflar.çekim süper olmuş.eline sağlık.
    ....................Celliac ..................

Nebiye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Zağnos fotoları süper yaa.Harika çekimlr. Gerçi biz her dolmuşla geçişimizde köprülerden görüyoruz ama böle daha da güzel olmuş.Elinize sağlık,teşekkür ederiz.

Alıntı Mustafa K. Demirbaş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canalioğlu'ndan milli davet

Trabzon Belediye Başkanı M.Volkan Canalioğlu yarın akşam Türkiye -Almanya arasında saat 21:45'te oynanacak Avrupa futbol yarı final maçını belediye önünde kuracakları dev ekrandan izlettireceklerini belirterek, tüm vatandaşları, Türk bayrakları ve milli formalarıyla birlikte belediye önüne gelerek milli takıma destek vermeye davet etti.

Başkan Canalioğlu, daha önce Türkiye ile Hırvatistan arasında oynanan çeyrek final maçını belediye önüne kurdukları dev ekrandan izlettirdiklerini ifade ederek, Belediye önünde vatandaşlarımız ile birlikte bir karnaval havası içerisinde seyrettiğimiz Türkiye -Hırvatistan baçında olduğu gibi Almanya'yı da yenerek finale çıkacağımıza inanıyorum. Sakat ve eksiklere rağmen görev alacak futbolcularımızın kahramanca mücadele ederek bu büyük sevinci bizlere bir kez daha yaşatacaklarına tüm kalbimle inanıyorum" dedi.

spor61.net
    Orda olacağız,teşekkürler Volkan beye. Geçen seferki yayın ve şenlik için teşekkür emaili atacaktık bir türlü fırsat olmadı,bu sefer yakalarsam birebir şükranlarımı sunacam,seviyorum bu adamı ben ya. Sağolsun.

Nereden
    Trabzon

Çok sevdiğim bir ağabeyimin, çok sevdiğim oğlu ,Oktay ve arkadaşı maalesef , hayatını kaybetti.Çok üzüldüm.

Gençlere Allah'tan rahmet ,ailelerine sabırlar diliyorum.

Trabzon`un Araklı ilçesinde önceki gece 22.00 sularında meydana gelen trafik kazasında 2 genç mühendis hayatını kaybetti.
    İkisi De Hayatını Kaybetti

Araklı’nın Dağbaşı Pazarcık mevkii Tilkibeli Geçidi’nde Oktay Hacıfettahoğlu yönetimindeki 61 DK 740 plakalı araç yolun mıcırlı olmasının da etkisi ile direksiyon hâkimiyetini kaybederek 200 metrelik uçuruma yuvarlandı. Kazada araçta bulunan İnşaat Mühendisi Oktay Hacıfettahoğlu (26) ve Jeoloji Mühendisi Haluk Gökalp Kılınç (29) olay yerinde hayatını kaybetti.

Gözyaşları Sel Olup Aktı

Trabzon’u acı ve yasa boğan feci kaza sonrasında hem Trabzon’un Vakfıkebir ilçesine hem de Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine ateş düştü, yürekler dağlandı, gözyaşları sel olup aktı. Daha hayatının baharındayken 26 yaşında trafik canavarının kurbanı olan genç İnşaat Mühendisi Oktay Hacıfettahoğlu dün Vakfıkebir Eski Cami’de ikindi namazına müteakiben kılına cenaze namazının ardından Fethiye Köyü Zalobo aile mezarlığında ağıtlar ve gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Taka

Nereden
    Trabzon

KTÜ Yüzme havuzu 24 Haziran 2008 Salı günü hizmete açıldı

Konu Seyit Hoca tarafından (26.06.2008 Saat 21:10 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

Alıntı Seyit Hoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Havuz bu aralar çok kalabalık.1hafta sonra KTÜ bütünleme sınavları bitince daha sakin olur havuz.
    Sen ağlat biz severiz seni...
    Aşkın rengi:BORDO-MAVİ
    ts_mania

Mustafa K. Demirbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Şehidimiz Toprağa Verildi
    Şehit Piyade Onbaşı Süleyman Altunbaş Trabzon'un Çaykara ilçesinde toprağa verildi.
    27 Haziran 2008 / 17:23

Reklam

Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki birliğinde nöbet sırasında meydana gelen kazada şehit olan Piyade Onbaşı Süleyman Altunbaş'ın cenazesi memleketi Trabzon'un Çaykara ilçesinde toprağa verildi.
    Alınan bilgiye göre, 8 aylık asker olan piyade onbaşı Süleyman Altunbaş, usta asker olarak görev yaptığı Ardahan'dan yaklaşık 2 ay önce geçici görevle Hakkari'nin Çukurca ilçesine gitti. Burada vatani görevini sürdüren Altunbaş, nöbet sırasında meydana gelen ve yetkililerin ayrıntısını vermediği kazada şehit oldu.
    Şehit Piyade Onbaşı Altunbaş'ın cenazesi, kara yoluyla memleketi Trabzon'un Çaykara ilçesine getirildi. Bir süre Sağlık Ocağında bekletilen Altunbaş'ın cenazesi, daha sonra askerlerce alınarak Merkez Camisi'ne taşındı. Burada düzenlenen cenaze törenine, şehit piyade onbaşı Altunbaş'ın ailesinin yanı sıra İl Jandarma Komutanı Albay Yüksel Sönmez ve vatandaşlar katıldı.
    Şehit erin cenazesi, ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından ilçeye bağlı Baltacı köyünde toprağa verildi. Şehit babası Mustafa Altunbaş, oğluyla Şubat ayında geldiği dağıtım izninde görüştüğünü, 10 gün önce de telefonla konuştuklarını söyledi. Yaklaşık 2 ay önce Ardahan'dan Hakkari Çukurca'ya giden oğluyla 10 veya 20 günde bir konuşabildiklerini ifade eden baba Altunbaş, ''Bana, nasip olursa izne geleceğini söylemişti'' dedi.
    Kardeşi Akif Altunbaş ise gelecek yıl kendisinin de vatani görevini yapmak üzere askere gideceğini belirterek, ''Abim gitmeden önce evimizin duvarına 'O şimdi asker ağlama anam' yazmıştı. Ben de yanına ismimi yazmıştım. Ben de seneye gidip vatani görevini yerine getireceğim'' diye konuştu. Anne Fatma Altunbaş ise ''güle güle, uğurlar olsun yavrum'' diyerek ağıt yaktı.

Kaynak:

LAZTOLGA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

yeni havalimanin resimleri var mi arkadas lar
    BEREM BORDO GÖZÜM MAVI.
    TRABZON Kelle verir mac vermez

Trabzonspor Kongre Üyesi
    28TS61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı LAZTOLGA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni havalimanin resimleri var mi arkadas lar
    yeni havaalanin yapilacak buyuk ihtimalle ama ben bu zamana kadar ne projesini nede baska bisey görmedim

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Alıntı 28TS61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni havaalanin yapilacak buyuk ihtimalle ama ben bu zamana kadar ne projesini nede baska bisey görmedim
    iç hatlar terminali yenilendi bitti gibi bişe onu diyor arkadaş

trbahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Seyit Hoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

sen gel trabzon topraklarında kooocaman açık yüzme havuzu yap sonra da trabzon halkını dışla...

var mı böyle adalet?

üstteki programları inceledim, beni almıyorlar yani içeri bunu gördüm ve trabzon halkının büyük bir kısmını da tabiyki...

bu nasıl adalet biri bana anlatsın lütfen?

ktü ye hiç yakışmıyor, üzüldüm doğrusu
    61>34 or 1967>1907,1905,1903 or 1461>1453 matematik yalan söylemez
    by @}{/\/\é+

Remzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Trabzon'un imajı için birliktelik
    01 Temmuz 2008 / 12:46
    Santoro ve Hrant Dink cinayetleriyle anılan Trabzon'un imajını düzeltmek isteyen Trabzonlu 50 işadamı 'Trabzon Platformu'nu kurdu.
    Santoro ve Hrant Dink cinayetleriyle anılan Trabzon'un imajını düzeltmek isteyen Trabzonlu 50 işadamı 'Trabzon Platformu'nu kurdu.

Tanıtım çalışması için şimdiden 1 milyon dolar toplandı.

Trabzonlu işadamları, Rahip Santoro ve gazeteci Hrant Dink cinayetleri ile gündeme gelen Trabzon'un imajını düzeltmek için bir araya geldi. Aralarında Atalay Şahinoğlu, Yaşar Aşçıoğlu, Başaran Ulusoy, Çetin Nuhoğlu, Ahmet Ağaoğlu, Süleyman Varlıbaş, Eray Kapıcıoğlu, Fuat Miras, Yusuf Cevahir, Kaya Çilingiroğlu, Zafer Kurşun gibi 50 ünlü işadamı, 'Trabzon Platformu' çatısı altında toplandı.
    Atalay Şahinoğlu'nun başkanlığını, Yaşar Aşçıoğlu'nun genel sekreterliğini yürüttüğü platform, Trabzonlular hakkında yaygınlaşan olumsuzluğu giderme konusunda faaliyet göstermeyi amaçlıyor.

10 milyon dolarlık bütçe

Son yıllarda şiddet olaylarıyla anılan kentin tanıtımı ve imajı konusunda çalışma yapmak amacıyla bir araya geldiklerini söyleyen Şahinoğlu, “İlin kültür ve turizminin geliştirilmesi ile ekonomik kalkınmasına katkı sağlamayı planlıyoruz. Yöresel değil ülkesel birlik çerçevesinde Trabzon'a destek olacak bir oluşum” dedi.
    Üye sayısının 500 çıkarılmasını planladıklarını belirten Şahinoğlu, platformun projeleri arasında uzun zamandan bu yana çalışmaları devam eden Trabzon İpekyolu Üniversitesi'nin de bulunduğunu kaydetti.

Bu amaçla vakıf kurduklarını anlatan Şahinoğlu, işadamları ve akademisyenlerin çalıştığı üniversite projesinin Trabzon'un ekonomik, sosyal ve kültürel canlanmasına ve çekim merkezi özelliğinin artmasına neden olacağını anlattı.
    Trabzon platformu çatısı altında eğitim amaçlı bir araya geldiklerini söyleyen Yaşar Aşçıoğlu da, “Trabzonluların İstanbul'daki duruşunu sergileyen bir oluşum olacak. Bölgeye, yöreye, ülkeye hizmet amaçlı bir araya geldik” dedi.

TRABZONSPOR'A DESTEK VERECEKLER
    Eğitim başta olmak üzere, iş, spor, sağlık konularında da projeler üreteceklerini anlatan Aşçıoğlu, “Trabzonluların İstanbul'daki imajı noktasında bir çalışma olacak bu. Ayrıca Trabzon, Trabzonspor'suz olmaz. Kulübe fikri ve ekonomik amaçlı destek sağlamayı düşünüyoruz” diye konuştu.

Bu amaçla 10 milyon dolarlık bütçe oluşturacaklarını belirten Aşçıoğlu, “Son toplantımızda herkesin yaptığı katkıyla 1 milyon dolar topladık. Amaç 10 milyon dolarlık bütçe” dedi.

Kadir İnanır da var

Platformda yer alan tek sanatçının ise Kadir İnanır olduğunu söyleyen Aşçıoğlu, aslen Sürmeneli olan İnanır'ın da Trabzon'un imajı konusunda yapılan çalışmalara katkı vereceğini ifade etti.
    Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy da, bu oluşumun Trabzon'un tanıtımından kültürel canlanmasına kadar çeşitli projeler gerçekleştireceğini kaydetti.
    Bir Gün Mutlaka!!

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

VALİLİK ÖNÜNDE TÖREN
    Trabzon'da kabotaj bayramı
    01 Temmuz 2008 / 17:23

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları çerçevesinde Trabzon Valiliği önünde bir tören düzenlendi.
    Törende Trabzon Valisi Nuri Okutan ve beraberindekiler Atatürk Anıtı'na çelenk koydular. Törenin ardından bir konuşma yapan Denizcilik Müsteşarlığı Trabzon Bölge Müdürü Selim Semiz, Türkiye'nin üç tarafı denizlerle çevrili olduğunu ve denizlerin geniş kapasiteli ulaştırma imkanları sunduğunu dile getirerek, sayısız besin ve doğal kaynakların yanında, alternatif enerji kaynakları ile de insanlığın ortak ve vazgeçilmez hayat alanı olduğunu söyledi.

Kabotaj Kanunu'nun kabul edildiği 1 Temmuz 1926 tarihinden sonra birkaç liman arasında taşıma yapan deniz ticaret filomuzun bugün dünyanın her köşesine taşıma yapabilecek kapasiteye ulaştığını kaydeden Semiz "Buna rağmen liman ve kıyı tesisleri, gemi inşa ve tersanecilik, deniz turizmi, balıkçılık, amatör denizcilik ve en önemlisi doğal kaynak enerji imkanlarından yani dünya pazarındaki 23 trilyon dolarlık pastanın çok azından yararlanabilmektedir. Son yıllarda deniz ulaştırması, kıyı tesisleri ve özellikle gemi inşa sektörümüzün gelişmesine yönelik çalışmalar meyvesini vermiş olup, Türk Bayrağı taşıyan gemilerin Avrupa limanlarında yapılan denetimlerinde iyileşmeye paralel olarak kara listeden beyaz listeye doğru gidildiği görülmüştür. Ülkemizde 2002 yılında 37 olan tersane sayısını bugün itibariyle 84'e çıkararak, alınan gemi siparişleri ile Dünya sıralamasında 23. sıradan, 5. sıraya yükselmiştir. Yapılan tersane yatırımlarının kısa sürede gerçekleşmesi ile de 3. sıraya yükselmesi hedeflenmektedir" dedi.

Bu çerçevede Trabzon ve çevre illerin ekonomisine büyük katkıda bulunacak, tam kapasite ile çalışmaya başlandığında yaklaşık 5 bin kişiye iş imkanı sağlayacak olan Yeniçam Tersanesi inşaatına başlanarak, 2008 yılının sonuna doğru bitirilmesinin hedeflendiğini dile getiren Semiz, tersane inşaatının bu sene sonunda verilen ödeneğe göre bitirileceğini belirterek şöyle konuştu:
    "Biz kamu görevlileri olarak, yasaların bize verdiği yetkiler çerçevesinde görev yapmaktayız. Müsteşarlığımız, kalite politikası çerçevesinde görev yapmakta ve bu politika doğrultusunda Türkiye'nin dünya denizciliğinde layık olduğu konuma ulaşabilmesi için hizmet sunmaktayız. Karadeniz insanının denizi en iyi şekilde kullanan, denizden faydalanan, denizi seven, denizci ülke, denizci devlet, denizci millet olma yolunda büyük bir yol aldığına inanıyorum."

Kaynak:
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Efkan Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Vali Okutan'dan moral

03 Temmuz 2008 12:47

Trabzon Valisi Nuri Okutan, 22-28 Eylül 2008 tarihleri arasında İzmir'de yapılacak olan İşitme Engelliler Atletizm Dünya Şampiyonası'na hazırlanan İşitme Engelliler Atletizm Milli Takımı'nı ziyaret etti.

Vali Okutan'dan moral

Sporcu Kamp Eğitim Merkezi'nde dünya şampiyonasına hazırlanan millilerimizi ziyaret eden Vali Okutan, kamp dönemine yapılan çeşitli yarışmalarda dereceye giren sporculara madalyalarını verdi.

İşitme Engelliler Atletizm Milli Takımımızın İzmir'de yapılacak olan Dünya Şampiyonası'nda başarılı sonuçlar alacağına inandığını kaydeden Vali Nuri Okutan, Milli Takım sporcularının azim ve gayretinin herkese örnek olması gerektiğini söyledi. Vali Okutan, “Engelli sporcularımızın hayattan kopmayarak, ülkemizin adını dünyaya duyurmak için gösterdikleri çapa takdire şayandır. Ben bu azmin, bu memleket sevgisinin herkese örnek olmasını diliyorum. Sporcularımıza da başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Milli Takım Baş Antrenörü Zekeriya Üçüncü ise, Vali Okutan'ın, kendilerini ziyaret etmesinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, bu ziyaretin şampiyona öncesinde sporculara olumlu motive sağladığını söyledi.

Öte yandan Trabzon'daki kampın 4 Temmuz 2008 tarihinde sona ereceği belirtildi.
    Akl-ı selim taraftarların tuttuğu takım: Trabzonspor => SAÜ-TS

Nereden
    Trabzon

Zağnos'ta yıkımlar devam ediyor.

Trabzon Belediyesi ile Toki'nin ortaklaşa yürüttükleri Zağnos Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi 2. etap yıkım çalışmaları devam ediyor.

Zağnos Vadisi ile Maraş Caddesi arasında yıkım kapsamında bulunan 125 bina sahibinden 106'sı ile anlaşan Trabzon Belediyesi 70 binanın yıkımını gerçekleştirdi. Yine Tanjant köprüsü ile Bahçecik arasında bulunan 177 bina sahibinden 164'ü ile anlaşan Belediye şu ana kadar 103 adet binanın yıkımını gerçekleştirdi. Trabzon'un her geçen gün yenilenip geliştiğini ifade eden Trabzon Belediye Başkanı M.Volkan Canalioğlu, "Toki ile birlikte yürüttüğümüz Zağnos Vadisi kentsel dönüşüm projesi 2. etap yıkım çalışmaları devam ediyor. Okulların kapanmasıyla birlikte anlaştığımız binalarda yıkım çalışmalarına başladık. Bu çalışmalarda Zağnos Köprüsü ile Maraş Caddesi arasındaki kısımda 70, Tanjant köprüsü ile Bahçecik arasındaki 103 binanın yıkımını gerçekleştirdik. Mülk sahipleri ile anlaşma yaptığımız diğer binaların yıkımı da kısa bir zamanda gerçekleştireceğiz. Bu projenin tamamlanmasıyla birlikte Zağnos Vadisi eski kimliğine kavuşacaktır" dedi.
    Gerçek budur. ☆

Nereden
    Trabzon

ESKİ TEKEL BİNASI YERİNE
    BELEDİYE HİZMET BİNASI VE İŞ MERKEZİ PROJESİ

Düzenlediğimiz anket sonuçlarına göre halkımızın %67'si Belediye ve Alışveriş Merkezi, %49 Yarışma Projesi şeklinde uygulanması yönünde görüş bildirmiştir. Bu sonuçlar doğrultusunda ulusal mimari proje yarışması düzenlenmiştir.

Koruma Amaçlı İmar Planı hazırlanmıştır.

Tekel Binasının rölövesi alınarak proje çizimleri yapılmıştır.

23.02.2007 Tarihli Trabzon Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu kararına göre ÖPA olarak belirlenen alandaki tescilsiz taşınmazın aynı parselde yer alan ve planda ÖPA olarak belirlenen alandaki tescilli taşınmaza zarar vermemesi için gerekli önlemlerin alınarak yıkılmasında sakınca olmadığına karar verilmiştir.

27.09.2007 tarihinde Trabzon Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna ÖPA için sunulan,kesin projelerinin uygun olduğuna ÖPA için avan projenin uygulama projeleri çizildikten sonra sunulmasına karar verilmiştir.

25.10.2007 tarihinde Belediye Hizmet Binası için tüm uygulama projeleri ve Alışveriş merkezinin avan projeleri teslim alınmıştır.

02.11.2007 tarihli Trabzon Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu kararına göre ÖPA de yer alan tescilli taşınmazın ekonomik ömrünü tamamladığı ve mail-i inhidam durumunda olduğu belirtilerek tescilli yapının yıkılarak aslına uygun yeniden yapılabileceğine,kurulca onaylı rölevesi doğrultusunda hazırlanacak restorasyon projesinin kurula sunulmasından sonra uygulamaya gidileceğine karar verilmiştir.

Atapark'ta bulunan Tekel eski binası yerinde yapılacak olan Belediye hizmet binası ile alışveriş merkezi Yapım ihalesi 22.04.2008 tarihinde gerçekleştirildi.

Yaklaşık 58 Milyon ytl'ye mal olacak yapı kompleksinin yapım ihalesini Türkiyenin önde gelen firmalarından Süleyman Varlıbaş'ın kurucu başkanı olduğu VARYAP firması kazandı.

İhale sözleşmesi ihaleyi alan VARYAP firması ile Trabzon Belediyesi arasında imzalandı. Trabzon'a vizyon kazandıracak projeye Trabzon Belediye Başkanı M.Volkan CANALİOĞLU ile VARYAP Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman VARLIBAŞ imza attı.

Tekel binasının yıkılması gereken kısmı yıkılmış ve çalışmalar durmuştu birsüre. ama şuan hızlı bi şekilde çalışmalara start verildi. Tekelin etrafı tamamen çevrilip hummalı bi çalışma yapılıyor. deniz tarafında derinlere doğru kazı çalışması sürüyordu. güzel olacak burasıda güzel.
    Gerçek budur. ☆

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

tekel bınası yıkıldı ve su anda temel calısmaları gece gunduz devam edıyor
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralık 1933)

feneri "ampül" aydınlatır ancak "güneş" kendiliğinden ışık verir !

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

tekel binasının tamamı yıkıldı.ama resimlerde görülen harabe kısım tekrar aslına uygun inşa edilecek !!! önünde de küçük bir alışveriş merkezi olacak.

61_dnc_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Trabzon ışıl ışıl..

Trabzon Belediyesi kente güzel bir estetik kazandırmak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Daha önce kent mobilyalarını yenileyerek kente güzel bir görünüm kazandıran belediye şimdi de kentin önemli cadde ve sokaklarını ışıklandırarak özellikle geceleri ışıl ışıl bir görünümün ortaya çıkmasını sağladı.
    Bu kapsamda Uzun Sokak, tarihi surlar, Gazipaşa Caddesi ve tarihi köprüler ışıklandırıldı.

Belediye Başkanı M. Volkan Canalioğlu, Trabzon'un çehresini değiştirdiklerini belirterek, "Yaptığımız çalışmalarla Trabzon hızlı bir değişime uğramaktadır. Kentin alt ve üst yapısını büyük ölçüde yeniledik. Bir taraftan alt ve üst yapı çalışmalarını sürdürürken diğer taraftan da kentimize daha güzel bir görünüm kazandırmak amacıyla çalışmalar başlattık. Başlattığımız çalışmalarda kent mobilyalarını yeniledik ve önemli caddelerimizi ışıklandırdık. Bu kentte yaşayanlar hizmetin en iyisine layıktır sloganıyla çalışmalarımız artarak devam edecektir" dedi.

08 Temmuz 2008 Salı

Konu 61_dnc_TS tarafından (08.07.2008 Saat 12:28 ) değiştirilmiştir.

Mustafa K. Demirbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Trabzon'da Festival Hazırlığı
    14 Temmuz 2008 / 17:35
    Uluslararası Trabzon Kültür ve Sanat Festivali 22-24 Ağustos 2008 tarihlerinde yapılacak.

Trabzon Belediyesi tarafından bu yıl 4.'sü düzenlenecek olan Uluslararası Trabzon Kültür ve Sanat Festivali, 22-24 Ağustos 2008 tarihlerinde yapılacak.
    Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Trabzon'un Karadeniz bölgesinde kültür ve sanatın merkezi olduğunu belirterek, "Festivaller kentlerin tanıtımında önemli bir yer tutmaktadır. Bu nedenle göreve gelince ilk işimiz Uluslararası Trabzon Kültür ve Sanat Festivali'ni başlatmak oldu." dedi.
    Trabzon'da bu yıl 4.'sü düzenlenecek festivalde önceki yıllarda olduğu gibi TBMM eski Başkanı Necmettin Karaduman, Ressam Mustafa Ata, Fatma Özyurt ve Ali Kemal Denizci gibi isimlerle halkı buluşturacaklarını belirten Canalioğlu, "Trabzon her dönemde çok değerli bilim adamları, kültür ve sanat adamları, spor adamları yetiştiren bir kenttir. Bu değerlerimizi festivallerimize davet ederek halkımızla buluşturuyoruz. Bunun yanında yurt dışındaki kardeş şehirlerimizden de ekipler gelerek, kültür alışverişinde bulunuyorlar. Bu nedenle 22 Ağustos'ta başlayacak festivalimiz hem kültürlerin, hem de kültür-sanat ve bilim adamlarımızı bir araya getirecek buluşma noktası olacaktır." diye konuştu.

Uluslararası 4. Trabzon Kültür ve Sanat Festivali'nde Trabzon Kültürevi'nin ve Tenis kortlarının açılışı, Mustafa Ata Resim sergisi, Konya Semada Raks Grubu, Gürcistan, Rusya, Macaristan ve Türkiye'nin çeşitli kentlerinden folklor ekipleri, fotoğraf yarışması ve sergisi, Zeynep Başkan konseri, yöresel yemeklerimizin ikramı ve çeşitli etkinlikler yer alacağı bildirildi.

trabzonunsesi.com

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gökçebey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Trabzon'un Maçka İlçesi'nde meydana gelen kazada 4 kişinin öldüğü 2 kişinin yaralandığı belirtildi.

Maçka ilçesinde, bugün akşam saatlerinde meydana gelen trafik kazasında, 4 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı.

Gümüşhane'den Trabzon istikametine giden Rahmi Bayrak yönetimindeki 61 RC 212 plakalı özel otomobil, Maçka ilçesi Mataracı mevkiinde yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda virajı alamayarak karşı yönden gelen Temel Yılmaz yönetimindeki SHA YA 61 yabancı plakalı BMW marka otomobille çarpıştı. Kazada, Rahmi Bayrak'ın kullandığı araçta bulunan Nazmi Uslu, Ethem Şal ve Mehmet Aslan olay yerinde, Rahmi Bayrak ise kaldırıldığı Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Kazada yaralanan iki kişi de Trabzon ve Maçka'daki hastanelerde tedavi altına alındı.

Haber61

Mesai arkadaşlarımdılar.. Allah günahlarını affetsin..
    Konu Gökçebey tarafından (17.07.2008 Saat 20:11 ) değiştirilmiştir.
    hepsi bu kadardır; adı yaşamak...

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Allah rahmet eylesin, ailesine ve yakınlarına sabır versin.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Emirhan Makul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

51 saat sahnede kaldılar!Trabzonlu gençler başardı! Guinness'te artık onların adı yazacak..

21.07.2008 00:06 Trabzon Genç Müzisyenler Derneğinin (GMD) 5 üyesi, 51 saat konser vererek, Hindistanlı bir grubun ''en uzun grup konseri'' rekorunu kırdı.
    Trabzon'da 100. Yıl Parkı'nda 17 Temmuz günü saat 21.00'den itibaren konser vermeye başlayan grup üyeleri, hedefleri olan 61 saate ulaşamadı ama Hindistanlı bir grubun 50 saatlik ''en uzun grup konseri'' rekorunu geride bıraktı.
    Dernek Başkanı Ceyhun Alemdağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, canlı performans gösterisini saat 02.50'de bitirdiklerini belirterek, ''Konser sırasında, aradaki boşluklarla birlikte, resmi olmayan kayıtlara göre 51 saat canlı performans sergiledik. Bu da dünya rekoru'' dedi.
    Alemdağ, Guinness yetkililerine deneme yapmadan önce başvurduklarını ve gerekli talimatları aldıklarını ifade ederek, ''Bu kurallar çerçevesinde 4 kişilik hakem heyeti rekor denememizi izledi. Sürekli kayıt tutuldu. Bütün kayıtları Guinness temsilciliğine göndereceğiz. Bir aksilik olmazsa Guinness'e gireceğiz'' diye konuştu.
    Geçen yıl Vakfıkebir Ekmek Festivali'nde 48 saat 32 dakika performans sergilediklerini, bu yılki hedeflerinin başlangıçta 61 saat olduğunu kaydeden Alemdağ, ''Grup üyelerini riske atmadık. 51 saatle rekoru kırdıktan sonra konsere son verdik. Çünkü grup arkadaşlarımın sağlığı çok önemli'' dedi.
    Grup GMD'nin rekor denemesinde davulda Alkan Coşkun, bağlamada Alper Öztürk, gitarlarda Ömer Ural ile Barış Birinci, klavyede Serdar Altun yer aldı.
    Trabzonspor, Ona Hayat Verenlerin Hayatıdır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)