Sayfa 70 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 20 60 68 69 70 71 72 80 120 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 1,726 ile 1,750 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Gökhan KAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Recep Alkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Şu kitabı okuyanınız var mı ? Almayı düşünüyorum da. Okuyucu yorumları falan çok etkileyici diyor.

Elimde şu anda;
    Okudum Recep Abi güzel kitap.

Tüm Ülke Tarafından izlenen, etrafı kameralarla çevrili bir arena ve 24 çocuk..

yaşamak için tek çaren var, Öldürmelisin

Kazanan Tek,

Aşk, İhanet, İhtiras ve KAN..

Kaybedersen ölürsün kazanırsan şöhretsin. Neyse fazla anlatmıyım. Ben çok beğenmiştim. Bunun ikinci kitabıda var Ateşi Yakalamak ama ondan bu kadar etkilenmemiştim.
    Konu Gökhan KAN tarafından (18.03.2010 Saat 11:20 ) değiştirilmiştir.
    Mario Alberto Kempes - El Matador

Nereden
    Bursa

Yazar Selman Kayabaşı, Türkiye’de son yıllarda yaşanan gelişmelerin perde arkasını ve tarihi kaynaklarını ilk kez ortaya koyuyor.

Birinci Dünya Savaşı’nda Almanya’nın mağlup olması için çalışan gizli bir ekip…

J.F Kennedy ve Adnan Menderes’i yetiştiren ortak AKADEMİ…

ASELSAN’daki gizli projede görev yapan Elektronik Mühendisi Semih Temiz, Sakarya’daki bir arazide intihar etmiş olarak bulunur. Bunun bir suikast olduğunu düşünen MİT, Affan Alkan’ı suikastı çözmekle görevlendirir. Affan Bey cinayetin izini sürerken Turgut Özal’ın bir araya getirdiği ve Rumeli’de bağımsız devletler kurmakla görevlendirdiği gizli bir ekibin varlığından haberdar olur.

Adnan Menderes, Turgut Özal, Adnan Kahveci, Üzeyir Garih; aynı ekip tarafından yetiştirilmiş özel isimler miydi? Kahveci, Anavatan Partisi’nin başına geçeceği için mi öldürüldü?

Kanuni Sultan Süleyman’ın sır gibi saklanan kılıcı KANUN, Protestanlık’ın ortaya çıkışıyla ilgili hangi sırrı barındırıyor? Kılıç, bugün hangi teşkilatın elinde ve nasıl korunuyor?

ABD ve Türkiye’yi yöneten ortak bir ekip mi var? Türkiye’nin bölgedeki etkisinin artması, bu gizli yapının varlığıyla mı ilgili?

Mustafa Kemal, bu ekip tarafından yetiştirilip Anadolu’ya yeni bir devlet kurmak üzere mi gönderildi?

isimsiz_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

EN SON YÜREKLER ÖLÜR--CANAN TAN

ŞUAN BUNU OKUYORUM GÜZEL BİR KİTAP TAVSİYE EDERİM
    .....................................

Nereden
    Kocaeli

KAYIP GÜL-SERDAR ÖZKAN

GÜZEL SAYILACAK BİR KİTAP....

Nereden
    Bursa

Baya güzeldi....

Yaşamınızın kontrolü sizde değil! Öyle olduğunu düşünebilirsiniz, ama yanılıyorsunuz. Elbette ki kendi kararlarınızı kendiniz vermekte özgürsünüz. Bu kitabı kapatabilirsiniz. O sandalyede oturmaya devam edebilirsiniz. Ya da gözlerinizi oymak gibi çılgınca bir şey yapabilirsiniz. Ne isterseniz yapabilirsiniz. Ama sorun şurada: Ne isteyeceğinizi kontrol edemezsiniz. Her davranışınızı önceden belirleyen arzularınız ruhunuzun okadar derinlerine işlemiştir ki, onlara dikkat bile etmezsiniz. Ve bu da sizi mükemmel bir köle yapar. Bu nedenle, hayatınızı yaşamaya devam edin. Ne isterseniz yapın. Sadece 'isteklerinizin' tümüyle sizin kontrolünüzde olmadığı gerçeği üzerine kafanızı çok fazla yormamaya çalışın. EDEBİYAT, BİLİM VE FELSEFE RUHUNUZA AKACAK, OKUDUKÇA BAĞLANACAK, BAĞLANDIKÇA OKUYACAKSINIZ... Sayfa Sayısı: 640

Şimdi buna başladım bakalım nasıl..

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Balıkesir

Alıntı Gökhan KAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazar Selman Kayabaşı, Türkiye’de son yıllarda yaşanan gelişmelerin perde arkasını ve tarihi kaynaklarını ilk kez ortaya koyuyor.

Birinci Dünya Savaşı’nda Almanya’nın mağlup olması için çalışan gizli bir ekip…

J.F Kennedy ve Adnan Menderes’i yetiştiren ortak AKADEMİ…

ASELSAN’daki gizli projede görev yapan Elektronik Mühendisi Semih Temiz, Sakarya’daki bir arazide intihar etmiş olarak bulunur. Bunun bir suikast olduğunu düşünen MİT, Affan Alkan’ı suikastı çözmekle görevlendirir. Affan Bey cinayetin izini sürerken Turgut Özal’ın bir araya getirdiği ve Rumeli’de bağımsız devletler kurmakla görevlendirdiği gizli bir ekibin varlığından haberdar olur.

Adnan Menderes, Turgut Özal, Adnan Kahveci, Üzeyir Garih; aynı ekip tarafından yetiştirilmiş özel isimler miydi? Kahveci, Anavatan Partisi’nin başına geçeceği için mi öldürüldü?

Kanuni Sultan Süleyman’ın sır gibi saklanan kılıcı KANUN, Protestanlık’ın ortaya çıkışıyla ilgili hangi sırrı barındırıyor? Kılıç, bugün hangi teşkilatın elinde ve nasıl korunuyor?

ABD ve Türkiye’yi yöneten ortak bir ekip mi var? Türkiye’nin bölgedeki etkisinin artması, bu gizli yapının varlığıyla mı ilgili?

Mustafa Kemal, bu ekip tarafından yetiştirilip Anadolu’ya yeni bir devlet kurmak üzere mi gönderildi?
    Bu kitabı yakın zamanda okumayı çok istiyorum. Gerçekten çok methediliyor, ama en az 1 ay daha ona sıra gelmez gibi duruyor.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bu sene 11. kitabıma başladım...............

İskender Palanın - Tavan Arası isimli eseri.... Çok güzel bir kitap bitirince fikirlerimi sizlerle paylaşacağım....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Yavuz Hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

bir özel harekatçının kaleminden anıları

kesinlikle tavsiye ederim
    Konu Yavuz Hasan tarafından (23.03.2010 Saat 00:20 ) değiştirilmiştir.
    ...olay sonzuza dek yaşamak değil,esas olay hayatla barışık olmak...

Nereden
    Kocaeli

yeni başladım güzel olduğunu söyleyebilirim.....

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Sürekliyici, her zaman okumak istenilen bir kitap. Okurken acaba ne oldu diye insan bir türlü elinden bırakamıyor.

Adam Fawer'in kitaplarının için bilimsel gerçeklikleri koyması çok hoşuma gidiyor. En çok da oraları heyecanla okuyorum

Konusu güzel, etkileyici bir kitap olmuş. Fakat ben daha yarısında olanların yüzde 75'ini çözmüştüm. Yine de tavsiye ederim.
    www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan Çılgın Hamsi

Vkgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Dejavu isimli yeni yayınlanmış sayılabilecek bir kitabı okudum enson. Çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim
    Önce TRABZONSPOR

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Kitabın Adı: Tavan Arası

Yazarı : İskender Pala

Yayınevi : Kapı Yayınları

Türü: Deneme

Basım Yılı : Mart 2006

Sayfa Sayısı : 325 Sayfa

Düşünceler : Tavan Arası adı üzerinde unutulan ama atmaya kıyılamayan eşyalar ve anılar. Bir gün lazım olur diye uluorta bir köşeye kaldırırız. Sonra da birden aklımıza gelen bir şey için delicesine ararız. Anılarımız canlanır o eşyanın ayrıntılarında ya da kitabın sayfalarında.

İskender Pala daha önce yazdığı denemelerden Tavan Arasında kalmış olanları rastgele bizler için derlemiş. Böyle deyince aklınıza özensiz bir eser gelmesin sakın. Çok ilginç bazen komik bazense düşündürücü ilginç anektodlar var içinde.

Beyitlerin neden yazıldığından tutun , bazı güzel örnekleride var. Kanuni Sultan Süleymandan , Pazıbentlerin hikayelesine, Osmanlı Sultanlarının zannatlarına kadar...

Eski insanlarımız hayatlarının şimdikinden çok daha renkli ve derin olduğuda var....

Çok etkilendiğim yerler oldu....

Mesela İnsan demek olan Ademin çok etkiletici bir anlatımı var....

Türkün şehit olurken bile ulviliği düşünmesi var......

Genelde tarihsel olaylar var ama kitaplarda ezberlememiz için anlatılan sıkıcı tarih değil..... Hayatı anlatan tarih.....

Üstadın İskender Palnın bütün kitaplarını olduğu gibi bunuda siz değerli arkadaşlarıma şiddetle tavsiye ederim.. Ufkunuzu genişletecek bu eser....

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Son zamanlarda okuduğum en kaliteli kitap. Okurken resmen elimden bırakamadım.

Yavuz Sultan Selim'i tanımak isteyenler mutlaka bu kitabı okusun. Kitabı okuduktan sonra şunu farkettim; Osmanlı Devleti'nin altın dönemi Yavuz Sultan Selimle başlamış. 8 sene gibi az bir dönemde ülkeyi şaha kaldırmış...

Kitabın en önemli özelliği ise yarısnın Yavuz Sultan Selim'in yanında bulunan paşaların günlüklerinin birebir aktarılması. Ve de o dönemi direk 1. ağızdan okumak isteyenler bu kitabı kesinlikle okusun derim.
    www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan Çılgın Hamsi

Nereden
    Kocaeli

çok övdüler bende okuyayım dedim

Nereden
    Bursa

Küçük Arıyı bitirdim ama beklediğim etkiyi alamadım biraz altında kaldı. Yeni Uçurtma Avcısı falan diyorlar ama yanına bile yaklaşamaz bence. Yinede bazı insanların beğeneceğiini tahmin ediyorum..

Kitaptan söz edecek olursak yaşamları bir noktada çarpışan iki kadının hikayesi. Ve biri korkunç seçim yapmak zorunda. Sonra bunlar iki yıl sonra tekrar buluşuyorlar ve hikaye yeniden başlıyor.

Nereden
    Bursa

Alıntı SDanışmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Son zamanlarda okuduğum en kaliteli kitap. Okurken resmen elimden bırakamadım.

Yavuz Sultan Selim'i tanımak isteyenler mutlaka bu kitabı okusun. Kitabı okuduktan sonra şunu farkettim; Osmanlı Devleti'nin altın dönemi Yavuz Sultan Selimle başlamış. 8 sene gibi az bir dönemde ülkeyi şaha kaldırmış...

Kitabın en önemli özelliği ise yarısnın Yavuz Sultan Selim'in yanında bulunan paşaların günlüklerinin birebir aktarılması. Ve de o dönemi direk 1. ağızdan okumak isteyenler bu kitabı kesinlikle okusun derim.
    Biraz tarihsel kitaplar okuyacağım artık. İlk işim bu kitabı almak. Çok merak ettim.

Birde Kurtlar Vadisinde sürekli Polatın reklamını yaptığı Bozkırın Sırrı kitabını merak ettim.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Balıkesir

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=122928

Kısmetse en yakın zamanda edineceğim..

Nereden
    Avrupa Diğer

'Soner Yalçın - Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor' isimli kitabı aldım. Okumaya başlayacağım.

10 numara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı lato95 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Posta Kutusundaki Mızıka...

Tavsiyeler üzerine okuduğum sizinde sıkılmadan okuyabileceğiniz ilgi çekici anlatımıyla hoşunuza gidecek bir kitap..

İçerisinde "Sevgili Dost" diye başlayan tam 61 tane farklı mektup barındırıyor.

İlgi çekiçi 3-5 alıntı yapayım sizlere bu mektuplardan...

Sevgili Dost...

.....Bu sabah kuş sesleriyle uyandım. Ne güzel değil mi ? Hayır. Güzel değil ! Açık penceremden ok gibi dalıp yastığıma saplanan karga sesleriydi..

.....Kuş sesleri dediğimde aklına asla karganın gelmediğini biliyorum. Bu, karganın da bir kuş türü olduğunu bilmeyişinden değil, karganın türünün en önemli özelliği olan güzel ötüşten mahrum oluşundan elbette. Yüzümü yıkarken acaba diyordum; acaba türümüzün en önemli özelliklerini taşıyor muyuz ? Hareketlerimiz ve sözlerimiz nerelere saplanıyor ? Acaba 'insan' denince hatırlanıyor muyuz ?

------

.....Her sabah yeni bir manzara görecekmiş gibi camlara koşup, değişen hiçbir şey olmadığını görmek ne soğuk. Düşüp yuvarlanan bir bozuk paranın peşinden koşarken, kelimelerin üzerine basa basa yürümek ne soğuk ! Dizlerine kadar gömüldüğün karda yürümekte ne var ? Boğazına kadar battığın kelimelerin içinde yüzmek ne soğuk !

------
    Sevgili Dost

.....İnsan, yazdıklarına da pişman olabilir. Çoğu kez bu pişmanlık, konuşmadan duyulan pişmanlıktan daha ağırdır. "Ağzımdan kaçtı" denebilir de "kalemimden kaçtı" denilemez. Eğer kalemden kaçılabilseydi, önce yazarı kaçardı ondan. Yazarı kaçardı, evet;"kalem sahibi" değil, "kalem esiri" olduğundan..
    Sevgili Dost;
    Bildiği şehirlerden bilmediği şehirlere, bildiği yüzlerden bilmediği yüzlere sığınmayı aklından geçirmemiş kaç insan vardır? Garların, terminallerin ve limanların dev mıknatıslara dönüştüğü saatlerde bedenlerini kaptırmayanlaar, ruhlarının bir otobüs koltuğuna, bir gemi çapasına, bir lokomatif tekerleğine yapışmasını önleyebilmişler midir?
    "Başımı alıp gitmek istiyorum" cümlesi kimbilir hayatımızın kaç kilidini kurcalamış, açayım derken kaç yeni kapı örtmüştür üstümüze. Arkaya bakmamayı başarabilenler, acaba gittikleri yere başlarını götürmeyi başarabilmişler midir?
    "Tebdil-i mekanda ferahlık vardır" diyenler, aslında "tebdil-i kan"ı mı kasdetmişlerdir?

Sevgili Dost;
    "Kalbimi alıp uzaklara gitmek istiyorum" Çünkü aklım hep kurcalanacak.
    "Kalbimi alıp"; çünkü kalbim değişen kanı karşılayacak. "Uzaklara"; çünkü gazeteler mürekkep, radyolar ses, televizyonlar renk yapmak istiyorlar onu. "Gitmek istiyorum"; çünkü gitmek kalmaktan daha pullu : bir gece kıyafeti gibi ışıl ışıl parlıyor tenimiz. Bir gece, kıyafeti gibi soyuyor gurbetini.

Sevigli Dost;
    Hafız : "Hiçbir yol yoktur ki sonu olmasın" demiş ama ne çıkar! Bizim otobüslerimizin aynalarında hala, "ömür biter yol bitmez" yazıyor. "Düz yolda da sürçer insan " deyince Çehov,

Aşık Dertli cevap veriyor :"Doğru gitsem yollar komaz/Bükük yollar boynum gibi"
    poetricus

Nereden
    Kocaeli

AVUCUNUZDAKİ KELEBEK

GERÇEKTEN OKUMAYA DEĞER BİR KİŞİŞEL GELİŞİM KİTABI.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Bir süre kitap almayacağım.... Çünkü okumadığım bir çok kitap var elimde.......

Acil olan 20 tanesini sıraya dizdim.... 2 tanesinide okudum... ( Tavan Arası ve Kitabı Aşk) geriye 18 tane kaldı..... Askere gidene kadar onlarıda okuyacağım inşallah.......

Fatih Ersoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir süre kitap almayacağım.... Çünkü okumadığım bir çok kitap var elimde.......

Acil olan 20 tanesini sıraya dizdim.... 2 tanesinide okudum... ( Tavan Arası ve Kitabı Aşk) geriye 18 tane kaldı..... Askere gidene kadar onlarıda okuyacağım inşallah.......

İskender Pala bu günlere senle geldi Faik abi

Bu hafta içerisinde bir söyleşisine katılacağım varsa sormak istediğin yada merak ettiklerin ileteyim kendisine
    Düşün mü, konuş mu, sus mu, unut mu ?
    **Latocan**

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Aman Allahım orda Cezmi Ersöz mü görüyorum?
    Yanlış gördüğümü söyle Latocan? ))

Neyse ki Selim İleri yok

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı lato95 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İskender Pala bu günlere senle geldi Faik abi

Bu hafta içerisinde bir söyleşisine katılacağım varsa sormak istediğin yada merak ettiklerin ileteyim kendisine
    Çok var aslında.....

Öncelikle ağlamayı unutan gözlere ağlamayı hatırlattığı için çok teşekkür etmek lazım.....

Bir de tüketim toplumunun acı bir sonucu olarak aşkıda basitleştiren zihniyete verdiği deruni cevaplar içinde......

Son olarak çölde bir bardak su arayan birisi misali onun tek bir kitabını ararken Beşikçi Kitabevinde bütün kitaplarını görünce ummanlara düşmüş gibi sevindiğimi anlatırsan yeter de artar bile.....

Çok oldu galiba kusura bakma.....

Alıntı Gamze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Neyse ki Selim İleri yok
    Kitapçıda çok uygun bir fiyata aldım 3 tane kitabını..... İçinde bir çok yeri karalanmış olduğundan okumaya değer olduğunu düşündüm.....

Genelde çok sevmem tarzını hep yalnızlık üzerine ruhsal bunalımlar üzerine eserler yazar ama yinede güzeldir ...... Fena değildir ortalamanın üzerindedir benim nazarımda.....

Fatih Ersoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Gamze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Neyse ki Selim İleri yok

Korkarım ki doğru gördüklerin gamzecan

Selim ileri ??? uwww
    Düşün mü, konuş mu, sus mu, unut mu ?
    **Latocan**

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)