Cafedegoygoy
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Trkler hakkinda gzel szler ...

FANATIK61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    34

Trk milleti aliskandir, Trk milleti zekidir. nk; Trk milleti birlik ve beraberlikle glkleri yenmesini bilmistir. ATATRK

Trk'n haysiyet, izzetinefis ve kabiliyeti ok yksek ve byktr. Byle bir millet esir yasamaktansa mahvolsun evladir. ATATRK

Trk, asillerin asilidir. Yapma olmayan, gsterisi bulunmayan bu pek yksek asalet ona, tabiatin hediyesidir. PIERRE LOTI

Trkler bir irk ve bir millet olarak yeryznn en serefli insanlaridir. LA MARTINE

Trkler, devlet yikmakta ve devlet kurmakta birinci sinif statlardir. HAMMER

Trkler ldrlebilir, lakin maglup edilemezler. NAPOLEON

Eger kendilerini tanimis olsaydiniz, Trklere hayran olurdunuz. SIR MARK SYKES

Trk tek basina bir kuvvettir. Azmini ve iradesini kanindan alir. HAMMER

Savasin zevkini almak isteyen Trklerle savasmalidir. TAUSEND

Trkler barista melek savasta ifrit gibidir. B. GAZZI

Trke dsman olmak beseriyete dsman olmak demektir. Allah beni bu afetten korusun. LA MARTINE

Trk Milleti'nin asiri sabirli oldugunu, fakat ayrani kabardigi zaman, Kagan arslan gibi nnde durulmadigini btn tarih ve dnya bilir. NIHAL ATSIZ

Trkler dnyanin en mert insanlari, en iyi ve asil milletidirler. VON DER GOLTZ

Trkler, tarihte oynadiklari rol bakimindan, dnyanin birinci milletidir.
    NIHAL ATSIZ

Kilici essiz bir maharetle kullanan Trk eli, maglup ettigi insanlarin yarasini sarmakta da o kadar ustadir. LORD BYRON

Trkler mdafaaya baskalarinin vaz getikleri noktadan baslarlar. MOLTKE

Trk milleti cihana hakim olmak iin yaratilmistir.
    HACI BEKTASI VELI

Trklerin biricik sevdikleri sey hak ve dogruluktur. W. PITT

Trk', gerek olarak Trk'ten baskasi sevemez. NIHAL ATSIZ

Tanrinin devlet gnesini TRK burlarindan dogdurmus oldugunu ve onlarin mlkleri zerinde gklerin btn tegremerini dndrms bulundugunu grdm. KASGARLI MAHMUT

Trklerin yalniz sonsuz bir cesareti degil, iradeleri sersemlestiren bir sihirbaz zekasi da vardir ERNAYEV

Ey Trk! Titre ve kendine dn. BILGE KAGAN

Trkler maglubiyet adinda bir sey oldugunu red ve inkar etmislerdir. MARESAL FRENCH

Trklerin yrekleri temizdir. Onlarda batil fikirler, basit dsnceler yoktur. Trklerin vcutlari ve sesleri gibi konustuklari dil de azametlidir. Her Trk kendini aslan, dsmani av, atini ceylan sayar. SEMAME IBNI ESREF

Trkler her seylerini feda eder, fakat istiklallerini asla. LLOYD GEORGE
    Edited by: FANATIK61

yelik tarihi
    12.10.2004

ok gzel bunlar eline saglik....

SDanmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.06.2004
    Nereden
    Zonguldak
    Ya
    30

BunLar biLe bizi anLatmaya yeterLi degiL (:

Can basten - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.08.2004
    Ya
    34

"Asla sphem yoktur ki, Trklgn unutulmus medeni vasfi ve byk medeni kabiliyeti, bundan sonraki gelisimi ile gelecegin yksek medeniyet ufkundan, yeni bir gnes gibi dogacaktir"
    "Bu memleket, dnyanin beklemedigi,asla mit etmedigi bir mstesna mevcudiyetin yksek tecellisine,yksek sahne oldu.Bu sahne 7 bin senelik,en asagi bir Trk besigidir.Besik tabiatin rzgarlariyla sallandi.Besigin iindeki ouk tabiatin yagmurlariyla yikandi.O ouk tabiatin simseklerinden,yildirimlarindan,kasirgalarindan evvela,korkar gibi oldu;sonra onlara alisti;onlari tabiatin babasi tanidi onlarin oglu oldu.Bir gn o tabiat ocugu tabiat oldu;simsek ,yidirim,gnes oldu;Trk oldu.Trk budur.Yildirimdir.Kasirgadir,dnyayi aydinlatan gnestir."

M.Kemal ATATRK
    Edited by: Can basten

kutoz
    Ziyareti

Btn hepsi ok anlamli. Ama ben en ok son gnlerde lke genelinde yasadigimiz sikintilardan dolayi, bu sz simdilik tek geiyorum.

Ey Trk! Titre ve kendine dn. (BILGE KAGAN) ya da

Ey Trabzonspor futbolcusu! Titre ve kendine dn!

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Ya
    35

Forum basligina muhalefet addedilmesin, Hz Muhammed'e ait gsterilen bu szler geregi yansitmamaktadir. O sebeple kaldirilmasini neriyorum. Peygamber Efendimizin byle bir sz sylemis olmasi ihtimal dahilinde degildir nitekim.

Emre B. - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.09.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    26

Geekten ok gzel

Hda Topalolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.06.2004
    Nereden
    Belika
    Ya
    34

Alnt ShadoW Nickli yeden Alnt

Forum basligina muhalefet addedilmesin, Hz Muhammed'e ait gsterilen bu szler geregi yansitmamaktadir. O sebeple kaldirilmasini neriyorum. Peygamber Efendimizin byle bir sz sylemis olmasi ihtimal dahilinde degildir nitekim.

oncellikle duyarliligindan dolayi seni tebrik ediyorum shadow,

baslik degismeden onceki halini bilmiyorum yalniz "constantin birgun feth edilecektir, orayifetheden komutan ne yuce komutan, orayi fetheden asker ne yuce asker" diye bir hadisin oldugunu duymustum, yalnisim varsa duzeltin

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Ya
    35

Agantha, kaba bir tahminlehadislerin hi birinin dogruluk orani % 50'yi gemez. Sebebine gelince, gvenilir hadis kaynaklari olarak lanse edilen Muhaddislerin naklettigi yle hadisler vardir ki insan gzlerine inanamaz. Bazilarinda Hz Peygamberimizin izni ile kimi insanlarin ldrldg bile vardir. Kisaca sylemek gerekirse, Hz Muhammed Efendimiz (S.A.V)dan ve 4 halife dneminden sonra basa gelen emevlerin kendi siyasi ve askeri ikarlari iin islamiyyet'i ve Halifeligi nasil kullandigini biliyoruz. Halifelik babadan ogula geer bir hale gelmis, Islamiyyette ise kavimcilige varan ayrimciliklar yapmistir Emevler. Bunlari yaparken de "Uydurma" hadislere ok basvurmuslar ve insanlari kendi ikarlari iin kullanirken bu hadisleri kullanmaktan ekinmemislerdir. Istanbul'u Emevlerin de kusattigini bilirsek, Bu hadisinde dogrulugunu bir kez daha dsnmemizde fayda olur..

Forumdan Uzaklatrlmtr Salih61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.07.2004
    Ya
    32

ok gzel yazilar...[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Hda Topalolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.06.2004
    Nereden
    Belika
    Ya
    34

[QUOTE=ShadoW]Agantha, kaba bir tahminle...QUOTE]

eyvallah shadow, bi konuda daha bilgilenmis olduk sayende, Allah razi olsun, bu dediklerini guvendigim kaynaklardan bi arastiracagim...

Semih58 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    50

Bir TRK Dnya'ya bedeldir.

Fatih Ersoy - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.02.2005
    Nereden
    Ankara

ok gzel... [img]smileys/smiley32.gif[/img]

BDiler61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    32

Alnt kutoz Nickli yeden Alnt
    Btn hepsi ok anlamli. Ama ben en ok son gnlerde lke genelinde yasadigimiz sikintilardan dolayi, bu sz simdilik tek geiyorum.

Ey Trk! Titre ve kendine dn. (BILGE KAGAN) ya da

Ey Trabzonspor futbolcusu! Titre ve kendine dn!

bu ok anlamli

bahr - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.05.2005

Trk'n haysiyet, izzetinefis ve kabiliyeti ok yksek ve byktr. Byle bir millet esir yasamaktansa mahvolsun evladir.ATATRK

Benim begendiklerimde bunlar.....[img]smileys/smiley1.gif[/img]

yelik tarihi
    29.05.2005

Alnt FANATIK61 Nickli yeden Alnt
    Trk milleti aliskandir, Trk milleti zekidir. nk; Trk milleti birlik ve beraberlikle glkleri yenmesini bilmistir. ATATRK

Trk'n haysiyet, izzetinefis ve kabiliyeti ok yksek ve byktr. Byle bir millet esir yasamaktansa mahvolsun evladir. ATATRK

Trk, asillerin asilidir. Yapma olmayan, gsterisi bulunmayan bu pek yksek asalet ona, tabiatin hediyesidir. PIERRE LOTI

Trkler bir irk ve bir millet olarak yeryznn en serefli insanlaridir. LA MARTINE

Trkler, devlet yikmakta ve devlet kurmakta birinci sinif statlardir. HAMMER

Trkler ldrlebilir, lakin maglup edilemezler. NAPOLEON

ok dogru sylemisler sagolsunlar dicem ama olmadilar[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Eger kendilerini tanimis olsaydiniz, Trklere hayran olurdunuz. SIR MARK SYKES

Trk tek basina bir kuvvettir. Azmini ve iradesini kanindan alir. HAMMER

Savasin zevkini almak isteyen Trklerle savasmalidir. TAUSEND

Trkler barista melek savasta ifrit gibidir. B. GAZZI

Trke dsman olmak beseriyete dsman olmak demektir. Allah beni bu afetten korusun. LA MARTINE

Trk Milleti'nin asiri sabirli oldugunu, fakat ayrani kabardigi zaman, Kagan arslan gibi nnde durulmadigini btn tarih ve dnya bilir. NIHAL ATSIZ

Trkler dnyanin en mert insanlari, en iyi ve asil milletidirler. VON DER GOLTZ

Trkler, tarihte oynadiklari rol bakimindan, dnyanin birinci milletidir.
    NIHAL ATSIZ

Kilici essiz bir maharetle kullanan Trk eli, maglup ettigi insanlarin yarasini sarmakta da o kadar ustadir. LORD BYRON

Trkler mdafaaya baskalarinin vaz getikleri noktadan baslarlar. MOLTKE

Trk milleti cihana hakim olmak iin yaratilmistir.
    HACI BEKTASI VELI

Trklerin biricik sevdikleri sey hak ve dogruluktur. W. PITT

Trk', gerek olarak Trk'ten baskasi sevemez. NIHAL ATSIZ

Tanrinin devlet gnesini TRK burlarindan dogdurmus oldugunu ve onlarin mlkleri zerinde gklerin btn tegremerini dndrms bulundugunu grdm. KASGARLI MAHMUT

Trklerin yalniz sonsuz bir cesareti degil, iradeleri sersemlestiren bir sihirbaz zekasi da vardir ERNAYEV

Trkler maglubiyet adinda bir sey oldugunu red ve inkar etmislerdir. MARESAL FRENCH

Trklerin yrekleri temizdir. Onlarda batil fikirler, basit dsnceler yoktur. Trklerin vcutlari ve sesleri gibi konustuklari dil de azametlidir. Her Trk kendini aslan, dsmani av, atini ceylan sayar. SEMAME IBNI ESREF

yelik tarihi
    04.09.2005
    Nereden
    stanbul

TRK M ONURLUYUM GURURLUYUM AVRUPA BIZI TABI SEVMEZ OK EKTIRMISIZ BE AI ADAMLARA

"Insanlari ykselten iki byk meziyet vardir. Erkegin cesur , kadinin iffetli olmasi. Bu iki meziyetin yani basinda her iki cinsi, kadinla erkegi sereflendiren tek fazilet vardir: Vatana, icabinda her seyini feda edecek kadar bagli olmak, Bu meziyetler ve bu fazilet en byk kahramanligi; hayatin elemine, kederine karsi ftursuz kalmayi ve agir hadiselerin aciliklarina ggs germeyi dogurur. Iste Trkler bu esit kahramanlardir ve ondan dolayi:
    Trkler ldrlebilir, lakin maglup edilemezler. Trk askerlerini dalkili olmaya mecbur edecek kadar stlerine varmamalidir. Bir defa dalkili olmayi gze almis bir ka yz Trk meydana ikarsa nlerinde maglup olmamak mmkn degildir
    ." fficeffice" />

Napolyon BONAPART

onurkaradeniz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.12.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

allah'a skrler olsun ki trk olarak dogduk ve yle lecez[img]smileys/smiley32.gif[/img]

sheva
    Ziyareti

ya alla alla ben de siteyi saran bu gereksiz milliyetilik akimi neyin nesidir anlamis degilim.kahvelerde sabahlayalim,evre lkelikten yari evre lkelige dahi terfi edemeyelim,smrlelim hala birileri gzlerini kapatip dnyaya ben syle iyiyim byle iyiyim diye bbrlensin.hani kardesim senin iyiligin demezler mi adama?

Ayinesi istir kisinin lafa bakilmaz!

onurkaradeniz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.12.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

Alnt sheva Nickli yeden Alnt

ya alla alla ben de siteyi saran bu gereksiz milliyetilik akimi neyin nesidir anlamis degilim.kahvelerde sabahlayalim,evre lkelikten yari evre lkelige dahi terfi edemeyelim,smrlelim hala birileri gzlerini kapatip dnyaya ben syle iyiyim byle iyiyim diye bbrlensin.hani kardesim senin iyiligin demezler mi adama?

yani ne demek istiyon simdi???
    ben trklk derken siyasi olaylari katmiyorum!!! onlar ayri bi konu yani senin sylediklerin ne olacak bu lkenin hali sorusuna cvp bence bu konuyla alakasi yok!!!

sheva
    Ziyareti

Alnt onurkaradeniz Nickli yeden Alnt
    Alnt sheva Nickli yeden Alnt

yani ne demek istiyon simdi???
    ben trklk derken siyasi olaylari katmiyorum!!! onlar ayri bi konu yani senin sylediklerin ne olacak bu lkenin hali sorusuna cvp bence bu konuyla alakasi yok!!!

yoo ok da ilgisi var.siyasi olaylardan bahsetmediginizi grebiliyorum merak etmeyin.Trk irkindan bahsediyorsunuz.Hepimiz sanki tken'den geen arsamba g etmis gibi Trk irki hakkinda gzel szler syleyip egomuzu tatmin ediyoruz. "Trk vn alis gven" demis atamiz hangisini yapiyoruz_? " Titre ve kendine gel" demis atamiz kendimizde miyiz??

sonra Trkiye'de "Kavgam" bilmem ka bin satiyor diye hayiflaniyoruz.o szlerin altina iki saksak yapip egomuzu tatmin etmekle olmuyor burada yazilanlar demek istiyorum.daha aiklayici olmustur umarim sizin iin! (kil olduklarim ksesine diger etnik gruplarin ismini yazan arkadaslarin yazilari dsnlerek degerlendirilsin isterim.daha bir hos olur.)

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Kaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    34

Sheva neden bu kadar sert bir tepki veriyorsun ki. Bence bu basliga gnderilen hibir mesajda kt bir niyet yok. Ben Trk'm ve buradaki mesajlar benim hosuma gidiyor. Trklkle alakali en ufak birseye bile tepki verilirken, baskalari ortaligi savas alanina dnstrnce kimseden ses ikmiyor.

Bence bu basliktaki olayi fazla bytmeye gerek yok. Kt bir niyet ya da asiri herhangi bir noktayok.

Son olarak; "bir Trk' nasil tanirsiniz" basligi altinda sama sapan seyler yazarak kendi insani ile dalga geirilen basliklara gre ok daha hos ve anlamli bir baslik.Edited by: Kaya

sheva
    Ziyareti

tepkim sadece bu basliga degildi forumdaki havadan bahsetmistim."kizilderililer trk m?" gibi basliklari hala hatirliyorum.sert tepki vermis olabilirim,slup yanlis da olabilir ama sylediklerim dogrudur.

ben de Trk'm ve buradaki mesajlar benim de hosuma gidiyor.Ama diger basliklardaki yazilarla birlikte degerlendirilirse daha iyi anlasilablecegini sylemistim.Yoksa baslik tek basina kt degil.

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Kaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    34

O halde problem yok. Ufak bir not; bir havadan bahsediyorsun inan yle birseyde yok.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)