Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 88 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: nl Karadeniz Kemenesi Sanatlar

Standart nl Karadeniz Kemenesi Sanatlar

Karadenizli Kemene ustalari
    Halil Kodalak: 1878 yilinda, Grele?nin Karadere kynde dogmustur.
    Lakabi Karaman olup kemeneyi Kandahor kynden Kuyucuoglu ile Tuzcuoglundan grenmis, Pioglu ve Durkaya?nin ustasidir.
    Rize?li Sadik (Aynaci): 1888 yilinda, Rize?nin Yeniky mahallesinde dogmustur. 1946 yilinda Istanbul?da vefat etmis olup, plak kayitlari mevcuttur.
    Fehmi Alan: 1900 yilinda Maka?nin Ipsela (Ocakli) kynde dogmis, 1958 yilin-da vefat etmistir.
    Pioglu Osman (Gke): 1901 yilinda Grele?nin Dayli kynde dogmus, 1946 yilinda Istanbul?a yaptigi bir gemi yolculugunda vefat etmistir. Lakabi, ustasi Halil Kodalak?in bir kizginlik aninda sarfettigi ?Ula pioglu pi? sznden kalmistir.
    Grele tarzi kemene stilinin ardillarini etkilemesinin yanisira tm zamanlarin en sevilen kemenecilerinden biri olmustur.
    Salanoy?lu Mehmet (Yavuz): 1908 yilinda, Maka?nin Salanoy mezeresinde dogmus, 1974?de Istanbul Zeytinburnu?nda vefat etmistir.
    Hseyin Dilaver: 1910 yilinda Srmenenin Aso kynde dogdu. Kemene almayi ayni kyde bulunan yasli bir Rumdan grendi. 1937-1941 yillari arasinda Trabzon?da firincilik ve Karbk Demirelik is-letmesinde memur olarak alistiktan sonra nce Adapazari sonra Istanbul?a yerlesti. 1964 yilinda vefat eden Hseyin Dilaver kemene teknigi, genis repertuari ve zellikle denizci trkleriyle ardillari zerinde en ok iz birakan sanatidir.
    Durkaya Kemal (Ipsir): 1911 yilinda Grele?nin Ardi kynde dogmus ve 1988 yilinda vefat etmistir.

Hasan Tun: 1913 yilinda Maka?nin Magura kynde dogmustur. Yedi ocuklu bir ailenin en byk oglu olan Tun 9 yasinda geirdigi bir kaza sonucu sag gzn kaybetmistir. Asil meslegi yorgancilik olma-sina karsin Istanbul radyosunda uzun sre program yapmis, 1986 yilinda Istanbul?da vefat etmistir.
    Osman Gen: 1915 yilinda Makanin Soldoy kynde dogmustur.
    Hasan Duman: 1920 yilinda Ordu merkez Uzunmusa kynde dogmustur.
    Hasan Szeri: 1921 yilinda Rize?nin Portakallik semtinde dogmus, Ankara Rad-yosu?nda ?Karadenizden Sesler? programi yapmis, 1970 yilinda Ankara?da vefat etmistir.
    Ferhat zyakupoglu: 1921 yilinda, Maka?nin Meksila kynde dogdu. Kahvecilik yapan ve bir sre Ankara Radyosu?nda alistiktan sonra 1974 yilinda vefat etmistir. Lazutlar salkim saak adli trksyle tanin-mistir.

Bahattin amurali: 1928 yilinda Srmene?nin Cida kynde dogmustur. 1991 yilinda Istanbul?da vefat eden amurali, gerek derledigi ve besteledigi trkler gerekse kemene teknigi aisindan tm zamanlarin en iyi kemenecilerindendir.
    Ali Riza Temelli: 1930 yilinda Srmene?nin Glansa mahallesinde dogmustur.
    Koryana?li Hseyin (Kse): 1938 yilinda Akaabat?in Koryana kynde dogmus, 1996 yilinda vefat etmistir.

Fahrettin Dilaver: 1931 yilinda Srmene?nin Aso kynde dogmus olup, Hseyin Dilaver?in ogludur. Hayatinin bir blmn Almanya?da geiren nl kemeneci 2003 yilinda vefat etmistir.
    Sami Mataraci: 1931 yilinda Maka?nin Mataraci kynde dogdu, asil meslegi yorganciliktir.
    Ahmet Yanik: Salpazari?nin Yanik kynde 1935 yilinda dogmus, 1996 yilinda vefat etmistir.
    Sinan Kaya: 1937 yilinda Maka?nin Magura kynde dogmus, 1957-60 yillari arasinda Istanbul Radyosu?nda kemene programlari yapmistir.
    Katip Sadi: 1938 yilinda Grele?nin Derekusulu kynde dogmustur. Grele stilinin yasiyan tek byk stadidir.
    Mehmet Sirri ztrk: 1938 yilinda, Grele?nin Kemikli mahallesinde dogmus olup, Pioglu?nun talebesidir.
    Saffet Gen: 1941 yilinda Maka?nin Soldoy kynde dogmustur.
    Sevket Kroglu: 1947 yilinda Akaabat?in Sidiksa kynde dogmustur.
    Haci Kahvecioglu: 1952 yilinda Ak-aabat Eriklide dogmustur.
    Ali inkaya: 1953 yilinda Salpazari?nin Doganci kynde dogmus, 1994 yi-linda vefat etmistir.

Yusuf Cemal Keskin: 1954 yilinda, Dernekpazari Zezonaza kynde dogmustur. Genliginde Grele tarzindan ardindan amurali?nin stilinden etkilenmis zamanla srat ve ritm aisindan benzersiz kendi stilini bulmustur. ok sayida kaset dolduran Keskin, gerek derledigi ve besteledigi trkler aisindan gerekse bir dnem 4 telli kemene kullanmasi gibi deneysel olandan kainmamis bir mzisyen olup, Trabzon tarzi kemenenin yasayan stadlardan birisidir.
    Hayri Yasar Karaglle: 1954 yilinda Akaabatta dogmustur.
    Sait Uar: 1957 yilinda Tonya Agasar?da dogmustur.agasar tarzi kemenenin stadidir.fakat gnmzde pop ve disko tarzina kayarak kemene icra etmesi sonucu kemene severlerin kitabindan silinmistir.fakat gemiste ikardigi albmler hala daha yok satmaktadir.hi de geregi yokmus sait...
    Dursun Dereli: 1960 yilinda Of?ta dogmustur.
    Hseyin Biak: 1965 yilinda, Giresun?un Dereli kazasinin alca kynde dogmustur.

Can basten - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.08.2004
    Ya
    33

Yasar Tepe unutulmasin...[img]smileys/smiley2.gif[/img]

onurkaradeniz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.12.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

'bahattin amurali' akrabamdir usaklar acayip kemene alardi valla[img]smileys/smiley32.gif[/img]

eys_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.09.2004
    Nereden
    Gaziantep
    Ya
    30

sait konusunda ok haklisin [img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img]

Trabzonspor Kongre yesi

Genel Koordinatr
    akr - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

Dogru, yasayan enmeshur kemenecilerimiz arasinda Yasar Tepe var, unutmamak lazim [img]smileys/smiley2.gif[/img]Trabzonspor'la ilgili her etkinlikte, dnyanin her yerinde kemenesiyle hazir ve nazirdir o [img]smileys/smiley1.gif[/img]Aninda sz yazma stadi, horonun ustasi. Nice organizasyonlarda bir arada olmak dilegiyle.

yelik tarihi
    07.06.2004
    Nereden
    Belika
    Ya
    31

hepsi bizimde Hayri Yasar Karagulleabimizin yeri baskadir Akcaabatlidirda kendisi[img]smileys/smiley2.gif[/img]

corleone - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

hayri yasari tek geerim, hem mzikal olarak hem de szler bakimindan ok hos, hele bi arabistana gittikleri bi maceralari var, baya komik olmus...

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Kaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    33

Saffer Gen ve Osman Gen bizim kyden.

Ben Hasan Tun'u ok severim.

Trabzonspor Kongre yesi
    Cengiz ubukcu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    39

Alnt eys_61 Nickli yeden Alnt
    sait konusunda ok haklisin [img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img]

sait uar nerde dogdu bilemem ama maka hamsikyldr...eski albmlerinin yok sattigini biliyoruz, biz de slalecek siki bir dinleyicisiyiz...ama toplumsal erezyondan o da nasibini almis biridir..ok da havali , kendini bir sey zanneden bir tip..

Trabzonspor Kongre yesi
    Cengiz ubukcu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    39

Alnt Kaya Nickli yeden Alnt

Saffer Gen ve Osman Gen bizim kyden.

Ben Hasan Tun'u ok severim.

evet ben seni sevdugumi dnnyalara duyurdumu hasan tun bestelemis zannedersem..

yelik tarihi
    06.06.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    27

"Fadimeeeeeee" sarkisini hangisi slyordu ya...

fadimeeeee [img]smileys/smiley36.gif[/img]sarkisini yusuf cemal keskin stadimiz sylemistir.

yusuf cemal keskin trabzon tarzinin gnmzde yasayan stadidir desek tam yeridir.hangi kemeneciyi hedef alirsin yada onun gibi olmak istersin sorusuna her zaman yusuf cemal keskin cevabini vermisimdir.kemeneci olan btn trabzonlu arkadaslarimda genelde yusuf cemal stadimiz gibi olmak isterdim diyor.

onun yeri gerekten baska..4 telli kemeneden tutun rum kemenesini en iyi sekilde alabilen bir insandir.su an yasayan bir efsanedir.esi benzeri olmayan bir stile sahip...

yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    33

yusuf cemal keskin, ok iyi bir kemeneci olmasina karsin bi trl hakketttigi ne kavusamadi malesef.bunda yeteneklerini ortaya ikaracak etkin bi pazarlama yapamamsi en byk etkendir ve tabi birde yasam stili.

yusuf cemal ender raslanan solak kemenecilerimizdendir.nasil yesil sahada solak oyuncularin tarzi ayri bir zerafet ve gzellik ieriyorsa kemenede de yusuf cemalin tarzi hemen gze arpar.Kemeneyi sade kemene olareak degil tulum,keman olarak da ok fonksiyonlu bi sekilde kullanir.hele hele mozart beetheven,bach almasi yok mudur,muhtesem...

sik sik yunanistana gidip ordaki kemene severlere resitaller verecek apta uluslar arasi bir kimligi de vardir.

bir diger mhimzellgiyse benim gibi o datrabzonun en gen ve dinamik ilesi dernekpazarli olmasidir[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Trabzonspor Kongre yesi
    LazAnisT - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.02.2005
    Nereden
    Giresun

makali hasan tunun en son bir cd si var kesinlikle herkesin arsivinde bulunmasi gerek.dinledigimiz bir ok sarkinin szleri ona aitmis.ben ok sasirdim.rnek.ben seni sevdugumi dnyalara bildurdum

evet lazanist; makali hasan tuncun kalan mzikten ikan kaset ve cd si var.hepsi plaktan aktarilmistir.

bahsettiginiz sarkilarda ona aittir.

ama gelgelelim ki gnmzde bu sarkinin sylenis biimine. REZALET

ayni zamanda trkiyede ok iyi kemene alan ama adlari duyulmamis birok kemeneci bulunmaktadir.fakat bunlar stad degildirler.yani bir bahattin amurali ya da yusuf cemal keskin gibi alamazlar...

ama iyi kemenedirler..rnek verecek olursak seref kara,sazalanli senol vs..

Edited by: bahadiroglu

Trabzonspor Kongre yesi
    Tunga - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    42

Bence esitli konularda derlediginiz video ve ses dosyalarini buraya tasisaniz bir btnlk de saglanmis olur, bylece biz de herhangi bir degerli eseri kairmamis oluruz.

Trabzonspor Kongre yesi
    Klnkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    43

Yetisen genleri de unutmayalim, Yahya Birinci

Alnt simal yildizi Nickli yeden Alnt
    Bence esitli konularda derlediginiz video ve ses dosyalarini buraya tasisaniz bir btnlk de saglanmis olur, bylece biz de herhangi bir degerli eseri kairmamis oluruz.

ses dosyalarini mp3 basligindan videolarida senin atigin basliktan devamli 1-2 haftada bir yklyorum.yani konu ile ilgili olan basliga aktariyorum.zaten kemene mp3 diye bir baslik bir ara vardi sonra kilitlendi mi yoksa arka sayfalara mi dst ondan haberim yok.ama buraya onlari aktarirsam basliktan ayri bir sey olur.

sn.klnkoglu;

yahya birinciyi ilk defa duydum ya da su an aklima gelmiyor.sanirim akaabat ya da vakfikebirli..herkes bildigi kemeneciler hakkinda bilgi verirse konu bayagi genisler insallah sayfalar srer..bu konuya ilgi gsterilmesi gerekten beni ok sevindirdi.

ben klnkogluna uyarak yeni yetisen yetenekli bir kemeneciyi burdan duyurayim.

tahsin terzi: yeni yetisen ok yetenekli bir kemenecimiz.kendini gsterme imkanini ismail trtn piryoz2 adli albmde buldu.fuat sakaninda katkisini unutmamak lazim.

yelik tarihi
    06.06.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    27

valla Yusuf Cemal Keskin hocamiz bir keresinde rahmetli Kazim Koyuncu abimizin de katilmis oldugu konsere gelmisti.. Ve kendisi pek bi ragbet grmemisti.. Ama hem ok gzel sylemisti hem de byk bir mtevazilikla hareket etmisti.. Ben kendisini ok sevmistim..

Hnkar - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.02.2005
    Nereden
    zmir
    Ya
    33

Alnt eys_61 Nickli yeden Alnt

yaktin balatalari sait senin ilacin yayla

Trabzonspor Kongre yesi
    Klnkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    43

tahsin terzi: yeni yetisen ok yetenekli bir kemenecimiz.kendini gsterme imkanini ismail trtn piryoz2 adli albmde buldu.fuat sakaninda katkisini unutmamak lazim.

Yahya Birinci: Rize ili Gneysu ilesindendir. Bir ka ay ncesine kadar Ismail Trt'n arkasinda alardi.Ismail Trt'n nerdeyse btn kasetlerinde Yahya Birinci'nin emegi vardir.Keza Karadenizde kaset yapan bir ok nl olan olmayan sanatilarin da kemeneciligini yapmistir. Ben sahsen ondan mitliyim ilerdi de adindan sz ettirecek karekteri ve isini sevmesi de cabasi.

Hasan Cubukcu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.03.2005
    Nereden
    Almanya
    Ya
    37

Yahya Birinci Sait Ucarin Madur Mudur albmndede calmisdi .

Arkadaslar ltfen usta Kemenceciyi ve normal kemenceciyi ayit edelim , ben cok Kemencecilerin Muhabbetlerine gittim cok kemenceciyi de tanirim ama malesef aralarinda birtane sanatci yoktur bence , kimisi cingene gibi para ister kimisi cok iyi calar amakemencesi iyidegildir bozuk dur veya kemence malzemeleri yaninda olmaz kimis adama kasmaya ugrasir yalan syler ve ve ve ..............[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Arkadaslar size bir sorumvar ben cok iyi bir kemence almayi dsnyorum bana birisini nerebilirmisiniz ?????

Alnt 61Hamsi61 Nickli yeden Alnt
    Arkadaslar ltfen usta Kemenceciyi ve normal kemenceciyi ayit edelim , ben cok Kemencecilerin Muhabbetlerine gittim cok kemenceciyi de tanirim ama malesef aralarinda birtane sanatci yoktur bence , kimisi cingene gibi para ister kimisi cok iyi calar amakemencesi iyidegildir bozuk dur veya kemence malzemeleri yaninda olmaz kimis adama kasmaya ugrasir yalan syler ve ve ve ..............

Arkadaslar size bir sorumvar ben cok iyi bir kemence almayi dsnyorum bana birisini nerebilirmisiniz ?????

siteminize kemene alan bir insan olarak syle cevap vereyim.

bugn yunanistana gidin karadenizli rum gmenlerde her ailede bir kemeneci bulunur.kemeneyi bizden ok daha teknik ve usta bir sekilde alarlar.nedeni ne mi?bizim lkemizde kemeneciye ne kadar deger veriliyor ki kemeneciler artsin.rumlar o aleti tarihi bir miras olarak gryorlar ve de kemeneciler onlar iin ok nemli.ben ilk kemene basladigim zaman evremden gelen tebrikler degil tepkiler su yndeydi:kemeneciler ikici olur,sen nerden alistin bu ise,kim seni alistirdi buna,yoldan ikma sakin,sen derslerine bak derslerinden haber ver birak bize kemene anlatmayi,iyi kemene aliyorsan gel bi bakalim nasi aliyorsun notunu verelim(sanki kendileri otorite yaa versinler bir not),kemenesi iyi ama kemenecide is yok (benim iin),sen kemene alamzsin nk sende duygu yok zariflik yok...iste bunlara inat ben bu ise baskoydum.kimseye de kemene almam es dost hari.kendime alarim aileme alarim kendimi eglendiririm yeter bana.iste bu yzden kimseye kemene almam kimsede kemene aldigimi es-dost hari bilmez.laf yemekten moralim bozulacagina varsin bu insanlar kemenecisiz kalsin ,varsin kemene yok olsun,ben kendime alarim oluk ocuguma gretirim,meraklilar varsa karsiliksiz gretirim.

iste kimisini ingene kimisini adam kasici olarak nitelendirmissiniz.her birine bir kusur bulmussunuz.eger ok kusur ariyorsaniz ya da sanati olmadigini iddia ediyorsaniz muhabbetlerinizde takin kaseti dinleyin.kimse sizi zorlamiyor beyfendi.bugn yurdumuzun bati kesimlerinde bir kemenecinin fiyati 200-300 milyon arasinda degisir.ister begenin adam tutun ,begenmiyorsaniz kaset var cd var takin dinleyin ya da hodri meydan sanati siz olun bakalim bu is nasilmis nasil greniliyormus.

simdi gelelim sorunuza..

sanirim almanyadasiniz.trkiyeden de kemene yaptirmak istiyorsunuz.ama size sorulacak ilk soru ise ne tr bir kemene istediginiz olacaaktir.notasiyla baska birseyiyle anlatmayayim.bu konudaki bilginizde nedir bilmiyorum.

kalin sesli mi yoksa ince sesli kemene istiyorsunuz?

eger kalin sesli bir kemene istiyorsaniz size srmenede hasan sancagi tavsiye ederim.

ayni zamanda samsunda ibrahim elebi ok iyi kemene yapar.kendisine www.kemence.com dan ulasabilirsiniz.

akyazida irfan ustayi tavsiye ederim.istanbulda mustafa ustayi tavsiye ederim.(adresi:Atatrk cad. gretir sok. Kili apt. No: 9 Maltepe/ Istanbul Tel: 0535 955 11 57)

aslinda bu verdigim isimlere sahip ustalar taninmis kisilerdir.birde gizli kahramanlar vardir ki bunlardan daha iyi ya da en az bu kisiler kadar iyi kemene yaparlar.ama ya karadenizin kk bir kasabasinda ya da kynde yasadiklarindan onlara ulasmak biraz daha g olur sizin iin.

iyi bir sanati olmaniz dilegiyle..Edited by: bahadiroglu

Hasan Cubukcu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.03.2005
    Nereden
    Almanya
    Ya
    37

Iste sorun orada kardes bende yillardan beri ugrasiyorum olmuyor onlarin gibi olmadigimdan dsnyorum . Bende Kemenceyi herkes icin degil yakin dostlarim icin calmaya ugrasirim .

Sen diye bilirmisin Kemencecileri cok karakterli efendi birileri ve sznde duran naz yapmayan .......................

Kemence konusuna gelince Ibrahim celebini yanindaydim bu sene ve bir kck LA sesli kemence aldimbalikesire gittimne olduysa oldumalesef kemencede ses yok zil hic calmiyor yolladim geri samsuna.Telefonlan grstm tamam dedi problem yok sana daha iyi bir kemence verecegim ve yayinida Bordo Mavi yapacagim dedi ,nitekim kemence geldi ama kemencenin zil yine bozuk yayin da mavisi varda bordosu solmus herhalde gremedim [img]smileys/smiley19.gif[/img].

Insallah birdahaki Kemencemi Irfan Satirdan almaya dsnyorum !!!!

Kemencecilere art niyetim yok malesef cogu kemenceciler dedigim gibi .sakin lafi stne alma kemenceci kardes.

bende yillardan beri ugrasiyorum olmuyor

hoca bulmaniz sart diyorum size.hoca gerekli mi gereksiz mi ,kendi kendime grenemez miyim diye btn kemene meraklilari sorar.hoca gerekli degil sart arkadasim.ilk basta yapacagin yanlislarin farkiina varamazsin.sonra bilek el ve parmak hareketlerin yanlisolmaya baslar.ve de aylar getike bu yanlis hareketler yerine oturur ilerde bir daha zor dzelir ve de maalesef yillardir ugrasiyorum ama olmuyor dersin.kemene talebesi usta kemenecinin nasil aldigini takip eder,parmak ve yay hareketlerine bakar (en nemlisi yay parmak nasil olsa olur yay atmadaki yanlislar zor dzeliyor),dgnlerde ustasinin yaninda takilir onu takip eder,bylece kemene almayi grenir.

bence kendini pek kasmadan ne yap ne et bir hoca bul.ama iste senin hakli oldugun konu ile karsilacaksin bu sefer,ok para isteyebilirler gretmek iin.trabzon dernekleri hari disarda kurs 80-90 ytl,zel ders ise 120 ytl dir.ok zc ama byle.benden sana tavsiye nasil baslarsan yle gider.kendine bir hoca bul.

kemence yaptirma konusuna gelince;

diyorum ya bir nller vardir iki gizli kahramanlar.ibrahim elebi gerekten iyi kemene yapar.ama dedigin olaylari ilk defa grdm.zilden ya da kemeneden bir sre sonra nasil ses ikmaz?sen sakin can diregini dsryor olma?ya da akort yapmayi biliyormusun?akort edemezsen ses iyi olmaz.ayni zamanda yanlis akortlu kemeneden yanlis sesler alir yle kemeneye alisirsan dogru-dzgn akortlu kemenede almaya zorlanirsin.kulagin alisir yani.

kemene yaptirmak zor istir.bir bilenle yaptir derim sana.kendi kendine yaptirma.ayni zamanda mzik aletleri satilan dkkanlardan kemene satin alma.hepsi kolpadir dandiktir onlarin.git bir ustaya yaptir.ben kendi kemenelerimi kendim yaptiririm mesela.agacini kendim seerim yapilisinin baslangicindan sonuna kadar ustanin yanina gider bakarim.yanlisini grrsem kemeneyi almiyorum derim.simdi sana burdan ok sey anlatirim ama sayfalar srer.sen en iyisi bir bilenle bu ise basla ve bir bilenle de kemene yaptir[img]smileys/smiley2.gif[/img]

ayni zamanda ustanin adina gvenipte kemenesine gvenme derim.irfan ustadan ne kemene yaptiranlar grdm sonra gelip trabzondaki kck bir dkkanda kemene yapan ustalara gelip o kemeneeleri tekrar tamir ettirdiler.ben hibir zaman taninmis bir kemene ustasindan kemene yaptirmadim.ama su an son yaptirdigim kemenem var sesi de yapilisi da sper.4 kemeneyi susturuyor alarken yle dedi bir ses var.200 milyona bu temmuzda zel olarak yaptirdim trabzonun bir ilesinde kck bir dkkani olan bir ustaya.ayni kemeneyi bu taninmis adamlara yaptrisam 400-600 arasi anacak yaparlardi.hele irfan usta 650 ye yapardi kesin.bir bilen lazim sana tek tavsiyem

bride istanbul da mustafa (ago) isimli bir usta var.ok iyi kemene yapar.isiligi birinci kalitedir.ona da istediginiz bir seste kemene yaptirirsaniz sanirim hosunuza gider.nk isiligi ok iyi dediler.bu ustada adi prk duyulmamis ama kaliteli is yapan birisi.adres ve tel nosunu yukariya yazmistim.

iyi gnler.

noT: baslik disina tasti konu affedin ama herkes biseyler kapar insallah yazilanlardan.ayni zamanda bir arkadasimiza ok nemli bir konuda yardimci olabilmek iin konu disina iktim.heralde bu da affolur.
    Edited by: bahadiroglu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)