Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor’lu olmayan Trabzon’lular...

sümela61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

evet arkadaslar forumda bunun tam tersi bir baslik vardi... peki ya bu baslik kapsamina giren hemserilerimiz hakkinda ne düsünüyorsunuz?

bir kere öncelikle futbol benim için vazgeçilmez bir tutku, ama bu kadar sevdigim sey kimseye saygisizlik yapmami; seviyemi kaybetmemi gerektirmiyor... öncelikle herkesin tuttugu takima saygiliyim... beni kendi tuttugum takim ilgilendirir... tuttugum takim ise çok sükür Trabzonspor...

ama size sunu itiraf edeyim ki 2 sene öncesine kadar G.Saray taraftariydim... maalesef asil desteklenmesi gereken takimin Trabzonspor oldugunu çok geç farkedebildim... eskiden G.Sarayli olmamin altinda bir çok neden yatabilir, ama bence en büyük nedeni ailede benden baska futbol hastasinin olmamasi, eger olmus olsaydi kesin Trabzonsporlu olurlardi, ben de daha erken farkederdim memleketimin takimini... ayrica Istanbul'da dogup büyümüs olmanin da etkisi var tabi... simdi düsünüyorum da ne büyük bir hata yapmisim Trabzonspor'umu geç farkederek... ama hani nasil sonradan müslüman olan hristiyan/yahudi vs. 'ler, islami bizim gibi hazir bulanlardan daha iyi yasiyorsa; ben de Trabzonspor'umu öyle bilinçli yasamaya basladim... elbette ligde alacagi basarili dereceler beni çok mutlu eder ama benim için Trabzonsporlu olmak basli basina bir gurur kaynagi... beni Trabzonspor'a çeken en büyük etken hiç süphesiz Senol Günes oldu... tam bir beyefendi, tam bir entellektüel... bence hem Trabzon'a, hem Trabzonspor'a, hem de Türkiye'ye fazla bir insan... futbolun bir sölen oldugunu, holiganizm olmadigini insanlara anlatmaya çalisti durdu ama kime anlatiyorsun... en basta kendi sehrinden yeterli destegi göremedi... bu konuda çok yaraliymisim sanirim, konu nereye geldi ya...

G.Saray'i tuttugum dönemler karsilastigim hemserilerim, benim G.Saray'li oldugumu ögrenince bana tepki gösteriyorlardi... benim gerçekten can-i gönülden sevdigim hemserilerimin bu yaklasimlari Trabzonspor'u daha geç farketmeme sebep oldu...hepsi agiz birligi etmiscesine "olmaz öyle sey" diyorlar ama hiç birisineden Trabzonspor'u tutmam gerektigi konusunda elle tutulur bir laf edemiyorlardi... oysaki ne de güzel anlatmisti rahmetli Kazim Koyuncu; Trabzonspor'un neden desteklenmesi gerektigini... O'nun o röportajini daha önce okusam belki daha önce bulurdum dogru yolu... neticede siz siz olun, sakin Trabzonspor'u tutmuyor diye hemserilerinize arkanizi dönmeyin... onlara Trabzonspor'u anlatin... Trabzonspor'un herkese nasil baskaldirdigini gösterin... eminim ki onlar da dogru yolu bulacaklardir... bir de nefretle degil, sevgiyle yaklasin...

sevgiyle...

evet çok güzel bir konuya deyindin. bazi trabzonlu olupta TS li olmayan kisiler var. onlara sadece sunlari diyorum:

trabzonlu olmayip ta TS li olanlara bakip ta utansinlar

Alıntı ***Lazkopat*** Nickli Üyeden Alıntı

evet çok güzel bir konuya deyindin. bazi trabzonlu olupta TS li olmayan kisiler var. onlara sadece sunlari diyorum:

trabzonlu olmayip ta TS li olanlara bakip ta utansinlar

ben afyondan gördümm mükemmmelligi onlar trabzondan nasil görnüyorlar.... sasirtici(bide gözlük var 5 numara[img]smileys/smiley36.gif[/img])

omer61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

beni asıl gıcık eden trabzon caddelerinde ist. takımlarının formalarıyla gezenleri gormek..ne demeye çalışıosalar artık..

Bartuğ13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

olay o degil bence sadece trabzon degil karedenizli olup da trabzonsporu tutmayanlari kiniyorum.hatta ben kendilerine bizzat kofti karadenizli sifatini yakistirmis bulunmaktayim!

Nereden
    İstanbul

Alıntı sümela61 Nickli Üyeden Alıntı

G.Saray'i tuttugum dönemler karsilastigim hemserilerim, benim G.Saray'li oldugumu ögrenince bana tepki gösteriyorlardi... benim gerçekten can-i gönülden sevdigim hemserilerimin bu yaklasimlari Trabzonspor'u daha geç farketmeme sebep oldu...hepsi agiz birligi etmiscesine "olmaz öyle sey" diyorlar ama hiç birisineden Trabzonspor'u tutmam gerektigi konusunda elle tutulur bir laf edemiyorlardi... oysaki ne de güzel anlatmisti rahmetli Kazim Koyuncu; Trabzonspor'un neden desteklenmesi gerektigini... O'nun o röportajini daha önce okusam belki daha önce bulurdum dogru yolu... neticede siz siz olun, sakin Trabzonspor'u tutmuyor diye hemserilerinize arkanizi dönmeyin... onlara Trabzonspor'u anlatin... Trabzonspor'un herkese nasil baskaldirdigini gösterin... eminim ki onlar da dogru yolu bulacaklardir... bir de nefretle degil, sevgiyle yaklasin...

sanirim asil mesaji alamadiniz hiç biriniz... bu yaklasimlarla bir yere varamayiz...

Emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadasim verdigin mesaj senin takdirindir. Ben sana benim takdirimden bahsedeyim.

Trabzonlu olup da Trabzonsporu tutmayan babam olsa yüzüne bakmam selam dahi vermem.

Bu kisilere karsi son derece büyük bir kin besliyorum. Bir insanin Trabzonlu olup da Trabzonsporu tutmamasi zaten kisilik sorunlari yasadigini gösteren en güzel delildir. Ben bana ait olana nasil sahip çikmam bunu anlamak mümkün degil. Trabzonsporun büyüklügünü ve basarilarinigösterip bu yanlisa düsenleri dogru yola çagirmak da son derece gereksiz bir eylemdir. Çünkü Trabzonspor siradan bir takim degil, taraftari da siradan bir taraftar degildir. Bizim sevdamiz basariya endeksli bir sevdadegildir. 20 yildir sampiyon olamayan bir takimin taraftarinin takimin basarisinin bireseri oldugunumu saniyorsunuz.

Hayir bunu asla kabul etmiyorum. Süphesiz takimin basarisinin da taraftar sayisini arttirma yönünde bir etkisi vardir. Ama bu ancak Trabzonlu olmayanlar için geçerli olabilir. Trabzonlu olanlarin Trabzonsporlu olmalari için takimdan basari beklemek gibi bir lüksleri yoktur. Küme dahi düssek Trabzonlu olanlarin bu takimi tutma zorunlulugu vardir.

Dogru yolu geç olmadan bulmandan dolayi seni tebrik ederim. Ancak tekrar ediyorum. Bir insanin kendi sehrinin mahsulü olan bir takimi tutmak için büyüklük ve basari aramasi gereksizdir. Aksini düsünüp TS yi tutmayanlar gaflet, dalalet ve hatta HIYANET içine düsmüslerdir.

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

Trabzonlu olup Trabzonspor'u tutmayan hemsehrilerimiz son yillarda ortay çikan,güce tapan zihniyetin ürünüdür ne yazik ki.kazananin yaninda olmak istegi bu insanlarin içine islemistir.

Bunlari yadirgamayin sistemin kaçinilmaz sonuçlaridir bunlar.ama gün gelir devran döner o zaman biz böyle bir taraftar istermiyiz?

iyi gün dostu olup 20 milyon olacagina adam gibi 100 bin kisi olsun...

gilimalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

trabzonlu olmayipta trabzonu tutanlari cani gönülden kutluyorum trabzonu tutmasalar bile kendi memleketlerinin takimlarini tutsunlar

Cabri61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin

besikdüzündeyim...bizim yan komsu fanatik fenerli...ben fenerin gol attigini aninda ögreniyorum....[img]smileys/smiley1.gif[/img]

zisinoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

neticede siz siz olun, sakin Trabzonspor'u tutmuyor diye hemserilerinize arkanizi dönmeyin... onlara Trabzonspor'u anlatin...

Trabzonspor anlatilmaz, yasanir...

Yasayarak ögrenmeyen zaten bizden olamamistir...Edited by: zisinoli

İ.Öztel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

güzel bir konu ancak asiri tepki vermeye gerek yok.. TRabzonlu olupta TRabzonu tutmayan kisiler tercihllerini kullanmislardir. Ama dogru ama yanlis. Gönül isterki herkes kendi degerine sahip ciksin. Ama olmuo her zaman. Onlarada saygi duymak lazim.. Her ne kadar onlar olmasada ben kanimin son damlasina kadar TRabzonluyum. Çünkü bende tercihimi yaptim[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Nereden
    İstanbul

arkadaslar Trabzonspor hiç kimsenin tekelinde degildir... bu sebeple falancalar tutsun filancalar tutmasin demeye hiç kimsenin hakki yoktur... bunun yaninda ben kendi adima Trabzonspor'u basarilarindan ötürü tutuyorum demedim... ayrica insanlara Trabzonspor'un basarilarini anlatarak da etkileyin demedim... Trabzonspor'un ne demek oldugunu anlatin dedim... ama yukarda yazimda da belirttigim gibi Trabzonspor'un ne demek oldugunu anlatmaya gelince kimseden "çit" çik(a)miyor... sadece "kin, nefret, asariz-keseriz edebiyati, hödö hödö, vs vs." yansitan cümleler... yüreginde nefret olan birisiyle hayatim boyunca isim olmadi, olmaz da... sevgiyle kalin...

Nereden
    İstanbul

ben ilk yazimda bunu demisim:

hani nasil sonradan müslüman olan hristiyan/yahudi vs. 'ler, islami bizim gibi hazir bulanlardan daha iyi yasiyorsa; ben de Trabzonspor'umu öyle bilinçli yasamaya basladim... elbette ligde alacagi basarili dereceler beni çok mutlu eder ama benim için Trabzonsporlu olmak basli basina bir gurur kaynagi...

saygideger hemserim de bunu yazmis cevaben:

Alıntı Emin Nickli Üyeden Alıntı

Trabzonsporun büyüklügünü ve basarilarinigösterip bu yanlisa düsenleri dogru yola çagirmak da son derece gereksiz bir eylemdir. Çünkü Trabzonspor siradan bir takim degil, taraftari da siradan bir taraftar degildir. Bizim sevdamiz basariya endeksli bir sevdadegildir. 20 yildir sampiyon olamayan bir takimin taraftarinin takimin basarisinin bireseri oldugunumu saniyorsunuz.

Hayir bunu asla kabul etmiyorum. Süphesiz takimin basarisinin da taraftar sayisini arttirma yönünde bir etkisi vardir. Ama bu ancak Trabzonlu olmayanlar için geçerli olabilir. Trabzonlu olanlarin Trabzonsporlu olmalari için takimdan basari beklemek gibi bir lüksleri yoktur. Küme dahi düssek Trabzonlu olanlarin bu takimi tutma zorunlulugu vardir.

Dogru yolu geç olmadan bulmandan dolayi seni tebrik ederim. Ancak tekrar ediyorum. Bir insanin kendi sehrinin mahsulü olan bir takimi tutmak için büyüklük ve basari aramasi gereksizdir.

simdi bu sevgili hemsom büyük ihtimalle sadece basliga bakarak cevap yazdi, benim yazdigim cümlelerle ayni paralelde bir cevap yazdigi halde sanki benimle zit görüsteymis gibi yazmis... ben daha bisi yazmayacagim, son yorumum bu olacak:

[img]smileys/smiley36.gif[/img]

sevgiyle kal hemsom... [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)