Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dansa var misin?

corleone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bikaç aydir televizyonlarda gösterilmekte bu tip yarismalar, tam olarak ne zaman basladigini bilemiyorum çünki bu aksama kadar hiç izlememistim, bu aksam misafir olarak gelen bir arkadasimin ricasi üzerine biraz bakmak zorunda kaldim, izlediklerime gördüklerime biraz sasirdim, biraz utandim, bir erkek bir kizi kucagina almis, çok ilginç bir figür sergiliyorlardi, öyle ki ailemin yaninda olsam utanir izleyemezdim, aklima ilk gelen yillar önce ceddimiz atamiz, hemsehrimiz kanuni sultan süleyman'in fransada dans diye bir olayin bulundugunu ögrenmesi üzerine yazdigi mektup ve bu mektup sonrasi korkudan avrupada 100 yil boyunca dansin görülmemesi geldi...

o günden bu güne ne degisti, hadi avrupayi anladik, türkiye'de ne degisti? ceddi atasi böyle davranirken torunu demeye dilim varmiyor ama bugünkü zibidiler nasil böyle bir rezaleti gerçeklestirebiliyor, yoksa ben mi çok "geri kafali"yim, bu olay Türk örf ve adetlerine uyar mi?

Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

o kisilerin ailesi biraz batiya dönük olur onun için normal görürler ama benim kizim ya da kardesim olsa yollamam yani. sanat manat anlamam öyle sanat bence bize uygun deil.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    agahozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

fuzuli bos bir yarisma.sadece toplumu gereksiz yerlere çekmek için kullanilan bir tuzak bence.milletitv karsisina bagliyorlar bu ve bunun gibi yarismalar ile(bence)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

maalesef bu programlar çok kötü sekilde küçük yastaki çocuklarin kisisel ahlaklarini bozmaktadir...

ancak bu kadar kötü örnek teskil etmelerine ragmen aileler bu programlari çocuklarin yaninda nasil izliyorlar bilmiorum..eger evlatlarinizi seviyorsaniz sadece fiziksel olarak degil gelecegini düsünerekte sevin...

İ.Öztel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Aslinda bu yarismaya gelene kadar bi sürü laf söylenecek o kadar cok program var ki haala devam ediolar. Ne zaman TV yi acsam yok bilmem afrodit yok bilmem kim midemi bulandirmaya basladi. Bu tip yayinlar ve kanallar yüzünden Tv den iyicene sogudum. Artik neredeyse Tv izleyemez hale geldim. Gerci uzaklasmam o kadar da kötü bisey degil ama yine de insan Tv de yararli bisiler ario.. Bulamayinca da benim gibi Tv den tiksinen birisi haline gelio. bu yarismaya gelince acikcasi hic izlemedim.. izlemeyide düsünmüyorum...

immortal_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bende bi kaç sefer izleme serefine malesef eristim, çokmu abartiyoruz diyorum kendi kendime? Ama cevabi yine kendim veriyorum yooo hiç abartmiyoruz abartanlar Tv dekiler ve yapimcilar yeni nesil'e çok güzel örnek oluyorlar mübarek bazi figürleri dans degil erotik film gibi, elimizde tuttugumuz ve övündügümüz degerlerimiz malesef degisik yönlere kayiyor.

bu yarismalar yuzunde evlerde tv izleyemez olduk..

İslam Sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

eskiden gazeteler,simdi tv ler.amaçlari türk halkini dejenere etmek.bize ait ne varsa yok etmek,bozmak.dini ve milli olan herseye bazilari savas açmis.ve malesef basariyorlar[img]smileys/smiley19.gif[/img]

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Sevgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

eminim ki Türk halkinin büyük bir çogunlugu sizlerin düsündügü gibi düsünüyordur , ama izlemektende geri kalmiyorlar demek ki çözüm yine bizde elestiriyorsan yanlis oldugunu düsünüyorsan izleyip rayting yaptirmayacaksin o zaman ne böyle bir program kalir nede sorun.

irfanköse276 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı corleone Nickli Üyeden Alıntı
    aklima ilk gelen yillar önce ceddimiz atamiz, hemsehrimiz kanuni sultan süleyman'in fransada dans diye bir olayin bulundugunu ögrenmesi üzerine yazdigi mektup ve bu mektup sonrasi korkudan avrupada 100 yil boyunca dansin görülmemesi geldi..

Aslinda önemli olan nokta bu!!! yarismanin ekrandan kalkmasi okadar da önemli degil, çünkü akabinde hemen yenisini sürerler piyasaya. Ama nasil olurda biz bu kadar degisebiliriz üzerine gidilecek nokta budur.

BDiler61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bizim kültürümüze ters düsen programlar ama ülkemizde bizim kültürümüze bagli olan kisi sayisi çok azaldi

Armağan Dere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

atalarimiz bunu için mi çanakkalede can verdi ............ evlatlari[img]smileys/smiley7.gif[/img]zaten aydin dogandan da ana bu beklenir milletin neden hoslandigini biliyo reyting için yapiyo belki o bile farkindadir durumun[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu bir sürec, ve biz bu süreci yasayacagiz, bu bir endüstri vebu endüstri bize ne verirse versin onu almaya mecburuz,

mecbur degiliz takiokuyan, üreten, çalisan, toplum oldugumuzda...

kitleleri pesinden sürekleyen tabiri caizse bir gün önce yolda görse hiç umurunda olmayacagi bir insan için çildirisiya ölümüne bir fanatiklik gösterip hatta cebinden de paralar harcayip (bkz: 6/12 kontör) manyaklik derecesine sevgi gösterileri sunmak nasil bir mantigin isidir ? isin kötü tarafi o program bitip bir digeri baslayinca ayni fanatiklige devam, bir önceki o ugruna çesitli manyakliklar yapilmis sahsiyetlerin yüzüne bakilmamasi... tüketim toplumu bu olsa gerek. Tipki bizi biz yapan degerlerin tüketildigibir toplum gibi..

ancibranoz
    Ziyaretçi

Rezil programlar. VE bizim yöre kadar bunlari ayiplayan yerde yok yani. Normal karsilanmaya baslanilmis bu tarz seyler. [img]smileys/smiley18.gif[/img]

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bikaç aydir televizyonlarda gösterilmekte bu tip yarismalar, tam olarak ne zaman basladigini bilemiyorum çünki bu aksama kadar hiç izlememistim, bu aksam misafir olarak gelen bir arkadasimin ricasi üzerine biraz bakmak zorunda kaldim, izlediklerime gördüklerime biraz sasirdim, biraz utandim, bir erkek bir kizi kucagina almis, çok ilginç bir figür sergiliyorlardi, öyle ki ailemin yaninda olsam utanir izleyemezdim, aklima ilk gelen yillar önce ceddimiz atamiz, hemsehrimiz kanuni sultan süleyman'in fransada dans diye bir olayin bulundugunu ögrenmesi üzerine yazdigi mektup ve bu mektup sonrasi korkudan avrupada 100 yil boyunca dansin görülmemesi geldi...

o günden bu güne ne degisti, hadi avrupayi anladik, türkiye'de ne degisti? ceddi atasi böyle davranirken torunu demeye dilim varmiyor ama bugünkü zibidiler nasil böyle bir rezaleti gerçeklestirebiliyor, yoksa ben mi çok "geri kafali"yim, bu olay Türk örf ve adetlerine uyar mi?

Sanirim çift seklindeki danslara karsisin?

Nereden
    İstanbul

Alıntı #10 Fietra Nickli Üyeden Alıntı

Sanirim çift seklindeki danslara karsisin?

yöresel, geleneksel ve bize özgü olmayan her türlü dansa karsiyim, her türlü batidan zorla asilanan gelenege karsiyim, çift seklindeki dansa hepsinden daha da karsiyim, clublara gidip sabahlara kadar elektronik müzik esliginde kendinden geçen içi bosaltilmis gençlige karsiyim, bunlarin dansi dans degil, buram buram cinsellik kokuyor, çiksin iki farozlu sabaha kadar hoptek çevirsinler sikilmam izlerim, veya horon ayni sekilde, cinselligi kullanarak insanlari dininden, örfünden, adetlerinden, kültüründen uzaklastiran her seye karsiyim....

sheva
    Ziyaretçi

benim anlamadigim nokta su sordugumuzda herkes bu programlara karsi herkes bunlarin kültür erozyonunayol açtiginisöylüyor ama AB müzakere tarihi verilecegi aksam Semra Hanim'in programi reyting rekorlari kiriyor..siz izlemiyorsaniz,biz izlemiyorsak kim izliyor bu programlari ? Edited by: sheva

bahadır2561 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

tam anlamiyla özumuze donmeyi nasip eylesin yuce rabbim....

Nereden
    İstanbul

Alıntı sheva Nickli Üyeden Alıntı
    benim anlamadigim nokta su sordugumuzda herkes bu programlara karsi herkes bunlarin kültür erozyonu oldugunu söylüyor ama AB müzakere tarihi verilecegi aksam Semra Hanim'in programi reyting rekorlari kiriyor..siz izlemiyorsaniz,biz izlemiyorsak kim izliyor bu programlari ?

bilinçsiz, kültürsüz, özenti, cahil, kendini, kültürünü, tarihini bilmeyen insanlar izliyor, maalesef güzel Türkiye'mizde de böyle insanlar çok....

Nereden
    İstanbul

benim anlamadigim nokta su sordugumuzda herkes bu programlara karsi herkes bunlarin kültür erozyonu oldugunu söylüyor ama AB müzakere tarihi verilecegi aksam Semra Hanim'in programi reyting rekorlari kiriyor..siz izlemiyorsaniz,biz izlemiyorsak kim izliyor bu programlari ?

bilinçsiz, kültürsüz, özenti, cahil, kendini, kültürünü, tarihini bilmeyen insanlar izliyor, maalesef güzel Türkiye'mizde de böyle insanlar çok....

Peki evli olan 2 çiftin dans etmesine karsi misin?[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

benim anlamadigim nokta su sordugumuzda herkes bu programlara karsi herkes bunlarin kültür erozyonunayol açtiginisöylüyor ama AB müzakere tarihi verilecegi aksam Semra Hanim'in programi reyting rekorlari kiriyor..siz izlemiyorsaniz,biz izlemiyorsak kim izliyor bu programlari ?

soruya soru ile karsilik vermeyi pek sevmem degerli arkadasim ama konuyu uzatmamak açisindan,

1 yil içinde basilan ve okunan kitap sayisi ? gayrisafi milli hasila ? okunan günlük gazete sayisi ? mecliste sabikali milletvekili sayisi ?

yöresel, geleneksel ve bize özgü olmayan her türlü dansa karsiyim, her türlü batidan zorla asilanan gelenege karsiyim,

Enis zorluyorsun ama arjantinli liman iscisi iki erkek tarafindan (büyük bir ihtimalle de escinseller)icat edilen bir dansi yillardirve hala dügünlerde gelenek olarak çalan bir millete laf anlatmak tabiki biraz zordur.

TAMTÜRK61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı tagahsozlu Nickli Üyeden Alıntı
    fuzuli bos bir yarisma.sadece toplumu gereksiz yerlere çekmek için kullanilan bir tuzak bence.milletitv karsisina bagliyorlar bu ve bunun gibi yarismalar ile(bence)

Aynen görüslerine katiliyorum..Gencleri Dans -Mans ayagina katiliyorlar. Emperyalistlerin insanlari sömürmek kandirma yollarindan biridir. Istiyorlar ki okumasinlar ,uyanmasinlar.BIz de onlari kekleyelim..

Nereden
    İstanbul

Peki evli olan 2 çiftin dans etmesine karsi misin?[img]smileys/smiley5.gif[/img]

karsiyim, bizim kültürümüzde böyle bir sey yok, esine sevgini göstereceksen, sarilacaksan bunu müzik olmadan da yapabilirsin, yapmacik seyler bunlar, neymis iyi dans eden erkek karsi cinsi etkilermis, bos seyler bunlar, atalarimiz dans mi ediyordu?

metin abi; ne kadar konussak yazsak bos, sosyetik masonun, misyonerin biri dansi getirir, diskolarda clublarda zengin p...leri sabahlara kadar kendilerinden geçerler, bizim herseyi bilen halkimiz da onlar gibi eglenerek onlardan olacaklarini sanirlar, tango, çaça , salsa bilen genç kültürlü olur, Allah'ini, dinini, ceddini bilene de elli çesit etiket takarlar, gün geçtikçe bitiyoruz, bitiriyorlar bizi, ama suç içi bos gençligimizde...

immortal_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

metin abi; ne kadar konussak yazsak bos, sosyetik masonun, misyonerin biri dansi getirir, diskolarda clublarda zengin p...leri sabahlara kadar kendilerinden geçerler, bizim herseyi bilen halkimiz da onlar gibi eglenerek onlardan olacaklarini sanirlar, tango, çaça , salsa bilen genç kültürlü olur, Allah'ini, dinini, ceddini bilene de elli çesit etiket takarlar, gün geçtikçe bitiyoruz, bitiriyorlar bizi, ama suç içi bos gençligimizde...

Baska söze gerek yok sanirim Enis çok güzel açiklamis malesef durum bundan ibaret özenti gençlik...

Nereden
    İstanbul

karsiyim, bizim kültürümüzde böyle bir sey yok, esine sevgini göstereceksen, sarilacaksan bunu müzik olmadan da yapabilirsin, yapmacik seyler bunlar, neymis iyi dans eden erkek karsi cinsi etkilermis, bos seyler bunlar, atalarimiz dans mi ediyordu?

Açikcasi sasirdim avatarinda öpüsen 2 dudak koyan birinden böyle bir yorum beklemezdim.Benim fikrim ise ben karsi degilim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)