Sayfa 2 Toplam 70 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 12 52 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1727 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: YGS - LYS Maratonu | 2017 Sýnav Sonuçlarý Açýklandý

BMN Yönetim Kurulu Burak DERELÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    30

Bende girecem sýnava bakalým ne yapabilecem
    meslek lisesi okumak bu yandan kötü
    daha hiç ama hiç ders çalýsmadým ibb maçýndan sonra inþallah umut ediyorum
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..

00111101
    BordoMavi.Net
    burakdereli.net

Sanal Yönetici

Sabiye ÖZGÜR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    31

bende o sanslý ygs adaylarýndan býrýyým..

Bende meslek lýsesýnde okuyorum.Ama bu ayrýcalýk mý degýlmý orasý býlýnmez...

mavituð - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

üniversiteyi kazalýlan ilk yýl sýnava girince puan kesinlesi vardý,þuanda da devem ediyormu bu

Canberk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý Sabiye ÖZGÜR Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bende o sanslý ygs adaylarýndan býrýyým..

Bende meslek lýsesýnde okuyorum.Ama bu ayrýcalýk mý degýlmý orasý býlýnmez...
    Ayrýcalýk gibi görünüyor YGS'den iyi bölümlere gidilebildiði için
    Ama çalýþýrsak olacak bunlar orasýný bilemem ççç
    Bende Anadolu Teknik Lisesi'nde okuyorum .
    Endüstri ile Anadolu karýþýmý birþey ççç
    BordoMavi.Net

Forum Kurallarýna uymayan mesajlarý lütfen http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif butonunu kullanarak raporlayalým

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    30

Alýntý Canberk ARSLAN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ayrýcalýk gibi görünüyor YGS'den iyi bölümlere gidilebildiði için
    Endüstri ile Anadolu karýþýmý birþey ççç
    bence ayrýcaklýk gibi ama deðil gibi biþeyde ççç
    hem ayrýcalýk hem deðil
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..

00111101
    BordoMavi.Net
    burakdereli.net

Sanal Yönetici

Nereden
    Trabzon

YGS ile daha düþük puanla mühendisliðe gidebiliyorsun.
    Bu yönden avantajççç
    Ama çalýþmasý varya mahvediyor adamý
    BordoMavi.Net

Forum Kurallarýna uymayan mesajlarý lütfen http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif butonunu kullanarak raporlayalým

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    30

eevet
    bir yönden avantaj bir yönden eziyet
    ama avantajý kazanabilmek için o sorularýda bilmek gerekiyor ççç
    ve bende þuan hiç biþe bilmiyorum

00111101
    BordoMavi.Net
    burakdereli.net

Sanal Yönetici

Özkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Üniversite mezunlarýnýn boþ kontenjanlara sýnavsýz geçiþi diye birþeyler duymuþtum. Aslý var mý?
    Stand-upçý baþkan istemiyoruz!

mda61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Alýntý Özkan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Üniversite mezunlarýnýn boþ kontenjanlara sýnavsýz geçiþi diye birþeyler duymuþtum. Aslý var mý?
    Boþver sýnavsýz geçisi, gir sýnava. Sorularý bu sene ben çalýcam. Forumdakilerin hepsi ful çekicek Araþtýrsalar, aramýzda akrabalýk falanda yok
    '' Trabzonspor'u tutmak sadece o yörenin çocuðu olmakla acýklanabilecek milliyetçi bir davranýs degildir.Benim için Trabzonspor, en güçlülere karþý koyan ve herkesi yenen bir hayali kahramandý. Öyle bir kahramandý ki statükoyu bile devirmisti. ''
    Kazým Koyuncu

Cihan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Alýntý Ahmet Baþkaya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    3.senem Profu oldum

Týp için kaldýk bir sene daha , abi 6 yýl týp mý okunur diyor arkadaþlar bazen

7 yýl Lise okudum olm diyorum

hacý sen devam mý kasma bu kada ya illa týp illa týp raaad ol ben ist hukukdayým ... býrak týpý mýpý gel haburalara
    Ne ronaldinho ne rivaldo , hepimiz birer yattaraydýk mahalle maçlarýnda , bir anda bilekler konuþmaya baþlardý '' yattara , yattara , yattara '' ...

Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    31

[QUOTE=Canberk ARSLAN;1917287775]Ayrýcalýk gibi görünüyor YGS'den iyi bölümlere gidilebildiði için
    Endüstri ile Anadolu karýþýmý birþey çççQUOTEA]

Aynen ayrýcalýk.Ama guselde bý ayrýcalýk yanii..ççç

Çalýþýrsan olur ... Olacak .... Oldu....

Anadolu Teknýk Lisesinde okuyosun iþte ne gusel dýger meslek liselerine yada endüstri meslek liselerine göre 1 adým öndesin iþte..
    Konu Sabiye ÖZGÜR tarafýndan (09.12.2010 Saat 10:55 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Trabzon

Hiçte 1 adým önde olmak deðil
    Son senem haftada 45 saat ders var Fizik Kimya Biyoloji Geometri Analitik Geometri var.
    görüyoruz ama hiçbiri ygs konusu deðil ders sýnavýnamý çalýþacaðýz YGS'yemi.
    Birde Atölye hocalarýmýzý burdan saygýyla anýyorum haftada 16 saatimizi iþ yaptýrarak yedikleri için.
    Zaten muhtemelen Üniversite sýnavýna seneye hazýrlanacaðým olmuyor böyle yürümüyor ikisi ayný anda
    BordoMavi.Net

Semra - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

inþ. herkes gönlündeki okula girebilir ve istediði mesleði yapabilir...
    Allah yardýmcýnýz olsun, hayat testlerin arasýnda biraz can sýkýcý oluyor ama yapacak baþka bir þey yok, çalýþýrken biraz polyana olmak gerek sanýrým
    TRABZONSPOR

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    30

Alýntý Canberk ARSLAN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hiçte 1 adým önde olmak deðil
    Son senem haftada 45 saat ders var Fizik Kimya Biyoloji Geometri Analitik Geometri var.
    görüyoruz ama hiçbiri ygs konusu deðil ders sýnavýnamý çalýþacaðýz YGS'yemi.
    Birde Atölye hocalarýmýzý burdan saygýyla anýyorum haftada 16 saatimizi iþ yaptýrarak yedikleri için.
    Zaten muhtemelen Üniversite sýnavýna seneye hazýrlanacaðým olmuyor böyle yürümüyor ikisi ayný anda
    atolye zorunlu bir ders senin zamanýný yiyenler matematik dersinde ygs konusunu anlatmayan ögretmendir.
    Sen yinede görüyosun o dersleri ben meslek liseli olarak
    haftada 2 gün okula gidiyorum ve bunun 17 saatlik ders kýsmýnda sadece
    7 saati atölye
    10 saati: rehberlik,beden,dil anlatým,din,edebiyat,ingilizce
    görüyorum.Sen benden epeyce iyisin

00111101
    BordoMavi.Net
    burakdereli.net

Sanal Yönetici

Saltuk Buðra - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    30

Ben de giricem de bakalým neler olacak. Gazi Anadolu Lisesi'ndeyim. Hafta içi 7 de kalk. Haftasonu 7 de kalk. Uyku haram oldu. Seneye inþallah Ýstanbul Üniversitesi-Siyasal Bilgiler ve Uluslararasý Ýliþkiler de olucam.
    Tonya/Ýskenderli-Beylikdüzü/Ýstanbul

Yunus Emre SEYHAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Burak DERELÝ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bende girecem sýnava bakalým ne yapabilecem
    meslek lisesi okumak bu yandan kötü
    daha hiç ama hiç ders çalýsmadým ibb maçýndan sonra inþallah umut ediyorum
    Ygs için güzel bir zamanlama. LYS düþünmüyorsan alan içi tercih yapacaksan yeterince vaktin var.

Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    31

Alýntý (Yunus emre) Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ygs için güzel bir zamanlama. LYS düþünmüyorsan alan içi tercih yapacaksan yeterince vaktin var.

Aynen katýlýyorum...

Fatih Kuloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Herkese selamlar bende bu sene giricem sýnava Anadolu Lisesinde TM öðrencisiyim þuanlýk YGS TM puanlarým 340-350 arasý seyrediyo diðer arkadaþlarýmýn nasýllar acaba??

Ayrýca bir sorum olacak ben kamu yönetimi okumayý planlýyorum ama gerçekçi olmak gerekirse öyle ODTÜ Ankara Üniversitesi gibi yerler kazanamam.

Aklýmda Gazi Üniversitesi - 9 Eylül Üniversitesi - Uludað Üniversitesi ve Çanakkale 18 Mart var.

Sizce kamu yönetimi nasýl bir bölüm , kamu mezunlarý bankalarda çalýþabilirmi ve yukarýdaki okullardan hangisinin iibf fakültesi ve kamu yönetimi daha iyi ? Yecrübeli abilerimiz ablalarýmýz bilgilendirirse minnettar olacaðým..
    Konu Fatih Kuloðlu tarafýndan (11.12.2010 Saat 21:42 ) deðiþtirilmiþtir.
    Mavi ev tüplerinin üstüne bordo þeritlerin çekildiði yerdir burasý.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    30

Alýntý (Yunus emre) Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    alan içi tercih yapacam onun için ygs y girecem sadece ,iyi bir ögreten olduktan sonra anlama kapasitem büyük
    tek sorun anladýgým konuyu 1 kaç hafta sonra unutmaktan korkuyorum

00111101
    BordoMavi.Net
    burakdereli.net

Sanal Yönetici

Oktay AKKUÞ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Alýntý mavituð Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    üniversiteyi kazalýlan ilk yýl sýnava girince puan kesinlesi vardý,þuanda da devem ediyormu bu
    Evet hala devam etmekte.
    Herkesin polisi kendi vicdanýdýr ; fakat polis vicdaný olmayanlarýn karþýsýndadýr..

Oktay AKKUÞ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Herkese bu yolda baþarýlar diliyorum.Meslek lisesi vs olup sadece YGS düþünenlere tavsiyem polisliði de düþünsünler.Ayrýca diðerlerine de bu konuda bilgi verme þansým olur.Meraký olanlar sorsun.Ben olayýn içindeyim herþeyiyle açýklarým.
    Herkesin polisi kendi vicdanýdýr ; fakat polis vicdaný olmayanlarýn karþýsýndadýr..

Nereden
    Trabzon

Sen Polislikmi okuyorsun Oktay?
    BordoMavi.Net

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Madem sýnava ilk girenlerdeniz öyleyse tecrübelerimizi paylaþalým biraz.

Öncelikle eþit aðýrlýk ve sayýsalcýlar için iþ Haziran'daki Mat-geo sýnavýnda bitiyor.Geometri altyapýnýz saðlam olmalý ki 45 dakikada 30 soruya cevap verebilesiniz.Gözünüze sorularý iyi kestirin,yapabileceklerinizi hemen çýkarýn aradan sonra ötekilere dönüp tekrar bakarsýnýz.

Ne kadar deneme,test vs. varsa hepsine girin.Sonucu iyi olsun kötü olsun önemli deðil burada asýl amaç elinizin alýþmasý,pratikleþmeniz ve olabildiðince fazla soru tipini görmenizdir.

Matematik sýnavýna gelince.50 soru 75 dakika.Burada çok terleyeceksiniz. Çok süratlý,pratik ve direkt sonuca gitmelisiniz.Bunun için soru kaçýrmamanýz gereken konular var.Misal matris determinant,dizi seri,logaritma,toplam çarpým sembolleri gibi.Ýkinci derece denklemler,mutlak deðer,aritmetik ortalama geometrik ortalamayý da bunlara dahil edersek takribi 20-25 soruya tekabül eder burasý.Seri iþlem yeteneðiniz ve denklem bilginiz iyiyse bu bölümden zorlanmadan çýkarsýnýz.Ama yine de matematiðin baba konularý denen integral türev trigonometri felaket zaman alýyor bence onlarý sona saklayýn.Limitte önce löpital denen,türev alma metodunu öðrenin iþinizi çok kolaylaþtýrýr.
    Trigonometri altyapýnýz önceki senelerden bu yana saðlam deðilse Ýntegral'e hiç bulaþmayýn.Maksimum 6 soru gelir integralden ve geri kalan 44 soru sizi hayallerinizin üniversitesine sokmaya yeterlidir.

Ben dershaneye gitmedim ama gördüðüm kadarýyla dershaneler integrali en sona býrakýyor ve integral matematiðin uzak ara en zor konusu.Zaten 6 tane integral sorusunu o dar zamanda,o stresle yapan adam benim gözümde otomatik beyin makinasýna sahiptir.
    Bu demek deðil ki integralin ne olduðunu hiç bilmeyin.Elbette integral almayý bilin,türeve uyarlanýþýný öðrenin ve bir kaç basit formülleri aklýnýzda bulunsun.

Geometri'de eski sistemde 9 soru sorulurken soru sayýsý 30'a çýktý.Her konudan soru gelebilir en ufak detaya kadar öðrenin,testlerini çözün.

Matematikte grafik okumayý çok iyi bilmelisiniz.Fonksiyonlarý,parabolleri yalayýn yutun.En önemlisi pratiðini öðrenin.Gerekirse bu konulardan özel ders alýn çünkü hocalar genelde bu konularýn uzun uzun çözümleri üzerinde durur.Türev hayati bir konu!

Bu anlattýklarým Lys içindi.Ygs de tabii çok önemli ama o sýnavda bir bakýma kaderinizle baþbaþasýnýz.Her þey o 160 dakikadaki performansýnýza baðlý.
    Tekrar tekrar söylüyorum sýnav stratejisi belirlemek ve pratikleþmeniz açýsýndan deneme sýnavlarýnýn hepsine girin çýkýn.Sonuçlar moralinizi bozmasýn önemli olan pratikleþmek!

Saðda solda herkes bir þeyler söyler.Kulak asmayýn,kendi planlarýnýz varsa benim söylediklerimi de dinlemeyin.Mesela kitap okumak.Þu zamanda kitap okumak sizin için zaman kaybýndan baþka bir þey deðil.Anlam bilgisi sorularýný çözmede falan kolaylýk saðlamaz onun ayrý bir tekniði var.Kelime daðarcýðýymýþ bilmem neymiþ bunlar ilkokul laflarý.Sizin zaten ortalama okuma hýzýnýz vardýr,sözcük bilginiz vardýr.Sorularýnýza yoðunlaþýn gerisi hikaye.

Kankalýklarý,manitacýlýk peþinde koþmayý,mevzulara akmayý býrakýn dünyanýn en gereksiz olaylarý sizi hedeflerinizden saptýrmasýn.Okul puaný çok büyük rol oynuyor.Ben Yýldýz Teknik Ýktisat'a raharlýkla girecekken okul puaný beni 24bin kiþi geriye atmýþtý Lise hocalarýyla aranýzý iyi tutun yeter.
    Üniversite hayatý bambaþka,böyle bir rahatlýk ve keyif yok arkadaþlar.Kankanýn da,manitanýn da en hasýný burada yaparsýnýz emin olun.

Son olarak Ösym bu sýnav sisteminde 15-20 senedir sorulmayan sorularý sormayý çok seviyor.Örneðin 4x4 matris.Geçen sene bekliyordum sorulmadý ama bu sene geleceðini düþünüyorum 3x3 matristen farklý bir çözümü var aha da buraya not ediyorum,çýkabilir.

Hele þu sýnavlara bir girin çýkýn,sonra tercih zamanlarý da bildiklerimizi yazarýz.Tercih konusunda en iyi dershanelerin danýþmanlarý bile dünyadan bihaber milleti Kilis'e Iðdýr'a sürüyorlar Ýstanbul'da okuyacakken.Neyse bu konulara daha var siz derslerinize bakýn Allah kolaylýk versin.

Mert Oðuzlu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

bugün ygs ile fena kapýþtým acayip zordu, yada bana öyle geldi.. bakalým kaç point alacam..
    "Daðlardan yaðmur gibi geçtiler, çayýrlardan yel gibi estiler. Günler batýdan battý bile, tepelerin ardýndan gölgeler içine. Nasýl bu hale geldik?"

Mert Oðuzlu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Alýntý Oðuzlu_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bugün ygs ile fena kapýþtým acayip zordu, yada bana öyle geldi.. bakalým kaç point alacam..

ygs3 - 330
    ygs4 - 326

evet beklediðim gibi oldu ama bu sýnav harbi zordu bea ist(final)genelinde yapýldý sýnav 314. olmuþuk.. 22 þube var, toplamda kaç öðrenci girdi onu bilemeyrum, hafta sonu bakarýz.. neyse önümüzdeki sýnavlara bakýcaz
    "Daðlardan yaðmur gibi geçtiler, çayýrlardan yel gibi estiler. Günler batýdan battý bile, tepelerin ardýndan gölgeler içine. Nasýl bu hale geldik?"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)