Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 97 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 80'li yillarda çocuk olmak...

gerçekefsane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

facit makinesini. daktilo ile yazmayi özledim[img]smileys/smiley36.gif[/img] Edited by: gerçekefsane

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

[img]smileys/smiley17.gif[/img]yahu konuya bi el attik almis yürümüs sonrasi[img]smileys/smiley17.gif[/img]neler neler yazilacakmis meger de Muhalif bir ses bekleniyormus[img]smileys/smiley36.gif[/img]

güzel.. dewam...

Semih GÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

83 de olmusuz en son sampiyon ve ben o sampiyonlukla açmisiim hayata gözümü ama gözümüde sampiyonlukla kapatmak istemiyorum bu gözler açikken içimde 22 yildir sakladigim birgün sampiyon olaccagiz bir gün diye bastiurdigim bütün düsüncelerimi disari çikartmak ve doyasiya ama canli ve diri olarak yasamak istiyorum simdilerde hayal gibi görünsede ben yinede o gün gelene kadar bekleyecegim.

biliyorum gelecek te bu kadar gönüllü insan varrken.[img]smileys/smiley17.gif[/img]

Ayrica 80 leri yasayan sizler ewet gönlünü sadece sevdiklerine degil yaninda birde bordo maviye boyayanlar sizler aslinda sanslisiniz yukarida okudugum gibi ve hep duydugum gibi TS nin trabzonda bir takim orta sahayi bile geçemedigini görmek simdi düsünüyorumda benim için heralde dolumsuz bir cennet meyvesi olurdu.

birgün biliyorum birgün elbet.

belki yarin belki yarindan da yakin ama birgün.

GÜNES BIZIM IÇIN TRABZONSPORUM IÇIN DOGACAK[img]smileys/smiley19.gif[/img]ogün umarim ben hayatta olurum.

Gülşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Stüdyo 54, Airport... Disco zamanlari... yas tutmuyordu ama

Vee BIYIK!!! Biyik saltanatinin düsüse geçtigi, geçecegi zamanlar...

aklima rahmetli özay gönlüm gelir

yazarkasayla tanistigimiz yillardi.

özay gönlüm bir skeç'indeki sözü " fisini de al Mustafa Ali "

Özay Gönlüm'ü rahmetle ve saygiyla aniyorum.

aklima gelmisken Aysegül Atik'in skeçleride vardi tabiEdited by: gerçekefsane

İ.Öztel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Mavi Ay bruce wills in meshur oldugu dizi. Starda her gün diziler vardi. Pazartesi : A takimi Sali : Magnum. Çarsamba : HAtirlayamadim [img]smileys/smiley4.gif[/img]Persembe : Melekler sehri ve Cuma da Mc gayver..[img]smileys/smiley4.gif[/img]trt de Ziyaretçiler. Trt 1 de verilende dis mekanlar da görülürdü ama trt 2 deki bölümlerinde olaylar sadece uzay gemilerinin icinde gecerdi. HBB kanalinda "huckelberry fin" vardi hastasiydim [img]smileys/smiley4.gif[/img]Kanal 6 da Parola yarismasi , Dinazor ailesi ,Muppet show, Starda Fitina kuslari( animasyon ), richie rich , bide ismini hatirlayamadigim bi Robotlu dizi vardi.Robotun önünde hep ekran kirmizi isiliydi ve o robota mermi islemezdi.[img]smileys/smiley36.gif[/img]beverly hills. Transformers . voltran. TrT 2 de söhret diye bigençlik dizisi vardi ve bizimkilerle saatleri çakisirdi. O yüzden hep evde tartisirdik neyi izlicez die [img]smileys/smiley36.gif[/img]okul bahcesinde sabahtan aksama kadar top oynamalar. simit kola , 54 , 9 aylik , sap , bas , kuyu , Tunç , istop[img]smileys/smiley36.gif[/img]saklambaç , ve bi sürü yaf.. yaz yaz bitmio. yoruldum .. aklima geldikçe bir daha yazarim.[img]smileys/smiley4.gif[/img]

the king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

80 lerden aklimda kalan en guzel ani arnavut kaldirimi sokaklar. istanbulu bilenler belki hatirlar beylerbeyi'nden kirazlitepeye cikan yokus tamamiyle arnavut kaldirmi olarak duzenlenmisti. arabalar icin pek guzel bir secenek degildi sanirim ama bir cocuk olarak ciplak ayakla bogazin eldegmemis guzelliktekimanzarasini seyrederek arnavut kaldiriminda kosmak kadar guzel bir duygu yoktu bence.

televizyonlardan hatirladigim ise atlantisten gelen adam ki ilk seyrettigimde siyah beyaz tv ler yaygindi ve ben cok sonra kahramanin mayosunun sari oldugunu ogrenecektim. bu arada kahraman herkesin bildigi dallas dizisinin bobby'siydi.

tv den bir baska efsanedebence bugune kadar kurgulanmis en iyi tv dizisi olan macgyver'di. hala seyrederim ve hala ilk seyrettigim gunku cocukluk heyecanini getirir icime.

TSunami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

tv de maç izlerken bir soru "hangisi bizimkiler? beyazlar mi, siyahlar mi?"
    radyoda insani öldüren bir ses "ve mikrofonlarimiz trabzonda"
    ve 80 lerde çocuk olmak deyince -HAMI MANDIRALI-
    1nihat-2lemi-3ogün-4osman-5tolunay-6abdullah-7sota-8ünal-9ce ngiz-10hami-11orhan diye sayabilmek
    adam olacak çocuk ve baris manço
    italya90 ve efsane almanya milli takimi

herkes gibi braz 90 lara tastik galiba

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Benimki de biraz 90'li yillar olacak ve yazilanlari tekrar etmis gibi olacagim ama;

Gölgelerin gücü adina,güç bende artik!! He-man..benim kahramanimdi

Bir diger çizgi film; Yakari

Susam Sokagi

Hayat Agaci

o yillarda fanatik bir gseli iken izlenen Monaco,Neuchatel Xamax maçlari

o yillarda tüm komsulari taniyordum , müthis bi sicaklikvardi, artik insanlar degistiler..

ilkokul yillarinda Meysu kutulariyla yapilan maçlar.. Kola kutusu buldugumuz zaman sevinçten deliye dönerdik..

Çorabin içine ptataes koymak suretiyle yapilan toplar ve evde yaptigimiz maçlar

sandalyelerin kenarlarini kale yapmak suretiyle evde tenis topuyla yapilan maçlar

Bakkal Aziz Amcanin spor loto kuponlarini doldururken benden de sayilar söylememi istemesi ve "tutarsa ortagiz" demek suretiyle beni kandirmasi

Simdilik hatirladiklarim bunlar..Muhakkak daha bisiler çikar, ben de simdilik Cenk Abi gibi bir mesajla bitireyim ;

80li yillardan sonraki nesil hep hortumcularla büyüdü..Yani çocukken bilinçaltlarina hep çalma çirpma yerlesti haber bültenlerinden.. Kimi çocuklar ileriki yaslarinda bu olayin etkisinden kurtuldular.. ama bazilari da doyumsuz canavarlar haline dönüstüler..kendiler doysalar bile gözleri doymadi, Gökdeniz Karadeniz gibi.. Allah bu kafa yapisindaki insanlara akil fikir versin,onlari hidayete erdirsin..

smertkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Ben 72 liyim senksende sekiz son sampiyonlukta 11 yasindaymisim.Sizin yazdiklarinizi okudum evet 80 hayatimiza çok seyi degistirdi.Öncelikle hayatimiza giren sihirli ekran hayatimiza egemen oldu.Kitap Sinema Tiyatro sergi konser ve Gazino aile gazinosu gazoz içilen gazinolar. Erkan Ocakli söylerdi elinde sazi bunlar zor ve zahmetli oldu artik TV geldi her sey ekranda kolay her seyden bol bol var.Her seyi tüketiyoruz hizla.Her sey hazir tüketim mamulü.Aliyorsunuz tüketiyorsunuz.Ama lezzet o lezzet degil.

Tabi Özalli yillar.Semra Hanim.Icraatin içinden.Özalin ikinci köprüyü mercedesini sürerek geçerken "Semra hanim bir kaset koyda dinleyelim demesi"Teypten gelen iBrahim Tatlises türküsü.

Isi gene nostaljiye getirirsek GIRGIR dergisi, sonra limon Avni mizahla tanismak, boy boy dergiler.80 baslarinda Texas Tommicsde yaygindi.Sonra yerlerini atari salonlari almaya basladi.Nedense ben Atari dahil Bilgisayar oyunlari ile hala barisik degilim.

90 li yillarin sarkisydi ama 80 leri çok iyi anlatir.Scorpions un Wind of the Change sarkisi.Sarki Moskovayi ele alir ama ismi bize 80 li yillari anlatiyor DEGISIM RÜZGARI.

bende kalan bir sarki daha var hala kulaklarimda çinliyor. Sam Brown söyledigi STOP ilk renkli tv de seyretmistim.Sam Brown üzerinde Bordo bir elbise sarisin ama suh degil geliyor sarkisini söylüyor. Stop Before...

Seksenli yillar degisim rüzgarlarinin yillariydi biz en azindan stop demek istiyorduk.Az dur bir mola ne oluyor diyorduk.Bu gün öyle degil degisim o kadar seri ve çabukki o kadar soluksuzki biz ne oldugunu anlayamadan degisim isini bitirmis oluyor. Stop demekte kimsenin aklina bile gelmiyor.

no NAME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

trtnin yayini biterken önceistiklal marsi okunurardindan daekranlarda su yazi belirirdi;

LÜTFEN TELEVIZYONUNUZU KAPATMAYI UNUTMAYINIZ.

[img]smileys/smiley9.gif[/img][img]smileys/smiley9.gif[/img][img]smileys/smiley5.gif[/img][img]smileys/smiley5.gif[/img] [img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

smertkan hatirlatmis. Evet GIRGIR... Bizzat içinde oldugum halde unutmusum. Sari sayfalar... Anayasa ile ilgi kapaklar... Esimin imzasiz çikan, çikmak zorunda olan kapaklari...

Minik de bir reklam. Simdi o efsane 500 bin satan Girgir'inkadrosu bir araya geldi. Ve yeni bir mizah dergisi çikariyor.17 Kasim'da bayilerde. AdiKÜSTAH... Bir de sitemiz var. www.kustah.com.tr Eger adminler bunu reklam olarak görür ve silmek isterse arzulari bilir ama Trabzonspor'la ilgili olanlara sanirim yasak yok. Öyleyse ben de burdan girerim topa; Dergi Trabzonspor dergisi degil elbette.Üç Trabzonsporlu var dergide. Bir tanesi hepsine yeter zaten. Esim!Onun konustugu yerde insanlar baska bir takim tuttuklari için utanir hale geliyor ve ses çikaramiyor inanin Savunmaya geçiyorlar Orda bir kaleniz, kalemiz oldugunu unutmayin. Laz Kapital kösesi Trabzonspor'un da kalesi ayni zamanda. Ilk sayida da güzel bir yazi var Trabzonspor'la ilgili... Ve sonraki sayilarda da olacak... Öyle yumusak kelimelerle degil tabi... Mizah sadece bunun yutulmasini kolaylastiracak...

Edited by: tigin

l-m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Gülsen Nickli Üyeden Alıntı

smertkan hatirlatmis. Evet GIRGIR... Bizzat içinde oldugum halde unutmusum. Sari sayfalar... Anayasa ile ilgi kapaklar... Esimin imzasiz çikan, çikmak zorunda olan kapaklari...

Minik de bir reklam. Simdi o efsane 500 bin satan Girgir'inkadrosu bir araya geldi. Ve yeni bir mizah dergisi çikariyor.17 Kasim'da bayilerde. AdiKÜSTAH... Bir de sitemiz var. www. kustah.com.tr. Eger adminler bunu reklam olarak görür ve silmek isterse arzulari bilir ama Trabzonspor'la ilgili olanlara sanirim yasak yok. Öyleyse ben de burdan girerim topa; Dergi Trabzonspor dergisi degil elbette.Üç Trabzonsporlu var dergide. Bir tanesi hepsine yeter zaten. Esim!Onun konustugu yerde insanlar baska bir takim tuttuklari için utanir hale geliyor ve ses çikaramiyor inanin Savunmaya geçiyorlar Orda bir kaleniz, kalemiz oldugunu unutmayin. Laz Kapital kösesi Trabzonspor'un da kalesi ayni zamanda. Ilk sayida da güzel bir yazi var Trabzonspor'la ilgili... Ve sonraki sayilarda da olacak... Öyle yumusak kelimelerle degil tabi... Mizah sadece bunun yutulmasini kolaylastiracak...

Merakla bekliyorum. Umarim basarili olur, reklam konusuna gelince, neyse miktari özelden konusalim. [img]smileys/smiley4.gif[/img]

l-m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

[img]smileys/smiley1.gif[/img]
    Alıntı no NAME Nickli Üyeden Alıntı

trtnin yayini biterken önceistiklal marsi okunurardindan daekranlarda su yazi belirirdi;

[img]smileys/smiley9.gif[/img][img]smileys/smiley9.gif[/img][img]smileys/smiley5.gif[/img][img]smileys/smiley5.gif[/img] [img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Konuyla ilgisiz ama sormadan geçemeyecegin, mesajinizin altindaki önce utanma ibaresi ardindan tvyi kapatmayi neden unutalim ki tarzi bozulma ifadesi ve ardindan 3 tane bosluk koyup tebrik anlamindaki alkisin anlami nedir, 3 yildir forumda yaziyorum, hala çözemedim su ilginç gülümsemelerin pesisira geldiginde nasil bir voltran olustugunu, hem utanip hem sasiran hem de buna alkis tutan bir anlayis, takdire deger. Özelden sorabilecegim bu soruya genelden sormamin nedeni forumda bunun birçok kisi tarafindan yapilmasi, kafam karisiyor, o yüzden. [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Öhm, ne konuyu mu dagittim, özür dilerim.

80'li yillari bilmem,90li yillar yaniküçüklügümde kara simsek, mcgyver denen süper adam ve a takimi vardi, hala mcgyverin yaptiklarina imrenirim, küçükken bir kaç numarasini denemistim olmamisti, herkes mcgyver olamaz demistim, hala ayni fikirdeyim. [img]smileys/smiley1.gif[/img]

bordox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

80'ler denince aklima gelen bir görüntüyü kolay kolay unutmam.4 Israil askeri 2 Filistinli genci taslik bir alanda kollarini taslar vurarak kirmislardi.1988 falan sanirim tam hatirlayamadim.

Birde Iran-Irak savasi vardi,füzeleri izlerdik arabalarin üstünden atilirdi.Pek ölüleri göstermezlerdi.

80ler belki biraz da sonralari tek kanalli dönem her pazar pazar konseri, isitme engelliler haber bülteni.

ve her programda bir veya birkaç aileyi hüzne gömen anadoludan görünüm

her aksam tv de sehit asker haberleri...

smertkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Alıntı Gülsen Nickli Üyeden Alıntı

Minik de bir reklam. Simdi o efsane 500 bin satan Girgir'inkadrosu bir araya geldi. Ve yeni bir mizah dergisi çikariyor.17 Kasim'da bayilerde. AdiKÜSTAH... Bir de sitemiz var. www. kustah.com.tr. Eger adminler bunu reklam olarak görür ve silmek isterse arzulari bilir ama Trabzonspor'la ilgili olanlara sanirim yasak yok. Öyleyse ben de burdan girerim topa; Dergi Trabzonspor dergisi degil elbette.Üç Trabzonsporlu var dergide. Bir tanesi hepsine yeter zaten. Esim!Onun konustugu yerde insanlar baska bir takim tuttuklari için utanir hale geliyor ve ses çikaramiyor inanin Savunmaya geçiyorlar Orda bir kaleniz, kalemiz oldugunu unutmayin. Laz Kapital kösesi Trabzonspor'un da kalesi ayni zamanda. Ilk sayida da güzel bir yazi var Trabzonspor'la ilgili... Ve sonraki sayilarda da olacak... Öyle yumusak kelimelerle degil tabi... Mizah sadece bunun yutulmasini kolaylastiracak...

Bende merakla bekliyorum lemani birakali uzun zaman oldu umarim o eski girgir tadinda olur.

Hünkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

plastik borularin icine kagittan yaparak koydugumuz ve birbirimize attigimiz fisekler mahalle kagit fabrikasina donerdi aksamda nobetci olanlar mahalleyi supururdu.cicile oyunlari normal1lik kemik ,gobel(buyuk misket)5 lik, kedi goz 10 luk alfa ve beta video kasssetler.mahalle maclarinda hep yanlis adama pas atiyon kavgalari(ama yapacak bise yoktu ki herkeste ayni forma vardi ve herke hami mandirali idi).bide ray-ban in moda olan o kocaman gozluklerini takan abilerim.son olarak her pazar sabahi firinlarda yaptirdigimiz pideleri yiyerek izledigimiz voltron ,kovboy filmleri

rahmetli Cenk Koray'in telekutu yarismasi

neydi o günler

ahhhhh ahhhh eygidi o yillar... keske o yillarda biraz daha büyük olsaydim. iste ozaman sampiyonluklarimizi yasama firsatim olurdu ahhhhhh ahhhhhh. 25 yila yakin bi zaman oldu hala bisey göremedim yaaa...

no NAME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

Alıntı l-m Nickli Üyeden Alıntı
    [img]smileys/smiley1.gif[/img]
    Alıntı no NAME Nickli Üyeden Alıntı

Konuyla ilgisiz ama sormadan geçemeyecegin, mesajinizin altindaki önce utanma ibaresi ardindan tvyi kapatmayi neden unutalim ki tarzi bozulma ifadesi ve ardindan 3 tane bosluk koyup tebrik anlamindaki alkisin anlami nedir, 3 yildir forumda yaziyorum, hala çözemedim su ilginç gülümsemelerin pesisira geldiginde nasil bir voltran olustugunu, hem utanip hem sasiran hem de buna alkis tutan bir anlayis, takdire deger. Özelden sorabilecegim bu soruya genelden sormamin nedeni forumda bunun birçok kisi tarafindan yapilmasi, kafam karisiyor, o yüzden. [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Öhm, ne konuyu mu dagittim, özür dilerim.

80'li yillari bilmem,90li yillar yaniküçüklügümde kara simsek, mcgyver denen süper adam ve a takimi vardi, hala mcgyverin yaptiklarina imrenirim, küçükken bir kaç numarasini denemistim olmamisti, herkes mcgyver olamaz demistim, hala ayni fikirdeyim. [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Mesajdaki smileylerle ilgili merakinizi gidereyim;

Bugünkü teknolojiyi biliptvdeki o yaziyihatirlayinca saskinliga bagli hafif bir bozulma yasiyabiliyor insan.Amatrt'nin o dönemlerdeki anlayisini ve izleyicilerine verdigi degeri "3 satir sonra" ben kendi felsefeme göre alkisladim.Umarim merakiniz giderilmistir.

Bu arada paragraflarinizin sonundaki smileyler hos durmus.

selam ve hürmetleEdited by: no NAME

80'li yillarda hababam sinifinin ilk yayinlandigi gün unutulurmu?Edited by: gerçekefsane

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

trt de her pazar saat 17 de evet.hayir yarismasi vardi erkan yolacla

levent kircanin olacak okadari ve bizimkiler dizisi

cocukken misket. bilyali araba.borulardan küllah atardik

yine seksenli yillarin arabasi serce ve 3 teker olan pitpit

eygidi günler

.............Edited by: Gülsen

Guests
    Ziyaretçi

Evet Girgir...[img]smileys/smiley1.gif[/img]Sali günleri Trabzon'a gelirdi. Daha sonra Limon ve Leman...Gazetecinin kapisinda nöbet tutardik mahallece. Bu hafta Muhlis bey ne yapti? Hain evlat ökkes ne yapti? Gani Müjde neler yazdi..?dergiye çabucak ulasabilmek için çirpinirdik her hafta.

Birde "GONG" ve "HEY"adiyla yayinlanan gençlik dergileri vardi... Sezen Aksu,Erol Evgin,Ajda Pekkan,Nilüfer ve Zeki Müren'le ilgili son gelismeleri bu dergilerden takip ederdik...[img]smileys/smiley4.gif[/img]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)