Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Motosiklet...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu konuyu açma amacim motosiklete olan ilginizi, sizin için ne ifade ettigini ögrenmek, ilgili arkadaslar çikarsa bilgi ve tecrube paylasimi gerçeklestirmek. Ayrica süper bir spor araci olan bu makinanin trafikte "serseri" ya da "kurye" araci olmasinin önüne geçmek için bir adim atmak.

Ben motosikletleri hep çok çekici bulmusumdur. Ama bizde motosiklet genel olarak "seytan icadi, tehlikeli..." diye bilindigi ve annem her duydugunda gözlerini kocaman yapip "hakkimi helal etmem bak" dediginden, ilk motosikletimi almak için baya bir beklemem gerekti. Önce 50 cc bir scooter, ardindan 125 lik bir mini enduro, en son da 250 cc bir chopperla seriyi tamamladik.

Türkiye'nin trafik ortamindan uzaktahersey güzeldi... Ama bu motosiklet tutkusu bir bulasmaya görsün, kurtulus yok. Sonra, geri gelince ben ne zaman "eninde sonundaalacam bir motor" dediysem etraftaki herkes "olmaaaazzz" dedi. Ben de kararsizdim... Bir gün eve geldigimde esim "sana bir sürprizim var" diyerek bana aldigi 125 cc keeway scooter'i gösterinceye kadar...

Önceleri tuhaf bulan herkes artik alisti. Ise bile onla gidiyorum...Ilerde 250lik bir chopper niyetim var ama simdilik bu da yetiyor, çok da keyif veriyor.

Virüs gibi birsey motosiklet tutkusu. Bulasti mi artik kurtulmak imkansiz. Satranç kadar teknik, tam donanim gerektiren, disardan bakinca tehlikeli görülen, içine girince gerekli önlemleri almaz ve dikkat etmezseniz sandiginizdan çok daha tehlikeli oldugunu anladiginiz, ama dikkatli olup, çok dikkatli olup dogru teknikleri ögrendiginizde keyfi baska hiç bir seye benzemeyen essiz birsey...

Internette motosiklet forumlarinin Donald Duck'ina göre "haritadaki iki nokta arasindaki mesafeye anlam veren sey" motosiklet...

Siz ne düsünüyorsunuz?

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Motosiklet midir Motorsiklet midir?

Punisher-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

bende allah nasip kismet ederse 3.aylarda motosiklet icin ehliyet yapacagim.. almak istedigim motorsiklet ise...

Yamaha R1

ayrica babamin kullandigi motorsiklet ise Honda shadow...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Dogrusu "motosiklet" Osman, ama motorsiklet olarak yazilan yerler de görmedim degil...

Punisher, ben chrome kaplamadan pek haz etmiyorum sanirim ama r1 baya tarz bir makina dogrusu... Ayrica shadow favorilerimden biridir de 10.000 $ falan fiyat çekiyorlar. Asil amaç yine bir Honda, vtx 1300s. Gerçi o biraz daha pahali ama olsun...

Edited by: perhaps

iste motorsiklet,bunlan dünya turuna çikilir,

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMW r1200gs... Siki motosiklet ama enduro sonuçta, asfalta gelmez. Yani onun yeri dag-tas-bayir, asil performansini orda gösterir. Yine de insan bakinca iç geçiriyor tabi... Yanilmiyorsam 18-20 bin ? civari. Beni asar yani...Edited by: perhaps

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

vay be resme bakip anliyorsun emrah.sen hangi bölümde hocalik yapiyordun.. doktorani motor üzerinemi yapiyon.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ankara

bu motorun markasi modeli ne bil bakalim..[img]smileys/smiley4.gif[/img]

Nereden
    İstanbul

[img]smileys/smiley17.gif[/img]Honda model 43

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ankara

sallamayalim lütfen [img]smileys/smiley1.gif[/img]

markasi honda o dogru.

Nereden
    İstanbul

Valla resmin linkine baktim[img]smileys/smiley4.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi

Honda ve naked Hasancim... Bu radyatör vb donanimin oldugu kisimlar açikta olan motorlara çiplak deniyor (gerçi bunun radyatörü yok, hava sogutmali), naked yani... modelini bilmem de, çizgileri Honda, segmenti de naked. CBF'lerden biri muhtemelen...

Bildiysem bana al bi tane da[img]smileys/smiley17.gif[/img]

Aslinda bilinen çizgilere sahip motorlar çikti ikisi de, yoksa marka kolay da yüzlerce farkli model var. O BMW enduronun ilk örneklerinin modifiye hali... Bugünlerde Dakar'dayarisan motorlarin yarisindan çogu onlardandir.Edited by: perhaps

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ankara

bildin emrahnaked cbf 250

oyuncak maketini bulursam alirim [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi

Sen onlari ucuz bise saniyosun herhalde... 150?'dan asagi bulursan iki tane al, birini ben öderim[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Nereden
    Almanya

[img]uploads/Punisher61/2006-01-14_214710_bildd.JPG[/img]

Babamin Honda Shadowu...bize ancak resim cekilmek düsüyor [img]smileys/smiley4.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ankara

askolsun gerçegini alamadik maketini aliriz 150 ? olsun nolcak ki

ancak sende bana subaru impreza'nin maketini alcan

bulamazsam almam ama [img]smileys/smiley17.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi

Güzel makina valla Erdal, Allah kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin. Ben bu 3'lü far olayina bayiliyorum motosiklette. Sen de baya karizma çikmissin[img]smileys/smiley2.gif[/img]Ama resimlerimiz'deki shirt-mont kombinasyonun çok daha güzel duruyor[img]smileys/smiley20.gif[/img][img]smileys/smiley2.gif[/img]

Bi de züppelik olarak algilama lütfen ama magdem motosiklet alacak ve kullanacaksin, bence fotograf çektirmek için bile olsa sag ayagini yere koymayi aliskanlik edinme, duruyorken o hep frende.

Nereden
    Almanya

Alıntı perhaps Nickli Üyeden Alıntı

Güzel makina valla Erdal, Allah kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin. Ben bu 3'lü far olayina bayiliyorum motosiklette. Sen de baya karizma çikmissin[img]smileys/smiley2.gif[/img]Ama resimlerimiz'deki shirt-mont kombinasyonun çok daha güzel duruyor[img]smileys/smiley20.gif[/img][img]smileys/smiley2.gif[/img]

Bi de züppelik olarak algilama lütfen ama magdem motosiklet alacak ve kullanacaksin, bence fotograf çektirmek için bile olsa sag ayagini yere koymayi aliskanlik edinme, duruyorken o hep frende.

Bak bunu bilmiyordum [img]smileys/smiley4.gif[/img]daha acemiyiz [img]smileys/smiley36.gif[/img]bundan sonra sag ayak frende[img]smileys/smiley2.gif[/img]...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Alıntı tigin Nickli Üyeden Alıntı
    vay be resme bakip anliyorsun emrah.sen hangi bölümde hocalik yapiyordun.. doktorani motor üzerinemi yapiyon.

Yok da, bak doktorasini motor üzerine yapmis bir proftan çok çarpici bir ders.

Niçin kask takmadan ASLA motosiklete binilmez? Sadece 2 MB;

http://rapidshare.de/files/10811432/Casque.mpg.html

TAMTÜRK61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Yavv arkadas bu aleti cok seviyorum ama sürmesini denemedim,dolayisiyla süremiyorum. Neden biliyor musun?

Bir arkadasimin yapmis oldugu ve ufak siyriklarla atlatmis oldugu bir kazaydi. Ayrica basinda gördügümüz korkunc motor kazalari acikcasi beni ürküttü. Bilincsizce ve kurala uymayan,kask takmayanlar da isin cabasi...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)