Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 12 dev adam Japonya?da

bordox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=8 width="100%">
    <T>
    <TR>
    <TD>
    <TABLE cellSpacing=0 cellPadding=4 width="100%">
    <T>
    <TR>
    <TD =black14 align=left>Uluslararasi Basketbol Federasyonlari Birligi 2006'da Japonya'da düzenlenecek 15. Dünya Erkekler Basketbol Sampiyonasi finallerine Türkiye'ye katilma hakki tanidi.</TD></TR>
    <TR>
    <TD width="100%" background=images/dot_black.gif colSpan=100 height=1></TD></TR></T></TABLE></TD></TR>
    <TR>
    <TD>
    Uluslararasi Basketbol Federasyonlari Birligi'nin (FIBA), gelecek yil Japonya'da düzenlenecek 15. Dünya Erkekler Basketbol Sampiyonasi finallerine Türkiye'nin,
    ''kontenjan hakki''ndan (wild card) yararlanarak katilmasina karar vermesi, basketbol camiasinda büyük sevinç yaratti.

Basketbol Federasyonu Baskani Turgay Demirel, ''Kalan 4 'wild card'dan birini almayi basarmamiz, Türk basketbolunun dünyadaki yeri ve sayginligini göstermesi açisindan çok önemli bir göstergedir'' dedi.

Demirel, federasyonun internet sitesinde yer alan açiklamasinda, sunlari kaydetti: ''Kalan 4 'wild card'dan birini almayi basarmamiz, Türk
    basketbolunun dünyadaki yeri ve sayginligini göstermesi açisindan çok önemli bir göstergedir. Avrupa Sampiyonasi'ndaki sürprizli sonuçlar yüzünden çok sayida güçlü takim Dünya Sampiyonasi'nin disinda kalmisti. Böyle bir ortamda FIBA'nin, Türk basketbolunun dünya
    sahnesindeki önemini belirleyen bu karari ülkemiz basketbolunun saha içindeki kapasitesinin yaninda, organizasyon ve idari alandaki etkinligimizden de kaynaklanmaktadir ve çok önemlidir.

Ülkemizin 2006 Dünya Sampiyonasi'na katilmasi için bize her türlü destegi veren Devlet Bakani ve Basbakan Yardimcisi Mehmet Ali Sahin'e, bu basariya ulasmamizdaki önemli katkilari için tüm basketbol camiamiz adina yürekten tesekkür ediyorum.

2006 Dünya Sampiyonasi'na katilimimizin basketbol camiamiz ve tüm ülkemiz için hayirli olmasini diliyorum.''</TD></TR></T></TABLE>

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

in$. birkez daha "rezil" olmayiz !!!!!

Gerçekten hem süper hem de süpriz bir haber oldu bizler için Avrupa Sampiyonasinda yapilamayani ins. Dünya Sampiyonasinda yapacagiz takim içinde büyük sans belki arkadaslik bu turnuva içinde gelisir..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Çok süpriz bir karar. Sagolsunlar oyunuclarin yapamadiklarini yaptilar.

Taner Uykuçeken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

[img]smileys/smiley5.gif[/img]Sevineyim mi Üzüleyim mi Gerçekten bilemiyorum[img]smileys/smiley11.gif[/img]

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

insalla basarili oluruz . zaten futbolda sinifta kaldik.

Nereden
    İstanbul

Valla iyi oldu ama, takimin bir an önce problemlerini halletmesi lazim,(özellikle Mehmet'in Mirsad'in) formalite olarak özür dilemekle olmaz bu isler

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hayat61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Avrupa sampiyonasinda olanlari gördünüz birbirlerini yemekten oynayamadilar.Amerikada ki dünya sam. daha kötü bir tekrari oldu.Dünya sam. kazandigimiz maçlarda bile kazanma azmi yoktu.Süpriz Yeni Zelendanin maçlarinda gördügüm kazanma istegini,mücadele azminin 1/10 bizde göremedim.Dünya, Avrupa sam., aldigimiz sonuçlaradan çok;"helal olsun yüreklerini ortaya koydular ama olmadi"diyemedigime üzüldüm.Birbirlerini yemeyip takim oyunu oynarsalar,yüreklerini ortaya koyarsalar zorlu grubumuzdan çikariz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Tanyevic kadroyla ilgili açiklamada bulumdu.Canli yayin kesinldigi yere kadar yaptigi açiklamalardaki önemki noktalar:

1.3 temmuzda hazirliklar basliyor.Serkan Ispanya ligi bittikten sonra dizindeki ciddi sakatlik nedeniyle(büyük ihtimalle ameliyat olacagi ve 6 ay sahalardan uzak olacak) kesin olarak kadroda yok.Mehmet belindeki rahatsizlik nedeniyle kamp günü kadroda olup olmayacagi belli olacak.Hidayet rahatsizligi nedniyle ve Amerikadaki koçu Temmuz ayinda onunla çalismak istemesi nedeniyle(Milli Takimla oynamayi çok istemesine ragmen takiminda alacagi süre ve pozisyon nedeniyle Amerikada olmasi gerekiyormus-tam bu cümle biterken yayin kesildi bu sekilde bittigini düsümüyorum.-)kadroda yok.

2.Ilk etapta 18 kisilik kadroya önce Efesten Baris daha sonra Ümit takimdan Hakan,Cenk,Semih ve adini hatirlayamadigim 2 kisi daha takima katilarak 24 kisilik kadro olusacak.Ankara'daki Efes Cup tan sonra KAdro 18 kisiye inecek.Daha sonra 16 kisiye ve 14 kisiye düstükten sonra GÜney Koreye gidilecek.

3.Dünya sampiyonasindan 10 önce baslayacak Güney Kore KAmpiyla iklimr alisilip air çalismalar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    agahozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

oyuncular yapamadi bizi çagirdilar ama.çok yetenekli gençler var aslinda zaten tecrübeli oyucularimizda fazla iyi bir çalisma ile basarili olacagimizi düsünüyorum

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Ali Özsoy, Milli Takimlar Direktörü Dogan Hakyemez, Milli Takim Basantrenörü Bogdan Tanjeviç, (A) Milli Takim Menajeri Harun Erdenay, yönetici Barbaros Akkas ve Saglik Kurulu Baskani Prof. Dr. Turgay Atasü'nün katilimiyla Polat Renaissance Oteli'nde gerçeklestirilen basin toplantisinda, 17 kisilik ilk aday kadro açiklandi.

Milli takimin aday kadrosuna, su isimler davet edildi:
    Ibrahim Kutluay (Ülkerspor), Kaya Peker, Ermal Kurtoglu, Kerem Gönlüm, Ender Arslan, Baris Ermis (Efes Pilsen), Kerem Tunçeri (Besiktas), Can Akin, Ümit Türkoglu (Bandirma Banvitspor), Fatih Solak (Galatasaray), Mutlu Akpinar (Türk Telekomspor), Ugur Kaçaniku (TOFAS), Hidayet Türkoglu (Orlando Magic), Mehmet Okur (Utah Jazz), Serkan Erdogan (TAU Ceramica Vitoria), Engin Atsür (North Carolina State) ve Hilmi Dinç (Indiana University)

Basantrenör Tanjeviç, açiklanan bu kadroyu 24 oyuncuya dek çikaracaklarini, ancak Dünya Sampiyonasi'na 12 oyuncuyla gideceklerini söyledi.

Efes Pilsen'den Bora'nin yanisira, Ümit Milli Takim'dan Cenk Akyol, Oguz Savas, Ersan Ilyasova, Semih Erden ve Hakan Demirel'i kadrolarina katacaklarini belirten Tanjeviç, kadroyu önce 16, daha sonra 14 kisiye düsüreceklerini, son olarak da 12 kisilik kadroyla Japonya'ya gideceklerini açikladi.

Tanjeviç, Mehmet Okur, Hidayet Türkoglu ve Serkan Erdogan'in sakatlik mazereti bildirdiklerini dile getirdi.

Bu oyuncularla sürekli irtibat içinde oldugunu kaydeden Tanjeviç, ''Serkan bana, tüm sezon boyunca ignelerle oynadigini ve agir bir sakatliginin oldugunu söyledi. Dizinden sakat ve ameliyat bile olabilir. Ameliyat olursa da 6 aydan önce iyilesemez'' dedi.

Tanjeviç, Mehmet Okur'un bir saglik raporuyla kendilerine geldigini kaydederek, ''Bunu bütün sezon boyunca yasamis. Kendi kulübünün dahi kendisine sezon içinde izin verdigini söyledi. Kendisi bunu reddetmis ve takiminin play-off'a kalmasi için bütün enerjisini sarfetmis. Bu raporlar kabul edilebilir ve güvenebilir yerlerden alinmis raporlar. Biz 1 ay daha bekleyecegiz ve daha sonra kesin karar verecegiz.'' dedi.

Hidayet Türkoglu ile ilgili uzunca bir konusma yaptiklarini ve bu oyuncunun 2 sorunla kendilerine geldigini ifade eden Tanjeviç, Hidayet'in hem sakatligini, hem de takimi Orlando Magic ile temmuz ayinda antrenman yapmak zorunda oldugunu kendilerine bildirdigini söyledi.

Tanjeviç, ''Yaptigimiz uzun konusmalar sonucunda ben zayif düstüm ve onun ilk 17 günlük hazirlik dönemini atlayabilecegini söyledim. Fakat ondan 20 Temmuz'da burada olmasini söyledim. Bu öneriyi sunarken kendimle savas verdim. 3 tane milli takim yönettim, ilk defa böyle zayif düstüm ve izin verir gibi oldum. Fakat Hidayet'in bana kesin ve net bir tarih veremeyecegini, kendisini iyi hissettigi zaman dönecegini söyledi. Ben de kendi zayifligimi yendim ve sundugum önerinin artik geçerli olmadigini söyledim ve gelebiliyorsa 3 Temmuz'da gelmesini belirttim." diye konustu.

kaynak:ajansspor

Dursun Ali Bahçekapılı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu Hidayet ne sereften yoksun bi adammis.Ulan milli forma için bile naz yapiyor.Mehmet okur ve Serkana da yakistiramadim

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

Mehmet belindeki agri yüzünden.....

Hidayet çok istiyomus mus mus da...

Ikisine de pehhhhhhhhh...

Bundan sonra o forma onlara nasip olmasin. Türk Milli takimi için hiçbir oyunucunun böyle saçma sapan seylere lüksü yoktur.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

nba de oynamayi biliyolar onlar milli takima gelmiyoda Nowiski,TONY parker gibi daha da yazabilecegimiz yildizlar milli takimlarina gidip müthis oynuyoda bunlara ne oluyo hepsi .................[img]smileys/smiley7.gif[/img]

ayrica bu takima HÜSEYIN BESOK gibi adam niye alinmiyo????Edited by: lazikopat61

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Miraç Atalay Çiftçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

yaa bu hidayet ne menem bir insanmis.biz de övünüyoruz türk futbolcumuz nba de oynuyor diye...
    Hey gidi Hey...

wien_ts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

<H3></H3>

bu tanjevic in kadro secimide bana biraz garip geliyo..lazikopat61 in dedigi gibi Huseyin Besok niye kadroda yok..5 numarada boyle tecrubeli bi adama ihtiyacimiz var...ayrica final serisinin yildizi cuneyt erdeni kadroya cairmayip butun final serisi boyunca oyunda varligiyla yoklgu belli olmayan enderi cagirmasida ayri bi gariplik...

Taner Uykuçeken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

1- Hüseyin Besok niye Kadrodayok

2- Mirsad kararini degistirdi ama çagrilmadi hido-memo çetesine mi kurban gitti olaylarin suçlusu mirsad miilan edildi

3- Cevher Özen (daçka) niye kadroda düsünülmedi

4- hido-memo çetesinin adi niye kadroda geçiyor

5- bu sorular dahada artirilir ama bunlar en önemliler ama sunu söyleyim bizden yine birb ok olmaz

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

<TABLE height=78 cellSpacing=0 cellPadding=0>
    <T>
    <TR>
    <TD>NBA?dekiler yan çizdi </TD></TR>
    <TR>
    <TD></TD></TR>
    <TR>
    <TD>Japonya?da düzenlenecek olan Dünya Basketbol Sampiyonasi öncesi A Milli Takim aday kadrosu, coach Tanjeviç tarafindan açiklandi. NBA?de forma giyen Mehmet ve Hidayet?in yani sira, Serkan da sakatliklarini ileri sürüp kampa katilmama karari aldilar </TD></TR></T></TABLE>

Ceza gündemde
    Milli Takimlar direktörü Dogan Hakyemez, kamp döneminde disiplin sorunlari yasadiklarini belirterek, ?Maçlarda ve kamplarda iliskilerde zaaflar vardi. Bütün bunlarla ilgili tedbirleri aldik. Harun?un menajerlige gelmesiyle problemleri ortadan kaldiracagiz. Hidayet, Mehmet ve Serkan, 3 temmuza kadar gelirlerse, kadroda yer alabilirler. Sakatlik durumlari da raporlarin uygun görülmesi halinde o tarihte degerlendirecektir. Hidayet gelmezse, NBA?de oynadigi için bir ceza veremiyoruz. Ancak, Türkiye?ye döndügünde gereken yapilabilir. Bu oyuncular aday kadrodalar? diye konustu.

Sorun yaratiyorlardi
    Yeni menacer Harun Erdanay ise, 2001 yilinda kendisinin bulundugu milli takimda da problemler bulundugunu kaydederek, ?Mehmet, Mirsad ve Hidayet?in sorun yarattigini herkes biliyor? dedi. Hidayet?in bu yil olmayacaginin bilindigini anlatan Erdanay, ?Hidayet ve Mehmet?in gelmeyecek olmasi milli takimi etkileyecek. Ancak Ibrahim?in liderliginde gençler bu açigi kapatacaklardir? diye konustu. Milliler 3 Temmuz?da toplanip 7 Temmuz?da Italya?da kampa yapacak. Ardindan Almanya ve Ankara?da turnuva oynayacak olan Milliler, 9 Agustos?ta uzakdoguya uçacak.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

Hüseyin Besok'un durumunu bilemiyorum ama Mirsad'in kararini degistirdigini dün aksam yapilan açiklamada belirtmediler. Yani hala aldigi kararin geçerli oldugu bir durum söz konusu. Bence Mirsad kadroda olmali çünkü onun gibi hirsli ve inançli oyuncumuz fazla yok. Mirsad'in konusmasinda bile inanci farkediliyor.

Hidayet ve Mehmet bir sürü bahane ileri sürmüsler. Sakatim, agrilarim var, yorgunum vs. Nba'deki takimlari playoff'lara kalsaydilar ve finale kadar uzansaydilar dün gece yapilan maçlarda Hidayet ve Mehmet'i kesinlikle görürdük. Yaziklar olsunki Nba takimlari için yaptiklari fedakarliklari Türk Milli takimi için yapamiyorlar.

Bu çocukça bahanelerden sonra bu 2 basketbolcuda kadroya alinmamali ve Türk Milli takim yolu basketbol oynadilari zaman zarfinda kapanmalidir. Edited by: Kaya

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı

Hüseyin Besok'un durumunu bilemiyorum ama Mirsad'in kararini degistirdigini dün aksam yapilan açiklamada belirtmediler. Yani hala aldigi kararin geçerli oldugu bir durum söz konusu. Bence Mirsad kadroda olmali çünkü onun gibi hirsli ve inançli oyuncumuz fazla yok. Mirsad'in konusmasinda bile inanci farkediliyor.

Hidayet ve Mehmet bir sürü bahane ileri sürmüsler. Sakatim, agrilarim var, yorgunum vs. Nba'deki takimlari playoff'lara kalsaydilar ve finale kadar uzansaydilar dün gece yapilan maçlarda Hidayet ve Mehmet'i kesinlikle görürdük. Yaziklar olsunki Nba takimlari için yaptiklari fedakarliklari Türk Milli takimi için yapamiyorlar.

Bu çocukça bahanelerden sonra bu 2 basketbolcuda kadroya alinmamali ve Türk Milli takim yolu basketbol oynadilari zaman zarfinda kapanmalidir.

bence mirsad yaslandi ve beklenen katkiyi artik yapamaz..ve bundan önce girdigi polemiklerle takima zarar verdi....

benim esas merak ettigim konu ömer onan ve cüneyt erden bu milli takima niye alinmaz?

Erbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hidayet'e,Mehmet'e,Serkan'a helal olsun.[img]smileys/smiley7.gif[/img]Mehmet Okur'un daha Tofastaki çömez günlerini hatirliyorum.Simdi havalanmis Milli Takima gelmiyor.

Erbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

<h3>Hidayet'ten bomba açiklamalar</h3>

Milli basketbolcu ve NBA'deki temsilcilerimizden Hidayet Türkoglu,
    Milli Takim kadrosuna alinmamasinin ardindan aldigi yogun elestirilere
    bugün düzenledigi basin toplantisiyla cevap verdi. Hidayet basin
    toplantisinda sunlari söyledi: Tanjeviç
    bana "Ben Milli Takim'in basinda oldugum sürece seni Milli Takim'a
    almayacagim" dedi. Bu açiklama beni çok üzdü. Ben basinda çikan
    Orlando'da idmana çikiyor haberlerine su cevabi vermek istiyorum; o
    siralarda NBA'de hiç bir takim idmana çikmaz. Milli Takim'a giremem
    konusunda sorumlu ben degilim. Milli Takim'a gelmeyecegim tarzinda
    hiçbir açiklama yapmadim. Sakatligim nedeniyle bir tölerans istedim
    bunu da hakettigimi düsünüyorum ama bu kabul edilmedi. Hocam'dan böyle
    bir tepki görünce çok üzüldüm.

Bu olay iyice karisti

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

öyle bir seyin olmadigini açikladi federasyon...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

<DIV id=Baslik>Fransiz basini Besok'a övgü yagdirdi..</DIV>
    <DIV style="OVERFLOW: ; HEIGHT: 5px"></DIV>
    <DIV id=&#111;nyazi>Fransiz basini, Basketbol Birinci Ligi'nde final maçinda Nancy'yi yenerek sampiyonluga ulasan Le Mans takiminin formasini giyen milli basketbolcu Hüseyin Besok'a övgüler yagdirdi..</DIV>
    <DIV>

L'Equipe gazetesi Besok için ''Hos bakisli, kadife elli dev'' ifadesini kullanirken, Türk oyuncunun tek basina maçin seyrini takimi lehine degistirdigini yazdi.

Hüseyin Besok'un maça kötü basladigini ancak ilk yarinin sonundan itibaren Türk oyuncuyu rakip takimin durduramadigini belirtti.

Gazete, Besok'un sayilariyla rakip takiminin savunmasini da bozdugunu belirtti ve kendi takimini da atesleyerek, basta kötü giden savunmanin toparlanmasini sagladigini yazdi.
    <DIV id=Baslik>Hocasi Hüseyin'e övgü yagdirdi..</DIV>
    <DIV style="OVERFLOW: ; HEIGHT: 5px"></DIV>
    <DIV id=&#111;nyazi>Fransa Birinci Basketbol Ligi'nde Nancy takimini yenerek sampiyon olan Le Mans takiminda, antrenör Collet, maçin kazanilmasinda Hüseyin Besok'un önemli bir rol oynadigini belirterek, "Besok, Avrupa'nin en iyi pivotlarindan biri" dedi..</DIV>

Bu haberi okuyunca Avrupa Sampiyonasi için Hüseyin MIlli takima girmek istemis Tanyevic-Hakyemez ikilisi 12 kisilik kadroya almadigi aklima geldi.Yanlis hatirlamiyorsam.Hüseyin iyi çalisti ama sakatliktan yeni çikti demis,Hüseyin çok süre almasa biletakimda olmasinin olumlu olacagini belirtilmesi üzerine üstü kapali konuya deginmisti.

Bu sene ise 12,14 kisilik kadroyu birak 24 kisilk kadroda bile yok.</DIV>

ahmetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yazik ya bu günleride mi görecektir. NBA oynayan oyuncularimiza bak burunlari bir karis kalkmis.milli takimin davertni reddediyorlar.Bunlar kim oluyorlar böyle milli bir davayi reddediyorlar.Novitzki ye baksinlarda utansinlar biraz adam NBA de hala maç yapiyor su anda ama yorgunum deyip milli takimina gitmemezlik yapmiyor.ne diyeyim artik

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)