Cafedegoygoy
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Almanya’da Okullarda Trke Konusma Yasak

TAMTRK61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.12.2005
    Nereden
    Almanya

Evet yanlis okumadiniz.

En fazla Trk vatandasinin yasadigi Almanya'nin baskenti Berlin'deki okullarda Trk grencilerine derste ve teneffste, yani okul icinde Trkce konusmak yasak. Neymiis Almancalari gelismiyormus.

Bir egitimci olarak sunu sylemeliyim.Br cocuk kendi ana dilini bilmiyorsa baska bir dili iyi grenemez. Bu kurali alman egitimciler de biliyor.

AmaTrkler ve Mslmanlar icin dgmeye bastilar bir kere. Amac tamamiyle ASIMILASYON 'dur. Bir de Avrupa demek zgrlk,insan haklari derler. Hepsi yalan!!

Kendilerine zgrlk,sana,bana gelince kck gp hak-hukuk tanimazlar.. Biz Trkiye'de alman grenciye almanca konusmayi yasaklasak, dnyayi basimiza yikarlar..Bir insan kendi z dilini konusmaktan korkar mi?

Angela Merkel'in yeni basbakan olmasiyla hiristiyan demokratlar Almanya'yi asiri milliyetcilige ,dolayisiyla bi yerlere ...................[img]smileys/smiley7.gif[/img]Edited by: nyeli61

bu daha ncede basin yayin organlarinda ele alinmisti ve byk tepkiler dogmustu

[img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img]onlar millsiyetlik yaparlarsa kendilerine zarar verirler daha bizimkilerin gcn bilmiorlar

halil ibo - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.08.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    49

Gl devlet, gl ynetim sart.Bu haberede ele ver talkini kendi yutar salkimi demekten baska birsey denmez.Sen Trkiye'de -hibir yerde geerli olmayan -krte konusulsun diye bas bas bagir.Ama kendi lkende Trke'yi yasakla![img]smileys/smiley7.gif[/img]

Emre B. - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.09.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    27

[img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img]

sheva
    Ziyareti

Biliyor musunuz Trkiye'de de Trke disinda bir dilde egitim yapilmasi yasakti..hatta bunu degistiren yasa "lkenin ve milletin blnmez btnlgne" aykiri oldugu gerekesiyle elestirilip durmustu,kendi dillerinde egitim yapmaya alisan kimselere de terrist muamelesi yapilmisti..ya yaaa.hey gidi gnler..kendi basina gelince anliyor degil mi insan?!

okulda trke konusulmasinin yasaklanmasiyla insanlarin asimile edilecegini sanmiyorum.

almanyadaki trkler zaten disarda,evinde vs her yerde trke konusuyor.

simdi isin baska bir tarafina bakmak gerekirse;sonuta orasi almanya.yani alman milletinin lkesi.adamlar tabii ki kendi dilinin konusulmasini isteyecek..yani birakalim da kendi lkelerinin karalarini kendileri alsinlar.

onlar bize krte egitim diye dayatirken biz nasil buna karsi ikiyorsak simdi bizde onlara trke diye dayatirsak onlarda karsi ikar.

her lkenin kendi kurallari vardir.

trkiyede bir laf vardir: YA SEV YA TERKET

rahatsiz olan varsa geri dner almanyadan.

bence asimilasyon falan olmaz.

onlar bizim isimize karismasin bizde onlarin isine.

ama onlar krte egitim diye dayatirsa, okullarda trkeyi yasaklamak gibi bir haklarinin da olmadigini dsnyorum.herkesin kendine igneyi uvaldizi baskasina batiriyor bu dnyada.

gl devlet olamazsaniz dnyada kimse sizi adam yerine koymaz.gl olmak zengin olmak degil gururlu serefli olmaktir.trkiyenin hangi dis politikasi gurur ve seref zerine kurulmus ki?.hep taviz vermek zerine kurulu..en son kibris meselesinde hkmetin yaptiklarini grdk.bir basbakan avrupa ve abd den aldigi talimatlarla kendi vatandaslarinin yasadigi bir yerden toprak verebilecegimizi aikladi.kendi adamimiz da bize byle yaparsa elin gavuru neler yapar diye bir laf vardir bizim orda.biraz dsnp yle konusmak gerek.

Trabzonspor Kongre yesi
    EmrahYalnalp - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Ya
    38

Basta Danimarka ve Avusturya olmak zere kita Avrupa'sindaki bu "tehlikeli" kutuplasma ile lkemizde yasananlar arasinda lkemizdeki farkliligin sadece "etnik" olmasi gibi ciddi bir fark var. Oysa Avrupa'da T.C devleti pasaportu tasiyan, yani sadece etnik olarak degil, yasal olarak da "Trk" olan vatandaslarimiz da Trke egitim yapamayacak. Ayrica lkemizde yillardir Ingilizce ve Fransizca egitim veren birok egitim kurumu var. Kaldi ki biz su anda her dilde egitime olanak veren sartlari "entegrasyon" nedeniyle yaptik. Bu lkelerin bulundugu kitaya entegrasyon...

Trkiye'de (hak ve zgrlkler de dahil olmak zere) sama sapan olan ve dzeltilmesi gereken milyonlarca is var ama bu, adamlarin ifte standart anlayislarini hakli ikartmaya yetmez diye dsnyorum.

Trabzonspor Kongre yesi
    Faik Ylmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

bize yok krte yayin yapin.

yok fener rum patrikhanesinin ekmenligini kabul edin gibi isteklerde bulunan zgrlk savunucusu avrupa nin yaptigina bakin....

arkadaslar kimse ban globallesen dnya edebiyati yapmasin. bunlar bizi ezelden beri sevmediler sevmeyecekler. ama su bizim siyasilerdeki her dediklerini yapiyorlar.....

oradaki btn vatandaslarimiz eksinler bakalim btn paralarinida grsn bakalim bu hanslar dnyanin ka bucak oldugunu....

bu arada terr rgtne yandaslik edip bununlada kalmayip dinmize hakaret eden DANIMARKA ve fransiz maalrinida almayalim.....

Trabzonspor Kongre yesi
    Klnkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    45

Alnt blackseastorm Nickli yeden Alnt

yok fener rum patrikhanesinin ekmenligini kabul edin gibi isteklerde bulunan zgrlk savunucusu avrupa nin yaptigina bakin....

Heyyt ! Kltrel haklari inkar mi ediyorsun... Bak kltrel hak diye diye nerelere geldik.

Yazar : abdullah calan

Kitabin adi :zgr Insan Savunmasi

bandrolludur (bandrolu veren Kltr Bakanligi) istediginiz yerden temin edebilirsiniz.

Burasi da ok nemli ; Avukati yeniden yargilanmasini istiyor, bunun iin de TBMM'de yasa degisikligi gerekiyor. Bakin sayin avukat ne diyor ? "TrkiyeByk Millet Meclisinden en kisa zamanda bu yasa degisikligin yapilmasini istiyoruz" Yorum sizin

sheva
    Ziyareti

ben bir de seyi merak ettim..biz kendi z be z vatandaslarimiza bir takim haklar vermekten ekinirken , sadece Trkiye pasaportu tasidigi iin vatandaslarimiza ekstra haklar taninmasini nasil isteyebiliriz? Almanya'da ya da Fransa'da sagin yeniden etkili olmaya baslamasi hos degil tabiki ama igneyi kendimize batirmadan uvaldizi baskasina batirmak uygun olmuyor pek.

Alnt Klnkoglu Nickli yeden Alnt

Heyyt ! Kltrel haklari inkar mi ediyorsun... Bak kltrel hak diye diye nerelere geldik.

bandrolludur (bandrolu veren Kltr Bakanligi) istediginiz yerden temin edebilirsiniz.

Burasi da ok nemli ; Avukati yeniden yargilanmasini istiyor, bunun iin de TBMM'de yasa degisikligi gerekiyor. Bakin sayin avukat ne diyor ? "TrkiyeByk Millet Meclisinden en kisa zamanda bu yasa degisikligin yapilmasini istiyoruz" Yorum sizin

oda olur metin abi biz neler grmedikki bu adami asacaz die aldik simdi senden benden cok daha iyi yasiyor imrali pasasi oldu ikti adam

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Alnt CaMoKa Nickli yeden Alnt

oda olur metin abi biz neler grmedikki bu adami asacaz die aldik simdi senden benden cok daha iyi yasiyor imrali pasasi oldu ikti adam

asacaz diye vermedilerki onu bize...

amerika asmamak sarti ile verdi bize.....

keske suriyede felan olsa.....

kim vurduyla geberdirirdik iti......

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

arkadaslar almanyada irkilik hortladi

HAYL HITLER (EN BYK HITLER)

HAY IT OGLU ITLER.....

Alnt CaMoKa Nickli yeden Alnt

asacaz diye vermedilerki onu bize...

amerika asmamak sarti ile verdi bize.....

keske suriyede felan olsa.....

kim vurduyla geberdirirdik iti......

ne kosulda verildigini soylemiyorum ilk yakalandigi dnemi hatirlayin durum nasildi stelik ........... ynetiminden kesinlikle idam bekleniyordu ama onlar ne yapti yasayi degistirdiler[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

yanlis anlama var biz bu adami yakalamdik yakalandi paketlendi ve bize teslim edildi.....

ama bence bu iti sehit ailelerinin eline vermek lazim. onlar geregini yaparlar. sahsen ben humanist bi adamim ama bu iti motorlu testere ile bile ldrrm hi acimam....

yelik tarihi
    07.06.2004
    Nereden
    Belika
    Ya
    32

Aklima beni okul gunlerim geldi hey gidi ozlemisiz...

yalan atan ne olsun flaman ogretmenin onunde 3-4 kisi muhebbete girerdik adam bise demezdi[img]smileys/smiley4.gif[/img]sinif hep TURK zaten...Edited by: AkcaabatliTS

Alnt sheva Nickli yeden Alnt
    ben bir de seyi merak ettim..biz kendi z be z vatandaslarimiza bir takim haklar vermekten ekinirken , sadece Trkiye pasaportu tasidigi iin vatandaslarimiza ekstra haklar taninmasini nasil isteyebiliriz? Almanya'da ya da Fransa'da sagin yeniden etkili olmaya baslamasi hos degil tabiki ama igneyi kendimize batirmadan uvaldizi baskasina batirmak uygun olmuyor pek.

haklisin.katiliyorum.

yelik tarihi
    18.07.2005

koyayim oyle egitimciye[img]smileys/smiley7.gif[/img]

yelik tarihi
    04.01.2006

Berlin'de yapilan bu yasagi kiniyorum.Almanya artik ekonomik olarak ktye gidiyor ve ne yapacagini sasirmis.Sim bir de emeklilik yasini 67 ye cikaramaya calisiyorlar.,.

bordox - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.07.2004
    Nereden
    stanbul

Toptan siyirdi Avrupa.Sinir tanimiyorlar hi bir seyde.Simariklik almis basini gitmis.

Kendilerinden baska hi bir sey onlarin gznde degerli degil.

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Kaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    34

Bu lkede yasak yok. Nerde yasak Allah askina. Isteyen istedigi gibi konusuyo, sarki sylyo. Kim karisiyo Ingilizce, Fransizca ve Almanca egitim yapan okullara. Dil ya da baska bisi nemli degil. Bu lke tepkisini sadece ve sadece kendisine 20 sene ektirenlere ve bu lkenin 20 senesini yok edenlere vermektedir. Bu lkenin insanina zarar vermezsen onlar senin hi birseyi karismaz.

Almanya'dayasanan bu olay bizim olayimizdantamamen farklidir. Trk insani ekmek kazandigi ve yasadigi o memlekete zarar vermemektedir...Edited by: Kaya

TAMTRK61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.12.2005
    Nereden
    Almanya

Alnt Kaya Nickli yeden Alnt

Bu lkede yasak yok. Nerde yasak Allah askina. Isteyen istedigi gibi konusuyo, sarki sylyo. Kim karisiyo Ingilizce, Fransizca ve Almanca egitim yapan okullara. Dil ya da baska bisi nemli degil. Bu lke tepkisini sadece ve sadece kendisine 20 sene ektirenlere ve bu lkenin 20 senesini yok edenlere vermektedir. Bu lkenin insanina zarar vermezsen onlar senin hi birseyi karismaz.

Almanya'dayasanan bu olay bizim olayimizdantamamen farklidir. Trk insani ekmek kazandigi ve yasadigi o memlekete zarar vermemektedir...

Berlin'deki okullarda Trk cocuklarinin okul icinde Trkce Konusmasi yasak diyoruz.. Sokakta,evde Trklere yasak yok! Okuyun ve iyi anlayin, ltfen!
    DIL YASAKLARINA HAYIR!
    Konuyla ilgili aciklama yapan Genel Baskan Kenan Kolat, ORTACAG ZIHNIYETINI HORTLATILmak istendigini, insanlarin istedikleri dilde konusmalarinin bile tartisilmaya baslanmasinin Avrupa'da korkutucu oldugunu syledi.
    Cocuklarin bulunduklari lkelerin dillerini en iyi sekilde konusmalarinin neminin bilincinde olduklarini belrten Kolat bunun icin yasaklarin degil,tesvigin gerekli olduguna dikkat cekti.
    Son yillarda ve ayklarda gcmenlerin,zellilkle Trklerin tm sorularin sorumlusu olarak gsterilmek istendigini vurgulayan Kenan Kolat, Trk toplumunun artik bu oyunu grmesi gerektigini ve buna tm gcyle karsi cikmasinin zorunlu oldugunu syledi.
    Kenan Kolat, " Artik yeter demenin zamani gelmistir. Vur abaliya devrini kapatmak zorundayiz. Kendini Avrupali sayan ve sanan gerici zihniyete karsi birlik beraberlik olunmalidir." dedi.
    Almanya Trk toplumu, Hollanda'daki Trk toplumunun her trl tepkisinin yaninda olacaklarini , gerekirse konuyu uluslararasi kurumlara tasiyacaklarini bildirdi.
    Haber :Merhaba Gazetei www.merhaba.info

sheva
    Ziyareti

Almanya'dayasanan bu olay bizim olayimizdantamamen farklidir. Trk insani ekmek kazandigi ve yasadigi o memlekete zarar vermemektedir...

ne kadar ilgin degil mi? ingiliz ,alman ve fransiz vatandaslari istedikleri gibi konusabiliyorlarken birisi krte konusmak istediginde vatan haini ilan ediliyor..yasaktan ne anliyorsunuz ben de bunu anlamadim? evet konusani asmiyorlar yasak olmamasi bu demekse eger [img]smileys/smiley5.gif[/img]

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Kaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    34

Alnt sheva Nickli yeden Alnt

ne kadar ilgin degil mi? ingiliz ,alman ve fransiz vatandaslari istedikleri gibi konusabiliyorlarken birisi krte konusmak istediginde vatan haini ilan ediliyor..yasaktan ne anliyorsunuz ben de bunu anlamadim? evet konusani asmiyorlar yasak olmamasi bu demekse eger [img]smileys/smiley5.gif[/img]

Ben ingiliz, alman, fransiz vatandasindan zarar grmedim. Sakin tarihimizde bu lkelerle ok mcadele ettigimize getirmeyelim konuyu. Zarari bu lkede yasayanlardan grmek ok aci ok...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)