Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanya’da Okullarda Türkçe Konusma Yasak

TAMTÜRK61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Evet yanlis okumadiniz.

En fazla Türk vatandasinin yasadigi Almanya'nin baskenti Berlin'deki okullarda Türk Ögrencilerine derste ve teneffüste, yani okul icinde Türkce konusmak yasak. Neymiis Almancalari gelismiyormus.

Bir egitimci olarak sunu söylemeliyim.Bír cocuk kendi ana dilini bilmiyorsa baska bir dili iyi ögrenemez. Bu kurali alman egitimciler de biliyor.

AmaTürkler ve Müslümanlar icin dügmeye bastilar bir kere. Amac tamamiyle ASIMILASYON 'dur. Bir de Avrupa demek özgürlük,insan haklari derler. Hepsi yalan!!

Kendilerine özgürlük,sana,bana gelince kücük göüp hak-hukuk tanimazlar.. Biz Türkiye'de alman ögrenciye almanca konusmayi yasaklasak, dünyayi basimiza yikarlar..Bir insan kendi öz dilini konusmaktan korkar mi?

Angela Merkel'in yeni basbakan olmasiyla hiristiyan demokratlar Almanya'yi asiri milliyetcilige ,dolayisiyla bi yerlere ...................[img]smileys/smiley7.gif[/img]Edited by: Ünyeli61

bu daha öncede basin yayin organlarinda ele alinmisti ve büyük tepkiler dogmustu

[img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img]onlar millsiyetçlik yaparlarsa kendilerine zarar verirler daha bizimkilerin gücünü bilmiorlar

halil ibo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    55

Güçlü devlet, güçlü yönetim sart.Bu haberede ele ver talkini kendi yutar salkimi demekten baska birsey denmez.Sen Türkiye'de -hiçbir yerde geçerli olmayan -kürtçe konusulsun diye bas bas bagir.Ama kendi ülkende Türkçe'yi yasakla![img]smileys/smiley7.gif[/img]

Emre B. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

[img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img]

sheva
    Ziyaretçi

Biliyor musunuz Türkiye'de de Türkçe disinda bir dilde egitim yapilmasi yasakti..hatta bunu degistiren yasa "ülkenin ve milletin bölünmez bütünlügüne" aykiri oldugu gerekçesiyle elestirilip durmustu,kendi dillerinde egitim yapmaya çalisan kimselere de terörist muamelesi yapilmisti..ya yaaa.hey gidi günler..kendi basina gelince anliyor degil mi insan?!

okulda türkçe konusulmasinin yasaklanmasiyla insanlarin asimile edilecegini sanmiyorum.

almanyadaki türkler zaten disarda,evinde vs her yerde türkçe konusuyor.

simdi isin baska bir tarafina bakmak gerekirse;sonuçta orasi almanya.yani alman milletinin ülkesi.adamlar tabii ki kendi dilinin konusulmasini isteyecek..yani birakalim da kendi ülkelerinin karalarini kendileri alsinlar.

onlar bize kürtçe egitim diye dayatirken biz nasil buna karsi çikiyorsak simdi bizde onlara türkçe diye dayatirsak onlarda karsi çikar.

her ülkenin kendi kurallari vardir.

türkiyede bir laf vardir: YA SEV YA TERKET

rahatsiz olan varsa geri döner almanyadan.

bence asimilasyon falan olmaz.

onlar bizim isimize karismasin bizde onlarin isine.

ama onlar kürtçe egitim diye dayatirsa, okullarda türkçeyi yasaklamak gibi bir haklarinin da olmadigini düsünüyorum.herkesin kendine igneyi çuvaldizi baskasina batiriyor bu dünyada.

güçlü devlet olamazsaniz dünyada kimse sizi adam yerine koymaz.güçlü olmak zengin olmak degil gururlu serefli olmaktir.türkiyenin hangi dis politikasi gurur ve seref üzerine kurulmus ki?.hep taviz vermek üzerine kurulu..en son kibris meselesinde hükümetin yaptiklarini gördük.bir basbakan avrupa ve abd den aldigi talimatlarla kendi vatandaslarinin yasadigi bir yerden toprak verebilecegimizi açikladi.kendi adamimiz da bize böyle yaparsa elin gavuru neler yapar diye bir laf vardir bizim orda.biraz düsünüp öyle konusmak gerek.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçýnalp - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44

Basta Danimarka ve Avusturya olmak üzere kita Avrupa'sindaki bu "tehlikeli" kutuplasma ile ülkemizde yasananlar arasinda ülkemizdeki farkliligin sadece "etnik" olmasi gibi ciddi bir fark var. Oysa Avrupa'da T.C devleti pasaportu tasiyan, yani sadece etnik olarak degil, yasal olarak da "Türk" olan vatandaslarimiz da Türkçe egitim yapamayacak. Ayrica ülkemizde yillardir Ingilizce ve Fransizca egitim veren birçok egitim kurumu var. Kaldi ki biz su anda her dilde egitime olanak veren sartlari "entegrasyon" nedeniyle yaptik. Bu ülkelerin bulundugu kitaya entegrasyon...

Türkiye'de (hak ve özgürlükler de dahil olmak üzere) saçma sapan olan ve düzeltilmesi gereken milyonlarca is var ama bu, adamlarin çifte standart anlayislarini hakli çikartmaya yetmez diye düsünüyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bize yok kürtçe yayin yapin.

yok fener rum patrikhanesinin ekümenligini kabul edin gibi isteklerde bulunan özgürlük savunucusu avrupa nin yaptigina bakin....

arkadaslar kimse ban globallesen dünya edebiyati yapmasin. bunlar bizi ezelden beri sevmediler sevmeyecekler. ama suç bizim siyasilerdeki her dediklerini yapiyorlar.....

oradaki bütün vatandaslarimiz çeksinler bakalim bütün paralarinida görsün bakalim bu hanslar dünyanin kaç bucak oldugunu....

bu arada terör örgütüne yandaslik edip bununlada kalmayip dinmize hakaret eden DANIMARKA ve fransiz maalrinida almayalim.....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Alýntý blackseastorm Nickli Üyeden Alýntý

yok fener rum patrikhanesinin ekümenligini kabul edin gibi isteklerde bulunan özgürlük savunucusu avrupa nin yaptigina bakin....

Heööyyt ! Kültürel haklari inkar mi ediyorsun... Bak kültürel hak diye diye nerelere geldik.

Yazar : abdullah öcalan

Kitabin adi :Özgür Insan Savunmasi

bandrolludur (bandrolu veren Kültür Bakanligi) istediginiz yerden temin edebilirsiniz.

Burasi da çok önemli ; Avukati yeniden yargilanmasini istiyor, bunun için de TBMM'de yasa degisikligi gerekiyor. Bakin sayin avukat ne diyor ? "TürkiyeBüyük Millet Meclisinden en kisa zamanda bu yasa degisikligin yapilmasini istiyoruz" Yorum sizin

sheva
    Ziyaretçi

ben bir de seyi merak ettim..biz kendi öz be öz vatandaslarimiza bir takim haklar vermekten çekinirken , sadece Türkiye pasaportu tasidigi için vatandaslarimiza ekstra haklar taninmasini nasil isteyebiliriz? Almanya'da ya da Fransa'da sagin yeniden etkili olmaya baslamasi hos degil tabiki ama igneyi kendimize batirmadan çuvaldizi baskasina batirmak uygun olmuyor pek.

Alýntý Külünkoglu Nickli Üyeden Alýntý

Heööyyt ! Kültürel haklari inkar mi ediyorsun... Bak kültürel hak diye diye nerelere geldik.

bandrolludur (bandrolu veren Kültür Bakanligi) istediginiz yerden temin edebilirsiniz.

Burasi da çok önemli ; Avukati yeniden yargilanmasini istiyor, bunun için de TBMM'de yasa degisikligi gerekiyor. Bakin sayin avukat ne diyor ? "TürkiyeBüyük Millet Meclisinden en kisa zamanda bu yasa degisikligin yapilmasini istiyoruz" Yorum sizin

oda olur metin abi biz neler görmedikki bu adami asacaz die aldik simdi senden benden cok daha iyi yasiyor imrali pasasi oldu çikti adam

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alýntý CaMoKa Nickli Üyeden Alýntý

oda olur metin abi biz neler görmedikki bu adami asacaz die aldik simdi senden benden cok daha iyi yasiyor imrali pasasi oldu çikti adam

asacaz diye vermedilerki onu bize...

amerika asmamak sarti ile verdi bize.....

keske suriyede felan olsa.....

kim vurduyla geberdirirdik iti......

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

arkadaslar almanyada irkçilik hortladi

HAYL HITLER (EN BÜYÜK HITLER)

HAY IT OGLU ITLER.....

Alýntý CaMoKa Nickli Üyeden Alýntý

asacaz diye vermedilerki onu bize...

amerika asmamak sarti ile verdi bize.....

keske suriyede felan olsa.....

kim vurduyla geberdirirdik iti......

ne kosulda verildigini soylemiyorum ilk yakalandigi dönemi hatirlayin durum nasildi üstelik ........... yönetiminden kesinlikle idam bekleniyordu ama onlar ne yapti yasayi degistirdiler[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

yanlis anlama var biz bu adami yakalamdik yakalandi paketlendi ve bize teslim edildi.....

ama bence bu iti sehit ailelerinin eline vermek lazim. onlar geregini yaparlar. sahsen ben humanist bi adamim ama bu iti motorlu testere ile bile öldürürüm hiç acimam....

Nereden
    Belçika
    Yaþ
    39

Aklima beni okul gunlerim geldi hey gidi ozlemisiz...

yalan atan ne olsun flaman ogretmenin onunde 3-4 kisi muhebbete girerdik adam bise demezdi[img]smileys/smiley4.gif[/img]sinif hep TURK zaten...Edited by: AkcaabatliTS

Alýntý sheva Nickli Üyeden Alýntý
    ben bir de seyi merak ettim..biz kendi öz be öz vatandaslarimiza bir takim haklar vermekten çekinirken , sadece Türkiye pasaportu tasidigi için vatandaslarimiza ekstra haklar taninmasini nasil isteyebiliriz? Almanya'da ya da Fransa'da sagin yeniden etkili olmaya baslamasi hos degil tabiki ama igneyi kendimize batirmadan çuvaldizi baskasina batirmak uygun olmuyor pek.

haklisin.katiliyorum.

koyayim oyle egitimciye[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Berlin'de yapilan bu yasagi kiniyorum.Almanya artik ekonomik olarak kötüye gidiyor ve ne yapacagini sasirmis.Sim bir de emeklilik yasini 67 ye cikaramaya calisiyorlar.,.

bordox - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Toptan siyirdi Avrupa.Sinir tanimiyorlar hiç bir seyde.Simariklik almis basini gitmis.

Kendilerinden baska hiç bir sey onlarin gözünde degerli degil.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Bu ülkede yasak yok. Nerde yasak Allah askina. Isteyen istedigi gibi konusuyo, sarki söylüyo. Kim karisiyo Ingilizce, Fransizca ve Almanca egitim yapan okullara. Dil ya da baska bisi önemli degil. Bu ülke tepkisini sadece ve sadece kendisine 20 sene çektirenlere ve bu ülkenin 20 senesini yok edenlere vermektedir. Bu ülkenin insanina zarar vermezsen onlar senin hiç birseyi karismaz.

Almanya'dayasanan bu olay bizim olayimizdantamamen farklidir. Türk insani ekmek kazandigi ve yasadigi o memlekete zarar vermemektedir...Edited by: Kaya

TAMTÜRK61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alýntý Kaya Nickli Üyeden Alýntý

Bu ülkede yasak yok. Nerde yasak Allah askina. Isteyen istedigi gibi konusuyo, sarki söylüyo. Kim karisiyo Ingilizce, Fransizca ve Almanca egitim yapan okullara. Dil ya da baska bisi önemli degil. Bu ülke tepkisini sadece ve sadece kendisine 20 sene çektirenlere ve bu ülkenin 20 senesini yok edenlere vermektedir. Bu ülkenin insanina zarar vermezsen onlar senin hiç birseyi karismaz.

Almanya'dayasanan bu olay bizim olayimizdantamamen farklidir. Türk insani ekmek kazandigi ve yasadigi o memlekete zarar vermemektedir...

Berlin'deki okullarda Türk cocuklarinin okul icinde Türkce Konusmasi yasak diyoruz.. Sokakta,evde Türklere yasak yok! Okuyun ve iyi anlayin, lütfen!
    DIL YASAKLARINA HAYIR!
    Konuyla ilgili aciklama yapan Genel Baskan Kenan Kolat, ORTACAG ZIHNIYETINI HORTLATILmak istendigini, insanlarin istedikleri dilde konusmalarinin bile tartisilmaya baslanmasinin Avrupa'da korkutucu oldugunu söyledi.
    Cocuklarin bulunduklari ülkelerin dillerini en iyi sekilde konusmalarinin öneminin bilincinde olduklarini belrten Kolat bunun icin yasaklarin degil,tesvigin gerekli olduguna dikkat cekti.
    Son yillarda ve ayklarda göcmenlerin,özellilkle Türklerin tüm sorularin sorumlusu olarak gösterilmek istendigini vurgulayan Kenan Kolat, Türk toplumunun artik bu oyunu görmesi gerektigini ve buna tüm gücüyle karsi cikmasinin zorunlu oldugunu söyledi.
    Kenan Kolat, " Artik yeter demenin zamani gelmistir. Vur abaliya devrini kapatmak zorundayiz. Kendini Avrupali sayan ve sanan gerici zihniyete karsi birlik beraberlik olunmalidir." dedi.
    Almanya Türk toplumu, Hollanda'daki Türk toplumunun her türlü tepkisinin yaninda olacaklarini , gerekirse konuyu uluslararasi kurumlara tasiyacaklarini bildirdi.
    Haber :Merhaba Gazetei www.merhaba.info

sheva
    Ziyaretçi

Almanya'dayasanan bu olay bizim olayimizdantamamen farklidir. Türk insani ekmek kazandigi ve yasadigi o memlekete zarar vermemektedir...

ne kadar ilginç degil mi? ingiliz ,alman ve fransiz vatandaslari istedikleri gibi konusabiliyorlarken birisi kürtçe konusmak istediginde vatan haini ilan ediliyor..yasaktan ne anliyorsunuz ben de bunu anlamadim? evet konusani asmiyorlar yasak olmamasi bu demekse eger [img]smileys/smiley5.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Alýntý sheva Nickli Üyeden Alýntý

ne kadar ilginç degil mi? ingiliz ,alman ve fransiz vatandaslari istedikleri gibi konusabiliyorlarken birisi kürtçe konusmak istediginde vatan haini ilan ediliyor..yasaktan ne anliyorsunuz ben de bunu anlamadim? evet konusani asmiyorlar yasak olmamasi bu demekse eger [img]smileys/smiley5.gif[/img]

Ben ingiliz, alman, fransiz vatandasindan zarar görmedim. Sakin tarihimizde bu ülkelerle çok mücadele ettigimize getirmeyelim konuyu. Zarari bu ülkede yasayanlardan görmek çok aci çok...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)