Cafedegoygoy
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Gll’nn Namusu...

yelik tarihi
    08.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    49

fficeffice" />
    Filmi ogunuz biliyorsunuzdur ya, ben yine de zetleyeyim: Hani su basrollerini Trkan Soray ile Ediz Hun'un paylastigi, disaridan bakanlarin Karadeniz insanini nasil grdgn pek gzel resmeden film.

Karadeniz kkenli bir ailenin zengin ve simarik ocugu Ali, spor arabasiyla Karadeniz'in dag kylerinde yaris (?) halindeyken kaza yapar ve bir agacin dalinda asili kalir. Yakindaki bir kyn halki onu kurtarir, iyilesene kadar da bakarlar. Yalniz kyn garip bir adeti vardir, agata asili kalmis bir delikanli, o kydeki bir gen kizla evlenmek zorundadir. (Hatirlayabildigim kadariyla anlatiyorum, yanlisim varsa af buyurun. Geri ayrintilar o kadar da nemli degil)

Zppe delikanli buna ne kadar karsi iktiysa da fayda etmez, silahlarin glgesinde kyn gen ve gzel kizi Gll ile evlenmek zorunda kalir. Tabii arada simdi net hatirlayamadigim bir sr garip adet ve gelenek siralanir, seyircinin glme sinirlari zorlanir. (Baska bir yrenin yasam biiminin; rf, adet ve geleneklerinin bu kadar ftursuzca mizah malzemesi yapilip yapilamayacagi sorusu su anda konumuz disindadir. O yzden takilmayalim.)

Ali, dgnden kisa sre sonra Istanbul'a gitmek iin msaade ister, elbette en kisa zamanda Gll'y yanina alacaktir. Fakat Istanbul'a gider gitmez unutur gider bu tatsiz olayi. Muhtemelen olan biteni bir kbus yerine koymus, yeniden rutin yasantisina dalmis gitmistir.

Aradan zaman geip de Ali'den ses ikmayinca, basta Gll olmak zere btn ky huzursuzlanir. Olay byr, bir namus meselesine dnsr. Gll silahini kusanip, namusunu temizlemek zere Istanbul'un yolunu tutar. Bazi tesadfler sonucu Ali'ye de ulasir ama bunun farkinda degildir. Ali ise binbir trl dolap evirerek, basini soktugu beladan kurtulmaya alismaktadir, elbette bir sr komik olayin esliginde, seyirciyi de bol bol gldrerek...

Gll her yeni gelismede kye mektup yazar, byklerinin fikrini sorar. "Simdi bu durumda namusum temizlenmis midur, temizlenmemis midur?[/B]" diye. Ky ahalisi her zaman oldugu gibi bu hayat meseleyi grsmek zere ky meydaninda toplanir, okunan mektubu dinler. Ilgintir, her seferinde de ky ahalisini birbirine karsi konumlanmis iki ayri topluluk halinde grrz. Ve yine her seferinde taraflardan biri temizlendigine hkmeder, digeri de temizlenmedigine? Bu kisimda, taraflarin basinda bulunan ve aile reisi konumunda gibi duran kisilerin yz ifadeleri zellikle dikkat eker. Biraz sonra olacaklari biliyor gibidirler; (htt gibisi fazla, bal gibi biliyorlardir) ancak nedense bu onlari zerre kadar rahatsiz etmedigi gibi, sanki olacaklardan zevk duyar bir halleri vardir. Sanki problemin zm unutulmus, birazdan kopacak patirtinin heyecani ruh ve bedenleri sarmistir.

Artik kainilmaz sonla noktalanacak sre baslamistir, bu durumdan usanmis olan nc bir tarafin szcs konumundaki birisi de, "Bence hem temizlenmistur, hem de temizlenmemistur[/B]" diyerek gya ortami yatistirmaya alisir, yaptigi itihadin (!) samaliginin farkinda bile olmayarak. O da davranisinin bir ise yaramayacagini sanki unutmus, bu onun iin artik bir ritel halini almistir.

Filmin, konumuzu ilgilendiren kismi iste burasidir. Diger pek ok unsur sama sapandir, hayal rndr filan ama bu sahne tamamen gerekleri yansitir. Trabzonlu aynen byledir, bu durum Trabzonspor taraftarinin psikolojisine de dogal olarak yansir, oradan da Trabzonlu olmayan Trabzonsporlulara sirayet eder.

Kizimiz Gll?nn namusu elbette nemli bir problemdir; ancak bizim filmde resmedilen kavgalarin benzerini yasamamiz iin ortada bir namus meselesi olmasi gerekmemektedir, rnegin su forumda tamamen halisane ve masumane niyetlerle ailmis bir konu basligi, yazinizin iinde yer alan iki kelimelik bir ifade sizin BMN?nin sanal meydaninda arabuk kurulan bir daragacina gtrlmek istenmenize sebebiyet verebilir. Elbette BMN ahalisinin yarisi tarafindan? Diger yarisi da buna karsi ikar, ondan sonra silahlar patlar, kaslar gzler yarilir? Bir sre sonra ortalik durulur, ta ki Gll?nn bir sonraki mektubuna kadar..

Uzunca bir sredir BMN?de tek satir yazim yer almadi. Arkadaslar bu konuda sitem dozu epey yksek sikayetlerde bulunuyorlar? Iyi hos da, ?Aman bir yanlis anlama olmasin[/B]? diye kelimeleri see see bihl oldum, insan gerekten yoruluyor. Bu yle bir durum ki, bu asiri hassasiyetim bile sphe ve tartisma konusu olabiliyor, ?Sadece herkesin kabul edebilecegi, itiraz gelmesi uzak ihtimal olan konulari mi kaleme aliyor?[/B]?, hadi daha aik syleyeyim; ?Tribnlere mi oynuyor?[/B]? seklinde kafalarda soru isaretlerine sebebiyet veriyor. teki trl, her konuda grs beyan etsem, aklima geleni yazsam tartismadan, polemikten geilmeyecek, bir sr zaman ve enerji kaybi olacak, kalpler kirilacak? Ne buradaki sahislara, ne BMN?ye ve dogal olarak ne de Trabzonspor?a bundan bir fayda hasil olmayacak. Asagi tkrsem sakal, yukari tkrsem biyik misali?

Arkadaslar, bu psikolojiyle, bu davranis biimiyle hibir yere varamayiz. Trabzonspor taraftari bir takim hakli sebeplerden tr kendini ayricalikli gryor, buna bir itirazimiz yok, olamaz da. Bence de hakli sebepler bunlar. Ancak gelgelelim, iste tam da bu psikoloji ayagimiza dolaniyor, kollektif suurun gerektigi alanlarda ok zayif kaliyor, hedefe ulasmak bir yana, o istikamete dogru drst bir adim bile atamiyoruz.

Rakiplerimiz kadar taraftar sayimiz da, paramiz da, nfuzumuz da yok, dolayisiyla o bahsettigim kollektif suura hepsinden daha fazla muhtaciz. Tarihte benzeri durumlarda basariya ulasmis topluluklar var, eski yazilarimda Dnya?da yaklasik 14-17 milyon kadar olduklari bilinen Yahudilerin bugnk hakimiyetlerini rnek gsterdim. Sonra Sgt civarina 400 atliyla gelmis olan Osmanli?nin sonraki asirlarda yaptiklari da hepimizin malmu?

Ya da bizi daha yakindan ilgilendiren bir rnek vereyim: Hani su bizim ?Efsane Kadro[/B]? var ya? O kadro tek tek bakildiginda mkemmel futbolculardan olusmuyordu, zaman iinde o insanlarin imajlari kafalarda degisime ugramis olabilir. Aralarinda yildiz niteliginde futbolcular vardi ama ogunluk yle degildi. Htt Ali Kemal Denizci F.Bahe?ye transfer olduktan sonra bile (ki o transfer dneminde baska futbolcularimiz da takimdan gnderilmisti) ekip ruhu iyi muhafaza edildigi iin takimin performansinda bir degisme olmadi. Inanin abartisiz sylyorum, o dnemin Trabzonspor?unda yolda grseniz tanimayacaginiz futbolcular yer aliyordu. Ancak yine de basari geliyordu iste.

Arkadaslar, tasvir etmeye alistigim sosyo-psikolojiden kurtulamadigimiz srece, ne burada bulunmamamizin esas vesilesi olan Trabzonspor basariya ulasabilir, ne de hayatin kollektif alisma gerektiren bir baska alaninda yzmz gler. Bu kkl degisim ilk bakista zor, htt imkansiz grnebilir ama hi de yle degil. Onun da tarihte gerek futbol iinden, gerekse disindan rnekleri mevcut. Ancak ben anlatmaya devam edersem bu byle uzar gider. Zannediyorum bu kadariyla da ne demek istedigimi anlatabilmisimdir.

Saygilar, selamlar?

Ouz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Ya
    37

Saha sonulari BMN'ye yansiyor. Birlik beraberlik mesajlari ilk kez verilmiyor. "Mkemmel insanlar yanlis yapmaz.." Bu dsnce bizi yaraliyor..

Kalemine saglik..

smertkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.11.2004
    Nereden
    Samsun
    Ya
    45

Momentus arkadas sorunu da sylemis, zmdeKollektif olma Bilinci.

Kollektiflik Birlik Beraberlikten te bir sey herkesin birlik olmasi yanisira zerine dseni yapmasi demek.

Bu konu Silinen yanitlarda daha ncede ele alinmisti yine ayni yere gelmistik? Kollektif olma Bilincine gelmistik.

Sonra ne tespit edilmisti, Bireysel olmayi hayat meselesi sayan bir kltrden nasil bir kollektif anlayis olur?

Hatta Nihat Genin Herkesin Bir transformatr gibi enerji kaynagi dedigi herkesin ayri ayri kosussturan enerji kaynaklari oldugu vurgulanmisti? Yazan arkadas kusura kalmasin kim oldugunu unuttum.

Transformatr kelime olarak biim degistirici anlamina geliyor.

Hatta Trkede Transform dnsm olarakta kullaniliyor?

Yine ben bir yanitimda Transformatrlerin aslinda enerji kaynagi olmadigini, Bir birlestirme aygiti olduklarini yazmistim.

Ama simdi Transformdan szetmek daha dogru olur

Biz nasil Bireysel hareketten Kollektif harekete dnsm yapacagiz sorun burada?

Elbette Buforumda ancak Bilin olusturabiliriz.Bu Bilinci anlatmaya hep alisalim derim nk isimiz gerekten zor.FAkat basarmak zorundayiz.

Momentus arkadasa da bu yazisi iin tesekkr ediyorum.

Bu arada konu ile alakasiz denmeyecegini saniyorum biz burada Birlik beraberlik diye ugrasirken CutyShark arkadasimizin AKin Abimizin Formdan ayrildigini syledigini duydum.umarim yle degildir benim iin tam bir hayal kirikligi olur.

Bir seyler yapmaliyiz lafta kalmayan bir seyler mutlaka yapmaliyiz.En azindan daha bilinli bir taraftar kitlesi olusturmaliyiz.Bunu AKin abi ve onun gibileri kaybederek yapamayiz.

ogu zaman forumdaki mesajlari okuyup bu konulara cevap yaziyorum ve artik neredeyse her mesajima "bu benim sahsi kaanatimdir ve ya kendi fikrimdir" diye mesajin bir yerlerine sikistirmak zorunda kaliyorum,,

neden oldunu anlayamadigim bir sebeptir ki yazilan mesajlara sivri dille cevap yazmak aliskanlik olmus hi bir yerden alinti yapmadan yapistirmadan kisaca anlatim,,

MESELE :forumdaki kardeslerimden biri stadimiz hakkinda kendi gelistirdigi bi fikri beyan ediyor

CEVAP : meseleye binalen diger bir forum kullanicisi "siz ne diyosunuz ? hayal mi gryosunuz ?rya bunlargibi ceavplar veriyor

SONU : niye kimsenin fikrine saygili olmuyoruz al sana mesele simdi diger arkadas cavap yaziyor "BEN RYA GRMYORUM" kizdigim iin konuya bi daha bakmadim eminim don lastigi gibi uzamistir,,

yani su bi sey yazsada ben sunu bi morartsam olayi var,benim yigenimde bu sebepten BMN'ye girmedigini bana syledi milan maini izlerken,niye dedim "ne yazsam stme atliyolar abi "dedi

lazarov'un transfer meselesi hakkinda bi mesaj yaziyodum hizli yazmis olucam ki ne yazdimi okuyamadim yazdigim mesajin altina "yazdigimi ben bile okuyamadim diye bi espiri sikistirdim" tabi cevap gecikmedi "IKI KERE YAZMASANDA OLURDU.." aynen byleydi yanlis hatirlamiyosam

benim rasladigim bunlar bazen daha sert tartismalarda oluyor kalp kirmayalim hedefimiz,niyetimiz,amacimiz belli dahi iyi bir TRABZONSPOR

ozcan_asanoglu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

zelde trabzon insaninin, genelde trabzonspor taraftarinin, camianin vitrindeki insanlarindan tribndeki en gencine, taraftar gruplarinakadar neden tam anlamda birliktelik saglayamadigi, bazen birliktelik saglansa da neden kollektif suurla hareket edemedigi tez konusudur, yapisal, sosyolojik bir sorundur...ciddi sekilde zerinde alisilmali, tartisilmali...

Trabzonsporun kurulus asamalarina, alismalarina, st ste basarilarin geldigi yillardaki ekismelere (en basiti smerci-suati kavgasi, sirf idmanocaklilara giciklik olsun diye trabzonda fenerbahe kulbnn kurulmasi, 40 sene nce bile mahalleler arasinda yasanan fiili ciddi kavgalar vs.) bakildiginda sorunun ok eskiye dayandigi ve ok daha derin toplumsal kkler tasidigi grlecektir...

sheva
    Ziyareti

Eline aglik Blent abi.Yazilarinin eksikligi Bmn'de gerekten hissediliyordu.sylediklerine harfiyen katiliyorum.Sirf birileri yanlis anlayacak,hi olmayacak bir tartisma baslayacak diye ogu fikrimizi dile getiremiyoruz dahi.Umarim herkes ayni fikirde olmadan da birlik kurabilecegimizi anlariz yakin bir zamanda.

(BU arada filmde bir nc grup da vardi hatirladigim kadariyla.onlar da "bence hem temizlenmistir hem temizlenmemistir" diyen gruptu.Bu kisim insanlari da unutmamak gerek forumdaki)

Saygilar

Forumdan Uzaklatrlmtr Sevgi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.10.2004
    Ya
    36

Iyi ynetici olgun davranmali, kendine gvenmeli ve baskalarina gven vermelidir. Ynettigi sistemin gemisinden dersler ikararak sistemi daha da bytecek ve etkin kilacak sekilde kontrol etmesini becerebilen kisi olmalidir.fficeffice" />

Trabzon insanin tezcanli olusu , her seyin en iyisini kendilerinin bildigi kanaatinde hi sphesi olmayan yapisi, ve tm yasantilarini endeksledikleri TRABZONSPOR un kt bir dnem geirmesi, iinde bulundugumuz ortami iyice germistir.Forum ierisinde transfer dneminde baslayan gerginlik bugne kadar tirmanarak artmistir.Yasanan her gerginlik sonucu siteden kopan arkadaslarin oldugunu zlerek takip ettik.Ynetimin degismesi birogumuzun abi diye nitelendirdigimiz sevdigimiz saydigimiz insanlarin ynetime gelmesi de maalesef gerilen ipi yumusatmadigi gibi ipi koparmistir. Kisisel problemler maalesef herkesin nnde birileri asagilanarak birileri zan altinda birakilarak tartisilir hale gelmesi huzursuzlugu hat safhaya ikarmistir. Ve yine birileri ortaya ikarak o yoksa ben yokum demeye baslamistir. Iste bu nokta durmak lazim ! TRABZONSPOR un basarisizliginin dis etmenlerde aranmasinin yanlisligi bir kez daha gzler nne serildi. Biz daha Taraftar olarak birbirimize tahamml edemezken , birbirimize saygi gstermezken her birimiz onar kisilik gruplar halinde ayrilirken ne hakla ?? serefsiz basin, satilmis federasyon?? diyoruz ?

halil ibo - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.08.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    49

Bu herseyi ben bilirim paranoyasi yle aldi basini gitti ki.Basarisiz bir ynetimin degismesi gerektigi gn gibi ortadayken,birileri sirf kendi siyasi fikirlerini temsil eden birini savunup,delegenin oylarini ve kararini hie sayarakbilmem kimin adamini basa getireceklerdiye korku saliyor.Bu yzden forumda birok degerli arkadasimizin yazilarina rastlayamiyoruz.

Trabzonspor Kongre yesi
    selukabi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.06.2004
    Nereden
    Bursa
    Ya
    42

Blent abi yine konuyu iyi analiz etmis.Maalesef biz Trabzonlular aramizda hemen hemen hibir konuda mutabakat saglayamadigimiz gibi, Ak veya Kara olabilecek konularda da ortaya bir yesil alternatifi ikarabiliyoruz.ok enteresandir, 1991-1995 yillari arasinda Istanbulda grenimim sirasinda kaldigim Trabzon grenci Yurdunda btn kavgalar (kalan grencilerin ancak %30u Trabzonluydu) Trabzonlular arasinda ikardi.Geen Digiturk platformunda yayin yapan Memleketim TV de ZiganaTVye ayrilan saaterastgeldim.Ali Savas Otobs terminalinde roprtaj yapiyor konu da yeni otogarnerede yapilsin.Inanilmaz fikirler var, ama fikirlerin hepsi Ali Savas'in "sehrin disi dsnlyor, Sgtl olabilir" demesinden sonra ortaya ikiyor, aman nasil olur ben hemen farkli bir sey retip bu fikri rtmeliyim mantigi aliyor basini gidiyor...ve Ali Savas'in son szleri..."Bu tartismayi da Trabzonlu karekterine uygun bir sekilde bir uzlasmaya gtremeden sonulandirdik" daha sze gerek var mi bilmem...

Ynetim Kurulu Mollasaliholu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.07.2004
    Nereden
    stanbul

Blent abi,zletme kendini ...

bu arada selukabi'nin rnegi hakikaten ok iyi zetliyo bizi.

farkimiz tarzimiz yani [img]smileys/smiley1.gif[/img]

HSAN - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.11.2005
    Nereden
    Bursa

Biz daha Taraftar olarak birbirimize tahamml edemezken , birbirimize saygi gstermezken her birimiz onar kisilik gruplar halinde ayrilirken ne hakla ?? serefsiz basin, satilmis federasyon?? diyoruz ? AMESPACE PREFIX = O />

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Ya
    35

Klasik olacak ama yazi ok gzel... Herseyi zetlemis zetlemek istedigi mesele hakkinda. ok gzel deyip kalma durumlarini sevmememe ragmen yle. nk birseyler eklemek tok karnina yemek yemek olur. Ellerine saglik

Federasyon ve basina gelince; Ama yleler be kardesim Edited by: ShadoW

yelik tarihi
    14.08.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    49

Mutabik kaldigimiz ender konulardan biridir.Ltfen sahip ikalim.

?? serefsiz basin, satilmis federasyon?? diyoruz ? [img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]AMESPACE PREFIX = O />AMESPACE PREFIX = O />

CeSS - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    46

Blent Kardesimizin konu ierisinde gizlemis oldugu sorun, zaman zaman karsimiza ikan bir sorun. Bunu bir trl asamadik, nedenine gelince yorum yapmak yerine, baskalarinin yorumlarina dalmak daha kolay geliyor galiba insanlara. Konu basligini saptirip olayi ikili tartismalara ekmeyi ok iyi beceriyoruz.

Hepimiz en iyiyi biliyoruz , hepimiz en dogru yolun kendimizinki oldugunu saniyoruz, hatta sanmiyoruz karsimizdakinede kendi dsncelerimizi empoze etmeye alisiyoruz. stelik zorla.

Konulara yorum yaparken , Blent Kardesim gibi bende ok dikkatli yaziyorum. Gerekmedikede yazmaktan kainiyorum. Birbirlerimizin fikirlerine tahamml edebildigimiz gn bu sorunun stesinden gelecegiz.

Konu yine uzun yazilarin ( Ilgisizlik ) akibetine ugramis. Yazmaktan nce Okumanin geldiginide bir gn anlayacagiz Insallah...

Akin Kardesimizin de bir an nce aramiza dnmesini ve saygideger yorumlarini yine bizlerle paylasmasini can-i gnlden bekliyor ve destekliyorum.

Harun - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Sakarya
    Ya
    37

Fikir ayrimlari,alttan almamalar,laf sokmalar,isim vermeden ve ispat olmadan yapilan sulamalar...Bu saydiklarimin hepsi bu sitede mevcut olan ve tartismalarin ayyuka ikmasina sebebiyet veren unsurlardir maalesef.Blent Sirin(momentus) gibi usta bir analizci ve dili objektif olan bir sahsindahi yazi yazmaktan ekinmesi onu bu rkeklige iten etkenin ne derece byk bir sorun oldugunu gstermektedir.Kimse ''tamam kardesim ,sen haklisin ,zr dilerim,kusura bakma'' diyecek kadar cesarete sahip degil ,bunu bile ezilmislik olarak gren,ve onurlu ayaklarina yatarak kendini kk dsrmemek adina sessiz sedasiz geinenler var.Ne hakkini savunanlar nede hakliligini ispat edecek deliller sunanlar var.Sadece kocaman iinde laf sokmalarin binbir esidi olan sitem dolu mesajlar ve sonrasi malum.Kimler gitmediki;Emre abiler,mer abiler,Serdar hocalar,Barislar,Hakki abiler,Recepler Muratlar....Dnde Akin abiler,utkular...Peki bu kaisneden?Neden hakliliklarini ispat etmek iin ayriligi setiler,kaan haksiz degilmidir? normalde.Neden sen kaiyorsun da karsindaki kamiyor. neden hakliligini ispat iin aba sarfetmiyorsunda kolay yolu seiyorsun.Neden sana destek verilmesine
    ''bence sen haklisin'' denilmesine izin vermeden gidiyorsun.Hi dikkat ettiniz mi bilmiyorum bu ayrilmalarin%99 nedenyneticilerle yapilan dialoglara bagli.Yneticilerin hepsi mi hakli kesinlikle hayir,hepsi mi haksiz kesinlikle hayir.Peki kim cesaret edip diyecek ''sen haksizsin ispatida sudur'' diye! peki kim diyecek ''tamam kardesim zr dilerim yanlis anlasilma olmus'' diye!Bu site suan Trabzonspor taraftarlarinin bulustugu en byk sanal ortamdir.Bunu sen ben o degil, hepimiz yaptik.Biz buraya kisiler iin degil Trabzonspor iin geliyoruz.O yzden kisisel tepkilerinizi ayrilarak vermek yerine Trabzonspor sevginin nde oldugu bir duyguyla hareket edin ve cezasinii bize kesmeyin.

Yukarida isimlerini yazdigim ve cezasiz olan tm yelere ulasip buraya birseyler yazmasini rica edecegim.Hersey Ts iin.

yelik tarihi
    14.08.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    49

Sevgili Harun tesekkrler bu gzel yorumun iin.Bende nacizane syle bir katkida bulunayim.:''ogunluk benim gibi dsnmyor diye gerekleri sylemeyen sahtekardir'' diyor Cemil Meri.Bu anlamda ynetici gurubundan veya diger arkadaslarimizdan eline kalem yakisanlar ; kimseye ksmemeye ve dogrulari sylemeye devam etmek zorundalar.

Harun'un dedigi ve hepimizin dsndg gibi hersey Trabzonspor iin.

kutoz
    Ziyareti

Bir sredir BMN.ye giremedigim iin, kendimi yurt disindan gelmis gibi hissettim. Adaptasyonum kisa srecektir buna eminim. Enazindan abalayacagim, olmadigim srede burada gelisen olaylara adapte olmak iin.

Blent abi senin yorumlarina ilave yorum yapmanin, kendimce gereksiz oldugu dsncesindeyim. Sen syleneceklerin hepsini sylemissin. Umarim, ilgili adreslere ulasir biran nce. nk zaman yarayi kabuk baglatacagina, daha da kanatiyor.

Not: Konuyla ilgili degil biliyorum. Akin ve Utku'nun buradan ayrilmis olduklarini duyunca ok zldm. Zaman zaman bende ayni dogrultuda kendi i dnyamda bu ynde karar almayi dsnmstm. Ama anlik fkeyle karar vermemek iin, sadec buraya girisime kk fasilalar ekledim. Akabinde de daha saglikli degerlendirme imkanini kendime tanimis oldum. Ikiside fikirleriyle degerli arkadaslarimizdir. En kisa srede geriye dnmeleri ynnde birseyler yapilmalidir. Butr kan kayiplari, birlige zarar verecektir.

yelik tarihi
    31.05.2004

Alnt Harun Nickli yeden Alnt

Fikir ayrimlari,alttan almamalar,laf sokmalar,isim vermeden ve ispat olmadan yapilan sulamalar...Bu saydiklarimin hepsi bu sitede mevcut olan ve tartismalarin ayyuka ikmasina sebebiyet veren unsurlardir maalesef.Blent Sirin(momentus) gibi usta bir analizci ve dili objektif olan bir sahsindahi yazi yazmaktan ekinmesi onu bu rkeklige iten etkenin ne derece byk bir sorun oldugunu gstermektedir.Kimse ''tamam kardesim ,sen haklisin ,zr dilerim,kusura bakma'' diyecek kadar cesarete sahip degil ,bunu bile ezilmislik olarak gren,ve onurlu ayaklarina yatarak kendini kk dsrmemek adina sessiz sedasiz geinenler var.Ne hakkini savunanlar nede hakliligini ispat edecek deliller sunanlar var.Sadece kocaman iinde laf sokmalarin binbir esidi olan sitem dolu mesajlar ve sonrasi malum.Kimler gitmediki;Emre abiler,mer abiler,Serdar hocalar,Barislar,Hakki abiler,Recepler Muratlar....Dnde Akin abiler,utkular...Peki bu kaisneden?Neden hakliliklarini ispat etmek iin ayriligi setiler,kaan haksiz degilmidir? normalde.Neden sen kaiyorsun da karsindaki kamiyor. neden hakliligini ispat iin aba sarfetmiyorsunda kolay yolu seiyorsun.Neden sana destek verilmesine
    ''bence sen haklisin'' denilmesine izin vermeden gidiyorsun.Hi dikkat ettiniz mi bilmiyorum bu ayrilmalarin%99 nedenyneticilerle yapilan dialoglara bagli.Yneticilerin hepsi mi hakli kesinlikle hayir,hepsi mi haksiz kesinlikle hayir.Peki kim cesaret edip diyecek ''sen haksizsin ispatida sudur'' diye! peki kim diyecek ''tamam kardesim zr dilerim yanlis anlasilma olmus'' diye!Bu site suan Trabzonspor taraftarlarinin bulustugu en byk sanal ortamdir.Bunu sen ben o degil, hepimiz yaptik.Biz buraya kisiler iin degil Trabzonspor iin geliyoruz.O yzden kisisel tepkilerinizi ayrilarak vermek yerine Trabzonspor sevginin nde oldugu bir duyguyla hareket edin ve cezasinii bize kesmeyin.

Yukarida isimlerini yazdigim ve cezasiz olan tm yelere ulasip buraya birseyler yazmasini rica edecegim.Hersey Ts iin.

harun cok dogru diyorsun orda ki isimler bu foruma cok katki yapan iyi trabzonsporlular di bu adamlar keyiflerindenmi kactilar ?

ya da ip leri banlanacak kadar kt insanlar mi bunlar ? ben bu konuyu devamli acmaya calistim danisma blmne ama arada utu gitti yazilanlar

devamli tribn deki blnmslkten dem vururken internette de bolunmeye basladik

bazen unutuyoruz bu foruma neden yazdigimizi , hepimiz trabzonspor iin burda degilimiyiz ? bence bu forumda trabzonspor dan baska hi bir ortak paydada birlesmeyelim paydamiz trabzonspor olsun

bunun da ilk yolu forumdan(imzalardan) siyasi yada baska bir dsnceyi cagristiran yazilanlarin yasaklanmasi olmalidir sahsen ben bu tr imzalarin ister istemez insanda bir nyargi olusturdugunu dsnyorum

bir de birazcik daha hosgrl olsak birazcik daha dik kafali olamasak birazcik daha birbirimize laf sokmamaya calissak birazcik daha birbirimizi .t etmeye calismasak ...

not: en son yazdigim paragrafi anlayabilmek iin erkan abi yi (kutoz) izleyin sahsen onu o kadar cok begeniyorum ki hep yapici hep hosgrl kendisi Edited by: Efrasiyab

yelik tarihi
    08.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    49

Degerli arkadaslar,fficeffice" />

Cevaplariniz iin ok tesekkr ediyorum. Ancak, bir noktaya vurgu yapmakta da zannediyorum fayda var: Bu ok genel bir konudur, son gnlerdeki gelismelere binaen yazilmamistir. Genel konulara deginen yazilarin, gndemin ilk sira ya da siralarindaki konularla bagdastirilip, o erevede yorumlanmasi ok normal bir durum olmakla birlikte, giderek ykselme egilimini de iinde barindiran bir riski beraberinde getirmektedir. Yani, yazinin ana fikrini olusturan problematik durum, bu baslikta da sz konusu olabilir kolaylikla. Nitekim, daha yaziyi yazdigim ilk saatlerde bir arkadas zel mesajla ?Blent abi, ok gzel bir yazi yazmissin ama son gnlerdeki sikintili durumla ilgili taraf oldugum dsnlr diye cevap yazmaya ekindim[/B]? mealinde bir seyler syledi.

Tek basina bu mesaj bile ne kadar zorlu bir camianin mensubu oldugumuzun aik bir gstergesidir. Bir yazi yazip, genel ve kronik bir rahatsizliga deginmeye alisiyorum, ancak tam da o rahatsizlik yznden, bu yaziya bile cevap yazilamiyor. Herhalde byle bir paradoks Dnya?da yalnizca bize zg bir durum olsa gerektir.

Allah kolaylik versin...

Can basten - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.08.2004
    Ya
    34

Bu konuya sadece 18 kisi yorum yazmis... Gerekten yazik.. Gll'nn namusu gibi hayati bi mesele7000 kisilik bir sitede ancak 18 kisiyi ilgilendirdiyse yaziktir, gnahtir ve dahi toplumumuzun ahlak temeli kms, Trabzonsporumuzu Trabzonspor yapan degerler oktan rmeyeyz tutmusdemektir...[img]smileys/smiley4.gif[/img]Edited by: Can basten

yelik tarihi
    31.05.2004

.Edited by: Efrasiyab

EypKILI61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.10.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    29

[QUOTE=Can basten]

Bu konuya sadece 18 kisi yorum yazmis... Gerekten yazik.. Gll'nn namusu gibi hayati bi mesele7000 kisilik bir sitede ancak 18 kisiyi ilgilendirdiyse yaziktir, gnahtir ve dahi toplumumuzun ahlak temeli kms, Trabzonsporumuzu Trabzonspor yapan degerler oktan rmeyeyz tutmusdemektir..

can bastene katiliyorum[img]smileys/smiley1.gif[/img]
    Edited by: 3diletisim

ferro - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.07.2005

gll kim bunun bi meslegi yok mu

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    23.08.2004

Alnt Can basten Nickli yeden Alnt

Bu konuya sadece 18 kisi yorum yazmis... Gerekten yazik.. Gll'nn namusu gibi hayati bi mesele7000 kisilik bir sitede ancak 18 kisiyi ilgilendirdiyse yaziktir, gnahtir ve dahi toplumumuzun ahlak temeli kms, Trabzonsporumuzu Trabzonspor yapan degerler oktan rmeyeyz tutmusdemektir...[img]smileys/smiley4.gif[/img]

Ilaveten...

Bunun adi "sanal dnya"... Klavyenin basina oturdugunda hangi ruh halindeyse yle yazan bir kisi tutarli da olamaz, karsisinda gzel cevaplar da bulamaz. Su sitede tanistigim, yorum yazan, dsnen ve hattayorumsuz kalip sadece "okuyan" kaliteli arkadaslardan hi birinin ks(trl)mesini istemem tabii ki. Elimizden geleni bireysel olarak yapiyoruzdur da; genel anlamda dabiraz daha serinkanli olmakta fayda var.[img]smileys/smiley2.gif[/img]Edited by: saglam

ftunsal - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.03.2005
    Nereden
    Kastamonu
    Ya
    48

yazilanlarin uzunuda ,kisasida, zetide ok dogru.Tm arkadaslar dogru yorum yapmislar.

Kendi fikirlerini herkesin ortaya koymasi bu sitenin temel amaci degil mi? Bi konu hakkinda yazmadan o konu basligi altindaki tm yazilanlari okumak bi grev ..Ilerinde kafamiza uyan olur uymayan olur.Ama okuyup zerinde dsnmek ,yorum yapmak gerek.Yorum yaparken ylesine rendice edici szler sarfediliyor ki amacimizin ne oldugu bile unutuluyor.
    Hatta yle hale geliyorki;

-hakkinda olumsuz grs yazilan futbolcunun hata yapmasini
    _takimin kt performans gstermesini

bekler duruma geliniyor.
    Oysa bizim AMACIMIZ TRABZONSPORUMUZUN BASARISI degil mi?

bu sitede sahsima st rtl bi sekilde yari yasimdaki 2 kisi tarafindan kfr edildi.Bu taraftarlik ayibini tesinde bir olay..
    Sonrasinda 7000 kisilik ye potansiyeli %10-15 lerle alisma yapiyor.Oysa bizim taraftar kitlemizi artirmak,camiamizi bytmek en temel ilkemiz olmali.nk byyemezsek klmeye mahkum oluruz..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)