Cafedegoygoy
Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 129 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Bir ks hikayesi -ak, ihtiras, nefret.

Emorfo - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul

Standart Bir ks hikayesi -ak, ihtiras, nefret.

Eski ynetici Murat Bozoglu'nun aiklamalari. Bir Trabzon klasigi ask, ihtiras, nefret ve ks... Bu senaryo hi yabanci gelmedi. Trabzonspor'un kimlere kalmis, ocuk bahesine dnms...

Basrllerde: mer Sari
    Kurban: Murat Bozoglu, Senol Gnes, Trabzonspor ve taraftarlari.
    Tilki: Metin Akbasoglu
    Kukla: Atay Aktug
    Sonu: Trabzonspor'un kisisel ihtiraslar yznden ks.

MURAT BOZOGLU'NDAN AIKLAMALAR...
    - TRABZONSPOR KULB ESKI YNETIM KURULU YESI MURAT BOZOGLU:
    - "ATAY AKTUG YNETIMI, TRABZONSPOR TARIHININ GELMIS GEMIS EN KT YNETIMIDIR"
    - "YNETIMDE EN BYK SULU BASKANDIR, NK YETKIYI VEREN BASTAKI INSAN O"
    - "HER TRABZONSPORLU'NUN GNLNDE, TRABZONSPOR'A BASKAN OLMAK YATAR"
    - "TOLGA SEYHAN, SENOL GNES'TEN HABERSIZ SATILDI"
    - "SENOL GNES'IN EN BYK HATASI HEP TRABZONSPORLULUGUNU N PLANDA TUTMASIDIR"
    - "SENOL HOCA JUN'UN TRANSFERINI ISTEMEDI AMA BASKAN YINE BILDIGINI YAPTI"
    - "SENOL GNES, HALIL ALTINTOP ILE ANLASTI, ASBASKAN MER SARI 'BEN ONU TANIMIYORUM' DIYEREK BU TRANSFERI ENGELLEDI"
    - "EMRE BELZOGLU, ALPAY, NURI SAHIN ILE ANLASTIM, ISI BOZDULAR"
    - "FUTBOLCULAR TRABZONSPOR'DA KALMAK ISTEMIYOR, NK BASKAN ATAY AKTUG VE ASBASKAN MER SARI'YA GVENLERI YOK"
    - "BEN HEDEFI OLAN ADAMIM, HEDEFE VARMAK IIN DE HER SEYI YAPARIM, ANCAK BENIM HEYECANIMI VE SEVKIMI KIRDILAR"

ISTANBUL- Trabzonspor Kulb eski yneticilerinden Murat Bozoglu, Atay Aktug ynetiminin Trabzonspor tarihinin gelmis gemis en kt ynetimi oldugunu syleyerek, "Ynetimde en byk sulu baskandir. nk yetkiyi veren bastaki insan o" dedi.
    Trabzonspor Kulb'nn eski yneticilerinden Murat Bozoglu, bordo-mavili kulpte transfer dneminde yasanan problemlerin perde arkasi ve ynetimde yasanan ekismelerle ilgili Futbol Extra dergisine aiklamalarda bulundu. Ynetimde ilk transfer srtsmesinin Denizlisporlu zgr konusunda yasandigini belirten Bozoglu, "Biz Senol hocayla yeni anlasmistik o gnlerde. Devre arasiydi, transfer yapilacakti. Eski ynetimden kalan arkadaslar Denizlisporlu zgr ile grsms ve anlasmisti. Ancak kulb 300 bin dolar bonservis bedeli istiyordu. Senol hoca da sezon sonunda bedelsiz alinmasini nerdi. Bunun zerine futbolcuyla sezon sonunda gelmek zere anlasmaya vardik. Bu sekilde sifir bonservis bedeliyle gelecekti. Ama mer Sari, Senol hocanin ve baskanin istememesine ragmen devre arasinda sirf transfer yapabilmek iin 300 bin dolar bonservis bedeli vererek zgr' getirdi. Ama biz zgr'den faydalanamadik" dedi.
    Yabanci transferinde Corinthians'in stoperi Anderson'u transfer etmek istediklerini syleyen Bozoglu, "Hemen devre arasinda Szymkowiak'in transferi gereklestirildi. Biz de Corinthians'in stoperi Anderson'u almak iin Brezilya'ya gitmistik. Parreira, bu konuda bize ok yardimci olmustu. Bonservis bedeli de 700 bin dolar civarindaydi. Ama aldirmadilar. O da Benfica'ya gitti. Ve o sene ligi ikinci bitirerek gnllerin sampiyonu olduk" diye konustu.

"SENOL GNES, TOLGA'NIN SATILMASINI ISTEMEDI"
    Senol Gnes'in ncelikli olarak ynetimden futbolculara sz verilen iyilestirmenin yapilmasini istedigini kaydeden Bozoglu, "Futbol A.S olarak ilk toplantimizi hocamiz Senol Gnes ile yaptik. Senol hoca bize, 'ncelikli istedigim transfer yapilmasi degil, futbolculara geen dnemden verilmis olan szlerin yerine getirilmesidir. nk lig bitti ve btn futbolcular bu iyilestirmeye kilitlenmis durumda. Bunu bekliyorlar. Bu takim son iki sezondur ligi ikinci bitirmis, basarili olmus, bu yzden ben sizden transferden nce bu szleri yerine getirmenizi istiyorum' dedi. Kamp dnemi baslayana kadar bu isin zlecegi garantisini istedi ve aldi. O gnlerde Tolga'nin transferi sz konusuydu. Bu konuda 'Tolga'nin satilmasini asla istemiyorum, sezon sonu bedavaya gidecek olsa da simdi satmayin' dedi. Yabanci transferinde de stratejisi, 'Ben Trabzonspor'un btesini zorlamak istemiyorum ama byk bir transfer yapacaksak, ncelikle kaliteli bir kaleciye ihtiyacim var. Kaleciye ayirdiginiz bte digerlerinden fazla olsun' seklindeydi" dedi.
    Kaleci konusunda Jefferson'un drdnc adaylari oldugunu belirten Bozoglu, "Kaleci transferinde listemiz kabarikti. Ilk sirada Uruguay Milli Takimi'nin kalecisi Viera vardi. Senol hoca da 'Bu kaleci alinsin' dedi. Futbol A.S'de de aldigimiz karara gre kaleci iin ayirdigimiz bte 2.5 milyon Euro civarindaydi. Birinci tercihimiz Viera'ydi ama kulb daha yksek para istedi. Villarreal'e transfer oldu. 2.5 milyon Euro nermistik, kulb kabul etmedi. Baskani aradim, 'Daha fazla verebilir miyiz?' diye sordum. 'Hayir' cevabi alinca kaldi. Kolombiya Milli Takimi'nin kalecisi vardi. Mondragon'un yedegi Kalero. Onun da kulbyle 6 aylik szlesmesi vardi, anlasamadik. nc tercihimiz Brezilya Milli Takimi'nin ve Palmeiras'in kalecisi Marcos'tu. Ama anlasamadik. O sirada Rst ile hocamiz grst ve anlasti ama Fenerbahe durumu olunca o is de yatti. Tm bunlar olmayinca, drdnc tercihimiz olan Jefferson'u aldik. O sirada takimi liderdi, Brezilya'da mevcutlar iinde en iyi kaleci oydu" ifadelerini kullandi.
    Tolga Seyhan'in Senol Gnes'in bilgisi disinda satildigini belirten Bozoglu, "O toplantidan tam 3 gn sonra, Atay Aktug, mer Sari ve Metin Akbasoglu hibirimizin bilgisi ve ilgisi olmadan Tolga'yi Shakthar Donetsk'e satti. Ne benim ne de hocanin bundan haberi oldu. 'Satilmasin' karari almamiza ragmen byle yapildi" diye konustu.

"BENIM VE SENOL GNES'IN YAPACAGI TRANSFERLERI ENGELLEME GIRISIMINDE BULUNDULAR HEP"
    I transferde iyilestirme konusunda tm yetkiyi mer Sari'nin kendisine aldigini, kimsenin bu konuya karistirilmadigini belirten Bozoglu, "Futbol A.S'deki yneticilerle de bu durumu paylasmadi. Hoca bizden bu konuda 'kampa kadar hallolacak' garantisi almisti ama ligler basladiginda dahi is bitmemisti. Su anda bile Volkan'in transferi bitmedi. Hseyin'in ve Celaleddin'in transferi ise sezon basladiktan sonra halledildi. Bizim sezon basi transferindeki baslica hedefimiz, son iki yilda basarili olmus futbolcularimiza verilen szleri yerine getirip onlari mutlu etmek ve performanslarini artirmalarini saglamakti. Ama bu is en sona birakildi, sonra da olanlar oldu" ifadelerini kullandi.
    Senol Gnes ve Murat Bozoglu'nun yapacagi transferlerin engellendigini ileri sren Bozoglu, "O ilk toplantimizda forvete Zurawski'nin alinmasini kararlastirmistik. O sirada daha borsaya ailmamistik. Sayin mer Sari ile bromda bir araya geldik. Kendisine 'Kulbn Zurawski'ye bu kadar para deyecek durumu yok. O zaman fiyati 3.2 milyon Euro civarindaydi. Kulb sidir. nk lig bitti ve n verecegi rakamin stn sen, ben, Metin Akbasoglu ve nder Blbloglu karsilayalim. Bu parayi da Trabzonspor'a hibe edelim' dedim. 'Yok, bu yanlis olur' diyerek yan izdi, bu ise girmedi. Zurawski'yi almaya gittiler, ben de o sira Viera'yi almaya gidecektim. Neyse, 'Zurawski'yi alalim, Polonya Milli Takimi'nin yedek kalecisini alalim, 33-34 yasindaki Klos mu ne, onu alalim' diye oraya gittiler. Zurawski, sirf kendini Celtic'e pazarlatmak iin sonuna kadar Trabzonspor'u kullandi ve pazarini artirdi. Transfer dneminin sonuna kadar Zurawski beklendi. Ta ki futbolcu Celtic'e imza atti, Akbasoglu, Sari ve Aktug Polonya'dan bir sey ikmayacagini anlayinca 'Brezilya'ya gidelim, o oyunculari alalim' dediler. Biz zaten o zamana kadar Brezilya'daki treni kairmistik. Orada transfer dneminde bir gnn ok nemi var. Biz baska dnyadan gelmis gibi, Senol Gnes ve Murat Bozoglu'nun yapacagi transferleri engelleme girisiminde bulundular hep" diye konustu.
    Senol Gnes'in Zurawski'nin transferine soguk baktigini belirten Bozoglu, "Szymkowiak'i aldigimiz zaman bizim Zurawski iin Polonya kulbne 2.5 milyon Euro'luk teklifimiz olmustu. Onlar 500 bin Euro'sunu pesin, 2 milyon Euro'sunu da teminat mektubu olarak getirmemiz halinde futbolcuyu vereceklerini sylemisti. Hatta biz Zurawski ile szlesme imzalamis ve federasyona da bildirmistik. Ama 2 milyon Euro'luk teminat mektubunu bulamadigimiz iin bu transfer yatti. Bunun baska bir sebebi yok. Biz neredeyse 30 yasindaki bir futbolcunun bonservisine, geri dns olmayacagini bile bile 3.5 milyon Euro verecektik. Bu yzden Senol hoca da bu transfere soguk bakiyordu" dedi.

"YNETIMDE ASBASKAN MER SARI ILE ANLASAMADIK"
    Ynetimde Asbaskan mer Sari ile anlasamadiklarini kaydeden Bozoglu, "mer Sari ile ilk ciddi tartismamiz Emrah'in transferinde olmustu. Ama daha sonra Santos'lu Souza olayinda bu tartisma tirmandi. Degil bir asbaskana, hibir insana yakismayacak tavirlarda bulundu bana. Ama ben Trabzon camiasina zarar vermemek adina orada durdum. Yoksa geri dnmek istiyordum. Atay Bey ve Senol hocanin israrlariyla kaldim. Zurawski'ye harcanan zamanin onda biri Deivid'e harcanmadi. mer Sari, Deivid'in alinmasini istemedi. Biz Deivid'e 4 milyon dolar bonservis bedeli nerdik. '4 milyon Euro teklif gein, hemen bitirelim' dediler. Burak Grdal ile bu konuda konusabilirsiniz. Deivid, Santos'ta geen sezon Robinho ile yan yana oynadi. Brezilya'nin en gzde iki futbolcusundan biriydi. Biz bitirme noktasina gelmistik. mer Sari'nin yaklasimi byle olmasa is bitmisti. Bonservisi Bordoaux'daydi. Ama onun davranisindan dolayi olmadi" diye konustu.
    Kahe'nin transferi konusunda da mer Sari ile anlasmazliklari oldugunu syleyen Bozoglu, "Kahe'yi Lemi hoca ve ben izlemistim. Bonservis bedelinde ufak problemler kalmisti. Neyse, o son aksam szlesmeyi hazirladik ve anlasmalari yaptik. mer Sari baska bir sehirdeydi. Bense menajerleriyle baska bir sehirde szlesme imzaliyordum. Kahe'nin de o aksam mai vardi. Otelde televizyonda mer Bey maini izledikten sonra beni aradi. 'Sakin imza atmayin, bu kalasin teki, bunu getirirsek ikinci Lange faciasini yasariz. Yaptiginiz szlesmeyi iptal et' dedi. Ben de szlesmeyi iptal etmek zorunda kaldim. Su anda Kahe Almanya Ligi'nde oynuyor ve basarili da" dedi. Milli futbolcu Halil Altintop'u da mer Sari'nin engellemesi nedeniyle ellerinden kairdiklarini ileri sren Bozoglu, syle konustu:
    "Senol hocanin forvette ncelikle istedigi isim Halil Altintop'tu. Bize, 'O benim Milli Takim'dan grencim, futbolcu ve kisilik olarak sper, gelecegi ok parlak, bunu alalim' dedi. Bu grsmeler olurken Halil Altintop'un transferini bitirme noktasina geldik. Besiktas, Fenerbahe ve Galatasaray'in Halil iin resmi teklifleri vardi. Biz de Trabzonspor olarak kulbne 700 bin Euro teklifte bulunduk. Kulb Halil'e diger Trk takimlarindan da teklif geldigini ama futbolcunun Trabzonspor'u tercih ettigini bildirip, rakami biraz daha yukari ikarmamizi istedi. Senol hoca, Trabzonspor'a gelmesi iin Halil'i razi etmisti. Ben tatilde Bodrum'da kendisiyle grstm ve mutabakata vardim. Hatta kaptanimiz Fatih Tekke'ye de sorabilirsiniz, o da Milli Takim kampinda Halil'den 'Trabzonspor'a gelirim' cevabini aldi. Ama ben mer Sari'ya Brezilya'da, 'Bak bu forvet oyuncusu da olmadi Senol hoca da Halil Altintop'u istiyor, onu alalim' dedigimde "Halil kim, ben onu tanimiyorum. Haa onun bir kardesi var Hamit, o biraz iyi ama bu yaramaz, bunun gibi topu bizde ok var" deyip transferini engelledi. Halil Altintop'u da byle elimizden kairdik. Halil'in szlesmesi bir sene sonra bitiyordu. Kulbnn de ekonomik krizi vardi. Bunun iin de satmak istiyorlardi. Yani o paraya razi olmuslardi. Hatta ben mer Sari'ya 'Bak bu futbolcuyu Senol hoca ok istiyor. Bunun bonservisi de bu kadar. Bu rakam size ok yksek geliyorsa Halil ile de konustum, bir sene sonrasi iin bonservissiz alabiliriz. Bu imkan da var. O an ocugun eline 100-150 bin Euro verip, bu isi halledebilirim' teklifini yaptim. Ama bana 'O da kim' cevabini verdi. Bu olay yasanirken Lemi elik de yanimizdaydi. O da bu isin canli sahidiydi".

"EMRE ILE ANLASTIM, MER SARI 'EMRE BIZIM ORTA SAHADA OYNAYAMAZ' DIYINCE BU TRANSFER YATTI"
    Milli futbolcu Emre Belzoglu ile anlasmaya vardigini belirten Bozoglu, "Emre Belzoglu ile benim iliskim syle gelisti. Annesi Trabzonlu, babasi eski futbolcu Pili Mehmet. Babam kendisini iyi taniyor. Menajeri Ahmet Bulut da benim ok iyi arkadasim. Kaleci Viera'nin transferini bitirmek adina ben Ahmet Bulut ile defalarca Italya'ya gittim. nk Viera'nin menajeri Daniel Fonseca Italya'daydi. Onun yanina giderken Emre'ye de ugradim. Evinde kaldim, beraber yemek yedik defalarca. ok samimi bir diyalogumuz oldu. Emre'ye de dedim ki, 'Bir gn Trkiye'ye dnmeye karar verdigin zaman seni Trabzonsporlu yapacagim' O da bunun szn verdi bana. Bundan sonra Emre'nin Inter'den ayrilacagi haberleri ikti. Kendisiyle konustum. Rakamlariyla sylyorum. Emre kulbne bonservis bedeli iin 3 milyon Euro getirecekti, nk kulpten gemis alacaklari vardi. Emre gibi bir futbolcu iin 3 milyon Euro ok dsk bir bedeldi. Fenerbahe'nin Emre'ye yaptigi teklif 4 yil iin 10 milyon Euro'ydu. Benim Emre'ye yaptigim teklif ise 4 yil iin 8 milyon Euro. Bizim Fatih ve Gkdeniz'in aldigi para bir yil iin 1.2 milyon Euro civarinda, 4 yilda ne yapar, 5 milyon Euro. Emre'nin 4 yili ne yapiyor, 8 milyon Euro. Arada ne var, 3 milyon Euro. Ben Emre'ye dedim ki 'Bu arada kalan 3 milyon Euroyu sanki bonservis bedelin 6 milyon Euro gibi sana verecegim. Sen 3'n kulbe, 3'n kendine alip, Trabzonspor'da da 1.2 milyon Euroya oynayacaksin. ocuk kabul etti. Ha Trabzonspor 6 milyon euroyu verebilir miydi, veremezdi. Ama bugn Tomas Jun'a 3.5 milyon euro verdigine gre, verirdi sanirim. Emre'nin 6 milyon euroluk bonservis fazlasini biz Bozoglu ailesi olarak karsilayacaktik" dedi.
    mer Sari'nin 'Emre bizim takimin orta sahasinda oynayamaz' szleri zerine bu transferin gereklesmedigini belirten Bozoglu, "Emre olayi gazetelerde gndeme gelince mer Sari beni aradi. O sira Almanya'da grsmelerdeydim. Bana "Emre'nin haberleri ikiyor gazetelerde, nasil alacaksin Emre'yi?" diye sordu. Bu anlattiklarimi aynen ona da anlattim. Dedi ki "Bu aradaki 6 milyon euro farki kim verecek?" Ben de "Aile olarak biz karsilayacagiz" cevabini verdim. Serefim ve namusum zerine yemin ediyorum, "Emre bizim takimin orta sahasinda oynayamaz" dedi ve biz de bu transferi yapmadik" diye konustu.

"BASKA BIR YNETICI BU TRANSFERLERI NERSEYDI, KABUL GRRD"
    mer Sari'nin bu transferlere karsi olmasini kendisinin nermesine baglayan Bozoglu, "Bence baska bir ynetici bu transferleri nerseydi kabul grrd. Mesela Metin Akbasoglu gitseydi, hepsi kabul edilirdi. Deivid'i, Halil'i, Emre'yi. Ettiremedim. En son "Alpay'i alalim" diye yalvardim, onu da alamadilar. Ain Alpay'la konusun, ocuk Trkiye'ye geldi, Kln'le prensip anlasmasina varmis, Almanya'ya gidecek. Istanbul'da grstk, hatta babam konustu ve ikna etti, anlastik. En son menajeriyle anlastik ama alinmasin dediler. Hangisini anlatayim" dedi.
    Nuri Sahin ile anlastigini, ancak ynetimin kabul etmemesi nedeniyle bu transferin gereklesmedigini belirten Bozoglu, "Nuri Sahin'i aliyordum. Besiktas Nuri Sahin'in pesine gitti, bitirmek istiyordu. Akrabalarini buldum ve Besiktas'a gidisini engelledim. Dediler ki bizim yneticiler, '17 yasinda ocuk bizim altyapimizda ok var. Biz onlari ikaralim, gidip de 17 yasindaki bir ocuga 300 bin Euro para mi verilir?' 300 bin Euro yznden alamadik Nuri Sahin'i. O zaman daha parlamamisti. Ihsan Derelioglu da bunun sahididir. Ain konusun. Hatta kendisi bana 'O da, Tevfik Kse de o paralari eder, bunlari al' dedi. Ben bunlari ynetime gtrdm ama kabul grmedi" ifadelerini kullandi. Ynetime seildikten sonra yapmak istediklerini yapamadiklarini belirten Bozoglu, "Benim bu kulbe geldigim zaman bir amacim vardi, alabiliyorsak en iyisini alalim, alamiyorsak hi kimseyi almayalim. Ama biz bunu yapmadik" dedi.
    Tomas Jun'un Senol Gnes'in istemedigini belirten Bozoglu, "En son Jun'un transferinde Atay Aktug gelmis, Senol hocaya demis ki 'Jun diye futbolcu duydun mu?' o da 'Yok' demis. 'Iyi' demis, 'Onu aliyorum' Senol hoca 'Ka para?' diye sormus. 3.5 milyon Euro filan cevabini alinca. Yazik bu kulbn parasina, ne olur Halil'i alalim, en fazla bir milyon euroya aliriz demis. Ama Baskan 'yok' diyerek kapatmis konuyu. Ve izlemeden Jun'u aldik. Eller'i de ben Kahe'nin transferine gittigim zaman mer Sari ve Lemi elik izledi. Daha nce de Lemi elik izlemisti, ben izlememistim. Milli takimdan da iyi futbolcu denildi ve aldik" diye konustu.

"SENOL GNES'IN HIBIR ISTEGI YERINE GETIRILMEDI"
    Senol Gnes'in en byk hatasinin Trabzonspor sevgisi oldugunu kaydeden Bozoglu, "Senol hocanin en byk hatasi, hep Trabzonsporlulugunu n planda tuttu. 'Aman kulbn parasi gitmesin, aman fazla para vermeyelim' Hep bunu yapti, 'Kulb zarara ugratmayayim' diye dsnd. Aslinda Trabzonspor sevgisi iinde olmamis olsa diger teknik direktrler gibi profesyonel olsa, kulp ne kadar para veriyorsa versin, 'en iyisi olsun'a bakardi. Ama onun hep Trabzonsporluluk sevgisi n plana ikti. Ancak mer Sari ve Metin Akbasoglu bize cephe alarak 'Btn her seyi biz yapalim, biz bitirelim' yarisina girdi. 'mer Sari gzksn, Metin Akbasoglu gzksn' diye aramiz gerildi. Senol hocanin gelmesinden sonra ben daha n plana iktim ama bu onlarin hosuna gitmedi" dedi.
    Senol Gnes'in hibir isteginin yerine getirilmedigini belirten Bozoglu, "Biz onu yalvar yakar getirdik, "Futbolun patronu sensin" dedik. "Her sey senin dedigin gibi olacak" dedik, ama adam geldikten sonra dedigi her seyin tersi yapildi. Istedigi hibir sey yerine getirilmedi. Adamin prim sistemine bile karisildi. Buna da Atay Aktug karisti. Senol hoca ikip "Su su malarin primi birlikte verilsin" dedi, Atay Aktug, "Hayir, veremezsin" dedi. Senol hocaya yetkisiz yetki verildi, bir etiket ve makam verildi ama bir sey yapilmadi" diye konustu.
    Senol Gnes ile ynetim arasinda basindan itibaren sikinti veya kriz yasandigini syleyen Bozoglu, "Birinci dakikadan itibaren. zgr olayi hemen ilk gnnde oldu. Adam diyor ki, 'zgr' alma, bunu bedava aliyorsan simdi al, alamiyorsan birak sezon sonunda gelecek' Ama adam ikip bunun tam tersine 300 bin Euro verip zgr' aliyor. Birinci dakika bu. Hemen ikinci dakika, Gven olayi. Senol hoca gazeteleri aiyor, bakiyor Gven alinmis. Hocaya sorulmadan nasil alinir futbolcu?" dedi.
    Senol Gnes ile ortak hareket ediyormus gibi gsterildigini belirten Bozoglu, "Ben Senol hocanin gelisinde n ayak oldugum iin, ona verdigimiz szleri tutalim diye, onun dediklerinin olmasi iin bir aba iindeydim. Bu ynetimdeki o birka arkadasin isine gelmedi. Senol hocayla ortak hareket ediyormusuz gibi gsterildi. Ben Brezilya'da mer Sari ile tartistigimda istifa edecektim, ama Senol Gnes yznden birakmadim. nk Senol hocayi yz st birakmak istemedim. Ben hedefi olan adamim. Hedefe varmak iin de her seye yaparim, her seyi paralarim ve o hedefe giderim. Benim heyecanimi kirdilar, sevkimi kirdilar" diye konustu.

"ATAY AKTUG YNETIMI, TRABZONSPOR TARIHININ GELMIS GEMIS EN KT YNETIMI"
    Her Trabzonsporlunun gnlnde Trabzonspor'a baskan olmanin yattigini, ama kendisi iin erken oldugunu syleyen Bozoglu, "Aday olmamiz, baskan olmamiz bizim iin bir sereftir. Her Trabzonsporlunun gnlnde yatar bu. Benim de yatar. Ancak biraz daha hazirlanmam lzim. Su anda Trabzonspor'a baskan olacak kisi ben degilim. Ben Trabzonspor'un her mevkiinde grev alirim, bundan da gurur duyarim. Benim hayatimda nce Trabzonspor gelir. Yatarken Trabzonspor'u dsnerek yatiyorum. Biz babadan ogula byleyiz. Hayatimizin blnmez bir parasi Trabzonspor. Daha yasim 34, Allah bize mr verdike Trabzonspor'un askeri olmaya devam edecegiz" dedi.
    Atay Aktug ynetiminin Trabzonspor tarihinin gelmis gemis en kt ynetim oldugunu syleyen Bozoglu, "Bence bu ynetim gelmis gemis en kt ynetimdir. Ne vizyon var, ne bir sey. Dan dun kulzlap ynetiliyor. Tabii ynetim derken de tm yneticiler degil. Bunlari anlatirken de ben tamamen susuzum diyemem. Bu kt ynetimin iinde ben de varim, payimi almam lazim. Orada n plana ikan insanlar Atay Aktug, mer Sari, Metin Akbasoglu, nder Blbloglu ve Murat Bozoglu. Diger insanlar olaylara karismadi. Bir hata varsa bu bes insanda var. Ben Trabzonspor'a maskotluktan geldim. Ben kulbe starlar getirmek arzusu iinde is hayatimi biraktim. Ama yanimdaki insanlarda Trabzonspor sevgisini gremedim. Atay Aktug'lara, mer Sari'lara, Metin Akbasoglu'lara kizip da Trabzonspor'a sirtimizi dnemeyiz" dedi.
    Ynetimde en byk sulunun baskan oldugunu syleyen Bozoglu, "En byk sulu baskandir. nk yetkiyi veren bastaki insan o. Baskanin ilgin bir huyu var, sizi dinliyor ama icraatta kendi dediklerini yapiyor. Baskanin en byk hatasi mer Sari'ya ok gvenmesi. Seimden dolayi bir vefa borcu iinde hissetti kendisini ve her seyi ile ona teslim oldu. Ama teslim oldugun kisiye iyi bakman lazim. Su anda futbolcular Trabzonspor'da durmak istemiyor. Hi birinin Baskan'a, Asbaskan'a gveni yok" dedi.
    ---------------------------------------------------------

Sorulmasi gereken sorular:
    1- mer Sari kimdir, necidir kimin ajanidir neye hizmet etmektedir.
    2- Baskan Atay Aktug'un mer Sari'ya seimlerde ne gibi bir borcu oldu. mer Sari'ya neden gz yumuyor.
    3- Murat Bozoglu salliyor mu yoksa tecrbesizligin kurbani mi oldu.
    4- Atay Aktug tekrar baskan olmayi hakediyor mu?
    5- Trabzonspor nedir bir pembe dizi mi?

yelik tarihi
    02.02.2005

altina imzami atarim...

pembe diziden de te

Vektra58 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.04.2005
    Nereden
    stanbul

Eger Bu Anlatilanlar Dogruysa;

VAH TRABZONSPOR'UM VAH...[img]smileys/smiley19.gif[/img]

Naim
    Ziyareti

bu olaylarin 10 da 1 i bile dpruysa birakin baskanin yeniden aday olmasini yeniden sehre girmesine bile izin verilmemeli
    anlatilanlara yasananlara baktiginda ne tr bir kesmekeste oldugumuz grlyor
    senol hoca yerine atayi gndermeliydi hata yapmisiz

TSunami - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.12.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

bulari simdiye kadar sagdan soldan duyuyorduk. ama bu kadarini bilmiyorduk.
    Allah askina, bari bu topic de kfr etmek serbest olsun[img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img]

Ynetim Kurulu Mollasaliholu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.07.2004
    Nereden
    stanbul

Atay'cilar bise yazmiyo hayret [img]smileys/smiley1.gif[/img]

halil'ler emre'ler nuril'ler nerde jun'lar eller'ler bilmem neler nerde..

hey yavrum hey....

emorfo abi o sorulara cevap alabilecegine gerekten inaniyor musun??

TSunami - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.12.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

atay bu soruya su cevabi verir muhtemelen: "yattara nce rum mainin hesabini versin"

yelik tarihi
    23.09.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

bu tam bir komedi filmi en komigide bu

"EMRE BELZOGLU, ALPAY, NURI SAHIN ILE ANLASTIM, ISI BOZDULAR" [img]smileys/smiley36.gif[/img]

yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul

Alnt oflee61 Nickli yeden Alnt

Malesef bu ynetim gerekten ok ama ok kt bir ynetim sergiledi. Trabzonspor kimsenin umrunda degil herkes kendi derdine dsms, peki bu insanlar neden ynetici oluyorlar amalari Trabzonspor degilse nedir. Trabzonspor'a yararli olacagi btn camia tarafindan dsnlen bir transferi mer Sari ne hakla hangi yetkiyle veto edebiliyor. Kimdir bu mer Sari derdi Trabzonspor degilse nedir. mer Sari haddini ok fazla asmistir bunun nedenide Atay Aktug seilirken artik ne yaptiysa bilemiyoruz Atay Aktug'un ona karsi bir minnet borcu olmali ki herif kendini baskandan bile yetkili grms olacak ki herseyin tabir yerindeyse iine etmis. Su Trabzonspor'un ynetilis tarzina bakin oteriteyi saglayamayan bir baskan ve simarik yneticiler Allah'im sen bize sabir ver... Trabzonspor bu kadar ucuz bir kulp degil, kt niyetli hedefi ve nceli Trabzonspor olmayan insanlari iyi gzlemlememiz lazim... mer Sari'nin yaptiklarini ve gaflarini toplasak her halde sayfalar yetmez.

Su olay herseyi aikliyor, bakin simdi transferleri engelleyen mer Sari ynetimin ahengini bozan mer Sari ne oluyor transfer fiyaskoyla sonulaniyor, sakatlar cezalilar stste geliyor, Senol Gnes'te artik bu adamlarla alisamayacagini anliyor istifa ediyor. ok nemli gs maindan nce mer Sari" Isimiz Allah'a kaldi diyor." Bu adaml dalga mi geiyor sinirden bilgasayara kafa atasim geliyor. Trabzonspor bu kadar ucuz mu bu kadar kisiliksiz bu kadar kk m Nedir bu kardesim Allah askina... Bu durumun en byk sorumlusu da Atay Aktug'dur.

Atay Aktug go home please...

murat - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.10.1999
    Nereden
    Avrupa Dier
    Ya
    40

maalesef bunlari bugun dile getiriyor! Bunlari acik acik dile getirmek hem Senol hocanin hem diger yoneticilerin boynunun borcudur! Istifa ettigin gun acikliyacaksinki Trabzonspor bu utanc verici tablolardan kurtulsun.

trapezus61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.06.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    45

Bu yazilanlarin dogru oldugunu az ok biliyorum. Bu nedenle daha nce Murat Bozoglu nu acimasizca elestirenlere bilip bilmeden insanlari karalamayin diye karsi ikmistim. Daha ne sylenebilir ki byle bir durumda... mer Sari denen sahsiyet birakin klb hala hangi cesaretle Trabzon topraklarindan ieri girebiliyor anlayamiyorum.

Isin aci tarafi ne biliyor musunuz. Yarin kongre olsa bu beceriksiz ve artniyetli insanlardan bizi kurtaracak bir baskan adayi bile ikaramiyoruz artik.

Ya Allah askina bu camia bu kadar sahipsiz mi? Trabzonsporu gerekten seven, yrekten seven bir insan yok mu bu Trkiye de?

Mehmet Alemdar - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2004
    Nereden
    Kocaeli

bizim bayagi futboldan anlayan ynetimimiz varmis emreyi begenmedi halil kim dedi bizim baskanda halaa orda duruyorya ben daha ne diyeyim bu kadar serefsizlik olurmu trabzonsporumuzu ne halee getirdiler [img]smileys/smiley7.gif[/img]

insallah burada yazili olanlar dogru degildir dicem fakat bozoglu yasanan olaylari kisilerle destekliyor ve bu yazilari yazili medyada ok gryorum ve su ana kadar bozoglunun anlattiklarini yalanlayan bir kisi daha ne grdm ne duydum,,

Trap_Zone61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.06.2005

Abicim bu baskanliga aday durumlarda herkes kurtlarini dkecektir.bende bunu bekliyordum.Bence bir ynetici ne olursa olsun byle isler dmsse de anlatmamali.nk trabzonspor kt bir performans srdryor.Krgasaya gerek yok..zaten byle oldugu iin ynetim istiaya gitti.tekrar syeyip basa gelmek iin tm rknlkleri slemenin anlami yok.zaten ynetim bu hale gelmisse bu endenlerden gelmistir.bu gn bunlari aciklayan ynetici yarin trazonun basindayken veya istifa ettikten sonra herkese baska seyler syleye bilir.trabzonun yalanlarini syleye bili.Bu sinif baskanligi seimlerini birbirini ktleyan kk ocuklar gibi savsa dnd..Bence herkes drstce grsn bildirmeli...olan oldu..olacaklara bakmaliyiz...

yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul

olan oldu olacaklara bakmaliyiz diyorsunuz...

bende diyorum ki olan biten evet oldu bitti, ancak herkes ne oldu ne bitti bilsin ki bir daha bu olan biten olmasin.

ayrica bu olan bitenin sorumlularini iyi bilelim iyi taniyalim ki yaptiklari yanlarina kar kalmasin ...Edited by: Emorfo

Ayhan Yksek - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.03.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    44

Adamin syledikleri dogru gibi ok emin konusmus, peki bu mer sari denen zat kimdir necidir neden herseyde son karar onun oluyor ve verdigi kararlarin hepsi neden kabul gryor bukadar hatali biri hala neden kovulmuyor, ula adam fenerli olsa ancak bukadar zarar verir Trabzonsporumuza

The Londoner - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.01.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

Basta Atay Aktug olmak uzere, yonetimin icraatlarindan ne tur bir kafa yapisina (zihniyete)sahip olduklarini anlamis ve aylardir burada bu yonetimin Trabzonspor misyonunu tasiyabilecek kapasitede olmadigini iddia etmekteydik.

Her ne kadar Murat Bozoglu`nun soylediklerine de ihtiyatla yaklasmakla birlikte anlatilanlara cokta sasirmadigimi belirtmek isterim. Ancak bu duzeyde bir ihanet Trabzonspor`u cokertebilirdi zaten. Sahsen aylar once "Cokus Sendromu" adli bir baslik acarak bu konulari irdeleyip,Trabzonspor`un menfaatleri adina bu yonetiminderhal birakmasi gerektigini ifade etmistim.

Gariptir ki, yasanan bariz hezimete ragmen BMN camiasi icindeki bazi arkadaslar, Atay Aktug ve yonetimilehine anlasilmaz bir direnc gosterip, ozellikle alinanher galibiyet veya basarili sonuctan sonra"bu yonetimden (ya da Aktug`dan) daha iyisi mi gelecek" tezini isleyip durdular. Simdi ayni arkadaslarin ve piyasadaki yonetim destekcilerinin birazcik da "acaba bu yonetimden daha kotusugelir mi?" sorusunun cevabi icinkafa yormalari gerekecek.

Bu olanlardan sonra, mevcut yonetimin basta elebaslari Atay Aktug ve Omer Sari olmak uzereTrabzonspor`a ihanetten yargilanmalari gerekir.

Tekke - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    38

Dogruysa eger vay be, bu adamlar bizi IERDEN KERTMIS.

smertkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.11.2004
    Nereden
    Samsun
    Ya
    45

Bu ynetimde ynetim ii uyumsuzluk ve samimiyetsizlik oldugu gibi kiskanlik ekememezlikte olduguda sylenmesede elde edilen basarisizlik sonucundan anlasilmaktadir.

mer Sari nin daha nce bir ka kezTrabzonspor ynetim kurulugu yeligi yapmis olmasina ragmen bu makami kaldirabilecek bir yapida olmadigi kesindir.Onun o mevkiye gelmesi ise dahada vahim bir istir.

Bu iki olguyuda anlatmasi aisindan bu senaryo iin Emorfo ya tesekkr ederim.Yalniz anlatilan senaryo tek bir agizdan ikmistir.Yani gerekmidir degilmidir yada olaylar bu sekildemidir.Burasi soru isereti ile doludur.Adi geen diger kisiler bu senaryoyu dogrulamadig9i srecede iddadir.

bunlari da yazdiktan sonra Murat Bozoglu nun bu aiklamalari ile ilgili akla takilan sorular vardir.Onlara bakalim;

1.Niye olaylar sirasinda sustu da simdi konusuyor?

2.Kendisi Mayis ayindan itibaren transfer isindeyse ne diye engllenince istifa etmediki?Transferler Haziranda bitmeyince daha niye orada kaldiki?

3.MademPara verecek kadar TS yi seviyor Babasi aday olsa byk ihtimalle kazanacak niye ortaya ikip aday olmuyorlar?

4.Metin Tkenmezle yakinliklari bellidir.sN Hayrettin Hacisalihoglu lehine ikan yazida etkisi varmi?

5.Sn HAyrettin HACISALIHOGLUNUN listesinde yer alacakmi?

6.Ayrica Simek ve Halil Hoca Transferlerini bitiren Metin Akbasoglu niye Zuravski transferini bitiremesinki?

7.Benim duydugum Akbasoglununda engellendigi iddalarida vardir.Bu idda ne olacaktir?

8.Kendisinin Arkadasi oldugunu sylenen Ve Futbolu bildigi kanaati yagin olan Metin Tkenmez kendisini Taktim ettigi yazida Murat Bozoglunun Brezilyada futbolcu pesinde oldugunu yazmakla birlikte Brezilya pazarinin tehlikesinden bahsetmektedir.Murat Bozoglunun Brezilyali Futbolcular hakkinda bilgisi yoksa ne diye oradaydi?

9.Jefferson u ve ElleriPareriatavsiye etmis sonu ne oldu?

10:Murat Bozoglunu Kovulan Real Madrid hocasi lxemburgo ile fotograf ektirip yayinlatmasi gereklimiydi?Neye yaradi?

11.Senol Hoca yi magdur gstermekte ve onunla birlikte kurban edildigini sylemektedir.Ilk bakista dogru gib gelsedeenol hoca Trabzonspor iin Ne Ziya Nede Samet hocadir.Senol hoca bunlar olurken konusmadiki.Istese bu ynetimi sallamazmiydi?benzeri konusmayi Trabzoonsporda sonunu getirmesi pahasina Ziya hoca yapti neler oldu.Senol hoca konussaydi neler olurdu.Senol Hoca bu kadar haksizliga nasil gz yumdu?

12.Durum idda edilen sekildeyse Senol hoca Petkovi ve Dehane gnderilmesini niye istediki?

13.Ya Ali Gzeldal ve diger genler bu takimda niye yoklar?

14.Anartosise nasil elendik?

15.Bu takim Lig basindan beri dakika 60 dan sonra dklyor kampta bu takim ne yapti.? Sivassporun Baskani Sn Odyemezin iddalari dogru degilmi?

Bunlar aklima gelenler.

Ama gerek olan Bu ynetimin uyumsuz ve samimi olmadigidir.Birleri ile ayak oyunlarina sidik yarisina girmis senin adamin benim adamimdiyerk Trabzonspora zarar vermislerdir.

Benim grsm Kimsenin stten ikmis akkasik olmadigidir.

Temennim ise bu seimden kendi iinde uyumlu ve samimi bir ynetimin olusmasidir.

Edited by: smertkan

Murat' - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    29

walla ben buraan mer sarini trabzonspora zarardan baska bir sey yapmadigini gryorum

#10 Fietra - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    28

Alnt oflee61 Nickli yeden Alnt

Atay'cilar bise yazmiyo hayret [img]smileys/smiley1.gif[/img]

halil'ler emre'ler nuril'ler nerde jun'lar eller'ler bilmem neler nerde..

hey yavrum hey....

Yazmaya ne hacet var.

Bu aiklama bana inandiric gelmedi.Eger byle birsey varsa ve bunlari yaptirdiysa Murat Bozoglu'nun basiretsizligidir yumruk vur yumruk vur diyorsunuz da Murat Bozoglu niye yumrugunu vuramadi.Atay Aktug'un hatalari oldugunu da sylyoruz.Ama su an da baskan olarak en uygun kisi de o.

#10 Fietra - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    28

Alnt Emorfo Nickli yeden Alnt

Neyse, 'Zurawski'yi alalim, Polonya Milli Takimi'nin yedek kalecisini alalim, 33-34 yasindaki Klos mu ne, onu alalim' diye oraya gittiler.

Eger bu bahsettigimiz ve sene basinda duydugumuz Tomasz Klos ise o defans oyuncusu.

Ya da ben cmleyi yanlis anladim ilk basta kaleci sonra(virglden sonra)defans olan Klos'tan mi bahsediyo?Edited by: #10 Fietra

bordox - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.07.2004
    Nereden
    stanbul

Murat Bozoglu, hani su gazetelerde Lksemburgo ile resim ektiren ve simdi transferleri ben yaptirmadim diyen Lemi ile beraber jefferson imzasinda yaninda olan yneticimiz degil mi?

Ulan insanin biraz yz olur transferleri yaptirmadim,4.tercihimdi dedikten sonra insan bari resim ektirmezdi o zaman.

mer Sari,Murat Bozoglu,Metin Akbasoglu eserinizle gurur duyun.Baskan size gvenmis,adam yerine koyup transfer yetkisi vermis,karsiliginda ne ikmak iin ne komikliklere dslms.

yelik tarihi
    29.01.2005

bugnk kse bakiyorumda hi sasirmadim adamlar bu isi yapmak iin okugrasmislar helal olsun be siz hala aday olabiliosaniz oke insallah

bidahaki sene sahaya futbolcu deilde yneticiler ikar yanlis mi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)