Sayfa 120 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 20 70 110 118 119 120 121 122 130 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 2,976 ile 3,000 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Yrd. Doç. Dr. Alaattin Uca - Ali Bey Hüseyinzade (Kömen Yayınları, 2017)

http://www.dr.com.tr/kitap/ali-bey-h...01681678001İlk Turancı olarak bilinen, daha doğrusu günümüzde pek tanınmayan önemli bir münevver olan Hüseyinzade Ali Turan Bey hakkında yapılmış değerli bir çalışma.

*

Daha önce Serdengeçti dergilerinin yeniden basıldığından bahsetmiştim: http://forum.bordomavi.net/showthrea...post1920564333

Benzer durum Ahmet Caferoğlu'nun Türk Amacı dergisi için de geçerli: http://alisveris.tdk.org.tr/tanim.as...D6NA6AEY3RNLRL

Türk Amacı'nın ömrü Serdengeçti kadar uzun olmamış, sekiz sayı çıkabilmiş. Nihal Atsız'ın da fakültede hocası olan Caferoğlu Bey'in bu çalışmasını merak edenlere öneririm.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

insanın kendisine kitap hediye eden bir arkadaşının olması ne güzel......

Teşekkürler İlker Yazıcıoğlu.......
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insanın kendisine kitap hediye eden bir arkadaşının olması ne güzel......

Teşekkürler İlker Yazıcıoğlu.......
    Rica ederim Faik Hocam, ne demek...

Umarım beğenirsin...
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Nasrullah Uzman - Türkeş Konuşuyor (1939-1961)

http://www.berikanyayinevi.com.tr/ya...1939_1961.html

Alparslan Türkeş'in 1967 senesinde Yeni İstanbul gazetesinde bir ay sureyle yayinlanan yazi dizisinin, kitap halinde ilk basimi cikti.

Kitapta merhum Türkeş ordunun durumu, 1944 olaylari, 27 Mayıs, Eminsu, sari zarf, On dortler gibi politik olaylari degerlendiriyor.

Merak edenlere tavsiye ederim.

*

Nergishan Tekin - Nihal Atsiz

http://www.kariyeryayinlari.com/Page...x?KitapID=2090

Raflarda gordugum fakat yazari tanimadigim icin okumaya yanasmadigim bir kitapti. Bugun bir dostumuzla Atsiz Bey uzerine gorusurken aklima dustu, gidip aldim ve hemen basladim. Yakin donemde Atsiz Bey hakkinda yazilan kitaplarin sayisinin artmasi sevindirici lakin icerikler cogu zaman benzer tekrarlardan ibaret. Bu simdilik fena gitmiyor...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Doç. Dr. Bayram Durbilmez - Turnalar (Türk Dünyası Şiirleri)

http://www.kitapyurdu.com/kitap/turnalar/324234.html

Bayram Hoca'yla bir sempozyumda tanıştık. İçten ve samimi... Bu hali şiirlerine de yansımış.

Dokununca saza ozan elleri
    Türkülerle titrer gönül telleri
    Neden mahzun hala Turan elleri?
    Dertler bayramınız mübarek olsun!

Kula eğilmeyen kahraman başlar
    Kutlu bir aşk için dökülen yaşlar
    Sevgiye, dostluğa uçuşan kuşlar
    Kurtlar bayramınız mübarek olsun!

Azmin karşısında dayanır mı sur?
    Vuslat uzak ise kimlerde kusur?
    Yunusça sevdalı, Yavuzca cesur
    Mertler bayramınız mübarek olsun!

Hüsranda Türk eli kopup birlikten
    Ayrılmaz bir yoldaş dert Ozantürk'ten
    Çin seddine kadar Adriyatik'ten
    Yurtlar bayramınız mübarek olsun!

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Necati Gültepe - Osmanlı Türk müydü?

http://ileriyayinlari.com.tr/diziler...turk-muydu/167

Osmanlı Devleti'nin daha doğrusu Devlet-i Aliyye'nin, Türk devlet geleneği doğrultusunda Türk kimliğine sahip olduğunu hatta son Turan Devleti olduğunu devlet arşivlerinden belgelerle izah eden bir çalışma.

Ahsen Batur'un "1200 Yıllık Sürgün" dlı çalışmasıyla birlikte okunmasını tavsiye ederim.

http://www.selenge.com.tr/urun/213/1...zin-seruveni-/

*

Yavuz Bülent Bakiler - Avrupa'da Türk İzleri

https://www.yakinplan.com.tr/avrupada-turk-izleri

Bakiler'in yayımlanan son kitabı. Ancak içerik oldukça eski: Eski olduğuna kanıt, Yugoslavya ve Çekoslavakya gibi ülke adlarıdır. Hani tarihçilerimiz arasında yaygın bir iddiadır, Osmanlı aslında bir Balkan devletidir. İşte bu tezi destekleyen bir sanat çalışması olmuş bu eser. Avrupa'nın birçok noktasında gördüğü cami, medrese, han, konak gibi mimari eserleri tek tek anlatmış Yavuz Bülent Bey.

*

Yrd. Doç. Dr. Mehmet Kaan Çalen - Osmanlıcılık ve İslamcılık Karşısında Türkçülük

https://www.otuken.com.tr/mehmet-kaa...inda-turkculuk

Bir nev-i yeni Üç Tarz-ı Siyaset derlemesi... Akçura-Ali Kemal-Ahmed Ferid tartışmaları, Ziya Gökalp, Ömer Seyfettin ve Ahmet Ağaoğlu'nun yorumları, Süleyman Nazif'in Ahmet Ağaoğlu'yla tartışması, Ahmet Naim'in Türkçülere hücumu gibi geçen asrın güçlü fikir alışverişlerini bulabileceğiniz bir çalışma olmuş.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Doç. Dr. İlyas Topsakal - Sibirya Tarihi

https://www.otuken.com.tr/ilyas-topsakal-sibirya-tarihi

İlyas Hoca'ya Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı'nda yaklaşık on yıl once tanismistim. Türk Dünyası'ni en iyi bilen arastirmacilardandir. Sibirya Tarihi, titiz ve yogun bir calismanin urunu. Tamami orijinal kaynaklardan bilgilerle hazirlanmis.

Küçüm Han hakkında hic bilgim yoktu, bu kitap sayesinde o yiğit Türk kağanını tanıdım.

Hoca bu aksam canli yayinda Sibirya Tarihi'ni anlatacak (BenguTurk, 21:00).

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Mehmet Necati Ozkaya - PK 546

https://www.otuken.com.tr/mehmet-hayati-ozkaya-pk-546

PK 546, Adana Kultur Dernegi'nin posta kutusu. Dernek Adana'da milliyetçiliğin edebi, sanat ve kultur faaliyetleriyle yayildigi bir ocak olmuş. Van'dan gelen Sivaslı bir ailenin genclerinin mucadelesi, verdigi iki sehit... Mektuplar, tarihe taniklik etmek icin cok degerli.

*

Osman Fikri Sertkaya - Hüseyin Nihal Atsiz

https://www.otuken.com.tr/osman-fikr...in-nihal-atsiz

Merhum Atsız hakkinda yazilmis kaynaklardan biri bu calisma. Agirlikli olarak Atsız'in eserlerinin listesi ve tahlilini bulabilirsiniz.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (20.05.2017 Saat 09:00 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Galip Erdem - Milliyetçilik ve Sosyalizm Üzerine Mektuplar

https://www.otuken.com.tr/galip-erde...ne-mektuplar-1

Galip Erdem'in diger kitaplarini okumustum. Bunun baskisini bulamiyordum. Otuken bu sene basinda yeniden basti.

Kitap Erdem'in 1974'ten onceki makalelerinden olusuyor. Sosyalizm elestirileri ve milliyetcilik konusundaki bu makaleler sade bir dille yazilmis.

Kitabin son bolumunde Fasizm, Irkçılık ve Turancilik konularinda daha detayli yazi dizilerini bulabilirsiniz.

Cemalettin Taşkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yerli Dan Brown diyorlarmış

EN IYISI BIZIZ:

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

2017 - 8.kitap

Moğolların Efendisi Cengiz Han - Harold Lamb....

Geniş kaynaklr taranarak oluşturulan bu eser benimde ilgi alanlarım arasına giriyor. Tarihsel gelişimini çok merak ettiğim Moğol İmparatoğrluğu ile ilgili bu araştırma tarzı eseri doyurucu bulduğumu söyleyebilirim. Türkler ve tarihsel gerçeklikler konusunda bazı eksiklikleri olsa da yine de aradığınız pek çok sorunun cevabını bu eserde bulabilirsiniz.

Pek çok mesaj alabilirsiniz , günümüzle karşılaştırıp ibret alabilirsiniz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

2017- 9.kitap

Kutlu Peygamberim- Vural Kaya

Bir gazeteden kupon karşılığı aldığım 3 kitaptan biri olan bu eser aslında bir çocuk kitabı. Ancak yinede okunaklı ve bolca bilgi vermesi bakımından önemli olduğu için arada bunuda eirttim diyelim. Çocuklarınıza verip okutacağınız ,zevkle takip edecekleri bu eseri büyüklerede taviye ederim. İllaki bilmediğiniz yeni bazı bilgiler öğreneceksiniz. İnat etmeyin yahu öğreneceksiniz

cem1990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

Son 3 ay da okuduğum kitaplar;

İmparatorluğun son nefesi - İber Ortaylı
    İlber ortaylı seyehatnamesi - İlber Ortaylı
    Semerkant-Amin Maaluof
    Sultan Alparslan-Cihan Piyadeoğlu
    Allaha öğretilen din- Emre Dorman
    Selçuklunun Şifreleri - Talha Uğurluel

Sıraya koyduklarım ise

Türklerin Tarihi 2 - İber Ortaylı
    4.Murad - Abdulkadir Özcan
    Katül Amare - Mehmet Yaşar Ertaş
    Kan ve İnanç - Aliza Marcus

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Ramazan Ayının bir güzelliğide bol bol kitap okunabiliyor olması......

Dışarı çıkacak enerjimiz pek olmadığından boş vakitlerde kitap okuyabiliyoruz......

Bu hafta sonuda 2 kitap bitirdim......
    -------------------------------
    2017-10.kitap

Sevahid-ün Nübüvve ( Peygamberlik Müjdeleri )

Yazarı : Mevlana Abdurrahman Cami

Peygamber Efendimiz ( S.A.V.) le ilgili bir eser bu. Adına bakarak çok ağır bir kitap olduğunu düşünebilirsiniz lakin çok büyük kısmı sahih kaynaklardan elde eldilen bilgilerle derlenen bu eser kısa hikayelerden oluşuyor. Dili biraz ski yer yer ama okunabilirliği fena değil. Ben olsam güzel bir şekle sokar hikayeleri her sayfaya 1 hikaye olacak şekilde düzeltir dilinide biraz tabiri caizse tornaya vurup çok daha fazla okunabilir olmasını sağlardır.

Neyse 400 küsür sayfaalık bu eseri okrken hiç sıkılmadım. Genellikle Peygamberimiz , 4 halife döneminde olan bir kısım ibretlik olayları bize aktarıyor bu eser. İftardan sonra sahurdan sonra derken bir bakmışsınız bitmiş gitmiş.
    ---------------------------------------------
    2017-11.kitap

Trabzon ile Dünyayı Buluşturan Adam - Ali Osman ULUSOY..

Bölgemizin ve ilimizin önde gelen işadamlarından ve Trabzonsporumuzun ilk başkanı Ali Osman Ulusoy'un biyografisi bu. Biyografik eserler genellik sıkıcı içeriklere sahiptir. Ancak bu kitap bolca resimle bu negatif etkiyi ortadan kaldırmış. Hatta bir çoğunun trihi resimler olması münasebetiylede fazladan merak uyandırdığını ve incelendiğinide söyleyebilirim.

Bir çok yeni bilgi öğrendim. Mesela İran ile ilişkilerimizin ve ticaretimizin içeriğinde Trabzon'un ne kadar önemli olduğu hususunda önemli bilgiler var. Tabiki Trabzonspor'umuzda kitapta. İlk kuruluş dönemimizde bayrağımızın kırmızı -beyaz olduğunu neredeyse sarı-kırmızı yapılacağını ( idmanocağı ) biliyormuydunuz mesela. İşte bu kitapta bu ve bunun gibi bir çok bilgi var.

Özelinde ise Ali Osman Ulusoy'un içine kapanık gibi görünen fazla konuşmayan kişiliği altındaki zengin kişiliği , bölgemize kattıkları katamadıkları anlatılmış....

Okurken sıkılmadım ama kağıdın kalitesindenmidir nedir bayağı ağırdı bu kitap tutarken elim uyuştu resmen .

neyse 12.kitabım yani şu anda okumakta olduğum eser içinde bulunduğumuz dönemin anlamına uygun bir kitap....

Sebahattn Ali'nin İçimizdeki Şeytan isimli eseri

Şaka bir yana bitirince duygu ve düşüncelerimi yazarım yine..... ( pek uzun sürmeyecek sanırım )

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Prof. Dr. Saadettin Y. GÖMEÇ - Türk Cumhuriyetleri ve Toplulukları Tarihi

http://www.akcag.com.tr/kitap/turk-c...ri-tarihi.html

1048 dipnot, 66 sayfalık kaynakçayı düşündüğünüzde nasıl bir çalışmayla karşı karşıya olduğunuzu anlıyorsunuz. Türkiye dışındaki altı bağımsız Türk devletiyle birlikte on dokuz Türk topluluğunun tarihi ve günümüzdeki durumunu (2015 güncelleştirmesi) öğrenmek için faydalı bir eser.

Kitapta ilginç bilgiler var. Mesela: Bulgaristan'da 1926'da Turan Derneği kurulmuş. Bunu bilmiyordum.

*

Mehmet Emin YURDAKUL - Türk Sazı

http://www.bilgeyayincilik.com/kitap.asp?ID=900

Türk Şairi'nin şiirleri geçen ay Bilge Kültür Sanat'tan çıktı. Harika...

*

(Bu arada Bilge Kültür Sanat'ın Cağaloğlu'ndaki merkezinden alacağınız kitaplarda 40% indirim var. Aynı oran Ötüken'de de geçerli. O İstiklal Caddesi'nde.)

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Mehmet Emin Yurdakul - Fazilet ve Asalet

http://www.bilgeyayincilik.com/kitap.asp?ID=810

Büyük şairin nesirlerini tanıdık bir isim (Kanuni Anadolu Lisesi'nden sınıf arkadaşım) Hakan Soydaş Hocamız (Kendisi Atatürk Üniversitesi'nde araştırmacı) derlemiş.

- Fazilet ve Asalet,
    - Türk'ün Hukuku,
    - Halkçılık,
    - Kral George'a,
    - Ve Dante'ye başlıklı düz yazılarında Türk'ün çektiği çileler ve Batı'nın manen tükenmişliğini çok güzel bir şekilde anlatıyor Üstad.

Dilimiz ve düşünce dünyamız için bu değerli katkı için Sayın Soydaş'a teşekkür etmek gerek.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

2017- 12.kitap

İçimizdeki Şeytan - Sebahattin Ali.

Bu kitabı köyde bir yerde okusam , birileri de ismini görse hakkımda hiç iyi düşünmezler sanırım. " Hu Bizim Faik Ramazan'da şeytan kitapları okuy" filan derler sanırım. Kitabın sadece adı içinde bulunduğumuz döneme biraz tezat oluşturuyor sanırım.

Kürk Mantolu Maddonna'dan sonra okuduğum 2.Sebahattin Ali eserimdi bu. Zaten çok fazlada eseri yok yazarın. Çünkü genç yaşta şaibeli bir suikaste kurban gitti. Adnan Menderes gibi , Recep Yazıcıoğlu gibi , Adnan Kahveci gibi erken yaşta çeşitli nedenlerle vefat etmeleri nedeniyle ülkeye büyük hizmet edeceğini düşündüğüm insanlardan birisidir Sebahattin Ali. Eserlerinden en az birisini okuyan birisi iseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsanız. Yok okumamış iseniz okuyun sonra anlarsınız.

Genelde romanların kasvetli , bulutlu bir havası vardır Üstadın. Güzel şeyler olacağı ümidini az miktarda taşımakla birlikte her an kötü şeyler olacağı hissine kapılırsınız. Yazış tarzını ikiyüzlü insanların pek seveceğini zannetmiyorum çünkü "rol" altında yapılan ikiyüzlü davranışları , riyakar sefil ruhları çok güzel analiz eder tabiri caizse ipliğini pazara çıkarır.

Üniversite öğrencisi aynı zamanda Postane çalışanı Ömer ile çok uzaktan akrabası Macide arasındaki sıradışı başlayan ama sonra normal " Türk Usülü" ne dönen
    aşkı anlatıyor. Aslında aşkları burada romanın öznesi değil. Aşkın içindeki duyguları , farklı görünmeye çabalayan insanların içindeki kötülükler , ihtiraslar ve genelde insanların her daim şikayet ettiği " iyi gün dostları , akrabaları " bazende sertçe vurgulanarak anlatılmış.

İnsanımızı tahlil etmekteki ustalığına şaşırırsınız üstadın. İyi olan karakterlerin hemen hepsinin çeşitli nedenlerle bozulmak zorunda olması gibi garip bir sonuca gitse de yine de bu davranışsal bozulmalar insanları daha mutlu bir hale götürmüyor. Dahada mutsuz kılıyor. Roman kahramanları ile yazarın hayatı arasındaki şaşırtıcı benzerlikler tesadüf mü yoksa yazar bazı ironik dokundurmalar mı yaptı bilinmez. Buna okuyun ve siz kendiniz karar verin.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

@Faik Yılmaz Kuyucaklı Yusuf'u da öneririm aynı yazardan
    BordoMavi.Net - Erzurum - Ankara - Çanakkale - Trabzon

Cemalettin Taşkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trendeki Kız'ı sevdiyseniz bu kitabı da okuyun

EN IYISI BIZIZ:

Deniz Telci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

Siyah Sancak - Pandora'nın Kutusu = Ali Kuzu
    Belki ilk sayfalarda biraz kafanız karışacak. Ancak kitabı bitirdiğinizde; Yok ya… Hadi canım sen de… Bu kadar da olur mu? Vay be… Sözlerinin ağzınızdan döküleceğinden eminiz. İşte Pandora’nın Kutusu’nda yer alan bazı dosyalar:
    • Türkiye adeta görünmeyen bir küresel işgal altında hızla bir iç savaşa doğru mu sürükleniyor?
    • Dağda kıstırılan 700 PKK’lı imha edilecekken, kimin emriyle serbest bırakıldı?
    • MKE’de üretilen ve seri numaraları silinmiş 100 bin adet silah Kuzey Irak’ta kimlere teslim edildi?
    • 120 Trilyon Dolar! Ve Türk Bilim adamlarının Sır Ölümleri?
    • Amerika 96 Saat’te Türkiye’yi İşgal mi edecek?
    • Türk para hareketini yönlendiren kişi kim?
    • Türkiye’de petrol uğruna kimler öldürüldü? • Muhsin Yazıcıoğlu -Uğur Mumcu - Çetin Emeç ve Necip Hablemitoğlu neden öldürüldü?
    • 5 bin yıllık sırlarının toplandığı Kozmik Odaya yapılan operasyon?
    • Linç edilirken “Ben Türkiye’ye ne kötülük yaptım” diyen lider kim?
    • Çuvalın İntikamı Alındı mı?
    • Türk Derin Devleti var mı?
    • İslamiyet’ten önce Türklere Peygamber geldi mi?
    • Kâbe Anahtarlarını 5 kuşak taşıyan Türk Boyu kim?
    • Ait Olduğu Yere Dönen Kılıcın serüveni? Tamamen belgelere dayanarak hazırlanan bu kitabın birçok yerinde hem ağlayacaksınız, hem isyan edeceksiniz. İyi de bu Türkiye’nin hiç mi sahibi yok. Bizler bu kadar çaresiz miyiz?

http://www.kitapyurdu.com/kitap/siya...su/388143.html
    Yar o gözlerin kanlı yaş döksün
    Bu dünyada ben yandım sende yanasın.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

IMG_20170611_095316.jpg

Kitaplığımın yeni misafirleri geldi.

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Çok istiyorum okumak ama bir türlü alışkanlık edinemedim..dergi ile makale daha akıcı oluyor.. En son ilber ortaylının Türklerin tarihi 1.2 yi okudum.. Sürükleyici bir röportaj olmuş fakat ilber hocada çok entellektüel bilgiler verip yoruyor bazen

Nereden
    Almanya

Türk muhafazakarlığı-Hasan Aksakal
    Dünya sinema sanayii-Giovanni scognamillo
    Mezhep meselesi ve fıkhi ihtilaflar-Ebu'l Feth El-Beyanuni
    Okulsuz toplum-İvan İllich
    Arthur schopenhauer-Tartışma sanatinin incelikleri
    Zamanın Kıymeti-Abdulfettah Ebu Gudde
    İslam Metafiziğinde prolegomena-Nakib El-Attas
    Darbe ve muamma-Süleyman Hüsnü Paşa
    Modern Fetvalar Çağdaş Hurafeler-Ebubekir Sifil
    Varidat(tercüme ve şerhli)-Şeyh Bedreddin

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ihsan candas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türk muhafazakarlığı-Hasan Aksakal
    Dünya sinema sanayii-Giovanni scognamillo
    Mezhep meselesi ve fıkhi ihtilaflar-Ebu'l Feth El-Beyanuni
    Okulsuz toplum-İvan İllich
    Arthur schopenhauer-Tartışma sanatinin incelikleri
    Zamanın Kıymeti-Abdulfettah Ebu Gudde
    İslam Metafiziğinde prolegomena-Nakib El-Attas
    Darbe ve muamma-Süleyman Hüsnü Paşa
    Modern Fetvalar Çağdaş Hurafeler-Ebubekir Sifil
    Varidat(tercüme ve şerhli)-Şeyh Bedreddin
    Darbe ve Muamma listemde. Biraz bahsedebilir misiniz kitaptan? Dili sadelestirilmis mi? Vb.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

2017- 13. Kitap

Hitler'e Sordunuz mu ? - Atakan Büyükdağ.

II.Dünya Savaşı'nın Almanya gözünden anlatımı diyebiliriz. Savaşın hep kötü Almanya yüzünü gösteren film,kitap, belgeselllerden bolca izledik okuduk bugüne kadar. Ama kaçınılmaz savaşın asıl nedenlerini pek irdelemedik daha doğrusu yanlı tarih yazanlar bize pek göstermediler.

İşte savaşın 300 küsür sayfalık özetini okurken nedenlerini değişik açıdan inceleme fırsatıda bulacaksınız.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)